Esileht Kodunurk Soovitage häid eesti purgisuppe/-toite

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Soovitage häid eesti purgisuppe/-toite

Milline purgis müüdav toit (Salvest jmt) kõlbab ka päriselt süüa? No et poleks igasugust sodi täis ja samas oleks ka maitsev? Soovitage midagi oma kogemustest, sest poeriiulid on erinevat kraami täis ja raske on valida. Ei tahaks aga päris puusse ka panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle maitseb väga Salvesti suvikõrvitsa salat. Söön tavaliselt hommikuks koos kodujuustu ja omletiga. Just õige maitse.
Salvesti magus-vürtsikas köögiviljasalat on ka hea, Põltsamaa grillsalat samuti.
Salvesti praekapsast mandariinide ja köömnetega armastab terve pere. Alati on avatud purk külmikus ja teine riiulil varuks, et ikka oleks, kui isutab. Vahel süüakse isegi külmalt. Või soojendatakse paar lusikatäit mikrokas kotleti kõrvale.
Hernesupp suitsulihaga tahab natuke värskeid ürte, samuti rassolnik, aga mõlemad on üsna head. Vahel tuleb suur isu just sellise supi järele, aga ise keetmine oleks paari kausitäie pärast täiesti mõttetu.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 22:43; 23.06 11:58; 09.07 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enam-vähem suvaline Salvesti purgindus on söödav, vajaduse korral lisadki yrte või juustu või hapukoort või mida hing ihaldab.

Jah, mulle meeldib nullist kokata, aga mõnikord napib aega või tervist või tarvilikke tooraineid. Sellistex juhtudex ongi köögiriiulis rivi supipurke — leiba nad ei kysi, ruumi võtavad vähe, säilivad kaua.

Loe purgilt, mis seal sees. Ilma lihata kipub olema ilma maitseta, nagu ka kolmeminuti siltidega kraam. Kuna aga meie ei tea, mis nimelt Sinule sobib, pead ikka ise katsetama.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Salvesti suppidest söön peamiselt hernesuppi suitsulihaga, hapukspsaborši veiselihaga, hapukapsasuppi. Ühegi nende koostisosades mingit jama ei paista. Suvikõrvitsa salat on ka hea Salvestil, samuti erinevad praekapsaversioonid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitage häid eesti purgisuppe/-toite

Töötad Salvesti turunduses?
Aga sul on ju numbrid näha, mida müüakse rohkem, mida vähem?

Ma ei kujuta ette, et tavaline, mõistusega inimene tuleks sellist asja küsima.
Ühele meeldib hernesupp, teine peab lugu boršist jne ja et seda enda jaoks selgeks teha, peab nagunii nad kõik läbi proovima.
Ja kui 2,49€ raiskad ära, kas siis on “puusse panemine”?

0
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldis kunagi see, aga siis sain paar korda liiga õlist toodet ja enam pole ostnud.
Enam-vähem kindla peale minek on Säästu hernesupp (minu jaoks kõik balansis, söön ka külmalt, otse purgist).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Säästu neid rohelise kaanega ma ei kasuta, nendes on maitsetugevdajad. Salvesti enda märgiga purgisuppides ei ole.
Mõni borsisupipõhi ja hernesupp suitsulihaga on igaks juhuks sahvrinurgas olemas, kui peaks tekkima isu, aastas korra-paar kuluvad päris ära.
Kuna meie peres on üks inimene, kes gluteeni süüa ei või, ja purgisuppides on nisujahu sees (ja siis loomulikult ei saa osta makaronisuppi jms), siis temale on külmsupp Suvi borshipõhjaks, sest see on ainuke, kus nisujahu pole. Ükskord kaebasin ka Salvestile, et MIKS on jahu supi sisse vaja panna, aga nad ütlesid, et kahjuks see on kõige parem ja odavam paksendaja.

Salvesti väike pudeliketsup on meil alati, pudelid lähevad kodusesse taaskasutusse siirupipudelitena.
Kõige lemmikum salat on magusvürtsikas köögiviljasalat, just mõnusalt tsilline. Üldse mitmete aastate uudissalatid on olnud kõik vähemalt ok või väga head (grillisalat vähe äädikane, aga eks see olegi tema eripära). Kõrvitsasalatitele ja praekapsastele pole ka midagi ette heita.

Põltsamaa/Felixi omad on enam-vähem sama kvaliteediga, pole ka palju viletsam.

Mingeid makaroniroogi ja tatrapudrusid ma teen siiski ise. Lapsepõlvetoit 30a tagasi oli Tartu Konservitehase makaronid hakklihaga purgist, kui isa süüa tegi 😀

Aga kui rääkida laiemalt valmistoitudest ja mitte ainult päris konservidest, siis Joel Ostrati road on head (kallid küll igapäevaseks tarvitamiseks),
Mamma asjad ja Selveri köök on üsna jama.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 11:21; 04.07 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib Põltsamaa Sügisesalat. Salvesti toodangust kasutan Seljankat lihaga(suitsulihaga oli mingi imelik kõrvalmaitse juures), Borši, praekapsast ja guljašši. Sellele viimasele lisan liha, koort ja tomatipastat juurde, siis saab korraliku koguse.

