Esileht Koolilaps Tartu 5 kooli katsed.

Näitan 26 postitust - vahemik 61 kuni 86 (kokku 86 )

Teema: Tartu 5 kooli katsed.

Postitas:

TERA vanemas kooliosas näiteks.

 

Minu lapsel on kõik A-d ja B-d

Millistes põhikoolides on täheline hindamine?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 14:24; 30.04 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil laps tegi mates, mis muidu n õrk, üle keskmise tulemuse, aga põles sellega Nii läbi, ette eesti keeles oli täht täitsa kustunud. Vestlustele hetkel kutset ei saanud( esimeseks valikud tugevad koolid aga väga ei muretse. Eeslmistest aastatest olen näinud, et enam vähem kõik üle 50 prossaste tulemustega on sisse saanud

kui esimesed valikud on tugevad koolid, siis ma hakkaks tõsiselt kutseka või mõne maakonnakooli peale mõtlema. vestlusele kutsutakse varuga ja juba eelmisel aastal komplekteerisid koolid uued klassid nende hulgast, kes olid selle kooli pannud 1. või 2. valikuks. st ka nõrk kool eelistab pigem seda nõrgema tulemusega õpilast, kelle valikus ta on 1. või 2. kohal, mitte seda, kes sinna tuleks siis, kui mujale ei saa. 3. valiku kool võib küll vestlusele kutsuda, aga tõenäosus, et selline õpilane sinna vastu võetakse, on suht olematu, sest 1. ja 2. valiku õpilastest saadakse juba klassid täis. kohti jätkub vaid pooltele katsetajatest

Eelmisel aastal jäid paljud välist abi kasutanud testitegijad vahele sellega, et kasutati lahendusprogramme, gümnasiste, lapsevanemaid jne. Lahendukäigud erinesid põhikoolis õpitust ja vestlustel (juhul kui kutsuti), ei oldud võimelised test-lahenduskäiku kordama.

kui on vähegi mõtlemisvõimega skeemitaja, siis teeb ta need ülesanded endale enne vestlusele minemist selgeks ja lahendab seal need ilusti ära. lapsed suhtlevad ju omavahel ning õpitakse teiste “vigadest”. kuna skeemitajaid on palju, siis ei pruugi tal koolis püsimisega probleeme tekkida, sest ega teisedki samal moel sissesaanud rohkemat ei oska

 

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 18:14; 29.04 21:15; 01.05 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vaatan siin toodud nōningaid tulemus, siis need on madalamad kui minu lapse ebaõnnestunud testi omad ja ikka saadi vestluskutse.  Järelikult ikkagi see koolide järjestus mõjutab vestlustele kutset.  Väga kurb. Nii jääb tark laps gümnaasiumist välja, sest testi päev polnud ta parim päev.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 17:34; 02.05 13:14; 02.05 23:27; 03.05 16:00; 07.05 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest on kahju jah, et koolide järjestus nii palju määrab – ei tea ju lapsed ette, kuidas neil konkreetsel päeval test õnnestub, et just õigetele koolidele panuseid teha. Üks lihtne korralduslik muudatus, mis asja minu meelest veidi parandaks, oleks see, kui eelistuste märkimine toimuks alles pärast testitulemuste teadasaamist.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 14:55; 05.05 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vaatan siin toodud nōningaid tulemus, siis need on madalamad kui minu lapse ebaõnnestunud testi omad ja ikka saadi vestluskutse. Järelikult ikkagi see koolide järjestus mõjutab vestlustele kutset. Väga kurb. Nii jääb tark laps gümnaasiumist välja, sest testi päev polnud ta parim päev.

Loomulikult mõjutab, Tartus vist sellel veel suurem kaal kui Tallinnas, kus ei ole kõigi koolide katsed koos.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 15:08; 16.04 15:54; 23.04 11:53; 23.04 20:49; 30.04 16:02; 02.05 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vaatan siin toodud nōningaid tulemus, siis need on madalamad kui minu lapse ebaõnnestunud testi omad ja ikka saadi vestluskutse. Järelikult ikkagi see koolide järjestus mõjutab vestlustele kutset. Väga kurb. Nii jääb tark laps gümnaasiumist välja, sest testi päev polnud ta parim päev.

