Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökoha vahetus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 88 )

Teema: Töökoha vahetus

Postitas:
Kägu

Töötan eraettevõttes 5 aastat, palk on ülekeskmise aga töökeskond on negatiivne ja närvilne. Praegu on pakkumisel samasugune ametikoht riigiettevõttes aga palk on 900.- madalam. Arvestades hindade tõusu ja majanduslangust siis on hirm töökohta vahetada aga samas see kõrgem palk ei kompenseeri seda stressi mis on viimased aastad olnud. Mida teie teeksite?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina just seetõttu istun ikka veel madala palgaga ettevõttes, et ma tõesti ei taha riskida sellega, et mu elu närviliseks läheb. Minu jaoks on meelerahu teatavast rahanumbrist tähtsam. Muidugi, kui ühel hetkel hakkab rahapuudus juba igapäevast toimetulekut segama, siis tuleb liigutama hakata.

Kui Sina saad pm selle 900.- vähemaga hakkama, siis läheksin. Samas, kas oled kindel, et seal sama närviline pole?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaataks ka muid hüvesid kummalgi töökohal (nt kui vaba on ajakasutus, kas nõutakse tagumikutundide täisistumist, kas on kodust töötamise võimalus ja ollakse muidu paindlikud, kui pikk on puhkus jne).

900 eurot tundub mulle väga suur palgaerinevus (see ongi peaaegu nii palju, kui mina oma kõrgharidust nõudval täisajaga töökohal kätte saan iga kuu), aga kui sul on näiteks dilemma, kas mürgise õhkkonnaga töö 3900-eurose palgaga või eeldatavalt normaalsema sisekliimaga koht 3000-ga, siis tundub palgaerinevus pigem vähemtähtis.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see sõltub ju ka sellest, kas elad ja majandad üksi või kellegagi koos. Kui mees näiteks teenib normaalselt ja ta ei arva, et sinu palgakaotus pere eelarvele nii hull oleks, siis pole ju vahet. Kui elad üksi, eks siis pead arvutama, aga 900eur tundub ikka väga suur kaotus. Ja elu lähiajal pigem kallineb edasi, mitte ei odavne. Keegi poleks mõni aasta tagasi arvanud, et inimesed varsti elektriarvete all ägama hakkavad.

Samas olen ise ka töökohta vahetanud töökeskkonna pärast ja paarsada eurot palgas kaotanud, aga ma ei olnud peres ainus palgasaaja ja too hetk oli see õige otsus, minu vaimset tervist silmas pidades.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töökeskond võib ka muidugi olla sama närvilisem. Hetkel jääb igakuu palgast järgi täpselt 900.- Muidugi on selle 5 aastaga sääste kogunenud aga tulevikus kuluks kogu palk maksudele ja söögile.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur pluss miks üldse kaalusin kandideerimist on kodukontor. Hetkel käin kontoris koha peal ja on olnud eriväljasõidud ja nvl. Aga seal oleks kodukontor E-R 9-17ni.

Hetkel on 2500 ja tulevikus oleks uues kohas 1600.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majandan kahjuks üksi ja on ka 2 last.  See teebki olukorra natukene raskemaks. Samas saaksin lastel olla rohkem abiks kodutööde tegemisel jne. Hetkel on nad pärast kooli 3-4tundi üksi aga uues kohas on 100% kodukontor.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majandan kahjuks üksi ja on ka 2 last. See teebki olukorra natukene raskemaks. Samas saaksin lastel olla rohkem abiks kodutööde tegemisel jne. Hetkel on nad pärast kooli 3-4tundi üksi aga uues kohas on 100% kodukontor.

See võib tähendada hoopis seda, et kodus pead sekeldama lastega ja töötegemine on häiritud, kui pead kogu aeg jooksma laste koolitöö ja oma töö vahet.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töökeskond võib ka muidugi olla sama närvilisem. Hetkel jääb igakuu palgast järgi täpselt 900.- Muidugi on selle 5 aastaga sääste kogunenud aga tulevikus kuluks kogu palk maksudele ja söögile.

