Esileht Kodunurk Tatrapuder ainult hapukoorega jne

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Tatrapuder ainult hapukoorega jne

Postitas:

Tuli suur tatrapudru isu kuid kodus pole hapukoort. Mulle täiega maitseb tatrapuder ainult hapukoorega. Muude lisadega pole nii hea kui hapukoorega. Ja kui soola ka lisada, siis on isuäratav toit valmis.
Kas teil on ka nii,et mingi toit maitseb ainult koos mingi lisaga nt mannapuder võiga või moosiga või mingi liha teatud kastmega ?
Mulle veel maitseb mannapuder maasikamoosiga. Võiga kannatab süüa küll aga ei ole nii maitsev.
Ma tean,et see teema on veidike kentsakas küll ????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle maitseb tatrapuder ainult võiga 🙂 kui peekonit ja sibulat on juurde praetud, on superluks, aga ilma söömata küll ei jää. samas üks laps sööb mul ka ainult hapukooresalatiga (tomati v kurgi).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neljaviljahelbe putru ei söö ma kunagi magusana. Ainult soolaga(veidi ikka suhkurt ka) ja võisilmaga.
Tatart(keedetud, sõmer, see vist siis ongi nagu puder tangudest?) söön vaid ketšupiga. Ja verivorsti ka ketšupiga. Pohlamoosiga ei maitse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 12:26; 30.01 18:11; 26.02 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina söön verivorsti ainult hapukoorega, pohlamoosiga ainult hädapärast ja ketsupiga mitte kunagi! Tean küll, et toitumise ja raua imendumise pärast oleks verivorst pohlamoosiga palju kasulikum (piima kaltsium takistab raua imendumist, lõpuks pole kummagi sissesöömisest niipalju kasu kui eraldi), aga no maitseb hapukoorega!

Tatart ei tehtud meie peres kunagi sibula või liha või seentega, alati ainult piimapurduna või lihtsalt veega keedutatart. Selle avastasin suure üllatusega alles täiskasvanuna 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma söön suppi ainult soolasena. Kõike muud keedan ja söön nii, et teragi soola pole pandud, aga suppi ma ilma soolata süüa ei suuda.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 12:51; 10.02 21:06; 11.02 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Verikäkk ainult hapukoorega, verivorst ainult pohlamoosi ja kõrvitsasalatiga.
Pitsa peal peab kindlasti ananass olema. Hamburgerit söön praegu üliharva, aga vanasti rohkem – ka sel pidi pindlasti ananassirõngas sees olema, muidu polnud mõtet raha raisatagi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.01 13:00; 10.02 10:30; 10.02 10:39; 17.02 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle meeldib tatrapuder ketšupiga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina söön verivorsti ainult hapukoorega, pohlamoosiga ainult hädapärast ja ketsupiga mitte kunagi!

Verivorst ketshupiga?? Pole kuulnudki!

Minul on jälle nii, et teatud asju ma koos üldse ei söö: näiteks ei söö ma kunagi sooja toidu juurde toorsalatit või muidu värskeid lõike (sooja toidu juurde ikka soe lisand, toorsalatit söön sel juhul eelroaks). Minu jaoks vastuvõetamatu, et kastme sees ujub mingi soustine kurk või kapsas. Ka ei söö ma värsket kraami hapukoorega: jällegi mõeldamatu mõnus värske aedvili hapukoorega üle kallata. Suppidele-praadidele ei pane kunagi hapukoort “maitseks”, sest soe hapukoor haiseb nii ebameeldivalt (jällegi minu jaoks).
Muud tuntumad kooslused, nagu hernesupp sinepiga või ulukiliha kadakamarjamarinaadis/ -kastmes on ok, aga mitte ilmtingimata must be.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 14:25; 10.02 08:52; 10.02 08:59; 10.02 18:22; 11.02 15:17; 12.02 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tatrapuder ainult juustuga
kartulipuder juustuga
suppidesse panen ka juustu
praekartul juustuga
kaerahelbe puder on juustuga iseäranis hea.
ühesõnaga, kus on piisavalt kuumust, sinna juust pudeneb.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tatrapuder ainult juustuga

kartulipuder juustuga

suppidesse panen ka juustu

praekartul juustuga

kaerahelbe puder on juustuga iseäranis hea.

