Esileht Ilu ja tervis Terve inimese pass

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Terve inimese pass

Postitas:

Vaktsineerimata inimesi on nakatunute hulgas ligi 90 protsenti, vaktsineerimata inimesel on 700 korda suurem tõenäosus koroonasse surra kui vaktsineeritud inimesel. Kuigi nakatutakse ja satutakse haiglasse, on lõviosa surnutest, haiglapatsientidest ja nakatunutest vaktsineerimata. Järelikult see ju töötab väga hästi.

Vaktsineeritud inimesi on ka üldiselt enamus. Lisaks on suvisel ajal ringi kappavaid inimesi enamus noored, kes (ülla ülla) on vaktsineerimata. Järelikult su järeldus on jura.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.07 21:21; 31.07 21:25; 31.07 21:34; 31.07 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kehtib ka seadus, kus on vajalik vaktsineeriva eelneva arstlik kontroll.

Saaksid sa viidata sellele seadusele?

Mind vaktsineeriti täiesti lõdva randmega 2X ja ükski arst enne midagi ei kontrollinud.

Vaktsineerimise algiuspäevil fanatid lausa praalisid, et selline kontroll ei ole absoluutselt vajalikki ja suva, kui oled nt hetkel koroonas, süsti saada on igal juhul ok.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.07 21:21; 31.07 21:25; 31.07 21:34; 31.07 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimise algiuspäevil fanatid lausa praalisid, et selline kontroll ei ole absoluutselt vajalikki ja suva, kui oled nt hetkel koroonas, süsti saada on igal juhul ok.

Mis see koroonas olemine siia puutub? Kui sul on äge haigus, siis sind ei süstita, olgu see koroona, mumps või kopsupõletik. Seda küsib iga arst. Muid vastunäidustusi vaktsineerimiseks ei ole, ka mitte see, kui sa oled hetkel viirusekandja, kuid haigus pole välja löönud. Jääd jälgimisele 15 minutiks, selle aja jooksul avaldub, kui oled allergiline mõne koostisosa vastu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on jäänud mulje, et paljud ei saa aru, mis asi on vaktsiin. Räägitakse vaktsiinide pikaajalistest kõrvaltoimetest, justkui oleks need kuidagi erinevad haiguste kõrvaltoimetest. Vaktsiini ei tehta nagu kratti suvalisest rämpsust, vaid vaktsiin on süstelahus+säilitusaine+nõrgestatud viirus/viiruse osa/harva ka elusviirus. Vaktsiini ei lisata kõrvaltoimeid, teisi haigusi, kõik kõrvaltoimed, mille sa vaktsiinist saad, saad sa ka haigust läbi põdedes.

Kas see teooria kehtib ka niipidi, et kõik kõrvaltoimed, mis sa nakatudes saad, saaksid ka vaktsiinist? Sele juhul oleks ju eriti loll vaktsineerida?

Eks neil aegadel, kui kasutati ainult elusvaktsiini, tuli seda kindlasti ette. Kuigi ka tol ajal süstiti organismi nii väike kogus haigustekitajat, et organism lihtsalt õpiks haigust tundma ja oskaks sellega võidelda. Päriselt haigestumiseks läheb vaja palju suuremat hulka viirust ja paljud kõrvaltoimed ei tule mitte haigusest vaid näiteks kõrgest palavikust või sellest, et organism on haigusest nii nõrk, et haigus lööb teistesse organitesse (näiteks angiini puhul südamesse või neerudesse). Vaktsineerimine ei nõrgesta su organismi nii, et haigus muudesse organitesse üle kanduks, vaid viirusega tegeleb immuunsüsteem. Täna ei süstitagi ju tervet viirusosakest, vaid ainult üks konkreetne valk.

 

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 15:12; 31.07 19:10; 31.07 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan, et sa (vaktsineerituna) siis käid kõikjal kirurgilise maskiga, sest vastasel juhul sa potentsiaalselt just seda teed.