Ma ei usu, et kuskil piimajõed ja pudrumäed ootavad. Arvestades hinnatõuse, mina ei julgeks hetkel küll nii suurt osa palgast kaotada. Kui oled kindel, et tänu kodukontorile ka kulud vähenevad, siis ehk. KAs oled veel ringi vaadanud ehk saad kiriku keset küla, uue vähem närvilise töö siiski veidi väiksema palgakaotusega?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodukontoriga ei pruugi kulud väheneda. Elektrikulu suurenes mul päris palju kui koju jäin töötama.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodukontoriga ei pruugi kulud väheneda. Elektrikulu suurenes mul päris palju kui koju jäin töötama.

Mille arvelt?Led pirni?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan eraettevõttes 5 aastat, palk on ülekeskmise aga töökeskond on negatiivne ja närvilne. Praegu on pakkumisel samasugune ametikoht riigiettevõttes aga palk on 900.- madalam. Arvestades hindade tõusu ja majanduslangust siis on hirm töökohta vahetada aga samas see kõrgem palk ei kompenseeri seda stressi mis on viimased aastad olnud. Mida teie teeksite?

otsiks veel

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majandan kahjuks üksi ja on ka 2 last. See teebki olukorra natukene raskemaks. Samas saaksin lastel olla rohkem abiks kodutööde tegemisel jne. Hetkel on nad pärast kooli 3-4tundi üksi aga uues kohas on 100% kodukontor.

Laste seisukohast ma võtaks uue töö, kui oleks kindel, et nädalavahetused on 100% vabad.
Kas oleks võimalik kõrvalt kuskil mujal midagi veel teha?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see oleneb, mis palga pealt 900 eurot alla tulla. 5000 pealt 4100 peale tuleks ehk küll, kui tingimused palju paremad, aga näiteks 2000 pealt 1100 peale tulla on küll võimatu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur pluss miks üldse kaalusin kandideerimist on kodukontor. Hetkel käin kontoris koha peal ja on olnud eriväljasõidud ja nvl. Aga seal oleks kodukontor E-R 9-17ni.

Hetkel on 2500 ja tulevikus oleks uues kohas 1600.

Üksikvanem kahe lapsega on 2500 eurot pigem miinimum, millega toime tulla. Ei kujuta ette, kuidas 1600st peaks jätkuma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodukontoriga ei pruugi kulud väheneda. Elektrikulu suurenes mul päris palju kui koju jäin töötama.

Mul on suure maja elektrikulu 50-60 euro kanti kuus. Täitsa huvitav, kui palju see saaks suureneda, kui päeval on nagunii väljas valge? Isegi kui suureneks 2 korda, poleks see ju midagi sellist, mille kohta palju öelda.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodukontoriga ei pruugi kulud väheneda. Elektrikulu suurenes mul päris palju kui koju jäin töötama.

Mul on suure maja elektrikulu 50-60 euro kanti kuus. Täitsa huvitav, kui palju see saaks suureneda, kui päeval on nagunii väljas valge? Isegi kui suureneks 2 korda, poleks see ju midagi sellist, mille kohta palju öelda.

mul oli augusti elektrikulu 80 eurot. eks oleneb milline kodutehnika ja kui sageli taga on.

Kodus töötades võtab elektrit arvuti. Kohvi, tee valmistamine, söögi soojendamine. Lisaks kulutad kodus vett wc käimisega, mis muidu läheks ju kontori kuludesse. Kokku hoiad transa pealt.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus töötades võtab elektrit arvuti. Kohvi, tee valmistamine, söögi soojendamine. Lisaks kulutad kodus vett wc käimisega, mis muidu läheks ju kontori kuludesse. Kokku hoiad transa pealt.

Kokku hoida lisaks transale kohvi ja tee pealt, kodune toit on odavam, kui väljas süüa.

Need sinunimetetud elektriasjad küll üle 5-10 euro kuus ei võta.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus töötades võtab elektrit arvuti. Kohvi, tee valmistamine, söögi soojendamine. Lisaks kulutad kodus vett wc käimisega, mis muidu läheks ju kontori kuludesse. Kokku hoiad transa pealt.

Kokku hoida lisaks transale kohvi ja tee pealt, kodune toit on odavam, kui väljas süüa.

