Esileht Kodunurk Saumikser – milline?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Saumikser – milline?

Postitas:
Kägu

Kunagi oli üks aga andis otsad ja siis ostsime mingi kannuga miksri, mis ei olnud üldsegi hea.

Peaks olema hea ja taskukohane (ehk siis mitte kõige kallim).

Põhiline on see, et saaks hakkama külmutatud marjaade mikserdamisega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhiline on see, et saaks hakkama külmutatud marjaade mikserdamisega ????

Miks seda vaja on? Miks peab just külmutatuid purustama?

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub mõistlikum valida metallist otsaga, et oleks OK ja nt keevat püreesuppi püreerida. Plastik võib hapraks muutuda temperatuurimuutuste peale (ka külmad asjad). Endal Braun juba 8 aastat, metallist otsaga ja olen siiani rahul

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on Bosch juba mitmendat aastat.

Valisin komplekti millel palju erinevaid otsikuid ja mugav seinale kinnitatav hoidik. Purustamise otsik peaks olema üleni metallist.

Kõige odavamat ei maksa osta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline odav Philips, ei ole metallist otsaga, kasutan külmutatud marjade purustamiseks juba viimased 15 aastat.

https://www.1a.ee/p/saumikser-philips-daily-collection-promix-hr2531-00-valge/91et?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

Külmutatud marjade peale valan enne purustamist alati veidike vett.

Püreesupid mulle ei maitse ja seega ma ei püreeri iial midagi kuumana, nii et pole mingit vajadust selle järele, et otsik oleks kindlasti metallist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

me ostsime oma rikkiläinu asemele sellise

https://www.kodumasinad.ee/et/a/mpm-mbl-03

juba 1,5a kenasti teeninud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhiline on see, et saaks hakkama külmutatud marjaade mikserdamisega ????

Miks seda vaja on? Miks peab just külmutatuid purustama?

Paned nt ka vahukoort ja tibake suhkrut juurde marjadele, mikserdad läbi ja väga hea magustoit tuleb. Ülihea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kunagi ostsin ajutiseks kasutamiseks mingi odavamapoolse sauseguri ja see tegi kohutavat müra pluss lisaks oli hull vibra käes hoides. Õnneks läks kiiresti katki.Ma küll ei tea, kuidas seda vibra asja spetsifikatsioonidest leida saaks?

juba 1,5a kenasti teeninud

Kas 1,5 aastat on tõesti märkimisväärne? Oleks ikkagi oodanud enamat.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhiline on see, et saaks hakkama külmutatud marjaade mikserdamisega ????

Miks seda vaja on? Miks peab just külmutatuid purustama?

Paned nt ka vahukoort ja tibake suhkrut juurde marjadele, mikserdad läbi ja väga hea magustoit tuleb. Ülihea.

Kirjutage veel, mille jaoks just külmutatud marju mikserdate.
Ma teen tihti pokaalidesse magustoite küpsiste, kohupiimakreemi, vahukoore ja marjadega – need sulavad ju nii kiiresti seal pokaalis vahtude vahel. Laon kokku 6-7 klaasitäit. See võtab täpselt nii kaua aega, et kõik mustikad, sõstrad ja vaarikad on juba sulanud, kui pokaalid lauda jõuavad. Ja igal marjal on igas kihis oma maitse.
Rääkimata kausitortidest, marjad sulavad vaikselt ja maitsestavad iga kihi oma mahlaga.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

endal oli philipsi oma, mille kunagi 1a-st ostsin, see jõudis mind teenida viis aastat, kuni kuu tagasi enam tööle ei hakanud. asusin siis guugeldades uut otsima – valik on ju väga suur, hinnad vahemikus 14-250, aga pidasin eesmärgiks leida hea hinnaga metallist toruga 1000W pill, et ei peaks oma kätt sinna otsa suretama panema. ja siis juhuslikult leidsin maximast ühe ägeda masina, tol nädalavahetusel olid kõik tööstuskaubad veel -40% kah, nii et sain 17€-ga. guugeldasin ja hinnavaatlesin kõikjalt, kuid seda mudelit mujal kui maximas ei olnud. siin on venekeelne video sellest https://www.youtube.com/watch?v=kQkGdrLID_0

hetkel on ta maximas täishinnaga 28€ ja võib-olla laieneb vene-kaupade boikott ka tööstuskaubale, kes teab, aga ise olen küll praegu rahul. selle kasutusjuhend on muidugi täielik meediapärl, aga muu-hulgas teatab ka, et peale iga 1-minutilist tööaega peab pill 5 minutit puhkama. äkki seetõttu kuluski eelmine minul ja teil, kägudel, nii ruttu ära 😉

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhiline on see, et saaks hakkama külmutatud marjaade mikserdamisega ????

Miks seda vaja on? Miks peab just külmutatuid purustama?

Paned nt ka vahukoort ja tibake suhkrut juurde marjadele, mikserdad läbi ja väga hea magustoit tuleb. Ülihea.

Kirjutage veel, mille jaoks just külmutatud marju mikserdate.

