Esileht Hobinurk Parim raamat, mida viimase aasta jooksul lugenud olete

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Parim raamat, mida viimase aasta jooksul lugenud olete

Postitas:

Meenus üks hiljutine lugemiselamus: Witold Szlabowski “Mõrtsukas aprikooside linnast”. Tegemist on ühe poolaka artiklikogumikuga Türgist ja türklastest. Väga kaasahaarav ja silmaringi avardav lugemine. Hästi kirjutatud ka. Soovitan soojalt!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 08:46; 15.02 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3680148: Kus laulavad langustid. Ilus ja stiilne raamat, mis pani kaasa mõtlema. Selle raamatu fenomenist mina aru ei saa, tohutult rikkalikud/põhjalikud/ükikasjalikud looduskirjeldused padurast, hale ebausutav peategelane ja täiesti kohutavad dialoogid.

Novot ja mulle meelelahutuseks väga meeldis. Imelised kirjeldused, mis kohe pildi silma ette maalisid. Tugevad karakterid, mis siis, et pisut ülepakutud kõik. Põnevus ja kerge pinge algusest lõpuni. Ootamatu lõpp.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus laulavad langustid. Ilus ja stiilne raamat, mis pani kaasa mõtlema.

Selle raamatu fenomenist mina aru ei saa, tohutult rikkalikud/põhjalikud/ükikasjalikud looduskirjeldused padurast, hale ebausutav peategelane ja täiesti kohutavad dialoogid.

Mulle meeldis ka “Mägede kuninganna” ja Ferrante Napoli sari “Minu geniaalne sõbranna”. Ootan neljandat osa eesti keelde. Hea naistekas on O’Farrell “Käsi, mis hoidis mu käest”.

See on vist tõesti (langustid) nii, et olustikku oskab kirjeldada, muud ei oska. Sest peategelane oli tõesti ikka kohutavalt ebausutav. No ja kogu see armastuslugu ikka ka.

no just. ja mida seal veel “kaasa mõelda” oli?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süvahavva triloogia.

Mida enam loen, seda enam meeldib.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Sinuhe”

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Carlos Ruiz Zafon – lugesin järjestikku läbi kõik tema raamatud ja armusin jäägitult kõigisse neisse.

The Shadow of the Wind

The Angel’s Game

The Prisoner of Heaven

The Labyrinth of Spirits

Marina

The Watcher in the Shadows

The Midnight Palace

The Prince of Mist

Lugeda võik õiges järjekorras (vaata ilmumisaasta järgi), kuigi ei ole järgedena mõeldud aga mingi seletamatu niit jookseb läbi. Need raamatud on väga erilised – neis põimub helgus ja morbiidsus ja põnevus ja armastus.

Osaliselt peaks ka eesti keeles saadaval olema aga ma ei tea kui hea tõlke kvaliteet on .

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Armunud keldrikoll, vegan verikäkk ja teised” Piiper

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sara Westover “Haritud”

..hull elu on ikka mõnedel inimestel…

Tara Westover on autor (ära pane pahaks, et parandan????)

Aga väga hea raamat on küll.

Ai, piinlik ???? oli jah Tara

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 14:43; 22.02 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dinah Jefferies ,,Teekasvataja naine” , Jojo Moyes ,,Mina enne sind”.

Krimisõpradele näiteks Islandi kirjaniku Yrsa Huldari ja  Freyja sari (nt ,,Pärand”) ja Angela Marsonsi raamatud. Mõlema autori raamatuid on mõistlik lugeda ilmumise järjekorras.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajalooliste romaanide sõpradele soovitan Paullina Simonsi “Vaskratsanik”-sarja (4raamatut)

Viimati loetud “Väike nurgapood”  –  ei saanud aru selle raamatu fenomenist. Oli loetav, kuid tundus kui tavaline ajaviiteromaan.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 03:04; 14.05 02:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dinah Jefferies ,,Teekasvataja naine” , Jojo Moyes ,,Mina enne sind”.

Krimisõpradele näiteks Islandi kirjaniku Yrsa Huldari ja Freyja sari (nt ,,Pärand”) ja Angela Marsonsi raamatud. Mõlema autori raamatuid on mõistlik lugeda ilmumise järjekorras.