Need sinunimetetud elektriasjad küll üle 5-10 euro kuus ei võta.

kontoris töötades enamus sõi siiski kodust toitu. Hetkel on päevapraad kohvikutes 7 euri alates.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis mingit muud alternatiivi tõesti ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodukontoriga ei pruugi kulud väheneda. Elektrikulu suurenes mul päris palju kui koju jäin töötama.

Mille arvelt?Led pirni?

Mina poe see, keda sa tsiteerid ja kellelt küsid, aga ka mul suurenes elektrikulu ja muu kodukulu kõvasti, kui kodukontorisse jäin. Esmalt pimedal ajal ei piirdu asi ühe led-pirniga. Teiseks – tööl tegi kohvi kohvimasin, kodukontoris kodune kohvimasin. Mis pole muidugi suur kulu. Siis edasi – tööle võtsin söögi kodust kaasa ja soojendasin seal mikros või sõin harva ka sööklas. Ka olid kontoris iganädalased juur- ja puuviljapäevad ning pannkoogipäevad, neil kahel päeval viiest iga nädal lõunat polnud vajagi kaasa võtta. Kodus mikrot ei ole ja keegi tasuta puuviljavalikut ning pannkooke ei too, seega ajan pliidi kuumaks lõunaks. Iga päev. Siis kiiresti kasvas veekulu, sest kempsus ju käid kodukontoris oma raha eest, kontoris tööandja raha eest, sama ka lõunasööginõudega – tööl pesi neid töökoha nõudepesumasin. Kõik laadijad ja arvuti võtab elektrit. Kui kontoris töötasin, lasin talvel koduse temperatuuri tööpäevaks taimeriga maha, suvel ei jahutanud. Nüüd on vaja hoida ka tervel tööpäeval kütet ikka nii, et tuba oleks 19-23 kraadi soe kõik need 8 tundi, mil enne elektrit/kütet ei kulutanud. Vett kood kodus enda oma, tööl Saku lätte oma tööandja raha eest.
Suur osa päevast mängib vaikselt raadio, süüa tehes undab lõuna ajal kubu. Külmutuskapi uks paugub :-), isegi sööki kulub rohkem – kontorisöögiga ju ei kostitata.
Ainus asi, mis odavam tuli kodukontoris, oli riiete ostuvajaduse vähenemine. Meil ei vähenenud ka transpordikulu…no kui siis üks 10-eurone takso-ots kuus on vähem.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks eelmisele – ilmselt kõigil kodus töötajatel veel mitu pisiasja, alates kempsupaberist ja kätepesuseebist kuni nõudepesuvahendini ja toasusside ja pannide amortisatsioonini 🙂 Kõik eraldi sendid, kokku mitte nii väga. Enamik inimesi sellele ei mõtle näiteks, et kui muidu vahetad köögirätikut näiteks kolm korda nädalas, siis nüüd, kui kokkad kodus ka päeval, pead seda tegema iga päev või üle päeva. Pisiasjake, üks sent amortisatsiooni siia või sinna. Tool kulub, lambipirni ostad ise, kontoripaberi tõenäoliselt ostad ise ja pastakad ostad ise…jälle tibatilluke naeruväärne asi. Sama näiteks nii pisku asjaga kui käterätikuga tualettruumis, sest kasutad seda rohkem. Tibatillukesed lisakulud liituvad. Tööl mõtled, et ah varsti koju, ei võta puhvetist seda võileiba. Kodus ei istu külmkapi juures käed rüpes, teed selle õhtuoote võileiva ja siis sööd tavalise toidu ka sina otsa pärast tööaega 🙂 Puhastad laua, pesed nõud, tõmbad vett, kasutad wc- ja majapidamispaberit ja laualampi ehk. Peamine see koduse temperatuuri asi ja lõunasöök. Meil see samuti, et enne oli temp meil reguleeritud nii, et hommikul maha, laste koju saabumiseks soojendab uuesti üles. Lapsed sõid koju tulles võileibu või hommikul valmis keedetud muna, mõne puuvilja kuni umbes tundi poolteist hiljem ma saabusin. Mis nüüd on? Paar kurba nägu käib kodukontori toa ukse vahel ohkamas ja ninaga vedamas. Midagi öelda ei julge, aga selge see, et tahaksid midagi ägedamat, kui juba kodus olen. Alla kümnesed, suppi keetma omavahel veel ei pane ja istuda rahus edasi, kui lapsed köögis kurva näoga juustusepikut söövad, ka südant pole. Ikka ajad end püsti, lõigud mingi kiire salati ja praed kana näiteks. Ja siis kordad seda uuesti õhtusöögi ajal, nagu tavaliselt. Üks toidukord juures. Söök söögiks, selle kulu lastele suurem pole, sest näksimiskraami kulub vähem, aga elekter, tõesti. Veearve, elekter ja küte tõusid kuus kümneid ja kümneid eurosid kuus, pluss siis need muud pisemad kulud – kohv ja tee näiteks mul, pabersalvrätide kogus. Kohvipiim. Hommikuti ei joo, ainult päeval töö kõrvale, st ainult tööpäeviti 3 x suur kange kruusitäis. Lisakulu kolmveerand kilo ube kuus pluss 50 g rohelist lahtist teed, lisaks pean ostma kohvipiima. Kohvimasina hooldusvahend – enne oli ehk aastas üks puhastus, nüüd kord kuus kindlasti. Kui enne läks köögis pudel kätepesuvahendit veidi vähem kui 2 kuuga, nüüd kolme nädalaga. Sendid, sendid, sendid, võrdub eurod. Muidugi inimestel, kel kaob absoluutselt transakulu, on olukord teine. Ma pean isegi töötoa vaipa nüüd kolm korda sagedamini keemilisse viima, kui enne 🙂 . Kulu kosmeetikale ei vähenenud – videokoosolekud. Poesõit on nüüd eraldi sõit, enne käis see teel töölt koju ja kui varem võtsin pimedal nov-veebr ajal noorima trennist sageli teel koju, jäi täpselt tee peale. Nüüd teen pimedal ajal mõnusa lisasõidu kaks korda nädalas. Paraku jääb teele valgustuseta piirkond, muidu ta tuleb jala.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei soovita kindlasti sinna madalama palga peale minna. 900€ on liiga valus langus sinu skaalal. Praeguse palgaga elad rahulikult ära, kui selle madalama palga peale lähed, siis hakkad senti veeretama.

