Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle Tallinna Kaubamajja.

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Tööle Tallinna Kaubamajja.

Postitas:
Kägu

No mis selles siis halba oli, kui see “moor” sulle hinda mainis? Sadu kliente päevas, pidi su alati ära tundma ja iga kord mäletama, mida sa ostsid?

Mulle ka ei pakuta alternatiivi, aga hinda mainitakse ikka enne ostu vormistamist. Normaalne.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järsku mees vaikis ja mõõtis meid pealaest jalatallani, ja ütles, et näidake meile oma autot (poel olid maast laeni klaasaknad, mis avanesdi parklasse).

Äkki tahtis veenduda, kas masin teile auto peale mahub?

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järsku mees vaikis ja mõõtis meid pealaest jalatallani, ja ütles, et näidake meile oma autot (poel olid maast laeni klaasaknad, mis avanesdi parklasse).

Äkki tahtis veenduda, kas masin teile auto peale mahub?

Jah, kindlasti! Mis see tema asi on? Ehkki, just nii ta seda serveeris.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kindlasti! Mis see tema asi on? Ehkki, just nii ta seda serveeris.

Hah, ta isegi ütles seda? 🙂
Vabalt võib olla, et oled seda olukorda oma komplekaides aasta(kümne)id valesti lugenud

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna olen tööotsingul ,käisin Tallinna Kaubamajas vestlusel ja pakuti sinna tööd.Küsimus kas Kaubamajas on hea töötada.Kellel on kogemusi ,kirjutage plussid ja miinused.Tundub olema suht nõudlik töökoht.

Tartus vist ei vastagi keegi Kaubamaja kõrgetele nõudmistele ja müüjaid samahästi kui polegi. Need vähesed, kes seal on, kogunevad riiuli vahele pläkutama ja iga kord ma tunnen, et pean vabandama, kui oma küsimustega neid kiirel tööajal segan. Enne vastamist mõõdetakse pilguga pealaest jalatallani üle, kas mul üldse raha on, et seda saabast ära osta, mida ma proovimiseks küsima läksin.

Võiks vahet teha kus algab ja lõppeb Kaubamaja ja kus osas on rentnikud.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna olen tööotsingul ,käisin Tallinna Kaubamajas vestlusel ja pakuti sinna tööd.Küsimus kas Kaubamajas on hea töötada.Kellel on kogemusi ,kirjutage plussid ja miinused.Tundub olema suht nõudlik töökoht.

Tartus vist ei vastagi keegi Kaubamaja kõrgetele nõudmistele ja müüjaid samahästi kui polegi. Need vähesed, kes seal on, kogunevad riiuli vahele pläkutama ja iga kord ma tunnen, et pean vabandama, kui oma küsimustega neid kiirel tööajal segan. Enne vastamist mõõdetakse pilguga pealaest jalatallani üle, kas mul üldse raha on, et seda saabast ära osta, mida ma proovimiseks küsima läksin.

Võiks vahet teha kus algab ja lõppeb Kaubamaja ja kus osas on rentnikud.

Kaubamaja kingaosakond on rentnik?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne kauba järgi sirutamist hinna nimetamisele on täiesti adekvaatne põhjendus: hoida aega kokku. Seni kuni tema kaupa toob, saad sina õige summa valmis otsida.
Kas tõesti nii lihtsa põhjenduse peale ei tulnud?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne kauba järgi sirutamist hinna nimetamisele on täiesti adekvaatne põhjendus: hoida aega kokku. Seni kuni tema kaupa toob, saad sina õige summa valmis otsida.

Kaup oli teenindaja selja taga riiulis, ütles uhkelt hinna ja siis jäi jõllitama, et kas põgenen ära. Pidin alati uuesti ütlema, et JAH, ostan. Oled vist ise see nõmedik?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne kauba järgi sirutamist hinna nimetamisele on täiesti adekvaatne põhjendus: hoida aega kokku. Seni kuni tema kaupa toob, saad sina õige summa valmis otsida.

