Esileht Hobinurk Söömine Rootsi laeva peal

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: Söömine Rootsi laeva peal

Postitas:
Kägu
 Ma tõesti ei tahaks õhtusöögi eest 3 x 38 ehk 114 eurot maksta – see on kallim kui ühe otsa laevapilet kõigile kolmele kokku.

Kui teismelised nad sul on siis? Lastel on ju odavam hind bufees, aga restoranis maksad lapse toidu eest sama palju nagu täiskasvanu eest. Ses suhtes tasub bufee just lastega eriti ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Ma tõesti ei tahaks õhtusöögi eest 3 x 38 ehk 114 eurot maksta – see on kallim kui ühe otsa laevapilet kõigile kolmele kokku.

Kui teismelised nad sul on siis? Lastel on ju odavam hind bufees, aga restoranis maksad lapse toidu eest sama palju nagu täiskasvanu eest. Ses suhtes tasub bufee just lastega eriti ära.

Mu mäletamise järgi samuti – 12-17-aastaste Rootsi laud maksab ca pool täiskasvanu  hinnast. Noorematel veel vähem ja alla 6-aastastel peaks tasuta olema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhtuks soovitan buffeed, hommik võid ise ka midagi kaasa võtta, müslibatoonid, mahl vms, või poest osta laeva peal. Käin oma lastega, siis nad väga naudivad buffee sööki, ja hommikusöögi inimesed väga ei ole, oleme ise midagi kajutisse kaasa võtnud, hiljem vaatan tass kohvi kuskilt juurde 🙂

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tõesti ei tahaks õhtusöögi eest 3 x 38 ehk 114 eurot maksta – see on kallim kui ühe otsa laevapilet kõigile kolmele kokku. Kui teismelised nad sul on siis? Lastel on ju odavam hind bufees, aga restoranis maksad lapse toidu eest sama palju nagu täiskasvanu eest. Ses suhtes tasub bufee just lastega eriti ära.

Mina olen ostnud just Eestist minnes ainult hommikusöögi, kui veab saab aknaaluse koha ja Stockholmi sissesõitu nautida. Õhtul näksime midagi niisama või ostame kusagilt baarist mingi võileiva või kerge eine. Kodus saab ju enne kõhu täis süüa. Hommikusöök on tunduvalt odavam ka kui õhtusöök. Tavaliselt ootab meid mitmesajakilomeetrine reis, siis ei pea kohe Stockholmis söögikohta otsima hakkama.

Koduteel vastupidi, võtame õhtusöögi, oleme kusagilt kaugemalt tulnud ja lõunaks tee peal vaid kerge eine võtnud, õhtul saavad siis alati näljased teismelised kõhu täis ja vanemad endale klaasi veini lubada. Hommikul jõuab laev nii vara Tallinnasse, et maksimum, mis võtame on kohv mõnest kohvikust ja saiake, mõnikord on ka müslibatoon või kerge näks kajutis kaasas olnud. Kui Lõuna-Eestisse või kaugemalegi peaks sõitma, siis ilmselt võtaks hommikusöögi ka.

Välismaal ongi tihtipeale kõik kallim kui kodus, reisile minnes arvestan sellega. Või kui on säästureis, siis võtan võileivad kaasa (või konservid ja lahustuvad pakisupid nagu 90datel sai käidud. Sellist pattu, et keeduspiraaliga oleks kajutis midagi keetnud, pole küll teinud, siis käisime bussiga ja bussis oli kohviautomaat, millest sai ka kuuma vett ja priimus ol ka kaasas, millel vahepeatustes sai lõunasööki vaaritatud).

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa sinna üldse lähed, kui raha ei ole?

See ka pole nüüd õige. Miks peaks üleliia laristama kui seda võimalust lihtsalt pole? Hinnatundlikkus pole rottimine ega pole kuidagi ka häbiväärne, kõik ei teeni miljoneid ega isegi tuhandeid mitte, see ei tähenda, et nad ei tohiks isegi Rootsi sugulastele külla sõita… Küsimus TA poolt oleks võinud küll olla sõnastatudki nii, et olen hinnatundlik ja mis oleks mõistlikum, siis poleks tekkinud sellist poleemikat siin. Aga olulised asjad said öeldud – võileivad on seal nii kallid, et neid tasub küll pigem kaasa võtta ja siis üldse mitte laevas süüa, vaid kajutis, kui kiirtoidus on kaaluga müük, siis sinna teismelistega, kes põhiliselt kartulit söövad, ka minna ei tasu ja restoranis on üks praad sama hinnaga mis kogu buffet. Ehk et keskmisele inimesele ongi see viimane parim valik, saab ise valida, mida sööd, kuipalju sööd ja erinevaid asju süüa.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hommikul jõuab laev nii vara Tallinnasse, et maksimum, mis võtame on kohv mõnest kohvikust ja saiake, mõnikord on ka müslibatoon või kerge näks kajutis kaasas olnud.

