Esileht Kodunurk Puljongi keetmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Puljongi keetmine

Postitas:

Kui keedate puljongit, siis mida te keenud köögiviljaga pärast teete? Porgand, sibul, seller.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ma keedan kondipuljongit tunde, siis need surnukskeedetud maitsejuurikad kurnan lihtsalt välja ja viskan ära, maitse on neil nagunii juba kadunud. Supi sisse panen uue porgandi jms.
Minu köök on parim saates Kim&Suong toppisid puljongisse alati kõik mis vähegi üle jäi (ananassikoored jms) ja maitse oli alati ämmmeizing kõigi meelest ???? – nii nüüd minagi, kõik läheb potti: sibulaotsad, porru rohelised varred, porgandikoored (pestud ikka), tillivarred ja kõik mis kätte satub ja maitset võiks anda. Ainult kapsalisi ei tohtivat panna, need annavad kibeda maitse lõpuks.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.03 20:44; 07.03 20:18; 08.03 10:39; 15.03 12:01; 15.03 18:39; 29.03 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen ketšupit ja hapukoort peale ning mehele nina alla, et pista kusti, pealinna kallist kaubamajast. Järgmine päev on puud riita laotud.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viskan ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 08:30; 15.03 21:01; 17.03 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lugesin hiljuti intervjuud ühe tippkokaga (nime kahjuks ei mäleta), kes rääkis, kuidas viimasel ajal on restoranitrendiks just see, et jääke praktiliselt ei tekigi, st isegi köögiviljakoored jmt, mis tavapäraselt ära visatakse, kasutatakse söögiks. Ma kujutan ette, et puljongikeetmisel nad siis ka sellist äraviskamist ei harrasta. Aga kui keegi täpsemalt teab, siis palun jagage infot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse prügisse, igasugune toiteväärtus on neil kadunud, konsistents lödi ja vastik. Kompostiks kõlbavad, muuks küll mitte. Ja jutt sellest, et puljongiköögiviljad kuskil restoranis pärast puljongi tegu veel kasutust leiavad, on üsna absurdne. Ma usun, et nende köögiviljakontsude ja -koorte kasutamine puljongis ongi just nimelt see, mida peetakse silmas nende jääkide minimeerimisega, aga söögiks neid kindlasti enam ei tarvitata.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 18:29; 07.03 19:50; 08.03 08:39; 10.03 19:39; 11.03 22:29; 13.03 17:16; 15.03 19:35; 15.03 21:40; 15.03 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina segan need juurikad (va sibul ja küüslauk – need panen sellise sõelkopsikuga keema, et saaks kergesti puljongist kätte) koertele toidu sekka. Ma teen magedama otsa puljongit ja maitseained – pipra, loorberi jne – panen alles pärast juurviljade väljakorjamist. Koerad hea meelega söövad seda plöga. Muidu söövad nad mul toortoitu, ehk siis vahepeal neil isutab ka juurikate järgi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 20:07; 08.03 12:49; 14.03 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa sellest ekstra puljongi keetmisest aru, ise keedan mõnikord lihaga konte(raguu) teatud suppide jaoks, kohe kui kondil liha pehme, kurnan puljongi teise potti, kus juba olemas pannil klaasistatud sibul ja porgand. Nokin kondid lihast puhtaks, lisan supile koos muudegi koostisosadega. Kõik. Mis juurikatega koos ma keedan veel eraldi puljongit? On ikka mured mõnel.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 19:07; 11.03 08:55; 11.03 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa sellest ekstra puljongi keetmisest aru, ise keedan mõnikord lihaga konte(raguu) teatud suppide jaoks, kohe kui kondil liha pehme, kurnan puljongi teise potti, kus juba olemas pannil klaasistatud sibul ja porgand. Nokin kondid lihast puhtaks, lisan supile koos muudegi koostisosadega. Kõik. Mis juurikatega koos ma keedan veel eraldi puljongit? On ikka mured mõnel.

Sa ei saa aru, aga selmet küsida, halvustad.

