Esileht Kodunurk Telekavaatamise ja magamise korterid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 117 )

Teema: Telekavaatamise ja magamise korterid

Postitas:

Miks keegi tellitud telekanaleid vaatab, kui internetist saab tasuta? Netflix veel, aga paketiprogrammid on pensionäridele.

Millises kohas saad internetis samal hetkel kõik kanalid rivvi, et valida sobiv saade koos sisututvustusega eestikeelse tõlkega kanal? Ja siis surfad oma telekaga internetis ja otsid neid?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jääb mulje, et neid normaalse tavakõrgusel kandilise suurema lauata kortereid üürivad just vanurid, kellel pole eriti suured pensionid. Neil on tegevused telekavaatamine või sõbrannaga kohvitamine, midagi muud pole.

Sa oled äsja 18 saanud või kuidas selline infantiilne jutt?

+13
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Suur diivanilaud võrdlemisi väikeses elutoas on eriti mõttetu. Sel pole muud funktsiooni, kui paari ajakirja ja kohvitassi hoidmine, kes selle kohal kummardades midagi teeb? Väike laud võib tõesti diivani juures olla, aga mingi 5 ruutmeetrine madal praktiliselt kasutamatu laud? Miks küll?

Kust sa sellist nägid? Minu kodu elutoas on 3,3 meetrit lai diivan, mis mahutab 3 inimest ja selle ees 0,9 m2 diivanilaud. Ideaalne.

Üks inimene on üle meetri lai või? Mingi suur madal ruumi võttev lahmakas on enamasti diivani ees. Taburetisuurune ajaks asja ära, ega seal hoita muud kui ajakirju ja tassi. Füüsilisi ajakirju ka ei loeta enam eriti, kõik on internetis saadaval. Samuti on tüütu, kui diivani ees on madal laud, millele komistad otsa või kui oled mitmekesi, siis peab mööda minema. Äärmiselt ebapraktiline ja kasutatamatu mööbliese.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks keegi tellitud telekanaleid vaatab, kui internetist saab tasuta? Netflix veel, aga paketiprogrammid on pensionäridele.

Millises kohas saad internetis samal hetkel kõik kanalid rivvi, et valida sobiv saade koos sisututvustusega eestikeelse tõlkega kanal? Ja siis surfad oma telekaga internetis ja otsid neid?

Otsin, et mis filmi tahan vaadata ja kõik. Palju tüütum on telekas kanaleid sirvida, meeles pidada, et mis kuskilt tuleb ja sõltuda sellest, mis parasjagu peal on või saateid salvestada. Youtubes jälgid oma lemmikuid, erinevates keskkondades saab filmide nimekirja koostada jne. Eestikeelse tõlke vajadus näitab, et oled vanem inimene, ütlesingi, et telekapakett on vanemate jaoks.

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsin, et mis filmi tahan vaadata ja kõik. Palju tüütum on telekas kanaleid sirvida, meeles pidada, et mis kuskilt tuleb ja sõltuda sellest, mis parasjagu peal on või saateid salvestada. Youtubes jälgid oma lemmikuid, erinevates keskkondades saab filmide nimekirja koostada jne. Eestikeelse tõlke vajadus näitab, et oled vanem inimene, ütlesingi, et telekapakett on vanemate jaoks.

Filmi? Filme vaatan ma üldiselt Netflixist. Telekast vaatan uudised ja sarjad. Meeles ei pea midagi pidama, paned mällu, õigel hetkel lülitab telekas end sisse ja hakkab näitama õiget asja. Ma soovin uudiseid ja sarju tõesti eesti keeles vaadata. Netflixi filme inglise või soome keelse tõlkega. Mingist arvutist ei viitsi elus midagi vaadata, v.a. lennukis midagi toksida. Tundud selline arvutinohik. Ütle nüüd, et mängid mingeid mänge ka koguaeg. Kindel, et liiga vara vanemate juurest välja ei kolinud?

+12
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Üks inimene on üle meetri lai või?

Kas inimesed peaksid nagu silgud reas istuma? Jah, see on 3-ne diivan.

Vaata mingit ühikatuba, vanasti oli seal kitsas koiku ja taburetisuurune laud.

+13
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Siia mahuks su jõusaal, ratas ja tehnika ju küll:

https://www.kv.ee/uurile-on-tulnud-kakakteriga-ja-vaga-ruumikas-2toa-3605048.html

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jääb mulje, et neid normaalse tavakõrgusel kandilise suurema lauata kortereid üürivad just vanurid, kellel pole eriti suured pensionid. Neil on tegevused telekavaatamine või sõbrannaga kohvitamine, midagi muud pole.

Sa oled äsja 18 saanud või kuidas selline infantiilne jutt?

