Esileht Koolilaps rahvatants

Näitan 27 postitust - vahemik 61 kuni 87 (kokku 87 )

Teema: rahvatants

Postitas:
Kägu

Puhtalt silmaringi mõttes: millal ja mis asjaoludel rahvatants nii elitaarseks muutus?

https://et.wikipedia.org/wiki/Lavaline_rahvatants

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps tunneb huvi rahvatantsu vastu ja tahab trenni minna. Siinset teemat lugedes üritan ta küll mõne muu harrastuse juurde suunata.
On eestis rahvatantsijaid tõesti nii palju ja konkurents üüratu, et kõigile tuleb koht kätte näidata ja aluspesukontrolli teha?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps tunneb huvi rahvatantsu vastu ja tahab trenni minna. Siinset teemat lugedes üritan ta küll mõne muu harrastuse juurde suunata.

On eestis rahvatantsijaid tõesti nii palju ja konkurents üüratu, et kõigile tuleb koht kätte näidata ja aluspesukontrolli teha?

Lase ikka oma otsuseid perekoolikatel mõjutada, kes armastavad kõike tagurpidi keerata ning üle võlli lolliks pöörata. Mingit aluspesukontrolli rahvatantsus loomulikult ei ole, aga on selge, et esinemisvorm on ühtne (ning ei piirdu ainult kõige pealmise rõivakihiga) ja kui see on sinu jaoks ületamatu ning sinu laps peab saama kuldsete pitsidega alusseelikuga või lemmik T-särgiga esineda, siis muidugi on mõistlik uus hobi valida.

Aga konkurentsi loomulikult jagub, rahvatants on populaarne. Eriti suur konkurss on tippansamblitesse, kus riietusreeglid eriti ranged.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps tunneb huvi rahvatantsu vastu ja tahab trenni minna. Siinset teemat lugedes üritan ta küll mõne muu harrastuse juurde suunata.

On eestis rahvatantsijaid tõesti nii palju ja konkurents üüratu, et kõigile tuleb koht kätte näidata ja aluspesukontrolli teha?

Lase ikka oma otsuseid perekoolikatel mõjutada, kes armastavad kõike tagurpidi keerata ning üle võlli lolliks pöörata. Mingit aluspesukontrolli rahvatantsus loomulikult ei ole, aga on selge, et esinemisvorm on ühtne (ning ei piirdu ainult kõige pealmise rõivakihiga) ja kui see on sinu jaoks ületamatu ning sinu laps peab saama kuldsete pitsidega alusseelikuga või lemmik T-särgiga esineda, siis muidugi on mõistlik uus hobi valida.

Aga konkurentsi loomulikult jagub, rahvatants on populaarne. Eriti suur konkurss on tippansamblitesse, kus riietusreeglid eriti ranged.

Ise oled see perekoolikas, kes kõike üle võlli lolliks keerab. Kus ma rääkisin kuldsest alusseelikust või T- särgist?

Siin on mitu rahvatantsijat väitnud, et alussärk on keelatud, sukkpüksid on keelatud, kaasaegsest materjalist aluspesu on keelatud.
Täiskasvanud muidugi võivad oma elu 19. saj kommete järgi seada, aga ühel päeval see populaarsus teil kustub, kui juba alustajatel igasugune rõõm ära võetakse, sest nad pole “õiged”.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on mitu rahvatantsijat väitnud, et alussärk on keelatud, sukkpüksid on keelatud, kaasaegsest materjalist aluspesu on keelatud.

Palun osuta, kus on keegi väitnud (kui need ilkujad välja arvata), et kaasaegsest materjalist aluspesu on keelatud.

Kui kostüümi juurde kuuluvad sukad, mitte sukkpüksid ning alussärki ei kuulu, siis loomulikult on sukkpüksid ja ja alussärk keelatud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

on selge, et esinemisvorm on ühtne (ning ei piirdu ainult kõige pealmise rõivakihiga)

Aluspükse ostate ka ühiselt, et ikka “vorm” oleks?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

on selge, et esinemisvorm on ühtne (ning ei piirdu ainult kõige pealmise rõivakihiga)

Aluspükse ostate ka ühiselt, et ikka “vorm” oleks?