Ühepajatoitu olen ka proovinud aga sellegi kipub minu jaoks mingi veider kõrvalmaitse olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neist kolmeminutilistest on kõige parem rassolnik kui sinna liha juurde praadida. Kasutame peekonit. Teised purgisupid kõigilt enamuses on nojah ja mõni kõlbab süüa ainult väga hirmsa näljaga.
Ei Salvesti ega Põltsamaa mulgikapsastele pole midagi etteheita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile mehega meeldib Salvesti tähestikusupp, päris korralik portsjon tuleb sellest. 700ml nagu kirjas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rimi borš on täitsa okei, seda mõnikord ostan tagavaraks, et kui ei jõua süüa teha, siis see on ainus asi, mida laps on purgisuppidest nõus sööma 😀 Liha tuleb juurde panna.

Lihadest sööb seda: http://oskar.ee/index.php/uued-tooted-2/kauakupsetatud-rebitud-veiseliha/

Linnas olles, kui wolt töötab, siis on kindla peale minek tellida supp Lidost.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Borš on enam-vähem ainuke, mida ma poesuppidest ostan. Ükskord proovisin frikadellisuppi, see ei kõlband kassi saba alla kah.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik purgisupid on sama maitsega ja ükski ei ole hea. Maitsetugevdajaga haisevad jälgilt.

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 23:22; 29.06 01:11; 02.07 22:53; 04.07 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmik on Külmsupp “Suvi”
Väidetavalt pole seal muud konservanti kui sidrunhape.
Praekapsas oli ka täitsa ok.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lol. Ma isegi ei tea, mis purgisuppe olemas on, aga perekooli hoolsad pereemad kõik teavad.
Kõik pidud ju ise hoolsalt “kodust sooja toitu” kokkama.

+2
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik pidud ju ise hoolsalt “kodust sooja toitu” kokkama.

Vaata, inimesed söövad vähemalt 3 korda päevas. Iga jumala päev. Mina olen pereema olnud pea 30 aastat. Tee kerge korrutustehe ja näed, et selle aja jooksul on igaüks meist söönud 33 000 korda, neist vähemalt pooled kodus, aga ilmselt ikka rohkem 🙂 Ja kui need toidukorrad veel pereliikmete arvuga korrutada … 😀
No ikka kasutame vahel ka valmistoodangut. Eriti, kui üks tahab herne-, teine kapsasuppi.
Paljud asjad on siiski head. Tõsi, makarone ma purgis ei osta, aga nt oad tomatikastmes või tuunikala soolvees kuuluvad meil mitme toidu koostisesse.
Ilma vabrikutoiduta ei ela meist ilmselt keegi.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 22:43; 23.06 11:58; 09.07 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, inimesed söövad vähemalt 3 korda päevas. Iga jumala päev.

Meie peres küll pole kunagi 3 korda päevas söödud.
Hommikuti ei taha meist keegi süüa, andke ainult kohvi. Umbes kell 12-13 võiks juba midagi kerget hamba alla panna, paar võileiba tassitäie kohvi kõrvale nt. Õhtul siis korralikum kõhutäis (kindlasti praad) ja rohkem ei taha keegi midagi.

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, inimesed söövad vähemalt 3 korda päevas. Iga jumala päev.

Meie peres küll pole kunagi 3 korda päevas söödud.

Hommikuti ei taha meist keegi süüa, andke ainult kohvi. Umbes kell 12-13 võiks juba midagi kerget hamba alla panna, paar võileiba tassitäie kohvi kõrvale nt. Õhtul siis korralikum kõhutäis (kindlasti praad) ja rohkem ei taha keegi midagi.

Vaene sinu pere siis. Absoluutselt ebatervislik variant.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.06 00:54; 02.07 01:10; 02.07 15:59; 03.07 00:30; 03.07 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikuti ei taha meist keegi süüa, andke ainult kohvi. Umbes kell 12-13 võiks juba midagi kerget hamba alla panna, paar võileiba tassitäie kohvi kõrvale nt. Õhtul siis korralikum kõhutäis (kindlasti praad) ja rohkem ei taha keegi midagi.

Pidev pohmakas või?

