Esileht Ilu ja tervis Ühiskondlik paksenemine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: Ühiskondlik paksenemine

Postitas:

Kiirtoit, kiirtoit koju, alkohol, vähene liikumine, nutitelefon.

Kõige keerulisemas ülekaalus on minu kogemuse järgi hoopis mehed, keda võiks kirjeldada nii: väikese ehituskaupade, kinnisvara, logistika, metalli-, auto- või tehnikakaupadega tegeleva firma üks juhtidest, edukas. Vanus 35-55, gurmaan, rämpstoitu ei võta suu sissegi. On kas veini, konjaki või ka peente viinade alal asjatundja. Alkoholi tarvitab paar korda nädalas, aga mitte töönädala sees. Sõidab vabal ajal jalgrattaga ja armastab õues pisemaid nn meestetöid teha. Talvel käib kas suusareisil või külastab heal meelel kuskil soojal maal jalgsi vaatamisväärsusi, läbides päevas väga pikki maid. Jõusaalis ei käi, aga kui vaja, tassib ise garaažitäie dolomiiti kokku 🙂

On ülekaalus, aga mitte rasvunud. Probleemseks teeb selle ülekaalu mitte need kilod ise, aga närvipinge, vanus, füüsilise koormuse ebaühtlane jaotumine – küll liiigub jube palju nädalaga, siis nädal autos ja koosolekutel. Mobiili õhtuti ei võta surfamiseks kättegi, küll aga vaatab telekat või loeb ajalehte.
Hamburgereid ja bensukatoitu ei võta suu sissegi, aga mingi mahelihaveise või Eesti tallekarree pärast võib ka mitu päeva nädalas restoranis süüa. Kodus pole kunagi krõpse ega limonaadi, kodus valmistatakse sparglit, black angust, parti jne. Probleem on see, et ta ei liiguta iga päev ja natuke, vaid nädalavahetustel ja puhkuse ajal liiga intensiivselt.

Rämpstoit ei puutu üldse asjasse

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 12:47; 28.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei eita – ja tänapildis hakkavad silma noored ülekaalulised naised. Ise olen 54 ja seoses üleminekueaga olen kaalust 10 kg juurde võtnud (kuigi söön korralikku toitu, liigun, teen trenni saamoodi nagu varem) , aga aastaselt olime kõik ikka saledad. Selliseid ülekaalus noori inimesi ei mäleta oma noorusest v.a. paar erandit, kelle oli tervise probleem.

Mehi sa ju ei näe, kuigi üllatavalt palju on pakse noori mehi, vanemad mehed on 80% kõik ülekaalulised, suured kõhud ees. Vaata ringi rohkem ja mitte ainult noori naisi.

Sul kaal ju ka kõvasti tõusnud ja tõuseb veelgi. 10 kg ei tule juurde õhust, ju sa ikka toiduga oled selle juurde võtnud.

Kolmandaks, kust sa tead kui noor naine on noor tänavapildis. See, keda sina nooreks naiseks pead, võib olla juba ammu vanuselt üle 30 ja mitme lapse ema. Sa ju ei tea.

Palju oleneb ka geenidest.

30+ ongi noor naine

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.06 12:55; 28.06 13:01; 28.06 13:10; 28.06 13:18; 28.06 14:21; 28.06 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

50+ inimesel hakkab jah kaal tõusma, tavaliselt 10 kg ja siis peatub. Lootusetu on loodusega võidelda, püüda alandada. See tõus on selleks, et vanemas eas hakkavad haigused kimbutama ja rasva abil on kergem haigus üle elada, nii nagu karu sööb ennast enne talveund rasva.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.06 18:24; 28.06 00:38; 28.06 12:58; 28.06 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaal ja rasvumine on meeste hulgas suurem probleem kui naiste hulgas.