Näe, ilkur ilmus taas teemasse. Täna vist paha tuju, paljudes teemades pritsid sappi?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole küll täheldanud, et ilma rinnahoidjata ringi hüpatakse.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole küll täheldanud, et ilma rinnahoidjata ringi hüpatakse.

Väga hea, siis ikka on sünteetilised materjalid lubatud.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kostüümi juurde kuuluvad sukad, mitte sukkpüksid ning alussärki ei kuulu, siis loomulikult on sukkpüksid ja aluspüksid  ja alussärk keelatud.

Mida ma just loen, tule taevas appi!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kostüümi juurde kuuluvad sukad, mitte sukkpüksid ning alussärki ei kuulu, siis loomulikult on sukkpüksid ja aluspüksid ja alussärk keelatud.

Mida ma just loen, tule taevas appi!

Kas tuli taevas appi ja said aru või jäi ikka keeruliseks?

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuidas alusseelik välja paistab? Olen kasutanud ise mõlemat – nii pikka särki kui tavalist kunstmaterjalist alusseelikut, kui ülemine ots on olnud lühike, nt sitsjakk. Kumbki ei paista välja, seelik on ju ometi pikk.

Kasuta ometi natuke kujutlusvõimet ja mõtle ise välja, millal alusseelikud väga hästi paista on – keerutused, hüpped, jalatõsted. Esimene ettejuhtuv tantsupilt sulle: https://maaleht.delfi.ee/artikkel/23958055/pentsik-nimi-tekitab-kusimarke?

Kasuta ometi ise ka kujutlusvõimet ja kujuta ette, et rahvarõivaid on erinevaid ja on ka selliseid, kus pija seeliku alt ei paista miskit välja. Põlvini alusseelik ei torka kuskilt silma. Ja ka see õige särk on meil tehtud pigem lühem, et eks mugavam tantsida, ei oaista seegi hüpete ega tõstete ajal välja. Ma ei pea seda ette kujutama, on äraproovitud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasuta ometi ise ka kujutlusvõimet ja kujuta ette, et rahvarõivaid on erinevaid ja on ka selliseid, kus pija seeliku alt ei paista miskit välja. Põlvini alusseelik ei torka kuskilt silma. Ja ka see õige särk on meil tehtud pigem lühem, et eks mugavam tantsida, ei oaista seegi hüpete ega tõstete ajal välja. Ma ei pea seda ette kujutama, on äraproovitud

Jah, kui seisad keset lava, siis tõesti ei paista. Aga tantsimise ajal paistab ikka küll. Sa minu toodud linki klikkida ei julgenud, hammustab? Ka pikad seelikud tõusevad keerutamisel piisavalt kõrgele, et ilusti ära näidata, kas ja mis seal all on. Oh seda naiivsust, kui arvad, et see näha ei ole, kui sul on lillatriibuline kombinee rahvarõiva all või pole üldse viitsinud alusseelikut panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasuta ometi ise ka kujutlusvõimet ja kujuta ette, et rahvarõivaid on erinevaid ja on ka selliseid, kus pija seeliku alt ei paista miskit välja. Põlvini alusseelik ei torka kuskilt silma. Ja ka see õige särk on meil tehtud pigem lühem, et eks mugavam tantsida, ei oaista seegi hüpete ega tõstete ajal välja. Ma ei pea seda ette kujutama, on äraproovitud

Jah, kui seisad keset lava, siis tõesti ei paista. Aga tantsimise ajal paistab ikka küll. Sa minu toodud linki klikkida ei julgenud, hammustab? Ka pikad seelikud tõusevad keerutamisel piisavalt kõrgele, et ilusti ära näidata, kas ja mis seal all on. Oh seda naiivsust, kui arvad, et see näha ei ole, kui sul on lillatriibuline kombinee rahvarõiva all või pole üldse viitsinud alusseelikut panna.

