Esileht Koolilaps Tuleb vaim valmis panna …

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Tuleb vaim valmis panna …

Postitas:

On ka positiivseid näiteid: https://menu.err.ee/1087768/11-lapse-ema-distantsoppest-mulle-hullult-meeldib

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ise tahaks siiski 8-9 h päevas keskenduda enda tööle ja tööandjat mitte alt vedada, mitte jagada end töö ja laste juhendamise vahel

Lastekodu varianti oled kaalunud? Hoiuperet?

Mu meelest ka jube imelik suhtumine, et inimene orjaks pigem suurema osa päevast tööandjat kui tegeleks oma lastega. 9 tundi teed tööd, teised 9 tundi lapsed magavad. Sa neid üldse näha ka tahad?

Taaskord, väga tore, et on töökohti, kus tööaeg on lühem kui kaheksa tundi. Ja väga tore, kui on peresid, kus vanemad ei pea töötama. Meie näiteks peame töötama, sest muidu tõstab pank meid kuuse alla, kui säästud otsa saavad. Süüa, sooja ja natuke meelelahutust tahaks ka saada. Meie säästudest ei jätkuks järgmise aasta lõpuni, mil loodetavasti vaktsiini oodata on. Ja mina ei ole kunagi oma tööst kui orjamisest mõelnud. Vastupidi, tavaolukorras naudin oma tööd, teen seda hea meelega ning näen selles ametis võimalust eneseteostuseks. Kuidas see kõik oma lastest mittehoolimisega seotud, ei saa ma aru…

Eestis ei ole üldiselt tavaks, et vanemad lapse koolitee lõpuni koduseks jäävad. Ikka käiakse laste kõrvalt töölt, lapsed käivad koolis, trennides, sõpradega väljas ning õhtuti veedetakse pereringis aega. Ei usu mina, et eriolukorras nüüd ühtäkki kõik töötavad vanemad koduseks saavad jääda. Ja siin ei ole küsimus selles, et ei tahaks oma lastega aega veeta, vaid ikka selles, et ei taha oma lastega kuuse alla kolida.

Ehk oleks mõistlikum mitte üle oma võimete elada? Kogu elu ei peaks olema laenudele üles ehitatud, kas ikka on vaja, et oleks rohkem, rohkem, rohkem …? Mina eelistan elu, kus ma veedan oma perega päevas rohkem tunde kui oma töökaaslastega.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 23:46; 11.05 18:33; 11.05 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oleks mõistlikum mitte üle oma võimete elada? Kogu elu ei peaks olema laenudele üles ehitatud, kas ikka on vaja, et oleks rohkem tohkem, rohkem …? Mina eelistan elu, kus ma veedan oma perega päevas rohkem tunde kui oma töökaaslastega.

Ja mõni eelistab elu, kus ta ei ela kuskil “Kodutunde” saate väärilises kuuris või toauberikus, aga ta ei suuda seda mingi minitöökoormusega tagada. Pole mõtet selle üle rohkem vaielda.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ehk oleks mõistlikum mitte üle oma võimete elada? Kogu elu ei peaks olema laenudele üles ehitatud, kas ikka on vaja, et oleks rohkem tohkem, rohkem …? Mina eelistan elu, kus ma veedan oma perega päevas rohkem tunde kui oma töökaaslastega.

Ja mõni eelistab elu, kus ta ei ela kuskil “Kodutunde” saate väärilises kuuris või toauberikus, aga ta ei suuda seda mingi minitöökoormusega tagada. Pole mõtet selle üle rohkem vaielda.

No oligi arvata, et tood kohe teise äärmuse mängu. Nii et pole tõesti mõtet vaielda.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 23:46; 11.05 18:33; 11.05 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolid on olemas muuhulgas sellepärast, et nii on efektiivsem, iga järgmise õpilase lisandumine on “odavam”. Samal ajal vabaneb vanema ressurss teha midagi muud (loe: oma palgatööd, millega ta annab ühiskonnale tõenäoliselt oluliselt rohkem kui oma lapse individuaalõppega).

