Esileht Kodunurk Sinu kodu

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Sinu kodu

Postitas:

Küsimus nendele, kellel siin 8 tuba, mitusada ruutu jne. Kui suured palgad teil on, et olete suutnud sellised elamised endale osta? Või on see pärandus? Pangalaen? Kõik olete ilmselt ka paarisuhtes, ehk siis kahe ininese sissetulekust jutt?
Olles keskmise, v isegi alla selle palgaga üksikema, ei saaks ma iial endale sellist elamist …

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 00:16; 18.11 13:27; 18.11 21:03; 18.11 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea viitsimine oma majapidamistest ja ruutmeetritest pikalt laialt jahvatada. On ikka kodukanad.

Hea viitsime avada teemasid, mis ei huvita. On ikka kodukana.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 08:02; 18.11 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole enam rahul maja suurusega, 8 tuba koos köögiga ja pinda 210m2 Sama palju siis keldrikorrusel. Oleme mehega kahekesi, lapsed täiskasvanud. Nüüd võiks olla pisike 3 toaga maja, et ei peaks meest telefoniga mööda maja taga otsima. Aga kuna on endal nullist ehitatud, siis on nagu ka raske lahti lasta. Muidu olen rahul.

Ja meid abikaasaga 2 kahejalgset + 2 kassi, maja 240 m2 (meie magamistuba, 2 võõrastetuba, elutuba, kontor, minu käsitöötuba, köök-söögituba, majapidamisruum, wc, wc-duširuum, keldrikorrusel saun wc- ja puhkeruumiga, garaaž, sahver, katlaruum) ja tunnen, et väiksemasse küll ei mahu. Tähendab, mahuks muidugi, aga harjumuse jõud on nii suur. Ilmselt ka miskitsorti lapsepõlvetrauma, kui elasime 3 põlvkonda ehk 7 inimest 3-toalises korteris. Unistasin 200x päevas, kuidas mul on OMA TUBA, oma isiklik riidekapp ja puhvet, kus peal 7 portselanist elevanti (maagiline pilt ühest ammusest filmist). Vähene ruumilahendus saabus alles siis, kui sain 18. Paraku sain seda väga lühikest aega nautida, sest aasta hiljem kolisin ise iseseisva elu peale (muidugi tikutoosisuurusesse üürituppa) ja nii ta läks. Sellest tõenäoliselt siis vajadus ruumi, õhu, valguse ja helguse järele. Ümber maja maadt laeni aknad-uksed oligi üks minu soov – et ma näeks ja tunnetaks a-va-rust.

Vanust 40+, aga vähemalt paarkümmend aastat ei mõtle ma kindlasti millegi väiksema peale. Mida elu reaalselt teeb ja toob, seda muidugi ei tea, ja ega ei mõtle ka nii pikalt ette.

Täiesti minu mõtted ja kogemused – sain ka nö trauma kitsastest oludest ning väiksest saadik oli unistus omada suurt maja, kus on palju ruumi. Nüüdseks olen enda unistuse realiseerinud ja ei kahetse, olen enda elutingimustega ülirahul. Elan elukaaslasega kahekesi ja meil ka 8 tuba + muud ruumid. Inimesed vahepeal imestavad, et mis te nii suures majas teete kahekesi, mul on aga igal toal kasutus ja tõesti naudin.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

240 ruutu + garaaz, katlaruum ja saun. 2 magamistuba 2 vannitub 1 eraldi WC.

Kui suured need magamistoad on või kui palju teil neid tube veel on, mida magamistoana kasutada ei anna?

1 magamistuba on 40 m2, selle juurde kuuluv vannituba 25 m2 + garderoob ca. 10 m2, ongi 75 ruutu koos. Teine magamistuba 30 m2 + vannituba 15 m2. Elutuba/köök kokku u. 70 m2, majapidamisruum u. 9 m2. Lisaks galerii (läbi 2 korruse) piisavalt suur esik + eraldi WC.