Kaup oli teenindaja selja taga riiulis, ütles uhkelt hinna ja siis jäi jõllitama, et kas põgenen ära. Pidin alati uuesti ütlema, et JAH, ostan. Oled vist ise see nõmedik?

Just, proua selgeltnägija, mina see olen. Mine võta kapist kommi, oled nii tubli.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, proua selgeltnägija, mina see olen. Mine võta kapist kommi, oled nii tubli.

Näe, oledki. Täiemõistuslikud seda halli habemega komminalja ei tee.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1994/1995 elasin Tartus Annelinnas (seal elavad ju ainult näljarotid, ja jah) ja kui sealsest apteegist lapsele mähkmeid ostsin, siis apteeker alati enne paki järele käe sirutamist ütles hinna. Oli mingi lollakas vanamoor, käisin küll korduvalt, aga ikka talle meelde ei jäänud, et mul ON raha.

Miks sa apteegist lapsele mähkmeid ostsid? Poes on need alati odavamad olnud, mõnes apteegis tehti lihtsalt pakk lahti ja müüdi tükikaupa (üsna mõttetu tegelikult, aga no mõne inimese jaoks tundus, et paari mähkme  kaupa osta on kasulikum. Otsidki ainult “näljarotid” või ütles apteeker sulle hinna selle jaoks, et sa enne maksmist vinguma ei hakkaks, et nii kallis ja poes on poole odavam. See, et sina ühte apteekrit mäletad ei tähenda, et sa peaksid olema talle meelde jäänud, apteegis käib sadu kliente.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa apteegist lapsele mähkmeid ostsid? Poes on need alati odavamad olnud, mõnes apteegis tehti lihtsalt pakk lahti ja müüdi tükikaupa (üsna mõttetu tegelikult, aga no mõne inimese jaoks tundus, et paari mähkme  kaupa osta on kasulikum. Otsidki ainult “näljarotid” või ütles apteeker sulle hinna selle jaoks, et sa enne maksmist vinguma ei hakkaks, et nii kallis ja poes on poole odavam. See, et sina ühte apteekrit mäletad ei tähenda, et sa peaksid olema talle meelde jäänud, apteegis käib sadu kliente.

See apteek oli lähemal kui suurem pood, väikestes neid ei olnud. Ei käinud selles elumaja all asuvas apteegis mingeid tohutuid kliendimasse. See oli veel aeg kui igas linnaosas ja külakolkas oli mitu pangakontorit, R-kioski, apteeki jms.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tuleks selle pealegi, et veidi üle miinimumi teeniv müüja kellegi maksevõimet hindab.

Selle mittenägemiseks peaks lausa pime olema. Need alampalka teenivad kõige ülbemad ongi.

Võib-olla mingi juhtkonna koolitus. Ma kunagi olin mõnda aega müüja väikeses poes ja siis mulle ka õpetati, et ikka tasub hinnata, kas see isik üldse jaksab osta neid asju. Et kui ikka näeb mingi suvaline vaene välja, siis tasub ikka tema tähelepanu hinnaklassile juhtida. Kuigi tegelikult on seda ikka päris raske viisakalt ja taktitundeliselt teha ilma nõmedaks muutumata. Aga kui lient ikka tundub ostujõuline, siis peaks ikka soovitama hakkama igasugu kallimat kraami just. Ilmselt mõni saab sellest soovitusest niimoodi aru, et peab kohutavalt kriitiliselt kohe pilguga hakkama ostjaid paika panema ja vales kohas olijaid välja juhatama. See on muidugi lollus igal juhul, vähemalt kui tahetakse kasumit teenida.

Minul täiesti vastupidine kogemus.

Teenindajana sai juba umbes 20 aastat tagasi selgeks, et ei riiete ega soengu vms ei saa inimese maksejõudu üldse hinnata.
Ma ise ei töötanud küll poes, aga riided ja kallis kott ei võrdu kohe kindlasti palju raha.

