Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sarivõlgnikud – mis neil viga on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Sarivõlgnikud – mis neil viga on?

Postitas:

Lugesin Ekspressist artiklit sellest muusikust kes jättis sõbrannale oma võla maksta ja jääb kõigile võlgu ja mõtlen, et kust sellised inimesed tulevad ja mis nende peas toimub. See tundub mingi isiksusehäire olevat. Kas keegi oskab kommenteerida? Ma olen ise ka sellise küüsi sattunud kunagi. Suutis mind ära veenda, aitasin heast südamest, andsin lihtsalt suurema summa raha, isegi mitte võlgu ja pärast sain temalt veel sõimata ka ning sõbrast ilma. Selliseid lugusid olen veelgi kuulnud, imestan, et see muster nii sarnane on alati ja kuidas pealtnäha normaalne inimene saab nii omakasupüüdlik ja kalk olla. Milliseid kogemusi teil on olnud või kuidas seletate seda?

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsta see teema tööelu alla. Seal saab anonüümselt ja täpsemalt vastata.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen aru saanud, et tegu on spetsiifilise haleda inimtüübiga.

Algul tuleb oma nutulauluga, kuidas kõik on liiga teinud ja oleks vaja hädast välja aidata. Hiljem, kui oled laenuandjana vastu pükse saanud, kuuled “küla pealt” parastavat suhtumist, kuidas “lollidelt tulebki raha ära võtta”. Kui raha saades on ta valmis kas või ise su ukse taha kohale sõitma, et kiiremini kätte saada, siis tagasimakse küsimise korral “olen tööl, ei saa vastata”, “kannan ülehomme”, “ülemus ei maksa raha ära” , “lasterahad tulemata” ,ning üldse tundub, et tegemist on äärmiselt hõivatud ja 24/7 töötava inimesega, keda oleks parem mitte tülitada. 🙂 Hea, kui blokki ei saa.

Need haledikud ei ole ise ka parima tahtmise korral suutelised  piisavalt raha teenima (või on selleks laisad) ning nii nad siis parasiteerivadki teiste kulul, püüdes ennast veenda , et nende saamatus ja suutmatus on hoopistükkis ülim kavalus. Puudujääke muus kompenseerivad nad välisega, sest tihtilugu on kogu nende varanatuke uhkelt insta ja fb piltidel presenteeritud (mootorratas, auto, võltsjuuksed, Armani-logoga särk – you name it, – täpselt nagu ka selle muusiku puhul). Selline äraspidine “rikkuse” näitamine, veenmaks end ja teisi, et ollakse rohkemat, kui lubada suudetakse. Seda, et homseks süüa pole või elatakse paneelmaja ühetoalises koristamata üürikas, ning moet logoga klaasis on odav viieeurone lurr, loomulikult ei mainita. Madallauplus, hariduse ja harituse puudumine, kehvemapoolsem sotsiaalne taust on tihti ühised nimetajad. Vähemalt minu (üsna pikaajalise) töökogemuse põhjal (puutun ikka kokku nendega).

Tüüpilised näited on paraku elatisvõlglased, koopiatoodangut kandvad tibid, kalevipojad ja nende matsakad lindad, eluülikooli-vennad, täiskohaga emmed jne jne. Enamasti on kohtutäiturid kaela hingamas, kuid ega see takista jälle viimast 20 eurot kerjamast, et siis midagi blinkivat juurde osta. Eks elu õpetab neid ära tundma. Parim otsus on jääda endale kindlaks ja lähtuda põhimõttest, et laenu annavad pangad ja laenukontorid. Ning kui ei anna, siis arva kolm korda miks

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need, kes niimoodi laenu küsivad on sõltlased. On neil siis kasiino-, narko või mingi muu sõltuvus. Nemad ei löö laenu küsides mitte millegi ees risti.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh, täpselt nii ongi, selline muster.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka ühe sellise lausa petisepere otsa sattunud. Mees on pettuste eest vangis istunud, naine toetab oma meest, vahib suhu, usub kõike. Meid, keda tema mees üle lasi, aga keda me kohtus võitsime, ta lausa vihkab :). Kõige naljakam on see, et tänaval  juhuslikult kokku saades, ta lausa puhiseb vihast 🙂 nagu meie oleksime süüdi ka veel. Asutavad firmasid, makse ei maksa, kurnavad nii maksuametit kui kohtusüsteemi. Petavad nii kliente, kui tuttavaid.