See pole vastus. Mida sellises korteris peale telekavaatamise teha? Vanuses 20-35 enamik töötab vähemalt osaliselt kodust, eriti pärast koroonat. Peaagu kõik vaatavad filme arvutist või läbi arvuti telekast ja mängivad arvutiga. Paljude hobid või töö on seotud arvutiga. Võib-olla mõni müüja või laotöötaja on nii tehnikakauge, et arvutit isegi ei oma ja peamiseks sotsiaalmeediaks on ikka facebook nagu aastal 2010. Aga kui ma isegi tean selliseid inimesi kooliajast, siis nendega aktiivselt ei suhtle. Minu jaoks on uskumatu, et kesklinna korterid, mida üürivad diginomaadid ja muud Eestis viibivad välismaalased ja mis sageli ongi neile mõeldud hinnaklassis, on möbleeritud nagu oleks ikka 90ndate algus ja kõik kogunevad teleka ette.

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siia mahuks su jõusaal, ratas ja tehnika ju küll:

https://www.kv.ee/uurile-on-tulnud-kakakteriga-ja-vaga-ruumikas-2toa-3605048.html

See on tõesti avaram, eks sellise hinnaklassiga peabki arvestama, kui ei taha ainult magada ja telekat vaadata.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks inimene on üle meetri lai või?

Kas inimesed peaksid nagu silgud reas istuma? Jah, see on 3-ne diivan.

Vaata mingit ühikatuba, vanasti oli seal kitsas koiku ja taburetisuurune laud.

Kusjuures, ühikatoad ongi mõistlikumad, vähemalt on seal korralik kirjutuslaud, kuhu arvuti panna. Aga mulle jääb liiga väikeseks.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsin, et mis filmi tahan vaadata ja kõik. Palju tüütum on telekas kanaleid sirvida, meeles pidada, et mis kuskilt tuleb ja sõltuda sellest, mis parasjagu peal on või saateid salvestada. Youtubes jälgid oma lemmikuid, erinevates keskkondades saab filmide nimekirja koostada jne. Eestikeelse tõlke vajadus näitab, et oled vanem inimene, ütlesingi, et telekapakett on vanemate jaoks.

Filmi? Filme vaatan ma üldiselt Netflixist. Telekast vaatan uudised ja sarjad. Meeles ei pea midagi pidama, paned mällu, õigel hetkel lülitab telekas end sisse ja hakkab näitama õiget asja. Ma soovin uudiseid ja sarju tõesti eesti keeles vaadata. Netflixi filme inglise või soome keelse tõlkega. Mingist arvutist ei viitsi elus midagi vaadata, v.a. lennukis midagi toksida. Tundud selline arvutinohik. Ütle nüüd, et mängid mingeid mänge ka koguaeg. Kindel, et liiga vara vanemate juurest välja ei kolinud?

Tänapäeval mängivad kõik, see pole ainult laste asi. Naine peaks ka natuke mängima, kahjuks küll vähem, kui mitte lugeda telefonis candycrushi vms päris mängimiseks. Muidu ongi selline naine, kes arvab, et arvutimängud on lastele. Mängigu kasvõi Simsi, aga vähemalt midagi.

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole vastus. Mida sellises korteris peale telekavaatamise teha? Vanuses 20-35 enamik töötab vähemalt osaliselt kodust, eriti pärast koroonat. Peaagu kõik vaatavad filme arvutist või läbi arvuti telekast ja mängivad arvutiga. Paljude hobid või töö on seotud arvutiga. Võib-olla mõni müüja või laotöötaja on nii tehnikakauge, et arvutit isegi ei oma ja peamiseks sotsiaalmeediaks on ikka facebook nagu aastal 2010.

Minu jaoks on sinu jutt nii võõras. Suhtlen palju 25-35 vanuses inimestega, jah, kodus on igal oma läpakas ja üks suurem ekraan, et mugavam tööd teha. Ei vaadata eriti filme arvutist või läbi arvuti telekast. Küll aga spordiülekandeid. Telekas on tavaliselt olemas Go3, Elisa Elamus ja Netflix. Ammugi ei mängi keegi mänge, seda teevad alaealised, kellele on ostetud spetsiaalsed mänguarvutid jm. Selles eas on inimesel juba ka laps olemas, elatakse pereelu. Oma ettevõte loodud või loomisel. Külas käiakse palju ning palju inimesi korraga.

Ei arva midagi mehest, kes mängib pidevalt arvutiga. Minuarust on ta laps. Nohik nagunii.

+15
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tänapäeval mängivad kõik, see pole ainult laste asi. Naine peaks ka natuke mängima, kahjuks küll vähem, kui mitte lugeda telefonis candycrushi vms päris mängimiseks. Muidu ongi selline naine, kes arvab, et arvutimängud on lastele. Mängigu kasvõi Simsi, aga vähemalt midagi.

