Esileht Kodunurk Pesumasin ei pese riideid täiesti puhtaks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Pesumasin ei pese riideid täiesti puhtaks

Postitas:
Kägu

Mis probleem võib olla, et pesumasin ei pese riideid (heledaid) täiesti puhtaks? Panen korralikult pesupulbrit, 40 minutilise programmi, aga välja võttes ikka näha heledaid plekke. Milles probleem võib olla? Kellelgi veel sama häda, et heledaid asju enam täiesti puhtaks ei saa?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tekkinud plekk tuleb võimalikult kiiresti välja saada. Mis plekid need on? Ise nühin plekile sapiseepi, pesen enne eraldi plekki välja. Teismeline jättis kena t-särgi seisma, kuna oli ühe pleki sinna nö sisse pesnud. Töötlesin plekki ja panin muudkui masinasse õige mitu korda, kuni plekk viimaks ära kadus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

40-min programm? See on mingi kiirpesu ju. Pane normaalne programm ja 60 kraadi, siis saab puhtaks. Tänapäeval masinad tegelikult vett nii kuumaks ei aja, kui programmi nr näitab, kõik muudkui säästavad energiat. Seega võib vabalt pesta 60 kraadiga ka neid riideid, kus on märgitud 30 või 40 kraadi. Sa ilmselt lobistad riideid pool tunnikest külmas vees, loomulikult ei lähe niiviisi plekid välja.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

40min programm on ikka väga vähemäärdunud riiete jaoks, kasuta korralikku, vähemalt 60-kraadist pesu ja vähemalt tunnist programmi. Kas oled proovinud teisi pesuvahendeid, et tead, et probleem on just pesumasinas? Mis plekid need on? Toiduplekid tuleb kiiresti puhtaks pesta, higiplekid saab välja nt nõudepesuvahendiga eeltöödeldes või pärast päikese käes kuivatades jms. Vere jms plekke tohib pesta jaheda veega, muidu ei saa neid plekke enam kunagi välja, kui need kuuma veega kangasse sisse pestud on, võib olla ainult räige valgendamine aitaks. Orgaanilise pleki jaoks (marja, higi, vere jms) plekkide jaoks on eraldi leotusvahendid (juba mu vanaema kasutas Fermentat).

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

40-minutilise programmiga on soovitatav pesta vähemäärdunud riideid. Plekkide puhul tuleb kasutada pikemat programmi (2-3h) ja plekke soovitatav eelnevalt välja pesta. Kui seda teha ei viitsi, siis võib ka plekieemaldajaga (sapiseep, Vanish vms) vahetult enne pesu töödelda, aga siis peab arvestama, et tõrksad plekid siiski ei pruugi välja tulla alati.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

40min programm on ikka väga vähemäärdunud riiete jaoks, kasuta korralikku, vähemalt 60-kraadist pesu ja vähemalt tunnist programmi. Kas oled proovinud teisi pesuvahendeid, et tead, et probleem on just pesumasinas? Mis plekid need on? Toiduplekid tuleb kiiresti puhtaks pesta, higiplekid saab välja nt nõudepesuvahendiga eeltöödeldes või pärast päikese käes kuivatades jms. Vere jms plekke tohib pesta jaheda veega, muidu ei saa neid plekke enam kunagi välja, kui need kuuma veega kangasse sisse pestud on, võib olla ainult räige valgendamine aitaks. Orgaanilise pleki jaoks (marja, higi, vere jms) plekkide jaoks on eraldi leotusvahendid (juba mu vanaema kasutas Fermentat).

Panen plekkidele plekieemaldusvahendit minutiks enne pesumasinasse panekut peale, olgu mis plekk tahes. Kõik on siiani 40*-ga välja läinud. Ühtegi eraldi ei nühi ja kohe ei eemalda.  Aga jah, pesen ikka pikema programmiga, kuuma veega pesutsükkel ise kestab 40 minutit, siis alles külma veega loputamine.
https://estko.ee/tooted/bio-shout-plekieemaldaja/?lang=en
Olen ka Froschi eemaldit kasutanud, ka suht hea, ei pea mingit erilist eeltööd tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks põhjus on ka see kui masinasse pannakse korraga liiga palju pesu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heledad plekid võivad olla ka pesuvahendi jäägid. Kui vahendit liiga palju, loputust liiga vähe või kasvõi masin liiga täis siis ei pruugi pesumasin kogu pesuvahendit välja loputada ja jäävadki heledad plekid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sapiseebiga hõõrumine ja arieli pesukapsel koos peaks töötama. Valge pesu jaoks vist mõjub valgendavalt pesule lisatud äädikas, aga pole proovinud, kas see töötab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