Vaimu peab valmis muidugi panema, kui vaja, siis vaja.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oleks mõistlikum mitte üle oma võimete elada? Kogu elu ei peaks olema laenudele üles ehitatud, kas ikka on vaja, et oleks rohkem tohkem, rohkem …? Mina eelistan elu, kus ma veedan oma perega päevas rohkem tunde kui oma töökaaslastega.

Ja mõni eelistab elu, kus ta ei ela kuskil “Kodutunde” saate väärilises kuuris või toauberikus, aga ta ei suuda seda mingi minitöökoormusega tagada. Pole mõtet selle üle rohkem vaielda.

Selleks, et “Kodutund” väärilises ehitises elada, ei ole vaja mitte minitöökoormust, vaid oskamatust oma ajaga muud peale hakata kui “Kodutunnet” vaadata.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise tahaks siiski 8-9 h päevas keskenduda enda tööle ja tööandjat mitte alt vedada, mitte jagada end töö ja laste juhendamise vahel

Lastekodu varianti oled kaalunud? Hoiuperet?

Mu meelest ka jube imelik suhtumine, et inimene orjaks pigem suurema osa päevast tööandjat kui tegeleks oma lastega. 9 tundi teed tööd, teised 9 tundi lapsed magavad. Sa neid üldse näha ka tahad?

Taaskord, väga tore, et on töökohti, kus tööaeg on lühem kui kaheksa tundi. Ja väga tore, kui on peresid, kus vanemad ei pea töötama. Meie näiteks peame töötama, sest muidu tõstab pank meid kuuse alla, kui säästud otsa saavad. Süüa, sooja ja natuke meelelahutust tahaks ka saada. Meie säästudest ei jätkuks järgmise aasta lõpuni, mil loodetavasti vaktsiini oodata on. Ja mina ei ole kunagi oma tööst kui orjamisest mõelnud. Vastupidi, tavaolukorras naudin oma tööd, teen seda hea meelega ning näen selles ametis võimalust eneseteostuseks. Kuidas see kõik oma lastest mittehoolimisega seotud, ei saa ma aru…

Eestis ei ole üldiselt tavaks, et vanemad lapse koolitee lõpuni koduseks jäävad. Ikka käiakse laste kõrvalt töölt, lapsed käivad koolis, trennides, sõpradega väljas ning õhtuti veedetakse pereringis aega. Ei usu mina, et eriolukorras nüüd ühtäkki kõik töötavad vanemad koduseks saavad jääda. Ja siin ei ole küsimus selles, et ei tahaks oma lastega aega veeta, vaid ikka selles, et ei taha oma lastega kuuse alla kolida.

Ehk oleks mõistlikum mitte üle oma võimete elada? Kogu elu ei peaks olema laenudele üles ehitatud, kas ikka on vaja, et oleks rohkem, rohkem, rohkem …? Mina eelistan elu, kus ma veedan oma perega päevas rohkem tunde kui oma töökaaslastega.

No kodulaen pole küll üle võimete elamine. Neid on ikka vähe kes suudavad ilma laenuta elamise osta. Ka elamiskulude ja toidu eest maksmine nõuab mingit rahavoogu.
Olen enamuse oma tööelust osaajaga tööl või kodune olnud erivajadusega lapse tõttu. Jube raske oli ja seda aega tagasi ei tahaks. Mis siis et oli pere jaoks rohkem aega. Ja mul ei ole suur kodulaenu makse ning auto on ka vana. Aga mõlemad on hädavajalikud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa panna täiskohaga tööl käivatele vanematele kuude viisi laste õpetamise kohustust.

Need lapsed käskis riik sul valmis meisterdada? Väga imelik suhtumine igatahes.
Saan aru, et üksikvanema elu ongi keerulisem, aga eriolukord kehtib kõigile ja kõigil on raske. Viriseda, et tahan tööd teha, mitte oma lastega koos areneda, on osal vanematel viimase kahe kuu lemmikteema. Arvan ka, et oled iseg ka siiski kooli lõpetanud, seega ei peaks lapse juhendamine ju üle jõu käima. Saan aru, et kui vanemal oleks 6 klassi haridust ja üritavad kaheteistkümnendiku õppematerjalist läbi närida, siis võib olla keeruline. Praegu nagu ei saa aru.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.05 14:18; 12.05 15:08; 12.05 15:14; 12.05 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa panna täiskohaga tööl käivatele vanematele kuude viisi laste õpetamise kohustust.