Loomulikult mõjutab, Tartus vist sellel veel suurem kaal kui Tallinnas, kus ei ole kõigi koolide katsed koos.

Paraku, jah mõjutab päris palju. Eriti, kui 1. eelistus on HTG ja 2. Poska, testid ebaõnnetuvad ja vestlustele ei kutsuta, siis on lapse jaoks seis päris nukker.  Meie eelmise aasta kogemus on, et MHG ei võta 4. eelistusena ka kõrgete punktidega lapsi jutule. Tamme gümnaasiumisse on 3. eelistusena võimalik siiski sisse saada, kui vestlusel hästi läheb. Petersoni kohta kogemus puudub, aga olen kuulnud, et eelistavad pigem nõrgema punktisummaga 1. ja 2. eelistuse lapsi kui rohkemate punktidega 3. või 4. eelistuse omi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.04 21:17; 29.04 21:24; 29.04 21:32; 30.04 10:25; 30.04 15:20; 02.05 17:02; 03.05 07:46; 03.05 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oligi vaid kaks kooli valitud, mõlemasse kutsuti vestlusele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 18:17; 02.05 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellele motivatsioonikiri tuleks saata? Direktori, öppejuht?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 17:34; 02.05 13:14; 02.05 23:27; 03.05 16:00; 07.05 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie

Kellele motivatsioonikiri tuleks saata? Direktori, öppejuht?

Meie noor saatis eelmisel aastal topelt õppejuhile ja sellele kontaktisikule, kes sisseastumissüsteemis kooli poolt on määratud vastuvõtuga tegelema (sekretär?). Minu meelest saatis isegi sisseastumissüsteemi kaudu, seal oli koht, kust sai koolile kirja saata. Ühendust võttis ja vestlusele kutsus igatahes sekretär.

Ühendust võeti telefoni teel. Noorel oli tel. väljas, siis helistati mulle. Ja, siis noor helistas neile tagasi 🙂 Nii, et tasub telefon sees hoida peale motivatsioonikirja kirjutamist 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.04 21:17; 29.04 21:24; 29.04 21:32; 30.04 10:25; 30.04 15:20; 02.05 17:02; 03.05 07:46; 03.05 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellele motivatsioonikiri tuleks saata? Direktori, öppejuht?

Minu jaoks jääb mõistmatuks see JOKK skeem motivatsioonikirjadega. Kuidas saab see olla lubatud? Siis peaks sellisest võimalusest info ka olema ühiskatsete infos ja koolide vastuvõtukordades ju kirjas. Niipalju kui mina neid lugenud olen, sellist võimalust avalikult ei pakuta. Selline läbipaistmatus otsustamisel peaks olema välistatud.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.04 21:15; 29.04 21:18; 30.04 16:34; 30.04 16:38; 03.05 09:07; 03.05 16:09; 05.05 10:12; 05.05 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellele motivatsioonikiri tuleks saata? Direktori, öppejuht?

Minu jaoks jääb mõistmatuks see JOKK skeem motivatsioonikirjadega. Kuidas saab see olla lubatud? Siis peaks sellisest võimalusest info ka olema ühiskatsete infos ja koolide vastuvõtukordades ju kirjas. Niipalju kui mina neid lugenud olen, sellist võimalust avalikult ei pakuta. Selline läbipaistmatus otsustamisel peaks olema välistatud.

Motivatsioonikirjadest kuskil ametlikult kirjas pole, kuid seda on nii mõneski koolis mainitud avatud uste päevadel. St see ongi variant neile väga tublidele lastele, kellel see üks test ebaõnnestub. Ja ei ole nii, et kirjutad kirja, kutsutakse vestlusele ja saad kooli sisse. Pead ikka tõestama, et oled tõeliselt tubli. See tähendab, et lisaks headele õpitulemustele mängib suurt rolli ühiskondlik aktiivsus, kõrgetasemelised tulemused spordis, muusikas vm. St seal peab olema miskit, mis kooli paelub, et ta tõesti seda noort endale tahab.