Mina töötan kodukontoris juba pikki aastaid, mulle sobib see ja ma olen olukorraga ka harjunud, lisaks ma ei ole palgatöötaja, vaid väikeettevõtja, seega osad kulud kannan ettevõtte kontolt.

Kodukontoris töötades pead arvestama kindlasti kahe asjaga:

1) Töö on töö ja kui sul on samal ajal lapsed, siis sa ei saa korraga teha tööd ja samal ajal kantseldada lapsi. Kui mul on mingid olulisemad asjad vaja teha, siis ma saadan lapse üldse kodust ära. Isegi kooliealine laps segab keskendumist, ja eriti veel siis kui sul on näiteks mingid koosolekud veebi kaudu. Kodus töötades sa võidad ainult selle ajakulu, mis sul muidu kuluks tööle ja tagasi sõites, no ja ehk ka niipalju, et kodukontor vs avatud kontor on rahulikum ja saad töö kiiremini valmis: JUHUL KUI lapsed sind samal ajal ei sega, muidu võib tekkida vastupidine efekt – sa ei saa oma asju õigeks ajaks valmis ja siis kodus muud ei olegi kui ainult töö igal vabal hetkel.

2) Kulud kodukontoris tööd tehes suurenevad märkimisväärselt. See ei ole nii nagu siin mingid majaomanikud jutustavad, et oi ainult 10€ kuus kulud kasvavad. Sul tõepoolest hakkab kodus kuluma rohkem vett ja elektrit, ainuüksi see, et sa kodus vetsus käid ja mitte tööjuures, suurendab kulu. Olenevalt kohast, kus sa elad, siis see kulu on ka rahaline.