Need lapsed käskis riik sul valmis meisterdada? Väga imelik suhtumine igatahes.

Saan aru, et üksikvanema elu ongi keerulisem, aga eriolukord kehtib kõigile ja kõigil on raske. Viriseda, et tahan tööd teha, mitte oma lastega koos areneda, on osal vanematel viimase kahe kuu lemmikteema. Arvan ka, et oled iseg ka siiski kooli lõpetanud, seega ei peaks lapse juhendamine ju üle jõu käima. Saan aru, et kui vanemal oleks 6 klassi haridust ja üritavad kaheteistkümnendiku õppematerjalist läbi närida, siis võib olla keeruline. Praegu nagu ei saa aru.

Kummaline on see, et kui keegi julgeb tuua välja koduõppe pahupoolt ja raskusi, siis nimetatakse seda kohe “virinaks” ja neid vanemaid, kes julgevad ausalt rääkida, missuguseid raskusi esineb, materdatakse mõnuga. Kui praegu ei arutleta koduõppe mõlema külje üle (ka negatiivse), siis ei saa sellest ka võimaliku uue epideemialaine ajaks midagi õppida ega seda kohandada või muid võimalusi leida. Mina olengi see, keda sa siin praegu kritiseerid. Muidugi ei ole mul ainult 6 kl haridus, aga seda enam tahan ma teha hästi oma tööd, tahan, et laps saaks hea hariduse jne. Nagu kirjutasin, ei taha ka tööandjat alt vedada. Samas tahan ka lapsi võimalikult hästi õpetada. Kui mõlemat tahta hästi teha, venibki päev pikaks ja ongi raske. Ja seetõttu julgen ka koduõppe negatiivsest poolest rääkida.

Demagoogitsemine 6 kl hariduse jmt teemal, see on puhas ärapanemine, kui see sind end üleolevalt ja hästi tundma paneb, lase käia. Üks siin kommentaarides jõudis juba laenude teemal lahmida, et ärge elaga üle oma võimete, fantaasia lokkab nii mõnelgi. Soov oma tööd ausalt ja heal tasemel teha ei tähenda seda, et inimene sipleb laenudes. Või see, kui tunnistatakse, et koduõppe ja töö ühitamine on raske, ei tähenda, et inimene ei hooli oma lastest või perest. Natuke kainet mõistust tuleks ka kasuks, enne kui fantaseerima, õelutsema ja lahmima hakata. Anonüümne foorum küll, aga ei tasu enda marki siin “riigile laste tegemise, üksikemade” vmt lollustega täis tegema tulla.

Üks koduõppe ja ka distantsihoidmise külg, millest üsna vähe räägitakse, on ka selle psühholoogiline mõju. Minu lapsed ei ole erilised seltskonnalõvid, neil on üksikud head sõbrad, ei ole olnud seda, et varem kogu aeg sõpradega ninapidi koos, aga isegi sellistele vaiksematele ja rohkem väikest seltskonda eelistavatele lastele on isolatsioon mõjunud. 8-aastane on eriti kurvameelseks muutunud, räägib iga päev, kuidas sõpru ja õpetajaid igatseb. On võimalik muidugi helistada ja kasvõi WhatsAppis videokõnesid teha, aga see pole ikka päris see. Kui mitte väga seltskondlikele lastele nii mõjub, siis ma ei tea, kuidas seltsivamad ja aktiivsema suhtlusringiga lapsed veel hakkama saavad.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.05 14:16; 08.05 18:35; 08.05 21:17; 09.05 11:38; 12.05 14:39; 12.05 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa panna täiskohaga tööl käivatele vanematele kuude viisi laste õpetamise kohustust.

Need lapsed käskis riik sul valmis meisterdada? Väga imelik suhtumine igatahes.