Ja ma eeldan, et vestlusele jõudes kandideerib see motivatsioonikirja kirjutanud laps teistega ikka võrdsetel alustel. See tähendab, et kui vestluse punktid on nii kõrged, et kompenseerivad madalamaid testitulemusi ja summa ületab kooli sissesaamise lävendi, siis saab kooli sisse, kui punktisumma jääb siiski madalaks, siis ei saa sisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.04 21:17; 29.04 21:24; 29.04 21:32; 30.04 10:25; 30.04 15:20; 02.05 17:02; 03.05 07:46; 03.05 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellele motivatsioonikiri tuleks saata? Direktori, öppejuht?

Minu jaoks jääb mõistmatuks see JOKK skeem motivatsioonikirjadega. Kuidas saab see olla lubatud? Siis peaks sellisest võimalusest info ka olema ühiskatsete infos ja koolide vastuvõtukordades ju kirjas. Niipalju kui mina neid lugenud olen, sellist võimalust avalikult ei pakuta. Selline läbipaistmatus otsustamisel peaks olema välistatud.

mina ei saa aru, kuidas saab nii lollisti ühiskatseid korraldada. ja miks pahandada nendega, kes aktiivselt peale ebaõnnestumise otsivad ikkagi võimalusi gümnaasiumisse saada.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 17:34; 02.05 13:14; 02.05 23:27; 03.05 16:00; 07.05 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellele motivatsioonikiri tuleks saata? Direktori, öppejuht?

Minu jaoks jääb mõistmatuks see JOKK skeem motivatsioonikirjadega. Kuidas saab see olla lubatud? Siis peaks sellisest võimalusest info ka olema ühiskatsete infos ja koolide vastuvõtukordades ju kirjas. Niipalju kui mina neid lugenud olen, sellist võimalust avalikult ei pakuta. Selline läbipaistmatus otsustamisel peaks olema välistatud.

mina ei saa aru, kuidas saab nii lollisti ühiskatseid korraldada. ja miks pahandada nendega, kes aktiivselt peale ebaõnnestumise otsivad ikkagi võimalusi gümnaasiumisse saada.

Absoluutselt ei pahanda nendega, kes seda skeemi kasutavad. Pigem heidan korraldajatele ette, et miks see siis kohe reeglites kirjas ei ole kui ka selline vastuvõtmine on võimalik ja neile vastuvõetav. Aga kuidas neid ühiskatseid siis mitte-lollisti korraldada?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.04 21:15; 29.04 21:18; 30.04 16:34; 30.04 16:38; 03.05 09:07; 03.05 16:09; 05.05 10:12; 05.05 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurin, kas keegi on juba vestlusel käinud Treffneris? Mida seal üldse küsitakse? Laps peab rääkima oma hobidest? Tulevikuplaanidest?

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 11:05; 16.04 15:58; 23.04 11:35; 23.04 12:30; 04.05 10:47; 05.05 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku, jah mõjutab päris palju. Eriti, kui 1. eelistus on HTG ja 2. Poska, testid ebaõnnetuvad ja vestlustele ei kutsuta, siis on lapse jaoks seis päris nukker. Meie eelmise aasta kogemus on, et MHG ei võta 4. eelistusena ka kõrgete punktidega lapsi jutule. Tamme gümnaasiumisse on 3. eelistusena võimalik siiski sisse saada, kui vestlusel hästi läheb. Petersoni kohta kogemus puudub, aga olen kuulnud, et eelistavad pigem nõrgema punktisummaga 1. ja 2. eelistuse lapsi kui rohkemate punktidega 3. või 4. eelistuse omi.

