Esileht Kodunurk Üürikorteris õnnetus, mida meie ei põhjustanud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Üürikorteris õnnetus, mida meie ei põhjustanud

Postitas:

Üürisime sõbrannaga nädalavahetuseks korteri teises linnas. Vaatasime filme, jõime veini ja rääkisime üleüldse kõigest. Väga vahva oli. Samuti oli korteriomanik väga meeldiv ja sõbralik. Seletas kus/mis on ja kui abi vaja siis kirjutaksime. Korter oli väga kenasti kaunistatud jõuludeks ning ülipuhas. Samuti väga mugav voodi. Esimest korda üle pika aja ei ärganudki ma kordagi öösel üles. Kuna kodus 2 väikest last kasvamas ning mees andis vaba nv, siis kasutasin seda just puhkamiseks ja sõbrannaga olemiseks.
Kätte oli jõudnud pühap ja olime sättinud sõbrannaga end valmis, et üürikast lahkuda. Istusime lihtsalt diivanil ja kuulsime, et vannitoas käis ilge suur kolakas. Selline veider hääl. Vaatasime mõlemad teineteisele otsa ja kumbki ei julgenud vaatama minna. Esimese hooga arvasin, et dušisegisti kukkus ehk alla. Sõbranna siis läks vaatama ja vannitoas dušikabiini klaasuks lihtsalt oli eest ära maha kildudeks kukkunud. Mul süda hakkas taguma ja mõtlesime, et mis nüüd saab. Me tõesti kumbki ei teinud mitte midagi. Ei läinud vastu ka sinna mitte. Helistasin kohe omanikule ja palusin sinna tulla. Rääkisin mis juhtus. Ütlesin, et me lihtsalt istusime kui see juhtus. Omanikul oli mees ka kaasas ja mees vaatas Samuti selle üle. Tema arvates pidi ikkagi miski survet põhjustama, et see laguneda saaks. Jäime nii lolli olukorda. Samas nad ei nõudnud raha ja ütlesid, et õnnetusi ikka juhtub jne. Küsisin, et palju see uks maksma läheks ning vastuseks sain, et umbes 130 euri. Andsin neile selle raha. Samas jäi mul veidi kehva tunne kuna me tõesti ei teinud midagi ning see korter ise oli juba alla 200 euri nv. Mis teie oleksite antud olukorras teinud ?
Kehva enesetunnet tegi ka see, et omaniku abikaasa jäi endale kindlaks, et mingi surve seda põhjustas. Kas eelmistest üürnikest ei võinud pragu tekkida ja just meiega siis see laiali laguneda ? Mingeid mõtteid ?<!–/data/user/0/com.samsung.android.app.notes/files/clipdata/clipdata_bodytext_230104_203319_004.sdocx–>

+15
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Omanik ei nõudnud raha, sa ikka maksid ja nüüd tunned ennast lollina? Oledki natuke.

+71
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poleks kindlasti maksnud, eriti sulas,  sest tõenäoliselt korteril on mingi kindlustus, mis võiks seda kulu katta. See, et karastatud klaas ilma näilise põhjuseta puruneb, polegi nii enneolematu tegelikult ja see polnud teie süü. Kui rentisite selle läbi mingi rendiplatvormi, siis võib selle abi paluda, sest nemad võiks olla kohustatud selliseid vaidlusi lahendama. Küsiks selle raha tagasi.

+25
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seepärast need klaasid karastatud ongi, et nad turvaliselt puruneksid. Ja tean küll kordi kui nad “niisama” putunenud on. Ei ole selleka mingit erilist survet vaja.

Ma ei oleks maksnud aga raha nüüd tagasi ka ei küsiks. Aga süüdi end ka ei tunneks.