Vaatasin. On pikemaid seelikuid, kui sellel lingil. Lisaks on sellel lingil väga pikk alusseelik, mis justkui peabki välja paistma. Ja miks just lillatriibuline? Tagasihoidlik must mustade sukjadega  pika seeliku all, ei paista kuskile. Ja miks naiivne – sa kuidagi ei taha uskuda, et võib olla äraproovitud, ka teiste poolt vaadatud? Riided on väga erinevad! Mina tahan öelda, et iga tantsija ju ise teab, mis tal jääb varjatuks ja mis mitte. Kui alusseelik ei paista välja, siis on ta nagu ihupesu, kasuta millist tahad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tahan öelda, et iga tantsija ju ise teab, mis tal jääb varjatuks ja mis mitte.

No sinu näitel ju on väga selge, et ei tea.

Tagasihoidlik must mustade sukjadega pika seeliku all, ei paista kuskile. Ja miks naiivne – sa kuidagi ei taha uskuda, et võib olla äraproovitud, ka teiste poolt vaadatud?

Kuule, mul on aastakümneid rahvatantsukogemust. Sa ei tee mulle selgeks, et MUST alusseelik ja MUSTAD sukad ei paista laval tantsides eristuvana välja, kui kõrval on valged sukad-seelik või punased sukad-seelik (need on tavalised rahvarõiva aluskihid). Ikka äärmiselt naiivne. Olgu see seelik kuitahes pikk, ka Kihelkonna-Anseküla-Jämaja peaaegu maani seelikud tõusevad keereldes või jalga tõstes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millise kihelkonna rahvariiete juurde käivad “tagasihoidlikud mustad sukad”?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millise kihelkonna rahvariiete juurde käivad “tagasihoidlikud mustad sukad”?

Hotell “Viru” kihelkonna 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tahan öelda, et iga tantsija ju ise teab, mis tal jääb varjatuks ja mis mitte.

No sinu näitel ju on väga selge, et ei tea.

Tagasihoidlik must mustade sukjadega pika seeliku all, ei paista kuskile. Ja miks naiivne – sa kuidagi ei taha uskuda, et võib olla äraproovitud, ka teiste poolt vaadatud?

Kuule, mul on aastakümneid rahvatantsukogemust. Sa ei tee mulle selgeks, et MUST alusseelik ja MUSTAD sukad ei paista laval tantsides eristuvana välja, kui kõrval on valged sukad-seelik või punased sukad-seelik (need on tavalised rahvarõiva aluskihid). Ikka äärmiselt naiivne. Olgu see seelik kuitahes pikk, ka Kihelkonna-Anseküla-Jämaja peaaegu maani seelikud tõusevad keereldes või jalga tõstes.

Miks peaks kõrval olema valged või punased sukad kui tantsime oma rühmaga ja kõigil on sarnane? Ja vaata muisis ringi- rahvarõivaste juurde käivad nii mustad kui sinised kui punased kui valged sukad – sõltub rõivast. Ja usu või ära usu, minu ülepõlve must alusseelik ei paista välja. Kas sa arvad, et meil kunagi publikut pole seda tähele paneks, kas arvad, et teised tantsijad v juhendaja kõrvalt ei ütleks? Aga muidugi sina, kes pole kunagi näinud, tead paremini.  Ja usu või ära usu – kõik esinemiskavad ei sisalda hüppeid ja suuri põlvetõsteid. Ja ära üldse pabla – meil on olemas ka pikk särk vajadusel. Kas sa ikka ise kannad linaseid valgeid tagant luugiga aluspükse nagu vanasti? Suure tõstega võivad tegelt alukad ka välja paista ja kui ei paista, kannad ilmselt tänapäevaseid. Jälle halb ju 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millise kihelkonna rahvariiete juurde käivad “tagasihoidlikud mustad sukad”?

Hotell “Viru” kihelkonna ????

Vabandust, unustasin, et perekoolis käivad tähenärijad – sukkpüksid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks kõrval olema valged või punased sukad kui tantsime oma rühmaga ja kõigil on sarnane?

Miks? Sest jutt oli, et sinu arust igaüks ise teab, mida oma rahvarõivaste all kannab. Püüa nüüd ikka ühte joont oma mõttekäigus hoida.

Ja usu või ära usu – kõik esinemiskavad ei sisalda hüppeid ja suuri põlvetõsteid.