Saan aru, et üksikvanema elu ongi keerulisem, aga eriolukord kehtib kõigile ja kõigil on raske. Viriseda, et tahan tööd teha, mitte oma lastega koos areneda, on osal vanematel viimase kahe kuu lemmikteema. Arvan ka, et oled iseg ka siiski kooli lõpetanud, seega ei peaks lapse juhendamine ju üle jõu käima. Saan aru, et kui vanemal oleks 6 klassi haridust ja üritavad kaheteistkümnendiku õppematerjalist läbi närida, siis võib olla keeruline. Praegu nagu ei saa aru.

Kummaline on see, et kui keegi julgeb tuua välja koduõppe pahupoolt ja raskusi, siis nimetatakse seda kohe “virinaks” ja neid vanemaid, kes julgevad ausalt rääkida, missuguseid raskusi esineb, materdatakse mõnuga. Kui praegu ei arutleta koduõppe mõlema külje üle (ka negatiivse), siis ei saa sellest ka võimaliku uue epideemialaine ajaks midagi õppida ega seda kohandada või muid võimalusi leida. Mina olengi see, keda sa siin praegu kritiseerid. Muidugi ei ole mul 6 kl haridus, aga seda enam tahan ma teha hästi oma tööd, tahan, et laps saaks hea hariduse jne. Nagu kirjutasin, ei taha ka tööandjat alt vedada. Samas tahan ka lapsi võimalikult hästi õpetada. Kui mõlemat tahta hästi teha, venibki päev pikaks ja ongi raske. Ja seetõttu julgen ka koduõppe negatiivsest poolest rääkida.

Demagoogitsemine 6 kl hariduse jmt teemal, see on puhas ärapanemine, kui see sind end üleolevalt ja hästi tundma paneb, lase käia. Üks siin kommentaarides jõudis juba laenude teemal lahmida, et ärge elaga üle oma võimete, fantaasia lokkab nii mõnelgi. Soov oma tööd ausalt ja heal tasemel teha ei tähenda seda, et inimene sipleb laenudes. Või see, kui tunnistatakse, et koduõppe ja töö ühitamine on raske, ei tähenda, et inimene ei hooli oma lastest või perest. Natuke kainet mõistust tuleks ka kasuks, enne kui fantaseerima, õelutsema ja lahmima hakata. Anonüümne foorum küll, aga ei tasu enda marki siin “riigile laste tegemise, üksikemade” vmt lollustega täis tegema tulla.

Oota, jahtu nüüd maha! Mis ärapanemine? Kirjutan täiesti loogilist juttu ja avaldan arvamust, et ilmselt sinul just ei ole 6.kl haridust. Rasvased rõhutused ja reedest saati pikad tekstid näitavad, et oled vägagi endast väljas, aga selles ei ole teised käod süüdi.

Kindlasti on koduõppel miinuseid. Kõik oleneb planeerimisoskusest. Ma ei tea, palju sul neid lapsi on, aga 8-aastase aitamine ei saa küll kuidagi üle jõu käia. Sinu viide tööle kõlas küll pigem “ärge segage mind, ma tahan tööd teha” ehk siis tööandjale hea olemist mainid mitmeid kordi ning õiendad, et õpetamiskohustust ei saa vanematele selga panna. Aga palka ometi koduõpetaja kui ise ei jõua ja õpetajad, va lollid, ainult päevikut täidavad.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.05 14:18; 12.05 15:08; 12.05 15:14; 12.05 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või on tõesti kõik vanemad, kes tööl käia tahavad, sellised sinu arust, et nende lapsed tuleb riigile kasvatada anda? Ma olen siin perekoolis igasugu imesid näinud, aga mõnikord on kommentaariumis nõmetsemine küll selline, et piinlik on inimeste pärast. Mõned torked ja “vaimukused” on lihtsalt nii madalalaubalised, et ma ei tea, mis nipiga inimene ise end selles veenda suudab, et see süljepritsimine seda väärt oli. Anonüümne foorum küll, aga mingi sisemine enesekriitika võiks ikka olla.

Anonüümne targutamine on samasugune “süljeprits”.
Äärmuskäole veel – ei, kõiki lapsi ei pea ära andma, sest kõik vanemad ei vingu. 3-4h õppida on normaalne, sest koolipäev kestab kauemgi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.05 14:18; 12.05 15:08; 12.05 15:14; 12.05 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa panna täiskohaga tööl käivatele vanematele kuude viisi laste õpetamise kohustust.

