Esileht Kasutajaabi ja mõtted Perekooli foorum

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Perekooli foorum

Postitas:

Ja sellele mürkmaole, kelle arvates madala enesehinnangu ja raske elusaatusega inimesi ei tohi lohutada, vaid “vigadele osutada”, juba mitu plussi! Mida sellise jaoks tähedab “vigadele osutamine”, seda on muidugi ka teada.

Vat hea näide oled just sellest, mida räägin – kuidas omistatakse postitustele varjundeid iseenda kogemuste baasilt. Või et sulle on “muidugi teada” … ilmselgelt tead sa seda, kuidas sinu vigadele on osutatud või kuidas sina ise tavaliselt teiste vigadele osutad – ikka süüdistades, halvustades, negatiivselt. Sa ei kujuta ettegi, et saab ka teisiti – konstruktiivselt, positiivselt, halvustamata. Ja just sellisest vigadele osutamisest rääkisin mina.
Ühtlasi palun loe mu postitus uuesti läbi ja seejärel viita, kus ma arvan, et raske elusaatusega inimesi ei tohi lohutada? Mis probleem sul takistab mõistmist, et ma justnimelt rõhutasin vajadust mõlema järele – nii lohutamise kui ka vigadele osutamise järele.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 21:57; 02.10 22:03; 02.10 22:39; 02.10 23:16; 03.10 10:15; 03.10 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult süüdi on hoopis perekool. Perekool teenib head raha ja just foorumiga on ta tõenäoliselt eesti populaarseim foorum. Perekoolil peaks olema hea moderaator, kes modereerib juba eos! Praegu on võitja ainult perekool-kasseerib head raha sisse(moderaatorite pealt hoitakse kokku)-kasutajad käivad kohtus…

Mis ülisuuri varandusi see Perekool sinu ettekujutuses siis kokku ajab?
Kui kõik nii vahva oleks, ei peaks ju kasutama nende reklaamivahendajate teenuseid, kes neid jälkreklaame siin aeg-ajalt vilgutavad.
Muidugi tuleb selle lehe sissetulek reklaamist (mille ostmise huvi on omakorda üheselt seotud foorumi külastatavusega), aga ei usu, et need summad nii üüratud on, et lausa korduvalt “hea raha kasseerimisena” esile tõsta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 18:37; 04.10 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ikka juhtub, et mõnel inimesel sõidab katus ära ja ta ei suuda enam filtreerida seda, mida kirja paneb. Minu jaoks hoopis kummalisem on see, et ma olen päris sageli palunud moderaatoritel rõvedaid postitusi kustutada, aga sellele palvele reageeritakse harva.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka meeldib perekool just sellepärast, et siin on nii erinevad inimesed koos. Igapäevaselt suhtleme me ju endasugustega, ei teagi, mida arvavad need, keda me ei näe. Endal on justkui elukogemust, teadmisi ja haridust, aga on aspekte ja fakte, mida siit teada saan, mille peale ise ei oskaks tullagi või millest midagi muidu ei kuulekski. Aga mind häirib väga see madal kõnepruuk. Kui oleksin ise moderaator, eemaldaksin KÕIK kommentaarid, milles kedagi sõimatakse idioodiks või debiilikuks või ebatsensuursete sõnadega. Kõik “pane end põlema” jms vihast ja vaenust õhkuvad kommentaarid. Jah, need on ka inimesed ja nende arvamused ja sellised nad ongi, aga avalikus ruumis sellisel väljaütlemisel peaks olema ka õige reaktsioon. Teema, kus üks inimene teist 150 korda postitades aina sõimab, oleks tulnud kustutada kohe, kui see käest ära läks.

Ja mina loen välja sellest meiliaadressi muutmise ja konto kustutamise soovist hoopis hirmu oma sõnade tagajärgede eest – mõnigi kägu, kes enne valimatult sõimles, halvustas, raevutses ja teisi alandas, tunneb nüüd ehk pisut hirmu tagajärgede ees.

Minu meelest peabki nii olema – kõik mida sa ütled anonüümselt, pead olema valmis ütlema ka avalikult oma õige nime all.

Ja sageli sellele kontingendile, kes sõimab ja halvustab pahatahtlikult, muu ei mõjugi kui hirm (rahalise) karistuse ees.