Imelik tutvuskond sul.

+9
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

See pole vastus. Mida sellises korteris peale telekavaatamise teha? Vanuses 20-35 enamik töötab vähemalt osaliselt kodust, eriti pärast koroonat. Peaagu kõik vaatavad filme arvutist või läbi arvuti telekast ja mängivad arvutiga. Paljude hobid või töö on seotud arvutiga. Võib-olla mõni müüja või laotöötaja on nii tehnikakauge, et arvutit isegi ei oma ja peamiseks sotsiaalmeediaks on ikka facebook nagu aastal 2010.

Minu jaoks on sinu jutt nii võõras. Suhtlen palju 25-35 vanuses inimestega, jah, kodus on igal oma läpakas ja üks suurem ekraan, et mugavam tööd teha. Ei vaadata eriti filme arvutist või läbi arvuti telekast. Küll aga spordiülekandeid. Telekas on tavaliselt olemas Go3, Elisa Elamus ja Netflix. Ammugi ei mängi keegi mänge, seda teevad alaealised, kellele on ostetud spetsiaalsed mänguarvutid jm. Selles eas on inimesel juba ka laps olemas, elatakse pereelu. Oma ettevõte loodud või loomisel. Külas käiakse palju ning palju inimesi korraga.

Ei arva midagi mehest, kes mängib pidevalt arvutiga. Minuarust on ta laps. Nohik nagunii.

25selt on laps ainult vähestel normaalsest perekonnast pärit inimestel ja ainult siis, kui juhtub õige inimese otsa. Mina lapsi ei taha, mängimiseks jääb aega väheks 😀 Ilus naine võiks olemas olla, aga ka normaalne, meeldiks mängida, käiks matkamas, investeeriks ja läheks koos diginomaadi elu elama. Peaaegu kõik kõrgharidusega mehed mängivad arvutimänge, aga on ka sportlikud. Sellised inimesed, kes telekast mingit tellitud paketti vaatavad, on kas tavaliselt vanad või väga traditsioonilised. Kujutan ette, et mõni müüja või laotööline võib selline olla, elab nagu tema vanemad 90ndatel. Võib-olla mõni jäik pintsaklipslane ka, kes on kogu aeg tuupur olnud, aga mitte true geek oma huvide ja avastustega. Aga ma ei suhtle nendega, sest pole millestki rääkida.

0
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimusele jäeti vastamata, kas enamik inimesi tõesti käib kodus ainult telekat vaatamas? Pärast tööd diivanile, telekas käima ja kõik? Suuremad korterid on samasugused, elutuba on diivani ja telekatuba ning kolmas tuba sageli lastemööbliga. Seal on veel arusaadav, et kui elab 4-5liikmeline perekond, siis on suur nurgadiivan. Miks aga üksikule inimesele või ehk äärmisel juhul paarile mõeldud korteris on diivan, mis võib väikese peoseltskonna mahutada, seda ma ei mõista.

Minu jaoks väga vanainimeselik, suured ümarad lauad ja lahmakad diivanid ainult 1-2 inimesele. Kujutan ette, et 90ndatel elati nii, elutuba oli telekatuba ja muud seal ei tehtud. Aga tänapäeval? Suurem osa kasutab arvuteid, telekas on ka arvuti või interneti pildi edastamiseks, ei käida nii palju külas, et diivan peab kahetoalises korteris 7 inimest mahutama. See pole ka normaalne lahendus, et öeldakse, et üüri siis suurem, enamikul inimestel pole selleks raha, et niisama mingit kola oma korteris ladustada, mida päriselt ei kasuta või eelista, et siis saaks kolmanda või neljanda toa arvelt ruumi. Isegi keskmise palgaga üksi elav inimene saabki siis üürikodus ainult telekat vaadata ja voodis magada.

Ma siis võin vastata. Suur diivan ei ole kasutusel teleka vaatamiseks, mõistad. Telekas avatakse heal juhul kord kuus mingi erilise ülekanne vaatamiseks.

Küll aga meeldib kõigil lösutada oma nutiseadmega diivanil (ära minesta, aga meie 45 ruutmeetrises elutoas on selliseid “mõttetuid” diivaneid lausa kaks. Igaüks võtab oma padja, pleedi, misiganes, ja on mõnus. Kogu õhtune elu ongi diivanitel ja köögis.

Sina tahaksid magaminekuni taburetil istuda?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimusele jäeti vastamata, kas enamik inimesi tõesti käib kodus ainult telekat vaatamas? Pärast tööd diivanile, telekas käima ja kõik? Suuremad korterid on samasugused, elutuba on diivani ja telekatuba ning kolmas tuba sageli lastemööbliga. Seal on veel arusaadav, et kui elab 4-5liikmeline perekond, siis on suur nurgadiivan. Miks aga üksikule inimesele või ehk äärmisel juhul paarile mõeldud korteris on diivan, mis võib väikese peoseltskonna mahutada, seda ma ei mõista.

