Esileht Ilu ja tervis Puude otsuse vaildustamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Teema: Puude otsuse vaildustamine

Postitas:
Kägu

Ei vasta tõele, minu emale kompenseeriti nii ravimid kui testimisribad, mingit puuet polnud määratud.

Kas oskad öelda, kust diabeetik saab tasuta ravimeid, testribasid, sensoreid? Ma pidin isegi lapse puhul kõikide nende asjade eest maksma.

Testribasid ja sensoreid ja glükomeetri sai küll täiesti tasuta, insuliinisüstid sümboolse raha eest.

Kahjuks ei oska aidata, kust ta neid tasuta vahendeid sai, ema kahjuks lahkus paar kuud tagasi, pole kelleltki küsida enam:(

Nii palju tean, et perearstilt sai abivahendi kaardi ja sellega sai tasuta, iga kord löödi veel tempelgi sisse. Me Tallinnas, kuskil kesklinnas see med. firma asus.

Uurige perearstilt, ta kindlasti oskab aidata.

Oled tööealine ja vajad abivahendit

Hüvitame abivahedi tööealisele, kellel on kas

Osaline või puuduv töövõime

Töövõimetus alates 40%

Määratud puue

Oled vanaduspensioniealine ja vajad abivahendit?

Sinul ei eelda abivahendi saamine puude ega töövõime languse olemasolu.

Allikas: https://sotsiaalkindlustusamet.ee/puue-ja-hoolekanne/abivahendid/abivahendi-vajajale

Ehk siis jah, selleks, et tööealisel inimesel midagi kompenseeritaks, peab olema puue või töövõimetus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastat viis kuus tagasi külastasin ma Lõuna Eestis üht väikest külapoodi. Poe ees istusid kohalikud “valvejoodikud” ja ajasid omavahel juttu. Nad ei olnud välimuse järgi pensioniealised. Küsisin, kas päise päeva ajal ei peaks inimesed tööl olema. Me oleme “grupi peal” vastati mulle. Tundub, et see ongi depressiivsete maakohtade ärimudel. Nihverdada ennast “grupi peale” ehk maksumaksja rahakotile ja siis elada rahulikku elu. Tõsi küll mitte väga luksuslikku elu rahalises mõttes. Ilmselt on teemaalgatajal olemas mees, kes toob raha perele sisse ja teemaalgataja nihverdaks ennast “grupi peale” ning siis saaks tiksuda kodus ning oodata pensionipõlve saabumist.

Väga “armas” kommentaar! Minu tervisega on kõik korras. Ma käin tööl, olen aastakümneid käinud ja käin nii kaua edasi, kuni tervis ja võimed vähegi lubavad.

Küll aga on haige minu laps. Kuna tema haigus on väga kulukas, siis oleks puude määramine suureks toeks. Aga just saime negatiivse otsuse.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis jah, selleks, et tööealisel inimesel midagi kompenseeritaks, peab olema puue või töövõimetus.

Diabeetikule vajaminev varustuse  soodustingimustel saamiseks ei ole puuet vaja. Vaja on  raviarsti vormistatud abivahendi kaarti, mis võib olla ka digitaalne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Diabeetikule vajaminev varustuse  soodustingimustel saamiseks ei ole puuet vaja. Vaja on  raviarsti vormistatud abivahendi kaarti, mis võib olla ka digitaalne.

Just, diabeetik saab soodustingimustel abivahendid. Aga too inimene ütleb, et ta emal kompenseeriti abivahendid. Siin on erinevus! Meie vald kompenseerib ka, aga ainult juhul, kui inimesel on puue määratud.

Kahjuks on ka soodustingimustel abivahendid üsna kallid arvestades seda, kui palju neid kuus kulub. Veel mõni aeg tagasi sai soodustusega ainult väga väikese hulga testribasid. Ülejäänud tuli täishinnaga endal välja osta. Ja oi, need ribad maksid sel ajal hingehinda. Siis oli puue olemas ja vald toetas päris palju.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on erinevus! Meie vald kompenseerib ka, aga ainult juhul, kui inimesel on puue määratud.

Diabeetikule kompenseerib meditsiiniseadmed tervisekassa, vallaga ei ole mitte midagi pistmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on erinevus! Meie vald kompenseerib ka, aga ainult juhul, kui inimesel on puue määratud.

