Esileht Pereelu ja suhted Pulmad ja külaliste tehtud pildid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Pulmad ja külaliste tehtud pildid

Postitas:

Olete keegi pidanud pulmi ja palunud külalistel mitte teha pilti? Milline vastukaja on sellele järgnenud ja kas teid on kuulda võetud?

Praegu oleme alles selles staadiumis kui pole veel otsustanud, mis suurusjärgus me oma abiellumise teeme. Üks variantidest on väike pulm kõige lähematele sugulastele, aga ka seal oleks 20-30 külalist ja selle arve kokkulöömisel kui tähistada seal kus soov seda teha, tuleb summa üsna korralik. Kui juba kulutamiseks läheb, soovime ühelt poolt, et külalised end hästi tunneks ja teiselt poolt seda, et seda päeva jääksid meenutama ilusad pildid. Muidugi võivad külalised kokkuleppel üksteist pildistada, aga soovime, et pruutpaari pildistaks vaid fotograaf ja üldpilte lauast ja muudest situatsioonidest teeks ka fotograaf.
Olen näinud palju pildialbumeid pidulikest sündmustest, kus osad pildid on rikutud, kuna keegi teine asub samal ajal pildistama. Ja inimesed pildil vaatavad siis erinevatesse kaameratesse. Tean üht paari, kelle pulm oli ka vaid lähimale ringile, aga kelle pulmapilte üks sugulane koheselt omaenda FB lehel jagas. Pildid olid kehvad, noorpar suvalisel hetkel, pruut ühel pildil kohendas oma loori, nii et käsi oli üleval ja näha oli, et kaenlaalune higist märg, paljudel ju see mure, et ärevates-põnevates olukordades lähevad kaenla alt märjaks. Ja ma tean, et see paar oli spetsiaalselt palunud erapildistamist mitte teha. Mismoodi siis edastada see pildistamisse puutuv sõnum nii, et soov kohale jõuaks, aga keegi ei solvuks?

+16
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kelle pulmapilte üks sugulane koheselt omaenda FB lehel jagas.

Pole midagi lihtsamat, kui idioodid oma pulma kutsutute hulgast välja jätta.
Variant kaks: uksel turvamees, kes kõigilt külastajatelt telefonid ja fotokad ära korjab.

Aga selge see, et selle viimase variandi puhul sul keegi ei sisenegi ja lähevad pigem koju tagasi.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 14:49; 18.10 15:04; 18.10 15:58; 19.10 10:35; 21.10 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna andeks, aga ikka hämmastav probleem. Ma olen ise ka kevadel abiellumas ja pole mõelnudki sellisele asjale. Noh, kellelgi on paar koledat pilti valesti tabatud momentidest, mis vahet seal on? See on elu, see on kehv pildistaja.
Mida sa täpsemalt kardad, et pärast feissbuugist nähakse, et sa polegi igas asendis ideaalse näoga, käe peal veits pekki? Keegi niikuinii ei viitsi sirvida neid kehva kvaliteediga pilte. Või kardad, et su sõbralist pärast istub ja irvitab, et haha, vaata, tal oli omaenda pulmas lõualotti näha?
Professionaalne fotograaf vast hoolitseb selle eest, et kõik ei jää kõõrdi vaatama.
Ma ei tea, ma sain äsja 25 ja ma ikka olen hämmingus, kuidas sotsiaalmeedia on kõigil pea nii sassi ajanud. Kellegi higiplekile ma tähelepanu ei pööraks, me kõik oleme inimesed.
Tegele oma enesekindlusega.

+39
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole käinud üheski pulmas, kus külalised teeksid oma telefonidega pilte. Selles osas ei tea kaasa rääkida.

Küll aga on räme eksimus see, kui kellestki teisest, teise inimese perest, sündmustest või lastest pannakse FBsse asjaosalistelt luba küsimata pilte. Ole sa õde, vend või lehma lellepoeg. Igalt inimeselt tuleb enne luba küsida. Sisuliselt annaks iga sellise pildi üles laadimise eest politseisse avalduse teha.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 14:58; 18.10 15:47; 18.10 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole käinud üheski pulmas, kus külalised teeksid oma telefonidega pilte. Selles osas ei tea kaasa rääkida.