Aga ma valgustan sind sellegipoolest. Need inimesed, kes tunde ja tunde puljongit keedavad, enne seda veel ehk ka konte ahjus röstivad, on huvitatud sellest puljongist kui toidupõhjast, mida hiljem erinevates toitudes kasutada. Puljong ei ole ainult supi koostisosa, seda kasutatakse ka kastmetes, risottos, hautistes ja tont seda teab mis kõike liiki toitudes veel. Mina ei oska näiteks veinikastet või demi-glace’i ilma puljongita teha. Ja kontide küljes võib liha kas olla või mitte olla, puljongi maitse tuleb kondist, mitte seal küljes olevast lihast.

Keedad suures potis oma puljonksi valmis ja nädal aega on hooleta, käib igale poole sisse ja on kohe valmis olemas. Ja hea puljongi saamiseks on vaja mitmeid komponente – vett, konti, maitseköögivilju ja maitseaineid. Ja usu mind, vähemalt 5 tundi vaikselt pliidil värelenud veisepuljong on miski, mis loob toidu ja selle sügavuse. Rääkimata sellest, et niisama lusikaga limpsima võib seda jäädagi, nii hää kraam on.

Sa ju tehniliselt keedad samuti puljongit oma suppide jaoks. Sa lihtsalt jätad selle pooleli siis kui kondist õiged maitsed välja tulema hakkavad ning tulemiks on võrreldes õige puljongiga ikka üks vesine lurr. Kui ma vaid saaks sulle virtuaalselt saata paar lusikatäit korraliku puljongiga tehtud borši, küll sa siis vahest aru saaksid. Muide, need raguud, mida poes pakendatult müüakse, on sealihast. Seakont on harva see eelistatuim, millest puljongit teha. Erandiks on sült ja hernesupp, need lausa nõuavad seajalga. Parim puljongimaterjal tuleb ikka veisest ja kui kannatust vähe ja veisekonti pole saada, siis ka kanast. Olenevalt muidugi ka otstarbest, milleks seda kasutada plaanitakse.

Maitsenaudingutele lisaks on puljong ka väga tervislik ja tervistav kraam. Väga kasulik nahale, küüntele, liigestele, luudele, seedesüsteemile ja immuunsüsteemile. Kui vähegi huvi on, leiab infot selle tervislikkuse kohta üsna lihtsalt. Kanasupp pole asjata see toit, mida külmetushaiguste korral tarbitakse.

Näed nüüd, põhjuseid, miks koos juurikatega eraldi puljongit keeta, on üsna mitmeid.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 18:29; 07.03 19:50; 08.03 08:39; 10.03 19:39; 11.03 22:29; 13.03 17:16; 15.03 19:35; 15.03 21:40; 15.03 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja fantastiliselt hea on 8-12 tundi keedetud kondipuljong. Suured veisekondid on selleks ajaks sama pehmed kui leib, puljong ise mineraalaineid täis ja maitse… mingit lihakeeduvett puljongiks nimetada on umbes sama hea kui Mehukattilurri värskeltpressitud mahlaga võrrelda- maitsevahe! Ja kvaliteedivahe! Ja toitainesisaldusevahe.
kui sa isegi ei tea, misasi on korralik puljong, siis peaksid küll mõne parema perenaise juurde prooovima minema. Selle asemel, et targutada “mis imeasi see puljong siis ära ei ole”.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.03 20:44; 07.03 20:18; 08.03 10:39; 15.03 12:01; 15.03 18:39; 29.03 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaua te puljongit kiirkeetjaga keedate. Küsimus siis neile, kes seda teevad kiirkeetjaga.

Ja kui kaua keedate kanakonti? Kas ka 4-5 tundi?

Rammusat puljongit võiksid vältida need, kel kõrge puriinitase (kusihape).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 21:28; 16.03 19:43; 30.03 23:34; 31.03 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaua te puljongit kiirkeetjaga keedate. Küsimus siis neile, kes seda teevad kiirkeetjaga.

Ja kui kaua keedate kanakonti? Kas ka 4-5 tundi?

Rammusat puljongit võiksid vältida need, kel kõrge puriinitase (kusihape).