+22
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui nõutud oleks, siis oleks võibolla sümboolselt 50€ andnud, aga kõik kinni maksta, kui midagi teinud pole ja keegi otseselt ei taha seda raha ????
Pühade ajal niigi kulus ju raha ja kui mul just seda heategevuseks üle pole, siis jah rumal tegu.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka dušikabiiniga juhtunud midagi sarnast – oli valesti paigaldatud ja surve all. Parandamine ei maksnud midagi, sest kindlustus hüvitas kahju. Enamsutel inimestel on siiski olemas kodukindlustus, eriti nendel, kes korterit välja üürivad. Kodu kindlustamine on elementaarne. Ma ei oleks küll midagi maksnud.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna see kinnimaksmine näitab siiski nagu süülisust, kui te kohe mitte-mitte midagi ei teinud, oleks küsinudki, kas korteril on kindlustus, sest teie absoluutselt selle põhjustajaks ei olnud, kõige enam maksnud sümboolse summa. Te juhtusite seal olema lihtsalt halval hetkel, ei pea neid klaase lööma vms, vabalt võivad klaasis olla sees pinged ja siis purunebki “niisama” lambist.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Vaatasime filme, jõime veini ja rääkisime üleüldse kõigest. Väga vahva oli. Samuti oli korteriomanik väga meeldiv ja sõbralik. Seletas kus/mis on ja kui abi vaja siis kirjutaksime. Korter oli väga kenasti kaunistatud jõuludeks ning ülipuhas. Samuti väga mugav voodi. Esimest korda üle pika aja ei ärganudki ma kordagi öösel üles. Kuna kodus 2 väikest last kasvamas ning mees andis vaba nv, siis kasutasin seda just puhkamiseks ja sõbrannaga olemiseks.

Milleks see pikk sissejuhatus vajalik oli?

Aga teemasse niipalju, et nüüd on raha juba ju makstud, mis seal enam teha.

+25
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen istunud laevas laua taga kui laua peal veeklaas purunes. Keegi seda ei puutunud. Teenindaja suhtus sellesse, et tavaline asi, need klaasid ikka aeg-ajalt plahvatavad. Ainult et tavaliselt juhtub see juba enne seda kui laua peale jõuavad, nõudepesumasinast võttes.

Mingi vibra on sees. Selleks ei ole vaja mingit kellegi inimese survet. Võimalik, et klaas oli valesti paigaldatud või siis on selles majas seal a la naabri pesumasin, mis vibra klaasile edasi andis vms, mis tekitas klaasi enda sisse pinge. Tavaline argielu, mis klaasi purustas aegamööda.

Laev vibreerib pidevalt ja no seal siis need joogiklaasid neil mõnikord plahvatavad 😀 Ma varem seda ei teadnudki, aga samas kõlab loogiliselt. Varem mul on arvuti juures üks klaasist kujuke plahvatanud. Ka lauaarvuti läheduses oli ilmselt selle klaaseseme jaoks piisav vibra, mis aegamööda klaasi sisse pinge tekitas.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see pisike summa kindlustusel omavastutuse alla ei lähe?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üürisime sõbrannaga nädalavahetuseks korteri teises linnas. Vaatasime filme, jõime veini ja rääkisime üleüldse kõigest. Väga vahva oli. Samuti oli korteriomanik väga meeldiv ja sõbralik. Seletas kus/mis on ja kui abi vaja siis kirjutaksime. Korter oli väga kenasti kaunistatud jõuludeks ning ülipuhas. Samuti väga mugav voodi. Esimest korda üle pika aja ei ärganudki ma kordagi öösel üles. Kuna kodus 2 väikest last kasvamas ning mees andis vaba nv, siis kasutasin seda just puhkamiseks ja sõbrannaga olemiseks.