Eks inimesi ja seltskondi on erinavaid.
Ma pole samuti telefonidega vehkijaid näinud sest fotograaf on nagunii ja temalt saab ju pärast ilusaid pilte tellida, ka neid, mis sinust endast on pulmas ilusasti tehtud.

Aga eks neid FB-pedesid, kel oma elu puudub, neid tekib üha juurde.
Ratekad on kõik sinna üle kolinud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 14:49; 18.10 15:04; 18.10 15:58; 19.10 10:35; 21.10 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah. Ma ootan ühest pulmast pilte kolmandat kuud, ei mäletagi enam. Mõtlen, et oleks võinud oma telefonigagi ühe pildi teha iseendast…praegu pole mitte midagi.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:10; 18.10 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole käinud üheski pulmas, kus külalised teeksid oma telefonidega pilte. Selles osas ei tea kaasa rääkida.

Küll aga on räme eksimus see, kui kellestki teisest, teise inimese perest, sündmustest või lastest pannakse FBsse asjaosalistelt luba küsimata pilte. Ole sa õde, vend või lehma lellepoeg. Igalt inimeselt tuleb enne luba küsida. Sisuliselt annaks iga sellise pildi üles laadimise eest politseisse avalduse teha.

millist seadust see tegevus siis rikub?

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.

kõik need piirangud ja reeglid (kink mahtugu ümbrikusse (summa on ka õrn teema), riietus ei või olla valge/ peab olema nii- ja naasugune, lillede reeglid, pildistada ei tohi, lapsi ei tohi jne jne) teevad pulmad külalise seisukohalt jube tüütuks (aga seda kallimaks) ettevõtmiseks.

+15
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 15:20; 21.10 10:33; 21.10 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole käinud üheski pulmas, kus külalised teeksid oma telefonidega pilte. Selles osas ei tea kaasa rääkida.

Küll aga on räme eksimus see, kui kellestki teisest, teise inimese perest, sündmustest või lastest pannakse FBsse asjaosalistelt luba küsimata pilte. Ole sa õde, vend või lehma lellepoeg. Igalt inimeselt tuleb enne luba küsida. Sisuliselt annaks iga sellise pildi üles laadimise eest politseisse avalduse teha.

millist seadust see tegevus siis rikub?

Mitte mingit. See “anname kohtusse” on lihtsalt keskharidusega kägude lemmiklause, teadmata seadustest mitte midagi. Kopeeritakse mingeid lambiseaduseid ja arvatakse, et kõike saabki anda kohtusse.

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:22; 18.10 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On inimestel ikka mured. Mis sind peaks huvitama, kui kellegi võõra pildil seltskonnas keegi vales suunas vaatab või kole välja näeb? Sinu paraadpiltide eest hoolitseb eeldatavasti professionaalne fotograaf ja küll tema juba tagab, et kõik ühele poole vaatavad ning keegi ei siple moblaga kõrval.

Nojah. Ma ootan ühest pulmast pilte kolmandat kuud, ei mäletagi enam. Mõtlen, et oleks võinud oma telefonigagi ühe pildi teha iseendast…praegu pole mitte midagi.

Normaalsel fotograafil kulubki mitmeid kuid, et kõik pildid üle käia, parimad välja valida, tervik koostada.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pildistamist keelata on ausalt öeldes tobe.
Küll on aga olnud erapidusid, kus peopererahvas, enamasti siis veidi tuntumad inimesed, on palunud ühtegi pilti mitte kuskil jagada. See on väga arusaadav.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu pulma tuleks ainult 30-inimest, siis olekski see ainult mu ema-isa ja õed-vennad oma peraega. Nendele suudaks küll ise “käratada”, et peitke oma telefonid ära, kui fotograafi pilti teeb isegi telefonid suudaks ära korjata, kui ekstreemi tahaks teha. Aga seda kahjuks ei suudaks küll “käratada”, et keegi pildi peale lolli, tobedat või naljakat nägu ei tee, rääkimata sellest, et keegi istub väsinud näoga nurgas, kellegi nina ja põsed punased või siis on tantsimisest üleni higine ja läikiv. Aga pärast vaataks pilte ja mõtleks, et oi kui äge oli!