Saabki kokku. Mulle meeldivad suured ja avatud ruumid, elutoa korgus on 5,5 m, maja kogu 1 külg (ehk siis metsapoolne) üleni klaasist.

Ja vabandust, unustasin – väike kabinett on ka mida häda korral külaliste magamistoaks kasutada.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 20:15; 18.11 22:25; 19.11 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

240 ruutu + garaaz, katlaruum ja saun. 2 magamistuba 2 vannitub 1 eraldi WC.

Kui suured need magamistoad on või kui palju teil neid tube veel on, mida magamistoana kasutada ei anna?

1 magamistuba on 40 m2, selle juurde kuuluv vannituba 25 m2 + garderoob ca. 10 m2, ongi 75 ruutu koos. Teine magamistuba 30 m2 + vannituba 15 m2. Elutuba/köök kokku u. 70 m2, majapidamisruum u. 9 m2. Lisaks galerii (läbi 2 korruse) piisavalt suur esik + eraldi WC.

Saabki kokku. Mulle meeldivad suured ja avatud ruumid, elutoa korgus on 5,5 m, maja kogu 1 külg (ehk siis metsapoolne) üleni klaasist.

Ja vabandust, unustasin – väike kabinett on ka mida häda korral külaliste magamistoaks kasutada.

Häda korral minnakse ikka vetsu, mitte magamistuppa?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus nendele, kellel siin 8 tuba, mitusada ruutu jne. Kui suured palgad teil on, et olete suutnud sellised elamised endale osta? Võ on see pärandus? Pangalaen? Kõik olete ilmselt ka paarisuhtes, ehk siis kahe ininese sissetulekust jutt?

Olles keskmise, v isegi alla selle palgaga üksikema, ei saaks ma iial endale sellist elamist …

Keskmise palgaga on keeruline loomulikult maja osta/ehitada, kui keskmise palgaga üksikema, siis vist pea võimatu. Vähemalt elamiskõlbulikku ja suuremate linnade läheduses. Ka mujal riikides ei saa keskmise palgaga üksikisik endale maja lubada.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 18:55; 18.11 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üldjoontes rahul. Kujundus on ilus ja remont värske, asukoht meeldib väga ja ruumiplaan on kolmetoalise korteri kohta küllaltki avar.

Ideaalis võiks muidugi siin samas piirkonnas olla eramaja 4-5-toaline, sauna ja suure terrassiga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus nendele, kellel siin 8 tuba, mitusada ruutu jne. Kui suured palgad teil on, et olete suutnud sellised elamised endale osta? Võ on see pärandus? Pangalaen? Kõik olete ilmselt ka paarisuhtes, ehk siis kahe ininese sissetulekust jutt?

Olles keskmise, v isegi alla selle palgaga üksikema, ei saaks ma iial endale sellist elamist …

Keskmise palgaga on keeruline loomulikult maja osta/ehitada, kui keskmise palgaga üksikema, siis vist pea võimatu. Vähemalt elamiskõlbulikku ja suuremate linnade läheduses. Ka mujal riikides ei saa keskmise palgaga üksikisik endale maja lubada.

Oh mis majast rääkida, ei saa suurt avarat korteritki. Siiski, olen vähemalt selle üle rõõmus, et lausa üürikas ei ela ning kellegi lükata-tõmmata koos lapsega pole.
Oma viga muidugi, et paremat/tasuvamat tööd pole leidnud ega ka osanud peret luua.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 00:16; 18.11 13:27; 18.11 21:03; 18.11 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole rahul. Sai ligi 10 aastat tagasi ostetud. Maja on heas kohas, korterelamu, aga ruute ainult 44 ja kaks magamistuba + köök + wc/vannituba. Ehk siis, probleem on selles, et puudub elutuba. ???? Külalisi külla kutsuda ei saa, selle kohta tegi 18aastane tütar just etteheiteid, et nii vähe ruumi ja mitte keegi ei elavat enam nii. Polevat varem öelnud, sest ei tahtnud mind kurvastada. Elame kahekesi. Saan ise ka aru, et ruumi on vähe ja pead-jalad koos. Või noh, isegi ei oleks tegelikult probleemi ja pole need pead-jalad koos siiski, on eraldiseisvad toad ja nende vahel köök. Aga üks tuba, elutuba, on jah selgelt puudu. Selle saab perspektiivis lahendada nii, et võtta üks sein maha ja jätta 1 magamistuba + avatud köök-elutuba. Seega sobib elamiseks kas ühele inimesele v paarile. Aga mitte kahele eraldi inimesele, jah. ????