Minu jaoks väga vanainimeselik, suured ümarad lauad ja lahmakad diivanid ainult 1-2 inimesele. Kujutan ette, et 90ndatel elati nii, elutuba oli telekatuba ja muud seal ei tehtud. Aga tänapäeval? Suurem osa kasutab arvuteid, telekas on ka arvuti või interneti pildi edastamiseks, ei käida nii palju külas, et diivan peab kahetoalises korteris 7 inimest mahutama. See pole ka normaalne lahendus, et öeldakse, et üüri siis suurem, enamikul inimestel pole selleks raha, et niisama mingit kola oma korteris ladustada, mida päriselt ei kasuta või eelista, et siis saaks kolmanda või neljanda toa arvelt ruumi. Isegi keskmise palgaga üksi elav inimene saabki siis üürikodus ainult telekat vaadata ja voodis magada.

Ma siis võin vastata. Suur diivan ei ole kasutusel teleka vaatamiseks, mõistad. Telekas avatakse heal juhul kord kuus mingi erilise ülekanne vaatamiseks.

Küll aga meeldib kõigil lösutada oma nutiseadmega diivanil (ära minesta, aga meie 45 ruutmeetrises elutoas on selliseid “mõttetuid” diivaneid lausa kaks. Igaüks võtab oma padja, pleedi, misiganes, ja on mõnus. Kogu õhtune elu ongi diivanitel ja köögis.

Sina tahaksid magaminekuni taburetil istuda?

Ei, arvutitoolil. Ühele- kahele mõeldud korteris pole ju mõtet mitu diivanit pidada. Üks väiksem diivan on täiesti okei või kui ruumi on palju, siis olgu neid kasvõi 10.

Mina sellest aru ei saa, kui õhtune elu on ainult diivanil lösutamine. See on nagu väike puhkus enne millegi muu tegemist. Näiteks olen väsinud ja vaatan telefoni või magan natuke, aga see pole ju mingi elu, kui kogu töövaba aeg ainult seda teha. Ei tehta trenni, ei arendata ennast ega õpita midagi juurde. Arvutimängud arendavad ka, muide.

Samuti ainult telefonis istumisest mina aru ei saa. Arvutis on palju mugavam näiteks kirjutada või filme vaadata, samal ajal saad sõpradega discordis rääkida või striimida. Saad samal ajal mängida ning kuulata nunnut animetüdrukut, kes striimib ja kes õnneks pole 40aastane paks mees ja mõelda, et kui sul oleks selline naine. Kahjuks kasutab üha enam inimesi ainult telefoni ja jääb päris internetikogemusest ilma.

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilus naine võiks olemas olla, aga ka normaalne, meeldiks mängida, käiks matkamas, investeeriks ja läheks koos diginomaadi elu elama.

No täiesti uskumatu, et ei olegi. Jahmatamapanev…

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, arvutitoolil. Ühele- kahele mõeldud korteris pole ju mõtet mitu diivanit pidada. Üks väiksem diivan on täiesti okei või kui ruumi on palju, siis olgu neid kasvõi 10.

Mina sellest aru ei saa, kui õhtune elu on ainult diivanil lösutamine. See on nagu väike puhkus enne millegi muu tegemist. Näiteks olen väsinud ja vaatan telefoni või magan natuke, aga see pole ju mingi elu, kui kogu töövaba aeg ainult seda teha. Ei tehta trenni, ei arendata ennast ega õpita midagi juurde. Arvutimängud arendavad ka, muide.

Samuti ainult telefonis istumisest mina aru ei saa. Arvutis on palju mugavam näiteks kirjutada või filme vaadata, samal ajal saad sõpradega discordis rääkida või striimida. Saad samal ajal mängida ning kuulata nunnut animetüdrukut, kes striimib ja kes õnneks pole 40aastane paks mees ja mõelda, et kui sul oleks selline naine. Kahjuks kasutab üha enam inimesi ainult telefoni ja jääb päris internetikogemusest ilma.

Ma ütleks, et siin on probleemiks juba see, et tahaks elada kesklinnas, aga nii et lähim naaber on 2 km kaugusel, aga siiski kõik asjad hästi lähedal. No sorry, ei saa… Natuke fantaasiaunistused, mida ei hakkas ilmselt kunagi ükski üürikorteri pakkuja realiseerima, sest see on liiga nišš.