Ma ei käigi mitte kuskil. Aga ma ei saa ka kõikide eest vastutust võtta ja oma elu üldse elamata jätta. Vaktsineerituna ma siiski hoolitsen eelkõige enda tervise eest ja maandan nii riske. Minu lootused on vaktsiini ja enda organismi koostööl. Teised peavad ise oma valikud tegema.

Jutt jumala õige. Ma ka ei plaani kõikide eest vastutust võtta ja elu elamata jätta. Mina teen enda valiku, teised tehku enda valikud.
Niiet ole hea ja ära määri oma vaktsiini teistele pähe. Lase neil endal valida, nagu just lubasid.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 14:41; 01.08 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saaksin ka selle passi lõdva randmega, kui võtta aluseks kõik analüüsid, mis mulle tehtud on, ülihead, aga miks ma lasin tervist konrollida? Eks ikka selleks, et ma arvan, et tervis pole korras, on teatud kõhklused ja ma pole polkovniku lesk

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vbl peaks suisa märgid rinda panema nagu koonduslaagri juutidel?

Märgid rinda, nagu koonduslaagris juutidel, meil juba ju on.

Vaktsineeritud ja mittevaktsineeritud. Esimesed käivad poes ja peol, teised mitte.

Esimest korda kuuled või?

Vist küll, sest ma näen poes ja peol igasugust rahvast. Märke neil küll küljes pole, aga jutu järgi (tuttavatelt) on ikka kuulda, kes on vaktsineeritud ja kes mitte. See aga ei takista kuidagi neil kõigil poes v peol käia.

Sinu tutvusringkonna mittevaktsineeritud istuvad kenasti vabatahtlikult karantiinis?
Super ju!!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on haiglas ventilaatori all?

Ventilaatori all??

Hingamisaparaat? Respiraator? Jutu mõttest saad ju aru, isegi kui see ei ole õige eestikeelne vaste.

Tõesõna ei ole ventilaator hingamisaparaat. Respiraator ka ei ole.
Mis siis, et “jutu mõttest” sai aru, eluks edaspidiseks lihtsalt väike teadmine.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutu mõttest saad ju aru, isegi kui see ei ole õige eestikeelne vaste.

Perekoolikas tavaliselt ei saa.

Kui on mingi kasvõi 10 kraadi tema tavapärasest “kastist välja” väljend, siis tal kiilub koheselt selle vähesegi mõistuse kinni ja ta kukub küsimärgitama.

Õigekirja ülesanne ei ole teha selgeks “jutu mõte”, õigekirja point on midagi muud.
Õigete sõnade/väljendite kasutamine jälle on, sest nendega antakse edasi infot.
Kui doktor palub assistendil hingamisaparaat sisse lülitada, too aga lülitab ventika, siis patsiendi jaoks võib asi fataalseks kujuneda. Lihtsalt selle pärast, et doktor arvas, et ah, küll ta “jutu mõttest” aru saab.

Iga asi ei ole luule – fantaasia ja mängulisus – nii mõnigi kord tuleb proosat kasutada.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kehtib ka seadus, kus on vajalik vaktsineeriva eelneva arstlik kontroll.

Saaksid sa viidata sellele seadusele?

Mind vaktsineeriti täiesti lõdva randmega 2X ja ükski arst enne midagi ei kontrollinud.

Vaktsineerimise algiuspäevil fanatid lausa praalisid, et selline kontroll ei ole absoluutselt vajalikki ja suva, kui oled nt hetkel koroonas, süsti saada on igal juhul ok.