Kiirkeedupott on puljongi puhul nii ja naa. Ühest küljest on kiirem küll, veisepuljongi saab umbes kolme tunniga enam-vähem maitsesse ja kanakondi puhul läheb tunnike-paar. Aga tulemus ei ole ikka päris see, mis tavalises potis keedetuna. Kuna kiirkeedupotis toimub aurustumist vähem, siis puljong ei kontsentreeru eriti, seega mina keedan selliselt tehtud puljongit pärast kurnamist ilma kaaneta veel kokku. Ja selget puljongit mina kiirkeedupotis ei saa. Isegi kui lasen enne ilma kaaneta-rõhuta keema ja võtan hoolikalt vahtu, keeb puljong ikkagi rõhu all häguseks. Võibolla on põhjus minus, et ma ei oska kinnise poti korral temperatuuri adekvaatselt reguleerida, keeb liiga suure vungiga ja sellest see hägusus. Aga eks ta ole puhtalt esteetiline probleem ka ja kui just sülti või konsomeed ei keeda, pole häda kedagist.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 18:29; 07.03 19:50; 08.03 08:39; 10.03 19:39; 11.03 22:29; 13.03 17:16; 15.03 19:35; 15.03 21:40; 15.03 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen eelmise vastanuga samas paadis- kiirkeetja on hea ja kiire(ma)lt saab puljongi valmis, aga samas jääb selle “kiirustamisega” ikkagi lahjem, kannatab maitsesügavus ja just see, mis teeb puljongist ülimaitsva asja, samamoodi ka luude mineraalained tahavad ju lihtsalt puljongisse lahustumist. Samas kasutan küll, no ei ole tihti tahtmist seda puljongikeetmisehaisu 12t majas taluda ja tahetakse süüa ka! 🙂
Kanakonti keedan kiirkeetjaga u 2t, veisekonti vast 3t. Mida rohkem, seda parem. Kiirkeetja pluss on veel see, et majas on rasvahaisu vähem, keemise lõpus tõstan poti lihtsalt õue ja lasen seal maha rahuneda, ei hakka seda auru vägisi välja laskma. Potti lähevad kõikvõimalikud maitserohelised ja supijuurikad, kuidas parasjagu näppu satub.
Muidugi teen minagi vahel kondiga lihatükist või ribist vms supipõhja, ei sussuta pidevalt seda “vedelat kulda” 🙂

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.03 20:44; 07.03 20:18; 08.03 10:39; 15.03 12:01; 15.03 18:39; 29.03 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

a. Isegi kui lasen enne ilma kaaneta-rõhuta keema ja võtan hoolikalt vahtu, keeb puljong ikkagi rõhu all häguseks. Võibolla on põhjus minus, et ma ei oska kinnise poti korral temperatuuri adekvaatselt reguleerida, keeb liiga suure vungiga ja sellest see hägusus. Aga eks ta ole puhtalt esteetiline probleem ka ja kui just sülti või konsomeed ei keeda, pole häda kedagist.

Su postitused on väga abistavad, selged ja annavad ideid. Aitäh.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 20:07; 08.03 12:49; 14.03 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa sellest ekstra puljongi keetmisest aru, ise keedan mõnikord lihaga konte(raguu) teatud suppide jaoks, kohe kui kondil liha pehme, kurnan puljongi teise potti, kus juba olemas pannil klaasistatud sibul ja porgand. Nokin kondid lihast puhtaks, lisan supile koos muudegi koostisosadega. Kõik. Mis juurikatega koos ma keedan veel eraldi puljongit? On ikka mured mõnel.

Juurikatega koos hautatakse ka lihtsalt liha. Et sellele maitset lisada. Ja need tunde haudunud juurikad ei kõlba enam tõepoolest mujale kui prügikasti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

a. Isegi kui lasen enne ilma kaaneta-rõhuta keema ja võtan hoolikalt vahtu, keeb puljong ikkagi rõhu all häguseks. Võibolla on põhjus minus, et ma ei oska kinnise poti korral temperatuuri adekvaatselt reguleerida, keeb liiga suure vungiga ja sellest see hägusus. Aga eks ta ole puhtalt esteetiline probleem ka ja kui just sülti või konsomeed ei keeda, pole häda kedagist.