40-min programm on plekilise pesu pesemiseks liiga lühike

pesuvahend võib olla kehvapoolne, kasuta midagi muud

olenevalt plekist tuleb pesta kas jahedama või pigem kuumema veega, nagu ka eespool öeldud

võid proovida eelnevalt ka mingit plekieemaldajat kasutada

lõppkokkuvõttes ma arvan seda, et kui sa neid plekke seal oled juba mitu korda püüdnud pesta ja ikka välja ei tule, siis ongi sellised plekid, mida enam välja pesta ei anna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sapiseebiga hõõrumine ja arieli pesukapsel koos peaks töötama. Valge pesu jaoks vist mõjub valgendavalt pesule lisatud äädikas, aga pole proovinud, kas see töötab.

Äädikat kasutati vanasti värvilise pesu loputamisel, et värv kinni jääks. Äädika valgendavast efektist ei ole kuulnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äädika lisamine loputusprogrammile on pesu pehmendamiseks, eriti kui on kare vesi. Kui juba valgendada, siis pesuvalgendaja Liilia ei haise, on kenasti pulber ja valgendab väga hästi, võrreldes ace jms haisupommidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas 60 kraadi villasele pesule palju pole?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiirpesu on 20 minutit. 60 kraadiga ei pese iial igapäevariideid :O

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas 60 kraadi villasele pesule palju pole?

Loomulikult on. Ära kuula mingit perekoolikate mula, kelle garderoobis ilmselt villa, siidi jm õrnasid kangaid ei olegi. Väntsutavad oma akrüüli ja polüerstrit 60-ga…

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas 60 kraadi villasele pesule palju pole?

Loomulikult on. Ära kuula mingit perekoolikate mula, kelle garderoobis ilmselt villa, siidi jm õrnasid kangaid ei olegi. Väntsutavad oma akrüüli ja polüerstrit 60-ga…

Mina siis olen see perekoolilas, kelle garderoob oletatavasti akrüülist koosneb. Irw…

Kus siin teemaalgatuses kirjas on, et villa ja siidi pealt plekke eemaldada vaja on? Kui inimene kirjutab, et  peseb tavalise 40-min programmiga, siis on ju loogiline järeldada, et ei pesta villa ega siidi. Kes tahab selliseid asju masinas pesta (suht loll tegu), see valib vast ikka õrna pesu programmi või villa programmi.

Kuna nüüd siin mõnda juba minu personaalküsimus huvitama hakkas, mis siis ikka. Mina pesen oma villased ja siidist esemed kas ainult käsitsi või viin professionaalsesse puhastusse. Pole kunagi pähe tulnud neid pesumasinas pesta. Mingeid plekke ma loomulikult ei tekitagi õrnadest kangastest esemetele, oskan neid korralikult hoida.

Nagu juba korra kirjutasin, see et masina programmile on märgitud 60 kraadi, ei tähenda, et vee temperatuur tegelikult 60 kraadi on. Samuti ei ole 40-kraadise programmiga vesi tegelikult nii soe. Nii et see kägu, kes siin iial igapäevariideid 60 programmiga ei pese, palju õnne, teie riided on pidevalt räpased. Külm vesi ei pese igapäevariideid puhtaks.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas masina küttekeha töötab? Mul ei anna masin veateadet, tükk aega mõtlesin, mis viga. Vahetasime jupi ära, peseb jälle.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas masina küttekeha töötab? Mul ei anna masin veateadet, tükk aega mõtlesin, mis viga. Vahetasime jupi ära, peseb jälle.

kui mu masinal küttekeha katki läks, siis ta ei hakanud üldse vett sisse võtmagi ja pinises, et mingi error (ma enam ei mäleta, mis number seal oli) kutsusin parandaja, see siis ütles, et näe küttekeha ei tööta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korra käis küll läbi, aga viitan ka, et järsku on hoopis pesupulbrit liiga palju. See on üsna levinud. Kontrollid saad sellega, et kui tühja masina ilma pesu ja vahendita tööle paned ning vahutama hakkab, siis on järelikult liiga palju. Vahendid on nii kontsentreeritud, et panna tuleb tegelikult väga vähe – umbes nagu mõni lusika täis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas 60 kraadi villasele pesule palju pole?

