Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teie 4 liikmelise pere netosissetulek?

Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Teema: Teie 4 liikmelise pere netosissetulek?

Postitas:

30- aastase kodulaenu maksab 8 aastaga ära ainult täielik umpa. Oleks veel, et raha laialt käes, aga kui seejuures veel senti peab lugema, siis täiesti arusaamatu käitumine.

Meie maksime 9 aastaga ja õigesti tegime. Kodulaenu võtsime, kui olime 26. Kui olime 35, oli kodulaen makstud. Tõsi, reisinud olime vähe, ehk korra aastas Euroopasse. See-eest elu kauneimad aastad olime juba laenuvabad. Lapsed ka juba siis varateismelised ja elu ilus.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 20:35; 06.02 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3-liikmeline pere + koduloom. Netosissetulek on mehega kahe peale 3 700 eurot (natuke kõigub siia-sinna). Sellest summast 1 500-2 000 eurot paneme igal kuul hoiusele. Ülejäänu kulub elamiseks. Sellisel moel säästes oleme 30-aastase kodulaenu ära maksnud 8 aastaga. Ja siis veel ühe kinnisvara kodulaenuga soetanud, mille tasusime 20 aasta asemel 5 aastaga. Autod on meil küll kummalgi uuena, otse salongist ostetud, kuid ilma liisinguta. Tõsi, mitte überkallid, vaid mõistliku hinnaga. Üldiselt, oleme väga tagasihoidliku eluviisiga.

Alati tahaks ju rohkem, aga seda ka öelda ei saa, et kolmekesi sellise sissetuleku juures üldse ära ei ela. Ei mõista kedagi eelkõnelejat, kes ütles, et sissetulek on 7 000 netos, aga kätte ei jää midagi. Ka suure perega elab sellise summaga väga ilusti ära ja saab endale palju lubada.

30- aastase kodulaenu maksab 8 aastaga ära ainult täielik umpa. Oleks veel, et raha laialt käes, aga kui seejuures veel senti peab lugema, siis täiesti arusaamatu käitumine.

Äkki selgitad lähemalt, miks ma umpa olen? Ma ju kirjutasin, et ma ei teinud seda kõhu arvelt, vaid rahast, mis igakuisest elamisest üle jäi.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.02 07:24; 05.02 15:44; 05.02 15:56; 06.02 06:47; 07.02 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ju ta on majandust õppinud… mina laenu tagasi maksma ei kiirusta – inflatsioon sööb intressi ära, euribor+0,55. hetkel on sellel rahal suurem väärtus kui oleks tulevikus.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 17:48; 07.02 07:23; 08.02 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ju ta on majandust õppinud… mina laenu tagasi maksma ei kiirusta – inflatsioon sööb intressi ära, euribor+0,55. hetkel on sellel rahal suurem väärtus kui oleks tulevikus.

Sa ju ikka saad aru, et kõikidel ei ole sellist “vanaaegset” marginaali nagu 0.55%. Asjaolud on ju erinevad. Praegu antakse välja laene, mis on min 1.6%+euribor.

Kõik on suhteline!

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:01; 08.02 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ju ta on majandust õppinud… mina laenu tagasi maksma ei kiirusta – inflatsioon sööb intressi ära, euribor+0,55. hetkel on sellel rahal suurem väärtus kui oleks tulevikus.

Sul on ju hästi siis. Mul on 2,4% + euribor. Kujutad ette, kui palju mina 20 aastaga ainuüksi intressiks maksan. Ma olen paar suuremat ennetähtaegset tagasimakset teinud ja intressi arvelt ligi 24 000 eurot kokku hoidnud. Sulle võibolla kommiraha, mulle aga suur summa.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 18:15; 07.02 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selles teemas eelnevalt kaks postitust – loe kõige esimest :D.
Aga 20 a pärast on kokkuhoitud 24000 eurot ka Sinu jaoks üks korralik pesumasin või külmik.
Sellel rahal oli palju suurem väärtus nüüd ja praegu, kahjuks.
Aga ma saan täiesti aru mõtteviisist, et laenuvabalt on igal juhul parem. Absoluutselt.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 17:48; 07.02 07:23; 08.02 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga 20 a pärast on kokkuhoitud 24000 eurot ka Sinu jaoks üks korralik pesumasin või külmik.
Sellel rahal oli palju suurem väärtus nüüd ja praegu, kahjuks.

Raha väärtuse langust ülehinnatakse metsikult igasuguste investeerimisgurude jms tegelaste poolt. 500 euro ostujõud aastal 2000 oli sama, mis praegu on 918 euro ostujõud praegu (https://www.stat.ee/ostujou-kalkulaator). Ehk siis 20 aasta pärast peaks saama ikka veel päris mitu (koduseks tarbimiseks sobivat) pesumasinat JA külmkappi. Kindlalt ei saa muidugi midagi ennustada, aga tõenäosus saada selle raha eest mitu pesumasinat ja külmkappi on suurem kui saada üks pesumasin või külmik.

Teine asi on see kodulaenu intresside jutt. Kui inimene võtab täna 30-aastase 100 000-eurose laenu intressiga 2,5, siis esimesed viis aastat maksab ta iga kuu ligikaudu 200 eurot intressiks (kui igakuised maksed on võrdse suurusega). Igakuine intressimakse väheneb sajale eurole alles aastaks 2037. Miks ei peaks inimene tahtma seda summat vähendada? Lisaks tuleb ju arvestada sellega, et euribor on praegu 0, aga kui see tõuseb maksimaalsele tasemele, siis võib kodulaenu tagasimakse lausa kahekordistuda. Üks põhjus, miks paljud oma kodu eelmise majanduskriisi ajal kaotasid, oligi ju euribori tõus, mis omakorda tõstis väga olulisel määral kodulaenu tagasimakset. Miks mitte seda häda ennetada ja kodulaenu summat vähendada. Kodulaen on ju samamoodi risk.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb olukorrast. Mul oli aastal 2007 autoliising. Mul oli raha olemas, et auto kohe välja osta, aga konkreetselt sel momendil ei olnud see kasulik, sest minu autoliisingu kuu intress oli oluliselt madalam kui see summa, mida ma selle sama summa hoiustamisel (tähtajaline hoius) igakuiselt teenisin. Kui masu krõks ära käis ja hoiused enam mitte mingit intressi ei teeninud, siis maksin kohe liisingu tagasi.

Samas, kodulaenu maksin ma kiiresti ära, sest intress oli suurem kui see, kui ma oleksin raha kuhugile teenima pannud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:01; 08.02 16:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teie 4 liikmelise pere netosissetulek?