Mida praalisid?
Veebruarus tuldi meile lausa töökohta, räägiti 10 min selgitavat juttu ja läks lahti.
Teema oli siis vaid nende üle 70-aastastega (või mis see vanusepiir siis oli).
Igaüks otsustas ise, aga keegi ei praalinud.
Vend käis nüüd, kuu tagasi, ja täpselt samamoodi – anna vaid allkiri ja võta õlg paljaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma ei levita valeinfot. Ma räägin absoluutsest konkreetsest juhtumist, mille tunnistajaks ma ise olen, et isegi kui oled vaktsineeritud, siis saad ikkagi haiguse muteerunud tüve ja selleks on hetkel Delta. See haigus muudab oma tüve kiiresti ja need vähest aega kasutusel olnud vaktsiinid ei kaitse sind selle haiguse eest. Ja päriselt on ka sedasi, et mitte keegi antud hetkel ei tea, kuidas need vaktsiinid töötavad meie organismis mingi teatud aja pärast ja kuidas edasi toimetab meie sees. Ma toon ühe teise näite, nt lemmikloomade puhul ei ole samuti väga uuritud neid vaktsiine, mida suure raha eest lemmikloomale süstitakse. Aga ometi on fakt et vaktsiinid tekitavad osadel lemmikloomadel sarkoomi, pahaloomulist kasvajat. Ja kuna see nii on, seega hakati varajasemat kasutusel olnud turjasüsti tegema kintsu, sest sealt saab paremini kasvaja ära lõigata kui turjal, mis selgroole väga lähedal.

Täielik jura, ka loomadele on vaktsiine tehtud aastakümneid. Sa räägid üksikjuhtumist, kus vaktsineeritud inimene sai koroona, mina räägin sellest, mis on üldised numbrid. Ja seda tuuakse ju juba igapäevaselt numbriliselt välja, mitu protsenti oli nakatunutest vaktsineeritud, mitu vaktsineerimata. Kuidas ometi saad sa öelda, et vaktsineerimisest pole kasu.

Ei ole jura. Ei ole üksikjuhtum, vaid neid juhtumeid on ikka mitmeid ja mitmeid, kus vaktsineeritud inimene saab ikkagi endale koroona. Samuti on fakt see, et veel mingid aastad tagasi tehti lemmikloomadele iga aasta vaktsiini, kuna see pidi hullult vajalik oleme. Seejärel otsustati (european commission) et lemmikloomale on soovitav vaktsiine teha vaid iga 3-4 aasta tagant, kuna haigusjuhtumeid oli palju. Selle kohta on ametlik info olemas ja kui sind see piisavalt huvitab, siis leiad selle info ise üles.

Selle kohta, kui paljud vaktsineeritud haigestuvad, kui paljud neist haigestuvad raskelt ja kui paljud neist surevad, on Indrek Saul teinud väga puust ja punaseks tabeli. Tabelit ma siia kopeerima ei hakka, panen tabelit selgitava info:

Kui paljud vaktsineeritud haigeks jäävad?

Ma ei hakka väga peeneks seda statistikat ajama, aga laias laastus vähendab vaktsineerimine haigestumist 90%. Kuidas seda mõista? Kui samades oludes (näiteks kontserdil) on ühe haigega kontaktis sada inimest, siis mittevaktsineeritutest jäi vanasti haigeks umbes 20 inimest. Kui nendest sajast pooled on vaktsineeritud, jääb haigeks 10 mittevaktsineeritut ja 1 vaktsineeritu.

Mis kasu veel vaktsineerimisest on?

See üks, kes haiguse üles korjas:

tema haigus on 66% lühem;

üle pooltel juhtudel nii kerge, et isegi palavikku ei ole;

haiglasse sattumise risk väheneb 18 korda;

surma risk väheneb 700 korda.

Lugesin seda postitust ja absoluutselt ei usu neid arve ega järeldusi. Tean perekonda, kus kõik viis inimest haigestusid ûhe tõttu, kõik olid vaktsineeritud. Ûks neist mitu päeva haiglasse viimise äärepeal, käidi kontrollimas korduvalt, et asi hapuks ei läheks. Ei saa öelda, et kulges kergelt.

