Esileht Pereelu ja suhted toidulauas pirtsutamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: toidulauas pirtsutamine

Postitas:

Mõtlesin uurida, kuidas teistes peredes on asi korraldatud.
Meil on nii, et kui on päris uus söök ja enne pole söönud, siis peab proovima. Kui ei maitse, ei pea sööma. Aga mis siis, kui pirtsutatakse juba igasuguse söögiga? Kas sunnite sööma kuigipalju ära või võib laps minna külmiku kallale või kuidas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööma ei sunni kedagi kunagi. Varuvariant on võileib. Söögikordade vahel näksimisi ei toimu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, lapsed meil veel eraldi külmkapi kallal ei käi kui on korralik soe toit tehtud. Kui õhtul kõht tühi, võtavad puuvilja vaagnalt õuna või midagi muud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 20:56; 27.01 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui söök ei kõlba, siis sundima kedagi ei hakka. Isik võib vabalt lauast lahkuda.
Järgmine söök on järgmisel söögiajal. Ei mingit külmkapi kallal käimist vahepeal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ei taha halvas tujust tehtud sööki. Nagu teed kohusetundest, sest \”peab ju tegema\” , siis enamasti laps ei taha. Nii et kui põhjus enda halvas tujus, siis last selle eest küll karistada oleks ülekohtune. Emotsioon jääb ju sööki sisse ja kehvas meeleolus tehtud toit on pigem mürk ,kui söök.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina sunnin sööma. ma teen tavaliselt neid sööke, mida lapsed söövad. on söönud. teistega pole mõtet jännatagi. mis ma teen sööke, mida nad nagunii ei sööks. aga ka siis nad tihti ei viitsi süüa. ongi nii, et pool söögist peavad ikka ära sööma. sest millest nad elavad? ühest pirnist peale kooli? nii jätavad nad nad oma organismi vajalike toitaineteta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.01 22:25; 29.01 21:02; 29.01 21:20; 01.02 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemad inimesed räägivad, et kui lapsele varakult kõike anda, siis harjub ta ära ja tulevikus sööb kõike. Kahe lapsega kogemus kahjuks seda ei kinnita. näiteks: kuigi päris väiksena sõid porgandi-kaalika-lillkapsa püreed suure isuga, siis nüüd lükatakse vaikselt need taldriku servale.
Väidetavalt ei söö vanem laps ka sibulat, aga kui ta ei näe/ ei tea, et seal see sees on, siis kiidab suure häälega. Olen vilunud lõikama sibula nii peeneks, et peab luubiga vaatama:)
On muidugi toite, mida mehega armastame, aga lapsed mitte, siis ei sunni neid ka tohutult. Aga kui on tavaline kartul hakklihakastmega nt, siis muud sööki kindlasti ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind sundis isa lihatükiga tõtt vahtima tunde ja tunde, lõpuks nutsin, sõin ja oksendasin. Nüüd täiskasvanuna ma liha ei söö, mitte põhimõtte pärast, vaid ei lähe üldse alla. Tervis kannatab tugevalt.
Ma ei jäta ennast nälga, leian alati midagi süüa ja olen vähenõudlik. Närvi käivad need fraasid et \”ära eputa\” ja \”söö nüüd ära\”.

Tee omad järeldused…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööma ei sunni, külmiku kallale minna ei või.

Toit on laual söögiaegadel – kes sööb, see sööb, kes ei taha, saab järgmine kord süüa järgmisel söögiajal. (Vaheampsuks hoian laual üksnes puhastatud porgandi-, õuna- ja teiste värskete viljade viile.) Muidugi, kui ma juba ette tean, et üks või teine kindel toit mõnele pereliikmele tõesti üldse ei maitse, siis ma seda toitu ei teegi või siis teen niisuguse kombinatsiooni, et ka ühest komponendist loobudes on võimalik endale normaalne portsjon kombineerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sööma ei sunni, külmiku kallale minna ei või.

Toit on laual söögiaegadel – kes sööb, see sööb, kes ei taha, saab järgmine kord süüa järgmisel söögiajal. (Vaheampsuks hoian laual üksnes puhastatud porgandi-, õuna- ja teiste värskete viljade viile.) Muidugi, kui ma juba ette tean, et üks või teine kindel toit mõnele pereliikmele tõesti üldse ei maitse, siis ma seda toitu ei teegi või siis teen niisuguse kombinatsiooni, et ka ühest komponendist loobudes on võimalik endale normaalne portsjon kombineerida.[/tsitaat]