Kätte oli jõudnud pühap ja olime sättinud sõbrannaga end valmis, et üürikast lahkuda. Istusime lihtsalt diivanil ja kuulsime, et vannitoas käis ilge suur kolakas. Selline veider hääl. Vaatasime mõlemad teineteisele otsa ja kumbki ei julgenud vaatama minna. Esimese hooga arvasin, et dušisegisti kukkus ehk alla. Sõbranna siis läks vaatama ja vannitoas dušikabiini klaasuks lihtsalt oli eest ära maha kildudeks kukkunud. Mul süda hakkas taguma ja mõtlesime, et mis nüüd saab. Me tõesti kumbki ei teinud mitte midagi. Ei läinud vastu ka sinna mitte. Helistasin kohe omanikule ja palusin sinna tulla. Rääkisin mis juhtus. Ütlesin, et me lihtsalt istusime kui see juhtus. Omanikul oli mees ka kaasas ja mees vaatas Samuti selle üle. Tema arvates pidi ikkagi miski survet põhjustama, et see laguneda saaks. Jäime nii lolli olukorda. Samas nad ei nõudnud raha ja ütlesid, et õnnetusi ikka juhtub jne. Küsisin, et palju see uks maksma läheks ning vastuseks sain, et umbes 130 euri. Andsin neile selle raha. Samas jäi mul veidi kehva tunne kuna me tõesti ei teinud midagi ning see korter ise oli juba alla 200 euri nv. Mis teie oleksite antud olukorras teinud ?

Kehva enesetunnet tegi ka see, et omaniku abikaasa jäi endale kindlaks, et mingi surve seda põhjustas. Kas eelmistest üürnikest ei võinud pragu tekkida ja just meiega siis see laiali laguneda ? Mingeid mõtteid ?<!–/data/user/0/com.samsung.android.app.notes/files/clipdata/clipdata_bodytext_230104_203319_004.sdocx–>

Ma mõtleks nii: teil oli supertore nädalavahetus. Kas see oli väärt 300 euri? Kui jah, siis ei põeks rohkem ei klaasi purunemist ega lisaraha andmist. Või teisiti – kas see lisaks antud 120 eurot pitsitab tugevalt su eelarvet? Kui ei, siis jälle ei põeks seda lugu rohkem.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omanik ei nõudnud raha, sa ikka maksid ja nüüd tunned ennast lollina? Oledki natuke.

Poleks kindlasti maksnud, eriti sulas

Ma ei oleks maksnud

No kui nõutud oleks, siis oleks võibolla sümboolselt 50€ andnud, aga kõik kinni maksta, kui midagi teinud pole ja keegi otseselt ei taha seda raha ????

Pühade ajal niigi kulus ju raha ja kui mul just seda heategevuseks üle pole, siis jah rumal tegu.

Ma ei oleks küll midagi maksnud.

Perekoolis on ikka nii moes rott olla.
Loomulikult läheb nii pisike summa omavastutuse alla ja igati viisakas oleks see kobisemata ära maksta. Kust see omanik teab, mis teil seal juhtus.

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omanik ei nõudnud raha, sa ikka maksid ja nüüd tunned ennast lollina? Oledki natuke.

Poleks kindlasti maksnud, eriti sulas

Ma ei oleks maksnud

No kui nõutud oleks, siis oleks võibolla sümboolselt 50€ andnud, aga kõik kinni maksta, kui midagi teinud pole ja keegi otseselt ei taha seda raha ????

Pühade ajal niigi kulus ju raha ja kui mul just seda heategevuseks üle pole, siis jah rumal tegu.

Ma ei oleks küll midagi maksnud.

Perekoolis on ikka nii moes rott olla.

Loomulikult läheb nii pisike summa omavastutuse alla ja igati viisakas oleks see kobisemata ära maksta. Kust see omanik teab, mis teil seal juhtus.

Et siis tema korter laguneb ja rentija peab selle kinni maksma?

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tagantjärele tarkus…..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis tema korter laguneb ja rentija peab selle kinni maksma?

No päris iseenesest ei kuku dušikabiindel uksed eest ära. Juhtusid olema viimane, kelle käes katki läks. Hull asi küll, ei ole nagu teab mis summa ka, mille üle oielda.

0
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis tema korter laguneb ja rentija peab selle kinni maksma?

No päris iseenesest ei kuku dušikabiindel uksed eest ära. Juhtusid olema viimane, kelle käes katki läks. Hull asi küll, ei ole nagu teab mis summa ka, mille üle oielda.