Tõesti või? Tänavapildis näeb küll täiesti kõhnasid noormehi ülipaksude neidudega jalutamas. Võib-olla vanemas vanuseklassis on see suhe veidi teine, aga noorte hulgas juhivad naised küll suurelt.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.06 12:55; 28.06 13:01; 28.06 13:10; 28.06 13:18; 28.06 14:21; 28.06 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

täiesti kõhnasid noormehi

No “täiesti kõhn” noormees pole ka mingi ihaldusobjekt.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 12:47; 28.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

täiesti kõhnasid noormehi

No “täiesti kõhn” noormees pole ka mingi ihaldusobjekt.

Narkarid?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.06 18:24; 28.06 00:38; 28.06 12:58; 28.06 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

täiesti kõhnasid noormehi

No “täiesti kõhn” noormees pole ka mingi ihaldusobjekt.

See ei muuda tõsiasja, et noored tüdrukud on julmalt rasvas.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.06 12:55; 28.06 13:01; 28.06 13:10; 28.06 13:18; 28.06 14:21; 28.06 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaal ja rasvumine on meeste hulgas suurem probleem kui naiste hulgas.

Tõesti või? Tänavapildis näeb küll täiesti kõhnasid noormehi ülipaksude neidudega jalutamas. Võib-olla vanemas vanuseklassis on see suhe veidi teine, aga noorte hulgas juhivad naised küll suurelt.

femdom? paksu neiuga käivad kaasas ka tüsedad tissid ja kannikad, mis voodis otsa vajuvad…

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaal ja rasvumine on meeste hulgas suurem probleem kui naiste hulgas.

Tõesti või? Tänavapildis näeb küll täiesti kõhnasid noormehi ülipaksude neidudega jalutamas. Võib-olla vanemas vanuseklassis on see suhe veidi teine, aga noorte hulgas juhivad naised küll suurelt.

femdom? paksu neiuga käivad kaasas ka tüsedad tissid ja kannikad, mis voodis otsa vajuvad…

Eks ta mingit sorti hälve ole jah

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.06 12:55; 28.06 13:01; 28.06 13:10; 28.06 13:18; 28.06 14:21; 28.06 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei eita – ja tänapildis hakkavad silma noored ülekaalulised naised. Ise olen 54 ja seoses üleminekueaga olen kaalust 10 kg juurde võtnud (kuigi söön korralikku toitu, liigun, teen trenni saamoodi nagu varem), aga noorena olime kõik ikka saledad. Selliseid ülekaalus noori inimesi ei mäleta oma noorusest v.a. paar erandit, kelle oli tervise probleem.

Eesti täiskasvanud rahvastiku tervisekäitumise uuringu andmetel (2018) on ülekaalulisi (kaaluindeks 25–29,9) mehi Eestis 40% ja naisi 26%. Rasvunuid (kaaluindeks ≥30) oli meeste seas 21% ja naiste seas 18%.

Meeste hulgas on rasvunute osa tõusnud kiiremini ning naistest suurem. Enamikes vanuserühmades (va kõige nooremad, st 16-24-aastased) oli rasvunute osa meeste seas suurem. Rasvunuid oli kõige rohkem 45–54-aastaste meeste ning 55-64-aastaste naiste seas.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaal ja rasvumine on meeste hulgas suurem probleem kui naiste hulgas.

Tõesti või? Tänavapildis näeb küll täiesti kõhnasid noormehi ülipaksude neidudega jalutamas. Võib-olla vanemas vanuseklassis on see suhe veidi teine, aga noorte hulgas juhivad naised küll suurelt.

See, mida sina näed või näha tahad, ei väära statistikat, et meessoo hulgas on rohkem ülekaalulisi ja rasvunuid. Tutvu TAI aruannetega.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.06 21:30; 27.06 23:28; 28.06 11:54; 28.06 13:46; 30.06 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei eita – ja tänapildis hakkavad silma noored ülekaalulised naised. Ise olen 54 ja seoses üleminekueaga olen kaalust 10 kg juurde võtnud (kuigi söön korralikku toitu, liigun, teen trenni saamoodi nagu varem) , aga aastaselt olime kõik ikka saledad. Selliseid ülekaalus noori inimesi ei mäleta oma noorusest v.a. paar erandit, kelle oli tervise probleem.