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 23:22; 29.06 01:11; 02.07 22:53; 04.07 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

boršisupid, hapukapsasupid ja hernesupid on peaaegu kõik sama maitsega ja sobivad kenasti söögiks.

see suvine peedi-külmsupp on minu meelest liiga soolane, panen tavaliselt topelt koguses keefiiri. aga seda saab kenasti kasutada ka rosolje tegemiseks, kui muna, keedukartulit ja kurke-õunu ja hapukoort juurde panna.

meeldivad avastused on “Wokid”, mõlemad riisiga. üks on köögiviljawok, see on natuke krehvtisem, teine kanawok – see on mahedam ja sees ka ananass ja seened.

absoluutselt ei kõlba aga nö heledad purgisupid: frikadellisupp, kanasupp, kukesupp jne – kõik on kuidagi hullult üle soolatud. isegi see ei aita, kui panna 2x rohkem vedelikku ja nt keedukartuleid või makarone lisaks, ikka soolane.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühepajatoit Salvesti oma, on ju ka enam vähem

https://www.google.com/search?q=salvesti+%C3%BChepajatoit&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjEjZ2ToI_jAhXuwqYKHVIKDIEQ_AUIECgB&biw=1258&bih=603#imgrc=uVfZpH-DbYRz9M:

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle maitseb seeneseljanka:
https://www.google.com/search?q=seeneseljanka&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjMv_be-JHjAhXyl4sKHYFHC1wQ_AUIESgC&biw=1366&bih=657#imgrc=tZHh53pQyhblMM:

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oli vist Salvesti oasupp, mida lihavõtte ajal sai ostetud. Minu meelest maitsvam kui kodus keedetud. Ma ei tea, millest see tuleb, aga ise ube keetes jäävad nahad kuidagi palju kõvemad ja mulle ei meeldi. Ja selle purgisupi üldine maitse oli ka väga hea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oli vist Salvesti oasupp, mida lihavõtte ajal sai ostetud. Minu meelest maitsvam kui kodus keedetud. Ma ei tea, millest see tuleb, aga ise ube keetes jäävad nahad kuidagi palju kõvemad ja mulle ei meeldi. Ja selle purgisupi üldine maitse oli ka väga hea.

Ube tuleb enne leotada, niisama kui herneidki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lol. Ma isegi ei tea, mis purgisuppe olemas on, aga perekooli hoolsad pereemad kõik teavad.

Kõik pidud ju ise hoolsalt “kodust sooja toitu” kokkama.

Meil tehakse küll iga õhtu sooja kodust toitu ja igasuguseid imeasju, kodust leiba, ülepäeviti toorköögiviljamahla, koduseid küpsetisi, salateid ja köögivilja, aga meilgi leidub kordi, mil keegi ei viitsi mitte midagi süüa teha ja võetakse üks purgisupp. Terve elu ei jõua mööda nööri käia, vahel võib ka hamburgeri süüa või purgisuppi, usu, sellesse ei sure.
Meie kasutame hernesuppi suitsulihaga (seda ei viitsi ise küll keeta) ja borši.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke purgisupp, mida ostan on borš veiselihaga. Olen ise seda suppi teha nöökinud ja ei tulnud hea, purgisupp on parem. Samuti on Salvesti praekapsad väga head. Vanasti meeldisid väga mulgikapsad, kui sain selle tegemise käppa (megalihtne) ja talvel podiseb ahjupott kapsastega alailma ahjus.
Mina ei tee 3x päevas süüa, hommikul on kerge söök, lõunat sööme väljas (kogu perega) ja õhtul sööme kergelt. Suurem söömine on nädalavahetusel, kuna hea söögi tegemine nõuab aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.07 00:01; 02.07 07:45; 02.07 22:05; 03.07 07:56; 08.07 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tee 3x päevas süüa, hommikul on kerge söök, lõunat sööme väljas (kogu perega) ja õhtul sööme kergelt.

Tööl-koolis-lasteaias ei käi perest keegi?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.06 00:54; 02.07 01:10; 02.07 15:59; 03.07 00:30; 03.07 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tee 3x päevas süüa, hommikul on kerge söök, lõunat sööme väljas (kogu perega) ja õhtul sööme kergelt.

Tööl-koolis-lasteaias ei käi perest keegi?

Pidasin silmas praegust aega, kui on vaheaeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.07 00:01; 02.07 07:45; 02.07 22:05; 03.07 07:56; 08.07 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tee 3x päevas süüa, hommikul on kerge söök, lõunat sööme väljas (kogu perega) ja õhtul sööme kergelt.

Tööl-koolis-lasteaias ei käi perest keegi?

Pidasin silmas praegust aega, kui on vaheaeg.

Kõik käite koolis ja olete vaheajal? Ema, isa ja lapsed? Põhimõtteliselt muidugi võimalik – mõlemad vanemad pedagoogid. Kas nii?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.06 00:54; 02.07 01:10; 02.07 15:59; 03.07 00:30; 03.07 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgitan – praegu on vaheaeg ja lapsed kodus. Läheme hommikul tööle, siis käin ise või käib mees kodust läbi, võtab lapsed ja läheme koos välja sööma. Kooli ajal on tihti nii, et laps tuleb peale kooli minu juurde ja käime ka söömas – siis läheb ringi või koju, vanem laps õpib ülikoolis.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.07 00:01; 02.07 07:45; 02.07 22:05; 03.07 07:56; 08.07 14:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Kodunurk Soovitage häid eesti purgisuppe/-toite

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.