Üsna õiglane oleks mu meelest, et need, kes on avalikult halvustanud kellegi kehakaalu, välimust või sõimanud idioodiks, saaksid ka siin nimepidi ära nimetatud, et kõik teaksid. Julged teha (öelda), julge ka tunnistada. Ja see kusjuures ei ole laim, vaid tõestatud, et see õelutseja ongi nii öelnud ja käitunud.

Väga positiivne. Loodan, et sellest on abi.

Miks sõimajaid ei blokeerita, sellest ei saa ma aru. Oleks vaid õiglane, kui vihaõhutajad saaksid “eetrikeelu” näiteks kuuks ajaks.

Ütle üks loogiline põhjus, miks ma ei tohi anonüümselt kellegi kohta öelda, et ta on paks, räpaka välimusega või minu arvates loll, kui ma tegelikult ka nii arvan. Perekool ei ole lumehelbekestele ja seda ei pea lugema, kui kriitikat ei kannata. Kui see oleks keelatud, siis oleks see ka karistuseadustikus sees, et taoliste väljaütlemiste eest saab karistada.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 21:16; 03.10 17:23; 04.10 10:59; 04.10 11:04; 04.10 14:57; 04.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kellele perekoolis ei meeldi, võivad vabalt ju lahkuda ja omale lumehelbekeste foorumi teha. See oleks äärmiselt ebanormaalne ja väärastunud mudel ühiskonnast, kui siin ühtki halba sõna öelda ei tohiks – see foorum ei oleks siis enam tõsiselt võetav ja enamik laseks siit jalga, kui reaalse elu peegeldamise asemel hakatakse siin praktiseerima potjomkinit, kus näiliselt on kõik hea ja ilus. Olgem ikka normaalsed ja katsugem vahepeal natuke peaga mõelda.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 21:16; 03.10 17:23; 04.10 10:59; 04.10 11:04; 04.10 14:57; 04.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka meeldib perekool just sellepärast, et siin on nii erinevad inimesed koos. Igapäevaselt suhtleme me ju endasugustega, ei teagi, mida arvavad need, keda me ei näe. Endal on justkui elukogemust, teadmisi ja haridust, aga on aspekte ja fakte, mida siit teada saan, mille peale ise ei oskaks tullagi või millest midagi muidu ei kuulekski. Aga mind häirib väga see madal kõnepruuk. Kui oleksin ise moderaator, eemaldaksin KÕIK kommentaarid, milles kedagi sõimatakse idioodiks või debiilikuks või ebatsensuursete sõnadega. Kõik “pane end põlema” jms vihast ja vaenust õhkuvad kommentaarid. Jah, need on ka inimesed ja nende arvamused ja sellised nad ongi, aga avalikus ruumis sellisel väljaütlemisel peaks olema ka õige reaktsioon. Teema, kus üks inimene teist 150 korda postitades aina sõimab, oleks tulnud kustutada kohe, kui see käest ära läks.

Ja mina loen välja sellest meiliaadressi muutmise ja konto kustutamise soovist hoopis hirmu oma sõnade tagajärgede eest – mõnigi kägu, kes enne valimatult sõimles, halvustas, raevutses ja teisi alandas, tunneb nüüd ehk pisut hirmu tagajärgede ees.

Minu meelest peabki nii olema – kõik mida sa ütled anonüümselt, pead olema valmis ütlema ka avalikult oma õige nime all.

Ja sageli sellele kontingendile, kes sõimab ja halvustab pahatahtlikult, muu ei mõjugi kui hirm (rahalise) karistuse ees.

Üsna õiglane oleks mu meelest, et need, kes on avalikult halvustanud kellegi kehakaalu, välimust või sõimanud idioodiks, saaksid ka siin nimepidi ära nimetatud, et kõik teaksid. Julged teha (öelda), julge ka tunnistada. Ja see kusjuures ei ole laim, vaid tõestatud, et see õelutseja ongi nii öelnud ja käitunud.

Väga positiivne. Loodan, et sellest on abi.

Miks sõimajaid ei blokeerita, sellest ei saa ma aru. Oleks vaid õiglane, kui vihaõhutajad saaksid “eetrikeelu” näiteks kuuks ajaks.

