Esileht Ilu ja tervis Pariselt kardan

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Pariselt kardan

Postitas:

Kuulume mehega mõlemad riskigruppi ja meil ka kolm väikest last. Kui mõlemad koroonasse peaks jaama siis kindlasti lihtsalt see ei kulgeks meil (minul avaldus viimase raseduse ajal raske geneetiline südamehaigus ja mehel lõppes paar kuud tagasi keemiaravi). Samas peame mõlemad tool käima ja puutume tool paljude inimestega kokku, ehk siis päris raske ka koroonat vältida. Ma ei kujuta ettegi mis saab lastest kui peaksime mõlemad haiglasse sattuma. Lähedased on ka juba eakad ja elavad teises Eesti otsas. Igatahes minul küll stress suureneb igavpaevaga suurenevaid haigestumise numbreid nähes ja ma ei teabkuidas sellega toime tulla

+31
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.09 13:21; 20.09 16:47; 20.09 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult loll ei karda ja siia ilmub neid kohe ridamisi ärplema, halvustama.

+21
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selleks, et kartmise peale vähem energiat kulutada, pane kokku konkreetne plaan, kuhu lähevad lapsed sel juhul, kui mingil põhjusel peaks juhtuma, et olete mõlemad haiglas. tegevuskava olemasolu võtab ärevust maha. uuri nt mõne sugulase või sõbranna käest, kas neil oleks ressurssi vajadusel sinu lapsi hoida. küsi nende käest, kes kasvatavad üksi lapsi ja ei saa nö riske enda ja mehe vahel hajutada, et mis nemad teeksid.

+38
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulume mehega mõlemad riskigruppi ja meil ka kolm väikest last. Kui mõlemad koroonasse peaks jaama siis kindlasti lihtsalt see ei kulgeks meil (minul avaldus viimase raseduse ajal raske geneetiline südamehaigus ja mehel lõppes paar kuud tagasi keemiaravi). Samas peame mõlemad tool käima ja puutume tool paljude inimestega kokku, ehk siis päris raske ka koroonat vältida. Ma ei kujuta ettegi mis saab lastest kui peaksime mõlemad haiglasse sattuma. Lähedased on ka juba eakad ja elavad teises Eesti otsas. Igatahes minul küll stress suureneb igavpaevaga suurenevaid haigestumise numbreid nähes ja ma ei teabkuidas sellega toime tulla

Mõistan su muret, aga ega see stressamine ka asja paremaks tee. Saad lihtsalt enda poolt teha kõik, mis võimalik, et haigestumist vältida (pidada kinni hügieenireeglitest, vältida rahvarohkeid kohti, toituda tervislikult), aga 100% kindlust ei anna ju mitte miski. Seega proovi elada oma elu nii stressivabalt kui võimalik ja mitte muretseda selle pärast, mis võibolla homme juhtub.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et hirmu oleks vähem, saate ju juba praegu mõelda, kes ja kuidas laste eest hoolitseb, kui peaksite mõlemad haiglasse sattuma. Räägid mõne sõbranna või sugulasega, küsid, kas ta oleks valmis aitama, kui tõesti peaks selleks vajadus tekkima. Kui lähedased on eakad, siis nii või naa nende appi kutsumine sellisel juhul ei tuleks kõne alla, sest nad võivad ise haigeks jääda ja samuti raskelt põdeda.

Samas pole ka mõtet hirme veelgi üles kütta, riskigrupis olemine ei tähenda automaatselt võimalust, et mõlemad ja veel korraga peaksite koroonasse nakatumisel haiglasse sattuma.

Põdemine sõltub oluliselt ka sellest, kui pikalt nakatanud isikuga kontaktis ollakse, kui suure “viiruseosakeste hulga” jõuad sisse hingata. Kui tööl puutud kokku paljude inimestega, siis kindlasti kanna maski, samamoodi peaks mees avalikes kohtades maski kandma. Enda kaitsmiseks saate ju praegu juba niigi palju teha.

