Esileht Pereelu ja suhted Perekonnanimi, abielu, lapsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Perekonnanimi, abielu, lapsed

Postitas:

Tere! Kas kellegi on sellist juhust või kuulnud, et abielludes mees võtab endale teise ehk naise perekonnanime juurde ja lapsele pannakse ema perekonnanimi? Mehe nimi on üks tuntumaid Eestis ja ei soovi tema nime võtta ja lapsele tahaks ka haruldast ilusat perekonnanime.

 

Sel juhul oleks nagu täpselt vastupidi kui naine võtaks endale teise nime juurde, et oleks lapsega sama nimi. Ei tohiks ju häirida kedagi 🙂

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 14:28; 05.05 19:22; 05.05 19:25; 06.05 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris sellist ei ole, kuulnud. Aga tean juhust, kus mõlemad võtsid topeltnime ja lastele pandi  ka topeltnimi. Samuti on päris mitmel tuttaval võtnud mees hoopis naise nime (enamasti küll sellepärast, et mehe nimi oli vene nimi ja naise nimi eesti oma).

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tean ka peret, kus mees võttis abielludes naise nime. Ei olnud vene nimega mees, aga naise nimi oli tõesti ilusam.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tohiks ju häirida kedagi ????

Nimi on nii ületähtsustatud teema. Miks peaks see kedagi häirima, kui ennast ei häiri?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 15:31; 07.05 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kumbki ei või enda nimega olla ja lapsele valite kokkuleppel, kumb nimi on ilusam vms?

Üldiselt täiesti mõttetu teema on kultiveerida neid liitnimesid.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 15:47; 06.05 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed nõuavad lastega seoses võrdsust tänapäeval järjest rohkem, miks mitte naised ei peaks nõudma seda, et perenimi läheb abielludes ja ka mitte abielus naise oma ja ka lapse perenimeks saab naise nimi, aeg muutusteks! Paljud mehed sellega kindlasti nõus ei ole, aga miks peaks naine nõustuma, nõuavad võrdust saagu naise nimi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tean juhust, kus mõlemad võtsid topeltnime ja lastele pandi ka topeltnimi.

Eestis võib ainult üks abikaasa võtta teise nime sidekriipsuga juurde. Lapsele abieluga liidetud kaht perekonnanime ei saa anda.

Teemapüstituses kirjeldatud olukord minu arvates täiesti mõistlik. Miks mitte?

 

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 17:00; 05.05 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Topeltnimed on nõmedad ja mul pole ühtki tuttavat sellist. Kõik on saanud emma-kumma nimega hakkama ja ei ole pidanud vajalikuks nimega rõhutada, et abielus

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõber võttis ka abielludes naise perekonnanime. Nad vist isegi tõmbasid loosi, et kumb perekonnanimi jääb 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval ei ole miski imelik. Mul sõbranna abiellus, jättis enda nime, siis sündisid kaksikud ja üks kaksikutest sai ema perekkonnanime teine isa nime. Minu jaoks täiesti arusaamatu, sest mehel täitsa okei perek.nimi.  Aga eks igaüks otsustab ise..

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA.

Pole veel mehele serveerinud, sellepärast uuringi arvamust. Küsige oma meestelt ka 😀 Kas see kuidagi riivab neid?

Eks saangi pakkuda variante:

1. võtab minu nime

2. liidab minu nime enda nimega, kuna ikkagi ta ise ka terve elu oma nimega harjunud ning sellest ka hüüdnimi.

3. jäävad omad nimed, aga lapsel minu nimi, sel juhul aga lapsega tal erinev nimi, mis ka pole hea variant

sest ega kunagi ka ei tea, mis juhtub, hiljem neiupõlve nime tagasi keeruline vòtta kui lapsel isa nimi ja lapsega hakkan asju ajama mina kindlasti rohkem, seega tahaks kindlasti, et minu perekonnanimi oleks.

 

Tegelikult võikski kasutada haruldasemat, ilusamat nime, mis ei kaoks unustusse, mitte mõelda iganenud seisukohtadest. Kui oleks vastupidine olukord, võtaks kindlasti mehe nime.

 

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 14:28; 05.05 19:22; 05.05 19:25; 06.05 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult tohib kui juba on nt naine abielus ja sidekriipsuga liidetud perekonnanimi. Nt küsitakse, kas lapsele tahetakse panna Kask nagu isal või Mägi-Kask nagu emal. Tuttaval oli nii

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 14:28; 05.05 19:22; 05.05 19:25; 06.05 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaisa võttis vanaema perekonnanime. Sest ta ei tahtnud, et ta lapsed oleks veidra(Risu) nimega. Ja lapsendas ka mu ema. Oli üks õilis see papa. Puhaku ta rahus ❤️.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 20:15; 05.05 20:32; 08.05 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA.