Mina arvan, et sellistel isenditel on tõsiselt ajuehitus paigast. Mees ilmselt sai vangis mingi trauma, ei tea ju, mida seal võidi talle teha või kuidas alandada, vägistajad ja mõrvarid istuvad ju vangis üheskoos petistega… Või on neil mõlemal traumad lapsepõlvest, peresisesed perverssused või ahistamised. Ma tõesti ei saa aru sellistest inimestest.  Nad tunduvad elama teises dimensioonis. Nende närvikava, “loogika” ja arusaamised elust lihtsalt peavad olema mingi trauma tagajärg. Muud selgitust ma pole enda jaoks suutnud välja mõelda nende aastate jooksul.

Positiivset ka. Ega neil ega nende lastel ka elus lihtne ei ole. Ausate inimeste sekka ega puhast tausta eeldavatele töökohtadele pole neil kunagi asja. Alati peavad nad jääma varjama oma minevikku. Tüütu tegelikult.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele: mis seal positiivset on, kui lapsed kannatavad? See küll haige suhtumine.
Sotsiaalvaldkonna töötajana saan öelda, et sarivõlgnikud on üldiselt kas mingi sõltuvusega, psüühilise häirega või täiesti ilma igasuguste finantsteadmisteta. Fakt on aga see, et kõik nad vajaksid väga abi erinevate toetavate teenuste näol, kuid riik siin ei suuda kuidagi veel aidata. Ja ülejäänud ühiskond ei saa seda pikalt ignoreerida, sest juba kohtutäiturite kliente on 150 000 kanti ning see mõjutab väga tugevalt ka meie tööjõudu. Näiteks ei võetud ühte naist hooldekodusse tööle sest tal kohtutäiturid kaelas aga see hooldekodu ei leia ka mujalt töötajaid. Ja muidugi paljud ei näegi enam töötamisel mõtet või töötavad mustalt ja see samuti mõjutab tervet ühiskonda.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka ühe sellise lausa petisepere otsa sattunud. Mees on pettuste eest vangis istunud, naine toetab oma meest, vahib suhu, usub kõike. Meid, keda tema mees üle lasi, aga keda me kohtus võitsime, ta lausa vihkab :). Kõige naljakam on see, et tänaval juhuslikult kokku saades, ta lausa puhiseb vihast ???? nagu meie oleksime süüdi ka veel. Asutavad firmasid, makse ei maksa, kurnavad nii maksuametit kui kohtusüsteemi. Petavad nii kliente, kui tuttavaid.

Mina arvan, et sellistel isenditel on tõsiselt ajuehitus paigast. Mees ilmselt sai vangis mingi trauma, ei tea ju, mida seal võidi talle teha või kuidas alandada, vägistajad ja mõrvarid istuvad ju vangis üheskoos petistega… Või on neil mõlemal traumad lapsepõlvest, peresisesed perverssused või ahistamised. Ma tõesti ei saa aru sellistest inimestest. Nad tunduvad elama teises dimensioonis. Nende närvikava, “loogika” ja arusaamised elust lihtsalt peavad olema mingi trauma tagajärg. Muud selgitust ma pole enda jaoks suutnud välja mõelda nende aastate jooksul.

Positiivset ka. Ega neil ega nende lastel ka elus lihtne ei ole. Ausate inimeste sekka ega puhast tausta eeldavatele töökohtadele pole neil kunagi asja. Alati peavad nad jääma varjama oma minevikku. Tüütu tegelikult.