Ma teen tihti pokaalidesse magustoite küpsiste, kohupiimakreemi, vahukoore ja marjadega – need sulavad ju nii kiiresti seal pokaalis vahtude vahel. Laon kokku 6-7 klaasitäit. See võtab täpselt nii kaua aega, et kõik mustikad, sõstrad ja vaarikad on juba sulanud, kui pokaalid lauda jõuavad. Ja igal marjal on igas kihis oma maitse.

Rääkimata kausitortidest, marjad sulavad vaikselt ja maitsestavad iga kihi oma mahlaga.

No kui vahukoorega need marjad vahtu lüüa ja kohe tarbida siis ei jõua midagi ära sulada, võivad isegi veidi aega seista. Ma muuks ei ole teinudki. Niisamagi väga hea.

Aga jah – masinal peab olema võimsust  külmutatud marju (ka nt külmutatud muud puuviljad) purustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui vahukoorega need marjad vahtu lüüa ja kohe tarbida siis ei jõua midagi ära sulada, võivad isegi veidi aega seista. Ma muuks ei ole teinudki. Niisamagi väga hea.

See vist ongi asi, millest ma aru ei saa – miks see dessert peab just marjade jääpuru sisaldama ja nii külm olema? Vahukoorega on ka toasoojad marjad väga head, mida see jäätunud peast purustamine maitsele juurde annab?

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See vist ongi asi, millest ma aru ei saa – miks see dessert peab just marjade jääpuru sisaldama ja nii külm olema? Vahukoorega on ka toasoojad marjad väga head, mida see jäätunud peast purustamine maitsele juurde annab?

Siis on nagu jäätis. Mina teen külmutatud marjadega ka smuutisid, panen ka jääd ja siis on nagu slushi. Minule need toasoojad lögased marjad näiteks ei meeldi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul selline Philipsi oma, metallist otsaga. Kaasas lõikur ja vispel. Kasutan väga tihedalt juba umbes 10 aastat.

https://www.elkor.ee/philips-viva-collection-promix-hr2621-90-hr2621-90.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul selline Philipsi oma, metallist otsaga. Kaasas lõikur ja vispel. Kasutan väga tihedalt juba umbes 10 aastat.

https://www.elkor.ee/philips-viva-collection-promix-hr2621-90-hr2621-90.html

Mul pidas sarnane 15 a vastu. Nüüd on samalaadne Boschi oma. Hakkur on ka tihedas kasutuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selle kasutusjuhend on muidugi täielik meediapärl, aga muu-hulgas teatab ka, et peale iga 1-minutilist tööaega peab pill 5 minutit puhkama. äkki seetõttu kuluski eelmine minul ja teil, kägudel, nii ruttu ära ????

See piirang on olnud kõigil sauseguritel, mida ma oma elu jooksul olen kasutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Braun mul nii 25 aastat vana ja paar korda nädalas kasutan, ostes oli mingi odavapoolne. See metallist otsik pole küll vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis on nagu jäätis. Mina teen külmutatud marjadega ka smuutisid, panen ka jääd ja siis on nagu slushi. Minule need toasoojad lögased marjad näiteks ei meeldi.

Ma ei suuda juua ega süüa ühtki jääkülma asja. No peale jäätise enda, aga siis olgu see ka väike.
Smuutid meeldivad väga, teen tihti ja suures koguses, aga joome toasoojana. Nii maitsev, tahaks palju, aga “aju külmub ära”, kui see jook on jääs. Lapsepõlvest saati on see jäise toidu  tunne vastik.
Mu meelest on ka maitsenüansid soojemal joogil/desserdil paremini tuntavad.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis on nagu jäätis. Mina teen külmutatud marjadega ka smuutisid, panen ka jääd ja siis on nagu slushi. Minule need toasoojad lögased marjad näiteks ei meeldi.

Ma ei suuda juua ega süüa ühtki jääkülma asja.

no aga mis mõtet on siis vaielda? Tehku igaüks nii nagu talle sobib, pole vaja hakata võtma selle kallal, miks mõne käo sausegur külmunud mrju peab purustama.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei suuda juua ega süüa ühtki jääkülma asja. No peale jäätise enda, aga siis olgu see ka väike. Smuutid meeldivad väga, teen tihti ja suures koguses, aga joome toasoojana. Nii maitsev, tahaks palju, aga “aju külmub ära”, kui see jook on jääs. Lapsepõlvest saati on see jäise toidu tunne vastik. Mu meelest on ka maitsenüansid soojemal joogil/desserdil paremini tuntavad.

Kas seda keegi küsis, mis sulle maitseb, et seda mitu korda peab kirjutama. Mulle jälle ei maitse toasoe smuuti kohe üldsegi mitte ja lögased marjad kuskil sooja vahukoore sees ajavad ka südame pahaks. Sinul pole vaja külmunud marju purustavat saumikserit, aga teemaalgatajal on vaja, miks sina pead siin sada korda kirjutama, et sinule üldse ei meeldi külmutatud marjadest tehtud asjad. Temale jälle meeldivad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhiline on see, et saaks hakkama külmutatud marjaade mikserdamisega ????

Miks seda vaja on? Miks peab just külmutatuid purustama?