Pole veel mehele serveerinud, sellepärast uuringi arvamust. Küsige oma meestelt ka ???? Kas see kuidagi riivab neid?

Eks saangi pakkuda variante:

1. võtab minu nime

2. liidab minu nime enda nimega, kuna ikkagi ta ise ka terve elu oma nimega harjunud ning sellest ka hüüdnimi.

3. jäävad omad nimed, aga lapsel minu nimi, sel juhul aga lapsega tal erinev nimi, mis ka pole hea variant

sest ega kunagi ka ei tea, mis juhtub, hiljem neiupõlve nime tagasi keeruline vòtta kui lapsel isa nimi ja lapsega hakkan asju ajama mina kindlasti rohkem, seega tahaks kindlasti, et minu perekonnanimi oleks.

Tegelikult võikski kasutada haruldasemat, ilusamat nime, mis ei kaoks unustusse, mitte mõelda iganenud seisukohtadest. Kui oleks vastupidine olukord, võtaks kindlasti mehe nime.

No mul on ka haruldane perenimi, aga kui mees selle võtaks, oleks see ülimalt veider kombo.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 20:15; 05.05 20:32; 08.05 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Kas kellegi on sellist juhust või kuulnud, et abielludes mees võtab endale teise ehk naise perekonnanime juurde ja lapsele pannakse ema perekonnanimi? Mehe nimi on üks tuntumaid Eestis ja ei soovi tema nime võtta ja lapsele tahaks ka haruldast ilusat perekonnanime.

Sel juhul oleks nagu täpselt vastupidi kui naine võtaks endale teise nime juurde, et oleks lapsega sama nimi. Ei tohiks ju häirida kedagi ????

Jah, minu tutvuskonnas on selline juhus.

Olen sama meelt ühe eelnevaga, et see nimeteema on väga ületähtsustatud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 21:39; 07.05 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult tohib kui juba on nt naine abielus ja sidekriipsuga liidetud perekonnanimi. Nt küsitakse, kas lapsele tahetakse panna Kask nagu isal või Mägi-Kask nagu emal. Tuttaval oli nii

Vast on seadus vahepeal muutunud, sest mina suutsin leida kehtivast nimeseadusest punkti, et sinu kirjeldatu on võimalik ainult siis, kui isadus pole kindlaks tehtud 🙂 Võmalik muidugi, et ise tõlgendan valesti ka, ehk siis võid mulle nimeseaduses viidata selle koha, mille põhjal on nii lubatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 17:00; 05.05 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tutvusringkonnas mitu meest abielludes naise perekonnanime võtnud. Ühel juhul oli põhjus vene perekonnanimes, mees tahtis eestipärast nime endale (tema vene keele oskus oli pehmelt öelda nadi ja elu vene perekonna nimega oli raske, kuna kõik eeldasid, et ta oskab vene keelt). Teisel juhul oli mehe nimi üsna naljakas ja otsustati koos, et pigem siis kogu perele naise perekonnanimi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval ei ole miski imelik. Mul sõbranna abiellus, jättis enda nime, siis sündisid kaksikud ja üks kaksikutest sai ema perekkonnanime teine isa nime. Minu jaoks täiesti arusaamatu, sest mehel täitsa okei perek.nimi. Aga eks igaüks otsustab ise..

Kas tõesti nii saab, et kui samad vanemad, siis pannakse lastele erinevad perekonnanimed?? Siiani olen teadnud, et see pole võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult tohib kui juba on nt naine abielus ja sidekriipsuga liidetud perekonnanimi. Nt küsitakse, kas lapsele tahetakse panna Kask nagu isal või Mägi-Kask nagu emal. Tuttaval oli nii

Vast on seadus vahepeal muutunud, sest mina suutsin leida kehtivast nimeseadusest punkti, et sinu kirjeldatu on võimalik ainult siis, kui isadus pole kindlaks tehtud ???? Võmalik muidugi, et ise tõlgendan valesti ka, ehk siis võid mulle nimeseaduses viidata selle koha, mille põhjal on nii lubatud.

Seadus ei ole muutunud. Saab panna kas ema või isa nime. Kuna ema nimi on juba (varasemalt abiellunud) Mägi-Kask, siis see ongi tema nimi nüüd. Ainult Mägi enam ei eksisteeri.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 14:28; 05.05 19:22; 05.05 19:25; 06.05 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks tuttav naisterahvas, kellel see sidekriipsule järgnev nimi kogu aeg muutub. Tore vaadata – ohhoo, jälle uus mees.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 15:47; 06.05 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean. Naine on mõlemad abikaasad oma nimele saanud, sest tal nimi mida rohkem pole ja poeg ka tema nimel.