Mugav on kodukontoris töötada küll, mulle endale väga meeldib. Aga kui mul oleks sinu valikud, siis niisugustes tingimustes suure hurraaga ma töökohta ei vahetaks. Juhul kui palgatase jääks samaks, siis mina valiksin kodukontori küll, AGA nagu ma ütlesin, siis mina olen sellega juba harjunud ja kõik on korraldatud (kodus alates aastast 2008). Mul on koju loodud väga mugavad töötingimused, mille vastu ükski reakontor ei saa – loomulik päevavalgus aknast, meeldiv vaade, korralik tool, normaalne valgustus (päevavalguslampe mu silmad ei kannata üldse), kaasaegne tehnika jms. Tööd teen lauaarvuti taga, millel on suurem ekraan, ei kujuta küll ette, kuidas peaks päev otsa ainult läpaka kohal küürutama. Läpakas on ka olemas, juhuks kui on vaja ajutiselt liikuda mujale.

Kodukontoris töö alustamiseks peadki endale looma ka mugavad tingimused, päris nii ei kujutaks ette, et mul on mingi avatud köögiga elutuba ja siis seal kuskil diivanilaual või köögipuki otsas peaks päevast päeva tööd tegema. Eriti just siis, kui sa töötaksidki kõik päevad kodus, mitte nii, et sul on nädalas 1-2 kodukontori päeva.

Ega tööandjad asjata ei soovi inimesi kodukontoritesse suunata – see annab neile rahalise kokkuhoiu. Minul näiteks ei ole kodus keskkütet, tööl käies saaksin ma päeval kütte pealt kokku hoida.

Lühikokkuvõte: Kui sa oleksid üksi elav inimene, siis tee mis tahad. Aga kuna sul on lapsed, siis nii palju madalama palga peale minek ja veel selleks, et hakata tööle kodukontoris, oleks su jaoks päris kahjulik otsus. Stress mitte ei kahaneks, vaid suureneks. Lisaks elaksid vaesuse piiril, sest 900€ kaotus sinu palgataseme juures on liiga suur langus.

Vaheta kohta, kui praegune töö ei istu, aga otsi enamvähem sama palgatasemega töö. Alla 2000€ netos ära üldse hakka mõtlemagi.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kulud kodukontoris tööd tehes suurenevad märkimisväärselt. See ei ole nii nagu siin mingid majaomanikud jutustavad, et oi ainult 10€ kuus kulud kasvavad. Sul tõepoolest hakkab kodus kuluma rohkem vett ja elektrit, ainuüksi see, et sa kodus vetsus käid ja mitte tööjuures, suurendab kulu. Olenevalt kohast, kus sa elad, siis see kulu on ka rahaline.

Vee kant maksis eilseni 1,52. Kaheliikmelisel perel kulub 4-5 kanti.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kulud kodukontoris tööd tehes suurenevad märkimisväärselt. See ei ole nii nagu siin mingid majaomanikud jutustavad, et oi ainult 10€ kuus kulud kasvavad. Sul tõepoolest hakkab kodus kuluma rohkem vett ja elektrit, ainuüksi see, et sa kodus vetsus käid ja mitte tööjuures, suurendab kulu. Olenevalt kohast, kus sa elad, siis see kulu on ka rahaline.

Vee kant maksis eilseni 1,52. Kaheliikmelisel perel kulub 4-5 kanti.

Meil näiteks on oma puurkaev ja pump. Seega iga veetõmme või kohvivesi, joogivee klaas, nõudepesu või kätepesu võtab lisaelektrit. See-eest vesi iseenesest ei maksa midagi. Kuid kui tööl käiks, siis kõik elektri ja veega (kanalisatsiooniga, reoveega) seotud tegevused 9-17 E-R toimuksid ju kontoris. Lisaks kui kellel siis ka kütte- või jahutuskulud suurenevad, muud detailid ka.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuid kui tööl käiks, siis kõik elektri ja veega (kanalisatsiooniga, reoveega) seotud tegevused 9-17 E-R toimuksid ju kontoris. Lisaks kui kellel siis ka kütte- või jahutuskulud suurenevad, muud detailid ka.

Käid ca 3 korda päevas wc-s, teed 3 tassi kohvi ning soojendad 2 min pannil toidu-tohutu kulu küll. Jube, mis melotsnikud siin koos.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuid kui tööl käiks, siis kõik elektri ja veega (kanalisatsiooniga, reoveega) seotud tegevused 9-17 E-R toimuksid ju kontoris. Lisaks kui kellel siis ka kütte- või jahutuskulud suurenevad, muud detailid ka.