Ütlesingi – kui sa kasutad rahvarõivaid keset lava seismiseks ja hoiad lippu, siis pole tõesti vahet. Ja 80+ tantsurühmas ilmselt ka mitte. Muudel juhtudel … üsna võimatu, et terve tantsukava ei sisalda ühtegi keerutust, hüpet ega jalatõstet. Aga tead, mulle aitab sellest nõmedast vaidlusest. Piinlik hakkab naiivsetele väidetele vastu vaieldes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks kõrval olema valged või punased sukad kui tantsime oma rühmaga ja kõigil on sarnane?

Miks? Sest jutt oli, et sinu arust igaüks ise teab, mida oma rahvarõivaste all kannab. Püüa nüüd ikka ühte joont oma mõttekäigus hoida.

Ja usu või ära usu – kõik esinemiskavad ei sisalda hüppeid ja suuri põlvetõsteid.

Ütlesingi – kui sa kasutad rahvarõivaid keset lava seismiseks ja hoiad lippu, siis pole tõesti vahet. Ja 80+ tantsurühmas ilmselt ka mitte. Muudel juhtudel … üsna võimatu, et terve tantsukava ei sisalda ühtegi keerutust, hüpet ega jalatõstet. Aga tead, mulle aitab sellest nõmedast vaidlusest. Piinlik hakkab naiivsetele väidetele vastu vaieldes.

Jah lõpetame. Sa oled ju selgeltnägija ja tead nii hästi, kui palju minu aluspesu tantsides välja paistab. Palju paremini kui mina ise, minu pere ja sõbrad. Meie kõik oleme pimedad ja sinul on õigus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps tunneb huvi rahvatantsu vastu ja tahab trenni minna. Siinset teemat lugedes üritan ta küll mõne muu harrastuse juurde suunata.

On eestis rahvatantsijaid tõesti nii palju ja konkurents üüratu, et kõigile tuleb koht kätte näidata ja aluspesukontrolli teha?

Rahvatants on väga tore ja kui lapsele satub tore grupp, leiab ta sõpruskonna kogu eluks. Aga tõsi ta on, ma ei tea, kas seda tingib konkurets tantsupeo kohtadele, aga näpuga näitamist ja halvustamist olen rahvatantsuga pikalt tegelenud inimeste puhul täheldanud küll. Ma arvan, et see on nõukaajast jäänud mentaliteet. Enda upitamine jne.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju paremini kui mina ise, minu pere ja sõbrad. Meie kõik oleme pimedad ja sinul on õigus.

Teil on see mingi omaette uurimisteema olnud, nagu aru saan, kogu su pere on uurinud, kas alusseelik paistab, samuti sõbrad? Pimedad on nad siis tõesti, kahjuks.

Umbes 30. sekundil esimese keskmise naise seelik https://youtu.be/eSw5T_i-AuY

Mis sa arvad, kui 32. sekundil oleks proual must alusseelik olnud? Ja tagasihoidlikud mustad sukad https://youtu.be/Z98ZKPDM230

Tantsu esimestest sammudest (aeg 1:10) on kõigi tantsijate alusseelikud näha pöördel https://youtu.be/7W0z142Z9NI

Kõige pikemad Eesti rahvarõiva seelikud, mis võtta on. 4:37 on esimene keerutus, kus lava esimestele ridadele näha tõenäoliselt terve alusseelik kogu pikkuses, kaugematele alusseeliku alumine ots https://youtu.be/m4hyRk8OTnw

Sa ei peaks oma peret ja sõpru nii palju uskuma, nad ei ole pädevad või ei huvita neid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju paremini kui mina ise, minu pere ja sõbrad. Meie kõik oleme pimedad ja sinul on õigus.

Teil on see mingi omaette uurimisteema olnud, nagu aru saan, kogu su pere on uurinud, kas alusseelik paistab, samuti sõbrad? Pimedad on nad siis tõesti, kahjuks.