Kuna tänapäevased sülearvutid on juba piisavalt võimsad, siis ma olen üsna kindel, et viidatud “diginomaadidel” ei ole vaja mingeid lauaarvuteid enam. Võibolla monitorid, jah. Aga milleks mulle mitu arvutit, kui ma saan kõik ühe – ja kaasaskantavaga – tehtud? Milleks mulle tingimata arvutilaud, kui ma saan samad asjad voodis või diivanil pikutades sülearvutis tehtud?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

siin ikka mõni liialdab kohutavalt – no ei ole 2-toalistes üürikates klaasist ümmargusi söögilaudu 7 tooliga, 5 m2 diivanilauda, 10-inimese diivanit.

Ümmargune laud on praktiline ja mugav, väikses ruumis ka turvaline. 4 inimest mahub sööma. Täiskasvanu tahab ka üksi magades ikkagi vähemalt 1,2m laiust voodit, pigem laiemat.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei, arvutitoolil. Ühele- kahele mõeldud korteris pole ju mõtet mitu diivanit pidada. Üks väiksem diivan on täiesti okei või kui ruumi on palju, siis olgu neid kasvõi 10. Mina sellest aru ei saa, kui õhtune elu on ainult diivanil lösutamine. See on nagu väike puhkus enne millegi muu tegemist. Näiteks olen väsinud ja vaatan telefoni või magan natuke, aga see pole ju mingi elu, kui kogu töövaba aeg ainult seda teha. Ei tehta trenni, ei arendata ennast ega õpita midagi juurde. Arvutimängud arendavad ka, muide.

diivanil lösutamine ei ole ok, aga arvutitoolil on ok? Arvuti arendab, õpetab ja trennib, ära aja naerma. Ainult tagumiku teeb laiaks ja nagu aru saan, siis ka kõhu ette.

Arvutitool on ka kõige koledam sisustusese, never ei osta sellist oma koju.

 

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest suht veider, et inimene, kes ütleb, et päris naisega seksimise asemel on virtuaalnaine ja vidinad paremad, vingub nende inimeste kallal, kellel on kodus televiisor ja lai voodi.

Kui lastega pered kõrvale jätta, siis ega üksi või kahekesi elavad inimesed tõesti kodus vaid diivanil istudes mingeid teleseriaale ei vaata.

Kodus muuhulgas tehakse süüa, pestakse pesu, koristatakse, koju kutsutakse külalisi, loetakse raamatut, seksitakse, pannakse joogamatt maha ja tehakse mõnikord trenni, mõni jah mängib arvutimängu, mõni koob või õmbleb, mõni tegeleb hobiga, mille põhikoht on kodust väljas, näiteks käib ujumas, ratsutamas, golfi mängimas, tennist mängimas, laulukooris, rahvatantsus jne jne jne. See, et kodus on olemas televiisor ja lai voodi, ei tähenda seda, et kodus olles teler alati mängima peaks. Ka diivan ei pea olema igapäevases kasutuses, aga kui teinekord on vaja, siis sa seda eraldi selleks koju tassima ei hakka ju.

Minul oma kodus on arvutilaud täiesti olemas (koos mänguri arvutitooliga), ka eraldi kirjutuslaud ja söögilaud. Mul on kiiktool. Diivan, külaliste voodi, mitu tõukeratast. Mul on õmblusmasin, aga see on enamasti kappi ära pandud, võtan välja vaid siis kui kasutan. Mul on veel igasuguseid asju, aga need ei ole mul kõik laiali, sest ma absoluutselt iga päev ei tegele kõigega, millega ma tegelen. Mõnikord ei vaata telekast kuu aega midagi, teinekord muud ei teegi kui kaks päeva järjest ainult pikutan ja vaatan telekat (näiteks kui olen haige).

Üürikorterite kallal pole mõtet iriseda, kui sul on juba nii spetsiifilised soovid nagu sul on, siis peaksidki pigem ostma. Inimesed kasutavad üürikortereid väga erineval põhjusel. Mõnel on see ülikoolis õpingute ajaks, teine töötab teises linnas, kolmandal on ajutine peatuspaik remondi ajaks jne. Siis ongi vaja lihtsalt kõige elementaarsemaid asju, a la voodi, pesumasin, dušinurk ja külmkapp. Teleri olemasolu on boonus. Seda ei pea kasutama. Kaasaegsed telekad ka ei võta toast mingit ruumi enda alla eriti, on kuskil seinale kinnitatud, lamedad, ei riiva silma, mõne saab üldse maaliks muuta.

Osta. Kui vahepeal ajutiselt välismaale kolid, võid ju selle korteri välja üürida, niisuguse toredana nagu sulle meeldib, et tugitool ja arvutilaud ja kitsas koiku.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei arva midagi mehest, kes mängib pidevalt arvutiga.