Laev jõuab Tallinnasse 10.45. Kui see on vara, mis kell te siis kodus hommikust sööte?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laev jõuab Tallinnasse 10.45. Kui see on vara, mis kell te siis kodus hommikust sööte?

Vabadel päevadel hea, kui 11-ks  silmad kõigil lahti on 🙂

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt saa aru, inimesi on ka teistsuguseid kui sina.

Saan küll, aga kas sina saad? Ma ei lähe kruiisi nautima, ma sõidan Rootsi (pikemaks). Mul ei ole imikud, vaid teismelised lapsed, kumbki pole eriti suure isuga (nagu ka ma ise). Ma tõesti ei tahaks õhtusöögi eest 3 x 38 ehk 114 eurot maksta – see on kallim kui ühe otsa laevapilet kõigile kolmele kokku.

Sain aru kyll ja aktsepteeringi sinu seisukohta. Ja ytlengi, et võta pott kodutoiduga kaasa selliste eelduste juures.

Laevas eraldi voikude ostmine läheb su 10.- EUR tykk ja järate ebatervislikku toitu.

Saa ykskord aru, buffee pole koguse mõttes valik:)))) arvad, et kõik õgivad seal või miks muidu toonitad, et te nii vähe sööte?  Ma söön vähem kui sina, arvan, aga valingi seal ampsukaupa endale meeldivad palad.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hommikul jõuab laev nii vara Tallinnasse, et maksimum, mis võtame on kohv mõnest kohvikust ja saiake, mõnikord on ka müslibatoon või kerge näks kajutis kaasas olnud.

Laev jõuab Tallinnasse 10.45. Kui see on vara, mis kell te siis kodus hommikust sööte?

Mina näiteks kell 14. Umbes. Monikord ka hiljem.

Üldse imestan, kui tihti ja palju syyakse.

Keegi siin kirjeldas, hommikul tugevalt, miski vahepala, lõuna ja õhtuks kõik nii nii näljased, et buffees saab ometi kõhu täis…

Ma selle graafiku juures ei suudaks järgmise päeva õhtuni midagi syya, saati siis samal õhtul buffeesse minna.

 

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma selle graafiku juures ei suudaks järgmise päeva õhtuni midagi syya, saati siis samal õhtul buffeesse minna.

Misasja?
Peale hommikusööki ei söö peaaegu midagi ja järgmise õhtuni ei lähe kõht tühjaks?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi arendavad lapsed silmaringi, kuidas restoranis käituda ja olla.

Olen üldiselt sinuga nõus, aga restoranikultuuri buffet’s küll lastele hästi näidata ei saa. Hämmastav, kuidas inimesed toitu suhtuvad. Toiduained põrandal, tallutakse otsas, liudadel kõik üle äärte jne
Oleme, mis me oleme, aga toitu oskame me eestlastena austada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi siin kirjeldas, hommikul tugevalt, miski vahepala, lõuna ja õhtuks kõik nii nii näljased, et buffees saab ometi kõhu täis…

Kujutad ette, mõningad isikud tõesti söövad hommikul, vahepala ja lõunasöögi ja õhtul ka veel. 4 korda päevas söömine on igati normaalne, kuigi vahel imestan küll, kuidas mõnele seal buffees viis taldrikutäit toitu sisse läheb. Eriti aplad olid ühed hiinlased, ennast pole ollagi ja no küll vitsutasid taldrikute ja taldrikute kaupa.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasja? Peale hommikusööki ei söö peaaegu midagi ja järgmise õhtuni ei lähe kõht tühjaks

Moslemitel ei lähe öised söögikorrad arvesse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma selle graafiku juures ei suudaks järgmise päeva õhtuni midagi syya, saati siis samal õhtul buffeesse minna.