Diabeetikule kompenseerib meditsiiniseadmed tervisekassa, vallaga ei ole mitte midagi pistmist.

On küll! Selle osa, mida tervisekassa ei kompenseeri, maksab osaliselt KOV,  meie vallas. See on puhtalt konkreetse KOVi toetus puudega inimesele.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KOV võib alati juurde toetada, puhtalt tema otsus. Meil nt kõik pensionärid saavad teatud summa aasta peale lihtsalt ravimite ostuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KOV võib alati juurde toetada, puhtalt tema otsus. Meil nt kõik pensionärid saavad teatud summa aasta peale lihtsalt ravimite ostuks.

Just! TA olen, ja sellest praegu räägingi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sest keegi uroloog nt sel korral otsustas nii, kuigi eelmisel korral oli sama diagnoos ja haigus polnud nii palju süvenenud pluss polnud teist diagnoosi veel juures.

Siis rõõmustagi, sinu tervis on paremaks läinud. Sa saad nüüd ise tööl käima hakata ja ei pea riigipoolsest almusest elama.

Lugesid ka või oli su kommentaar ebaõnnestunud nali? Ei tundu, et inimesel tervis paremaks on läinud kui haigus on vahepeal süvenenud ja teine haigus juurde tekkinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Diabeetikule vajaminev varustuse soodustingimustel saamiseks ei ole puuet vaja. Vaja on raviarsti vormistatud abivahendi kaarti, mis võib olla ka digitaalne.

Just, diabeetik saab soodustingimustel abivahendid. Aga too inimene ütleb, et ta emal kompenseeriti abivahendid. Siin on erinevus! Meie vald kompenseerib ka, aga ainult juhul, kui inimesel on puue määratud.

Kahjuks on ka soodustingimustel abivahendid üsna kallid arvestades seda, kui palju neid kuus kulub. Veel mõni aeg tagasi sai soodustusega ainult väga väikese hulga testribasid. Ülejäänud tuli täishinnaga endal välja osta. Ja oi, need ribad maksid sel ajal hingehinda. Siis oli puue olemas ja vald toetas päris palju.

Jah, minu emal kompenseeriti 100%. Tean, sest ise toimetasin tema rahaasjade ja pangakaardiga, ta ise kodust väljas ei käinud, jalad olid juba mitu aastat enne surma väga viletsad.

Viimasel aastal tõi see firma talle testribad ja tarvikud lausa koju, mina sain arve.

Ja see kõik käis läbi selle abivahendi kaardi.

Perearst meil muidugi tugev ja jōuline isiksus, aga mul oleks kahju uskuda, et eelised perearstis kinni.

Kui ema suri, oli kodus virnade kaupa testribasid, tarvikud, kolm uut glükomeetrit … Kõik tasuta saadud… Saatsin taaskasutusse.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on erinevus! Meie vald kompenseerib ka, aga ainult juhul, kui inimesel on puue määratud.

Diabeetikule kompenseerib meditsiiniseadmed tervisekassa, vallaga ei ole mitte midagi pistmist.

Mis on tervisekassa?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Diabeetikule vajaminev varustuse soodustingimustel saamiseks ei ole puuet vaja. Vaja on raviarsti vormistatud abivahendi kaarti, mis võib olla ka digitaalne.

Just, diabeetik saab soodustingimustel abivahendid. Aga too inimene ütleb, et ta emal kompenseeriti abivahendid. Siin on erinevus! Meie vald kompenseerib ka, aga ainult juhul, kui inimesel on puue määratud.

Kahjuks on ka soodustingimustel abivahendid üsna kallid arvestades seda, kui palju neid kuus kulub. Veel mõni aeg tagasi sai soodustusega ainult väga väikese hulga testribasid. Ülejäänud tuli täishinnaga endal välja osta. Ja oi, need ribad maksid sel ajal hingehinda. Siis oli puue olemas ja vald toetas päris palju.

Tallinnas oli liiga vähene testribade hulk kõige vähem 10 aastat tagasi, pigem 15 aastat tagasi. Siis anti neid juba tasuta nii palju, et ei jõudnud ära tarbida, virnad kuhjusid.

