Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandja ei soovi anda õppepuhkust!

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Tööandja ei soovi anda õppepuhkust!

Postitas:

Loomulikult töötaja ei ole ori – ta võib ju igal hetkel lahkuda, kui soovib mõnd muud tööd teha. On töötajaid, kes muudkui täiendavad end igal võimalikul töösse mittepuutuval alal. Aga lahkuda nad siiski ei soovi, sest nende koolitamise maksumus (tööandja poolne) on nii suur, et vastavalt lepingule peaks nad enne mingit perioodi lahkudes päris korraliku summa tagasi maksma.

Võiks olla rõõmus, et sul on töötaja, kes õppida soovib, sest see tähendab tavaliselt seda, et inimene on arenemisvõimeline ja tunneb elu vastu huvi, soovib edasi pürgida. Need on kõik ka sulle kui tööandjale kasulikud omadused. Aga sina siin kurdad ja mängid märtrit. Siin teemas pole ju juttu mitte mingitest tööandja kinnimakstud koolitustest, vaid õppepuhkuse andmisest. Kui töötaja on sõlminud lepingu, et laseb koolitused kinni maksta ja töötab pärast seda teatud aeg, siis järelikult olid need koolitused eelkõige tööandja seisukohalt vajalikud. Kui aga töötaja sellega nõustus, järelikult pole plaani lahkuda. Siin räägiti muust.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 12:18; 11.05 21:22; 11.05 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks olla rõõmus, et sul on töötaja, kes õppida soovib, sest see tähendab tavaliselt seda, et inimene on arenemisvõimeline ja tunneb elu vastu huvi, soovib edasi pürgida. Need on kõik ka sulle kui tööandjale kasulikud omadused. Aga sina siin kurdad ja mängid märtrit.

Ära mine isiklikuks ja ära kujuta asju ette. Mina pole tööandja mitte kellelegi, näen asju kõrvalt. Ja olen koolitujate tõttu ka mitmeid tööseisakuid üle elanud.
Tore tõesti, kui kolleeg on arenemisvõimeline ja tahab kuhugi edasi pürgida, selle vastu pole mul midagi. Aga kas ta peab seda tegema just tööandja kulul,  oma praeguse ise valitud töö kvaliteedi ja töökaaslaste arvelt, selles ma jään sinuga eriarvamusele.
Eriti, kui inimene on just välja koolitatud,  oskused omandanud  ja tema puudumine mõjutab mitme inimese tööd ja tasu.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.05 23:54; 11.05 21:15; 11.05 21:59; 11.05 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu endine tööandja vaatas üldse viltu igasugustele puhkustele. Nii põhi-kui ka lapsega seonduvale puhkusele. Ütles mitu korda, et töö peab olema tehtud ka puhkuse ajal. Puhkus tähendas tema jaoks, et kontoris ei viibinud, aga kättesaadav ja kirjadele vastama pidi igal juhul. Kui RSP-le läksin, siis ta tõsimeeli arvas, et mul kodus nii igav, et võiksin tööd teha. Saatsin kuu peale ja peale lapse sündi saatsin LHP avalduse kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Helistas ja küsis kas tõsimeeli arvan, et võin kodus 3 aastat lihtsalt puhata ja tööle mitte ilmuda. Lubas tööluusi eest vallandada. Ütlesin, et lasku käia ja kohtume töövaidluskomisjonis. Igal juhul ma sinna tagasi ei läinud ka ja nüüd olen kohas, kus tööandja soodustab õppimist. Saan puhkuse ajal puhata, sessi ajal õppepuhkust ja üldse suhtumine on palju sõbralikum.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas ta peab seda tegema just tööandja kulul,  oma praeguse ise valitud töö kvaliteedi ja töökaaslaste arvelt

See, et see tuleb teiste töökaaslaste arvel, on tööandja tegemata töö ja töötajate põhjendamatu vastutulek. See, et õppimine tuleb tööandja arvelt, on seaduses kirjas ja üks vähestest punktidest, mis töövõtja poole kaldu üldse on.

Mina olen ka töö kõrvalt mitmed aastad õppinud, tööga mitteseotud ala, uut eriala, aga õppepuhkust pole võtnud. Õpin päevases õppes ja lepin tööandjaga kokku mis päevadel-kellaaegadel saadaval olen. Ja neil aegadel koolis ei käi. Eks töökoht saigi nii valitud, et saaks kaht asja valutult ühendada. Aga kui inimene on sundseisus ja endale sobivamale tööle saamiseks peab uut eriala õppima ning seejuures õppepuhkust kasutama, siis pole vaja teistel õiendada, kui tema oma seadusest tulenevat õigust kasutab. Eks mõni kasutab seda õigust ka põhjendamatult, kuid mõni ju rohkem mängib töötegemist ka, ehk inimesi on igasuguseid ja ebasobivast töötajast on küllaltki lihtne seaduslikult vabaneda. Nii et las see õigus õppepuhkusele olla ja ilma üldise halvakspanuta.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 17:42; 12.05 00:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandja ei soovi anda õppepuhkust!