Esileht Koroonaviirus COVID-19 Seletage täpsemalt kaubanduskeskuste kohta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Seletage täpsemalt kaubanduskeskuste kohta

Postitas:

Kui muuseumis, kinos, teatris ja kontserdil ei tohi olla rohkem kui 50 inimest kui vaktsiinipassi hakatakse küsima, siis miks kaubanduskeskused, mida läbib ühe päevaga 10 000 inimest, ei pea vaktsineerimise passi küsima? Miks nemad on pühad lehmad keda puutuda ei tohi, aga kultuurivaldkond peab passe kontrollima?

+4
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 11:28; 09.08 00:38;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

siis miks kaubanduskeskused, mida läbib ühe päevaga 10 000 inimest, ei pea vaktsineerimise passi küsima? Miks nemad on pühad lehmad keda puutuda ei tohi, aga kultuurivaldkond peab passe kontrollima?

Need 10 000 inimest pole kaubanduskeskuses korraga. Vahepeal õhk vahetub. Parem küsi, et miks inimesi lubatakse ilma ventilatsioonita kirikutesse.

+13
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

siis miks kaubanduskeskused, mida läbib ühe päevaga 10 000 inimest, ei pea vaktsineerimise passi küsima? Miks nemad on pühad lehmad keda puutuda ei tohi, aga kultuurivaldkond peab passe kontrollima?

Need 10 000 inimest pole kaubanduskeskuses korraga. Vahepeal õhk vahetub. Parem küsi, et miks inimesi lubatakse ilma ventilatsioonita kirikutesse.

Kaubanduskeskus on 9 tundi avatud, 1000 ja rohkem tunni jooksul on väga märkimisvãärne arv. Muuseumis käib vahel 5-7 inimest tunnis.

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 00:57; 09.08 19:49; 09.08 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle isiklikult jääb kogu see tsirkus arusaamatuks, aga no mis puutub kaubanduskeskustesse, siis oleks nagu loogiline, et inimene saab süüa, tehnikat ja riideid osta. Meil ei ole siiski vaktsineerimine kohustuslik tegelikult (kuigi püütakse teha kõik selleks, et justkui oleks ja kõik vaktsineeriks) ja esmatarbekaupu ja süüa osta oleks ikka nagu loogiline ilma passita saada teha eksole. Ütlen seda täiesti vaktsineeritud inimesena, kellel tegelikult on juba veidi piinlik vaktsineeritud olla, sest sellises nõiajahis ma ei taha mingi osaline olla ja ma ei taha kuuluda nüüd justkui vaikimisi nende hulka, kes lihtsalt teisi inimesi mõnitab, neile ajuvabasid piiranguid seab ja neile nõiajahti peab. Vastik lihtsalt.

+20
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 01:22; 09.08 01:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen seda täiesti vaktsineeritud inimesena, kellel tegelikult on juba veidi piinlik vaktsineeritud olla, sest sellises nõiajahis ma ei taha mingi osaline olla ja ma ei taha kuuluda nüüd justkui vaikimisi nende hulka, kes lihtsalt teisi inimesi mõnitab, neile ajuvabasid piiranguid seab ja neile nõiajahti peab. Vastik lihtsalt.

Mis oleks sinu lahenduseks? Ega mina ka midagi paremat ei suuda välja mõelda peale selle, et laseks äkki kõik vabaks. Igaüks teeb nii kuidas heaks arvab. Aga siis peab ka tagajärgedega leppima. Kas siis saab rahu?

Kahjuks ma ka ei oska öelda, aga ilmselt ma isiklikult teeksin tõesti mingid arvulised piirangud, kus vaja ja paneks korraldajatele kiirtestimise kohustuse (kinni võiks maksta see, kellel vaja). Praegune olukord ei tundu mulle normaalne. See on lihtsalt inimeste vahel viha õhtutamine ja muud mitte midagi. Seda enam, et tegelikult ka need, kes on hetkel vaktsineerimisega poole peal (ei jooksnud esimestena järjekorda) on ka nüüd lihtsalt üleöö paarjateks tehtud ja ausaltöeldes ma tunnetan seda viha ja pingeid juba ka töökollektiivis ja sõpruskonnas. Ja see ei ole okei. Vaktsineeritud ei pidanud ju raskelt haigestuma. Samas pidid viirust ikkagi kandma edasi. Niiet tegelikult on mitte millestki puhutud üleöö suur vastasseis ja hunnik pingeid. Sedasi paaripäevase etteteatamisega oli see ikkagi väga alatu valitsuse poolt. Oleks öelnud, et ok, alates septembrist ja siis ka näiteks kuni septembri keskpaigani, et ka üks doos on ok ja alates oktoobrist saavad kuuri läbinud privileege. See praegune asi on lihtsalt igatipidi vastik.