Sinu jaoks ei ole, aga mõne teise jaoks on, eriti kui see ära anda niisama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on korra korralikus hotellis midagi sarnast juhtunud. Istusime hotellitoas ja rääkisime juttu ning ühel hetkel oli vannitoas kolin. Laelamp oli alla kukkunud, põrand klaasikilde täis. Teatasime retseptsiooni – pakkusid, et kui soovime, saame uue toa. Me ei soovinud, palusime lihtsalt koristada, kuniks ise väljas õhtust söömas käime. Ma ei tulnud selle pealegi, et peaksime lambi eest raha pakkuma. Mina ei tea, miks see katki läks, meie seda igal juhul ei põhjustanud, seega on hotelli enda mitte meie vastutus.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mul endal kodus on juhtunud täpselt samasugune õnnetus, siis teist korda ilmselt oleks suhtunud sellesse nii, et juhtub jah vahel. Kodus lendas meil suure latakaga keset ööd see kabiiniuks õhku, kõik ehmatasid ennast kangeks. Lisaks on mul sugulasel samamoodi purunenud klaasist laud – keegi vastu ei läinud ega juures polnud. Seega, klaasidel ongi vahel mingi pinge ja purunevad. Ausalt öeldes mõtle nii, et õnnelik õnnetus, et ise tervena tulema saite sealt. Kujutad ette ka, kui see oleks juhtunud siis, kui oled pesemas parasjagu? Klaasitükkidega üle kallatud ju!

Seega, mina poleks midagi teinud – teavitanud omanikku ja kõik. Ilmselt oleks rääkinud enda varasema kogemuse loo ka.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hotellis tool lagunenud – ehk siis istusin peale ja variseski kokku. Olin täiesti kindel, et tool oli ennem juba katki ja lihtsalt kuidagi kokku seisma pandud, nii raske ma nüüd ka ei ole, et tool kokku vajuks. Andsin vastuvõtus teada ja nii jäigi, ausalt öelda oli natuke hirm küll, et vast nõutakse kinni maksmist. Mitte raha pärast isegi, vaid põhimõtte, ei tundnud, et ma tooli lõhkunud oleksin. Ehk siis minu meelest poleks midagi maksma selle ukse eest samuti pidanud. Jah, kui lõhun, siis ka maksan. Niisama ei arva, et peaksin seda tegema.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi oli mul kolleeg, kes oli raske käega naisterahvas ja kõik käis tal pirraki ja põmmaki. Vetsu uks lendas kinni nii, et maja värises. Oletan, et tema kodust vist ka dušinurgad kaua vastu ei pea. Kui ikka pidevalt suure hooga neid lahti lüüa, siis mõni ime, et ühel hetkel kukuvad eest. Küllap enne teid on seal olnud raske käega külalisi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No päris iseenesest ei kuku dušikabiindel uksed eest ära. Juhtusid olema viimane, kelle käes katki läks. Hull asi küll, ei ole nagu teab mis summa ka, mille üle oielda.

Sinu jaoks ei ole, aga mõne teise jaoks on, eriti kui see ära anda niisama.[/quote]

No tagantjärgi pole nii-ehk-naa mõtet rusikatega vehkida. Mis häda oli suu lahti teha ja kohapeal omanikuga rääkida, miks ta seda raha pidi toppima kui ei küsitud? Täiesti arusaamatuks jäi see osa.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis tema korter laguneb ja rentija peab selle kinni maksma?

No päris iseenesest ei kuku dušikabiindel uksed eest ära. Juhtusid olema viimane, kelle käes katki läks. Hull asi küll, ei ole nagu teab mis summa ka, mille üle oielda.

Sinu jaoks ei ole, aga mõne teise jaoks on, eriti kui see ära anda niisama.

Kui 130 eurot kahe peale on suur raha, siis ei käida sõbrannadega mööda üürikaid pummeldamas.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mul endal kodus on juhtunud täpselt samasugune õnnetus, siis teist korda ilmselt oleks suhtunud sellesse nii, et juhtub jah vahel. Kodus lendas meil suure latakaga keset ööd see kabiiniuks õhku, kõik ehmatasid ennast kangeks. Lisaks on mul sugulasel samamoodi purunenud klaasist laud – keegi vastu ei läinud ega juures polnud. Seega, klaasidel ongi vahel mingi pinge ja purunevad. Ausalt öeldes mõtle nii, et õnnelik õnnetus, et ise tervena tulema saite sealt. Kujutad ette ka, kui see oleks juhtunud siis, kui oled pesemas parasjagu? Klaasitükkidega üle kallatud ju!

