Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Palgatõus

Postitas:
Kägu

Mina miinustasin. Imelik kaitsekõne. Kui firma eksisteerib, siis järelikult ta ikka mingit kasumit saab.

Päriselt?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina miinustasin. Imelik kaitsekõne. Kui firma eksisteerib, siis järelikult ta ikka mingit kasumit saab.

Päriselt?

Ei, mängult!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina miinustasin. Imelik kaitsekõne. Kui firma eksisteerib, siis järelikult ta ikka mingit kasumit saab.

Päriselt?

Ei tea küll ühtki firmat, mis aastaid kahjumiga töötaks.  Mis mõte sellise firma pidamisel on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palka saab tõsta siis, kui firma kasum on kasvanud (tulud suurenevad rohkem kui kulud) ja/või kui sina ise oled firmale senisest kasumlikum. Erafirmas ka ei ole kusagil nurgas lõputu külluse allikat, kust muudkui võtta ja jagada. Pealegi vaatab ülemus palgatõusu hoopis teise mätta otsast: töötaja vaatab summat, mis palgapäeval arvele tuleb, aga tööandja vaatab, kui palju tööjõukulude kasvu ta endale lubada saab.

Mina miinustasin. Imelik kaitsekõne. Kui firma eksisteerib, siis järelikult ta ikka mingit kasumit saab. On igati loomulik aegajalt töötajate palku tõsta. Eriti, kui hindade kasv on nii suur, nagu see on viimastel kuudel olnud.

Ei ole palgatõusu ära teeninud ainult need, kes firmale otseselt kasumit sisse toovad. Palgatõusu peaks saama kõik töötajad, kes on tublilt tööd teinud ja pole viilinud. Jah, ka sekretär ja raamatupidaja, kelle töö ilmselt firmale otseselt sisse ei too. Töö sisu on teine kui müügimehel, aga mis siis. Nad on ju samamoodi vajalikud firma eksisteerimiseks.

Väidate järgnevat: Palka saab tõsta siis, kui firma kasum on kasvanud (tulud suurenevad rohkem kui kulud)

Tuletaksin paari asja meelde: palgad käivad kulude alla, seega väide, et “palku tõstetakse siis, kui tulud suurenevad rohkem kui kulud” viitab sellele, et enne tegeletakse kõigi muude kuludega ning alles seejärel palkadega.
Teiseks tuletaksin meelde inflatsiooni tähendust, lisan viite Vikipeediast: Inflatsioon on raha väärtuse langemine, millest tulenevalt tõuseb kaupade või teenuste hinnatase. 

Kokkuvõtvalt jällegi 2 asja: esiteks suurenevad inflatsiooni tingimustes ka kaupade ja teenuste hinnad, mis tähendavad suuremat rahavoogu ettevõttesse. Sellest saab maksta ka raha palgatõusuks. Inflatsiooni mõiste ei viita, sellele, et kõik saavad rikkamaks vaid sellele, et kuna raha väärtus on madalam, suurenevad kulud ja tulud. Teiseks – kui ettevõte inflatsiooni tingimustes saab küll rohkem tulu, kuid palku ei suurenda, riskib töötajate lahkumisega. Töötajad jäävad tõenäoliselt ettevõttega olukorras, kus turul valitseb tööpuudus. Täna Eestis seisame silmitsi pigem tööjõupuuduse kui tööpuudusega, seega ettevõtja, kes nii käitub, tekitab riski üldse töötajateta jääda. Lisaks kajastab selline käitumine ka inimese väärtusi.

Ka riigisektoris suurenevad inflatsiooni tulemusena tulud (kõrgemad kaupade-teenused hinnad = kõrgem käibemaks; kõrgemad palgad – rohkem makse), seega jääb arusaamatuks, miks riigisektor ei peaks inflatsiooni kaasas käima. Põhjendada saaks seda ainult mingil põhjusel kulude suurendamisega, näiteks valitsejad elavad priiskavalt, tõstetakse erakorraliselt pensioni, suurendatakse kaitsekulusid vms.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiseks tuletaksin meelde inflatsiooni tähendust, lisan viite Vikipeediast: Inflatsioon on raha väärtuse langemine, millest tulenevalt tõuseb kaupade või teenuste hinnatase.