Su postitused on väga abistavad, selged ja annavad ideid. Aitäh.

Aitäh, lahke inimene!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 18:29; 07.03 19:50; 08.03 08:39; 10.03 19:39; 11.03 22:29; 13.03 17:16; 15.03 19:35; 15.03 21:40; 15.03 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojah, mulle veiseliha ei maitse.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 19:07; 11.03 08:55; 11.03 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa sellest ekstra puljongi keetmisest aru, ise keedan mõnikord lihaga konte(raguu) teatud suppide jaoks, kohe kui kondil liha pehme, kurnan puljongi teise potti, kus juba olemas pannil klaasistatud sibul ja porgand. Nokin kondid lihast puhtaks, lisan supile koos muudegi koostisosadega. Kõik. Mis juurikatega koos ma keedan veel eraldi puljongit? On ikka mured mõnel.

nojah, mulle veiseliha ei maitse.

milline stiilipuhas enesekesksus, ausalt, ma lausa imetlen sind!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milline stiilipuhas enesekesksus, ausalt, ma lausa imetlen sind!

Olen sama enesekeskne nagu sinagi. Ma ei pea ju selleks veisekondist puljongit keetma, et sulle mitte enesekeskne näida. Ma tõepoolest ei kasuta taolist puljongit, ka mingeid kuubikuid mitte, selleks puudub vajadus.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 19:07; 11.03 08:55; 11.03 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

milline stiilipuhas enesekesksus, ausalt, ma lausa imetlen sind!

Olen sama enesekeskne nagu sinagi. Ma ei pea ju selleks veisekondist puljongit keetma, et sulle mitte enesekeskne näida. Ma tõepoolest ei kasuta taolist puljongit, ka mingeid kuubikuid mitte, selleks puudub vajadus.

Puljong on nüüd küll eelviimane teema üldse, mille peale peaks ärrituma või silte kleepima. Igaüks läheb hulluks omamoodi – kelle jaoks on oluline seesama puljong, kelle jaoks söögi kõrvale sobitatud vein, kelle jaoks tolmurullid, triikimine või seksuaalvähemuste õigused. Ääretult igav oleks, kui me kõik mõtleks ühtemoodi. Ja see va enesekesksus on ka vahel vajalik – inimene on kindel endas ja enda veendumustes. Ma näiteks oma laste puhul küll kiidaks seda kui väärtust isegi kui nende veendumused ei kattu minu omadega. Selgrooga tegelased, noh. Kui saavad teada, et on valel arusaamal, siis korrigeerivad. Kui ei korrigeeri ka siis, kui saavad teada, et neil õigus ei olnud, on kangekaelsed ja see toob omad tagajärjed. Kedagi ei saa sundida veisekontidest puljongit keetma 🙂

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 18:29; 07.03 19:50; 08.03 08:39; 10.03 19:39; 11.03 22:29; 13.03 17:16; 15.03 19:35; 15.03 21:40; 15.03 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina segan need juurikad (va sibul ja küüslauk – need panen sellise sõelkopsikuga keema, et saaks kergesti puljongist kätte) koertele toidu sekka. Ma teen magedama otsa puljongit ja maitseained – pipra, loorberi jne – panen alles pärast juurviljade väljakorjamist. Koerad hea meelega söövad seda plöga. Muidu söövad nad mul toortoitu, ehk siis vahepeal neil isutab ka juurikate järgi.

Maitseaineid tuleks samuti mõned tunnid keeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina segan need juurikad (va sibul ja küüslauk – need panen sellise sõelkopsikuga keema, et saaks kergesti puljongist kätte) koertele toidu sekka. Ma teen magedama otsa puljongit ja maitseained – pipra, loorberi jne – panen alles pärast juurviljade väljakorjamist. Koerad hea meelega söövad seda plöga. Muidu söövad nad mul toortoitu, ehk siis vahepeal neil isutab ka juurikate järgi.

Maitseaineid tuleks samuti mõned tunnid keeta.