ühesõnaga, kus on piisavalt kuumust, sinna juust pudeneb.

Hahaa. Mul mees paneb peaaegu igale poole majoneesi. Kapsahautisele, kastmele, ühepajatoidule jne. Supp on tõesti ainuke soe toit, kuhu ta seda ei pane ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 12:26; 30.01 18:11; 26.02 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hapukoort ma ei söö, aga majoneesi panen igale poole, sh võileivale, pastale, pudrule, hautistele…kõigele. Väljas süües igatsen ka majoneesi. Ja see ei ole sellepärast, et mulle toit ilma ei maitseks. Lihtsalt majonees sobib kõigega.

Tatraputru söön kas majoneesi või moosiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hapukoorega meeldib mulle ainult boršisupp.

Tatraputru armastan võiga, verikäki praen niisama ja söön. Need on sellised asjad, mille puhul ketšup või hapukoor maitse ära rikub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks pitsale panen ketšupit peale alati. Ja tatart hapukoorega – seda võisin ülikooliajal nädalaid järjest süüa, midagi muud kõrvale ei olnud vajagi.

Boršisuppi ka ainult hapukoorega, samas mujale hapukoort ei pane ja niisama ei meeldi.

Paljud nt juurikaid ja krõpse söövad ainult dipikastmega, kui need sellisel kujul näksimiseks on pandud välja. Mulle nt üldse dippi ei võta snäkkidega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelmeenid hapukoorega.
Tatar hapukoore või võiga, hapukoorega on parem.
Pannkoogid toormoosiga (mitte keedetud moosiga ja mitte meega).
Praekartulid alati hakklihaga, mitte singi või vorsti või juustuga.
Seenekaste alati vaid seentest, mitte singiga segamini.
Kohv piimaga, mitte koorega.
Ilma mullita vesi sidruniga ja ilma jääta (ka suvel).
Ahjuliha praeleemega, mitte kunagi mingi valge kastmega.
Värskes riivitud salatis ei tohi olla rosinaid.
Kartulisalatis ei tohi olla õuna (see kõva tekstuur on vastik seal pehmete tükkide sees).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söön verekäkki piimas hautatult – muidu jääb kuiv. Praen sibulat ka juurde (enne praen koos käki viiludega need).
Hapukoor käib alati pelmeenide ja borshi juurde.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 08:20; 05.02 08:39; 10.02 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelmeenid ainult keedetult ja hapukoorega. Verivorsti söön vaid ketšupiga, pitsa peal peab olema ananass, pasteedileival käib pasteedi ja leiva vahel kindlasti ka või.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee alati piimaga, mitte koorega, või veel hullem, mingi “koore”pulbriga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hapukoort majas pole, siis mina pelmeene ei söö! 😀 Ideaalis veel leib võiga kõrval, aga nendeta saab hakkama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelmeenid võiga; makaronid või, soola ja pipraga; tatar võiga; maitsestamata jogurt soola ja pipraga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aus olla meeldib minule veel vanakooli makaron hakklihaga, sinna juurde võiga leib ja magus tee.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 08:20; 05.02 08:39; 10.02 11:26;
To report this post you need to login first.

Pelmeenid hapukoore ja sojakastmega.
Kõik punast värvi supid hapukoorega, lisaks kõik kapsaga supid.
Sõrnikuid söön kindlalt hapukoore ja suhkruga.
Pannkoogid vahtrasiirupi ja pruuni suhkruga.
Kartulipuder alati Rakvere viinerite ja seenekastmega (kusjuures see seenekaste võib olla ka Ekströmsi pulbrist).

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 09:35; 05.02 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres süüakse tatrapudru võiga ja lihaleemega. Kuivalt ei söö kunagi seda putru, rikub nii hea pudru ära.
Kartulipuder hapukoorega või hakklihakastmega ja peedisalatiga, parim.
Kodujuustu söön ainult magustatult-hapukoore ja suhkru või moosiga. Et seda süüakse ka soolase toiduna, ime.
Mannapuder moosiga parim, kaerahelbepuder kõlbab nii või ja soolaga, kui moosiga magustatult.
Pelmeenid vaid hapukoorega
Pizza peab olema hakklihaga, vorstidega ei kõlba, kanalihaga jääb lahjaks ja kuivaks.
Sült sinepi, mädarõika või törtsu äädikaga.
Kohv mustalt või rõõsa koorega, piima ja suhkruga ei joo.
Must tee sidrunilõiguga

