Esileht Kodunurk Poolfabrikaatidevaba menüü

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Poolfabrikaatidevaba menüü

Postitas:

Tehke endale selgeks, misasi on poolfabrikaat e. pooltoode. Hakkliha, riisinuudlid või sojakaste kindlasti ei klassifitseeru pooltooteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 15:26; 29.05 12:57; 30.05 09:39; 02.06 20:26; 05.06 20:38; 05.06 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke endale selgeks, misasi on poolfabrikaat e. pooltoode. Hakkliha, riisinuudlid või sojakaste kindlasti ei klassifitseeru pooltooteks.

Soo? Need on siis tooraine või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.06 19:04; 05.06 08:09; 05.06 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke endale selgeks, misasi on poolfabrikaat e. pooltoode. Hakkliha, riisinuudlid või sojakaste kindlasti ei klassifitseeru pooltooteks.

Soo? Need on siis tooraine või?

Hakkliha kindlasti, kui sa just muid termineid peale nende kahe ei tunne. Liha on liha, on ta siis ühes tükis või läbi masina aetud. Pean silmas kvaliteetset hakkliha mitte mingit kondimassi-tärklisesegu + säilitusained.
Hoiduma peaks siinkohal tööstuslikest hakklihaTOODETEST nagu igasugu lihapallid ja viinerid jms.

Riisinuudlid (riis + vesi) ei ole kindlasti ka asi, mida peaks toitumises ebatervisikkuse hirmus vältima kui pooltoodet. Päris tooraineks seda loomulikult nimetada ei saa.

Sojakaste on maitseaine, mille ise valmis ehitamine ei ole mõeldav ega mõttekas. Lisaks ei sööda seda märkimisväärsetes kogustes isegi mitte Aasias, rääkimata Eesti köögist, et peaks selle kui ületöödeldud pooltoote oma menüüst välja jätma. Soolane on ta küll, jah.

Usun, et teema on algatatud tervislikkuse seisukohast, mitte terminoloogilise juuksekarva lõhki ajamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 15:26; 29.05 12:57; 30.05 09:39; 02.06 20:26; 05.06 20:38; 05.06 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ma tahaks küll teada, mispoolest külmutatud köögivili (vōi kartul) on rohkem pooltoode kui hakkliha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.05 07:47; 29.05 16:08; 05.06 21:41; 07.06 07:36; 07.06 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mnjah, ega teemaalgataja ei ole täpsustanud, mida ta selle “poolfabrikaatidevaba” all täpselt mõtleb. Mulle nt tekkis siiski kujutlus: poest ostetud kotletid/lihapallid/purgisupp või enda valmistatud. Kui järele mõelda, siis need on õigupoolest vist valmistoidud, mis vajavad ainult soojendamist. Ja poolfabrikaadid pigem toiduained, mida on eelnevalt pisut töödeldud: liha hakklihaks hakitud, köögiviljad puhastatud ja lõigutud (ja sügavkülmutatud) jne. Sel juhul mul endal pole praktiliselt kunagi poolfabrikaatidevaba menüüd (kuigi köögiviljad olen ise kunagi selleks pooltooteks sügavkülma teinud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 10:51; 06.06 09:40; 07.06 10:09; 08.06 10:58;
To report this post you need to login first.

minu jaoks on poolfabrikaat selline toode, mida on vaja vaid kuumtöödelda enne söömist – pelmeenid, viinerid, kalapulgad, purgisupid, kastmepõhjad, paneeritud (küpsetamata) tooted, marinaadis lihad. Lisanditeta hakkliha on tavaline lihatoode.

Muidugi on siin tublisid perenaisi, kes oma riisinuudlid ja sojakastme ise nullist valmistavad, aga normaalsetele kõlbab kuivatatud pasta ja pudelis sojakaste suht hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 09:21; 04.06 10:49; 06.06 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ma tahaks küll teada, mispoolest külmutatud köögivili (vōi kartul) on rohkem pooltoode kui hakkliha.

Kodused loomkatsed on tõestanud, et rott krõmpsutab meeleldi värsket porgandit, aga kylmutatud porgand kõlbab ainult laiali loopida. Hakkliha puhul pole tal samas vahet, kas masindas Rakvere või väntasid ise. Mix peax inimene sööma seda, mille isegi rott ära põlgab?