Meil on kodu 42,7 m2. Plaani järgi peaks olema 2 toaline- köök, elutuba ja magamistuba. Aga me oleme teinud nii, et lohistasime köögi elutuppa (mahub kõik kenasti ära- diivan, laud, köögimööbel, muidugi suur sektsioon pole mõeldav). Magamistuba on kahe lapse päralt. Sinna mahub nari ja 2 arvutilauda ja suur riidekapp (seal on siis kogu pere riided, õnneks meil pole palju riideid). Ja endine köök..  see ülipisike mustamäe köök- ehk on 2,20m×2,20m- see on meie magamistuba. Ega seal ongi vaid 140 lai voodi ja üks öökapp, kus hoian aluspesu. Ja tv seinal. Rohkem pole vaja ruumi.

Me selles väikses korteris isegi 6 lapsega sünnipäeva pidanud. Ja lastel koguaeg sõbrad külas. Teevad pannkooke või mängivad pleistat. Varem kui lapsed väiksemad olid siis tundus küll, et ruumi vähe.. aga nüüd, kui nad rahulikumad on täitsa chill…

 

Ahjaa. Meil on veel koer kaa 🙂 Aga häid lambaid pidigi palju ühte lauta mahtuma, eriti kui laudake on läbimõeldult ehitatud.

Aga muidugi, kui oleks võimalik ostaks maja, 5 toalise lausa. Aga samas, ei paista ka praegune kodu kedagi häirivat. Nunnu ja kompaktne. Õnneks on meil vähe asju.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

240 ruutu + garaaz, katlaruum ja saun. 2 magamistuba 2 vannitub 1 eraldi WC.

Kui suured need magamistoad on või kui palju teil neid tube veel on, mida magamistoana kasutada ei anna?

1 magamistuba on 40 m2, selle juurde kuuluv vannituba 25 m2 + garderoob ca. 10 m2, ongi 75 ruutu koos. Teine magamistuba 30 m2 + vannituba 15 m2. Elutuba/köök kokku u. 70 m2, majapidamisruum u. 9 m2. Lisaks galerii (läbi 2 korruse) piisavalt suur esik + eraldi WC.

Saabki kokku. Mulle meeldivad suured ja avatud ruumid, elutoa korgus on 5,5 m, maja kogu 1 külg (ehk siis metsapoolne) üleni klaasist.

Ja vabandust, unustasin – väike kabinett on ka mida häda korral külaliste magamistoaks kasutada.

Häda korral minnakse ikka vetsu, mitte magamistuppa?

Ikka peab oma lollust laiale maailmale kuulutama, sinu nali ei olnud teab mis naljakas.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 20:15; 18.11 22:25; 19.11 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen rahul asukohaga (kesklinn) ja toredate naabritega, kuid ruumiga on kitsas.
Praegu 2 magamistuba (kusjuures lapsed käivad minu omast läbi, kehv planeering) + avatud köök ja elutuba, aga ideaalis tahaksin, et kõigil oleks oma magamistuba ning mul ruumi ka kodukontoriks, nii et 5-toaline maja/majaosa linna külje all sobiks meile hästi. Ehk järgmisel aastal õnnestub see vahetus ära teha, st saame seda omale lubada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole enam rahul maja suurusega, 8 tuba koos köögiga ja pinda 210m2 Sama palju siis keldrikorrusel. Oleme mehega kahekesi, lapsed täiskasvanud. Nüüd võiks olla pisike 3 toaga maja, et ei peaks meest telefoniga mööda maja taga otsima. Aga kuna on endal nullist ehitatud, siis on nagu ka raske lahti lasta. Muidu olen rahul.