Imelik, et seda mulle õpetad. Ma ei ole oma kommentaaris sõna “inflatsioon” kasutanud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea küll ühtki firmat, mis aastaid kahjumiga töötaks.  Mis mõte sellise firma pidamisel on?

Paljud ettevõtted töötavad kahjumiga, et kunagi saaks hakata tulu teenima. Mitu ettevõtet sul endal on?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud ettevõtted töötavad kahjumiga, et kunagi saaks hakata tulu teenima. Mitu ettevõtet sul endal on?

Ja seda aastaid? Mnjaa!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja seda aastaid? Mnjaa!

Ära plädise! Oled ettevõtja või mitte?

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja seda aastaid? Mnjaa!

Ära plädise! Oled ettevõtja või mitte?

Selleks, et nii lihtsat asja teada, ei pea olema ise ettevõtja.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks, et nii lihtsat asja teada, ei pea olema ise ettevõtja.

Täielik lammas ikka.

https://www.err.ee/1608308831/bolt-jai-mullu-ligi-45-miljoni-euroga-kahjumisse

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks, et nii lihtsat asja teada, ei pea olema ise ettevõtja.

Täielik lammas ikka.

https://www.err.ee/1608308831/bolt-jai-mullu-ligi-45-miljoni-euroga-kahjumisse

Ja nad on aastaid kahjumiga töötanud? Jutt käib aastatest, mitte sellest, kui firma jääb ühel aastal kahjumisse.

Üldiselt, ega ma ei viitsi kahjumiga töötava küünetehniku majandusalaseid loenguid kuulata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja nad on aastaid kahjumiga töötanud? Jutt käib aastatest, mitte sellest, kui firma jääb ühel aastal kahjumisse. Üldiselt, ega ma ei viitsi kahjumiga töötava küünetehniku majandusalaseid loenguid kuulata.

See kõnealune oli eelneval aastal veel 45 miljonit suuremas kahjumis.

Küünetehnikuks võiksid ise kandideerida, kui keska ära lõpetaksid. Mis sa niisama tiksud, mingit abi sinust pole.

Sinusuguse rumala palgatöötaja pea võtabki ainult utoopilisi palganumbreid, sest majanduse olemust sinusugune ju ei hooma.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõppkokkuvõttes makstakse seda hinda, mis sa väärt oled. Oma ala vaieldamatu spetsialistina võid järelikult vabalt valida, kelle juures töötada tahad, seda enam, et teised ettevõtted eeldatavasti lausa püüavad sind üle osta, kuna mitte iga töötaja pole “vaieldamatu spetsialist”.

Kui sind aga keegi kuskil mujal ei oota, siis lihtsalt töötadki sellele, kes sind tööle võtab ning selle palga eest, mis ta sulle maksab. Alati võid ju teatada, et oled väärt rohkem ja kui rohkem ei saa, lähed konkurendi juurde.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka töötand 20 aastat samal ametikohal. Kas ma nüd just oma ala vaieldamatu spetsialist olen, aga aastatega on kujunenud vilumus. Palk oli 20 aastat tagasi 7000 kr  (447€) bruto, täna on 1800 €. Keskmine palgakasv 7,2% aastas vaatamata vahepealsetele majanduslangustele. Ei ole iga aasta kasvand, kord kahe-kolme aasta tagant olen käind end meelde tuletamas. Siin kasvava majandusega postsovjeetlikus piirkonnas ei saa palgakasv sõltuda vaid töötaja suuremast tootlikusest, ega isegi mitte inflatsioonist. Oma rolli mängib ka üleüldine palgakasvude foon, mis on meie piirkonnas märksa kiirem, kui inflatsioon. 20 aastat tagasi oli keskmine palk Eestis 390€, täna 1548€. Tarbijahinnaindeks on selle aja vältel kasvanud vaid 87%. Vaatamata sellele, et ma olen 20 aastat teinud sama tööd, võib ainult idioot unistada sellest, et ma võiks seda tööd endiselt teha 447€ eest, või isegi vaid 87% suurema palga, 836€ eest. Kui minu palk ületas tol ajal keskmist, siis eeldan ma ka täna, et minu töö on üle keskmise väärt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )