Esileht Koroonaviirus COVID-19 Palun selgitage “lamemaalasele”

Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )

Teema: Palun selgitage “lamemaalasele”

Postitas:
Kägu

Mida ta sul täidab? Püsivalt on 20% ringis haiglaravil olijaist vaktsineeritud.

Ja see ju näitabki, et vaktsineerimine aitab. Meil on ju umbes pooled inimesed vaktsineeritud. Kui vaktsineerimine ei aitaks, oleks ka haiglas umbes pooled vaktsineeritud. St haiglas oleks praegusest umbes 60% rohkem inimesi.

Sa tõestad hästi ära, kui lihtsakoeline on keskmine inimene, kelle arvamuse kujundamiseks piisabki mingist suvalisest protsendist (soovitavalt rasvaselt kusagil pealkirjas), sest edasi lugeda ja mõelda ta ei suuda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tõestad hästi ära, kui lihtsakoeline on keskmine inimene, kelle arvamuse kujundamiseks piisabki mingist suvalisest protsendist (soovitavalt rasvaselt kusagil pealkirjas), sest edasi lugeda ja mõelda ta ei suuda.

Ehk sa siis selgitad, mis eelnevas arvestuses valesti oli? Kui vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimesed sama suure tõenäosusega haiglasse jõuaksid, siis peaks neid praegu ju haiglas umbes võrdselt olema. Sest vaktsineerituid ja vaktsineerimata inimesi on umbes sama palju. Või kui siia lisada veel oletus, et vaktsineeritud inimesed liiga palju vaktisiinidele loodavad, liiga vabalt ringi käivad ja ettevaatlikud ei ole, siis peaks neid isegi üle poolte haiglasolijatest olema.

Milline loogika sinul on? Sildistamine, et teine on mõtlemisvõimetu ilma omapoolse selgituseta ei näita sind küll just kuigi targa ja mõtlemisvõimelisena.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tõestad hästi ära, kui lihtsakoeline on keskmine inimene, kelle arvamuse kujundamiseks piisabki mingist suvalisest protsendist (soovitavalt rasvaselt kusagil pealkirjas), sest edasi lugeda ja mõelda ta ei suuda.

Ehk sa siis selgitad, mis eelnevas arvestuses valesti oli? Kui vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimesed sama suure tõenäosusega haiglasse jõuaksid, siis peaks neid praegu ju haiglas umbes võrdselt olema. Sest vaktsineerituid ja vaktsineerimata inimesi on umbes sama palju. Või kui siia lisada veel oletus, et vaktsineeritud inimesed liiga palju vaktisiinidele loodavad, liiga vabalt ringi käivad ja ettevaatlikud ei ole, siis peaks neid isegi üle poolte haiglasolijatest olema.

Milline loogika sinul on? Sildistamine, et teine on mõtlemisvõimetu ilma omapoolse selgituseta ei näita sind küll just kuigi targa ja mõtlemisvõimelisena.

Haiglasse jõuavad eelkõige vanemad inimesed (50% haiglasseläinutest on üle 60-aastased), kelle hulgas on vaktsineeritus kõvasti suurem kui nakatunute seas keskmiselt. Selle teadmise juures ei oleks isegi imelik see, kui haiglassejõudnute seas oleks vaktsineerituid rohkem kui nakatunute seas keskmiselt. Kui vaadata eraldi üle- ja alla 60-aastaseid, siis mõlemas grupis lähevad vaktsineeritud väiksema tõenäosusega haiglasse kui vaktsineerimata inimesed.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiglasse jõuavad eelkõige vanemad inimesed (50% haiglasseläinutest on üle 60-aastased), kelle hulgas on vaktsineeritus kõvasti suurem kui nakatunute seas keskmiselt.

Kui lapsed välja jätta, siis kõikides vanusgruppides on vaktsineerituid üle 50%. Tõsi, vanemates gruppides pisut suurem kui nooremates, aga “kõvasti suurem” on nüüd küll minu meelest natuke liialdatud hinnang.

Nt. 50-59-aastaste hulgas on vaktsineeritud 66,0% meestest ja 67,7% naistest, 60-69 vanusegrupi hulgas ainult 2-3% rohkem. Suurim on vaktsineeritute osakaal 70-79 vanusegrupis (77,2% meestest ja 74,1% naistest). Ja 80+ vanusegrupis jälle väiksem (71% meestest ja 63,4% naistest). See viimane % on eriti nutune, 80+ vanuses naisi on vaktsineeritud vähem, kui 50-69 naisi). Seega su “kõvasti suurem” on ikka kõva liialdus.

Allikas siin: https://tervis.postimees.ee/7148452/kui-palju-on-eestis-koroona-vastu-vaktsineerituid

Kui vaadata eraldi üle- ja alla 60-aastaseid, siis mõlemas grupis lähevad vaktsineeritud väiksema tõenäosusega haiglasse kui vaktsineerimata inimesed.

Vot seda arvutuskäiku tahkas ma kohe näha. Sinu väide on matemaatiliselt täiesti võimatu 🙂

Aga ok, teeme arvutuse. Terviseameti viimase pressiteate järgi on haiglas 105 koroonapatsienti, neist 84 on vaktsineerimata, 21 vaktsineeritud. Samuti on öeldud, et üle 60-aastaseid on haiglas 65 inimest. Nii kui nüüd võtta kõrvale vanusegruppide vaktsineeritus, siis üle 60-aastaseid on vaktsineeritud kokku 248 140 ja samas vanusegrupis vaktsineerimata inimesi on 108 340 inimest (see arv ei ole kindlasti päris täpne, aga suurusjärk nii on).  Nii, kui nüüd eeldada (see eeldus ei ole kindlasti päris õige), et kõik 21 vaktsineeritud koroonahaiget on vanusegrupis 60+, siis tähendab see, et vaktsineeritud  60+ vanusegrupis oleks  haiglas 0,0074% . Samal ajal oleksid ülejäänud 44 inimest vaktsineerimata haiglas. St vaktsineerimata 60+ inimestest oleks haiglas 0,041%. Seega vaktsineerituna oleks tõenäosus sel juhul haiglasse sattuda 5,5 korda väiksem. Ja no lisaks 60- grupis oleks sel juhul juhul vatksineeriutna haiglsse jõudmise tõenõosus null.

Nii et palun nüüd sinu matemaatika, kuidas said, et nii 60+ kui 60. vanusegrupis on vaktsineerituna haiglasse sattuda suurem tõenüusus kui vaktsineerituna? 🙂 Kui selle ära tõestad, sisi võib sind vist matemaatika professoriks kohe ülendada. Ainult sa ei saa seda tõestada, matemaatiliselt oleks see lihtsalt täiesti võimatu.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et palun nüüd sinu matemaatika, kuidas said, et nii 60+ kui 60. vanusegrupis on vaktsineerituna haiglasse sattuda suurem tõenüusus kui vaktsineerituna? ???? Kui selle ära tõestad, sisi võib sind vist matemaatika professoriks kohe ülendada. Ainult sa ei saa seda tõestada, matemaatiliselt oleks see lihtsalt täiesti võimatu.

Proovi arvutamise vahepeal lugema ka õppida, ära lahmi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi arvutamise vahepeal lugema ka õppida, ära lahmi.

Hästi, see millele ma vastasin väitis tõesti sama, mida ma ise tõestasin. Kuna käod ei ole enam eristatavad, siis ma ei tea, milline neist kägudest sina oled. Mina igatahes ootan endiselt vastust oma esialgsele küsimusele (millele millegipärast vastas kägu, kelle väite ma nüüd tõestasin nii et võtsin seda endale vastuvaidlemisena ja ei lugenud tõesti korralikult, vabandust), et

“Sa tõestad hästi ära, kui lihtsakoeline on keskmine inimene, kelle arvamuse kujundamiseks piisabki mingist suvalisest protsendist (soovitavalt rasvaselt kusagil pealkirjas), sest edasi lugeda ja mõelda ta ei suuda.”

Mis on see, millele ma ei mõtle ja mis mu arvutustes vale on? Mina näen, et vaktsineerituna haiglasse jõuda on mitmeid kordi väiksem tõenäosus, kui vaktsineerimata inimestel sinna jõuda.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi arvutamise vahepeal lugema ka õppida, ära lahmi.

Hästi, see millele ma vastasin väitis tõesti sama, mida ma ise tõestasin. Kuna käod ei ole enam eristatavad, siis ma ei tea, milline neist kägudest sina oled. Mina igatahes ootan endiselt vastust oma esialgsele küsimusele (millele millegipärast vastas kägu, kelle väite ma nüüd tõestasin nii et võtsin seda endale vastuvaidlemisena ja ei lugenud tõesti korralikult, vabandust), et

“Sa tõestad hästi ära, kui lihtsakoeline on keskmine inimene, kelle arvamuse kujundamiseks piisabki mingist suvalisest protsendist (soovitavalt rasvaselt kusagil pealkirjas), sest edasi lugeda ja mõelda ta ei suuda.”

Mis on see, millele ma ei mõtle ja mis mu arvutustes vale on? Mina näen, et vaktsineerituna haiglasse jõuda on mitmeid kordi väiksem tõenäosus, kui vaktsineerimata inimestel sinna jõuda.

Tee oma arvutused uuesti UK ja Iisraeli andmetega, siis saad kiiremini oma vastused kätte.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee oma arvutused uuesti UK ja Iisraeli andmetega, siis saad kiiremini oma vastused kätte.

Aga tee ise. Minu poole olid arvutused, et hetkel Eestis on kindlasti ohtum olla vaktsineeritud. Võimalik, et selle olukorra säilimiseks tuleks varsti hakata nt kolmandaid vaktsiinidoose tegema. Aga hetkel Eestis on nii.

Kui sul on mingeid vastuväiteid, siis palun, tee ise arvutused ja esita tõestused. Mitte ära lahmi. Lahmimine stiilis, et oled loll, sa ei oska mõelda ilma igasuguse tõestuseta näitab ainult su enda mõtlemisõvimetust.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee oma arvutused uuesti UK ja Iisraeli andmetega, siis saad kiiremini oma vastused kätte.

Aga tee ise. Minu poole olid arvutused, et hetkel Eestis on kindlasti ohtum olla vaktsineeritud. Võimalik, et selle olukorra säilimiseks tuleks varsti hakata nt kolmandaid vaktsiinidoose tegema. Aga hetkel Eestis on nii.

Kui sul on mingeid vastuväiteid, siis palun, tee ise arvutused ja esita tõestused. Mitte ära lahmi. Lahmimine stiilis, et oled loll, sa ei oska mõelda ilma igasuguse tõestuseta näitab ainult su enda mõtlemisõvimetust.

Ei, mõtlemisvõimetust näitab kitsalt numbrite vahtimine suutmata neid konteksti panna.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, mõtlemisvõimetust näitab kitsalt numbrite vahtimine suutmata neid konteksti panna.

No aga pane siis konteksti. Selgita, kus ma eksin? See, kui sa ilma igasuguse slegituse ja tõestuseta loobid väiteid, ei tee su väiteid tõeseks. Minu poolest tõesta numbritega võ selgita konteksti, aga selgita ometi oma väiteid. Muidu ei saa su väiteid ju tõeks lugeda, eksole. Ma võin ka väita midaignaes, nt seda, et sul on nina sinine. Ja öelda, et see lihtsalt on nii ja sa oled mõtelmisvõimetu, kui seda ei usu. See et ma ütlen, et see on tõde ei tee seda ju tõeks. Nii et palun, pane konteksti ja selgita oma väiteid. Või ei oska? Sul polegi tõestust, lihtsalt võtad õhust mingeid väiteid?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taas teemaalgataja siin:

Siit sealt olen lugenud pisut erinevaid nn statistilisi analüüse. Aga eks nagu see ütlus oligi – on suured valed, väikesed valed ja statistika.

Just suur debatt käimas”Ühe isa blogi” pidaja ning EPL faktikontrolli vahel. Üks tõlgendab andmeid nii nii, teine naa. No mine võta kinni. Eestist “ees” olevad riigid vaktsimise osas räägivad juba täiesti avalikult, et uus tüvi möllab ja senisest vaktsimise kampaaniast polnud kasu, järjest rohkem infot kõrvalnähtudest jms…

Iga inimene siiski lõppude-lõpuks peab ise otsustama kas ta vajab seda vaktsiini või mitte – just enda tervise kaitseks vajadusel – eriti kui ta ei kuulu riskigruppi ning on pärast süste endiselt pärast vaktsimist on asümptomaatiline levitaja.

Vist enne mainisin samuti, et mu vanaema on mitmesuguste haigustega ja teda ei vaktsineerita kuna on oht, et tervis ei pea vastu sellele. Ja nüüd ongi teemaks, et vaktsineeritud on tema jaoks ohtlikumad! Kuna igal pool jutt, et vaktsineeritud on nn nakkusohutud, nemad teste tegema ei pea selle tõestamiseks, samas mina vaktsineerimata alati testin kui teda külastan ja seda teevad ka teised vaktsimata sugulased. (Vaktsitud seda ei tee – kuna neil on see õigus, eksole). Eks lõpuks nii olegi, et ta saab selle viiruse ühelt vaktsineeritud inimeselt lõpuks ja satub haiglasse, ning läheb kirja kui “juhtum tänu mittevaktsimisele”.

Niiet mõelgem kogu selle hüsteeria keskel korraks mis on asja point –  keda me kaitseme sellega – ennast või teisi? Kui tahad ennast kaitsta, siis tuleks otsustada vastavalt oma tervisliku seisundi järgi. Kui teisi – siis riskirühmaga lähedalt kokkupuutudes (kiir)test.

….

Üks väike paralleel siinkohal – kuna justkui kõik, kes ei järgi reegleid, et tee vaktsiine jms tembeldatakse “vanaemate tapjateks” (kohutav ajupesu noortele).

Kui mina olin äsja sünnitanud mitmeid aastaid tagasi enne “pandeemiat”, ja  oli parasjagu kevad-talvine aeg ning tutvusringkonnas pea kõik olid erinevate viirushaigustega riburadapidi kimpus, siis olin ülimalt hoolas, et mõnda viirust oma paarinädalasele lapsele koju ei tooks – üliharva käisin poes – siis desosin käsi ja korvisangasid, hoidsin distantsi. Sugulastel palusin üldse mitte tulla enne 1 kuuseks saamist. Range kätepesureegel kõigile kes tulid jms… ühesõnaga – saades aru, et olen riskigrupis, tegin kõik, et minuni viirused ei jõuaks. Ja ei jõudnudki.

Aga kuna alati viiruste hooajal sünnib endiselt palju lapsi keda ju ometigi kaitsma peame – kas peaksime siis elamagi sel ajal kogu ühiskonnana piirangutes (nii, et kõik ostukorvid on pidevalt desotatud, kõik kannavad maske, kindaid, ja iga võimaliku külmetushaiguse pärast vaktsiin, sest 0,…% võib see lõppeda fataalselt)? Või ikka mõistlikum on see kui see kes on riskigrupis ISE vastutab enda eest ning rakendab vajalikud ohutusabinõud?

Veel lisan siia oma 70 a vaktsineerimata ema ja 80 a vaktsineerimata vanaema arvamuse, et nende pärast küll kogu seda möllu vaja poleks olnud. Kui koroona tuleks ja lõpetaks maise elu, siis las nii olla. Ei ole vaja noortel nende pärast muretseda – elu juba elatud. Mina sellele hinnangut ei anna – see pelgalt nende arvamus – kindlasti ka teistsuguseid. Eks küsige oma vanaematelt-vanaisatelt (kelle pärast me seda “harjutust” siin kollektiivselt ju peamiselt läbi viime)

 

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just suur debatt käimas”Ühe isa blogi” pidaja ning EPL faktikontrolli vahel. Üks tõlgendab andmeid nii nii, teine naa. No mine võta kinni.

Mina isiklikult  usun siiski asja õppinud ja haritud spetsialiste amatöörist vaktiinivastase asemel.  Selle ühe isa viimases postituses on jälle loogikavead ju sees, kui vähegi kaasa mõelda viitsid.

Ja nüüd ongi teemaks, et vaktsineeritud on tema jaoks ohtlikumad! Kuna igal pool jutt, et vaktsineeritud on nn nakkusohutud, nemad teste tegema ei pea selle tõestamiseks, samas mina vaktsineerimata alati testin kui teda külastan ja seda teevad ka teised vaktsimata sugulased. (Vaktsitud seda ei tee – kuna neil on see õigus, eksole).

Kas vaktsiin on selles süüdi, et su sugulased on vastutstundetud? Mis sa nüüd arvad, kas hetke, kui sina saaksid vaktsiini, sa muutuksid ka kohe vastustundetuks? Kas see vaktssin süstib sinu sisse vastustutndetust? Või ehk siiski mitte? Mul on ka üks tuttav, kes ei vaktsineeri ennast argumendiga, et vaktsineeritud on ju ohtlikud, käivad rohkem ringi ja seepärast levitavad. Kas see ikka mitte inimeses kinni ei ole? Keegi ei käsi tal ju vaktisneeri ssanuna kohe vastustundetult käituma hakata. Mina isiklikult olen vaktsineeritud. Töötan kodukontoris, asjatult seltskondades ringi ei hängi. Hiljuti, kui siiski sünnipäevale läksin, siis tegin eelnevalt kiirtesti, kuigi olen vaktsineeritud ja olin täiesti terve. Sest seal peres oli ka üks inimene, kes tervise tõttu ennast vaktsineerida ei saa.

Üldiselt ma arvan, et kõige olulisem on tõesti vastustundlik käitumine. Kui sina käitud vastustundlikult, siis on hästi. Vaktsiin oleks siiski ka sinu puhul lisakaitse, vähendaks nakatumise ja edaslevitamise tõenäosuseid veelgi. Aga “lamemaalane” sa ei ole, kui ikka ettevaatlik oled. “Lamemaalased” on need vaktsiinivastased, kes üleüldse koroonat eitavad, ise vastustundetult käituvad (massüritused ja seal üksteise kallistamised, st võimaliku viirusepesa tekitamine) ja ka teisi ümber veenda püüavad, et teised ei vaktsineeriks ja koos nendega koroonat eitaksid. Miks peavad nad hirmsasti oma sõnumit levitama ja teisi enda hulka värbama? Ela ise vaktisneerimata ja ole õnnelik, et mingi osa siiski vaktsineerib ja sellega viiruse levikut pisutki pidurdab.

Veel lisan siia oma 70 a vaktsineerimata ema ja 80 a vaktsineerimata vanaema arvamuse, et nende pärast küll kogu seda möllu vaja poleks olnud. Kui koroona tuleks ja lõpetaks maise elu, siis las nii olla.

Jajah. Aga kui koroona tuleks ja lõpetaks nende maise elu, siis enne seda oleks nad arstide hoole all haiglas. Ja kui sellisei “mis-nüüd-minu-elu” on palju, siis ongi haiglad ülekoormatud nng võibolla jääks õigel ajal abita ka nende lapselapsed, kes mingi õnnetuse või pimesoolel lõhkemise tõttu kiiret arstiabi vajavad. Tahavad nad seda tõesti?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vist enne mainisin samuti, et mu vanaema on mitmesuguste haigustega ja teda ei vaktsineerita kuna on oht, et tervis ei pea vastu sellele. Ja nüüd ongi teemaks, et vaktsineeritud on tema jaoks ohtlikumad! Kuna igal pool jutt, et vaktsineeritud on nn nakkusohutud, nemad teste tegema ei pea selle tõestamiseks, samas mina vaktsineerimata alati testin kui teda külastan ja seda teevad ka teised vaktsimata sugulased. (Vaktsitud seda ei tee – kuna neil on see õigus, eksole). Eks lõpuks nii olegi, et ta saab selle viiruse ühelt vaktsineeritud inimeselt lõpuks ja satub haiglasse, ning läheb kirja kui “juhtum tänu mittevaktsimisele”.

Täpselt nii ongi! Juba ju kuulsime ka Kiige targutusi, kuidas hooldekodusse tõid viiruse sisse vaktsineerimata töötajad. Kas Kiik oli kõrval, kui nad selle viiruse sinna sisse tõid? Või kuidas ta midagi sellist väita saab?
Lisame siia juurde selle %, kes on ennast vaktsineerinud ainuüksi selleks, et vabamalt liikuda, pidtseda, reisida. Võite kindlad olla, et selliseid inimesi ei ole vähe, ja see ei ole kindlasti just see vastutustundlikum osa meie rahvast.
Nii et vaktsineeritutele mingite eeliste ja vabaduste andmine mittevaktsineeritute ees ning hiljem nakatumiste kirjutamine mittevaktsineeritute kraesse on tänasel päeval absoluutselt kuritahtlik ja teadlik viiruse kiirem levitamine ja ehe vassimine.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole sellist joont küll võimalik tõmmata, et vaktsineerimata on jube korralikud ja vastutustundlikud jne ja siis vaktsineeritud on need vastutustundetud ringilehvijad. Mõlemas rühmas on hetkel inimesi sadades tuhandetes. Ei käitu nii suur hulk rahvast ühesuguselt.

Olen vaktsineeritud. Maski kanda pole probleem – on igas kotis ja jopetaskus valmis, kiirtest on kapis ootel ja on ka juba kasutust leidnud. Viirushaiguse tunnustega tehtud negatiivne kiirtest sai hiljem negatiivse vastuse ka ametlikult testilt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi arvutamise vahepeal lugema ka õppida, ära lahmi.

Hästi, see millele ma vastasin väitis tõesti sama, mida ma ise tõestasin. Kuna käod ei ole enam eristatavad, siis ma ei tea, milline neist kägudest sina oled. Mina igatahes ootan endiselt vastust oma esialgsele küsimusele (millele millegipärast vastas kägu, kelle väite ma nüüd tõestasin nii et võtsin seda endale vastuvaidlemisena ja ei lugenud tõesti korralikult, vabandust), et

“Sa tõestad hästi ära, kui lihtsakoeline on keskmine inimene, kelle arvamuse kujundamiseks piisabki mingist suvalisest protsendist (soovitavalt rasvaselt kusagil pealkirjas), sest edasi lugeda ja mõelda ta ei suuda.”

Mis on see, millele ma ei mõtle ja mis mu arvutustes vale on? Mina näen, et vaktsineerituna haiglasse jõuda on mitmeid kordi väiksem tõenäosus, kui vaktsineerimata inimestel sinna jõuda.

Tee oma arvutused uuesti UK ja Iisraeli andmetega, siis saad kiiremini oma vastused kätte.

Iisraeli kohta on arvutused tehtud siin: https://www.covid-datascience.com/post/israeli-data-how-can-efficacy-vs-severe-disease-be-strong-when-60-of-hospitalized-are-vaccinated

Eesti andmetest on juttu siin: https://www.delfi.ee/artikkel/94399927/kas-vaktsineerimine-ikka-kaitseb-koroona-raskekujulise-podemise-eest-krista-fischer-selgitab

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusagil ei ole garantiid, et teist korda põdedes (peale seda kui antikehi enam alles pole) selle sama kergelt läbi põed kui esimene kord. Vaktsiin ei anna küll 100% garantiid, et sa koroonat ei saa, aga meditsiinisüsteemi mitte kokku kukkumiseks ongi juba see piisav kui inimesed koroonat kergelt läbi põeks (nagu tavalisi külmetushaigusi), mitte haiglaid üle ei koormaks. Seda eesmärki vaktsiin praegu täidab ja see ongi mis on oluline.

Läbipõdemine annab kordades parema ja pikema kaitse kui vaktsineerimine. Seda on praeguseks juba uuringutega tõestatud riikides, kus väga kõrge vaktsineeritute protsent.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õigem on vaadata haiglasse sattunute hulka 100 000 inimese kohta. Ehk siis kui paljud 100 000st vaktsineerimata inimesest sattus haiglasse ja kui palju samast hulgast vaktsineeritutest. Nii on ju selge, et samast hulgast vaktsineerimata inimestest satub haiglasse tunduvalt rohkem.

https://tartu.postimees.ee/7326679/vaktsineerituid-hakkab-haiglasse-sattuma-uha-enam-miks#_ga=2.269168305.1583641797.1630388175-148493706.1625238033

Kolmandat doosi kaalutakse esialgu vaid inimestele, kel vaktsineerimisele ebapiisav immuunvastus (sh igasugusele vaktsiinile).

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates peaks vaktsineerima sellepärast, et kôiki riske vähendada: vaktsineerituna sa levitad viirust vähem, saad ise vähema tõenäosusega Covidi. Vähendad u 20 korda shanssi haiglasse sattuda ja veelgi rohkem sellesse surra. Kiidtestid tuvastavad viirust ainult sel juhul, kui sul on viirust palju (u 1-2 päeva enne haigestumist ja 1-2 haiguspäeval). Vabalt vôib olla, et sul pole sümptomeid olnud, aga oled ikka viirusekandja veel. Jah, ka vaktsineerituna vôid viirust kanda, aga palju väiksema tõenäosusega. Pcr-testi probleem on jälle see, et kuigi see teeb viirusekandja kindlaks palju pikema perioodi ajal, läheb selle ootamisega rohkem aega, mille ajal sa vôid endale viiruse koguda. Nii et just nende kontaktide pärast teistega on minu arvates môtet end vaktsineerida. Lisaks saab covidisse haigestudes palju vähem antikehi kui vaktsiiniga. Jah, vaktsiinidel on kõrvalmôjud, aga tôsiseid kôrvalmôjusid on sul palju väiksem tôenäosus saada, kui Covidi haigusesse taas haigestuda. Lisaks läheb nüüd vaktsineerimatutel elu raskeks. Keeruline reisida, restorani minna, muuseumisse, kontserdile jne. Kui sa tôesti elad metsa sees ja mittekellegagi kokku ei puutu, siis on teine asi.

Jah, ma saan aru, et HETKEL see vähendab riske. Aga kui kauaks? Mul koroonapassi veel pole. Kas Sinu passil on kirjas, et kaua see kehtib?

Mis saab hiljemalt 2 aasta pärast kui kõik, kes hektel kampaania korras on vaktsineeritud, on vaktsiini mõju pm minetanud. (hetke uuringud näitavad, et antikehade arv kahaneb juba 6 -8 kuu pärast märgatavalt). Lisaks uued tüved, mis olemasolevatele vaktsiinidele ei allu. Paljuski võrreldakse viiruse olemust gripiviirusega, mis sarnaselt muteerub ja räägitakse vajadusest iga paari aasta tagant uus vaktsiin välja töötada.

Mis ikkagi saab 5, 10, 20 a pärast? Praegu räägivad kõik teadlased, et see viirus JÄÄB ja muteerub edasi. Kui koroonapass jääb sellisel kujul siis tuleks ju iga aasta, pooleteise järel vaktsiini korrata ning teha seda kõikide liikvel olevate tüvede vastu (ei tea palju neid on 5a pärast..). Kui reaalne see on, et piirangute ja propagandaga suudetakse aastaid ja aastaid kõiki (tulevikus tõenäoliselt vanuses 0-99) vaktsineerima suunata iga paari aasta tagant ja mida need kümned ja kümned süstid kõrvalmõjudena kaasa toovad?

Hetkel küll must stsenaarium ja kõlab vb liiga hüsteeriliselt ja ma loodan, et ikka mõni “normaalsem” lahendus hetkeolukorrale aga ikkagi – mis siis saab nende passide ja antikehadega (lähi)tulevikus?

Mida rohkem vaktsineeritud inimesi, seda väiksem viiruse hulk üleüldiselt. Mida vähem viirust, seda vähem mutatsioone. Mida vähem mutatsioone, seda väiksem vajadus uute vaktsiiniannuste järele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taas teemaalgataja siin:

Siit sealt olen lugenud pisut erinevaid nn statistilisi analüüse. Aga eks nagu see ütlus oligi – on suured valed, väikesed valed ja statistika.

Just suur debatt käimas”Ühe isa blogi” pidaja ning EPL faktikontrolli vahel. Üks tõlgendab andmeid nii nii, teine naa. No mine võta kinni. Eestist “ees” olevad riigid vaktsimise osas räägivad juba täiesti avalikult, et uus tüvi möllab ja senisest vaktsimise kampaaniast polnud kasu, järjest rohkem infot kõrvalnähtudest jms…

Iga inimene siiski lõppude-lõpuks peab ise otsustama kas ta vajab seda vaktsiini või mitte – just enda tervise kaitseks vajadusel – eriti kui ta ei kuulu riskigruppi ning on pärast süste endiselt pärast vaktsimist on asümptomaatiline levitaja.

Vist enne mainisin samuti, et mu vanaema on mitmesuguste haigustega ja teda ei vaktsineerita kuna on oht, et tervis ei pea vastu sellele. Ja nüüd ongi teemaks, et vaktsineeritud on tema jaoks ohtlikumad! Kuna igal pool jutt, et vaktsineeritud on nn nakkusohutud, nemad teste tegema ei pea selle tõestamiseks, samas mina vaktsineerimata alati testin kui teda külastan ja seda teevad ka teised vaktsimata sugulased. (Vaktsitud seda ei tee – kuna neil on see õigus, eksole). Eks lõpuks nii olegi, et ta saab selle viiruse ühelt vaktsineeritud inimeselt lõpuks ja satub haiglasse, ning läheb kirja kui “juhtum tänu mittevaktsimisele”.

Niiet mõelgem kogu selle hüsteeria keskel korraks mis on asja point – keda me kaitseme sellega – ennast või teisi? Kui tahad ennast kaitsta, siis tuleks otsustada vastavalt oma tervisliku seisundi järgi. Kui teisi – siis riskirühmaga lähedalt kokkupuutudes (kiir)test.

….

Üks väike paralleel siinkohal – kuna justkui kõik, kes ei järgi reegleid, et tee vaktsiine jms tembeldatakse “vanaemate tapjateks” (kohutav ajupesu noortele).

Kui mina olin äsja sünnitanud mitmeid aastaid tagasi enne “pandeemiat”, ja oli parasjagu kevad-talvine aeg ning tutvusringkonnas pea kõik olid erinevate viirushaigustega riburadapidi kimpus, siis olin ülimalt hoolas, et mõnda viirust oma paarinädalasele lapsele koju ei tooks – üliharva käisin poes – siis desosin käsi ja korvisangasid, hoidsin distantsi. Sugulastel palusin üldse mitte tulla enne 1 kuuseks saamist. Range kätepesureegel kõigile kes tulid jms… ühesõnaga – saades aru, et olen riskigrupis, tegin kõik, et minuni viirused ei jõuaks. Ja ei jõudnudki.

Aga kuna alati viiruste hooajal sünnib endiselt palju lapsi keda ju ometigi kaitsma peame – kas peaksime siis elamagi sel ajal kogu ühiskonnana piirangutes (nii, et kõik ostukorvid on pidevalt desotatud, kõik kannavad maske, kindaid, ja iga võimaliku külmetushaiguse pärast vaktsiin, sest 0,…% võib see lõppeda fataalselt)? Või ikka mõistlikum on see kui see kes on riskigrupis ISE vastutab enda eest ning rakendab vajalikud ohutusabinõud?

Veel lisan siia oma 70 a vaktsineerimata ema ja 80 a vaktsineerimata vanaema arvamuse, et nende pärast küll kogu seda möllu vaja poleks olnud. Kui koroona tuleks ja lõpetaks maise elu, siis las nii olla. Ei ole vaja noortel nende pärast muretseda – elu juba elatud. Mina sellele hinnangut ei anna – see pelgalt nende arvamus – kindlasti ka teistsuguseid. Eks küsige oma vanaematelt-vanaisatelt (kelle pärast me seda “harjutust” siin kollektiivselt ju peamiselt läbi viime)

Elu võib nende arust elatud olla, aga haiglas aparaatide all peab neid pidama ikka ja see on kallis ja töömahukas. Kuidagi kõik need koroonahaiged vanurid on ju haiglasse sattunud! Vavealt neid vägisi on viidud, küllap ikka ise kutsuvad kiirabi…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õigem on vaadata haiglasse sattunute hulka 100 000 inimese kohta. Ehk siis kui paljud 100 000st vaktsineerimata inimesest sattus haiglasse ja kui palju samast hulgast vaktsineeritutest. Nii on ju selge, et samast hulgast vaktsineerimata inimestest satub haiglasse tunduvalt rohkem.

https://tartu.postimees.ee/7326679/vaktsineerituid-hakkab-haiglasse-sattuma-uha-enam-miks#_ga=2.269168305.1583641797.1630388175-148493706.1625238033

Kolmandat doosi kaalutakse esialgu vaid inimestele, kel vaktsineerimisele ebapiisav immuunvastus (sh igasugusele vaktsiinile).