Teisest kyljest, talve & kevade vahel kipub ‘värske’ köögivili poes olema nii õnnetu, et kylmutatu osutub tõesti tervislikumax valikux.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeldan, et teemaalgataja siiski mõtles poolfabrikaadivaba menüü all sellist, milles puuduvad viinerid, kartulipudrupulber, pakisupid jms. Meie pere menüüst oleks mõned asjad näiteks:
*bolognese (täiesti purgist tulnud tükeldatud tomatitest) spagettidega (ka pakist!!!)
*kapsa-hakklihahautis keedukartuliga
*lasanje
*kanasupp
*porgandipüreesupp suitsujuustuga
*wrapid/pitad kanafilee ja värskete köögiviljadega
*igasugused erinevad wokiroad riisinuudlitega (india pähklitega on täiega hea, lisaks wokisegu ja muna)
*ahjuomlett
*(suitsu)kanapasta seente jms hetkel olemasolevate lisanditega (nt päikesekuivatatud tomatid, herned)
*pikkpoiss ahjujuurikatega
*ahjulõhe/forell
*kikerherne-bataadikarri riisiga (vahel ka kanakarri)
*krevetipasta
*(värske) keedukartul heeringa, sibula ja hapukoorega
*pasta basiilikupesto ja parmesaniga
*pilaff (mina teen seda enamasti vaid ubade või kalkunihakklihaga)
*kanapoolkoivad koorekastmes

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poolfabrikaatide alla loeksin siis igasugused vorstikesed, pihvid, valmismaitsestatud terve ahjukana jne. Külmutatud juurvilju või hakkliha selle alla ei loe, pastat ka tihtipeale ei viitsi nullist valmistada ja kasutan

Tavalised õhtusöögid meil siis:
lihavaba borš
kanasupp, kalasupp – mõnikord tavaline kartuli-porgandiga versioon, teinekord miskit aasiapärast, mis parajasti kodus lisada on
kapsahautis
kana koorekastmes, vahel täitsa tavaline, teinekord viskan juurde nt seeni vms.
ahjukala – vahel niisama, teinekord nt täidan küüslaugu, ingveri, soja jms-ga ja lähen aasia maitsete peal

tegelikult on vist lihtsam öelda, et ostan kokku erinevaid baasasju ja siis vastavalt isule ja viitsimisele kodus kombineerin. kana ei võta ju kaua aega, samamoodi kala – kui need ahjus nt mingitmoodi juba küpsemas, siis lihtsalt viskan samal ajal mingui lisandi kokku. Suvisemal ajal piisab salatist aga väga palju teen ka lihtsalt mingeid juurvilju, kas siis kerge wok pannilt läbi, talvel ahjujuurviljad või siis eriti laisal õhtul päästab auruti – pakk brokolit ja lillkapsast või rohelised oad, hiljem lihtsalt maitsestada ja lisand olemas. Kodus on peale minu veel 3 meest aga keegi kartuli järgi eraldi ei karju, väga meeldivad ka sellised lisandid ja kõht saab täis. Kartulit-riisi-pastat sööme teinekord ikka aga mingi eraldi toiduga, nt kartul ja seenekaste või riis ja karriroad. Vahepeal teen nt couscousi või kinoad ja lisan sinna parajasti kodus leiduvat. Nii liha kui rohelist ja kastmeks Kreeka jogurt. Sea sisefilee on nt väga hea toode kiireks kokkamiseks.

Talvisemal ja külmemal ajal teen päris palju pajaroogasid, ajakulu on seal suurem aga samas ega ma ei pea juures passima, viskan asjad kokku ja siis on ju endal vaba aeg kuniks söök valmib.

Kapis on pea alati ka pakk tortillasid, lisaks eraldi tortillaõhtule kasutame neid ka nt kiireks wrapiks, midagi rohelist leiab kapist ikka, lisaks siis nt muna keeta ja tuunikalakonserv ja ongi täitsa korralik eine olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole näiteks hakkliha vōi külmutatud köögivijad (kui neile pole lisatud juba mingit maitseainet, ōli vms). Minu jaoks on poolfabrikaatideks nt kōikvōimalikud valmis pihvid ja lihapallid, viinerid, sardellid, kalapulgad ja paneeritud kalapalad, marinaadis lihad, kanad, ribid, igasugu paneeringutes lihad, mida saab nt letist kaaluga vōi tükikaupa osta, siis külmutatud friikad ja pitsad, külmutatud pirukad ja saiakesed, pelmeenid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 21:16; 06.06 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole näiteks hakkliha vōi külmutatud köögivijad (kui neile pole lisatud juba mingit maitseainet, ōli vms).

Meie poes, kui ma hakkliha kohta küsin, kas sinna midagi lisatud ka on, siis vastatakse “ainult natuke soola ja pipart”. Kas see on siis pooltoode või mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.05 07:47; 29.05 16:08; 05.06 21:41; 07.06 07:36; 07.06 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodused loomkatsed on tõestanud, et rott krõmpsutab meeleldi värsket porgandit, aga kylmutatud porgand kõlbab ainult laiali loopida. Hakkliha puhul pole tal samas vahet, kas masindas Rakvere või väntasid ise. Mix peax inimene sööma seda, mille isegi rott ära põlgab?