Need lapsed käskis riik sul valmis meisterdada? Väga imelik suhtumine igatahes.

Saan aru, et üksikvanema elu ongi keerulisem, aga eriolukord kehtib kõigile ja kõigil on raske. Viriseda, et tahan tööd teha, mitte oma lastega koos areneda, on osal vanematel viimase kahe kuu lemmikteema. Arvan ka, et oled iseg ka siiski kooli lõpetanud, seega ei peaks lapse juhendamine ju üle jõu käima. Saan aru, et kui vanemal oleks 6 klassi haridust ja üritavad kaheteistkümnendiku õppematerjalist läbi närida, siis võib olla keeruline. Praegu nagu ei saa aru.

Kummaline on see, et kui keegi julgeb tuua välja koduõppe pahupoolt ja raskusi, siis nimetatakse seda kohe “virinaks” ja neid vanemaid, kes julgevad ausalt rääkida, missuguseid raskusi esineb, materdatakse mõnuga. Kui praegu ei arutleta koduõppe mõlema külje üle (ka negatiivse), siis ei saa sellest ka võimaliku uue epideemialaine ajaks midagi õppida ega seda kohandada või muid võimalusi leida. Mina olengi see, keda sa siin praegu kritiseerid. Muidugi ei ole mul 6 kl haridus, aga seda enam tahan ma teha hästi oma tööd, tahan, et laps saaks hea hariduse jne. Nagu kirjutasin, ei taha ka tööandjat alt vedada. Samas tahan ka lapsi võimalikult hästi õpetada. Kui mõlemat tahta hästi teha, venibki päev pikaks ja ongi raske. Ja seetõttu julgen ka koduõppe negatiivsest poolest rääkida.

Demagoogitsemine 6 kl hariduse jmt teemal, see on puhas ärapanemine, kui see sind end üleolevalt ja hästi tundma paneb, lase käia. Üks siin kommentaarides jõudis juba laenude teemal lahmida, et ärge elaga üle oma võimete, fantaasia lokkab nii mõnelgi. Soov oma tööd ausalt ja heal tasemel teha ei tähenda seda, et inimene sipleb laenudes. Või see, kui tunnistatakse, et koduõppe ja töö ühitamine on raske, ei tähenda, et inimene ei hooli oma lastest või perest. Natuke kainet mõistust tuleks ka kasuks, enne kui fantaseerima, õelutsema ja lahmima hakata. Anonüümne foorum küll, aga ei tasu enda marki siin “riigile laste tegemise, üksikemade” vmt lollustega täis tegema tulla.

Oota, jahtu nüüd maha! Mis ärapanemine? Kirjutan täiesti loogilist juttu ja avaldan arvamust, et ilmselt sinul just ei ole 6.kl haridust. Rasvased rõhutused ja reedest saati pikad tekstid näitavad, et oled vägagi endast väljas, aga selles ei ole teised käod süüdi.

Kindlasti on koduõppel miinuseid. Kõik oleneb planeerimisoskusest. Ma ei tea, palju sul neid lapsi on, aga 8-aastase aitamine ei saa küll kuidagi üle jõu käia. Sinu viide tööle kõlas küll pigem “ärge segage mind, ma tahan tööd teha” ehk siis tööandjale hea olemist mainid mitmeid kordi ning õiendad, et õpetamiskohustust ei saa vanematele selga panna. Aga palka ometi koduõpetaja kui ise ei jõua ja õpetajad, va lollid, ainult päevikut täidavad.

Endast väljas ma ei ole, kirjutan pikalt, kuna see on üks väheseid teemasid siin, millesse süvenesin ja hakkasin kaasa rääkima/arutlema. Nii et tegin ka täna selle lahti, et näha, mis mõtted teistel on. Kuna ma ei tea, kas kommenteerija on üldse ühte või teist mu eelmist kommentaari lugenud, siis kordasingi üle ka asju, mida eelmises kommentaaris juba mainisin.