Paned nt ka vahukoort ja tibake suhkrut juurde marjadele, mikserdad läbi ja väga hea magustoit tuleb. Ülihea.

Kirjutage veel, mille jaoks just külmutatud marju mikserdate.

Ma teen tihti pokaalidesse magustoite küpsiste, kohupiimakreemi, vahukoore ja marjadega – need sulavad ju nii kiiresti seal pokaalis vahtude vahel. Laon kokku 6-7 klaasitäit. See võtab täpselt nii kaua aega, et kõik mustikad, sõstrad ja vaarikad on juba sulanud, kui pokaalid lauda jõuavad. Ja igal marjal on igas kihis oma maitse.

Rääkimata kausitortidest, marjad sulavad vaikselt ja maitsestavad iga kihi oma mahlaga.

Ilmselt ei mikserdata sellepärast, et marju kiiresti sulatada, vaid soovitakse saada püreed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis on nagu jäätis. Mina teen külmutatud marjadega ka smuutisid, panen ka jääd ja siis on nagu slushi. Minule need toasoojad lögased marjad näiteks ei meeldi.

Ma ei suuda juua ega süüa ühtki jääkülma asja. No peale jäätise enda, aga siis olgu see ka väike.

Smuutid meeldivad väga, teen tihti ja suures koguses, aga joome toasoojana. Nii maitsev, tahaks palju, aga “aju külmub ära”, kui see jook on jääs. Lapsepõlvest saati on see jäise toidu tunne vastik.

Mu meelest on ka maitsenüansid soojemal joogil/desserdil paremini tuntavad.

Kuidas sinu isiklik maitse-eelistus teemasse puutub?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti teemast mööda. Niisama mõtisklen teemal laiemalt, oma seisukohast. Mina olen vist üks väga väheseid inimesi, kes ei ole suutnud saumikserile rakendust leida. Mõtlen just seda tavalise otsaga. Paar tükki on mul neid olnud. Kõik kiitsid, et on hea asi ja aparaat on vaat et igapäevases kasutuses. Algul arvasin, et olen mingi praaktoote ostnud, mis ei tee lubatud tööd ära. Aga teine oli täpselt samasugune. Ehk siis, normaalselt ja ühtlaselt ära ei püreesta.

Õnneks, mul ei ole ka eriti palju vaja püreestada. Kui kõrvitsasuppi teen, siis kasutan alati blenderit. See on väga võimas. Välja näeb SELLINE

Blender lööb toidu ka kuidagi õhuliseks ja mõnusaks. Konkreetse blenderiga saab püreestada ka jäiseid asju ja isegi jääkuubikuid. Samas, väikese koguse marjade jaoks on see pigem ebamugav.

Veel on mul SELLINE komplekt. See väike lõikur, mis topsi sees paistab, on ülihea sibula ja küüslaugu hakkija. Pole üldse terav, aga oma töö teeb ilusti ja kiiresti ära. Teised kaks vidinat eriti kasutust ei leia. Ainult see nn klassikaline saumiksri ots, sellega blenderdan pannkoogi taignast jahutükke välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen vist üks väga väheseid inimesi, kes ei ole suutnud saumikserile rakendust leida. Mõtlen just seda tavalise otsaga…

…Ainult see nn klassikaline saumiksri ots, sellega blenderdan pannkoogi taignast jahutükke välja.

Vähe vastuoluline tekst ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen vist üks väga väheseid inimesi, kes ei ole suutnud saumikserile rakendust leida. Mõtlen just seda tavalise otsaga…

…Ainult see nn klassikaline saumiksri ots, sellega blenderdan pannkoogi taignast jahutükke välja.

Vähe vastuoluline tekst ei ole?

Kuidas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen vist üks väga väheseid inimesi, kes ei ole suutnud saumikserile rakendust leida. Mõtlen just seda tavalise otsaga…

…Ainult see nn klassikaline saumiksri ots, sellega blenderdan pannkoogi taignast jahutükke välja.

Vähe vastuoluline tekst ei ole?

Kuidas?

No et ei leia kasutust, aga ometigi blenderdad jahutükke välja? Järelikult ju on ikka kasutuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No et ei leia kasutust, aga ometigi blenderdad jahutükke välja? Järelikult ju on ikka kasutuses.

Jah, see ongi ainus kasutusala. Näiteks kastmeid, püreesuppe, marju mina sellega mikserdada ei saa. Tähendab, saan, aga mass ei jää siis piisavalt ühtlane.

Kuna pannkooke teen kaks korda aastas, siis täpselt nii palju ongi mul põhjust seda saumikserit kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks kastmeid, püreesuppe, marju mina sellega mikserdada ei saa. Tähendab, saan, aga mass ei jää siis piisavalt ühtlane.

Imelik lugu, mina saan küll ja jääb täiesti ühtlane. Pannkoogitainast samas saumikseriga küll ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külmutatud asjade purustamise jätkuks – ülihea on külmutatud banaanidest tehtud jäätis. Või ma ei tea, kas seda saabki nii keeruliselt nimetada, sest sügavkülmutatud banaanid lihtsalt kreemjaks blenderdada ja ongi valmis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Kodunurk Saumikser – milline?