Juurvilja kontsistents on selline, et toorelt külmutamiseks ja pärast sulatamist tarvitamiseks ta ei kõlbagi, erinevalt nt marjadest (kuigi sulatatud maasikas on ka ikkagi hoopis teine frukt kui peenrast võetu). Kui aga korraks keemaaetud porganditükid on kiiresti külmutatud ja nad siis supi sisse panna, siis erilist vahet värskega ei ole. Ega rotil polegi kodus pliiti, mille peal juurikad pehmeks keeta, nii et ta ei peagi mingi kuumtöödeldud kraamiga harjunud olema nagu inimene. Kuigi üks mu sõber, kes kunagi harrastas toortoitumist, rääkis, et kuumtöödeldud toit hakkas talle ligane tunduma. Tõsi, kuigi kaua see periood tal mu arust ei kestnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 10:51; 06.06 09:40; 07.06 10:09; 08.06 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole näiteks hakkliha vōi külmutatud köögivijad (kui neile pole lisatud juba mingit maitseainet, ōli vms).

Meie poes, kui ma hakkliha kohta küsin, kas sinna midagi lisatud ka on, siis vastatakse “ainult natuke soola ja pipart”. Kas see on siis pooltoode või mitte?

Teame seda ‘natukest’. Hea veel, kui pole hoopis MSG & toiduvärv. Kui ise nullist maitsestada ei saa, siis pole enam tooraine, vaid poolfabrikaat, ma pakun.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole näiteks hakkliha vōi külmutatud köögivijad (kui neile pole lisatud juba mingit maitseainet, ōli vms).

Meie poes, kui ma hakkliha kohta küsin, kas sinna midagi lisatud ka on, siis vastatakse “ainult natuke soola ja pipart”. Kas see on siis pooltoode või mitte?

Teame seda ‘natukest’. Hea veel, kui pole hoopis MSG & toiduvärv. Kui ise nullist maitsestada ei saa, siis pole enam tooraine, vaid poolfabrikaat, ma pakun.

No siis järelikult on poe hakkliha ikkagi poolfabrikaat, kui sa ei lase seda just otse oma silme all läbi masina lasta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.05 07:47; 29.05 16:08; 05.06 21:41; 07.06 07:36; 07.06 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodused loomkatsed on tõestanud, et rott krõmpsutab meeleldi värsket porgandit, aga kylmutatud porgand kõlbab ainult laiali loopida. Hakkliha puhul pole tal samas vahet, kas masindas Rakvere või väntasid ise. Mix peax inimene sööma seda, mille isegi rott ära põlgab?

Juurvilja kontsistents on selline, et toorelt külmutamiseks ja pärast sulatamist tarvitamiseks ta ei kõlbagi, erinevalt nt marjadest (kuigi sulatatud maasikas on ka ikkagi hoopis teine frukt kui peenrast võetu). Kui aga korraks keemaaetud porganditükid on kiiresti külmutatud ja nad siis supi sisse panna, siis erilist vahet värskega ei ole. Ega rotil polegi kodus pliiti, mille peal juurikad pehmeks keeta, nii et ta ei peagi mingi kuumtöödeldud kraamiga harjunud olema nagu inimene. Kuigi üks mu sõber, kes kunagi harrastas toortoitumist, rääkis, et kuumtöödeldud toit hakkas talle ligane tunduma. Tõsi, kuigi kaua see periood tal mu arust ei kestnud.

See kole sõna on ‘konsistents’.

Muidu armastavad mu rotid just otse kylmast võetud köögivilju nagu herned, oad, mais, lillkapsas vms, aga porgand lendab joonelt sinna puuri nurka, kus asjal käiaxe. & neil on ometigi lisax pliidile ka kokk & muidu prii ylalpidamine. Heast elust lollix läinud vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kole sõna on ‘konsistents’.

Muidu armastavad mu rotid just otse kylmast võetud köögivilju nagu herned, oad, mais, lillkapsas vms, aga porgand lendab joonelt sinna puuri nurka, kus asjal käiaxe. & neil on ometigi lisax pliidile ka kokk & muidu prii ylalpidamine. Heast elust lollix läinud vist.

Ma ei ütleks: ise ka tegelt olen nõus sügavkülmutatud herneid, ube ja lillkapsast toorelt näksima, aga porgandit tõesti mitte – ei ole su rott nii erakordselt pirts midagi. Asi on ikka selles konsistentsis (ole sa tänatud, olin tõesti selle sõna valesti omandanud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 10:51; 06.06 09:40; 07.06 10:09; 08.06 10:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Kodunurk Poolfabrikaatidevaba menüü

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.