Ja nakatumine on küll tõusuteel, kuid koroonasümptomeid osatakse nüüd paremini leevendada, nii et kui vaatad, et juba mõnda aega on haiglas 20 inimese ringis, see ei ole väga suurenenud, mõni saab haiglast välja, mõni jälle vajab ravi (haiglaravi vajajaid on Eestis praegu u 5% haigestunutest, ei ole ju nii hull number), viimane surmajuhtum oli augusti teises pooles (eakas naine kaasuvate haigustega), peaaegu kuu aega tagasi, siis ei ole ju pilt nii halb, et peaks enda elu pidevalt selle peale mõtlemisega stressirohkeks tegema. Pidev stress ei tee kellelegi head. Koroona ei ole kindlasti kerge haigus, isegi kui osad põevad kergete sümptomitega, aga nüüd, kui sellest rohkem teatakse kui kevadel, on ka arstidel paremad võimalused patsiendi heaks võimalikult palju teha.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna hommikul neid numbeird nähes hakkas ka minul hirmus. Proovin küll mitte üleliia muretseda, aga tundub, et sel korral enam seda taktikat, mis kevadel oli, ei kasutata ja inimesed liiguvad ikkagi ringi, suhtlevad ning nakatumisoht on oluliselt suurem.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et koroona sellist hirmu põhjustab, aga mitte see, millised ohtlikud haigused teid igapäevaselt saadavad. Samuti on kohe algamas gripihooaeg- ka see võib olla ohtlik.
Haiglasse satutakse ainult koroonaga aga mitte südamehaiguste ja vähiga? Kuhu siis lapsed panete?
Igal juhul soovitan leida usaldusväärne hoidja, seda võib vaja minna nii koroonaga kui koroonata.

+23
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga te gripi vastu olete seni muidu vaktsineerinud?

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle vastu aitab tegutsemisplaan: mida praegu teha, et haigestumist edasi lükata või vältida. Kuidas ja mida teha, kui üks teist haigeks jääb, mõlemad jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et koroona sellist hirmu põhjustab, aga mitte see, millised ohtlikud haigused teid igapäevaselt saadavad. Samuti on kohe algamas gripihooaeg- ka see võib olla ohtlik.

Haiglasse satutakse ainult koroonaga aga mitte südamehaiguste ja vähiga? Kuhu siis lapsed panete?

Igal juhul soovitan leida usaldusväärne hoidja, seda võib vaja minna nii koroonaga kui koroonata.

Täpselt minu mõte. Teil mõlemal on loodetavasti hea prognoos, aga ikkagi peab mõtlema, mis lastest saab kui vastupidi läheb ja te mõlemad haiglaravi vajate.
Koroona ja teiste viiruste vastu kaitseks end niipalju kui võimalik, kindlasti ffp2 või ffp3 mask rahvarohketes kohtades.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kas töö juures ei saa kokku leppida, et kõik kannate maske? Kas teised on sinu terviseprobleemist teadlikud? Praegu on tõesti nõrga tervisega inimestele jube aeg.
Mehe sõber töötab USAs ja seal ei lubatud kedagi kodukontorisse ja nohuga kodus olekule vaadatakse ka viltu ja nii üks kolleeg surigi koroonasse.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga milline on teie plaan, kui nt üks või mõlemad teist autoõnnetusse satuvad või grippi jäävad?
On ju elementaarne, et lapsevanematel on need olemas.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene ju kirjutab oma murest – tal ei ole lastele hoidjat võtta, kui mehega mõlemad samal ajal haiglasse satuksid. No ei ole kõigil inimestel lähedasi, kelle hoolde oma 3 last teadmata ajaks jätta. Minu meelest päris paljudel ei ole. Ja ei ole ka mingit hädaabi plaani äkilise suremise puhuks, sest tavapäraselt ei mõtle me keegi pidevalt surmale. Kui tõesti mehega mõlemad korraga haigeks jääta ja laste eest hoolitseda ei suuda ja ühtegi lähedast ei ole, kes saaks nende eest hoolitseda, on kohaliku omavalitsuse mure, kuidas asi korraldada. Kui see sind rahustab, teema-algataja, võta nendega juba praegu ühendust ja uuri välja, mis võimalused oleksid. Ikka parem kui teadmatus.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga te gripi vastu olete seni muidu vaktsineerinud?