Loomulikult on. Ära kuula mingit perekoolikate mula, kelle garderoobis ilmselt villa, siidi jm õrnasid kangaid ei olegi. Väntsutavad oma akrüüli ja polüerstrit 60-ga…

Mina siis olen see perekoolilas, kelle garderoob oletatavasti akrüülist koosneb. Irw…

Kus siin teemaalgatuses kirjas on, et villa ja siidi pealt plekke eemaldada vaja on? Kui inimene kirjutab, et peseb tavalise 40-min programmiga, siis on ju loogiline järeldada, et ei pesta villa ega siidi. Kes tahab selliseid asju masinas pesta (suht loll tegu), see valib vast ikka õrna pesu programmi või villa programmi.

Kuna nüüd siin mõnda juba minu personaalküsimus huvitama hakkas, mis siis ikka. Mina pesen oma villased ja siidist esemed kas ainult käsitsi või viin professionaalsesse puhastusse. Pole kunagi pähe tulnud neid pesumasinas pesta. Mingeid plekke ma loomulikult ei tekitagi õrnadest kangastest esemetele, oskan neid korralikult hoida.

Nagu juba korra kirjutasin, see et masina programmile on märgitud 60 kraadi, ei tähenda, et vee temperatuur tegelikult 60 kraadi on. Samuti ei ole 40-kraadise programmiga vesi tegelikult nii soe. Nii et see kägu, kes siin iial igapäevariideid 60 programmiga ei pese, palju õnne, teie riided on pidevalt räpased. Külm vesi ei pese igapäevariideid puhtaks.

Mis riideid sa siis 60-ga pesed? Kannad ainult valget puuvilla? Ma isegi puuvillast pluusi ei peseks nii kuumaga, see ju väsitab selle kohe vanaks. Enamasti on neil siiski ka elastaani sees. Teksasid? Trenniriideid? Tõesti “keedad” oma asju? Kujutan ette, millised pulstid need välja näevad. Värvilistel asjadel veel värvi küljes ka on?

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas 60 kraadi villasele pesule palju pole?

Loomulikult on. Ära kuula mingit perekoolikate mula, kelle garderoobis ilmselt villa, siidi jm õrnasid kangaid ei olegi. Väntsutavad oma akrüüli ja polüerstrit 60-ga…

Mina siis olen see perekoolilas, kelle garderoob oletatavasti akrüülist koosneb. Irw…

Kus siin teemaalgatuses kirjas on, et villa ja siidi pealt plekke eemaldada vaja on? Kui inimene kirjutab, et peseb tavalise 40-min programmiga, siis on ju loogiline järeldada, et ei pesta villa ega siidi. Kes tahab selliseid asju masinas pesta (suht loll tegu), see valib vast ikka õrna pesu programmi või villa programmi.

Kuna nüüd siin mõnda juba minu personaalküsimus huvitama hakkas, mis siis ikka. Mina pesen oma villased ja siidist esemed kas ainult käsitsi või viin professionaalsesse puhastusse. Pole kunagi pähe tulnud neid pesumasinas pesta. Mingeid plekke ma loomulikult ei tekitagi õrnadest kangastest esemetele, oskan neid korralikult hoida.

Nagu juba korra kirjutasin, see et masina programmile on märgitud 60 kraadi, ei tähenda, et vee temperatuur tegelikult 60 kraadi on. Samuti ei ole 40-kraadise programmiga vesi tegelikult nii soe. Nii et see kägu, kes siin iial igapäevariideid 60 programmiga ei pese, palju õnne, teie riided on pidevalt räpased. Külm vesi ei pese igapäevariideid puhtaks.

Mis riideid sa siis 60-ga pesed? Kannad ainult valget puuvilla? Ma isegi puuvillast pluusi ei peseks nii kuumaga, see ju väsitab selle kohe vanaks. Enamasti on neil siiski ka elastaani sees. Teksasid? Trenniriideid? Tõesti “keedad” oma asju? Kujutan ette, millised pulstid need välja näevad. Värvilistel asjadel veel värvi küljes ka on?