No aga ta ongi vallaline mees, kes mängib arvutimänge, kel on trenazöör ja vajab pm arvutilauda ja voodit. Ülejäänud mööbel on mõttetu. Tüüpiline vanapoiss (vabandust! (jälle) vallaline, khm, noormees) ju. Mida selline teeb diivanilauaga? 🙂 Meie siin oleme lihtsalt natuke teises eluetapis. Ja enamus teisi inimesi vast ka (kuigi, ausalt, diivanilaua puhul on väga ebamugav arvuti taga diivanilt küürutada).

Ma arvan, et lihtsam ja odavam on üürida ilma mööblita korter ja (nt omanikuga kokku leppides, et mööbel jääb hiljem sisse) ja osta, mis sul vaja on. Või siis lasta omanikul osa oma mööblist eemaldada, las hoiab kusagil, et need diivanilauad jms koli sul ees ei oleks.

Telekas on, ruuteritki ei ole, telekas seinal on arvuti lisaekraan. Milles su probleem on, las igaüks elab nii nagu tahab, mida virinat. Meil istutakse/lamatakse/lösutatakse DIIVANIL oma tahvliga ja läpakaga. Süüakse söögilaua taga. Tööd tehakse eraldi laua taga. Magamistuba on arvutivaba tsoon nt. Diivanilauda pole näinud lapsepõlvekodust saadik ja sealgi pole enam mitukümmend aastat ühtegi diivanilauda.

elutuppa peale teleka, diivani ja madala diivanilaua midagi ära ei mahu, siis pole seal nagu midagi muud peale teleka vaatamise teha.

… siis tuleb üürida suurem elutuba! Või ILMA diivani, teleka ja diivanilauata elutuba. Kuidas nii briljantne aju nii lihtsa lahenduse peale ei tule?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil istutakse/lamatakse/lösutatakse DIIVANIL oma tahvliga ja läpakaga. Süüakse söögilaua taga. Tööd tehakse eraldi laua taga. Magamistuba on arvutivaba tsoon nt. Diivanilauda pole näinud lapsepõlvekodust saadik ja sealgi pole enam mitukümmend aastat ühtegi diivanilauda.

Kuhu sa diivanil lösutades suupisted ja veiniklaasid vm paned?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu sa diivanil lösutades suupisted ja veiniklaasid vm paned?

Esiteks, miks peab pidevalt midagi diivanil lösutades närima? Diivanil on vajadusel lauakesed käetoe juures, mööblipoodides on neid abilauad olemas. Mitte ei laiuta keset tuba kogu aeg jalus. Seltskonnaga veiniõhtut pidades on natuke teine olukord kui pereringis õhtuti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks, miks peab pidevalt midagi närima? Diivanil on vajadusel lauakesed käetoe juures, mööblipoodides on neid abilauad olemas. Mitte ei laiuta keset tuba kogu aeg jalus. Seltskonnaga veiniõhtut pidades on natuke teine olukord kui pereringis õhtuti.

Pidasingi silmas seda, kui on keegi külas ja ollakse diivanil ning pole tegemist lõuna-või õhtusöögiga. Tihti teeme mehega filmiõhtuid ning siis on lauakesel näksid-joogid-magus.

Mul on diivani ees laud 70*120 ja see ei ole kuidagi jalus. Võimalik, et mul on lihtsalt ruumi piisavalt, et toas on ka suur söögilaud koos toolidega, 3,3m diivan, puhvetkapp alkoholi ning klaaside jaoks ja tumba.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeles ei pea midagi pidama, paned mällu, õigel hetkel lülitab telekas end sisse ja hakkab näitama õiget asja.

Siis ongi ainult need saated, mida piiratud aja jooksul konkreetsel kanalil mängitakse, pead veel enne mällu panema. Täiesti mõttetu, kui internetis on olemas kõik maailma saated. Arvutisse toksida on palju lihtsam kui läbi scrollida, et mis telekast viimase kahe nädala jooksul on tulnud, täiesti mõttetu.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei arva midagi mehest, kes mängib pidevalt arvutiga.

No aga ta ongi vallaline mees, kes mängib arvutimänge, kel on trenazöör ja vajab pm arvutilauda ja voodit. Ülejäänud mööbel on mõttetu. Tüüpiline vanapoiss (vabandust! (jälle) vallaline, khm, noormees) ju. Mida selline teeb diivanilauaga? 🙂 Meie siin oleme lihtsalt natuke teises eluetapis. Ja enamus teisi inimesi vast ka (kuigi, ausalt, diivanilaua puhul on väga ebamugav arvuti taga diivanilt küürutada).

Ma arvan, et lihtsam ja odavam on üürida ilma mööblita korter ja (nt omanikuga kokku leppides, et mööbel jääb hiljem sisse) ja osta, mis sul vaja on. Või siis lasta omanikul osa oma mööblist eemaldada, las hoiab kusagil, et need diivanilauad jms koli sul ees ei oleks.