Oot, et kui sa sööd hommikul bufees, siis sa ei suuda järgmise päeva õhtuni midagi süüa? Nii, oletame, et bufee on kell 9 hommikul. Sina suudad siis järgmine kord süüa millal? Järgmise päeva õhtul? See teeb siis u 24+12= 36 tunni pärast suudad sa midagi süüa? Sain ma õigesti aru?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot, et kui sa sööd hommikul bufees, siis sa ei suuda järgmise päeva õhtuni midagi süüa? Nii, oletame, et bufee on kell 9 hommikul. Sina suudad siis järgmine kord süüa millal? Järgmise päeva õhtul? See teeb siis u 24+12= 36 tunni pärast suudad sa midagi süüa? Sain ma õigesti aru?

Perekoolis on üks veidrik, kes sööb ainult niipalju, et elus püsida. Ta on rääkinud, et ei saa toidust naudingut ning unustab üldse süüa.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis on üks veidrik, kes sööb ainult niipalju, et elus püsida. Ta on rääkinud, et ei saa toidust naudingut ning unustab üldse süüa.

Ma sellest PK veidrikust ei tea midagi, aga päriselus tunnen küll üht sellist inimest, kel mingil põhjusel näljatunnet üldse ei tekigi. Mitte kunagi. Kui oli noor ja esimest korda läks kodust välja omaette elama, siis ei osanud sellele tähelepanu pöörata, et söömine on eluks vajalik ja sattus kaks korda  haiglasse, kukkus lihtsalt kokku.  Söömine pole tema jaoks kindlasti mitte nauding, lausa ebameeldiv.
Nüüd vanemana ta loomulikult ammu teab, et toit on vägagi oluline ja praegu tuletab ta telefon meelde, et aeg on süüa. Ta on ka teinud arvutused, mida ja kui palju ja kui tihti on minimaalselt kohustuslik, et normaalselt elus püsida.  Aga ikka jätab kordi vahele, sest lihtsalt ei viitsi sellega tegeleda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinki õhtubuffeed on väga maitsvad ja see jutt, et ei paku maitseelamusi, on veidi aegunud. Hommiksöök oli ka ok. Sõime küll kurguni täis. Õhtusöögi vein oli ka täiesti ok.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinki õhtubuffeed on väga maitsvad ja see jutt, et ei paku maitseelamusi, on veidi aegunud. Hommiksöök oli ka ok. Sõime küll kurguni täis. Õhtusöögi vein oli ka täiesti ok.

Vein oli väga odav.   Minust veel arenenum maitsemeel oleks kõlbmatuks tunnistanud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi arendavad lapsed silmaringi, kuidas restoranis käituda ja olla.

Olen üldiselt sinuga nõus, aga restoranikultuuri buffet’s küll lastele hästi näidata ei saa. Hämmastav, kuidas inimesed toitu suhtuvad. Toiduained põrandal, tallutakse otsas, liudadel kõik üle äärte jne

Oleme, mis me oleme, aga toitu oskame me eestlastena austada.

vat toitu põrandal pole mina veel aastate jooksul näinud.Raiskamist küll. Ka minu enda taldrikus, kui selgub, et valitud pala ei maitse mulle.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinki õhtubuffeed on väga maitsvad ja see jutt, et ei paku maitseelamusi, on veidi aegunud. Hommiksöök oli ka ok. Sõime küll kurguni täis. Õhtusöögi vein oli ka täiesti ok.

Vein oli väga odav. Minust veel arenenum maitsemeel oleks kõlbmatuks tunnistanud.

Oh nii pheen, nii pheen!

Loomulikult on odav. See on siiski buffee. Meie laua nõudlik maitsemeel, kes algul seda peediks nimetas, jõi 2 klaasi ja kiitis lõpuks takka.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinki õhtubuffeed on väga maitsvad ja see jutt, et ei paku maitseelamusi, on veidi aegunud. Hommiksöök oli ka ok. Sõime küll kurguni täis. Õhtusöögi vein oli ka täiesti ok.

Vein oli väga odav. Minust veel arenenum maitsemeel oleks kõlbmatuks tunnistanud.

saab kallimaid jooke ka tellida, kui väga odav juua

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on buffee oma hinda igati väärt. See Fast line on jube- esimesel korral kruiisil käies tegin vea ning pärast seda korda väldin täiesti

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

38.- eurot koos jookidega on megakallis õhtusôôk?! Vabandust, aga mis planeedil sina elad või kus restoranides kaid?

Mind joogid peale mahla ja kohvi ei huvita, seega kui joodik-käod kaanivad palju, siis kvaliteetse toidu pakkumiseks sealt palju raha ei jää.