+10
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 01:22; 09.08 01:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on ka nüüd lihtsalt üleöö paarjateks tehtud

Huvitav, õigekirja puudumine viitaks rohkem nagu mittevaktsineerijale.

+8
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Muuseum enamasti on üsna väikese pinnaga. Kaubanduses inimesed hajuvad rohkem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on ka nüüd lihtsalt üleöö paarjateks tehtud

paarjateks?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei seleta. Mõtle ise ka oma peaga.

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui muuseumis, kinos, teatris ja kontserdil ei tohi olla rohkem kui 50 inimest kui vaktsiinipassi hakatakse küsima, siis miks kaubanduskeskused, mida läbib ühe päevaga 10 000 inimest, ei pea vaktsineerimise passi küsima? Miks nemad on pühad lehmad keda puutuda ei tohi, aga kultuurivaldkond peab passe kontrollima?

Küsiks pigem, miks see vaktsineeritud püha lehma staatusesse tõstetud? Vaktsiin ei kaitse ju nakatumise ega ka nakatamise eest?!

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsiin ei kaitse ju nakatumise ega ka nakatamise eest?!

Mina oma piiratud mõtlemisega olen aru saanud, et vaktsiin kaitseb haiguse raskema kulgemise eest. Et arstide kogu tähelepanu ei oleks covid-haigetel vaid haiglaravi saaksid ka plaanilist ravi ootavad haiged. Näen juba lähedalt, millist valu ja vaeva peab taluma üks inimene, kes ootab juba mitmendat aastat seljaoperatsiooni. Valuvaigistid ei mõju, tööl käia ei saa, sest ei suuda enam püstigi seista. Loomulikult olen turris kõikide vaktsiinivastaste suhtes. Kuni neil pole mure majas, ei näe ka nad probleemi. See, kas ma enese teadmata koroonasse jään või enese teadmata seda haigust edasi kannan, siis tõepoolest, kas ma peaksin veel muretsema? Minu ja mu lähikondlased on kõik ennast vaktsineerinud ja hoiame oma lähedasele pöialt, et tema ka ükskord operatsioonile jõuab.

Lugejate rahustuseks lisan, et me ei käi endiselt rahvarohketes kohtades, me ootame oma reisimisega ja poes käime kord nädalas.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui muuseumis, kinos, teatris ja kontserdil ei tohi olla rohkem kui 50 inimest kui vaktsiinipassi hakatakse küsima, siis miks kaubanduskeskused, mida läbib ühe päevaga 10 000 inimest, ei pea vaktsineerimise passi küsima? Miks nemad on pühad lehmad keda puutuda ei tohi, aga kultuurivaldkond peab passe kontrollima?

Küsiks pigem, miks see vaktsineeritud püha lehma staatusesse tõstetud? Vaktsiin ei kaitse ju nakatumise ega ka nakatamise eest?!

Kaitseb, vaktsineeritud  küll võivad haigestuda, kuid päevad oluliselt kergemalt. Mittevaktisneeritutel on suurem onht jõuda juhitavale hingamisele.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan  et see on vaid üks vaheetapp ja kui nakatunute numbrid endiselt tõusevad, küll siis ka taas kaubanduskeskusteni jõutakse. Kusagilt pidi lihtsalt alustama. Ja miks nii lühikese etteteatamisega – oktoobriks oleks need numbrid piiranguteta ilmselgelt hoopis teised. Mis oleks siis see õigem lahendus? Lasta kõik vabaks ja öelda, et looduslik valik? Eks me peame oma otsustes mõtlema ka näiteks naaberriikide peale, kus on ka piiranguid peale tulemas uusi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan et see on vaid üks vaheetapp ja kui nakatunute numbrid endiselt tõusevad, küll siis ka taas kaubanduskeskusteni jõutakse. Kusagilt pidi lihtsalt alustama. Ja miks nii lühikese etteteatamisega – oktoobriks oleks need numbrid piiranguteta ilmselgelt hoopis teised. Mis oleks siis see õigem lahendus? Lasta kõik vabaks ja öelda, et looduslik valik? Eks me peame oma otsustes mõtlema ka näiteks naaberriikide peale, kus on ka piiranguid peale tulemas uusi.

Ma jälle arvan, et riigil pole enam raha palgakompensatsiooni maksta, aga kui jälle poed kinni pannakse, sest kedagi ei käi või käib liiga vähe kliente, siis tõstavad ettevõtjad varsti kisa, et piirangutest tekkiv kahju tuleb neile kompenseerida. Igavesti ei saa see ju nii kesta, et 2x aastat teeme lockdowni, aga ilmselge on, et praegune vaktsiin haiguspuhanguid ära ei hoia. Varem või hiljem jõuame ikka loodusliku valikuni.