Ütle üks loogiline põhjus, miks ma ei tohi anonüümselt kellegi kohta öelda, et ta on paks, räpaka välimusega või minu arvates loll, kui ma tegelikult ka nii arvan. Perekool ei ole lumehelbekestele ja seda ei pea lugema, kui kriitikat ei kannata. Kui see oleks keelatud, siis oleks see ka karistuseadustikus sees, et taoliste väljaütlemiste eest saab karistada.

Miks ei võiks Mari Maasikas oma nime all kirjutada, et Kalle Kusta on paks? Võib. Kõik näevad siis, et Mari on pisut labane ja ebaviisakas inimene, aga las ta olla, inimesi on igasuguseid. Aga kui anonüümne kägu laimab ja tümitab lugupeetud, enamasti tarku ja kenasid inimesi lihtsalt soovist ennast anonüümselt maandada ja oma madalat enesehinnangut kuidagigi tõsta, siis see on lubamatu. Isegi koolikiusajad teevad kiusamist oma nime all, anonüümne kiusamine on eriti võigas.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 21:32; 04.10 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sama kui näiteks anuma põhjas on mustus, kuid peal on vesi puhas ja sile. Sa valad sinna pidevalt puhast vett juurde, kuniks see mustus lahustub. Kui aga hakkad anumas sonkima, mis värvi on põhjamustus, siis see mustus kerkib üles. See mis ühele näib veana, ei pruugi teise jaoks viga olla ja vastupidi, sest me ju ei tea teise inimese elatud elu.

Lahe analoog ja sobib paljude situatsioonidega imehästi, eriti pereelu teemadega. Sinu soovitus on seega, et kui sul on pott põhja kõrbenud või on mingi toit sinna ununenud ja hallitama läinud, siis keeda aga sama potiga rahulikult toitu edasi, lastes mustusel tasapisi lahustudes kuude kaupa sinu toitu mürgitada. Mina ei nõustu ja ütlen hoopis, et “hari kätte, nõudepesuvahend, sooda, misiganes, aga songi-kraabi-leota see mustus sealt potist välja, enne kui sellega uut puhast vett solkima hakkad!”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu soovitus on seega, et kui sul on pott põhja kõrbenud või on mingi toit sinna ununenud ja hallitama läinud, siis keeda aga sama potiga rahulikult toitu edasi, lastes mustusel tasapisi lahustudes kuude kaupa sinu toitu mürgitada. Mina ei nõustu ja ütlen hoopis, et “hari kätte, nõudepesuvahend, sooda, misiganes, aga songi-kraabi-leota see mustus sealt potist välja, enne kui sellega uut puhast vett solkima hakkad!”.

Inimene rääkis teisest inimesest, mitte pereelust. Kas on tarvis teises otsida ja esile tuua just seda mustust, mis temas paratamatult on, nagu meis kõigis.
Sina siis arvad, et kohe hari kätte ja teist inimest parandama? Aga ehk tõmbaks palgi omast silmast?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 21:53; 03.10 22:03; 04.10 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle üks loogiline põhjus, miks ma ei tohi anonüümselt kellegi kohta öelda, et ta on paks, räpaka välimusega või minu arvates loll, kui ma tegelikult ka nii arvan.

Aga ütle, miks sul on ränk vajadus öelda kellegi kohta nii? Miks sul on VAJA avaldada sellist arvamust, aga OMA NIME alt seda teha ei julge? Mis see sulle annab? Hakkab parem? Miks?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle üks loogiline põhjus, miks ma ei tohi anonüümselt kellegi kohta öelda, et ta on paks, räpaka välimusega või minu arvates loll, kui ma tegelikult ka nii arvan.

Aga ütle, miks sul on ränk vajadus öelda kellegi kohta nii? Miks sul on VAJA avaldada sellist arvamust, aga OMA NIME alt seda teha ei julge? Mis see sulle annab? Hakkab parem? Miks?