Gripi vastu vaktsineerinud ennast üle kümne aasta ja pole jäänud
Nende lapsehoidjate leidmisega on ikka väga keeruline sest keegi ei taha ju võtta potentsiaalselt haigeid lapsi kui vanemad haiged

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.09 13:21; 20.09 16:47; 20.09 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis pead tegema kõik endast oleneva, et riski vähendada – common sense. Ja ega suurt midagi muud ei olegi võimalik ette võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et koroona sellist hirmu põhjustab, aga mitte see, millised ohtlikud haigused teid igapäevaselt saadavad. Samuti on kohe algamas gripihooaeg- ka see võib olla ohtlik.

Haiglasse satutakse ainult koroonaga aga mitte südamehaiguste ja vähiga? Kuhu siis lapsed panete?

Igal juhul soovitan leida usaldusväärne hoidja, seda võib vaja minna nii koroonaga kui koroonata.

Gripi vastu vaktsineeritud ja see et niisama mõlemad samal ajal haiglasse satuks on vähetõenäoline
Kui teate lapsehoidjaid kes potentsiaalselt koroonahaigeid lapsi hoiaks siis jagage kontakte

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.09 13:21; 20.09 16:47; 20.09 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma oleks su sõbranna ja sa minu poole oma murega pöörduks, siis ma lubaksin sind aidata. võiksin anda ka lubaduse, et hoolitsen su laste eest ka siis, kui kõik peaks kõige halvemini minema. räägi oma sõprade ja sõbrannadega.
mina tegin kunagi oma sõbrannaga selle jutuajamise ca 15-aastat tagasi, et kui….jutud räägitud, kõik selge, süda rahul, et laps ula peale ei jää.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõelge, kui saaksite praegu uudise, et olete rase, kodus väike laps.
Mina sain, olen tohutult shokeeritud, kardan ja ei maga ei söö. Mis saab, kui rasedsana olen nõrk ja koroonasse jään?is saab, kui arstiabi kaob, tuleb mega kaos? Ma ei suuda enam vaimselt vastu pidada, mõtlen abordile iga hetk, aga,kardan seda ka!
Mida teha? Pisarad kurgus, mees ei tee väljagi, tema keha see ju ei puuduta.

+1
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga istu kodus siis?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõelge, kui saaksite praegu uudise, et olete rase, kodus väike laps.

Mina sain, olen tohutult shokeeritud, kardan ja ei maga ei söö. Mis saab, kui rasedsana olen nõrk ja koroonasse jään?is saab, kui arstiabi kaob, tuleb mega kaos? Ma ei suuda enam vaimselt vastu pidada, mõtlen abordile iga hetk, aga,kardan seda ka!

Mida teha? Pisarad kurgus, mees ei tee väljagi, tema keha see ju ei puuduta.

Mõned on ikka puhta lolliks läinud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gripi vastu vaktsineeritud ja see et niisama mõlemad samal ajal haiglasse satuks on vähetõenäoline
Kui teate lapsehoidjaid kes potentsiaalselt koroonahaigeid lapsi hoiaks siis jagage kontakte

mul on kolleeg, kes iga sügis end gripi vastu vaktsineerib ja iga talv 1-2 nädalat raskelt mingit viirushaigust põeb. ise kinnitab, et kui ei vaktsineeriks, siis põeks kindlasti hullemini. mittevaktsineerivad kolleegid on üldiselt terved.
mõlema korraga haiglasse sattumiseks piisab, kui te mõlemad korraga samas autos istute ja avarii juhtub – selle tõenäosus iga päev autoga liikudes on olemas. kui käite eraldi ja ühistranspordiga, siis tõesti see võimalus väheneb

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 07:24; 21.09 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõelge, kui saaksite praegu uudise, et olete rase, kodus väike laps.