Mõned tunnid on liialdus, pole vaja nii kaua. Loorberist saad maitse kätte 15 minutiga, pipar-vürts tahavad veidi kauem liguneda, aga üle poole tunni pole ka neile vaja.

Kui mu kassisöögis parasjagu kõhresid vähevõitu on (100% toortoidul), siis keedan puljongit ilma maitseaineteta, et saaks sellest osa ka kassidele toidu sisse segada lisaglükosamiini portsuks. Kasside osa eemaldatud, panen soola ja maitseained ja keedan veel kuskil pool tundi ja ei ole vahest aru saanud võrreldes puljongiga, mida on algusest saadik koos maitseainetega keedetud. Muidugi pimetesti ei ole teinud ja maitseaineid mõõtnud, iga kord läheb ju tsipa erinev peotäis potti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 18:29; 07.03 19:50; 08.03 08:39; 10.03 19:39; 11.03 22:29; 13.03 17:16; 15.03 19:35; 15.03 21:40; 15.03 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina segan need juurikad (va sibul ja küüslauk – need panen sellise sõelkopsikuga keema, et saaks kergesti puljongist kätte) koertele toidu sekka. Ma teen magedama otsa puljongit ja maitseained – pipra, loorberi jne – panen alles pärast juurviljade väljakorjamist. Koerad hea meelega söövad seda plöga. Muidu söövad nad mul toortoitu, ehk siis vahepeal neil isutab ka juurikate järgi.

Maitseaineid tuleks samuti mõned tunnid keeta.

Jah ja siis keedangi, mitte tunde, aga pooltunni kindlasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 20:07; 08.03 12:49; 14.03 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maitseaineid tuleks samuti mõned tunnid keeta.

Aga mis maitseaineid te kasutate? Pipar, loorber, sool – aga mida veel võiks lisada? Kas on midagi, mis kindlasti peaks olema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.03 08:51; 15.03 17:41; 15.03 18:47; 15.03 19:55; 15.03 22:04; 16.03 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Porgand, sibul (koos koorega, muidugi mullasem koorekiht ära võtta, annab puljongile ilusama värvi), seller, sibulapealsed, küüslauk, sool, pipar, loorber, till, petersellivarred (suvel aiast kimpudesse pandud ja külmas+ koriandrivarred, liivatee, meliss/ naistenõges, salvei, rosmariin, pune, basiilik, sügisepoole teen kõigest maitsetaimepeenrast puljongikimbud sügavkülma, ainult juurikad jäävad järele 🙂 maitsetaimedel on tihti söödavad ja maitset andvad kõik osad). Kõik millest teha aedviljapuljongit sobib ka lihapuljongi juurde: sibul, porgand, seller, porrulauk, pastinaak, petersellijuur, apteegitill, oliiviõli, tüümian, loorber, must pipar, meresool. Võib ka seeni juurde panna…
Terapipar ja vürts oleks ka vajalikud, aga ma pole eraldi ostnud, kasutan jahvatatud pipart ja vürts on siiani välja jäänud. Aga juba vanaemal oli alati loorber ja vürtsiterad süldileeme sees. Sechuani pipar on ka väga mõnus maitseaine.

nojah, mulle veiseliha ei maitse.

Ega meie ei sunni! 😀

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.03 20:44; 07.03 20:18; 08.03 10:39; 15.03 12:01; 15.03 18:39; 29.03 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, sa ei pane ometi kogu seda kupatust igasse puljongisse? Seda ma tean jah, mis taimed võiks iseenesest lihaga sobida, aga kasutad ju koos ikka kolme-nelja?
Mu jaoks on müstika, milline kooslus üksteist ei tapaks ja mõni maitse jääks kergelt domineerima. Tahaks õrna maitsega puljongit. Nt mis võiks sidrunheinaga koos sobida, et selle maitsele natuke sügavust anda?