Hahahaaa, kas nüüd kõlbab jälle Iisraeli arvutustes kasutada seda 79% vaktsineeritud numbrit? Alles nädal tagasi mingis teises tõestuses ju targutati, kuidas ei ole ikka 78% isegi, vaid on hoopis 58%, sest lapsed puha vaktsineerimata ja palju vastaseid…
Et neil numbriväänajatel juba piinlik ka ei hakka 😀

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimisvastased levitavad erinevaid huvitavaid väiteid, miks kaitsesüsti tegemine halb on. Forte uurib järgnevalt üht üsna levinud väidet. https://forte.delfi.ee/artikkel/94469615/pandeemia-ajal-ei-tohi-covid-19-vastu-vaktsineerida-kuna-see-tekitab-viirustuvesid-juurde-tode-voi-vale

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läbipõdemine annab kordades parema ja pikema kaitse kui vaktsineerimine. Seda on praeguseks juba uuringutega tõestatud riikides, kus väga kõrge vaktsineeritute protsent.

Miks sa vassid. Läbipõdemine+ vaktsineerimine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimisvastased levitavad erinevaid huvitavaid väiteid, miks kaitsesüsti tegemine halb on. Forte uurib järgnevalt üht üsna levinud väidet. https://forte.delfi.ee/artikkel/94469615/pandeemia-ajal-ei-tohi-covid-19-vastu-vaktsineerida-kuna-see-tekitab-viirustuvesid-juurde-tode-voi-vale

Selle eest on muide hoiatanud ka Nobeli preemia laureaat viroloog Luc Montagnier. Ei ole kohalike lamemaalaste väljamõeldis üldse.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Aastal 2021 avastas ravimitootja Pfizer, et 5 aastat soovitatud ja laialdaselt kasutusel olnud retseptiravim, turule lubatud, st läbinud kõik arendusetapid ja kliinilised uuringud, sisaldab, uups – vähkitekitavat ainet.

Loodame, et Cov-vaktsiinidega toimuvad need uupsid! kiiremas tempos.
Edu süstimisel!

Põhjus, miks lamemaalased ei taha nimetada selle ravimi nime, on see, et tegemist on suitsetamise vastase ravimiga 🙂

Lühidalt, selle ravimi teatud partiides leiti potentsiaalselt vähki tekitavaid aineid. Mitte toimeained ei ole vähki tekitavad. Seda ravimit kasutatakse suitsetamisest loobumiseks ja võetaksegi vaid mõni kuu. Pole teada, et keegi reaalselt oleks vähi sellest saanud, sest tõenäosus on ikka vägagi tühine. Igasuguseid vähki tekitavaid aineid on meie ümber igapäevaselt lademetes.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimisvastased levitavad erinevaid huvitavaid väiteid, miks kaitsesüsti tegemine halb on. Forte uurib järgnevalt üht üsna levinud väidet. https://forte.delfi.ee/artikkel/94469615/pandeemia-ajal-ei-tohi-covid-19-vastu-vaktsineerida-kuna-see-tekitab-viirustuvesid-juurde-tode-voi-vale

Selle eest on muide hoiatanud ka Nobeli preemia laureaat viroloog Luc Montagnier. Ei ole kohalike lamemaalaste väljamõeldis üldse.

See Luc Montagnier on igasuguseid lamemaalaste väiteid terve hulga välja mõelnud juba. Need ei kannata küll mingit kriitikat.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimisvastased levitavad erinevaid huvitavaid väiteid, miks kaitsesüsti tegemine halb on. Forte uurib järgnevalt üht üsna levinud väidet. https://forte.delfi.ee/artikkel/94469615/pandeemia-ajal-ei-tohi-covid-19-vastu-vaktsineerida-kuna-see-tekitab-viirustuvesid-juurde-tode-voi-vale

Selle eest on muide hoiatanud ka Nobeli preemia laureaat viroloog Luc Montagnier. Ei ole kohalike lamemaalaste väljamõeldis üldse.

See Luc Montagnier on igasuguseid lamemaalaste väiteid terve hulga välja mõelnud juba. Need ei kannata küll mingit kriitikat.

Ilmselt võib ka HIV viiruse avastamise sel juhul lamemaalaste arvele kirjutada – tark seltskond!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimisvastased levitavad erinevaid huvitavaid väiteid, miks kaitsesüsti tegemine halb on. Forte uurib järgnevalt üht üsna levinud väidet. https://forte.delfi.ee/artikkel/94469615/pandeemia-ajal-ei-tohi-covid-19-vastu-vaktsineerida-kuna-see-tekitab-viirustuvesid-juurde-tode-voi-vale

Selle eest on muide hoiatanud ka Nobeli preemia laureaat viroloog Luc Montagnier. Ei ole kohalike lamemaalaste väljamõeldis üldse.

Ja kui on pandeemia, siis millal tohib teie meelest vaktsineerida? Lugege ikka artikkel lõpuni.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt võib ka HIV viiruse avastamise sel juhul lamemaalaste arvele kirjutada – tark seltskond!

See, mida sama inimene on elus varem teinud või avastanud, ei muuda tema igasuguseid väiteid automaatselt tõeks. Iga väite tõestust tuleb eraldi hinnata. Valeväited ei muutu sellest õigeteks väideteks, kui valeväidete esitaja on varem midagi muud õigesti väitnud.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Palun selgitage “lamemaalasele”