See on ka pahatahtlik suhtumine, et lastel pole ausate inimeste sekka asja. Kõigil on võimalus. Kui lapsed oskavad mõelda teisiti, neil on annet ja ettevõtlikkust, küll nad siis elus läbi löövad. Kohtunikuks vist küll pole lootust saada.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele: mis seal positiivset on, kui lapsed kannatavad? See küll haige suhtumine.

Sotsiaalvaldkonna töötajana saan öelda, et sarivõlgnikud on üldiselt kas mingi sõltuvusega, psüühilise häirega või täiesti ilma igasuguste finantsteadmisteta. Fakt on aga see, et kõik nad vajaksid väga abi erinevate toetavate teenuste näol, kuid riik siin ei suuda kuidagi veel aidata. Ja ülejäänud ühiskond ei saa seda pikalt ignoreerida, sest juba kohtutäiturite kliente on 150 000 kanti ning see mõjutab väga tugevalt ka meie tööjõudu. Näiteks ei võetud ühte naist hooldekodusse tööle sest tal kohtutäiturid kaelas aga see hooldekodu ei leia ka mujalt töötajaid. Ja muidugi paljud ei näegi enam töötamisel mõtet või töötavad mustalt ja see samuti mõjutab tervet ühiskonda.

Mina antud juhul räägin teadlikult petturiteks hakanutest. Mõlemal on haridus olemas. Sina räägid tõesti teisest kontingendist. Lastest on kahju, aga ka lapsed ei saa teatud töökohtadele elus kandideerida, kui ema-isa on kinni istunud/teadlikult tegutsevad vargad. See on lihtsalt teatud sektorites nii, mina pole neid reegleid teinud. Ema ja isa on siiski ise vastutavad oma laste eest. Kuigi see on absoluutselt viimane pere maamunal, kellele minu kahjutunne läheks.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka ühe sellise lausa petisepere otsa sattunud. Mees on pettuste eest vangis istunud, naine toetab oma meest, vahib suhu, usub kõike. Meid, keda tema mees üle lasi, aga keda me kohtus võitsime, ta lausa vihkab :). Kõige naljakam on see, et tänaval juhuslikult kokku saades, ta lausa puhiseb vihast ???? nagu meie oleksime süüdi ka veel. Asutavad firmasid, makse ei maksa, kurnavad nii maksuametit kui kohtusüsteemi. Petavad nii kliente, kui tuttavaid.

Mina arvan, et sellistel isenditel on tõsiselt ajuehitus paigast. Mees ilmselt sai vangis mingi trauma, ei tea ju, mida seal võidi talle teha või kuidas alandada, vägistajad ja mõrvarid istuvad ju vangis üheskoos petistega… Või on neil mõlemal traumad lapsepõlvest, peresisesed perverssused või ahistamised. Ma tõesti ei saa aru sellistest inimestest. Nad tunduvad elama teises dimensioonis. Nende närvikava, “loogika” ja arusaamised elust lihtsalt peavad olema mingi trauma tagajärg. Muud selgitust ma pole enda jaoks suutnud välja mõelda nende aastate jooksul.

Positiivset ka. Ega neil ega nende lastel ka elus lihtne ei ole. Ausate inimeste sekka ega puhast tausta eeldavatele töökohtadele pole neil kunagi asja. Alati peavad nad jääma varjama oma minevikku. Tüütu tegelikult.

See on ka pahatahtlik suhtumine, et lastel pole ausate inimeste sekka asja. Kõigil on võimalus. Kui lapsed oskavad mõelda teisiti, neil on annet ja ettevõtlikkust, küll nad siis elus läbi löövad. Kohtunikuks vist küll pole lootust saada.