Umbes 30. sekundil esimese keskmise naise seelik https://youtu.be/eSw5T_i-AuY

Mis sa arvad, kui 32. sekundil oleks proual must alusseelik olnud? Ja tagasihoidlikud mustad sukad https://youtu.be/Z98ZKPDM230

Tantsu esimestest sammudest (aeg 1:10) on kõigi tantsijate alusseelikud näha pöördel https://youtu.be/7W0z142Z9NI

Kõige pikemad Eesti rahvarõiva seelikud, mis võtta on. 4:37 on esimene keerutus, kus lava esimestele ridadele näha tõenäoliselt terve alusseelik kogu pikkuses, kaugematele alusseeliku alumine ots https://youtu.be/m4hyRk8OTnw

Sa ei peaks oma peret ja sõpru nii palju uskuma, nad ei ole pädevad või ei huvita neid.

Jah, me oleme naiivsed ja pimedad. Sina tead täpselt milline ja kui pikk on minu seelik ja milline ja kui pikk on minu alusseelik. Ja täpselt täpselt tead sa, et see välja paistab. Ha haa 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju paremini kui mina ise, minu pere ja sõbrad. Meie kõik oleme pimedad ja sinul on õigus.

Teil on see mingi omaette uurimisteema olnud, nagu aru saan, kogu su pere on uurinud, kas alusseelik paistab, samuti sõbrad? Pimedad on nad siis tõesti, kahjuks.

Umbes 30. sekundil esimese keskmise naise seelik https://youtu.be/eSw5T_i-AuY

Mis sa arvad, kui 32. sekundil oleks proual must alusseelik olnud? Ja tagasihoidlikud mustad sukad https://youtu.be/Z98ZKPDM230

Tantsu esimestest sammudest (aeg 1:10) on kõigi tantsijate alusseelikud näha pöördel https://youtu.be/7W0z142Z9NI

Kõige pikemad Eesti rahvarõiva seelikud, mis võtta on. 4:37 on esimene keerutus, kus lava esimestele ridadele näha tõenäoliselt terve alusseelik kogu pikkuses, kaugematele alusseeliku alumine ots https://youtu.be/m4hyRk8OTnw

Sa ei peaks oma peret ja sõpru nii palju uskuma, nad ei ole pädevad või ei huvita neid.

Jah, me oleme naiivsed ja pimedad. Sina tead täpselt milline ja kui pikk on minu seelik ja milline ja kui pikk on minu alusseelik. Ja täpselt täpselt tead sa, et see välja paistab. Ha haa 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju paremini kui mina ise, minu pere ja sõbrad. Meie kõik oleme pimedad ja sinul on õigus.

Teil on see mingi omaette uurimisteema olnud, nagu aru saan, kogu su pere on uurinud, kas alusseelik paistab, samuti sõbrad? Pimedad on nad siis tõesti, kahjuks.

Umbes 30. sekundil esimese keskmise naise seelik https://youtu.be/eSw5T_i-AuY

Mis sa arvad, kui 32. sekundil oleks proual must alusseelik olnud? Ja tagasihoidlikud mustad sukad https://youtu.be/Z98ZKPDM230

Tantsu esimestest sammudest (aeg 1:10) on kõigi tantsijate alusseelikud näha pöördel https://youtu.be/7W0z142Z9NI

Kõige pikemad Eesti rahvarõiva seelikud, mis võtta on. 4:37 on esimene keerutus, kus lava esimestele ridadele näha tõenäoliselt terve alusseelik kogu pikkuses, kaugematele alusseeliku alumine ots https://youtu.be/m4hyRk8OTnw

Sa ei peaks oma peret ja sõpru nii palju uskuma, nad ei ole pädevad või ei huvita neid.

Jah, me oleme naiivsed ja pimedad. Sina tead täpselt milline ja kui pikk on minu seelik ja milline ja kui pikk on minu alusseelik. Ja täpselt täpselt tead sa, et see välja paistab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, me oleme naiivsed ja pimedad. Sina tead täpselt milline ja kui pikk on minu seelik ja milline ja kui pikk on minu alusseelik. Ja täpselt täpselt tead sa, et see välja paistab.

Pane veel paar korda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 61 kuni 87 (kokku 87 )


Esileht Koolilaps rahvatants