Ma ei tea, palju te testitud, minu ema testis 5-6 korda päevas ja ribasid jäi ùle.

Suhelge perearstiga, nõudke. Ma saan aru, et ongi teil raske.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutad ju ise, et tüsistusi ei ole ja tegevustes abi ei vaja. Mille eest siis puue? Puue tähendab osalist või täielikku töövõimetust, aga diabeet, mis ravimite abil kenasti kontrolli all püsib ja laseb igapäevaseid toimetusi teha, ei olegi puue. Tulevikus võib selleks muutuda, aga praegu sa järelikult veel ei kvalifitseeru.

Pea igal tööealisel inimesel on mingi diagnoos. Kellel ärevus, kellel depressioon, kellel kõrge vererõhk või mis iganes. Anname kõigile puude, kuigi nad on igati töövõimelised?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga on haige minu laps. Kuna tema haigus on väga kulukas, siis oleks puude määramine suureks toeks. Aga just saime negatiivse otsuse.

Kas põhjuseks võib olla eeldus, et laps kasvab  haigusest välja? Minu õe puhul sellega põhjendati.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on tervisekassa?

Haigekassa tulevane ametlik nimetus, aga nad promovad end juba praegu suht sageli Tervisekassa nimega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minu emal kompenseeriti 100%. Tean, sest ise toimetasin tema rahaasjade ja pangakaardiga, ta ise kodust väljas ei käinud, jalad olid juba mitu aastat enne surma väga viletsad. Viimasel aastal tõi see firma talle testribad ja tarvikud lausa koju, mina sain arve. Ja see kõik käis läbi selle abivahendi kaardi. Perearst meil muidugi tugev ja jōuline isiksus, aga mul oleks kahju uskuda, et eelised perearstis kinni. Kui ema suri, oli kodus virnade kaupa testribasid, tarvikud, kolm uut glükomeetrit … Kõik tasuta saadud… Saatsin taaskasutusse.

Üleval on ju sulle välja toodud, et kompenseeritakse vanaduspensionäridele. Ilmselt su ema oli juba penioniealine?

Tööealisele inimesele ei kompenseerita 100%, kui tal pole puuet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga on haige minu laps. Kuna tema haigus on väga kulukas, siis oleks puude määramine suureks toeks. Aga just saime negatiivse otsuse.

Kas põhjuseks võib olla eeldus, et laps kasvab haigusest välja? Minu õe puhul sellega põhjendati.

Ei, minu laps ei saa mitte kunagi terveks. Sellest ei ole võimalik välja kasvada ja seda peaks teadma iga arst, sh need arstid, kes teevad otsuseid puude saamiseks või mitte saamiseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutad ju ise, et tüsistusi ei ole ja tegevustes abi ei vaja. Mille eest siis puue? Puue tähendab osalist või täielikku töövõimetust, aga diabeet, mis ravimite abil kenasti kontrolli all püsib ja laseb igapäevaseid toimetusi teha, ei olegi puue. Tulevikus võib selleks muutuda, aga praegu sa järelikult veel ei kvalifitseeru.

Pea igal tööealisel inimesel on mingi diagnoos. Kellel ärevus, kellel depressioon, kellel kõrge vererõhk või mis iganes. Anname kõigile puude, kuigi nad on igati töövõimelised?

Jutt ei käi diabeedist. Minu lapsel on hoopis teine haigus, üks sündroom. Sellest ei ole võimalik terveks saada. Küll aga vajab tema haigus pidevat tegelemist ning ta vajab pidevat, kallist teraapiat. Teraapia eest vaja oma taskust maksta. Kui oleks määratud puue, siis saaks tasuta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasub vaidlustada ainult läbi õigusabifirma. Siis ehk rahuldatakse, muidu naljalt mitte. Minul ühel korral aitas vaide koostada tuttav jurist, aga läbi advokaadibüroo tol korral ei saatnud ja jäi vaie rahuldamata. Teisel korral juba ametlikult läbi büroo, siis rahuldati. Esimesel korral tekkis muideks kurioosne olukord: mina, justkui keskmise liikumispuudega, aga ise kodust väljas ei käi ja minu eest hoolitseb ema, kel raske liikumispuue, tema käib poes, apteegis ja kus veel vaja. Pangakaartigi pole mul enam ammu: koju seda ei saadeta ja pangakontorisse minejat minust pole.