Mehi sa ju ei näe, kuigi üllatavalt palju on pakse noori mehi, vanemad mehed on 80% kõik ülekaalulised, suured kõhud ees. Vaata ringi rohkem ja mitte ainult noori naisi.

Sul kaal ju ka kõvasti tõusnud ja tõuseb veelgi. 10 kg ei tule juurde õhust, ju sa ikka toiduga oled selle juurde võtnud.

Kolmandaks, kust sa tead kui noor naine on noor tänavapildis. See, keda sina nooreks naiseks pead, võib olla juba ammu vanuselt üle 30 ja mitme lapse ema. Sa ju ei tea.

Palju oleneb ka geenidest.

30+ ongi noor naine

Ei ole. 30+ on keskeale lähenev naine ja ei pea enam olema pilbaspeenike modellike.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.06 09:43; 28.06 13:49; 28.06 13:51; 28.06 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas üle 30ne ja lapsed on õigustus ülekaalule, rasvumisele? Kui 30selt ei suudeta normaalkaalus olla (ma ei arvagi, et kondid peaksid klõbisema), siis mida teete 50set? Jutt on noortest naistest, kellel on paks pekikiht ümber kere. Rääkimata sellest, et kõhurasv on kõige ohtlikum.

Olen selle 10 ülekiloga hädas ja tegelen sellega, ilmselgelt on vaja vähendada senist toidukogust, kuna enam nii palju kaloreid ei vaja. Õnneks on piisavalt pikkust ja oskust seda ülekaalu varjata , aga noored panevad selga liibuva topi ja miniseeliku – mis kohe eriti rõhutab paksust. Sellepärast ei hakka võibolla ülekaalus noormees nii silma.

Ja geenidest? Need ei puutu üldse teemasse.

Iga neljas 1 klassi laps on ülekaalus või rasvunud link

Loe uuringut, ega siis geenid muutunud ei ole. Minu 1 klassis oli ülekaalus 1 terviseprobleemiga poiss (32st õpilasest), nüüd on juba iga neljas ülekaalus.

30+ naine võib aastakümneid olla samas kaalunumbris, ka pensionieas sama palju kaaluda või hoopis alla võtta. Hoopis sina, 30selt saledake, võtsid 50ndates 10 kilo juurde.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.06 09:43; 28.06 13:49; 28.06 13:51; 28.06 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole. 30+ on keskeale lähenev naine ja ei pea enam olema pilbaspeenike modellike

See, et 30 aastane kahe lapse ema näeb välja kui mammi, on kurb, kuid kindlasti mitte igapäevane.

Ja pilbaspeene modelli ja räige ülekaalulisuse vahele mahub ikka väga palju normaalse kehakaaluga kodanikke.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaal ja rasvumine on meeste hulgas suurem probleem kui naiste hulgas.

Tõesti või? Tänavapildis näeb küll täiesti kõhnasid noormehi ülipaksude neidudega jalutamas. Võib-olla vanemas vanuseklassis on see suhe veidi teine, aga noorte hulgas juhivad naised küll suurelt.

See, mida sina näed või näha tahad, ei väära statistikat, et meessoo hulgas on rohkem ülekaalulisi ja rasvunuid. Tutvu TAI aruannetega.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.06 12:55; 28.06 13:01; 28.06 13:10; 28.06 13:18; 28.06 14:21; 28.06 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole. 30+ on keskeale lähenev naine ja ei pea enam olema pilbaspeenike modellike.

No pilbaspeenikese ja rasvumise vahele jääb ikka päris mitu etappi normaalkaalu ka.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.06 12:55; 28.06 13:01; 28.06 13:10; 28.06 13:18; 28.06 14:21; 28.06 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas üle 30ne ja lapsed on õigustus ülekaalule, rasvumisele? Kui 30selt ei suudeta normaalkaalus olla (ma ei arvagi, et kondid peaksid klõbisema), siis mida teete 50set? Jutt on noortest naistest, kellel on paks pekikiht ümber kere. Rääkimata sellest, et kõhurasv on kõige ohtlikum.