Ja meid abikaasaga 2 kahejalgset + 2 kassi, maja 240 m2 (meie magamistuba, 2 võõrastetuba, elutuba, kontor, minu käsitöötuba, köök-söögituba, majapidamisruum, wc, wc-duširuum, keldrikorrusel saun wc- ja puhkeruumiga, garaaž, sahver, katlaruum) ja tunnen, et väiksemasse küll ei mahu. Tähendab, mahuks muidugi, aga harjumuse jõud on nii suur. Ilmselt ka miskitsorti lapsepõlvetrauma, kui elasime 3 põlvkonda ehk 7 inimest 3-toalises korteris. Unistasin 200x päevas, kuidas mul on OMA TUBA, oma isiklik riidekapp ja puhvet, kus peal 7 portselanist elevanti (maagiline pilt ühest ammusest filmist). Vähene ruumilahendus saabus alles siis, kui sain 18. Paraku sain seda väga lühikest aega nautida, sest aasta hiljem kolisin ise iseseisva elu peale (muidugi tikutoosisuurusesse üürituppa) ja nii ta läks. Sellest tõenäoliselt siis vajadus ruumi, õhu, valguse ja helguse järele. Ümber maja maadt laeni aknad-uksed oligi üks minu soov – et ma näeks ja tunnetaks a-va-rust.

Vanust 40+, aga vähemalt paarkümmend aastat ei mõtle ma kindlasti millegi väiksema peale. Mida elu reaalselt teeb ja toob, seda muidugi ei tea, ja ega ei mõtle ka nii pikalt ette.

Täiesti minu mõtted ja kogemused – sain ka nö trauma kitsastest oludest ning väiksest saadik oli unistus omada suurt maja, kus on palju ruumi. Nüüdseks olen enda unistuse realiseerinud ja ei kahetse, olen enda elutingimustega ülirahul. Elan elukaaslasega kahekesi ja meil ka 8 tuba + muud ruumid. Inimesed vahepeal imestavad, et mis te nii suures majas teete kahekesi, mul on aga igal toal kasutus ja tõesti naudin.

Mul on jälle lapsepõlves suures majas elamise trauma ja olen nüüd maru-usklik korterielanik.
Üksteisega suheldi karjudes üle maja. Koristamine võttis terve igaviku ja oli nii raske. Kõrged laed tõmbasid soojuse üles ja talvel olid toad jahedad. Korra kadus meil kass ära ja tuli välja et ta oli kolmanda korruse külalistetoas riidekapis kinni mitu päeva, vedas et ta leidsime enne kui ta janusse oleks surnud.
See ka ei meeldinud, et sõbrad elasid linnas, ja nendega kohtumiseks pidin pikalt bussidega sõitma ja koju tagasi saamiseks viimane buss tuli kell 9.30 – hilja peale ei saanud kunagi jääda.

Võin elada mitmetoalises korteris, aga 4meetriste lagedega, eesruumide ja koridoride ja isikliku suure aiaga majas ei taha enam.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 14:38; 20.11 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus nendele, kellel siin 8 tuba, mitusada ruutu jne. Kui suured palgad teil on, et olete suutnud sellised elamised endale osta? Või on see pärandus? Pangalaen? Kõik olete ilmselt ka paarisuhtes, ehk siis kahe ininese sissetulekust jutt?

Olles keskmise, v isegi alla selle palgaga üksikema, ei saaks ma iial endale sellist elamist …

Milleks olekski vaja 8 tuba? Ainult siis ehk, kui sul on vähemalt 6 last.