Pangakaart saadetakse alati koju, kui oled internetipangas selliselt soovinud. Loll jutt, vaata oma seaded üle.

Mõnes teises riigis jah (olen elanud ja tean), aga mitte Eestis. Olen pangaga sel teemal telefoni teel korduvalt suhelnud, no SEB igatahes ei saada mitte ühelgi tingimusel. Vähemalt mitte harilikku deebetkaarti. Ikka sama jura: üritage ikka kuidagi kohale tulla. Ühe korra üritasingi, siis selgus, et tellitud kaarti polegi (kuigi teavitus tuli), et oih, vist on juba ära hävitatud. Kuigi kirjas oli, et hoitakse pangakontoris 3 kuud, mina läksin kohale siis, kui oli olnud ca. 1,5 kuud. No lõppude lõpuks, kuna ma väljas ei käi, siis pole sularaha eriti vaja ka. Kui väga vaja, saab ju alati mõne tuttava arvele kanda, tema siis võtab välja ja toob mulle.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasub vaidlustada ainult läbi õigusabifirma. Siis ehk rahuldatakse, muidu naljalt mitte. Minul ühel korral aitas vaide koostada tuttav jurist, aga läbi advokaadibüroo tol korral ei saatnud ja jäi vaie rahuldamata. Teisel korral juba ametlikult läbi büroo, siis rahuldati. Esimesel korral tekkis muideks kurioosne olukord: mina, justkui keskmise liikumispuudega, aga ise kodust väljas ei käi ja minu eest hoolitseb ema, kel raske liikumispuue, tema käib poes, apteegis ja kus veel vaja. Pangakaartigi pole mul enam ammu: koju seda ei saadeta ja pangakontorisse minejat minust pole.

Pangakaart saadetakse alati koju, kui oled internetipangas selliselt soovinud. Loll jutt, vaata oma seaded üle.

Mõnes teises riigis jah (olen elanud ja tean), aga mitte Eestis. Olen pangaga sel teemal telefoni teel korduvalt suhelnud, no SEB igatahes ei saada mitte ühelgi tingimusel. Vähemalt mitte harilikku deebetkaarti. Ikka sama jura: üritage ikka kuidagi kohale tulla. Ühe korra üritasingi, siis selgus, et tellitud kaarti polegi (kuigi teavitus tuli), et oih, vist on juba ära hävitatud. Kuigi kirjas oli, et hoitakse pangakontoris 3 kuud, mina läksin kohale siis, kui oli olnud ca. 1,5 kuud. No lõppude lõpuks, kuna ma väljas ei käi, siis pole sularaha eriti vaja ka. Kui väga vaja, saab ju alati mõne tuttava arvele kanda, tema siis võtab välja ja toob mulle.

See ei vasta tõele. Muuda internetipangas seaded, et tuua koju postkasti ja tuuakse. Pangakaart hävitatakse 6 kuu pärast, kui pole välja võetud. Sul on muud probleemid ilmselt, mitte liikumisprobleem.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei vasta tõele. Muuda internetipangas seaded, et tuua koju postkasti ja tuuakse. Pangakaart hävitatakse 6 kuu pärast, kui pole välja võetud. Sul on muud probleemid ilmselt, mitte liikumisprobleem.

Kas oled seksuaaltervise kliinikust, et oskad ilma patsienti nägemata kohe diagnoosi ära panna? Tartu Ülikooli Kliinikum pole 9 aasta jooksul vaatamata korduvatele haiglasolemistele sellega veel hakkama saanud.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnes teises riigis jah (olen elanud ja tean), aga mitte Eestis. Olen pangaga sel teemal telefoni teel korduvalt suhelnud, no SEB igatahes ei saada mitte ühelgi tingimusel. Vähemalt mitte harilikku deebetkaarti. Ikka sama jura: üritage ikka kuidagi kohale tulla. Ühe korra üritasingi, siis selgus, et tellitud kaarti polegi (kuigi teavitus tuli), et oih, vist on juba ära hävitatud. Kuigi kirjas oli, et hoitakse pangakontoris 3 kuud, mina läksin kohale siis, kui oli olnud ca. 1,5 kuud. No lõppude lõpuks, kuna ma väljas ei käi, siis pole sularaha eriti vaja ka. Kui väga vaja, saab ju alati mõne tuttava arvele kanda, tema siis võtab välja ja toob mulle.