Neid ametikohti on oluliselt rohkem kui kohtuniku ametikoht, kuhu kriminaalide lähedased tööle ei saa. Pahatahtlikkusest on asi kaugel, sellised on seadused.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on õde selline. Vanasti võttis telefone teiste nimel (ei tea millega ära rääkis), minu ja mu õe nimel võttis kiirlaenud (lihtsalt omas infot piisavalt, et sai võtta. Öösel võttis raha kaardilt ära. Ma sain teada siis, kui poes enam maksta ei saanud, sest kaart oli kinni). Võttis endale mehe, kes töötas soomes/rootsis ehitusel ja pmt muud temaga ei rääkinudki, et kui palju mehel raha on ja millal raha saab. Nyyd on tal sellelt mehelt 2 last ja alimendid peal. Uus mees on õe sugune võlglane. Võttis pensioni välja, et kohtutäituritele maksta. Õel tulevad igast rahad laste arvetele. Uue mehe palk tuleb ka lapse arvele.
Ma täpselt ei teagi, kuhu nende rahad lähevad ja kuhu nad võlgu on aga nendelt igakuist 25€-st makset pean pmt iga kuu pommima ja taga ajama.

Olen küsinud ka, mis toimub ja miks sellised jamad. Õde eitab kõike ja ytleb, et tal on “ausõna kõik korras” ja “tal pole enam yhtegi võlga”

Ma ei usu sõnakestki. Kui laenu kysib siis ma talle yle 50€ ei anna. Enne uut ka ei saa, kui vana makstud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on õde selline. Vanasti võttis telefone teiste nimel (ei tea millega ära rääkis), minu ja mu õe nimel võttis kiirlaenud (lihtsalt omas infot piisavalt, et sai võtta. Öösel võttis raha kaardilt ära. Ma sain teada siis, kui poes enam maksta ei saanud, sest kaart oli kinni). Võttis endale mehe, kes töötas soomes/rootsis ehitusel ja pmt muud temaga ei rääkinudki, et kui palju mehel raha on ja millal raha saab. Nyyd on tal sellelt mehelt 2 last ja alimendid peal. Uus mees on õe sugune võlglane. Võttis pensioni välja, et kohtutäituritele maksta. Õel tulevad igast rahad laste arvetele. Uue mehe palk tuleb ka lapse arvele.

Ma täpselt ei teagi, kuhu nende rahad lähevad ja kuhu nad võlgu on aga nendelt igakuist 25€-st makset pean pmt iga kuu pommima ja taga ajama.

Olen küsinud ka, mis toimub ja miks sellised jamad. Õde eitab kõike ja ytleb, et tal on “ausõna kõik korras” ja “tal pole enam yhtegi võlga”

Ma ei usu sõnakestki. Kui laenu kysib siis ma talle yle 50€ ei anna. Enne uut ka ei saa, kui vana makstud.

Kirjeldad tüüpilist sõltlast, ilmselt kasiino kuna muust saaks vast ikka aru kui nt silmad pahupidi on.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on õde selline. Vanasti võttis telefone teiste nimel (ei tea millega ära rääkis), minu ja mu õe nimel võttis kiirlaenud (lihtsalt omas infot piisavalt, et sai võtta. Öösel võttis raha kaardilt ära. Ma sain teada siis, kui poes enam maksta ei saanud, sest kaart oli kinni). Võttis endale mehe, kes töötas soomes/rootsis ehitusel ja pmt muud temaga ei rääkinudki, et kui palju mehel raha on ja millal raha saab. Nyyd on tal sellelt mehelt 2 last ja alimendid peal. Uus mees on õe sugune võlglane. Võttis pensioni välja, et kohtutäituritele maksta. Õel tulevad igast rahad laste arvetele. Uue mehe palk tuleb ka lapse arvele.

Ma täpselt ei teagi, kuhu nende rahad lähevad ja kuhu nad võlgu on aga nendelt igakuist 25€-st makset pean pmt iga kuu pommima ja taga ajama.

Olen küsinud ka, mis toimub ja miks sellised jamad. Õde eitab kõike ja ytleb, et tal on “ausõna kõik korras” ja “tal pole enam yhtegi võlga”

Ma ei usu sõnakestki. Kui laenu kysib siis ma talle yle 50€ ei anna. Enne uut ka ei saa, kui vana makstud.