pooldan seda taktikat!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 20:56; 27.01 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on reegel, et täiesti uuest toidust peab kindlasti vähemalt ühe ampsu proovima. kui on tuttav toit, aga käib niisama kiun, peab sööma kolm ampsu, siis võib lauast ära minna. sööma ei sunni, näksimist ei luba (v.a. toored juurikad ja puuviljad, päris häda korral paljas leib), varuvariante pole. magustoitu ei või võtta, kui soolane jääb täiesti söömata, st ei maitstagi. krt, ega ma restoran ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meie tütar on 8-aastane. Süüa teen tavaliselt mina, sooja sööki 1 kord päevas peale tööd. Järgmisel päeval on koolist tulles võimalik soojendada. Tavaliselt talle meeldib värskelt tehtud toit küll (teen seda, mida ta ikka sööb, küsin ka, mida ta tahaks), aga soojendada iga kord ei soovi, ei ole enam isuäratav. Siis ta ei pea sööma, vaid vaatab midagi külmkapist. Meie ei keela kellelgi söögikordade vahel külmkapist süüa, sööme ise ka alati, kui millegi isu tuleb ja maiustusi sööme ka iga päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sunni kedagi sööma, kui ei taha, ei taha. Külmkapi kallal ka ei keela käia, aga meil polegi seal midagi, mida kohe saaks võtta. Ei ostagi koju asju, mida arvan, et laps ei peaks väga sööma, aga kui kodus juba on, siis võtku. Sinki, juustu jne eriti pole, saia, maiustusi pole. Kuna käime korra nädalas vanavanemate juures, siis seal tuubitakse laps magusast täiesti täis, seega koju ei näe põhjust enam magusat väga osta. Suur magusasõber ta õnneks polegi, sööb vanavanemate juures väikese tüki kooki ja paar kommi. Puuvilju võib kogu aeg võtta, need on laual.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps on taliute moodi.
st oksendab, kui mingi toit ei meeldi. samas on tema menyy ylimalt limiteeritud. emana ma muretsen, sest ei saa ju nii, et laps kannatab ainult saia ja sinki ja piima.

suure t88 ja s6ja tulemusena on t2naseks lapse kuuendaks eluaastaks menyyd ikka tublisti laiendatud – ta s88b hea meelega liha, keedukartulit, saiba v6i koguni peenleiba. probleem on aga ikka veel selles, et puuvilju ega juurvilju ei s88. nyydseks on n6us s88ma ka makarone, millel on puhtast tomatipastast tehtud kaste. tegelikult peaks selle probleemiga arsti poole p88rduma, sest ilmselgelt on tegu mingi psyhhilise h2irega. uute toitude maitsmine ei tule k6ne allagi. aga ma valetan 😀 tegin riivsaias lillkapsaid ja kypstasin 6lis. ytlesin, et need on kananugatsid 😛 s6i, ei oksendanud. tomatipasta aktsepteeriti, kui ytlesin, et see on ketshup. keedukaalika kohta olen 8elnud, see on kartul – lasen ketshupisse pista. jne jne. k6ik asjad tuleb yksipulgi talle ette seletada. ta peab neid asju tundma, enne kui saab oma t6rkest yle.

et jah, kui ikka toidulaud j22b liiga kesiseks, sest laps \”pirtsutab\”, tuleks ehk psyhholoogiga r22kida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin kuskilt, et uus toit muutub vastuvõetavaks umbes kümnendal proovimisel Iseennast olen niimoodi teadlikult oliive sööma harjutanud ja nüüd lähevad juba meelsasti.

Lapsena olin üsna isutu, polnud ka näksimisekommet, meil polnudki midagi näksida, aga arst oli emale öelnud, et muretseda pole põhjust, las sööb niipalju kui sööb, organism ise reguleerib. Olin täiesti terve laps ja nüüdseks täiesti terve täiskasvanu (nüüdseks isu oluliselt parem).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toit muutub meeldivaks mõnel 10, mõnel alles 30 korral. Sõltub inimesest ja toidust ka.

Aga meil on nii, et kui on söögiaeg, siis süüakse. Kui ei ole, siis ollakse ilma. Söömine kunagi kohustuslik pole. Aga nt on teada, et näljase lapsega kuhugi kodust ei minda (ma ei jaksa hakata talle kuskilt süüa hankima tunni pärast, seda enam, et kodus oli soe toit just laual). Seega kui nt tahab nädalavahetusel minuga poodi/külla kaasa, siis söönud peast. Söömata võib olla isaga kodus või jääb käimata üldse.

Söögiaegade vahel meil ei sööda. Puuvilja-juurvilja ja viimasel ajal vahel ka kuivatatud õuna olen lauale pannud, et igaüks pärast õhtusööki näsib, kel soovi.