1. eelistuse nii suur roll on tegelikult jabur. Pigem võiksid lapsed punktisummade alusel reaalidesse/humanitaarklassidesse jaotuda. No vähemalt MHG ja Treffner võiks vaimsed võimed aluseks võtta. Aga kui 1. eelistus määrab kõik, siis on igati loogiline, et Treffneri sügisestel lapsevanemate koosolekutel räägitakse väga pikalt ja põhjalikult õpiabitundidest.
Mis omakorda osutab, et tegelikult pole oluline, millisesse gümnaasiumisse satutakse, kõik koolid on ühesuguse tasemega. Kui on soov ülikooli minna, siis tuleb oma kooli õpetajatelt võtta kõik, mis võtta annab. Kui õpetaja elab omas mullis, siis võtke lisaks tasulisi kursuseid. Riigieksamite jaoks on nii eesti keele kui matemaatika omasid. Nendest on palju abi, vähemalt minu lapse tulemus tõusis tänu neile 87 punktini (kooli proovieksam 40, riigieksam 87). Ärge tähtsustage gümnaasiumivalikut üle, sellel ei ole mitte mingit sisulist mõtet, sest üks gümnaasium pole tegelikult teisest parem. Pigem toetage lapse iseseisvat õppimisoskust, sellest on rohkem kasu kui ükskõik millisest gümnaasiumist.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 09:20; 05.05 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

1. eelistuse nii suur roll on tegelikult jabur. Pigem võiksid lapsed punktisummade alusel reaalidesse/humanitaarklassidesse jaotuda. No vähemalt MHG ja Treffner võiks vaimsed võimed aluseks võtta. Aga kui 1. eelistus määrab kõik, siis on igati loogiline, et Treffneri sügisestel lapsevanemate koosolekutel räägitakse väga pikalt ja põhjalikult õpiabitundidest.

Mis omakorda osutab, et tegelikult pole oluline, millisesse gümnaasiumisse satutakse, kõik koolid on ühesuguse tasemega. Kui on soov ülikooli minna, siis tuleb oma kooli õpetajatelt võtta kõik, mis võtta annab. Kui õpetaja elab omas mullis, siis võtke lisaks tasulisi kursuseid. Riigieksamite jaoks on nii eesti keele kui matemaatika omasid. Nendest on palju abi, vähemalt minu lapse tulemus tõusis tänu neile 87 punktini (kooli proovieksam 40, riigieksam 87). Ärge tähtsustage gümnaasiumivalikut üle, sellel ei ole mitte mingit sisulist mõtet, sest üks gümnaasium pole tegelikult teisest parem. Pigem toetage lapse iseseisvat õppimisoskust, sellest on rohkem kasu kui ükskõik millisest gümnaasiumist.

[/quote]
Ei saa absoluutselt nõustuda eelkõnelejaga. Gümnaasiumil ja gümnaasiumil on väga suur vahe, aga kõige olulisem on tõesti, et nii õpilane ise kui ka tema vanemad oskavad teda aidata end adekvaatselt hinnata ja 1.ning 2.valik teadlikult teha. Treffneri abituriendi vanemana ütlen, et see gümnaasium on ikkagi neile, kes väga palju palju pingutada jaksavad ja tahavad.  Ka muidu tugevad õpilased vajavad mingites ainetes vahel õpiabi. Seega on see, et õpiabi võimalusest  kohe kooli algul räägitakse ju igati positiivne. See teebki tugeva kooli tugevaks, et õpetajate ja kaasõppurite tase on seal ühtlaselt nii kõrge, et mingeid tasulisi lisakursuseid nt  Treffneris, aga usun ka, et Poskas õppides vaja ei ole. Saab selle asemel  huvidega või huvitavate valikainetega tegeleda. Aga kui ei ole nii tugevat põhja põhikoolist, või nii suurt õpivõimet, või ka nii kõrgeid sihte, siis pole ju mingit vajadust HTG või Poskat 1.valikuks panna. Siis on mõistlik võtta suund Tammesse või MHG-sse, kus ka kindlasti antakse head haridust, aga üliheade riigieksami tulemuste saavutamiseks võib vaja olla lisaõpet vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.04 21:15; 29.04 21:18; 30.04 16:34; 30.04 16:38; 03.05 09:07; 03.05 16:09; 05.05 10:12; 05.05 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ei ole nii tugevat põhja põhikoolist, või nii suurt õpivõimet, või ka nii kõrgeid sihte, siis pole ju mingit vajadust HTG või Poskat 1.vaikuks panna. Siis on mõistlik ju vütta suund Tammesse või MHG-sse, kus ka kindlasti antake head haridust, aga üliheade riigieksami tulemuste saavutamiseks võib vaja olla lisaõpet vms.