Kirjeldad tüüpilist sõltlast, ilmselt kasiino kuna muust saaks vast ikka aru kui nt silmad pahupidi on.

Tegeikult siiski mitte. Tal pole yhtegi klassikalist sõltuvust. Ei kasiino, ei suitsta, ei joo, ei midagi sellist. Ta lihtsalt ise on miinimumpalgaline aga tahab kõike viimase malli asju, maasturit, firma riideid jne.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegeikult siiski mitte. Tal pole yhtegi klassikalist sõltuvust. Ei kasiino, ei suitsta, ei joo, ei midagi sellist. Ta lihtsalt ise on miinimumpalgaline aga tahab kõike viimase malli asju, maasturit, firma riideid jne.

See just ongi sõltlane. Täpselt nagu paks inimene, kes ütleb, et aga ta ju tahab ka seda head pitsat ja kooki. Kes ei ole sõltlane, see annab endae oma olukorrast aru ja käitub vastavalt. Sõltlane seda ei suuda, isegi, kui endale aru annab. Lihtsalt see pidur ajus puudub, mis teda takistaks.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See just ongi sõltlane. Täpselt nagu paks inimene, kes ütleb, et aga ta ju tahab ka seda head pitsat ja kooki. Kes ei ole sõltlane, see annab endae oma olukorrast aru ja käitub vastavalt. Sõltlane seda ei suuda, isegi, kui endale aru annab. Lihtsalt see pidur ajus puudub, mis teda takistaks.

Su lähenemine on väga lihtsustatud ja tegelikult on taoliste käitumiste põhjused palju mitmetahulisemad, kui lihtsalt sõltuvus. Isegi sõltuvus ei ole kunagi “lihtsalt” sõltuvus, vaid erinevatest teguritest tingitud häire. Ei tasu nii lõdva randmega diagnoose jagada, kui teadmised NSR tasemel.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks nad võta meie poliitikutest ja ärimeestest eeskuju, kõik mis ripakil ära ja…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on veidi isegi imetlusväärne see, kuidas taoline pidev vassimine ja susserdamine nende närve ära ei söö. Ma lihtsalt ei kannataks seda välja, mul on selleks liiga nõrk närvikava või ülereguleeritud südametunnistus.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on veidi isegi imetlusväärne see, kuidas taoline pidev vassimine ja susserdamine nende närve ära ei söö. Ma lihtsalt ei kannataks seda välja, mul on selleks liiga nõrk närvikava või ülereguleeritud südametunnistus.