Mingit eritoidu moodi pole ma lapsele sisse harjutanud ega kavatsegi seda teha. Endale 10x rohkem tööd juurde sellega ja kalliks läheb ka, kui sooja toidu viskan minema ja ostan muudki sinki-juustu, et saaks võileibu vorpida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen enam-vähem kõigesööja, noh, sibulat lapsena ei söönud, kui olid suured tükid. kui oli peeneks hakitud, siis sõin küll (ju siis ema arvas ka omast arust, et petab mind ära:-) aga teadsin küll, kui sibul toidus oli). ja ei saanud pirtsutajatest aru. mul õde selline vingats toidu osas. lapsed samasugused. mõtlesin, et ju siis perekonnas selline mood viriseda.

aru hakkasin saama alles siis, kui mõned aastad tagasi tellisin restoranis kuningkreveti salati (tavalised väikesed krevetid meeldivad väga, kuningkrevetti aga polnud enne saanud). ja vot see
esimene amps tuli ikka igavese kõõksatusega suust välja tagasi. päris häbi oli endal lauakaaslaste ees. süda läheb siiani pahaks, kui sellele mõtlen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 15:06; 27.01 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen enam-vähem kõigesööja, noh, sibulat lapsena ei söönud, kui olid suured tükid. kui oli peeneks hakitud, siis sõin küll (ju siis ema arvas ka omast arust, et petab mind ära:-) aga teadsin küll, kui sibul toidus oli). ja ei saanud pirtsutajatest aru. mul õde selline vingats toidu osas. lapsed samasugused. mõtlesin, et ju siis perekonnas selline mood viriseda.

aru hakkasin saama alles siis, kui mõned aastad tagasi tellisin restoranis kuningkreveti salati (tavalised väikesed krevetid meeldivad väga, kuningkrevetti aga polnud enne saanud). ja vot see
esimene amps tuli ikka igavese kõõksatusega suust välja tagasi. päris häbi oli endal lauakaaslaste ees. süda läheb siiani pahaks, kui sellele mõtlen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 15:06; 27.01 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks asi on see, kui toit tõesti täiesti vastu käib ja oksele ajab. aga kui laps ühel päeval teatab, et tema enam ei söö, kui tomat ja kurk ühes kausis on, eraldi peavad olema ja ahjukartul ei kõlba, aga praetult läheb küll, siis see on puhas pirtsutamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 17:18; 27.01 20:17; 27.01 20:53; 27.01 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]üks asi on see, kui toit tõesti täiesti vastu käib ja oksele ajab. aga kui laps ühel päeval teatab, et tema enam ei söö, kui tomat ja kurk ühes kausis on, eraldi peavad olema ja ahjukartul ei kõlba, aga praetult läheb küll, siis see on puhas pirtsutamine. [/tsitaat]

Ei ole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas teile maitsevad kõik toidud ühtemood?
mina küll valin. mida vanemaks saan, seda valivamaks muutun.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 20:14; 27.01 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas teile maitsevad kõik toidud ühtemood?
mina küll valin. mida vanemaks saan, seda valivamaks muutun.[/tsitaat]

kolib laps üksi elama, võib täiesti vabalt iga päev oma lemmiktoitu süüa. kuni mina süüa teen ja selle arvestusega, et ülejäänud pereliikmetel on ka omad eelistused, siis süüakse seda, mida pakutakse.

Kui laps mulle kunagi süüa teeb, siis ma luban, et ei viska ka kahvlit plärtsuga taldrikusse ja ei teata, et milline ilgus, seda ma küll ei söö ja ei lähe külmkapi kallale võileiba tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 17:18; 27.01 20:17; 27.01 20:53; 27.01 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kolib laps üksi elama, võib täiesti vabalt iga päev oma lemmiktoitu süüa. kuni mina süüa teen ja selle arvestusega, et ülejäänud pereliikmetel on ka omad eelistused, siis süüakse seda, mida pakutakse.

Kui laps mulle kunagi süüa teeb, siis ma luban, et ei viska ka kahvlit plärtsuga taldrikusse ja ei teata, et milline ilgus, seda ma küll ei söö ja ei lähe külmkapi kallale võileiba tegema. [/tsitaat]

ja jah, jälle see vana armas, kuni jalad MINU laua all…
ei meeldi mulle endale vägisi söömine, ei sunni ka teisi, lapsed sealhulgas. võibolla just seetõttu, ei olgi meie pere lauas keegi kunagi nõnda käitunud, nagu sina kirjeldad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 20:14; 27.01 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja jah, jälle see vana armas, kuni jalad MINU laua all…
ei meeldi mulle endale vägisi söömine, ei sunni ka teisi, lapsed sealhulgas. võibolla just seetõttu, ei olgi meie pere lauas keegi kunagi nõnda käitunud, nagu sina kirjeldad.[/tsitaat]

et sa siis ei leia, et laps peaks sööma seda, mis laual
aga samas ei jäta teie peres ka keegi midagi söömata ega tee omale õhtusöögi asemel võileibu. No tore siis ju, polegi probleemi.

