Esileht Kodunurk Undamine korteris

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: Undamine korteris

Postitas:
Kägu

Mitmes korrus ja kas undamine on seotud kütmisega? Võib olla, et öösel on säästurežiim, sellepärast ei undagi. Püüa selgeks teha, kust undamine alguse saab. Meil oli ka pikka aega radikates vibreeriv undamine, kohati nagu kõrvu kriipiv vilin, seoses küttesüsteemi uuendusega. Kütteperioodi lõppedes saab undamine ka läbi. Saab abi, kui müra allikas selgeks teha. Sellega peab tegelema korteriühistu.

2.korrus, nurgapealne korter. See pole radika hääl vaid madal intervallidega bassi hääl, undab lihtsalt madala sagedusega ja pidevalt kuni ööni välja. Nagu selline hääl nagu auto käivitamise ajal, aga madalam.

Kas sa oled päevad läbi kodus?

0
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

kus kohapealt see undamine tuleb, kuuled üldiselt või on mingi koht kus rohkem kostab?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitmes korrus ja kas undamine on seotud kütmisega? Võib olla, et öösel on säästurežiim, sellepärast ei undagi. Püüa selgeks teha, kust undamine alguse saab. Meil oli ka pikka aega radikates vibreeriv undamine, kohati nagu kõrvu kriipiv vilin, seoses küttesüsteemi uuendusega. Kütteperioodi lõppedes saab undamine ka läbi. Saab abi, kui müra allikas selgeks teha. Sellega peab tegelema korteriühistu.

2.korrus, nurgapealne korter. See pole radika hääl vaid madal intervallidega bassi hääl, undab lihtsalt madala sagedusega ja pidevalt kuni ööni välja. Nagu selline hääl nagu auto käivitamise ajal, aga madalam.

Kas sa oled päevad läbi kodus?

Mida sa miinustad ja teavitad kommentaaridest, TA? Mingi hüsteerik oled või?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa miinustad ja teavitad kommentaaridest, TA? Mingi hüsteerik oled või?

Äkki tal undabki hoopis peas 😀

+5
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

paljud inimesed on päevad läbi kodus, osad teevad kodus tööd, osad on pensionärid, osad on väikeste laste emad. Ka tööl käiv inimene on päevad läbi kodus kui näiteks haigeks juhtub jääma. Ka vahetustega töötavad inimesed on kohati päevad läbi kodus.

Ma ei ole teemaalgataja, aga mul on samuti töö kodus. Ma küll ei istu hommikust õhtuni toas, kuid viibin siiski kodus väga palju, ei käi siin ainult öösel magamas.

Mu meelest tänapäeval suhteliselt imelik küsimus, et kas sa oled päevad läbi kodus. Jah, mõni on küll.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vahepeal undas ka magamistoas miski. St mina algul arvasin, et keegi idikas pargib suure rekka maja otsa garaažide ette ja jätab selle tööle. Kuni ühel hommikul see pull oli kestnud juba tükimat aega ja ma paiskusin suure vihaga voodist välja ja akna peale, et ma nüüd alles ütlen sellele tüübile, mis ma tast arvan. Ja mis te mõtlete – seal polnud mitte ühtegi autot. Siis sain aru, et kõrvalkorteri peal asuvas korteris töötab pesumasin ja kuna nende korterite vannitoad on täpselt minu voodipäitsis, siis kostiski see undamine diagonaalselt alla, niiet mul kõik voodi värises. No muidugi ma ei läinud siis enam midagi ütlema – täitsa normaalne heli, aga vat, kui ei tea, siis ajab hulluks küll.

Teine juhus oli kolleegil (teises majas), kes väitis, et peale seda, kui neile uued radiaatorid pandi (vist kauglugevad), on pidevalt just selline madal bassihäälne heli ja vibratsioon. Ja teha vist ei annagi midagi. Samas meil on ka uued kauglugevad radikad, aga vähemasti minul ei unda enam miski, ei seinas ega seina taga (ega peas, irw).

Seega kahtlustaksin ka kas radiaatoreid või ventilaatorit, sest pesumasin ja kuivati ja muud sellised asjad ei unda hommikust õhtuni.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kortermajas soojustagastusega ventilatsioon ja ventilatsiooniavast tuleb üsna häirivat müra 24/7

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ventlatsioonile müüakse muide ka mürasummuteid, paraku raha kokkuhoiu eesmärgil jäetakse need mõnikord paigaldamata.