Need kes seda tõesti avalikult netis teevad, neil vist polegi enam närve või on mõne psühhiaatrilise diagnoosiga (bibolaarne nt). Kuid paljudel siiski on südametunnistus ja nemad teevad suitsiidi või kaovad…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on mehe õde selline. Eks elu oli neil lapsena raske, alkohoolikust ema ja suur vaesus, mille mõjud on olnud igale lapele erinevad. Kui teised rajavad üles oma elu, rõhudes töökusele ja ise asjade saavutamisele, siis konkreetne õde leiab, et tema on ohver ja kannab seda ohvrimentaliteeti endaga kaasas ja kasutab oma pahategude õigustamiseks. Kodust lahkudes sattus seda õiget ja igavesti armastavat meest otsides järjest selliste otsa, kes võtsid temaga koos (kahasse)  või tema käendusel laene ja kadusid. Kahega neist sai ta ka esimesed lapsed. Ja siit algaski see allakäik ja varjumine, sest ta leidis, et temaga koos võetud laenude eest ei pea ta maksma ning kui ka ühte võlga hakati tema kui käendaja kaudu likvideerima, siis läks asi eriti hulluks. Hakkas võtma ka ise laene, et näidata, kui hästi ka temal läheb. Ta lahkus ametlikult töölt, tegi selgeks, et toetusrahadest ja lasterahadest ei tohi kinnipidamisi teha jne. Üritasime teda aidata ja selgitada, kuidas olukorrast välja tulla, pakkusime abi juristikulude tasumisega (põhimõtteliselt olime nõus tasuma abi eest, kuid kasvatuslikul eesmärgil mitte sentigi võlgu) jne. Aga põhimõtteline EI! Nüüd on lapsi kokku 6, elab viimase mehega sugulase majas ja ka 20 aastat hiljem käib tants ja trall ning kohtutäituri eest varjumine, et põhimõtte pärast mitte seda viimast laenujääki (kokku 3000 eurot) ära maksta. Nagu juba üks eelkirjutaja kirjutas, siis minul on ka liialt nõrk närvikava, et sellist asja taluda, kuid antud õde võtab asja külmalt: olenemata valitsusest on eesotsas olijad sead (ka siis, kui EKRE oli, nüüd on muidugi EKRE püha lehm), kohtutäiturid on nahakoorijad, pangad ahned, võlausaldajad lollid ja vaktsiinid kiibistavad ja tapavad. Mul on väga kahu lastest, kes enamasti teismeikka saades hakkavad seda finantskäitumist normiks pidama.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on veidi isegi imetlusväärne see, kuidas taoline pidev vassimine ja susserdamine nende närve ära ei söö. Ma lihtsalt ei kannataks seda välja, mul on selleks liiga nõrk närvikava või ülereguleeritud südametunnistus.

Mul on ka üks sugulane selline. Tema nagu isegi naudiks seda, sest ta suhtumine on umbes selline:

olenemata valitsusest on eesotsas olijad sead (ka siis, kui EKRE oli, nüüd on muidugi EKRE püha lehm), kohtutäiturid on nahakoorijad, pangad ahned, võlausaldajad lollid

– ja tema on siis see tark, oma peaga mõtleja, kes suudab “süsteemi” üle kavaldada.

Aga algas tal kõik ka niimoodi, et soovid (reisid, telefonid, muu tehnika, korteri remont) olid oluliselt suuremad kui võimalused (väike palk); sõbrannadel tundus elu kuidagi ilusam olevat ja kiirlaenud tulid appi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asutsin ka reha otsa, võiks ikka 40 aastasel inimesel mõistust olla. Olen sõbrannadele laenanud ja alati tagasi saanud.  Nimelt  viis mind töö kokku endise sõbraga, kes elas vahepeal välismaal. Hakkasime suhtlema, käis meil kodus külas, rääkis, kuidas lõpetas välismaal ülikooli ja oma edukast elust, aga mitte ei ülevõlli. Oli hea meel tema üle, kuna saime omal ajal hästi läbi.  Kohtusime veel  paar korda, kuni üks õhtu tuli meile ja oli väga murelik. Ühesõnaga kiiresti oli vaja raha kokku saada, et üks projekt  ellu viia, millest sõltus väga palju. Küsis 3000, õnneks andsime 1200.  Vormistasime võlalkirja, tagasimakse pidi tulema 2 kuu pärast.

Eks aimate ette, aga lühidalt – sain ikkagi oma raha kätte, aga selleks pidi olema tohutu järjepidevus. Selgus, et on ka teistelt laenu võtnud ja need lõid lõpuks käega. Aga mina helistasin 2-3x nädalas, saatsin sõnumeid, e-kirju. Kui minu telefoni ei võtnud, helistasin näiteks töötelefonilt jne. Tema plaani oligi see, et kui mitte maksta, äkki ei viitsi ma küsida.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on veidi isegi imetlusväärne see, kuidas taoline pidev vassimine ja susserdamine nende närve ära ei söö. Ma lihtsalt ei kannataks seda välja, mul on selleks liiga nõrk närvikava või ülereguleeritud südametunnistus.