Probleem ongi selles, et eriti nende e-testide korral võib ka suure õpivõime, kõrgete sihtide ja tugeva põhja korral juhtuda, et test ei lähe nii hästi kui võiks loota – aga seda ei tea ju ette. Ja siis ongi jama, sest esimesed koolid ei kutsu vestlusele, kui punkte vähe ja viimased ei kutsu sellepärast, et nad on tagumised valikud. Abiks oleks, kui koolide eelistused saaks märkida alles siis, kui tulemused teada.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 14:55; 05.05 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiks oleks, kui koolide eelistused saaks märkida alles siis, kui tulemused teada.

Minu meelest jube hea idee, oleks ka koolidel lihtsam valikut teha.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 11:05; 16.04 15:58; 23.04 11:35; 23.04 12:30; 04.05 10:47; 05.05 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ei ole nii tugevat põhja põhikoolist, või nii suurt õpivõimet, või ka nii kõrgeid sihte, siis pole ju mingit vajadust HTG või Poskat 1.vaikuks panna. Siis on mõistlik ju vütta suund Tammesse või MHG-sse, kus ka kindlasti antake head haridust, aga üliheade riigieksami tulemuste saavutamiseks võib vaja olla lisaõpet vms.

Teil on vist kogemus vaid ühe lapsega? Minu kogemus ütleb, et tegelikult on kõik Tartu gümnaasiumid võrdselt head ning kõrgete sihtide poole võib teele asuda ükskõik millises neist.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 09:20; 05.05 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul kogemus 2 lapse ja 2 kooliga. mõlemad head koolid, aga natuke on seltskonna vahe. ühes näen kõrgemalt motiveeritud ôpilasi. p.s. kumbki koolidest pole Treffner ega Peterson

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 09:14; 05.05 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul kogemus 2 lapse ja 2 kooliga. mõlemad head koolid, aga natuke on seltskonna vahe. ühes näen kõrgemalt motiveeritud ôpilasi. p.s. kumbki koolidest pole Treffner ega Peterson

jah,

Aga kui ei ole nii tugevat põhja põhikoolist, või nii suurt õpivõimet, või ka nii kõrgeid sihte, siis pole ju mingit vajadust HTG või Poskat 1.vaikuks panna. Siis on mõistlik ju vütta suund Tammesse või MHG-sse, kus ka kindlasti antake head haridust, aga üliheade riigieksami tulemuste saavutamiseks võib vaja olla lisaõpet vms.

Teil on vist kogemus vaid ühe lapsega? Minu kogemus ütleb, et tegelikult on kõik Tartu gümnaasiumid võrdselt head ning kõrgete sihtide poole võib teele asuda ükskõik millises neist.

jah, mul on tõesti kogemus vaid ühe lapsega, teine alles astus gümnaaisumisse ja tegi oma valiku nii oma seniste õpitulemuste kui ka huvisuuna järgi. Aga siis ju ei olegi probleemi, kui tegelikult kõik Tartu gümnaasiumid annavadki hea hariduse, siis tuleb valik pigem õppessuuna, valikainete jne järgi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.04 21:15; 29.04 21:18; 30.04 16:34; 30.04 16:38; 03.05 09:07; 03.05 16:09; 05.05 10:12; 05.05 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellegi lapsed on juba saanud kuskilt kinnituskirja? Ja kui on, siis millisest koolist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 18:58; 06.05 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lohutuseks vanematele, kelle lapsed ei saanud vestluskutset- meie laps ka ei saanud alguses, täna juba 2 kutset saanud.

Ei kirjutanud motivatsioonikirja ega võtnud kooliga ühendust, hakkasime vaikselt kutsekoole vaatama. Ja nüüd selline üllatus.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 17:34; 02.05 13:14; 02.05 23:27; 03.05 16:00; 07.05 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellegi lapsed on juba saanud kuskilt kinnituskirja? Ja kui on, siis millisest koolist?