Miks sa kirjutad sellist juttu siia teemasse?

Loomulikult saadavad pangad kaardi koju posti teel. Vähemal suuremad pangad. SEBi lehel on lausa korduma kippuvate küsimuste all ilusti ära selgitatud, kuidas aktiveerida pangakaart, mis on posti teel koju saadetud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vasta tõele, minu emale kompenseeriti nii ravimid kui testimisribad, mingit puuet polnud määratud.

Kas oskad öelda, kust diabeetik saab tasuta ravimeid, testribasid, sensoreid? Ma pidin isegi lapse puhul kõikide nende asjade eest maksma.

Firma nimi peaks olema Invaru, Peterburi tee 14a  ja Mustamäe tee 6b

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutad ju ise, et tüsistusi ei ole ja tegevustes abi ei vaja. Mille eest siis puue? Puue tähendab osalist või täielikku töövõimetust, aga diabeet, mis ravimite abil kenasti kontrolli all püsib ja laseb igapäevaseid toimetusi teha, ei olegi puue. Tulevikus võib selleks muutuda, aga praegu sa järelikult veel ei kvalifitseeru.

Pea igal tööealisel inimesel on mingi diagnoos. Kellel ärevus, kellel depressioon, kellel kõrge vererõhk või mis iganes. Anname kõigile puude, kuigi nad on igati töövõimelised?

Jutt ei käi diabeedist. Minu lapsel on hoopis teine haigus, üks sündroom. Sellest ei ole võimalik terveks saada. Küll aga vajab tema haigus pidevat tegelemist ning ta vajab pidevat, kallist teraapiat. Teraapia eest vaja oma taskust maksta. Kui oleks määratud puue, siis saaks tasuta.

Kui sa maini diagnoos, on täpsemat abi raske anda.

Aga üldsõnalise soovitusena : vaidlusta, täida ise dokumendid. Kui tuleb taas eitav, kohtu kaudu.

Ise just ùhe kliendi kaasuse kohtus lõpetasin, sai puude. Väga hea meel, inimene vajaski abi selle 550.- euroga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga üldsõnalise soovitusena : vaidlusta, täida ise dokumendid. Kui tuleb taas eitav, kohtu kaudu.

Ega kohus ei tähenda automaatselt võitu ju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa maini diagnoos, on täpsemat abi raske anda. Aga üldsõnalise soovitusena : vaidlusta, täida ise dokumendid. Kui tuleb taas eitav, kohtu kaudu. Ise just ùhe kliendi kaasuse kohtus lõpetasin, sai puude. Väga hea meel, inimene vajaski abi selle 550.- euroga.

Arnoldi-Chiari sündroom;

Hüperkineetiline käitumishäire;

Retseptiivne kõnehäire;

ATH;

lisaks veel paar diagnoosi (üks väga ebameeldiv nahahaigus ja juba nimetatutest  erinev psühhiaatriline häire). Puude taotluses on need ära nimetatud.

Inimene vajab regulaarselt kaks korda kuus üht teatud teraapiat, et oma elukvaliteeti hoida ja ehk ka pisut parandada. Selle otsuse on teinud nii perearst, neuroloog kui ka vastava ala terapeut, kelle juures on ta juba mitu korda käinud (seni perearsti saatekirjaga, mis annab teatud arv kordi soodustust teenuse saamiseks) . Seda, et vajadus teraapiaks on olemas, on ka Terviseloos kõikidel arstidel-spetsialistidel ilusti välja toodud.