Mind paneb pigem imestama, kust nad lolle leiavad, kes neile raha laenavad. Nagu see vanurite petja- seisab kaubanduskeskuse ees kurva näoga ja möödaminev papi läheb sularahaautomaadi juurde ning annab “vaesekesele” 2000 eurot. Ma saaks ilmselt näotäie sõimu ja mitte sentigi, isegi, kui oleks tõsine häda käes ja alandlikult küsiksin. See on mingi eriline radar, mille abil lolle ja lahkeid leitakse.
Tundsin kunagi noormeest, kes samuti kogu aeg kõigilt laenas. Lihtsalt tutvus kõikvõimalikes kohtades uute inimestega ja kõik avasid lahkelt rahakotirauad. Elas aastaid erinevate naiste kulul, kuigi ise polnud ei kaunismees ega eriline libekeel. Meestelt laenas valedega, et tahab mingit fenomenaalset äri alustada ja sai korralikud summad kokku. Keegi teda kohtusse ei andnud ning isegi kere peale ei saanud. Lendas nagu liblikas õielt õiele.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu puhlu küsis laennu minu omaaegne sõber, kes jättis väga eduka mulje, ka siis kui guugeldasi teda, suhtlesime ja uskusin tema muret. Meil on  üle 15-aasta tutvust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin Ekspressist artiklit sellest muusikust kes jättis sõbrannale oma võla maksta ja jääb kõigile võlgu ja mõtlen, et kust sellised inimesed tulevad ja mis nende peas toimub. See tundub mingi isiksusehäire olevat. Kas keegi oskab kommenteerida? Ma olen ise ka sellise küüsi sattunud kunagi. Suutis mind ära veenda, aitasin heast südamest, andsin lihtsalt suurema summa raha, isegi mitte võlgu ja pärast sain temalt veel sõimata ka ning sõbrast ilma. Selliseid lugusid olen veelgi kuulnud, imestan, et see muster nii sarnane on alati ja kuidas pealtnäha normaalne inimene saab nii omakasupüüdlik ja kalk olla. Milliseid kogemusi teil on olnud või kuidas seletate seda?

Mina annan alati raha siis kui olen valmis seda raha ka mitte tagasi saama. Ehk siis rõõmustan kui tagasi tuuakse. Aitamine tähendab ikka seda, et annad raha ja midagi tagasi ei oota. Kui aga annad võlgu, tuleb teha laenuvõtmise leping, millega vajadusel kohtusse minna. Kui annad ilma laenulepinguta raha, on see signaal, et sa ei oota raha tagasi. Isegi kui tahad tagasi 10 eurot, kirjutate kohapeal paberi, kus teine inimene kinnitab, et  laenas ja maksab tagasi. Kui lihtsalt annad, siis ongi see märk, et sa ei tahagi tagasi ja tõesti aitad südamest teist inimest.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin Ekspressist artiklit sellest muusikust kes jättis sõbrannale oma võla maksta ja jääb kõigile võlgu ja mõtlen, et kust sellised inimesed tulevad ja mis nende peas toimub. See tundub mingi isiksusehäire olevat. Kas keegi oskab kommenteerida? Ma olen ise ka sellise küüsi sattunud kunagi. Suutis mind ära veenda, aitasin heast südamest, andsin lihtsalt suurema summa raha, isegi mitte võlgu ja pärast sain temalt veel sõimata ka ning sõbrast ilma. Selliseid lugusid olen veelgi kuulnud, imestan, et see muster nii sarnane on alati ja kuidas pealtnäha normaalne inimene saab nii omakasupüüdlik ja kalk olla. Milliseid kogemusi teil on olnud või kuidas seletate seda?

Mina annan alati raha siis kui olen valmis seda raha ka mitte tagasi saama. Ehk siis rõõmustan kui tagasi tuuakse. Aitamine tähendab ikka seda, et annad raha ja midagi tagasi ei oota. Kui aga annad võlgu, tuleb teha laenuvõtmise leping, millega vajadusel kohtusse minna. Kui annad ilma laenulepinguta raha, on see signaal, et sa ei oota raha tagasi. Isegi kui tahad tagasi 10 eurot, kirjutate kohapeal paberi, kus teine inimene kinnitab, et laenas ja maksab tagasi. Kui lihtsalt annad, siis ongi see märk, et sa ei tahagi tagasi ja tõesti aitad südamest teist inimest.