Elutuba, vanemate magamistuba, vanemate kodukontorid (2tk, praeguses situatsioonis oleks abiks – kui mõlemal korraga loeng/koosolek/vms on) on juba neli tuba, nii et piisab neljast lapsest, kellele igaühele veel oma tuba ja ongi kaheksa tuba täis. Meil neli last ja viis tuba ja on mõnikord nagu puudu tuba või paar (aga kaks last on nii väikesed, et magavad meie toas ja mängivad elutoas ja nende tõttu ei saa mõlemad vanemad nagunii korraga arvutis vestelda).

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 20:56; 24.11 01:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ostsime ka 240m2 suuruse maja eelmise majanduskriisi aegu. Kõik vajalik olemas neljal tasapinnal – 5 tuba, köök eraldi ruumina, panipaigad, vannitoad ja wc-d, samuti garaaz ja keldris saun ja abiruumid. Laenumakse ilmselt väiksem, kui enamustel siin korterites on. Asukohaks Tallinn. Nüüdseks vajaks juba värskendust aga üldplaanis olen rahul. Kuna nurgapealne krunt siis see 2x suurem, kui teised krundid samas piirkonnas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 magamistuba on 40 m2, selle juurde kuuluv vannituba 25 m2 + garderoob ca. 10 m2, ongi 75 ruutu koos. Teine magamistuba 30 m2 + vannituba 15 m2. Elutuba/köök kokku u. 70 m2, majapidamisruum u. 9 m2. Lisaks galerii (läbi 2 korruse) piisavalt suur esik + eraldi WC. Saabki kokku. Mulle meeldivad suured ja avatud ruumid, elutoa korgus on 5,5 m, maja kogu 1 külg (ehk siis metsapoolne) üleni klaasist. Ja vabandust, unustasin – väike kabinett on ka mida häda korral külaliste magamistoaks kasutada.

Äge värk, kui sõna ‘kabinetttt’ välja arvata. Sellises kodus saaks elektritõuksiga sõita ja drooni lennutada. Olen väga kade. Väga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

240 ruutu + garaaz, katlaruum ja saun. 2 magamistuba 2 vannitub 1 eraldi WC.

Maja on 240 ruutu ning garaaz, katlaruum ja saun on eraldi ehitised?

Mis mind segadusse ajab, on osade naiste komme rääkida küll tubade pinnast, küll ma ei tea milest. Kinnisvarast rääkides on võrdlusühikuks maja/korteri üldpind. Paistab, et osad pole vist ise majaomanikud, kui ei tea oma eramu suurust.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 15:00; 24.11 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie maja üldpind on 200m2, sellest umbes-täpselt pool on majapidamisruumid, garaaž, töötuba ja küttekuur ja pesupesemise ja kuivatiruum, sahvritaoline hoiustusruum ja siis veel üks sõnaotseses mõttes ruum kus hoida kõikvõimalikku hoojakasutuslikku kola. Muruniiduk, suvemööbel jne.
Tube 4 ja meid kolm. Täiskasvanuil mõlemal võimalik kodukontoriks eralduda vajadusel ja pidada telefonivestlusi teist häirimata. Piisab ühest korrusest et kõik ruumid äramahutada, üks vannituba ja üks WC. Tõuseme ja käime pesemas erinevatel aegadel ja üksteist ei sega. Asukoht Tln lähedal ja väga rahul oleme.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus nendele, kellel siin 8 tuba, mitusada ruutu jne. Kui suured palgad teil on, et olete suutnud sellised elamised endale osta? Või on see pärandus? Pangalaen? Kõik olete ilmselt ka paarisuhtes, ehk siis kahe ininese sissetulekust jutt?

Olles keskmise, v isegi alla selle palgaga üksikema, ei saaks ma iial endale sellist elamist …

Mitte midagi isiklikku, aga ühe teenistusega üksikvanema peres ei saa mitte kuskil maailmas endale lubada maja mitme magamistoa ja mitme vannitoaga, kus lisaks saunad, garderoobid ja abiruumid.

Ära stressa ennast küsimusega, palju nende majade omanikud igakuiselt teenivad. Paljudel on üldse oma ettevõtted ja dividenditulu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Kodunurk Sinu kodu