Esileht Koolilaps Treffnerisse sissesaamine

Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Teema: Treffnerisse sissesaamine

Postitas:
Kägu

Minu arust saab sinna ikka ka natuke tutvuste kaudu. Aga ma loodan, et kõik Tartu lapsed kuhugi kooli edasi saavad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süsteem on ju selline, et taotled testidest vabastust ning siis saad otsuse, kas saad vabastuse või ei. Kuidas ta sinna vestlusele üldse jõudis? Kas vabastust ei antud?

Kas Treffnerisse sissesaamine on kindel, kui olümpiaadi tulemustega otse pääseb vestlusele.

Kas on võimalik, et ikkagi ei saa sisse?

on küll võimalik. minu viitele õppinud laps, kes läks trefi vestlusele 3 olümpiaadiga, ei saanud sisse.

tõenäoliselt mängis oma rolli muidugi ka see, et tref oli tal teine valik ????

vabastus antakse katsetest, mitte vestlusest. vestlusel käivad ka need lapsed, kes olümpiaadide pärast katseid tegema ei pea. katsete mittetegemine ei tähenda, et sa oled automaatselt koolis sees

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel on paar päeva sisseastumise lehel Treffneri juures üleval kiri, et ootenimekirja arvatud, Härmast aga ikka ei miskit. Kui eeldada, et Treffner riisub kõige rammusama koore, siis võiks ju arvata, et populaarsuselt (tõenäoliselt) teisel kohal olev kool ei ole nii pirts, et samade tulemustega last, kellel Härma teine eelistus oli, isegi mitte ootelehele panna. Tundub küll, et kõige olulisem asi kandideerimisel on koolid õigesse eelistuse järjekorda panna. ????

Nii, järjekordne tõestus, et võtmeküsimus on panna koolid kandideerimisel õigesse järjekorda. Esimeseks asetatud Treffner jättis ootenimekirja (kuigi, tõsi, pole teada, kui pikk see ootenimekiri on, võib-olla on seal kõik vestlusele kutsutud), teiseks asetatud Härma teatas, et ei osutunud kooli vastuvõetuks. Vaevalt ta Treffneris paremini ennast kiita oskas kui Härmas (kuna Härmas vestles veebi kaudu ja ma olin sel ajal kodus, siis kuulsin, kui vähe ta ennast reklaamis, vaikis maha muusikaharrastuse ja huvikooli).

sellest, et koolide järjestus on võtmeküsimus, on räägitud juba esimesest ühiskatsete aastast. valiku teeb ju kool ning loogiline, et esmalt valitakse nende hulgast, kes konkreetse kooli on oma valikus esimeseks pannud, mitte nende hulgast, kellel see on kolmas valik.

kui napilt keskpärane laps paneb pingereaks trefi, poska, härma ja petersoni, siis esimesse kahte ta suure tõenäosusega ei mahu, kolmas on kahtlane ja neljas tõenäoliselt ei kutsuvestluselegi. kui ta paneks pingereaks petersoni, tamme, härma ja poska, siis peterson kutsuks ta kui esimese valiku tegija vestlusele ning tõenäoliselt pakuks koolikohtagi, siis pole oluline, et ta teistes vestlustelegi ei pääse, koolikoht on olemas.

ma tean mitmeid 4+ keskmise hindega ja keskmiste testitulemustega lapsi, kes on koolid “valesse” järjekorda pannud ning käivad nüüd kutsekas, sest kuhugi gümnaasiumisse sisse ei saanud, samas petersoni esimeseks valikuks pannud napilt kolmelised klassikaaslased käivad petersonis.

paljud miskipärast arvavad või loodavad, et koolid kutsuvad kõik tublimad eelistusest hoolimata endale õppima ja siis saab laps ise veelkord valida, kuhu minna. reaalsuses teeb laps aga oma esmavaliku pingerida moodustades ja sealt edasi on “pall” koolide käes, kes siis endale sobivaid õpilasi valivad ning seda ei teha nende hulgast, kes parema meelega hoopis kusagil mujal koolis õpiks ning valiv kool on lapse jaoks 3. või 4. kohal alles. suht harva kutsub 3. või 4. eelistuse kool vestluselegi, sest pole mõtet aega raisata, tõenäoliselt teeb kandideerija ma valiku juba 1. või 2. koha kooli hulgast ning nii ei pruugi tubli, kuid vale pingerea teinud laps kuhugi kutset saadagi

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sellest, et koolide järjestus on võtmeküsimus, on räägitud juba esimesest ühiskatsete aastast.

Jah, see on teada ja minu meelest vajaks süsteem hädasti muutmist. Natuke aitaks  see, kui koolide eelistused saaks märkida alles siis, kui katsete tulemused on teada (sh ka see, kuidas on tulemused teistega võrreldes, st. koht pingereas). Sellist väikest muudatust süsteemis ei tohiks ju üldse  keeruline teha olla.

Praegu kannatavadki tõesti kõige rohkem need nö. 4+ lapsed, kes riskides ja tugevamad koolid ettepoole pannes võivad katsetel mitte nii hästi õnnestudes koolikohast üldse ilma jääda, aga kindla peale välja minnes ja “petsi” etteotsa pannes peavadki sinna minema, isegi kui katsed hästi läksid. Ja kannatavad ka koolid, kes neist tegelikult tublidest lastest ilma jäävad.

Olgem ausad, 90% lastest on tegelikult eelistus umbes selline: 1.-2. Treffner/Poska (osad eelistavad pigem üht, osad teist, kummalgi on omad eelised); 3.-4. Tamme/MHG (jällegi, sõltuvalt maitsest); 5. Peterson. Ma ei tea kedagi, kes tahakski päriselt esimese eelistusena petersoni minna (teoreetiliselt võib seda muidugi tahta laps, kes tahaks võimalikult vähese vaevaga gümnaasiumihariduse kätte saada). Koolil või õpetajatel ei ole muidugi viga midagi, lihtsalt on kujunenud nii, et sinna lähevad nõrgemad ja seetõttu ongi tase madalam. MHG võivad esimeseks eelistuseks panna need, kes seal põhikoolis käinud või tahavad DP klassi, Tammes on jälle oma kindlad suunad, mida mõned võivad esimesena eelistada.

3.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, see on teada ja minu meelest vajaks süsteem hädasti muutmist.

Kas peab kindlasti kõik koolid järjestusse panema? Kas ainult kahte kooli ei või panna? Üks tubli ja enesekindel laps võiks mõned koolid ju välistada?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas peab kindlasti kõik koolid järjestusse panema? Kas ainult kahte kooli ei või panna? Üks tubli ja enesekindel laps võiks mõned koolid ju välistada?

Ei pea, aga see ei muudaks midagi, sest olen aru saanud, et 3. ja 4. valiku kool ei pruugigi vestlusele kutsuda (minu üht tublit last 3. valiku kool tegelikult siiski kutsus). Kui tubli laps on liiga enesekindel ja nõrgemad koolid välistab või tagumiseks valikuks paneb, ei pruugi ta üldse kuhugi saada, kui tal katsetel keskmise tulemuse saab. Vähemtublid ja vähemenesekindlad aga Petsi saavad, kui nad selle esimeseks valikuks panevad. Sellepärast olekski oluline eelistuste märkimise ajal oma positsiooni teada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel aastal keskmise hindega 5.0 ja katsetulemustega 80+ punkti kutsuti igasse kooli vestlusele, järjekorrast olenemata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )


Esileht Koolilaps Treffnerisse sissesaamine