Mõnele vanemale võib-olla tõesti sobib selline koduõpe, et kogu kontakt õpetajaga on lapsel see, mis õpetaja on tunni ülesanneteks e-kooli kirja pannud, ei toimu veebitunde, konsultatsioone vmt, isegi võõrkeele õppimiseks mitte. Või arvavad nii siinsed perekoolikad kui ka õpetajad tõesti, et isegi võõrkeele jaoks pole veebitundi vaja, tühja kah sellest õigest hääldusest? Vaevalt. Mina näen koduõpet siiski mitmekülgsemana, kui see juba praegu vajalik on, siis ootaks õpetajatelt ka võimaluste kombineerimist, osa iseseisva tööna, osa veebitundidena jne.

Minu mõte on see, et kui sügisel on tõesti jälle vaja kontakte piirata jne, tuleks koolide jaoks mõelda ka muid võimalusi. Praegusel kujul ei saa õppimine pikalt kesta.

Aga pole vist mõtet siin üldse enam kirjutada, kuna kinni hakatakse kogu kommentaarist kõige vähemtähtsamast.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.05 14:16; 08.05 18:35; 08.05 21:17; 09.05 11:38; 12.05 14:39; 12.05 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen koduõpet siiski mitmekülgsemana, kui see juba praegu vajalik on, siis ootaks õpetajatelt ka võimaluste kombineerimist, osa iseseisva tööna, osa veebitundidena jne.

Minu mõte on see, et kui sügisel on tõesti jälle vaja kontakte piirata jne, tuleks koolide jaoks mõelda ka muid võimalusi. Praegusel kujul ei saa õppimine pikalt kesta.

Miks sa arvad, et seda juba ei planeerita või uus kava/süsteem valmis pole? Praegu lihtsalt pole mõtet seda enam käiku lasta, sest koolid lõppevad nagunii. Juhul kui sügisel mingi uus laine tuleb, on kindlasti mõni muu meetod välja mõeldud. Juhin tähelepanu, et eriolukord tuli ikkagi kõigile ootamatult ning mingit plaani polnud kellelgi tagataskus. Minu meelest ole parem tänulik, et meil üleüldse e-õppe võimalus on, mitte su lapsed ei istunud 2 kuud niisama kodus. Sina ju neid õpetada ei oska nagu ma aru saan, küll aga virised teiste loodu üle.
Ära karda, sa ei pea oma lapsi kaua kannatama, mingil hetkel lahkuvad nad ise kodust.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.05 14:18; 12.05 15:08; 12.05 15:14; 12.05 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja ja ausalt ei saa lapsevanematest aru. Teen videotunde, aga kohal on alati heal juhul kolmandik ja need on enamasti lapsed, kes saaks ka ise hakkama. Igale tunnitööle kirjutan kommentaari, teen parandused, aga enamus neid ei vaata ega loe. Vahel harva saadan kintrollimiseks õiged vastused. See lõppeb enamasti sõimuga, et keegi peab minu tööd tegema… Ma päriselt ei mõista lapsevanemaid. Mul on ka kodus väike laps, kellega pean tegelema. Töötan koolis osalise koormusega, tasustatavat tööaega on 6 tundi, kõige lühem tööpäev on kestnud 8… Õnneks on enamus lapsevanemaid normaalsed, aga need, kes ei mõista, miks vastus kirjale tuleb 2 tundi hiljem, rikuvad kõik ära.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise tahaks siiski 8-9 h päevas keskenduda enda tööle ja tööandjat mitte alt vedada, mitte jagada end töö ja laste juhendamise vahel

Lastekodu varianti oled kaalunud? Hoiuperet?

Kas töötav täiskasvanu on Eesti vabariigis nii suureks imeks muutunud, et tööpäeva mainimine sellise kommentaari esile kutsub?

Mulle meeldib võimalikult efektiivselt ja katkestusteta süveneda ja oma töö järjest ära teha. Seejärel oli vanasti (enne eriolukorda) aeg iseendale ja perele. Nüüd on tööpäev väga sagedaste katkestustega. Mõni päev, kui noorema laps rohkem juhendamist vajab, läheb õpetamisele 3-4 h päevas. See tähendab, et ära on kadunud õhtune vaba aeg, sest päevane tööpäeva katkestamine tuleb õhtul tasa teha. Või alustan varahommikul 5-6 ajal enda tööga. Peaks ju arusaadav olema, et on inimesi, kes ei tee üht või teist (tööd või laste kasvatamist), vaid mõlemat. Kõik ei ole kodused või praeguse eriolukorraga koju saadetud.