Kust tead, et tal pekikiht ümber kere oli? Koostasid lennnult kehadiagnostika? Kogenematu silm ei tee vahet kõhusongal ja pekil. Ka perearst vaatab ja uurib enne põhjalikult kui diagnoosi paneb. Viha on nii suur, et kasvõi ise diagnoose laduma. Tegele parem oma 10kg. Minu 62a ema sai lisa küll lisakilodest lahti kui hakkas rohkem liikuma ja õppis tervisliku toitumise algtõedki just siis selgeks. Kui varem oli sale naine, siis nüüd on sale ja vormis naine. Nooruslikke ja saledaid pensionäre on meie ümber küll, seega pole see menopausiga juurde võtmine midagi paratamatut. Ära otsi vabandusi ja tegutse.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 23:35; 28.06 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime lastega Kiidjärve rannas. Seal oli väga palju noori emasid, nii imikute kui juba suuremate lastega. Ja paratamatult jääb silma, kui suured paljud noored naised on. Nii et vihal pole sellega miskit pistmist, see on kurb tõsiasi. Kindlasti on ülekaalu põhjuseid tänapäeval arvukalt: vähene liikumine, valmistoit, stress ja kiire elu, aga minu arust on peamiseks siiski mugavuse tagaajamine kõiges. Loogika ju ütleb, et kõike head ei saa korraga: ei saa süüa kõike, mida tahad, liikuda vaid autoga ning siis arvata, et oled veel ilma vaevata sale ka.

Õnneks oli ülekaalulisi lapsi vaid üks. Ja kõhukaid mehi oli ka mitu, aga kindlasti vähem kui naisi.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime lastega Kiidjärve rannas. Seal oli väga palju noori emasid, nii imikute kui juba suuremate lastega. Ja paratamatult jääb silma, kui suured paljud noored naised on. Nii et vihal pole sellega miskit pistmist, see on kurb tõsiasi. Kindlasti on ülekaalu põhjuseid tänapäeval arvukalt: vähene liikumine, valmistoit, stress ja kiire elu, aga minu arust on peamiseks siiski mugavuse tagaajamine kõiges. Loogika ju ütleb, et kõike head ei saa korraga: ei saa süüa kõike, mida tahad, liikuda vaid autoga ning siis arvata, et oled veel ilma vaevata sale ka.

Õnneks oli ülekaalulisi lapsi vaid üks. Ja kõhukaid mehi oli ka mitu, aga kindlasti vähem kui naisi.

Issand jumal.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.06 09:43; 28.06 13:49; 28.06 13:51; 28.06 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirtoit, kiirtoit koju, alkohol, vähene liikumine, nutitelefon.

Mis sa ajad nüüd. Neil on tervislikud probleemid, mistõttu kilod lihtsalt ise tulevad. Nad on kõike proovinud, et kaalu alla saada, aga tulemust ei miskit. Kõrendid ei saa sellest lihtsalt aru.

Aga ega ei saagi ju. Ja ei hakkagi saama, kuni endal või mõnel lähedasel probleeme ei teki.
Ma ise ka ei saanud, kui kõrend olin 🙂

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.06 14:54; 30.06 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirtoit, kiirtoit koju, alkohol, vähene liikumine, nutitelefon.

Mis sa ajad nüüd. Neil on tervislikud probleemid, mistõttu kilod lihtsalt ise tulevad. Nad on kõike proovinud, et kaalu alla saada, aga tulemust ei miskit. Kõrendid ei saa sellest lihtsalt aru.

Aga ega ei saagi ju. Ja ei hakkagi saama, kuni endal või mõnel lähedasel probleeme ei teki.

Ma ise ka ei saanud, kui kõrend olin ????