Telekas on, ruuteritki ei ole, telekas seinal on arvuti lisaekraan. Milles su probleem on, las igaüks elab nii nagu tahab, mida virinat. Meil istutakse/lamatakse/lösutatakse DIIVANIL oma tahvliga ja läpakaga. Süüakse söögilaua taga. Tööd tehakse eraldi laua taga. Magamistuba on arvutivaba tsoon nt. Diivanilauda pole näinud lapsepõlvekodust saadik ja sealgi pole enam mitukümmend aastat ühtegi diivanilauda.

elutuppa peale teleka, diivani ja madala diivanilaua midagi ära ei mahu, siis pole seal nagu midagi muud peale teleka vaatamise teha.

… siis tuleb üürida suurem elutuba! Või ILMA diivani, teleka ja diivanilauata elutuba. Kuidas nii briljantne aju nii lihtsa lahenduse peale ei tule?

Ela nagu tahad. Teema on sellest, et üürikorterid on väga vanainimeselikult sisustatud, ongi just erinev eluetapp. Tavaliselt üürivadki nooremad inimesed, muidugi on vanematel omad vajadused, aga nad tavaliselt ei üüri.

See on üsna teemaväline, et kui keegi hakkab siin oma suurest majast või 5toalisest korterist rääkima, kus ühes toas on 2 nurgadiivanit. Eriti kui on suur pere. Asi pole ju diivanis iseenesest, vaid et väiksemas selgelt 1-2 inimesele mõeldud korteris on valitud elutoa mööbel, nagu vaataks seal 7 inimest igapäevaselt telekat. Kallemaid kesklinna kortereid üürivadki hea palgaga näiteks IT-s töötavad inimesed, kellel on arvuti kasutamine vajalik ning kelle jaoks on millegi arvutiga tegemine ka hobi. Aga kortereid sisustatakse nagu tehasetööliste jaoks, kes vahivadki paketiprogramme ja istuvad telefonis, kuigi nemad neid kortereid ei üüri.

Ütlesin ka seda, et möbleerimata või vähemöbleeritud kortereid on ülivähe. Tavaliselt pole isegi võimalust osa mööblist eemaldada.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest suht veider, et inimene, kes ütleb, et päris naisega seksimise asemel on virtuaalnaine ja vidinad paremad, vingub nende inimeste kallal, kellel on kodus televiisor ja lai voodi.

Kui lastega pered kõrvale jätta, siis ega üksi või kahekesi elavad inimesed tõesti kodus vaid diivanil istudes mingeid teleseriaale ei vaata.

Kodus muuhulgas tehakse süüa, pestakse pesu, koristatakse, koju kutsutakse külalisi, loetakse raamatut, seksitakse, pannakse joogamatt maha ja tehakse mõnikord trenni, mõni jah mängib arvutimängu, mõni koob või õmbleb, mõni tegeleb hobiga, mille põhikoht on kodust väljas, näiteks käib ujumas, ratsutamas, golfi mängimas, tennist mängimas, laulukooris, rahvatantsus jne jne jne. See, et kodus on olemas televiisor ja lai voodi, ei tähenda seda, et kodus olles teler alati mängima peaks. Ka diivan ei pea olema igapäevases kasutuses, aga kui teinekord on vaja, siis sa seda eraldi selleks koju tassima ei hakka ju.

Minul oma kodus on arvutilaud täiesti olemas (koos mänguri arvutitooliga), ka eraldi kirjutuslaud ja söögilaud. Mul on kiiktool. Diivan, külaliste voodi, mitu tõukeratast. Mul on õmblusmasin, aga see on enamasti kappi ära pandud, võtan välja vaid siis kui kasutan. Mul on veel igasuguseid asju, aga need ei ole mul kõik laiali, sest ma absoluutselt iga päev ei tegele kõigega, millega ma tegelen. Mõnikord ei vaata telekast kuu aega midagi, teinekord muud ei teegi kui kaks päeva järjest ainult pikutan ja vaatan telekat (näiteks kui olen haige).

Üürikorterite kallal pole mõtet iriseda, kui sul on juba nii spetsiifilised soovid nagu sul on, siis peaksidki pigem ostma. Inimesed kasutavad üürikortereid väga erineval põhjusel. Mõnel on see ülikoolis õpingute ajaks, teine töötab teises linnas, kolmandal on ajutine peatuspaik remondi ajaks jne. Siis ongi vaja lihtsalt kõige elementaarsemaid asju, a la voodi, pesumasin, dušinurk ja külmkapp. Teleri olemasolu on boonus. Seda ei pea kasutama. Kaasaegsed telekad ka ei võta toast mingit ruumi enda alla eriti, on kuskil seinale kinnitatud, lamedad, ei riiva silma, mõne saab üldse maaliks muuta.