Kui tahad ilusaid pulmapilte, siis palka külalisteks näitlejad või parem isegi modellid. Kui juba raha neile maksad, siis on nad sunnitud käituma ja välja nägama nii, nagu sina oled tellinud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole käinud üheski pulmas, kus külalised teeksid oma telefonidega pilte. Selles osas ei tea kaasa rääkida.

Küll aga on räme eksimus see, kui kellestki teisest, teise inimese perest, sündmustest või lastest pannakse FBsse asjaosalistelt luba küsimata pilte. Ole sa õde, vend või lehma lellepoeg. Igalt inimeselt tuleb enne luba küsida. Sisuliselt annaks iga sellise pildi üles laadimise eest politseisse avalduse teha.

millist seadust see tegevus siis rikub?

Mitte mingit. See “anname kohtusse” on lihtsalt keskharidusega kägude lemmiklause, teadmata seadustest mitte midagi. Kopeeritakse mingeid lambiseaduseid ja arvatakse, et kõike saabki anda kohtusse.

Ma ei hakka inimesele, kes isegi googeldada ei oska, elu siin Perekoolis ümber trükkima. Väga selgelt saab teha kõigepealt avalduse politseisse ja ka kohtusse minna (võitma), kui pildi postitajal ei ole pildil olijalt luba teda ja tema isiklikku peresündmust avalikustada (ja kui postitaja näitkes keeldub postitust maha võtmast pildil olija palve peale).

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 14:58; 18.10 15:47; 18.10 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kus peopererahvas, enamasti siis veidi tuntumad inimesed, on palunud ühtegi pilti mitte kuskil jagada. See on väga arusaadav juba.

Seda sa ei saa perekoolikale soovitada.
Sest see eeldab keskmisest paremat suhtlemisoskust ning julgust. Tuntud inimestel, muidugi need omadused on olemas ja sestap nad ongi tuntud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 14:49; 18.10 15:04; 18.10 15:58; 19.10 10:35; 21.10 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On inimestel ikka mured. Mis sind peaks huvitama, kui kellegi võõra pildil seltskonnas keegi vales suunas vaatab või kole välja näeb? Sinu paraadpiltide eest

<a

Normaalsel fotograafil kulubki mitmeid kuid, et kõik pildid üle käia, parimad välja valida, tervik koostada.

Tead, mind enam ei huvitagi, mida või keda ta seal tuunib. Tehku enda arvates suurt kunsti edasi. No mis ma vahin sest pildist pool aastat hiljem, vahepeal palju uusi pidusid ja pilte olnud. Endal paraku loll tunne, et nagu ei käinudki peol.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:10; 18.10 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pulmas tegid külalised küll telefonidega pilte ja mõned neist jõudsid sotsiaalmeediasse ka. Profipildid tulid sellest hoolimata väga ilusad ja neil keegi küll valesse kaamerasse ei vaadanud. Fotograaf oli meil 5+ ???? küll aga läks nende piltidega üsna mitu nädalat (oli talvepulm, seega ikka tunduvalt kiiremini kui suvepulmapiltidega) ja seni oligi tore neid külaliste tehtud pilte vaadata. Samas pole ma alati isiklike piltide jagamise osas nii leplik. Mehe vennanaine pani pereliikmetele saadetud pildi meie vastsündinust Facebooki üles (samal päeval kui beebi sündis) ja see ajas küll marru.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 17:42; 20.10 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas pole ma alati isiklike piltide jagamise osas nii leplik. Mehe vennanaine pani pereliikmetele saadetud pildi meie vastsündinust Facebooki üles (samal päeval kui beebi sündis) ja see ajas küll marru.

Mis sa tegid selle peale? Kas mehe vennanaine võttis pildi maha lõpuks?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 14:58; 18.10 15:47; 18.10 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma nägin ekstra vaeva, et luua netti eraldi (parooliga) keskkond, kuhu külalised saaksid oma pilte jooksvalt või tagantjärgi kõigile vaatamiseks laadida.
kes tegi moblaga, kes peegelkaameraga – palju ilusaid ja lahedaid pilte saime.
lisaks ka fotograafi tehtud pildid.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsam paluda pilte mitte jagada.