Ee…vee keemistemperatuur on 100 kraadi juures. Pesumasin sul vaevalt midagi keedab.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas 60 kraadi villasele pesule palju pole?

Loomulikult on. Ära kuula mingit perekoolikate mula, kelle garderoobis ilmselt villa, siidi jm õrnasid kangaid ei olegi. Väntsutavad oma akrüüli ja polüerstrit 60-ga…

Mina siis olen see perekoolilas, kelle garderoob oletatavasti akrüülist koosneb. Irw…

Kus siin teemaalgatuses kirjas on, et villa ja siidi pealt plekke eemaldada vaja on? Kui inimene kirjutab, et peseb tavalise 40-min programmiga, siis on ju loogiline järeldada, et ei pesta villa ega siidi. Kes tahab selliseid asju masinas pesta (suht loll tegu), see valib vast ikka õrna pesu programmi või villa programmi.

Kuna nüüd siin mõnda juba minu personaalküsimus huvitama hakkas, mis siis ikka. Mina pesen oma villased ja siidist esemed kas ainult käsitsi või viin professionaalsesse puhastusse. Pole kunagi pähe tulnud neid pesumasinas pesta. Mingeid plekke ma loomulikult ei tekitagi õrnadest kangastest esemetele, oskan neid korralikult hoida.

Nagu juba korra kirjutasin, see et masina programmile on märgitud 60 kraadi, ei tähenda, et vee temperatuur tegelikult 60 kraadi on. Samuti ei ole 40-kraadise programmiga vesi tegelikult nii soe. Nii et see kägu, kes siin iial igapäevariideid 60 programmiga ei pese, palju õnne, teie riided on pidevalt räpased. Külm vesi ei pese igapäevariideid puhtaks.

Mis riideid sa siis 60-ga pesed? Kannad ainult valget puuvilla? Ma isegi puuvillast pluusi ei peseks nii kuumaga, see ju väsitab selle kohe vanaks. Enamasti on neil siiski ka elastaani sees. Teksasid? Trenniriideid? Tõesti “keedad” oma asju? Kujutan ette, millised pulstid need välja näevad. Värvilistel asjadel veel värvi küljes ka on?

Ee…vee keemistemperatuur on 100 kraadi juures. Pesumasin sul vaevalt midagi keedab.

Need komade moodi asjad seal sõna “keedad” ümbet on jutumärgid. Arva ära, mida need tähendavad.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

60 kraadises vees pesemine ei ole mingil moel keetmine ega ka mitte keetmine jutumärkides. St see ei ole mingi nii hullult kuum vesi, et appiappi riided kohe lagunevad ära, värvid kukuvad pealt ära ja ma ei tea mida veel.

Mina pesen mõnikord pesu ka 95 kraadise programmiga, näiteks siis kui peres on olnud mingi haigus, siis voodipesud, laste pidžaamad, käterätid jms mis kannatab, lähevad kõik 95 kraadise programmiga, kaks tundi. Sama programmiga pesen ka esikus olevat kaltsuvaipa aeg-ajalt läbi.

60-kraadiga pesen samuti ja seda sagedamini kui 95 kraadiga. Samamoodi voodipesu, rätikuid, t-särke, aluspesu.

Ei juhtu nende värvide ja kangastega midagi hullu. Lapsed kasvavad enne välja kui mingi ese viledaks läheb. Endale koduseid riideid aga tuleb ju nagunii aeg ajalt uusi osta, ega ei saa eeldada, et nüüd seda T-särki kannan järgmised viis kuni kümme aastat. Voodipesu või käterätid ei pea ka samuti olema sellised, et kasutad kuni surmani. Kaltsuvaiba ma vahetasin sel aastal uue vastu välja, see hakkas nüüd nagu lagunema, seda sai ikka 95 kraadiga pestud sadu kordi nende viimase 12 aasta vältel, mil see meid truult porivaibana teenis.

Kui on villane või siid, siis villase programmiga, teksade jaoks on mul oma teksade programm, 40 kraadine.

Kõige harvem ma kasutan seda tüüpilist tund aega ja 40 kraadi programmi. Loputuse panen alati topelt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige harvem ma kasutan seda tüüpilist tund aega ja 40 kraadi programmi. Loputuse panen alati topelt.

