Esileht Ilu Soovitage palun külmavaresele talveks

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Soovitage palun külmavaresele talveks

Postitas:

Ainult brändi järgi mantlit osta või välistada ei soovita.
Väikeseid meile tundmatuid tegijaid, kes võivad häid asju teha, on palju.
Kui tahad sooja, siis soovitaks ikkagi suletäidist (down coat/parka vms).
Aga seejuures on väga oluline, et tootel oleks ära märgitud mõned arvud.

1. “Fill power“. Piisavalt soojaks loetakse alates 550 cuin. Mida suurem arv, seda parem. Kui numbrit pole eraldi ära märgitud, eeldatakse, et arv on väiksem ja külmavaresele kindlasti ei soovitaks.
*Samas mängib siin rolli ka sulgede kaal – kui “fill power” on küll kõrge, aga gramme väga vähe, ei pruugi olla tegemist sooja asjaga. Kahjuks toovad kaalu välja vähesed tootjad. Siin saab lihtsalt loota, et kehva soojapidavusega sulejope puhul tootja neid arvusid ei hakka üldse välja toomagi..

2. Sulgede vahekord (näiteks 70/30). Mida suurem on esimene number, seda soojem on mantel. Jällegi – neid numbreid alati ära ei märgita.

Enda jopel (Bergans of Norway) on arvud vastavalt 650 ja 90/10 ja minu jaoks on see ikka ülimalt soe asi.
Lühike youtube õppevideo sulgede teemal.

Teine variant on spets insulatsiooni materjalid, mis võivad muidugi kallimad olla.
Näiteks Primaloft. Isiklik põgus kogemus sellega – katsudes tundus jube õhuke ja kerge, aga seljas tõsiselt soe. Kui sobib alpinistidele, siis peaks ka meie talve hästi üle elama.

Bergfreunde lehel võib ringi vaadata – seal on aeg-ajalt häid pakkumisi ja üle 100€ tasuta transport.
Näiteks Marmot mantel – korralik kirjeldus ja viisakas firma. Kas ka silmale piisavalt kena, on juba maitse asi. Võrdlus

Võib veel soodukaid leida:
SnowInn
Sportpursuit

Ja nagu keegi siin juba soovitas – meriinovillast pesu alla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sooja pikka jope-mantlit. Tõesti, mis oleks soe ja pikkust põlve alla. Selline kossakas. Ei tohi olla must, pruun, valge, tumesinine. Mul on juba praegu külm. Ma olen nagu hernekepp ja vererõhk ka madal. Külm kogu aeg. Mul on üks tagant pikema sabaga paks jope ka, aga põlved jahedas ja sellest ei piisa.

Hinnaklass- minu meelest on 250-350 (Didriksons) nats kallis. Ehk ikka on midagi muud ka kvaliteetset ja sooja olemas. No kui te ütlete, et kohe üldse pole midagi muud, siis ostan Didriksoni. Nägin, et on mingid pikad variandid olemas. Aga samas ei tea, kas need soojad ikka on.

Ah- jaa- peale esimest- teist pesu ei tohiks vooder kokku minna õmbluste juurde.

Soe pesu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõista, miks ei tohi olla riietusese must või (tume)sinine, need on ainsad värvid, mis sobivad kõikidele inimestele. Ülejäänud värvidega pead passima peale, et kas sobib või mitte.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mingi Columbia sulemantel hõbedase omni-heat voodriga, ülisoe. Ostsin millalgi Rademarist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõista, miks ei tohi olla riietusese must või (tume)sinine, need on ainsad värvid, mis sobivad kõikidele inimestele. Ülejäänud värvidega pead passima peale, et kas sobib või mitte.

Must kindlasti kõigile ei sobi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta lambanahkne kasukas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled külmavares, siis miks sa tahad kokkuhoida? Osta korralik jope, mis kestab aastaid ja on soe.

Mina olen ka külmavares ja ma keeldun külmetamast. Mina ostsin endale matkaspordist korraliku matka jope, pole kordagi külma tundnud. Lisaks ostsin ka korraliku meriino soojapesu.

Mina ei saa aru miks hoida sellise koha pealt kokku.

Kui inimesel pole kuskilt enam kokku hoida. 200-300 eur korraga mantli eest välja käia ei ole paraku kōigile jōukohane.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 20:35; 03.12 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõista, miks ei tohi olla riietusese must või (tume)sinine, need on ainsad värvid, mis sobivad kõikidele inimestele. Ülejäänud värvidega pead passima peale, et kas sobib või mitte.

Minule näiteks must ei meeldi. Talvel niigi koguaeg pime aeg, siis vōiksriideesegi seljas vähe heledam olla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 20:35; 03.12 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on hea ja sobib saledale. Ma olen teemaalgatajaga sama kasvu, pikkus oli umbes põlvini. Tundus soe.

https://www.weekendshoes.ee/columbiasulemantel-icy-heights-300522.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain just kätte ühest rootsi veebipoest tellitud Didriksons, Silje 2 parka, 159 eurot maksis. Veits kartsin, et äkki jääb lühike aga kuna ise vaid 163cm pikk, siis ilusti katab tagumiku ära. Väga soe jope, seljaosa seest karvane. Eelnevalt oli ka ca 4 aastst Didriksoni talveparka aga praegusega võrreldes oli eelmine tunduvalt õhem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõista, miks ei tohi olla riietusese must või (tume)sinine, need on ainsad värvid, mis sobivad kõikidele inimestele. Ülejäänud värvidega pead passima peale, et kas sobib või mitte.

just ja pealegi on must ka värv 🙂 ja minu lemmikvärv, suvel on lemmik valge. Kaks minu värvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on Montoni sulemantel, alguses oli soe, peale 2 keemilist juba ajab veidi sulgi ning nagu külmem ka, hea pikk on küll aga ise pesta üldse ei tohi ja hele määrdub ikka ruttu. Kuna igapäevaselt pikemalt õues tööalaselt siis ostsin Ostast ühe vene vatiinimantli ka, saab ise pesta ja soojapidavus ka siiani hea (kuskil 7x pestud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Ilu Soovitage palun külmavaresele talveks