Puude taotlus on tehtud väga põhjalike selgitustega (mina täitsin abivajaja eest). Vastus negatiivne. Puude  otsuse vaidlustamine on tehtud (vt teemaalgatuse pealkirja). Otsus negatiivne. Vaide otsusest loen, et vaiet vist vaidlustada ei saa. Kui vastusega rahul ei ole, siis võin kohtusse pöörduda, kui tahame. Varem pole sellise teemaga kokkupuudet olnud. Ja nii palju olen aru saanud, et kohtuskäimiseks tuleb rahakott puuga selga võtta. See võimalus meil puudub. 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastat viis kuus tagasi külastasin ma Lõuna Eestis üht väikest külapoodi. Poe ees istusid kohalikud “valvejoodikud” ja ajasid omavahel juttu. Nad ei olnud välimuse järgi pensioniealised. Küsisin, kas päise päeva ajal ei peaks inimesed tööl olema. Me oleme “grupi peal” vastati mulle. Tundub, et see ongi depressiivsete maakohtade ärimudel. Nihverdada ennast “grupi peale” ehk maksumaksja rahakotile ja siis elada rahulikku elu. Tõsi küll mitte väga luksuslikku elu rahalises mõttes. Ilmselt on teemaalgatajal olemas mees, kes toob raha perele sisse ja teemaalgataja nihverdaks ennast “grupi peale” ning siis saaks tiksuda kodus ning oodata pensionipõlve saabumist.

Loodetavasti on su süda nüüd rahul?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa maini diagnoos, on täpsemat abi raske anda. Aga üldsõnalise soovitusena : vaidlusta, täida ise dokumendid. Kui tuleb taas eitav, kohtu kaudu. Ise just ùhe kliendi kaasuse kohtus lõpetasin, sai puude. Väga hea meel, inimene vajaski abi selle 550.- euroga.

Arnoldi-Chiari sündroom;

Hüperkineetiline käitumishäire;

Retseptiivne kõnehäire;

ATH;

lisaks veel paar diagnoosi (üks väga ebameeldiv nahahaigus ja juba nimetatutest erinev psühhiaatriline häire). Puude taotluses on need ära nimetatud.

Inimene vajab regulaarselt kaks korda kuus üht teatud teraapiat, et oma elukvaliteeti hoida ja ehk ka pisut parandada. Selle otsuse on teinud nii perearst, neuroloog kui ka vastava ala terapeut, kelle juures on ta juba mitu korda käinud (seni perearsti saatekirjaga, mis annab teatud arv kordi soodustust teenuse saamiseks) . Seda, et vajadus teraapiaks on olemas, on ka Terviseloos kõikidel arstidel-spetsialistidel ilusti välja toodud.

Puude taotlus on tehtud väga põhjalike selgitustega (mina täitsin abivajaja eest). Vastus negatiivne. Puude otsuse vaidlustamine on tehtud (vt teemaalgatuse pealkirja). Otsus negatiivne. Vaide otsusest loen, et vaiet vist vaidlustada ei saa. Kui vastusega rahul ei ole, siis võin kohtusse pöörduda, kui tahame. Varem pole sellise teemaga kokkupuudet olnud. Ja nii palju olen aru saanud, et kohtuskäimiseks tuleb rahakott puuga selga võtta. See võimalus meil puudub.

See pole mingi uudis, puuetega laste grupid on täis neid lapsi, kel peale seda reformi sügav puue muutus raskeks, keskmiseks või kaotati sootuks (keskmise puudega on juba teraapiaid pea võimatu riigi rahastusel saada kui just väga lahke KOV pole). Sellest ka ajakirjanduses räägitud aastate jooksul palju. On neid, kes pöördunud kohtusse ja sealtkaudu oma lapsele puude saanud, aga eks nad selle peale loodavadki, et neid inimesi on vähe. Selle arvelt see puudetoetuste tõus ju tuli, et puuetega inimeste arvu hakati kunstlikult vähendama. Jalutud said kõndijatels, pimedad nägijateks ja kurdid kuuljateks piltlikult öeldes. Üleöö.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Käisime nüüd just uuesti perearstil, kes oli sügavalt nördinud, et puudeotsusele ja vaidele tuli eitav otsus. Ütles, et peaksime edasi kaebama, sest tema arvates peaks lapsel täiesti kindlalt puue olema.

Siit küsimus, kas vaide otsusega peab juba kohtusse pöörduma? Või vaiet saab uuesti vaidlustada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saa seda ei vaidlustada ega kohtusse minna. Tähtajad on ületatud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )


Esileht Ilu ja tervis Puude otsuse vaildustamine