Kui on endal korteris mingi ventilatsiooniauk, mis kohiseb-kahiseb, siis sinna torusse saab keerata sisse mahulise vatiini rulli näiteks, mitte liiga tihkelt üsna lõdvalt. See otseselt ei takista õhu liikumist, aga summutab müra. Päris olematuks ei muuda, aga palju vaiksemaks tõmbab küll.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil teevad radikat kogu aeg mingit kahinat, käib samuti hullult närvidele. Päeval ei märka, aga öövaikuses on väga häiriv.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil teevad radikat kogu aeg mingit kahinat, käib samuti hullult närvidele. Päeval ei märka, aga öövaikuses on väga häiriv.

Issand jumal, keera maha siis või lase õhk välja. See on väga tavaline.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti on kortermajas olemas tsirkulatsioonipump, mis ajab kuuma vett ringi ning samuti on majas kesküttepump. Mõlemad võivad müriseda, unnata. Proovi torude šahti juures kuulata, kas seal on kõige valjem heli. Mul on olnud kogemus, et järsku tekkis korterisse selline segav heli, kadus ka mõne aja pärast. Väga häiriv on, eriti vaiksel ajal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Longin tööl koju ca 3.8km 5min, vahepeale jäävad foorid, raudteeülekäigud jne. Seega keskmine tuleb 6km/h, mis tähendabki, et mõned sirged kohad kiiremini, foorid ja ülekäigud jmt toob kiiruse alla. Seega see 7kmh tunnis vaid 2km kõndida pole üldse ulmeline.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil teevad radikat kogu aeg mingit kahinat, käib samuti hullult närvidele. Päeval ei märka, aga öövaikuses on väga häiriv.

Issand jumal, keera maha siis või lase õhk välja. See on väga tavaline.

See ei olene sellest, meil näiteks magamistoas ongi kogu aeg maha keeratud, aga ikka on imelik kahin nendes torudes, mis läbi korteri jooksevad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei olene sellest, meil näiteks magamistoas ongi kogu aeg maha keeratud, aga ikka on imelik kahin nendes torudes, mis läbi korteri jooksevad.

Mul ka. Tavaliselt kahisevad, aga vahest tekkib kerge vilisev heli ka. Häirib muidugi, eriti kui und ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka. Tavaliselt kahisevad, aga vahest tekkib kerge vilisev heli ka. Häirib muidugi, eriti kui und ei tule.

Kahisevad ka siis, kui keerad nt 5 peal 3 peale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eelmisi kommentaare ei lugenud, aga meil oli nii. Undas naabrite soojuspump, mis oli katusele paigutatud ja läks miinuskraadidega alt jäässe. Pump kostab öösel rohkem kui päeval, esialgu tundub, nagu oleks maja ees töötava mootoriga auto seisma. Teatud tubade nurkades tümin võimendus, samuti andis meie soojuspumba siseosa puhumishäälega kokku mingi vastiku dissonantsi.

Tuli uus naaber, lasi korda teha, nüüd on vaikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, kas ikka undab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Undas naabrite soojuspump, mis oli katusele paigutatud ja läks miinuskraadidega alt jäässe. Pump kostab öösel rohkem kui päeval

TA elab kortermaja teisel korrusel ja seega pakun ikkagi, et müra kostab talle küttesüsteemist, kuna algab teatud ajal ja lõppeb kindlal ajal. Kui müra on hiljuti tekkinud, siis võib olla vahetatud mõni osa süsteemis, süsteemi on õhk pääsenud või on süsteem tasakaalustamata jäetud. Selline vibreeriv resonantsmüra on tekitatud pumbast ja lisaks võib asi olla valesti timmitud rõhus ning ka lihtsalt mustuses pumbas või radiaatori enda ventiilis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ventlatsioonile müüakse muide ka mürasummuteid, paraku raha kokkuhoiu eesmärgil jäetakse need mõnikord paigaldamata.

Kui on endal korteris mingi ventilatsiooniauk, mis kohiseb-kahiseb, siis sinna torusse saab keerata sisse mahulise vatiini rulli näiteks, mitte liiga tihkelt üsna lõdvalt. See otseselt ei takista õhu liikumist, aga summutab müra. Päris olematuks ei muuda, aga palju vaiksemaks tõmbab küll.