Pilt tuli kohe silma ette Vabakal Valdeku poest. Üks selline…ütleme, et autojuhi moodi riides (kehvasti viigitud viledavõitu ülikonnapüksid, hele triiksärk, kortsus ja kollakaks tõmbunud kraega, jne) 55-60 aastane mees liikus minu ees. Tühi kilekott ripnes näpu otsas. Valis väga aeglaselt kartuleid. Otsis väiksemat kotti. Üks kaalikas, väike. Siis makaronid, soodukaga. Mingit a la Valla vorsti. Best before saia. Puljongikuubikud. Maksis ära, mina ikka tema selja taga, Ladus need asjad kilekotti. Mõtles natuke. Ja siis tatsas sinna alkoleti juurde ja ostis üle 400 eurose Meukowi konjaki ja paki mingeid odavamaid suitse, lajatas need sinna närtsunud kilekotti kartulite ja ühe kaalika otsa.

Mina inimesena olen puhastverd kaltsakas .. st riided on puhtad ja terved, aga enamasti odavad ja alati kantud. Ise värvimata, juuksed kummiga hobusesabas. Seljakotiga. Aga mul on raha. Mitte kordagi ja mitte kuskil poes ei ole mind keegi mõõtnud pealaest jalatallani. Muidugi ma ei käi ka mingites tibide riidepoodides. Aga ei autosalongis ega kodumasinate poes ega mobiili ostes ega maja ostes ei mõõtnud küll keegi minu välimust. Võimalik, et asi on ka selles, et ma olen enesekindel, väärikas aga sõbralik ja see kiirgab.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen teinud tööampse, meeldis küll. Ikkagi normaalne pood, ajalooga ja palju kliente.

Said palgaAMPSE ka ikka? Ja puhkeAMPSE? Mis ampse veel jagati?

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik on kõvad eesti keele õpetajad.Aga mina vastan küsimusele Kaubamaja on esinduslik koht ja sellepärast ka nõudmised natuke suuremad.Muidugi ega seal palk nüüd eriti suur pole aga olen rahul .Olnud seal jub viis aastat.

Ise küsin, ise vastan? Sinu kirjaviis on ju täpselt samasugune kui teemaalgataja oma.

Ai, see endale vastamine kukkus kõll jaburalt välja, tea kas mak ka on teemaalgatajal? 😀

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne kauba järgi sirutamist hinna nimetamisele on täiesti adekvaatne põhjendus: hoida aega kokku. Seni kuni tema kaupa toob, saad sina õige summa valmis otsida.

Kas tõesti nii lihtsa põhjenduse peale ei tulnud?

Mis summat ma valmis pean täpsemalt otsima, kaart sisse ja välja terminali käib ükskõik, mis summa puhul samamoodi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne kauba järgi sirutamist hinna nimetamisele on täiesti adekvaatne põhjendus: hoida aega kokku. Seni kuni tema kaupa toob, saad sina õige summa valmis otsida.

Kas tõesti nii lihtsa põhjenduse peale ei tulnud?

Mis summat ma valmis pean täpsemalt otsima, kaart sisse ja välja terminali käib ükskõik, mis summa puhul samamoodi.

Ja teenindaja on selgeltnägija, et näeb ette su kaardimakse soovi?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kindlasti! Mis see tema asi on? Ehkki, just nii ta seda serveeris.

Wow, sellised kompleksid! Ilmselgelt ta ainult seetõttu auto kohta küsis. Mis näitaja on auto mingi odava kodumasina puhul, mida jõuab iga inimene osta?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vot Tallinnas Stockmanni esimese korruse parfümeeria osakonnas on müüjateks sellised daamid, kes ilmselgelt liigutavad ennast ainult hästi-riietatud klientide peale.

Mul on endal mitmekordne kogemus, kuidas mitu teenindajat minu poole lausa tormab, kui ma olen läinud nende osakonda otse büroost st. kostüümis ja kõpskingades – ühesõnaga näen välja nagu nende arvates üks maksujõuline klient võiks välja näha.