Ja saan aru, et keedate puljongit oma 3+ tundi ja alles siis lisate maitsetaimed ja vürtsid (ei mõtle aedvilju)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.03 08:51; 15.03 17:41; 15.03 18:47; 15.03 19:55; 15.03 22:04; 16.03 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kogu kompotti ei pane ühekorraga potti, kuidas kunagi 🙂
Ei, kuna mina loomadele seda puljongit ei kasuta, siis mina panen maitsetaimed-soola-pipra ikka sisse siis, kui lihaga vesi on keema tõusnud ja ma olen vahu riisunud ja/või uuesti keema lasknud uue veega, siis maitsetaimed ja kaas kinni, kui kiirkeedupotiga teen.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.03 20:44; 07.03 20:18; 08.03 10:39; 15.03 12:01; 15.03 18:39; 29.03 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kogu kompotti ei pane ühekorraga potti, kuidas kunagi ????

Ei, kuna mina loomadele seda puljongit ei kasuta, siis mina panen maitsetaimed-soola-pipra ikka sisse siis, kui lihaga vesi on keema tõusnud ja ma olen vahu riisunud ja/või uuesti keema lasknud uue veega, siis maitsetaimed ja kaas kinni, kui kiirkeedupotiga teen.

Keedan praegu elektripliidil, vaikselt on podisenud juba tunnikese. Koorega sibul, porgand, sool ja pipar sees. Muud pole veel pannud, aga kodus on igasugust värsket, külmutatud, kuivatatud ja purustatud kraami.
Mis siis oleks hea koos?
Nt mis sobiks tugevamatele maitsetaimedele lisaks?
Kui panen salveid, mis siis veel sobiks?
Aga kui põhimaitse hoopis koriandrist?
Ja põhiline – mis säilitaks kerge sidrunheina maitse, aga annaks talle natuke jumet juurde?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.03 08:51; 15.03 17:41; 15.03 18:47; 15.03 19:55; 15.03 22:04; 16.03 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keedan praegu elektripliidil, vaikselt on podisenud juba tunnikese. Koorega sibul, porgand, sool ja pipar sees. Muud pole veel pannud, aga kodus on igasugust värsket, külmutatud, kuivatatud ja purustatud kraami.
Mis siis oleks hea koos?
Nt mis sobiks tugevamatele maitsetaimedele lisaks?
Kui panen salveid, mis siis veel sobiks?
Aga kui põhimaitse hoopis koriandrist?
Ja põhiline – mis säilitaks kerge sidrunheina maitse, aga annaks talle natuke jumet juurde?

Tugevamatele maitsetaimedele ei paneks mitte midagi lisaks – nagunii see tugev maitse käib üle ja tapab õrnemad ära. Koriandrit näiteks ei kasutaks puljongis kunagi – liiga spetsiifiline ja seab kohe piirangud neile toitudele, milles seda puljongit kasutada saab.

Üldiselt kasutan seda, mis parasjagu kuskilt järele jäänud on. Kui on mingid petersellivarred, siis lähevad potti, kui on basiilikujäägid, siis lähevad potti. Kui mingeid jääke ei ole, tulebki ainult terapipar, sool, loorber ja vürts. Usu, kondist tuleb nii palju tugevat maitset, et väga ei olegi vaja. Maitsestan puljongiga toitusid pigem siis lisaks mingite ürtidega. Maitseköögiviljadest käivad minu puljongis alati porgand ja varsseller. Vahel ka pastinaak või juurseller või küüslauk. Sibulat ma ei söö, seega seda ma ei kasuta, aga süldi keetmisel panen siiski koorimata sibula potti, et ilusat värvi saada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 18:29; 07.03 19:50; 08.03 08:39; 10.03 19:39; 11.03 22:29; 13.03 17:16; 15.03 19:35; 15.03 21:40; 15.03 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, tänan vastamast. Pool+ tundi on nüüd ka loorber ja vürtsiterad sees olnud, maitsesin. Natuke nagu lahja, ei ole seda õiget sügavat maitset.
Mul on värsket basiilikut, külmutatud peterselli ja tilli, nii lehti kui varsi. Tšillit on kah. Kas oleks hea midagi neist lisada?
Kuivatatud ja purustatud kraami on ka igasugust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.03 08:51; 15.03 17:41; 15.03 18:47; 15.03 19:55; 15.03 22:04; 16.03 22:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Kodunurk Puljongi keetmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.