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaubanduskeskus on 9 tundi avatud, 1000 ja rohkem tunni jooksul on väga märkimisvãärne arv. Muuseumis käib vahel 5-7 inimest tunnis.

Vahe on ju ilmselge, need 1000 ja rohkem ei ole seal väiksel pinnal mitu tundi järjest koos.
Kui muuseumisse lastakse ainult 5 inimest, siis nõue ei kehtigi, teemaalgatuses ju on see kirjas, et kui on üle 50 inimese.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.08 08:59; 09.08 20:49; 09.08 23:49; 10.08 10:47; 11.08 20:43; 11.08 20:52; 12.08 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen seda täiesti vaktsineeritud inimesena, kellel tegelikult on juba veidi piinlik vaktsineeritud olla, sest sellises nõiajahis ma ei taha mingi osaline olla ja ma ei taha kuuluda nüüd justkui vaikimisi nende hulka, kes lihtsalt teisi inimesi mõnitab, neile ajuvabasid piiranguid seab ja neile nõiajahti peab. Vastik lihtsalt.

Mis oleks sinu lahenduseks? Ega mina ka midagi paremat ei suuda välja mõelda peale selle, et laseks äkki kõik vabaks. Igaüks teeb nii kuidas heaks arvab. Aga siis peab ka tagajärgedega leppima. Kas siis saab rahu?

Seda enam, et tegelikult ka need, kes on hetkel vaktsineerimisega poole peal (ei jooksnud esimestena järjekorda) on ka nüüd lihtsalt üleöö paarjateks tehtud ja ausaltöeldes ma tunnetan seda viha ja pingeid juba ka töökollektiivis ja sõpruskonnas. Ja see ei ole okei.

Alles paari päeva eest väideti Perekoolis, et vähemalt üritustele saavad kõik, kel vaktsineerimistõend ette näidata ja kedagi ei huvita, kas see süst tehtud 14 päeva eest või eile. Nii et reaalsed piirangud on poolenisti vaktsineeritutel siiski ainult reisides ja see ei juhtunud üleöö, vaid on kogu aeg ette teada olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba kevadel räägiti vaktsineerimsipassist ja piirangutest passita inimestele, lihtsalt seda ei saanud kehtestada, sest vaktsiin polnud kättesaadav kõigile. Nüüd on kõigile kättesaadav, ammu, kõik teadsid, et pass tuleb (isegi EL- ülene), nii et vingumine, et miks ei öeldud varem, on lihtsalt arusaamatu.

Ja kohe hakkasid vaktsiinisoovijate numbrid tõusma ka. Ühiskonnas elamine on seotud õiguste ja kohustustega, kellele kohustused ei sobi, ei saa nautida ka õigusi ja privileege. Simple.

+14
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet tegelikult on mitte millestki puhutud üleöö suur vastasseis ja hunnik pingeid. Sedasi paaripäevase etteteatamisega oli see ikkagi väga alatu valitsuse poolt. Oleks öelnud, et ok, alates septembrist ja siis ka näiteks kuni septembri keskpaigani, et ka üks doos on ok ja alates oktoobrist saavad kuuri läbinud privileege. See praegune asi on lihtsalt igatipidi vastik.

Jälle keegi, kelle jaoks tuli uudis üleöö. Sellest on juba märtsist saati juttu olnud, et sügisel nii läheb. Terve suvi on olnud aega end vaktsineerida. Kes seda teinud ei ole, on ise süüdi.

Vastik on hoopis sinusuguste kuu pealt kukkunute ving.

Küll on häda, et piiranguid pole. Siis on häda, et piirangud on.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 13:19; 09.08 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaubanduskeskus on 9 tundi avatud, 1000 ja rohkem tunni jooksul on väga märkimisvãärne arv. Muuseumis käib vahel 5-7 inimest tunnis.

Vahe on ju ilmselge, need 1000 ja rohkem ei ole seal väiksel pinnal mitu tundi järjest koos.

Kui muuseumisse lastakse ainult 5 inimest, siis nõue ei kehtigi, teemaalgatuses ju on see kirjas, et kui on üle 50 inimese.

Kehtib. Enamus Eesti muuseumitest ei lase juba esimesest inimestest vaktsiinipassita edasi. Mingit 50 ei ole, passita sisse ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 00:57; 09.08 19:49; 09.08 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles paari päeva eest väideti Perekoolis, et vähemalt üritustele saavad kõik, kel vaktsineerimistõend ette näidata ja kedagi ei huvita, kas see süst tehtud 14 päeva eest või eile. Nii et reaalsed piirangud on poolenisti vaktsineeritutel siiski ainult reisides ja see ei juhtunud üleöö, vaid on kogu aeg ette teada olnud.