Seega, mina poleks midagi teinud – teavitanud omanikku ja kõik. Ilmselt oleks rääkinud enda varasema kogemuse loo ka.

Tundub, et see on levinud juhtum. Mul oli paar aastat tagasi sama asi – dušikabiini uks lendas kildudeks kui kedagi vannitoas ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleks üldse hotelli läinud ega mingisse kahtlasse üürikasse.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No päris iseenesest ei kuku dušikabiindel uksed eest ära. Juhtusid olema viimane, kelle käes katki läks. Hull asi küll, ei ole nagu teab mis summa ka, mille üle oielda.

No kukuvad ikka küll, laienda oma silmaringi enne kommenteerimist. (loea kasvõi – https://www.linkedin.com/pulse/reasons-glass-door-self-cracking-building-glass-manufacturer-eric-yu)

Suurtel ja kallitel hotellidel kukuvad uksed kildudeks ilma, et keegi neid torgiks, akvaariumid plahvatavad jne.
Mingi odava dušikabiini uks – ma üldse ei imestaks.

200-se üürihinna puhul ma oleks omanikult pool raha koheselt (ehk 100)  tagasi nõudnud. Kuna ta oli paigaldanud viletsa ukse ja ma sain selle pärast närvivapustuse.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seepärast need klaasid karastatud ongi, et nad turvaliselt puruneksid. Ja tean küll kordi kui nad “niisama” putunenud on. Ei ole selleka mingit erilist survet vaja.

Ma ei oleks maksnud aga raha nüüd tagasi ka ei küsiks. Aga süüdi end ka ei tunneks.

Karastatud klaas puruneb tõesti mingite sisepingete tõttu, aga uks eest ära küll ei kuku sisepingetega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas selle korteri kohta on võimalik ka kommentaari jätta? Mina kasutaks seda võimalust. Teistele külalistele hoiatuseks, et kui midagi laguneb, siis peavad peale maksma.  Mina ei võtaks omanikuna küll mingit lisaraha kui ikka on näha, et seal ei ole suurt läbra korraldatud. See, et asjad varem või hiljem lagunevad, on normaalne ja ikka tuleb ühte ja teist välja vahetada, see käib ju selle äri juurde.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas selle korteri kohta on võimalik ka kommentaari jätta? Mina kasutaks seda võimalust. Teistele külalistele hoiatuseks, et kui midagi laguneb, siis peavad peale maksma.  Mina ei võtaks omanikuna küll mingit lisaraha kui ikka on näha, et seal ei ole suurt läbra korraldatud.

Appi ei pea ju!!! Omanik ütleski, et ikka juhtub. Sellised riskid on ka üürihinda arvestatud. See imelik teemaalagataja ise mangus välja, palju parandamine maksta võiks ja toppis raha talle.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas selle korteri kohta on võimalik ka kommentaari jätta? Mina kasutaks seda võimalust. Teistele külalistele hoiatuseks, et kui midagi laguneb, siis peavad peale maksma. Mina ei võtaks omanikuna küll mingit lisaraha kui ikka on näha, et seal ei ole suurt läbra korraldatud.

Appi ei pea ju!!! Omanik ütleski, et ikka juhtub. Sellised riskid on ka üürihinda arvestatud. See imelik teemaalagataja ise mangus välja, palju parandamine maksta võiks ja toppis raha talle.

Miks omanik selle vastu võttis?  Seda ei ole mõtet teha.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks omanik selle vastu võttis?  Seda ei ole mõtet teha.

võibolla tahtis kiiresti lahti saada nendest veidrikest

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Kodunurk Üürikorteris õnnetus, mida meie ei põhjustanud