Või on tõesti kõik vanemad, kes tööl käia tahavad, sellised sinu arust, et nende lapsed tuleb riigile kasvatada anda? Ma olen siin perekoolis igasugu imesid näinud, aga mõnikord on kommentaariumis nõmetsemine küll selline, et piinlik on inimeste pärast. Mõned torked ja “vaimukused” on lihtsalt nii madalalaubalised, et ma ei tea, mis nipiga inimene ise end selles veenda suudab, et see süljepritsimine seda väärt oli. Anonüümne foorum küll, aga mingi sisemine enesekriitika võiks ikka olla.

Mis sellele titemammale ikka seletada? Ilmselt polegi kunagi tööl käinud

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõningad ained võivad tõesti jäädagi vahetevahel distantsõppega. Lapsed harjuvad iseseisvalt õppima, materjali arvutist otsima, kasvatab loodetavasti natuke kohusetundlikust. Arvuti ei olegi ainult mängimiseks!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haridusministeerium: distantsõppeks peab ka sügisel valmis olema.

Delfis sellise pealkirjaga artikkel .

Mina sain sealt aru et ikkagi plaan taas koolid sulgeda kui uus laine tuleb.
Ja ettevalmistustega hakatakse tegelema suvel, peale selle kooliaasta lõppu. Et siis kui õpetajad puhkustel?
Loodetavasti siis kukub paremini välja. Lepitakse näiteks kokku mis keskkondi kasutatakse ja kuidas õpetajaga ühendust saab jne.
Mina ei karda uut distantsõppe perioodi. Aga need kes lootsid et seda enam ei tule või toimub teistmoodi kui sel kevadel…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et selleks ajaks on mingi plaani riigil, haridusministeeriumil jmt vastavatel asutustel, et distantsõpet vältida. Ei saa panna täiskohaga tööl käivatele vanematele kuude viisi laste õpetamise kohustust. Tõsiasi ju on, et veebitunde teevad vaid osad õpetajad, on väga palju õpetajaid, kes täidavad vaid e-kooli, ei toimu reaalset õpetamist ega tagasisidestamist.

Tegelikult pole ka praegu vanematel kohustust lapsi muudkui õpetada. Kui kool peale sunnib, peaks neile selgitama, et pole võimalik ja te pole kohustatud. Praegu õpetavad paljud vanemad usinalt lapsi lihtsalt kohusetundest ja hirmust, et muidu jääb laps rumalaks. Lapsevanemad on siis tublid, aga see ei olegi nende kohustus. Nad võivad seda teha (ja see on tore, kui teevad, ikkagi omad lapsed, kes kasu saavad), aga kohustust ei tohi olla.

Isiklikult meie perele distantsõpe sobib. Koolilapsed pole enam esimestes klassides ja oskavad ise hästi õppida. Nende õppimisega tegelemisele ei kulu mul rohkem kui maksimaalselt tund päevas (ja seegi on mu oma valik, et seda teen). Ka pole meil ükski laps lasteaias käinud, oleme mõlemad oma karjääri natuke kõrvale jätnud, et perega rohkem koos olla. Töökohad on mõlemil, aga paindlikud ja suurepäraselt kodust tehtavad. Kõigil selliseid võimalusi pole ja kõik ei soovi valida meie elustiili (me pole rikkad, regulaarseid välisreise tervele perele lubada näiteks ei saa, välja arvatud naaberriikidesse).

Kui ei taheta nakkushirmus masse kooli lubada, siis ehk teeks nagu praegu, et ainult need, kel vaja, käivad kohapeal ja teised õpivad kodus? Terve hulk lapsi tegelikult tahaksidki valdavalt distantsõppel olla ja tervele hulgale vanematele see ka sobiks (eriti vanemate laste vanematele). Siis saaksid koolis käia need, kel vaja ja ometi oleks nakkusoht madalam kui tavapärase koolikorralduse juures.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Koolilaps Tuleb vaim valmis panna …