Üritustele saavad need, kellel on vaktsineerimiskuur läbitud. Ehk süst või 2+7 või 14 päeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 13:19; 09.08 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehtib. Enamus Eesti muuseumitest ei lase juba esimesest inimestest vaktsiinipassita edasi. Mingit 50 ei ole, passita sisse ei saa.

Jaa, sest nad ootavad rohkem külastajaid. See on muuseumi valik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.08 08:59; 09.08 20:49; 09.08 23:49; 10.08 10:47; 11.08 20:43; 11.08 20:52; 12.08 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehtib. Enamus Eesti muuseumitest ei lase juba esimesest inimestest vaktsiinipassita edasi. Mingit 50 ei ole, passita sisse ei saa.

Jaa, sest nad ootavad rohkem külastajaid. See on muuseumi valik.

Ei saanud ma sellest juba märtsis aru, et mis arvatakse, et muuseumid on ohtlikud kohad? Muuseumites käib nii vähe inimesi, et nakatumine on neis füüsiliselt võimatu. Kirikud on märksa väiksemad kohad, aga jumal vis seal ei lase nakatuda…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 00:57; 09.08 19:49; 09.08 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muuseumites käib nii vähe inimesi, et nakatumine on neis füüsiliselt võimatu.

Millest arvamus, et muuseumites hirmus vähe inimesi käib?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.08 08:59; 09.08 20:49; 09.08 23:49; 10.08 10:47; 11.08 20:43; 11.08 20:52; 12.08 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muuseumites käib nii vähe inimesi, et nakatumine on neis füüsiliselt võimatu.

Millest arvamus, et muuseumites hirmus vähe inimesi käib?

Minu kogemus ütleb ka, et muuseumites käib vähe inimesi, kui võrrelda poe, kaubanduskeskuse, kino või kohvikuga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen seda täiesti vaktsineeritud inimesena, kellel tegelikult on juba veidi piinlik vaktsineeritud olla, sest sellises nõiajahis ma ei taha mingi osaline olla ja ma ei taha kuuluda nüüd justkui vaikimisi nende hulka, kes lihtsalt teisi inimesi mõnitab, neile ajuvabasid piiranguid seab ja neile nõiajahti peab. Vastik lihtsalt.

Sul on mingi luulu sellega seoses, juba mitmendas teemas räägid sama juttu. Kes kus mõnitab ja taga kiusab, mis nõiajaht, andestage, mina küll ei näe seda mitte kusagil. Tegele oma tajuhäirega, enne kui see su elu segama hakkab.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus ütleb ka, et muuseumites käib vähe inimesi, kui võrrelda poe, kaubanduskeskuse, kino või kohvikuga.

50 inimest on ikka sama suur hulk, ükskõik kas nad on korraga muuseumis või kinos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.08 08:59; 09.08 20:49; 09.08 23:49; 10.08 10:47; 11.08 20:43; 11.08 20:52; 12.08 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis miks kaubanduskeskused, mida läbib ühe päevaga 10 000 inimest, ei pea vaktsineerimise passi küsima? Miks nemad on pühad lehmad keda puutuda ei tohi, aga kultuurivaldkond peab passe kontrollima?

Need 10 000 inimest pole kaubanduskeskuses korraga. Vahepeal õhk vahetub. Parem küsi, et miks inimesi lubatakse ilma ventilatsioonita kirikutesse.

Ma saan aru, et kiriku- ja usuteemad on paljudele nagu härjale punane rätik. Ma küsiks samaoodi, et miks algklassilapsed nui neljaks kooli aetakse, kus sageli on puudulik ventilatsioon ning kus ei kavatseta ka lapsi testima hakata…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehtib. Enamus Eesti muuseumitest ei lase juba esimesest inimestest vaktsiinipassita edasi. Mingit 50 ei ole, passita sisse ei saa.

Jaa, sest nad ootavad rohkem külastajaid. See on muuseumi valik.

Ei saanud ma sellest juba märtsis aru, et mis arvatakse, et muuseumid on ohtlikud kohad? Muuseumites käib nii vähe inimesi, et nakatumine on neis füüsiliselt võimatu. Kirikud on märksa väiksemad kohad, aga jumal vis seal ei lase nakatuda…

tule taevas appi, anna mõistust……

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 10:57; 11.08 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poes on samad inimesed vähem aega üksteise lähedal. Ja muidugi on tähtis, etpoed täidavad riigikassat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 10:57; 12.08 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poes on samad inimesed vähem aega üksteise lähedal.

Vähem aega kui muuseumis? Tõesti? Muuseumis on sul võimalik distantsi hoida, poes on see märksa keerulisem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 12:55; 11.08 11:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Seletage täpsemalt kaubanduskeskuste kohta