Ilmselt siis oledki pehme tibuemme, ainult oma lapsekesed ees ja taga. Mind jälle ei huvita mahl. Milleks seda vaja?? Mahl on söök, mitte jook, puhas mõttetu susivesikulaks.

Ainus õige hook on nii voi teisiti vesi.

Nii et ära sinagi arvusta teisi, igaühel omad joogid ja söögid.

Kui soovid lihtsat õhtusööki ja ka nii õudselt hinnatundlik, et lausa 38.- õhtusöögi eest piiramatu valikuga on palju, siis tee endale ja lastele kodust potike kaasa, fooliumisse ja seisab soe kyll. Kajutis siis järate oma säästukat ja saate lihtsa õhtusöögi, kus ometi midagi maksma ei pea.

Sinusuguseid Rootsi laeval näha küll ja veel.

Lihtsalt saa aru, inimesi on ka teistsuguseid kui sina. Osade jaoks ei ole see, et “kõht täis pugitud”, vaid nauding, vaate nautimine, veinid, vestlus seltskonnas. Mitu tundi jutti. Ühtlasi arendavad lapsed silmaringi, kuidas restoranis käituda ja olla.

Ja üleüldse on laevadel olemas ka a la carte restoranid, samuti väga normaalsed. Pole sul muret, et pead kellegi veinikaanimise kinni maksma.

Ehk et pole ju vaid kohvik või buffee valikud. On võimalik näsida kajutis kaasavoetud toitu v syya a la carte restos samamoodi. Seetõttu ei saagi täpselt aru, mis su probleem on. Tundub siiski, et vaid raha. Sel juhul pott kodusöögiga kajutisse.

Naersin nii, et kõht valutab. Aitäh! 😀

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis on üks veidrik, kes sööb ainult niipalju, et elus püsida. Ta on rääkinud, et ei saa toidust naudingut ning unustab üldse süüa.

Ma sellest PK veidrikust ei tea midagi, aga päriselus tunnen küll üht sellist inimest, kel mingil põhjusel näljatunnet üldse ei tekigi. Mitte kunagi. Kui oli noor ja esimest korda läks kodust välja omaette elama, siis ei osanud sellele tähelepanu pöörata, et söömine on eluks vajalik ja sattus kaks korda haiglasse, kukkus lihtsalt kokku. Söömine pole tema jaoks kindlasti mitte nauding, lausa ebameeldiv.

Nüüd vanemana ta loomulikult ammu teab, et toit on vägagi oluline ja praegu tuletab ta telefon meelde, et aeg on süüa. Ta on ka teinud arvutused, mida ja kui palju ja kui tihti on minimaalselt kohustuslik, et normaalselt elus püsida. Aga ikka jätab kordi vahele, sest lihtsalt ei viitsi sellega tegeleda.

Mina usun seda juttu alles siis, kui sa annad viited neile teadusartiklitele (või kasvõi ühele), mida Eesti meditsiiniteadlased on selle inimese haigusjuhust publitseerinud. Muidu on see jutt pullik*ka.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina usun seda juttu alles siis, kui sa annad viited neile teadusartiklitele (või kasvõi ühele), mida Eesti meditsiiniteadlased on selle inimese haigusjuhust publitseerinud. Muidu on see jutt pullik*ka.

Muidugi on selliseid inimesi olemas. Anorektikutel on pigem vastik, kui midagi kõhtu läheb, kui aga kõht on tühi, on hea ja kerge olla. Neid inimesi ei ole vähe, kellel on normaalne signaalsüsteem sassis, kas ei jõua signaal tühja kõhu kohta ajju või ei jõua sinna täiskõhusignaal ja kõht on kogu aeg tühi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina usun seda juttu alles siis, kui sa annad viited neile teadusartiklitele (või kasvõi ühele), mida Eesti meditsiiniteadlased on selle inimese haigusjuhust publitseerinud. Muidu on see jutt pullik*ka.

Vabandust, aga mul pole aimugi mingitest teadusartiklitest, veel vähem kellegi haigusloost. Kirjutasin vaid, et tunnen sellist inimest.
Ja mul on ka täiesti kama, mida sa usud või ei usu. Kui oled seda tüüpi, et “pole näinud – pole olemas”, siis uuri ise, kui tõepoolest teada tahad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )


Esileht Hobinurk Söömine Rootsi laeva peal