Hetkel levib viirus rohkem noorte hulgas ja kuna enamasti on meil vaktsineeritud vanem elanikkond, siis jääbki mulje, et vaktsineeritutele haigus kûlge ei hakka, aga hakkab küll. Lihtsalt noorte seas on vähe hetkel vaktsineerituid

Tabelis oli toodud kõrvaltoimete protsendiks mingi 0,005 (ei viitsi kontrollida, mitu nulli peale koma oli), ûhesõnaga – ülivähe. Jällegi, ei usu. vastutustundlikumad perearstid räägivad juba praegu väga paljudest kõrvaltoimetest, nii mõnelgi väga rasketest. Tuttav on sisuliselt töövõimetu, tean ka ühte surnut. Seoseid vaktsiiniga muidugi eitatakse, aga fakt, et täiesti terved inimesed muutuvad peale süsti töövõimetuks ja arstid on nõutud, ei leia põhjust ega oska panna diagnoosi. Kes tahab uskuda, see las usub, et juhus. Arstid ei julge avalikult sõna võtta, aga oma patsientidele soovitatakse mitte sûstida, vaid oodata, kuni vaktsiinide eksperimentaalperiood läbi saab ja midagi ohutumat välja tuleb. Või miks mitte, hoopis toimiv ravim.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 09:30; 01.08 09:35; 01.08 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaktsiin on süstelahus+säilitusaine+nõrgestatud viirus/viiruse osa/harva ka elusviirus. Vaktsiini ei lisata kõrvaltoimeid, teisi haigusi, kõik kõrvaltoimed, mille sa vaktsiinist saad, saad sa ka haigust läbi põdedes.

Koroonavaktsiin ei sisalda viirust!

Ja kõrvaltoimed võivad totaalselt erineda haiguse läbipõdemisest (fakt). Sõber põdes koroona läbi sümptomiteta, peale mõlemat süsti oli nädal aega kodus haige.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 09:30; 01.08 09:35; 01.08 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida arvate ideest, et terved inimesed ei pea ennast vaktsineerima? Näiteks kui perearst tunnistab teid terveks või teil pole digiloos kirjas kroonilisi haigusi ega te pole olnud ka haiguslehel vms, siis saate “terve inimese passi”.

Kuidas hindate enda ja pereliikmete tervist, kas teie pääseksite vaktsineerimisest? Mina mitte, kuigi olen normaalkaalus ja tegelen ka (tervise)spordiga ja liikumisega.

https://epl.delfi.ee/artikkel/94163945/robert-sarv-tervisliku-elustiiliga-kodanik-ei-pruugi-vaktsiini-vajadagi-talle-voiks-teha-hoopis-terve-inimese-passi

Teemaalgataja ei saa ilmselgelt aru, mida mikrobioloogilisest aspektist tähendab “terve”, ei saa aru, et terve (haigussümptomiteta) olemine ei võrdu ” mittenakkav” ja et perearstil pole ju sellise diagnostika võimalusigi, mis lubaks kindlalt väita, et inimene on terve. Ja see, et oled täna terve, ei ütle ju midagi homse kohta, kui õhtul massiüritust väisad.

 

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuletaks siin praalijatele meelde tippvormis balletitantsija lugu.

Kõik kes te olete jube kindlad, et oh kui ka põeks, siis ikka kergelt. Mõelge natuke, kas elus ikka on nii kindlaid absolutisme.

Seda arusaadavalt ei ole avalikus infos öeldud, aga arvestage võimalusega, et ta oli saanud ka vaktsiinisüsti arvestades tema töökohta ja teatrite tundlikkust sel teemal. Kogu lugu paistab väga vaktsiinikahjustuse moodi, vähemalt väga sarnane muude kuuldud juhtumitega (mitte küll nii raskel kujul).

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 09:30; 01.08 09:35; 01.08 10:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Ilu ja tervis Terve inimese pass