Mul just sõbranna nii tegi, palus nii tüdrukuteõhtu kui pulmapilte mitte panna sotsmeediasse niu, et ta näha või tagitud.

Teine sõbranna palus mitte jagada enne pilte, kui ta fb ise nime muutnud jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 19:43; 21.10 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen käinud sellises pulmas kus pulmaisa tseremoonia alguses edastas pruutpaari soovi, et külalised tseremoonia ajal ise ei pildistaks. Tseremoonia jäädvustasid tellitud fotograaf ja filmija. Hiljem pulmapeol oli juba igaühel voli pildistada. See on küll minu arvamus aga minu meelest on matslik kui pulmakülalised hakkavad oma sotsiaalmeedias pulmapäeval pulmapilte jagama. Võiks vähemalt pildil olijatelt enne luba küsida mitte niisama lahmida.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole käinud üheski pulmas, kus külalised teeksid oma telefonidega pilte. Selles osas ei tea kaasa rääkida.

Küll aga on räme eksimus see, kui kellestki teisest, teise inimese perest, sündmustest või lastest pannakse FBsse asjaosalistelt luba küsimata pilte. Ole sa õde, vend või lehma lellepoeg. Igalt inimeselt tuleb enne luba küsida. Sisuliselt annaks iga sellise pildi üles laadimise eest politseisse avalduse teha.

millist seadust see tegevus siis rikub?

Mitte mingit. See “anname kohtusse” on lihtsalt keskharidusega kägude lemmiklause, teadmata seadustest mitte midagi. Kopeeritakse mingeid lambiseaduseid ja arvatakse, et kõike saabki anda kohtusse.

Ma ei hakka inimesele, kes isegi googeldada ei oska, elu siin Perekoolis ümber trükkima. Väga selgelt saab teha kõigepealt avalduse politseisse ja ka kohtusse minna (võitma), kui pildi postitajal ei ole pildil olijalt luba teda ja tema isiklikku peresündmust avalikustada (ja kui postitaja näitkes keeldub postitust maha võtmast pildil olija palve peale).

Hüsteeriline naer. Jah, nii “täpselt ongi”

/advokaat/

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:22; 18.10 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

millist seadust see tegevus siis rikub?

Mitte mingit. See “anname kohtusse” on lihtsalt keskharidusega kägude lemmiklause, teadmata seadustest mitte midagi. Kopeeritakse mingeid lambiseaduseid ja arvatakse, et kõike saabki anda kohtusse.

peab ikka kott peas elama, et sellist küsimust küsida
või on tõesti olemas veel keegi, kes pole GDPRist kuulnud? sellest on nii palju igal pool meedias, sh ka perekoolis, juttu olnud.

Hüsteeriline naer. Jah, nii “täpselt ongi”

/advokaat/

hüsteeriline advkaat võiks pilgu eestist välja pöörata, mujal euroopas on selle eest korralikke trahve tehtud. pole ka eesti esimene juhtum enam kaugel

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe vennanaine pani pereliikmetele saadetud pildi meie vastsündinust Facebooki üles (samal päeval kui beebi sündis) ja see ajas küll marru.

Idioodiohu puhul pole ju keeruline juurde kirjutada, et “palun neid pilte sotsiaalmeediasse mitte postitada”

No kui raske saab olla sellise lause juurdekirjutamine?

Teine asi on muidugi see, et mis valu peab inimesel sees olema, kui sünnitab ja juba haiglast hakkab oma, pärast sündimist pisut veel krimpsus nahaga lapse pilte sugulastele laiali saatma?

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 14:49; 18.10 15:04; 18.10 15:58; 19.10 10:35; 21.10 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis valu peab inimesel sees olema, kui sünnitab ja juba haiglast hakkab oma, pärast sündimist pisut veel krimpsus nahaga lapse pilte sugulastele laiali saatma?