Mina sain, olen tohutult shokeeritud, kardan ja ei maga ei söö. Mis saab, kui rasedsana olen nõrk ja koroonasse jään?is saab, kui arstiabi kaob, tuleb mega kaos? Ma ei suuda enam vaimselt vastu pidada, mõtlen abordile iga hetk, aga,kardan seda ka!

Mida teha? Pisarad kurgus, mees ei tee väljagi, tema keha see ju ei puuduta.

Mõned on ikka puhta lolliks läinud.

Terviseärevikel on pidupäevad- saab hüsteeritseda, arste tüüdata ja kõik kiidavad mõistvalt kaasa, et küll on tubli ja hooliv inimene.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 07:30; 21.09 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terviseärevikel on pidupäevad

Kovidiootidel on samuti pidupäevad – saab mõistlikke inimesi terviseärevikeks sõimata ja selle paistel mõnuleda.

Ja kui nad ise peaksid viiruse külge saama, siis kablutavad täiega mööda ööklube ja vanadekode ringi, et võimalikult paljusid “ärevikke” ikka endaga teise ilma kaasa võtta.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõelge, kui saaksite praegu uudise, et olete rase, kodus väike laps.

Mina sain, olen tohutult shokeeritud, kardan ja ei maga ei söö. Mis saab, kui rasedsana olen nõrk ja koroonasse jään?is saab, kui arstiabi kaob, tuleb mega kaos? Ma ei suuda enam vaimselt vastu pidada, mõtlen abordile iga hetk, aga,kardan seda ka!

Mida teha? Pisarad kurgus, mees ei tee väljagi, tema keha see ju ei puuduta.

Kui sa rasedana ei maga ega söö, siis sellega sa ainult tõstad riski koroonasse jääda.
Räägi kellegagi, näiteks raseduskriisi nõustajaga, nad oskavad nõu anda, kuidas end rahustada.
Ja kaitse end ise – ära käi väljas, laps jäta koju (kui on lasteaialaps), toit telli, viibi palju värskes õhus jne.
Ega muud saagi teha, paraku isegi ilma koroonata ei tea ette, mis juhtub – rasedale on gripp samamoodi ohtlik.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 07:53; 21.09 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedad pole riskigrupis ja nad ei põe seda raskelt. Sa ikka saad aru, et Euroopas on hetkel sadu tuhandeid haigeid, kes kõik põevad seda väga kergelt? Vanurid ja astmaatikud põevad raskemalt ja veidi suuremale hulgale on lõpp fataalne. Mu tuttav eluaegne astmaatik põdes ka läbi. Oli suht kehva, mõõdeti paar korda hapniku taset veres, aga haiglasse ei jäetud ja paranes tavapäraselt. Vanus 42a. Sinu rasedus ei tee sind koroona suhtes nõrgemaks, kui siis stressi suhtes

Mõelge, kui saaksite praegu uudise, et olete rase, kodus väike laps.

Mina sain, olen tohutult shokeeritud, kardan ja ei maga ei söö. Mis saab, kui rasedsana olen nõrk ja koroonasse jään?is saab, kui arstiabi kaob, tuleb mega kaos? Ma ei suuda enam vaimselt vastu pidada, mõtlen abordile iga hetk, aga,kardan seda ka!