Appi. Ma pesen kõik riided 40 kraadiga, max 1h programm. Trenniriided 20 minutit 40 kraadi. 60 kraadiga ja 2h, kui juhtub olema puuvillast voodipesu. Mingeid topeltloputusi ei tee.

40 kraadi on ihuriietele piisav ning riietsäästev.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige harvem ma kasutan seda tüüpilist tund aega ja 40 kraadi programmi. Loputuse panen alati topelt.

https://kodu.geenius.ee/rubriik/nipp/proff-jagab-nippe-kuidas-tegelikult-pesu-pesema-peaks/

Pead veel õppima.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige harvem ma kasutan seda tüüpilist tund aega ja 40 kraadi programmi. Loputuse panen alati topelt.

Appi. Ma pesen kõik riided 40 kraadiga, max 1h programm. Trenniriided 20 minutit 40 kraadi. 60 kraadiga ja 2h, kui juhtub olema puuvillast voodipesu. Mingeid topeltloputusi ei tee.

40 kraadi on ihuriietele piisav ning riietsäästev.

Kui sa käid trennis ainult juukseid pildumas ja selfisid tegemas, siis võibolla on okei, aga minul näiteks on trenni lõpuks riided nii täis higistatud, et võiksin särgi lärtsuga seina külge kinni visata. Kui selliseid riideid ainult 20 min lötsutada, siis vaesed trennikaaslased ????

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead veel õppima.

See oli minu kirjelduse tsitaat, ma kirjutasin, et ma pesen voodipesu 60 kraadiga ja 40 kraadist programmi kasutan kõige harvem. Nüüd sa paned mulle lingi, kus mingi pesumaja tädi õpetab täpselt samamoodi, öeldes seejuures et VÄHEMALT 60 kraadine programm. Nii et mida täpsemalt mina veel õppima peaks? 😀 Ongi õige pesta voodipesu 60ga ja kui on viirus majas, siis pigem selle kõige kuumemaga. Keda kotib, et pärast lina kortsus on, peaasi, et puhtaks saab ja seal mingi viirus edasi ei pesitse.

Eraldi lugu on voodipesu ja käterätikutega. Et neid pesusid armastavad ka bakterid ja lestad, siis soovitab Kristel tervise huvides valida voodipesu ja käterätikute pesemiseks vähemalt 60-kraadine programm.”

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead veel õppima.

See oli minu kirjelduse tsitaat, ma kirjutasin, et ma pesen voodipesu 60 kraadiga ja 40 kraadist programmi kasutan kõige harvem. Nüüd sa paned mulle lingi, kus mingi pesumaja tädi õpetab täpselt samamoodi, öeldes seejuures et VÄHEMALT 60 kraadine programm. Nii et mida täpsemalt mina veel õppima peaks? ???? Ongi õige pesta voodipesu 60ga ja kui on viirus majas, siis pigem selle kõige kuumemaga. Keda kotib, et pärast lina kortsus on, peaasi, et puhtaks saab ja seal mingi viirus edasi ei pesitse.

Eraldi lugu on voodipesu ja käterätikutega. Et neid pesusid armastavad ka bakterid ja lestad, siis soovitab Kristel tervise huvides valida voodipesu ja käterätikute pesemiseks vähemalt 60-kraadine programm.”

See peaks elementaarne olema, et voodipesu ja rätikud pestakse vähemalt 60 kraadiga.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen korralikult pesupulbrit, 40 minutilise programmi, aga välja võttes ikka näha heledaid plekke.

Kui tumedatel riietel on heledaid plekke, siis on asi justnimelt sellest, et paned “korralikult” pesupulbrit, masin ei loputa pulbrijääke välja. Proovi mõnda geeli (ongi pesupulbritolmu kodus vähem) või vähendada pulbrikogust ja kasutada pikemat programmi või lisaloputust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli minu kirjelduse tsitaat, ma kirjutasin, et ma pesen voodipesu 60 kraadiga ja 40 kraadist programmi kasutan kõige harvem. Nüüd sa paned mulle lingi, kus mingi pesumaja tädi õpetab täpselt samamoodi, öeldes seejuures et VÄHEMALT 60 kraadine programm.

Sa pesed tavariideid 60-ga, kui soovitatakse 30-ga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Kodunurk Pesumasin ei pese riideid täiesti puhtaks