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

mina söön kaerahelbeputru ainult suurtest täisterahelvestest, ja vett ning helbeid peab olema 1:1. Keedan 6 minutit, siis tuleb selline puder kus kõik helbed veel eraldi tuvastatavad:)
Neid hotellides pakutavaid vedelaid körte ei julge isegi proovida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 09:35; 05.02 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on kartulipuder, siis kindlasti kotletid ja peedisalat ka 🙂
Kui kodus ei ole piima või kohvikoort, jääb kohv joomata.
Borš kindlalt hapukoorega. Tatart keedan madalal tulel vee ja 1 puljongikuubikuga, söön hapukoorega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma söön suppi hapukoorega, leiba söön ainult võiga. Ja manna või kaerahelbe putru söön alati moosiga. Teed joon alati piima ja meega. Praemuna söön ketšupiga 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seenekaste alati vaid seentest, mitte singiga segamini.

Vot leidsin esimese mõttekaaslase!????
Kõik siiani kohatud inimesed peavad nagu normaalseks mõnusat seenemaitset mingite pekkide ja – hullem veel! – suitsutatud toodetega rikkuda. Ise kiidavad, et see annab hea maitse, kuid minu jaoks hoopis tapab seenemaitse.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 14:25; 10.02 08:52; 10.02 08:59; 10.02 18:22; 11.02 15:17; 12.02 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud nt juurikaid ja krõpse söövad ainult dipikastmega, kui need sellisel kujul näksimiseks on pandud välja. Mulle nt üldse dippi ei võta snäkkidega.

Minu jaoks on selline “ühes mollis solberdamine” ääretult ebahügieeniline. Mitte iial ei söö ma sedasi ühest kausist koos paljude inimestega. Ja kuigi sarnaselt teemaalgatajale samamoodi ei söö neid rammusaid dipikastmeid, eelistan siiski oma personaalset kausikest saada.
Perekoolikate uhkeldavad kirjeldused, kuidas juurviljad-dipid laualt hetkega kaovad tekitavad minus kerge pöörituse: miskipärast arvan, et ei eksi, et igal (säästu)menüükoostajal on kodus 10+ pisikest dipikaussi? Või on? Minul näiteks pole (ei serveerigi värsket kraami mingi kastmega).

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 14:25; 10.02 08:52; 10.02 08:59; 10.02 18:22; 11.02 15:17; 12.02 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekoolikate uhkeldavad kirjeldused, kuidas juurviljad-dipid laualt hetkega kaovad tekitavad minus kerge pöörituse: miskipärast arvan, et ei eksi, et igal (säästu)menüükoostajal on kodus 10+ pisikest dipikaussi? Või on? Minul näiteks pole (ei serveerigi värsket kraami mingi kastmega).

Jah, minul on komplekt: 8 väikest kausikest (mingi 6-7 cm diameeter) + 1 suurem. Suuremaid võiks rohkem olla. Laual on nad tihti. Tõstetakse endale kas midagi nokkimiseks, nt oliive, juustutükke; pannakse sisse juustumoos, kuhu saab rahulikult oma kangi kasta, vahel mõni krehvtisem määre või kaste oma prae kõrvale, mida taldrikusse ei taha, sushi söömisel on praktilised – igaühes eri kaste. Aga vahel kasutatakse hoopis kalaluude jaoks 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.01 13:00; 10.02 10:30; 10.02 10:39; 17.02 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel dipikastme serveerimise kohta: mu tütrel mingit dipikomplekti ei ole, aga tema kasutab selleks pisikesi kohvitasse, neid on tal 12 tükki ühest vanaemalt päritud serviisist. Vanasti tehti selliseid pisemat sorti tasse, pealt üsna laiad, aga hästi madalad. Nii et igaüks saab ikka oma topsikese, kuhu tõstab sellist kastet, mida parasjagu tahab.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.01 13:00; 10.02 10:30; 10.02 10:39; 17.02 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen siiani söönud dippi ühisest kausist ja ei ole küll näinud, et keegi endale omaette kaussi oleks nõudnud. aga eks ole ka igasuguseid.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 08:20; 05.02 08:39; 10.02 11:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Kodunurk Tatrapuder ainult hapukoorega jne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.