Mida teha? Pisarad kurgus, mees ei tee väljagi, tema keha see ju ei puuduta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma otseselt ei karda, kuid olen väga ettevaatlik. Mul on raviarsti poolt keelatud maakonnast lahkumine: olen immuunosupressiivsel bioloogilisel ravil ja sellega seoses mul pole sisuliselt mitte mingit immuunsüsteemi. Töötan farmatseudina ja puutun igapäevaselt kokku sadade vähem või rohkem tõbiste inimestega. Põhiline hirm on sellest, mis saab mu pojaga kui ma peaksin selle kuidagi üles korjama…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teate lapsehoidjaid kes potentsiaalselt koroonahaigeid lapsi hoiaks siis jagage kontakte

No tõenäosus, et nii ema kui isa korraga nii raskelt haigestuvad, et haiglasse satuvad, ei ole siiski liiga suur.
Teemaalgataja, kas teil üldse mingeid sõpru ei ole?
Mul on väike laps ja üldiselt haigete inimeste lähedusse ei roni, aga kui ikka oleks oht, et sõprade lapsed nende haigestumise pärast ilma peale jäävad, siis ma loomulikult võtaks nad hoida. See on kriisiolukord.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 07:53; 21.09 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõelge, kui saaksite praegu uudise, et olete rase, kodus väike laps.

Mina sain, olen tohutult shokeeritud, kardan ja ei maga ei söö. Mis saab, kui rasedsana olen nõrk ja koroonasse jään?is saab, kui arstiabi kaob, tuleb mega kaos? Ma ei suuda enam vaimselt vastu pidada, mõtlen abordile iga hetk, aga,kardan seda ka!

Mida teha? Pisarad kurgus, mees ei tee väljagi, tema keha see ju ei puuduta.

hea, kui vähemalt üks lapsevanem suudab terve mõistuse säilitada
mis saab, kui rase saab gripi? leetrid? punetised? need liiguvad iga talv ja rasedad on ohustatud. lisaks veel 1000 muud viirushaigust.
mis saab, kui libedaga kukud ja murrad käeluu niimoodi, et vajad narkoosis oppi? sõbrannal tekkis poole raseduse pealt pimesoolepõletik ja tehti opp.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 07:24; 21.09 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terviseärevikel on pidupäevad

Kovidiootidel on samuti pidupäevad – saab mõistlikke inimesi terviseärevikeks sõimata ja selle paistel mõnuleda.

Ja kui nad ise peaksid viiruse külge saama, siis kablutavad täiega mööda ööklube ja vanadekode ringi, et võimalikult paljusid “ärevikke” ikka endaga teise ilma kaasa võtta.

Mõistlik käitumine muidugi- rase ei maga, ei söö ja plaanib paanikas aborti. Ehk ongi parem kui ei paljune.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 07:30; 21.09 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäosus, et nii mees kui ka naine ühekorraga koroona saavad ja mõlemal see veel nii kriitiliseks läheb et nad ühekorraga ka haiglasse satuvad, on oluliselt väiksem kui tõenäosus näiteks üheskoos autoõnnetusse sattuda.

Endal on kolm tuttavat, kelle koroonatest on olnud positiivne. Kusjuures nad kõik olid pereinimesed ja mitte keegi teine nende perekonnast ei nakatunudki. Ka need tuttavad ise põdesid ülikergelt, õieti ei märganudki et haiged on. Kahel olid väikesed külmetushaiguse tunnused, aga kolmandal ei olnud üldse mitte midagi, tundis end 100% tervena. Ta lihtsalt sattus juhuslikku valimisse ja üllatuseks näitas test positiivset.

Seega on haiglasse sattumise tõenäosus tõesti väga, väga väike.

Küll aga võiks igal perel olemas olla plaan B juhuks, kui vanematega peaks midagi ootamatut juhtuma. Nt autoõnnetus vms. Et lapsi ei viidaks silmapilk turvakodusse või kasuperesse, vaid nad saaksid minna endale tuttava inimese juurde. Meie näiteks oleme sõbrannaga vastastikku teineteise lapse ristiemad. Ristiemaks olemine ajaloolises mõttes tähendabki, et kui vanematega midagi juhtus, võttis nende kohustused kas ajutiselt või püsivalt üle ristivanem.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis Pariselt kardan