Lisan veel Bryndza ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rein Kuresoo “Seal, kus talvituvad suitsupääsukesed”, parim reisiraamat viimaste aastate jooksul loetutest.  Ilukirjandusest üllatas meeldivalt Sally Rooney “Normaalsed inimesed”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sylvia Day  Crossfire sari (I – V)

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 03:04; 14.05 02:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimase aja huvitav lugemiskogemus:

Valentina Nõlvak “Ellujääja”, selle kõrval tunduvad ülejäänud elulood üsnagi “elutud”.

Aga muidu raske on tegelikult soovitusi anda, sest nagu eelpool “Langustide” näol järeldada võib, on inimeste ootused ja maitsed ju erinevad.

Mõned minu lemmikud veel:

“Kohtuniku naine” Ann O’loughlin

Maeve Haran “Tangot tantsitakse kahekesi”

Glattauer ”Hea põhjatuule vastu”

“Madissoni maakonna sillad” Robert James Waller

“Arstid” E. Segal

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See “Ellujääja” köitis mindki. Oli hästi loetav. Lihtsalt alguses tundus see mulle tavapärasest lugemisvarast küllaltki erinev ja ma ei suutnud uskuda, kas ma tõesti loengi sellist raamatut. Aga lugedes tekkis hasart, et no mida veel võib inimese elus juhtuda. Ja seal ikka juhtus…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Langustide raamatu kohta ütleks nii, et ei ole usutav, et lapsena hüljatud ja täiesti hariduseta inimene, kes ei suhtle kellegagi, ei arene – suudab planeerida sellise kuriteo – kellaajad, maskeeringud jne.  See on “Mowglis”, et hundid kasvatavad kena, targa ja intelligentse noormehe üles. Siiski vajab inimene eeskuju oma arengus, kasvatuses jne. Minu jaoks ilus muinasjutt.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valentina Nõlvak “Ellujääja” puhas ajalugu ja ehe näide kuidas mõni ikka jaksab kanda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohtlik liik: harilik pubekas

Vaikiv patsient

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühte parimat on raske välja tuua.

“Jane Austin ja tema kodud” oli väga hea, palju infot tolleaegse elu-olu kohta: https://www.apollo.ee/jane-austen.html Eesti olustiku ja tuntud tegelase kohta võrdväärne teos on “Koidula elu ja aeg” (https://www.apollo.ee/lydia-koidula-elu-ja-aeg.html) – väga põnev ja põhjalik lugemine.

Eesti ilukirjandusest “Serafima ja Bogdan”, välisautoritelt “Evelyn Hardcastle’i seiste surma” (eristus teistest mõrva-müsteeriumitest ja põnevikest).

Populaarteaduslikest raamatutest “Lihunikukunst” (https://www.apollo.ee/catalogsearch/result/?cat=0&q=lihunikukunst) ja “Putukate planeet” (https://www.apollo.ee/putukate-planeet.html). Viimane on lihtsalt loetav, samas nii palju huvitavaid fakte ja selgitusi.

Süngemapoolsetest “Igaviku fjordi prohvetid” (https://www.eestiraamat.ee/pohjamaade-romaan/igaviku-fjordi-prohvetid) ja “Matmisriitused” (http://paikesekirjastus.ee/raamatud/matmisriitused)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Matke mind põrandaliistu taha” Pavel Sanajev

Isegi lapsed naersid kui seda koos lugesime. Ja oli võrdlusmomente ka oma lapsepõlvega, tuleb tunnistada ????

Nõus, et raamat on lugemist väärt. Musta huumorit seal oli, kuid ma ei saa öelda, et raamat oleks naerma ajanud. Olen päriselus kokku puutunud selle vanaema sarnase inimesega ning see kahju ja valu, mida selline inimene lähedastele tekitab, on põhjatu. Seega nagu iga teise raamatugagi, sõltub reaktsioon raamatule lugeja enda kogemustest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Mudlumi “Poola poisid” on ka hea?

Mulle ei meeldinud. Ma väsisin poole peal sellest heidikute elu kirjeldusest ära. Liiga masendav.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Hobinurk Parim raamat, mida viimase aasta jooksul lugenud olete