Esileht Kodunurk Pesupesemine öösel

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Pesupesemine öösel

Postitas:
Kägu

Ikka nõukaaegne kortermaja,  meil neid siin pool linnaosa täis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka nõukaaegne kortermaja, meil neid siin pool linnaosa täis.

Aga siis peavadki ju tänapäevased kodumasinad kajama läbi maja, sest nõuka ajal olid hoopiski teised standardid ja ka materjalid.
Vinguvad beebsuemmed tuleb saata “viisakalt” puu taha ja viidata, et kui ei sobis siis koli mujale. Eesti õigusruumi kohaselt enamushäältega vastu võetud otsus, et peale 22.00 ja enne 07.00 “pesumasina” müra ei tekitata, on õigustühine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kummaline maja, tavaliselt ehitatakse ikka püstakud kõrvuti, see on lihtsalt ratsionaalne lahendus.

Ei ole midagi kummaline, tavaline tüüpprojekt. Kui korrusel on 2 korterit, on lihtne vannitoad kõrvuti panna püstakutes, aga kui rohkem kortereid ja eri tubade arvuga, siis ikka on mõne korteri vann teise korteri eluruumi seina taga.

Siis on püstakud ka teistmoodi lahendatud, kui just pole tegu nõuka aegse majaga või omaalgatusliku ebaseadusliku ümberehitusega.

Kui mul oli see tappev periood, et pidin korteris elama, siis minu vannitoa seina taga oli naaberpüstaku naabri vannituba. Aga oma püstaku naabri vannituba oli “seljad vastamisi” sama trepikoja kolmanda korteriga. Pole kuskil näinud teist lahendust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu vannitoa seina taga oli naaberpüstaku naabri vannituba. Aga oma püstaku naabri vannituba oli “seljad vastamisi” sama trepikoja kolmanda korteriga. Pole kuskil näinud teist lahendust.

Lahendus, kus püstakus on ainult kolm korterit, on juba ise üsna erandlik. Enamasti ikka neli korterit korrusel ja siis saabki san-sõlmed kenasti seljad vastamisi paigutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu vannitoa seina taga oli naaberpüstaku naabri vannituba. Aga oma püstaku naabri vannituba oli “seljad vastamisi” sama trepikoja kolmanda korteriga. Pole kuskil näinud teist lahendust.

Lahendus, kus püstakus on ainult kolm korterit, on juba ise üsna erandlik. Enamasti ikka neli korterit korrusel ja siis saabki san-sõlmed kenasti seljad vastamisi paigutada.

Terve Tartu Annelinn on selliseid viiekorruselisi maju täis. Kõik nõukogudeaegsed majad, mis pole üheksakordsed, on sellised. Minu maja oli/on küll Tallinnas, ka seal on mõned nn Tartu tüüpi majad. Vähe, sest Tallinnas oli tarvis rohkem proletariaati toppida Mustamäele ja muudele mägedele, kui Tartus. Seega koosneb Mustamäe veel jõhkramatest majadest, kus tõesti on neli tikutoosi samal korrusel. Need mõned üksikud Tartu-tüüpi majad, mis Tallinnas on, on nende kõrval ime. Igal korrusel vasakpoole neljatoaline (ca 84 ruutu), keskel suhteliselt suur ühene ja paremal kolmene.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu vannitoa seina taga oli naaberpüstaku naabri vannituba. Aga oma püstaku naabri vannituba oli “seljad vastamisi” sama trepikoja kolmanda korteriga. Pole kuskil näinud teist lahendust.

Lahendus, kus püstakus on ainult kolm korterit, on juba ise üsna erandlik. Enamasti ikka neli korterit korrusel ja siis saabki san-sõlmed kenasti seljad vastamisi paigutada.

Terve Tartu Annelinn on selliseid viiekorruselisi maju täis. Kõik nõukogudeaegsed majad, mis pole üheksakordsed, on sellised. Minu maja oli/on küll Tallinnas, ka seal on mõned nn Tartu tüüpi majad. Vähe, sest Tallinnas oli tarvis rohkem proletariaati toppida Mustamäele ja muudele mägedele, kui Tartus. Seega koosneb Mustamäe veel jõhkramatest majadest, kus tõesti on neli tikutoosi samal korrusel. Need mõned üksikud Tartu-tüüpi majad, mis Tallinnas on, on nende kõrval ime. Igal korrusel vasakpoole neljatoaline (ca 84 ruutu), keskel suhteliselt suur ühene ja paremal kolmene.

Tallinnas ka. Mustamäe paneelikad paljud sellised, et paremat kätt kolmene, keskel ühene (mitte kuigi suur) ja vasakul ka kolmene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal korrusel vasakpoole neljatoaline (ca 84 ruutu), keskel suhteliselt suur ühene ja paremal kolmene.

Mustamäe paneelikad paljud sellised, et paremat kätt kolmene, keskel ühene (mitte kuigi suur) ja vasakul ka kolmene.

Aga kus siis kahetoalised on? Neid peaks suisa enamus olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal korrusel vasakpoole neljatoaline (ca 84 ruutu), keskel suhteliselt suur ühene ja paremal kolmene.

Mustamäe paneelikad paljud sellised, et paremat kätt kolmene, keskel ühene (mitte kuigi suur) ja vasakul ka kolmene.

Aga kus siis kahetoalised on? Neid peaks suisa enamus olema.

Ei oskagi öelda. Mingi osa oli kaheseid ka, aga kuidas nad täpselt paiknesid, ei tea. Meie vastas (vasakul) oligi kahene, aga nt kõrvaltrepikojas ja vastas oli kolmene. Vist sõltus sellest, kas ühetoalise uks oli rohkem vasakul või paremal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Kodunurk Pesupesemine öösel