Me tegime just nii ühes Viljandi hotellis, kus ventilatsiooniavast kostus täiesti selgelt ilmselt ülemise toa inimeste jutt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Kahjuks undamine jätkub. Nii palju suutsin kuulamise põhjal tuvastada, et see undamine kostub ka koridori ja tundub tulevat 3.korruselt ehk siis korrus ülevalt poolt. Raske öelda, millisest korterist. Võimalik, et peakohal olevast korterist. Üldse ei saa aru, kuidas see kedagi teist siis ei sega ja kas siis ainsana kostub minu korterisse. Selle ülemise korteri elanik peaks ju ka seda siis veel rohkem kuulma, aga kuidas ta siis toime tuleb kui see tema korterist tuleb, kui mina seda korrus allagi kuulen, sellest aru ei saagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Kahjuks undamine jätkub. Nii palju suutsin kuulamise põhjal tuvastada, et see undamine kostub ka koridori ja tundub tulevat 3.korruselt ehk siis korrus ülevalt poolt. Raske öelda, millisest korterist. Võimalik, et peakohal olevast korterist. Üldse ei saa aru, kuidas see kedagi teist siis ei sega ja kas siis ainsana kostub minu korterisse. Selle ülemise korteri elanik peaks ju ka seda siis veel rohkem kuulma, aga kuidas ta siis toime tuleb kui see tema korterist tuleb, kui mina seda korrus allagi kuulen, sellest aru ei saagi.

Mis sind takistab minna ja küsida?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Undas naabrite soojuspump, mis oli katusele paigutatud ja läks miinuskraadidega alt jäässe. Pump kostab öösel rohkem kui päeval

TA elab kortermaja teisel korrusel ja seega pakun ikkagi, et müra kostab talle küttesüsteemist, kuna algab teatud ajal ja lõppeb kindlal ajal. Kui müra on hiljuti tekkinud, siis võib olla vahetatud mõni osa süsteemis, süsteemi on õhk pääsenud või on süsteem tasakaalustamata jäetud. Selline vibreeriv resonantsmüra on tekitatud pumbast ja lisaks võib asi olla valesti timmitud rõhus ning ka lihtsalt mustuses pumbas või radiaatori enda ventiilis.

Meil kurtsid 2. korruse elanikud ka (maja on 4-korruseline, 3 ja pool tegelikult).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Kahjuks undamine jätkub. Nii palju suutsin kuulamise põhjal tuvastada, et see undamine kostub ka koridori ja tundub tulevat 3.korruselt ehk siis korrus ülevalt poolt. Raske öelda, millisest korterist. Võimalik, et peakohal olevast korterist. Üldse ei saa aru, kuidas see kedagi teist siis ei sega ja kas siis ainsana kostub minu korterisse. Selle ülemise korteri elanik peaks ju ka seda siis veel rohkem kuulma, aga kuidas ta siis toime tuleb kui see tema korterist tuleb, kui mina seda korrus allagi kuulen, sellest aru ei saagi.

Mis sind takistab minna ja küsida?

Takistab see, et ma ei saa ju minna naabri ust kolkima, ja lampi süüdistama kui äkki polegi põhjus selles ülemises naabris. Kui viga on hoopis küttesüsteemis nagu siin pakutud siis teab seda paremini ikka kü esindaja kui mingi naaber.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Kahjuks undamine jätkub. Nii palju suutsin kuulamise põhjal tuvastada, et see undamine kostub ka koridori ja tundub tulevat 3.korruselt ehk siis korrus ülevalt poolt. Raske öelda, millisest korterist. Võimalik, et peakohal olevast korterist. Üldse ei saa aru, kuidas see kedagi teist siis ei sega ja kas siis ainsana kostub minu korterisse. Selle ülemise korteri elanik peaks ju ka seda siis veel rohkem kuulma, aga kuidas ta siis toime tuleb kui see tema korterist tuleb, kui mina seda korrus allagi kuulen, sellest aru ei saagi.

Mürad ja vibratsioonid liiguvadki kortermajades mööda konstruktsioone ja sahte tihti väga ebaloogiliselt, diagonaalis, ülevalt alla, teise püstakusse, võibki kosta üle korruse järgmisesse tugevamini jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Kahjuks undamine jätkub. Nii palju suutsin kuulamise põhjal tuvastada, et see undamine kostub ka koridori ja tundub tulevat 3.korruselt ehk siis korrus ülevalt poolt. Raske öelda, millisest korterist. Võimalik, et peakohal olevast korterist. Üldse ei saa aru, kuidas see kedagi teist siis ei sega ja kas siis ainsana kostub minu korterisse. Selle ülemise korteri elanik peaks ju ka seda siis veel rohkem kuulma, aga kuidas ta siis toime tuleb kui see tema korterist tuleb, kui mina seda korrus allagi kuulen, sellest aru ei saagi.