Me räägime siin aga lastest, kes aegajalt keelduvad seda söömast, mis laual.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 17:18; 27.01 20:17; 27.01 20:53; 27.01 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei sunni kedagi midagi sööma. enam ei pane toiduaineid ka ühte patta kui nii ei sobi (kurk-tomat koos näiteks) – ju on lapsel vaja oma kogus kurki ja tomatit valida ning maitseid erinevalt tunnetada – tal on õigus süüa neid eraldi, kui soovib.
[/tsitaat]

teie peres siis ühtki vormirooga, kastet, wokki, salatit, risottot jne jne ei tehta, annad kõik koostisained eraldi kätte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 17:18; 27.01 20:17; 27.01 20:53; 27.01 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil üpris suur pere ja eks aja jooksul saab selgeks, kuidas lapsele võimalikult tervislikku ja ilma sundimata anda. Kui ikka midagi mingil hetkel ei maitse, siis ei suru ka ja elu on näidanud, et maitse muutub.
Lastele maitsevad lihtsad toidud ja puuviljad. Tegelikult igal lapsel on olnud alati mingi köögivili, just toorena süües, mida naudib. Sellest lähtungi. Pisut piima või jogurtit juurde.

Mina olin paras proovikivi oma vanematele. Lasteaed oli õudus. Seda vist teavad kõik nõukaaja lapsed. Koolisöök ka jube. Minu ema tegi väga häid toite, aga ka neist praakisin ma mõned välja.

Õnneks jäin ellu ja hakkasin kenasti sööma, siis kui spordiga tegelema hakkasin, lõpuks läks kõht tühjaks.

Täna söön kõike, aga mannapuder ja pekitükk tuletavad ikka lasteaeda meelde:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru toiduga pirtsutamisest. Ise olen kyll kehva isuga olnud lapsena, aga taldriku soin alati tyhjaks. Ei sunnitud kunagi, lihtsalt see oli kuidagi iseenesest moistetav. Koolis naiteks hapukapsasupp ei maitsenud. Panin siis natukene taldriku pohja ja soin taldriku ikka tyhjaks.
Oma laps on ikka taitsa kaest ara. Peale makaroni ja saia ja singi midagi vabatahtlikult ei soo.
Teen siis tervislikud toidud ja soodan need talle sisse. Kui saan aru et midagi on talle ikka vaga vastik, nagu maks, siis seda ei sunni sooma. Aga igapaevane liha, kala ja koogiviljaroad, ei tule kone allagi et jargi jatab.
Arvan, et olen oigel teel, sest laps on olnud taiesti terve ja energiast pakatav eluaeg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas teile maitsevad kõik toidud ühtemood?
mina küll valin. mida vanemaks saan, seda valivamaks muutun.[/tsitaat]
ei maitse kõik toidud ühtemoodi, aga ükski toit ka vastik pole. pealegi sõltub pere toit ka hinnast. ei ole ikka nii, et söön alati seda, mis vaid maitseb. söön seda, mis on hinnast soodsam, söön seda mida on organismile tarvis.
nt kinoa pole mu lemmiksöök. aga see on väga kasulik. seega söön hommikuks kinoahelbeid nt keefiriga, kuigi maitse poolest sööks muna peekoni ja saiaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.01 22:25; 29.01 21:02; 29.01 21:20; 01.02 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas teile maitsevad kõik toidud ühtemood?
mina küll valin. mida vanemaks saan, seda valivamaks muutun.[/tsitaat]
ei maitse kõik toidud ühtemoodi, aga ükski toit ka vastik pole. pealegi sõltub pere toit ka hinnast. ei ole ikka nii, et söön alati seda, mis vaid maitseb. söön seda, mis on hinnast soodsam, söön seda mida on organismile tarvis, mitte seda mille järgi isu on. isu on tihti ebatervislikke toitude järele. vahel võib sellele järele anda küll. aga nii ka päris pole, et kuula oma keha. keha, see on loll. see tahab grillkana ja rummikooki.
nt kinoa pole mu lemmiksöök. aga see on väga kasulik. seega söön hommikuks kinoahelbeid nt keefiriga, kuigi maitse poolest sööks muna peekoni ja saiaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.01 22:25; 29.01 21:02; 29.01 21:20; 01.02 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööma ei sunni. ON perioode kus söödaks vaid makarone ja siis aeg, kus söödaks vaid kodujuustu või kartulipüreed. Käivad ise ka külmkapi kallal, sest seal on söök mille ma ju ise perele koju olen tassinud ja kui seal peaks midagi valet olema, siis see on minu süü, et poes olen valed valikud teinud.
Külmkapist midagi võttes kysivad siiski kas tohib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted toidulauas pirtsutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.