Mõni on siiski oma sünniperega (ema-isa, õde-vend) piisavalt lähedane, et jagada sellisel moel nendega nii olulise inimese sündi.
Pildi saatmine pereliikmetele ei ole samaväärne sinu Facebooki postitamisega.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas karistada neid külalisi, kes vaatamata vale-pildistamiste keelule grupipildil ikka vales suunas vaatavad või piltidel koledad välja näevad?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas karistada neid külalisi, kes vaatamata vale-pildistamiste keelule grupipildil ikka vales suunas vaatavad või piltidel koledad välja näevad?

Ära kutsu oma üritustele mingeid koledaid ebafotogeenilisi juhmardeid, kes isegi fotograafi korraldusi ei suuda täita! Enne üritust ikka tutvu kutsutavate sotsiaalmeediakontodega, eriti just fotodega, sest pärast on seda pildile tekitatud kahju juba raske olematuks photoshoppida. Tähtsaim on kena foto, sest mälu tuhmub, aga foto jääb.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa tegid selle peale? Kas mehe vennanaine võttis pildi maha lõpuks?

Jah, võttis pärast seda kui mees talle helistas. Oli veel solvunud ka. Vot sellise asja peale poleks ma küll tulnud, et keegi nii käituks. Inimene on ligi 40 ja töötab arstina, pole nagu mingi teismeline netisõltlane ka.

Muidu ma ei leia küll, et sünnitusmajast lähedastele beebi pildi saatmine kuidagi imelik oleks olnud. Beebi sündis õigel ajal, sünnitus möödus normaalselt, kui esialgne šokk ja elevus möödas, oli aega pilti teha ja beebi sünnist pereliikmeid teavitada. Paarile sõbrannale saatsin ka pildi ja andsin beebi sünnist teada. Pole see vastsündinu nii kole ja krimpsus ka, et pilti ei tohiks teha 😀 Ilu on ilmselt vaataja silmades 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 17:42; 20.10 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik need piirangud ja reeglid (kink mahtugu ümbrikusse (summa on ka õrn teema), riietus ei või olla valge/ peab olema nii- ja naasugune, lillede reeglid, pildistada ei tohi, lapsi ei tohi jne jne) teevad pulmad külalise seisukohalt jube tüütuks (aga seda kallimaks) ettevõtmiseks.

Muust ma saan aru, aga “pildistada ei tohi” teeb sinu jaoks peo tüütuks?? Huvitav, mul on vastupidi – ma pean tavaliselt peol ekstra meeles pidama, et peol mitteolijatele näitamiseks ka mõni pilt teha (a la “sinu lapselapselaps oma täditütrega mängimas”), ja tüütu on, et peab pidutsemise selleks katkestama. Kui oleks veel sinu kirjeldatud lastevaba pidu, siis ma ei saa üldse aru, miks ma peaksin end pildistamisega vaevama. Nojah, mul pole ka seda kiiksu, et kui peost selfit pole, siis poleks nagu seal olnudki.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene on ligi 40 ja töötab arstina, pole nagu mingi teismeline netisõltlane ka.

Aga arstid arvavadki, et neile mingid seadused ei kehti. Mingisugune privaatsus või andmekaitse ei huvita neid karvavõrdki. Alles oli aeg, kui günekoloog ei vaevunud läbivaatuse ajaks sirmigi ette tõmbama, õed voorisid uksest edasi-tagasi. Palatis arutatakse siiani kõigi kuuldes sinu anamneesi, dokumendid jäetakse vedelema. Ta ei tule lihtsalt selle pealegi, et mingi selline asi peaks kedagi häirima.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie palusime tseremoonia alguses isiklike vahenditega mitte pildistada ja lubasime jagada kõikide külalistega fotograafi tehtud pilte, kui need valmis on. Mitte seepärast, et me oleks hirmsasti kartnud piltidel koledad jääda vms, vaid seepärast, et meie soov oli, et külalised oleks meie pulmas “kohal” ja et fotograafi piltidele ei jääks telefoniga pilte klõpsivaid inimesi. Ma muidu pean neid ka debiilikuteks, kes mõnel kontserdil kogu etteastet filmivad/pildistavad, nii et ma usun, et meie soov ei tulnud sõpradele/sugulastele üllatusena. Kõik suutsid ka seda palvet austada, ma ei näinud peo jooksul kordagi kellegi telefoni või kaamerat.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Pulmad ja külaliste tehtud pildid