Ma ei avalda ka positiivseid arvamusi oma nime alt. Sina ka miskipärast mitte, aga kes see ikka enda silmas palki näeb? Iga tervemõistuslik inimene väldib endast avaliku profiili loomist, sest inimeste fantaasia erinevaid arvamusi omamoodi tõlgendada ja inimesest ainult tema ütluste järgi pilt kokku panna on piiritu. Olen elanud nõuka ajas, kus inimste suu pidi olema pidevalt lukus, rohkem enam ei taha. Negatiivsuse väljendamine on osa minu identiteedist. Ja ei maksa hülgemölda ajada, nagu sina oleksid üdini positiivne – kõik saavad aru, et sellist inimest ei ole olemas. Mina olen loomulik oma “vigadega”, sinul on ilmselge psüühiline probleem, kui sa ei julge olla sina ise. Ma tõesti ei saa aru, miks sulle on oluline, et sinust perekoolis anonüümsena ainult positiivne kuvand oleks.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 21:16; 03.10 17:23; 04.10 10:59; 04.10 11:04; 04.10 14:57; 04.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka meeldib perekool just sellepärast, et siin on nii erinevad inimesed koos. Igapäevaselt suhtleme me ju endasugustega, ei teagi, mida arvavad need, keda me ei näe. Endal on justkui elukogemust, teadmisi ja haridust, aga on aspekte ja fakte, mida siit teada saan, mille peale ise ei oskaks tullagi või millest midagi muidu ei kuulekski. Aga mind häirib väga see madal kõnepruuk. Kui oleksin ise moderaator, eemaldaksin KÕIK kommentaarid, milles kedagi sõimatakse idioodiks või debiilikuks või ebatsensuursete sõnadega. Kõik “pane end põlema” jms vihast ja vaenust õhkuvad kommentaarid. Jah, need on ka inimesed ja nende arvamused ja sellised nad ongi, aga avalikus ruumis sellisel väljaütlemisel peaks olema ka õige reaktsioon. Teema, kus üks inimene teist 150 korda postitades aina sõimab, oleks tulnud kustutada kohe, kui see käest ära läks.

Ja mina loen välja sellest meiliaadressi muutmise ja konto kustutamise soovist hoopis hirmu oma sõnade tagajärgede eest – mõnigi kägu, kes enne valimatult sõimles, halvustas, raevutses ja teisi alandas, tunneb nüüd ehk pisut hirmu tagajärgede ees.

Minu meelest peabki nii olema – kõik mida sa ütled anonüümselt, pead olema valmis ütlema ka avalikult oma õige nime all.

Ja sageli sellele kontingendile, kes sõimab ja halvustab pahatahtlikult, muu ei mõjugi kui hirm (rahalise) karistuse ees.

Üsna õiglane oleks mu meelest, et need, kes on avalikult halvustanud kellegi kehakaalu, välimust või sõimanud idioodiks, saaksid ka siin nimepidi ära nimetatud, et kõik teaksid. Julged teha (öelda), julge ka tunnistada. Ja see kusjuures ei ole laim, vaid tõestatud, et see õelutseja ongi nii öelnud ja käitunud.

Väga positiivne. Loodan, et sellest on abi.

Miks sõimajaid ei blokeerita, sellest ei saa ma aru. Oleks vaid õiglane, kui vihaõhutajad saaksid “eetrikeelu” näiteks kuuks ajaks.

Ütle üks loogiline põhjus, miks ma ei tohi anonüümselt kellegi kohta öelda, et ta on paks, räpaka välimusega või minu arvates loll, kui ma tegelikult ka nii arvan. Perekool ei ole lumehelbekestele ja seda ei pea lugema, kui kriitikat ei kannata. Kui see oleks keelatud, siis oleks see ka karistuseadustikus sees, et taoliste väljaütlemiste eest saab karistada.

Miks ei võiks Mari Maasikas oma nime all kirjutada, et Kalle Kusta on paks? Võib. Kõik näevad siis, et Mari on pisut labane ja ebaviisakas inimene, aga las ta olla, inimesi on igasuguseid. Aga kui anonüümne kägu laimab ja tümitab lugupeetud, enamasti tarku ja kenasid inimesi lihtsalt soovist ennast anonüümselt maandada ja oma madalat enesehinnangut kuidagigi tõsta, siis see on lubamatu. Isegi koolikiusajad teevad kiusamist oma nime all, anonüümne kiusamine on eriti võigas.

Tee omale lõpuks laimamise ja negatiivse arvamuse avaldamise vahe selgeks. Sa ei saa ju siiani aru, et need on kaks eri asja.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 21:16; 03.10 17:23; 04.10 10:59; 04.10 11:04; 04.10 14:57; 04.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Kasutajaabi ja mõtted Perekooli foorum

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.