Treffnerist sai kinnituse ja kinnitas juba omalt pooltki ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 16:23; 30.04 15:33; 07.05 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil laps tegi mates, mis muidu n õrk, üle keskmise tulemuse, aga põles sellega Nii läbi, ette eesti keeles oli täht täitsa kustunud. Vestlustele hetkel kutset ei saanud( esimeseks valikud tugevad koolis, aga väga ei muretse. Eeslmistest aastatest open näinud, et enam vähem kõik üle 50 prossaste tulemustega on sisse saanud

Saan aru, et kui praegu veel kutset ei ole, võib seda siiski loota mingi aja pärast? Või siiski mitte?

Minu teada, kui kutset pole, siis seda ka ei tule. Sest vestlustele kutsutakse ka lapsi ju suure varuga. Vähemasti eelmise aasta kogemuse põhjal küll keegi hiljem kutset ei saanud. Üks pisikene võimalus veel vestlusele saada tegelikult on – siis kui laps kirjutab kooli väga hea motivatsioonikirja. Kuid võimalused sisse saada on siiski väiksed, kui testipunkte vähe.

Kas keegi teab kedagi, kes on kutsutud selle motivatsioonikirja põhjal? Motivatsioonikirja kirjutamine pole probleem, aga uuesti pettuda, seda laps enam ei taha. Testi tulemused paraku polnud kiita, eelnevad õppetulemused head.

Minu poeg tahtis eelmisel aastal esimese eelistusena HTG reaali. Matemaatika tulemus oli keskmine, kuid vestlusele ei kutsutud. Kirjutas motivatsioonikirja ja sai kutse vestlusele, aga mitte reaalsuunda, vaid humanitaarsuunda. Loobus, sest sai 2. eelistuse kooli, Poskasse kohe vestlusele ja võeti kooli vastu. Hiljem kuulsin, et mitmel oli samamoodi, et HTG pakkus reaalsuuna asemel humanitaarsuunda pärast motivatsioonikirja.

Kellele erinevates koolides see motivatsiooni kiri saata? Õppealajuhatajale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil laps tegi mates, mis muidu n õrk, üle keskmise tulemuse, aga põles sellega Nii läbi, ette eesti keeles oli täht täitsa kustunud. Vestlustele hetkel kutset ei saanud( esimeseks valikud tugevad koolis, aga väga ei muretse. Eeslmistest aastatest open näinud, et enam vähem kõik üle 50 prossaste tulemustega on sisse saanud

Saan aru, et kui praegu veel kutset ei ole, võib seda siiski loota mingi aja pärast? Või siiski mitte?

Minu teada, kui kutset pole, siis seda ka ei tule. Sest vestlustele kutsutakse ka lapsi ju suure varuga. Vähemasti eelmise aasta kogemuse põhjal küll keegi hiljem kutset ei saanud. Üks pisikene võimalus veel vestlusele saada tegelikult on – siis kui laps kirjutab kooli väga hea motivatsioonikirja. Kuid võimalused sisse saada on siiski väiksed, kui testipunkte vähe.

Kas keegi teab kedagi, kes on kutsutud selle motivatsioonikirja põhjal? Motivatsioonikirja kirjutamine pole probleem, aga uuesti pettuda, seda laps enam ei taha. Testi tulemused paraku polnud kiita, eelnevad õppetulemused head.

Minu poeg tahtis eelmisel aastal esimese eelistusena HTG reaali. Matemaatika tulemus oli keskmine, kuid vestlusele ei kutsutud. Kirjutas motivatsioonikirja ja sai kutse vestlusele, aga mitte reaalsuunda, vaid humanitaarsuunda. Loobus, sest sai 2. eelistuse kooli, Poskasse kohe vestlusele ja võeti kooli vastu. Hiljem kuulsin, et mitmel oli samamoodi, et HTG pakkus reaalsuuna asemel humanitaarsuunda pärast motivatsioonikirja.

Kellele erinevates koolides see motivatsiooni kiri saata? Õppealajuhatajale?

Sisseastumine.ee kaudu käib kogu sisseastumisega seotud kirjavahetus. Sealt saab kõigile koolidele kirju saata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 61 kuni 86 (kokku 86 )


Esileht Koolilaps Tartu 5 kooli katsed.