Nii et siis sinu meelest ei ole inimesed ülekaalulised, vaid haiged? Kole lugu küll. Millegipärast on palju toredam olla haige, kui tunnistada endale, et olen jah sellepärast paks, et söön palju.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üle 50-aastane ja menopausis, pealegi hiljuti sapipõis välja lõigatud – kõik eeldused seega paksenemiseks täidetud nuing ootasin hirmuga kaalutõusu, mida siiski ei tulnud kuni karantiinini, kui läksin üle öötööle ja hakkasin kõvasti sööma. Tekkis stressikõhuvolt ja lisandus hoobilt 2 kilo ülekaalu. Tõtt-öeldes olen sellest hetkel masendunud.
Miks pole vanusega paksenenud – kindlalt suurelt osalt geneetika, kuna sarnanen oma vanaemaga, kes oli ülikõhn, ema seevastu tüse. Ja teisalt söön ikka päris vähe, Just koguseliselt.
Noorte tüsenemine on fakt ning kehapositiivsuse varjus hiilivad noortele ligi päris koledad ülekaalulisega seotud haigused. See pole naljaasi, kui vererõhk kõrge, süda üle koormatud ja maks rasvunud. Seda ei tohiks olla.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimaste kuumade päevadega rannas torkas silma, et palju on ilmselgelt ülekaalulisi väikesi lapsi, nii 7-10 aastaseid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand jumal.

Jeesus küll. 😉

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirtoit, kiirtoit koju, alkohol, vähene liikumine, nutitelefon.

Mis sa ajad nüüd. Neil on tervislikud probleemid, mistõttu kilod lihtsalt ise tulevad. Nad on kõike proovinud, et kaalu alla saada, aga tulemust ei miskit. Kõrendid ei saa sellest lihtsalt aru.

Aga ega ei saagi ju. Ja ei hakkagi saama, kuni endal või mõnel lähedasel probleeme ei teki.

Ma ise ka ei saanud, kui kõrend olin ????

Nii et siis sinu meelest ei ole inimesed ülekaalulised, vaid haiged? Kole lugu küll. Millegipärast on palju toredam olla haige, kui tunnistada endale, et olen jah sellepärast paks, et söön palju.

Aga äkki ei söögi palju, hoopis liigub vähe 😉

Ei, ma ei pidanud silmas, et kõik on tingimata haiged, vaid seda, et kui endal piisab kaalu hoidmiseks sellest, et pistad paar küpsist vähem põske või teed ühe pikema jalutuskäigu kui kaalul number suurenenud on, siis ongi raske teisi mõista.

Muuseas sageli käibki paksusega kaasas häiritud ainevahetus. Siinkohal pole mõtet heietama hakata, kumb on põhjus, kumb tagajärg – probleem on selles, et isegi kaalu säilitamine, rääkimata alla võtmisest, võib olla raskendatud ja vajab rohkem tegelemist – näiteks oluliselt madalamat kaloraaži ja või oluliselt rohkem enese liigutamist või oluliselt rangemat dieeti kui normaalseks peetakse. Sellest arusaamine aitaks ehk inimestel nende harjumuste juures püsida ka, samuti aitaks teiste tugi – tõenäoliselt nad ongi palju rohkem proovinud, kui enamik kõrendeid 🙂

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.06 14:54; 30.06 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaal ja rasvumine on meeste hulgas suurem probleem kui naiste hulgas.

Tõesti või? Tänavapildis näeb küll täiesti kõhnasid noormehi ülipaksude neidudega jalutamas. Võib-olla vanemas vanuseklassis on see suhe veidi teine, aga noorte hulgas juhivad naised küll suurelt.

See, mida sina näed või näha tahad, ei väära statistikat, et meessoo hulgas on rohkem ülekaalulisi ja rasvunuid. Tutvu TAI aruannetega.

Kommentaar eemaldatud.