Mürad ja vibratsioonid liiguvadki kortermajades mööda konstruktsioone ja sahte tihti väga ebaloogiliselt, diagonaalis, ülevalt alla, teise püstakusse, võibki kosta üle korruse järgmisesse tugevamini jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Kahjuks undamine jätkub. Nii palju suutsin kuulamise põhjal tuvastada, et see undamine kostub ka koridori ja tundub tulevat 3.korruselt ehk siis korrus ülevalt poolt. Raske öelda, millisest korterist. Võimalik, et peakohal olevast korterist. Üldse ei saa aru, kuidas see kedagi teist siis ei sega ja kas siis ainsana kostub minu korterisse. Selle ülemise korteri elanik peaks ju ka seda siis veel rohkem kuulma, aga kuidas ta siis toime tuleb kui see tema korterist tuleb, kui mina seda korrus allagi kuulen, sellest aru ei saagi.

Mis sind takistab minna ja küsida?

Takistab see, et ma ei saa ju minna naabri ust kolkima, ja lampi süüdistama kui äkki polegi põhjus selles ülemises naabris. Kui viga on hoopis küttesüsteemis nagu siin pakutud siis teab seda paremini ikka kü esindaja kui mingi naaber.

KÜ poole oled nüüdseks juba pöördunud ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Kahjuks undamine jätkub. Nii palju suutsin kuulamise põhjal tuvastada, et see undamine kostub ka koridori ja tundub tulevat 3.korruselt ehk siis korrus ülevalt poolt. Raske öelda, millisest korterist. Võimalik, et peakohal olevast korterist. Üldse ei saa aru, kuidas see kedagi teist siis ei sega ja kas siis ainsana kostub minu korterisse. Selle ülemise korteri elanik peaks ju ka seda siis veel rohkem kuulma, aga kuidas ta siis toime tuleb kui see tema korterist tuleb, kui mina seda korrus allagi kuulen, sellest aru ei saagi.

Mis sind takistab minna ja küsida?

Takistab see, et ma ei saa ju minna naabri ust kolkima, ja lampi süüdistama kui äkki polegi põhjus selles ülemises naabris. Kui viga on hoopis küttesüsteemis nagu siin pakutud siis teab seda paremini ikka kü esindaja kui mingi naaber.

KÜ poole oled nüüdseks juba pöördunud ka?

KÜ on kõik omanikud kokku.

Mõtled KÜ juhatust? Mida täpselt peaks nemad tegems?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Takistab see, et ma ei saa ju minna naabri ust kolkima, ja lampi süüdistama kui äkki polegi põhjus selles ülemises naabris.

Miks sa kedagi kohe süüdistama peaksid? Naabritega saab ka rahulikult juttu ajada. Kui kostub ka koridori, kas ka ülemiste korruste koridoridesse? Saad naabrite käest küsida, kas nemad ka undamist kuulevad, kas neid häirib, mis nemad arvavad, kust see tulla võiks? Mida alumised kuulevad? Teised v-o juba ongi välja  uurinud, kui neile ka kostab. Iga rääkimine pole ometi süüdistamine!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, pole vaja kolkida, lihtsalt koputad ja küsid kenasti, et vat sihuke problemo, kuidas teil on ja et mis värk on, kui üldse on mingit värki. Kui see on küttesüsteemi undamine, siis pole ju naabrid selles süüdi, et neile peaks kohe jõhkralt sisse sõitma – või üldse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Kahjuks undamine jätkub. Nii palju suutsin kuulamise põhjal tuvastada, et see undamine kostub ka koridori ja tundub tulevat 3.korruselt ehk siis korrus ülevalt poolt. Raske öelda, millisest korterist. Võimalik, et peakohal olevast korterist. Üldse ei saa aru, kuidas see kedagi teist siis ei sega ja kas siis ainsana kostub minu korterisse. Selle ülemise korteri elanik peaks ju ka seda siis veel rohkem kuulma, aga kuidas ta siis toime tuleb kui see tema korterist tuleb, kui mina seda korrus allagi kuulen, sellest aru ei saagi.

Mis sind takistab minna ja küsida?

Takistab see, et ma ei saa ju minna naabri ust kolkima, ja lampi süüdistama kui äkki polegi põhjus selles ülemises naabris. Kui viga on hoopis küttesüsteemis nagu siin pakutud siis teab seda paremini ikka kü esindaja kui mingi naaber.

KÜ poole oled nüüdseks juba pöördunud ka?

KÜ on kõik omanikud kokku.

Mõtled KÜ juhatust? Mida täpselt peaks nemad tegems?

Ja mida sinu arvates Perekool tegema peaks?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )


Esileht Kodunurk Undamine korteris