Osta. Kui vahepeal ajutiselt välismaale kolid, võid ju selle korteri välja üürida, niisuguse toredana nagu sulle meeldib, et tugitool ja arvutilaud ja kitsas koiku.

Tundub, et mõni ei saa üldse teemale pihta. Asi pole selles, kuidas keegi teine elab, vaid et noorematele ja tehnikateadlikematele inimestele mõeldud mitteperekorterid on möbleeritud ainult teleka vaatamiseks. Mitte, et seal on muuhulgas telekas ja diivan, vaid see on ainus, mis sinna üldse ära mahub. Elutuba on möbleeritud palju rohkematele inimestele, kes seal üldse elada saab. Kas kujutatakse ette, et tullakse koju ainult magama ja telekat vaatama või diivanil telefoni näppima? Miks selline valik tehakse? Ma olen kindel, et 600-700+ eurost korterit üürivad noored IT-inimesed, muuhulgas välismaalased, mitte pensionärid või müüjad, kes tõesti ainult telekat vaatavad või telefonis instagrami näpivad.

See, et kodus on olemas televiisor ja lai voodi, ei tähenda seda, et kodus olles teler alati mängima peaks. Ka diivan ei pea olema igapäevases kasutuses, aga kui teinekord on vaja, siis sa seda eraldi selleks koju tassima ei hakka ju.

Mida sa seal muud teed, kui üks tuba on diivani ja teleka jaoks ning teine magamiseks?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tänapäevased sülearvutid on juba piisavalt võimsad, siis ma olen üsna kindel, et viidatud “diginomaadidel” ei ole vaja mingeid lauaarvuteid enam. Võibolla monitorid, jah. Aga milleks mulle mitu arvutit, kui ma saan kõik ühe – ja kaasaskantavaga – tehtud? Milleks mulle tingimata arvutilaud, kui ma saan samad asjad voodis või diivanil pikutades sülearvutis tehtud?

Sellist juttu räägivad ainult inimesed, kes ei kasuta arvutit eriti ja kasutavad seda ainult passiivselt millegi kuulamiseks või vaatamiseks. Voodis või diivanil pikutades on äärmiselt ebamugav arvutit kasutada. Ma ei saa aru neist, kes seda päriselt teevad, ise pole ealeski arvutit voodisse võtnud, kui just haige pole. Peab olema korralik tool ja normaalkõrgusel laud, arvuti peab olema silmade kõrgusel.

Diginomaadina tuleb tõesti järeleandmisi teha, aga seal on ka vaja mitu läpakat, et kui üks katki läheb või üks tööks ja teine mängimiseks. Aga suur monitor (parem mitu) ja lauaarvuti on mängimiseks ikkagi paremad, lisaks veel muud vidinad, nagu mikrofonid, klaviatuur, suured kõrvaklapid, pult vms. Olenevalt vajadustest on mõnel arvuti küljes joonistuslaud, teisel printer jne. Kui on vajadust arvuti taga midagi füüsiliselt märkmikku kirjutada või midagi raamatust otsida, siis peaks seal veel lauaruumi olema.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin ikka mõni liialdab kohutavalt – no ei ole 2-toalistes üürikates klaasist ümmargusi söögilaudu 7 tooliga, 5 m2 diivanilauda, 10-inimese diivanit.

Ümmargune laud on praktiline ja mugav, väikses ruumis ka turvaline. 4 inimest mahub sööma. Täiskasvanu tahab ka üksi magades ikkagi vähemalt 1,2m laiust voodit, pigem laiemat.

Kuidas ümmargune söögilaud mugav on? See ümar osa on tüütu ja jääb ette, pead selle kohal küürutama ja asjad võimalikult laua keskele lükkama. 4 inimest küll ära ei mahu oma asjadega, kui laud pole just väga suur. Samuti, miks on vaja 4 inimese lauda 1 inimese korteris?

Asjad, mida saab ainult üheks otstarbeks kasutada – nagu diivanilaud ainult ajakirjade ja tasside hoidmiseks või söögilaud ainult söömiseks, kohvilaud kohvitamiseks – on väiksemas kohas väga ebapraktilised. Selle asemel võiks olla üks korralik normaalkõrgusel ja normaalse kujuga tugevast materjalist laud, mille taga saab olla arvutiga, süüa, asju hoida või mida iganes teha. Diivani juures väike laud, mida olenevalt eelistustest diivani ette või kõrvale tõsta.

Päris kitsast voodit ei eelista mina ka, küll aga ei saa aru, miks on voodi paigutatud nii, et magamistuppa ei mahu midagi peale selle voodi. Päriselt elades jääbki mulje, et sul on ainult elutuba (ja seegi möbleeritud ümber teleka), sest magamistoas käiakse ainult magamas.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 117 )


Esileht Kodunurk Telekavaatamise ja magamise korterid