Vabanda ette ja taha, aga täis lollakas oled või? Toetus on toetus.. Laen on laen. Kas sa ei saa aru sõna “sarvivõlgnik” tähendusest? Kui sina annad laenu ja raha tagasi ei oota, oled sa ise sooda. Sinusuguseid tulebki üle lasta. Siin on teema hoopis muus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on sarivõlgnikust üüriline.
Ta ei maksa, sest ei taha maksta, ei usaldavat mind.
Asi on kohtus, ta on teadlik sellest.
Kohtusse saab anda üürivõlgalase kahe kuu mittemaksmise järel, sealt edasi algab kohtuga asjaajamine.
Kuni kohus otsustab midagi, läheb pool aastat. Kui ka otsus väljatõstmiseks on vastu võetud, ei saa üürivõlglast välja kolima sundida enne, kui on uus, füüsilise väljatõstmise protsess algatatud. Ei taha ja ei koli välja, ust ka lahti ei tee ametivõimudele.
Seega on rohkem kui aasta kindlasti kulub ja üürilisel ei ole tegelikut seniajani mingit muret tänavale heidetud saada.
Miks peaks maksma kui ei taha?!

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on sarivõlgnikust üüriline.

Ta ei maksa, sest ei taha maksta, ei usaldavat mind.

Asi on kohtus, ta on teadlik sellest.

Kohtusse saab anda üürivõlgalase kahe kuu mittemaksmise järel, sealt edasi algab kohtuga asjaajamine.

Kuni kohus otsustab midagi, läheb pool aastat. Kui ka otsus väljatõstmiseks on vastu võetud, ei saa üürivõlglast välja kolima sundida enne, kui on uus, füüsilise väljatõstmise protsess algatatud. Ei taha ja ei koli välja, ust ka lahti ei tee ametivõimudele.

Seega on rohkem kui aasta kindlasti kulub ja üürilisel ei ole tegelikut seniajani mingit muret tänavale heidetud saada.

Miks peaks maksma kui ei taha?!

Täitsa haige ikka! On ikka tegelasi meil siin maailmas.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on sarivõlgnikust üüriline.

Ta ei maksa, sest ei taha maksta, ei usaldavat mind.

Asi on kohtus, ta on teadlik sellest.

Kohtusse saab anda üürivõlgalase kahe kuu mittemaksmise järel, sealt edasi algab kohtuga asjaajamine.

Kuni kohus otsustab midagi, läheb pool aastat. Kui ka otsus väljatõstmiseks on vastu võetud, ei saa üürivõlglast välja kolima sundida enne, kui on uus, füüsilise väljatõstmise protsess algatatud. Ei taha ja ei koli välja, ust ka lahti ei tee ametivõimudele.

Seega on rohkem kui aasta kindlasti kulub ja üürilisel ei ole tegelikut seniajani mingit muret tänavale heidetud saada.

Miks peaks maksma kui ei taha?!

Mul sugulasel oli sama probleem. Lasid elektri ja vee kinni panna ja kadusid siis ära.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sugulasel oli sama probleem. Lasid elektri ja vee kinni panna ja kadusid siis ära.

Kuidas saab lasta vee kinni panna?

Elekter on ju tänapäeval tavaliselt üürniku enda lepinguga.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on sarivõlgnikust üüriline. Ta ei maksa, sest ei taha maksta, ei usaldavat mind.

Mida asja!? Mis mõttes ei usalda? Ei usalda üüriraha sinu kätte anda? Raiskad ära või? 😀

On ikka inimesi, tõesti!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sarivõlgnikud – mis neil viga on?