Eelnevale kommenteerijale, kes imestas et kaksikutele eri perenimed, siis Tuuli Roosma lastel ka????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PEREkonnal võiks ikka olla ühine PEREkonnanimi. Mitte naisel üks ja mehel teine. Ei ole ju perekonnanimi mingi suvaline liignimi, et eristada ühte Juhanit teisest Juhanist. See näitab kuuluvust mingisse konkreetsesse perekonda. Kumma oma valida, on asjaosaliste enda otsustada, kuid võiks ikka ühine olla.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vend võttis naise nime kriipsuga lisaks, laps naise nimega. Ei ole veider minu jaoks, paraku aga tekitas palju probleeme meie vanemate suhtumises. Olen uhke ja õnnelik, et vend ei allunud vanemate manipulatsioonile.

Lisaks tean veel kahte meest, kes on võtnud naise nime, küll mitte kriipsuga lisaks, vaid ainsaks nimeks…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA.

Pole veel mehele serveerinud, sellepärast uuringi arvamust. Küsige oma meestelt ka ???? Kas see kuidagi riivab neid?

Eks saangi pakkuda variante:

1. võtab minu nime

2. liidab minu nime enda nimega, kuna ikkagi ta ise ka terve elu oma nimega harjunud ning sellest ka hüüdnimi.

3. jäävad omad nimed, aga lapsel minu nimi, sel juhul aga lapsega tal erinev nimi, mis ka pole hea variant

sest ega kunagi ka ei tea, mis juhtub, hiljem neiupõlve nime tagasi keeruline vòtta kui lapsel isa nimi ja lapsega hakkan asju ajama mina kindlasti rohkem, seega tahaks kindlasti, et minu perekonnanimi oleks.

Tegelikult võikski kasutada haruldasemat, ilusamat nime, mis ei kaoks unustusse, mitte mõelda iganenud seisukohtadest. Kui oleks vastupidine olukord, võtaks kindlasti mehe nime.

Minu tuttavatel on variant 3, mees oma nimega ja naine-lapsed naise nimega. Kui seda loen, siis tuli meelde, sest oleme kõik harjunud sellega, keegi ei pöörita silmi ega teinud ka seda siis, kui nad abiellusid. Nüüdseks on lapsed juba suured.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt küsi ikka mehe käest, kas ta üldse on nõus sinu nime võtma. Millegipärast arvan, et ei. Seda sidekriipsuga kahte perenime ma küll ei võtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit tuleb välja, et selleks, et mees võtaks naise perekonnanime, peab olema kole hea põhjus.

Kumbki meist ei taha enda perekonnanimest lahti öelda, ja ilmselt selle taha abielu ka jääb. Minu nimi oleks koos tema omaga liiga pikk, tema on lihtsalt mees ja ei taha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 08:20; 07.05 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit tuleb välja, et selleks, et mees võtaks naise perekonnanime, peab olema kole hea põhjus.

Kumbki meist ei taha enda perekonnanimest lahti öelda, ja ilmselt selle taha abielu ka jääb. Minu nimi oleks koos tema omaga liiga pikk, tema on lihtsalt mees ja ei taha.

Keegi ei käsi teil nimesid muuta abielludes. Võite abielluda ja kumbki oma nime jätta.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 21:39; 07.05 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit tuleb välja, et selleks, et mees võtaks naise perekonnanime, peab olema kole hea põhjus.

Kumbki meist ei taha enda perekonnanimest lahti öelda, ja ilmselt selle taha abielu ka jääb. Minu nimi oleks koos tema omaga liiga pikk, tema on lihtsalt mees ja ei taha.

Keegi ei käsi teil nimesid muuta abielludes. Võite abielluda ja kumbki oma nime jätta.

Ei käsi, aga minu arvates on mõttetu abielluda, kui perekonnanimi erinevaks jääb.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 08:20; 07.05 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean varianti, kus abielupaar võttis hoopis ühe poole esivanema perekonnanime (väga ilus eestipärane nimi).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris sellist ei ole, kuulnud. Aga tean juhust, kus mõlemad võtsid topeltnime ja lastele pandi ka topeltnimi. Samuti on päris mitmel tuttaval võtnud mees hoopis naise nime (enamasti küll sellepärast, et mehe nimi oli vene nimi ja naise nimi eesti oma).

Meil võttis mees abielludes naise ehk minu nime, oli samuti vene nimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Pereelu ja suhted Perekonnanimi, abielu, lapsed