Käid ca 3 korda päevas wc-s, teed 3 tassi kohvi ning soojendad 2 min pannil toidu-tohutu kulu küll. Jube, mis melotsnikud siin koos.

Mis vanglažargoon see on, ma ei tunne seda sõna. Tänu taevale 🙂
Meil on 140 ruutu maja, millest kodukontoris viibides pean tavapäevase talvise 12-13 kraadi asemel sooja sees hoidma esimesel korrusel osades ruumides kogupinnaga ehk 80 ruutu – umbes 20-22 kraadi. Töötuba, köök-söögituba, tualett, elutuba, esikud. Detailidest pole mõtet sinuga rääkida, kinnipidamiskohas, kustkohast sul (või su armastatud retsidivistil) ilmselt pärit selline sõnavara, maksis selle eest ju riik.

Ega ma räägigi, et seepärast ei SAA kodukontoris olla. Olen. Lihtsalt teema on sellest, et palk läheks 900 eurot väiksemaks. Kommenteerijad juhivad tähelepanu, et kõik kulud ei kao kodukontoriga, paljud suurenevad.

+4
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minul isegi ei saa sellist küsimust tekkida, sest 1600 eurose brutopalgaga lihtsalt ei ela ära ja ongi kogu muusika.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vanglažargoon see on, ma ei tunne seda sõna. Tänu taevale ???? Meil on 140 ruutu maja, millest kodukontoris viibides pean tavapäevase talvise 12-13 kraadi asemel sooja sees hoidma esimesel korrusel osades ruumides kogupinnaga ehk 80 ruutu – umbes 20-22 kraadi. Töötuba, köök-söögituba, tualett, elutuba, esikud. Detailidest pole mõtet sinuga rääkida, kinnipidamiskohas, kustkohast sul (või su armastatud retsidivistil) ilmselt pärit selline sõnavara, maksis selle eest ju riik.

See sõna tähendab sendiveeretajat. Mine õpi kusagil vene keelt, vangis võid ise istuda, kui soovid.

Mul on 310 ruutu maja, mida hoian soe 24/7. Ma ei mõista, milleks sulle maja, kui seda ülal ei jõua pidada. Maja omamine jäägu ikka jõukamale seltskonnale.

+4
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis vanglažargoon see on, ma ei tunne seda sõna. Tänu taevale ???? Meil on 140 ruutu maja, millest kodukontoris viibides pean tavapäevase talvise 12-13 kraadi asemel sooja sees hoidma esimesel korrusel osades ruumides kogupinnaga ehk 80 ruutu – umbes 20-22 kraadi. Töötuba, köök-söögituba, tualett, elutuba, esikud. Detailidest pole mõtet sinuga rääkida, kinnipidamiskohas, kustkohast sul (või su armastatud retsidivistil) ilmselt pärit selline sõnavara, maksis selle eest ju riik.

See sõna tähendab sendiveeretajat. Mine õpi kusagil vene keelt, vangis võid ise istuda, kui soovid.

Mul on 310 ruutu maja, mida hoian soe 24/7. Ma ei mõista, milleks sulle maja, kui seda ülal ei jõua pidada. Maja omamine jäägu ikka jõukamale seltskonnale.

Ma olen sünnilt ja koolihariduselt venekeelne. Lihtsalt ükski vene intelligent sellist sõna ei tarvita, isegi mitte keskklass. Kas siis eesti kõrgintelligents, kes mõistuse pärast jõukaks on saanud, tarvitab? Paistab, et jah, sest sinna ju sinagi kuulud?
Aitäh arvamast, ma jään enda juurde. Inimesena, kes hoolib veidi keskkonnast võtan temperatuuri maha, kui kedagi kodus pole. Vaidlema sinuga ei hakka, sest ma ei tea su žargooni. Pean veel kõvasti tööd tegema oma eesti keelega, kuni hakkan Eesti jõukate tippmõtlejate vene keele kasutusest aru saama.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 88 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökoha vahetus