Miks sa siis loed vana statistikat? Ei suuda viimast uuringut leida? Selle järgi on paksude meeste hulk veelgi kasvanud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.06 21:30; 27.06 23:28; 28.06 11:54; 28.06 13:46; 30.06 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

50+ inimesel hakkab jah kaal tõusma, tavaliselt 10 kg ja siis peatub. Lootusetu on loodusega võidelda, püüda alandada. See tõus on selleks, et vanemas eas hakkavad haigused kimbutama ja rasva abil on kergem haigus üle elada, nii nagu karu sööb ennast enne talveund rasva.

Rumal jutt. Olen 53 ja just kaotasin väga kergelt 16kg. Jälgisin mida suhu panin. Sõin kala, kana, köögi- ja puuvilju. Vältisin teravilja- ja piimatooteid.
50+ inimene peab hakkama vähem sööma, et kaal ei tõuseks, pole vaja suuremaid portsusid, kui umbes 3-aastasel lapsel. Kui samamoodi edasi süüa, siis on tõesti kaalutõusu oodata.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga nõus arvamusega, et vanuse kasvades peab vähem sööma.
Kui nt. 30-aastasena sain süüa kolm korda päevas sooja toitu prae näol….siis praegu on üks soe toidukord.
Kui siis sõin nt. 6 väikest viinerit toidukorra ajal…siis praegu saan süüa 3 tk.
Ja vahepeal on tunne…et 50-aastasena saaksingi söönuks mõnest riisiterast päevas…
Kunagi ammu ei kujutanud seda küll ette, aga aastatega ainevahetuse kiirus kukub ikka kõvasti ja raske on leppida, et ei saa enam iial süüa endiseid portsjoneid, vaid peab jagama kahega või lausa kolmega endised kogused toidu osas.
Silm ja aju aga tahaks näha taldrikul sama kogust nagu enne…seega ongi väga raske vähendada oma toidukoguseid poole võrra vähemalt.
Ostsin lausa väiksema taldriku nagu soovitatakse…et taldrik on nagu täis, aga kogus tegelt väiksem.
Vananemine on ikka üks keeruline tegevus…nagu kunagi oli ka suureks kasvamine… 😀

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 23:47; 09.07 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga nõus arvamusega, et vanuse kasvades peab vähem sööma.

Kui nt. 30-aastasena sain süüa kolm korda päevas sooja toitu prae näol….siis praegu on üks soe toidukord.

Kui siis sõin nt. 6 väikest viinerit toidukorra ajal…siis praegu saan süüa 3 tk.

Ja vahepeal on tunne…et 50-aastasena saaksingi söönuks mõnest riisiterast päevas…

Kunagi ammu ei kujutanud seda küll ette, aga aastatega ainevahetuse kiirus kukub ikka kõvasti ja raske on leppida, et ei saa enam iial süüa endiseid portsjoneid, vaid peab jagama kahega või lausa kolmega endised kogused toidu osas.

Silm ja aju aga tahaks näha taldrikul sama kogust nagu enne…seega ongi väga raske vähendada oma toidukoguseid poole võrra vähemalt.

Ostsin lausa väiksema taldriku nagu soovitatakse…et taldrik on nagu täis, aga kogus tegelt väiksem.

Vananemine on ikka üks keeruline tegevus…nagu kunagi oli ka suureks kasvamine… ????

See on õige, et sööma peab vähem. Aga päris kindlasti ei ole tervislik loobuda soojast toidust kolm korda päevas. Selleks, et kaal normis püsiks, tuleb kindlasti süüa sooja toitu kolm korda päevas, lisaks kaks vahepala. Aga tuleb valida, mida ja kui palju süüa.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirtoit, kiirtoit koju, alkohol, vähene liikumine, nutitelefon.

Sageli on selle põhjuseks ka vaesus ilma ühegagi neist asjadest.

Ei saanud plussi panna, sest asi ei ole lihtsalt vaesuses. asi on mõtteviisis (rumaluses), millest tekib ka vaesus. vaesus iseenesest ei tee paksuks: päris vaesel pole raha kiirtoidu ja alkoholi jaoks ja liikuma peab ka rohkem (kasvõi bussipeatusesse kõmpima).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )


Esileht Ilu ja tervis Ühiskondlik paksenemine