Aga paar korda olen läinud omale uut ripsmetušši ostma otse maalt puhkuselt tulles, seljas kirju sitsikleit, juuksed pleekinud ja natuke isegi välja kasvanud, nägu meikimata ja  ilmselgelt mitte kalli kuurorti päevitusest ebaühtlaselt pruun – no kohe näha, et maalt :).
Ja kui selline mina Stockmanni parfümeeria osakonda sisse astub, siis sealsed müüja-daamid ei katkesta isegi omavahelist vestlust, vaid mõõdavad mind kaugelt pilguga üles-alla ja pööravad selja. Oota, kaua tahad, keegi ei tule.
Ja kui ma siis ise mõnele lähenen, et “vabandust, aga …”, siis natuke niimoodi kallutatakse ülakeha minu poole “jah? kas te soovisite midagi?”, aga ei midagi enamat.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kindlasti! Mis see tema asi on? Ehkki, just nii ta seda serveeris.

Wow, sellised kompleksid! Ilmselgelt ta ainult seetõttu auto kohta küsis. Mis näitaja on auto mingi odava kodumasina puhul, mida jõuab iga inimene osta?

Tuletan meelde, et see toimus 30 aastat tagasi. Ma ei tea, kui vana sa oled ja kui palju mäletad sellest ajast, aga siis oli tõesti nii, et pesumasin võis maksta sama palju, kui oli keskmise inimese kuupalk. Või ehk rohkemgi veel.

90ndate alguses olid meil Rigad välja vahetumas esimeste automaatpesumasinate – Vjatkade vastu. Õige kohe tulid meile aga ka esimesed välismaised masinad. Ja noore perena me mõtlesime siis kohe selle peenema, kuid kallima variandi osta. Tõotas head kvaliteeti. Ja takkajärgi hinnates nii ka oli. Sel ajal ei olnud tõesti nii, et ostad pesumasina möödaminnes ja selle hind hajus märkamatult kuupalga sisse.

Ei olnud meie ka rikkad, aga me olime teadlikult ja usinalt kogunud masina ostuks raha. Ja kuna peres olid väiksed lapsed, siis tundus see kuidagi väga vajalik ost.

Täna tundub see kõik tõepoolest arusaamatu ja uskumatu. Eriti nende jaoks, kes ei olnud sel ajal veel sündinudki ja seda aega ei tea.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuletan meelde, et see toimus 30 aastat tagasi. Ma ei tea, kui vana sa oled ja kui palju mäletad sellest ajast, aga siis oli tõesti nii, et pesumasin võis maksta sama palju, kui oli keskmise inimese kuupalk. Või ehk rohkemgi veel.

Olen 50 ja mäletan, et tol ajal ostsin UPO ja maksis 7700 krooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuletan meelde, et see toimus 30 aastat tagasi. Ma ei tea, kui vana sa oled ja kui palju mäletad sellest ajast, aga siis oli tõesti nii, et pesumasin võis maksta sama palju, kui oli keskmise inimese kuupalk. Või ehk rohkemgi veel.

Olen 50 ja mäletan, et tol ajal ostsin UPO ja maksis 7700 krooni.

Kas mäletad, kui palju palk oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mäletad, kui palju palk oli?

Äkki 2-3000.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

94-ndal aastal oli minu mehe palk 3 000 krooni. Meie üürikorter maksis 1 200 krooni. Pesumasin maksis peaaegu 9 000 krooni.

Täna on keskmine netopalk 1 260 eurot. Pesumasina hind algab 300-st eurost. Tuhande euro eest saad juba väga uhke masina.

Ehk siis täna on tõesti väga keeruline mõista, kuidas vanasti oli pesumasina soetamine luksus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna on keskmine netopalk 1 260 eurot. Pesumasina hind algab 300-st eurost. Tuhande euro eest saad juba väga uhke masina.

Ma maksin 10 aastat tagasi pesumasina eest 1100 eurot, mis ei maksa ka praegu poes vähem. Korralik telekas maksab ka praegu 2000 eurot.  Ka nüüd maksavad korralikud kohvimasinad 2 kuupalka. Ei tõsta keegi kulmugi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle Tallinna Kaubamajja.