Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töö E-R ja arstiajad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Teema: Uus töö E-R ja arstiajad

Postitas:
Kägu

Olen pea poolteist aastat töötu olnud ja nüüd läbi ime leidsin töökoha, mis lõpuks sobib. Kriteerium oli et sobib ainult E-R töö, samas olen nüüd veidi mures, sest pean päris tihti erinevate arstide vahet käima ja need ei asu kodukohas, et käin suts ära. Varasemalt ainult graafikuga tööl käinud ja ei pidanud kellelegi aru andma, et nüüd naistearsti aeg või psühhiaater jne. Okei, seaduse järgi vist võibki lihtsalt öelda, et vaja “arsti juurde” minna, aga siis ikka hakatakse huvi tundma mis viga on jne, ei meeldi selline surve.

Teiseks küsimus, et kui nüüd pärast poolteist aastat töötuna olemist lõpuks pakuti psühholoogi teenust, mis ilmselt väga vajalik, ja aeg nüüd kuu aja pärast, siis tööle asudes see vist enam ei kehti? Samas on plaan juhtumikorraldaja abiga teha tööhõive hindamist, seda ilmselt saab töö kõrvalt kah teha?

Ja veel küsimus et kui leping algab eelduste kohaselt 30.01, siis suvel ilmselt puhkuse lootust pole? Ja märtsi algul oli plaan nädalaks reisile minna, ei teadnud ju et töö leian, selle jutuga vist ka imelik minna ja pean reisi ära jätma?

+5
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigi su tulevaste kolleegide nimel – palun ära mine tööle! Meil on piisavalt tööd ka ilma sinu pideva asendamiseta.

+29
-23
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul on ka su kolleegidest juba ette kahju…

+20
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tubli, et tööd said, aga reisile ära mine.

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit tuleb varsti järgmine teema, miks peale katseaega lepingut ei pikendata.

+22
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit tuleb varsti järgmine teema, miks peale katseaega lepingut ei pikendata.

Selleks katseaeg ongi 😀

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustan vastamist tagantpoolt:

1. Puhkus. Tööandja ei ole kohustatud andma puhkust katseajal (kuni 4 kuud). Suvel on sul juba õigus puhkusele. Tihti koostatakse puhkusegraafikud alles veebruaris, nii et võib juhtuda, et saad täitsa graafikusse kirja. Kui graafikusse ei saa, siis kehtib 14 päevane etteteatamine + tööandjal õigus keelduda puhkuse andmisest põhjendatud juhul – kui nt teised kolleegid on ka puhkusel ja keegi ei tee tööd. Samas on erisused väikelastevanematele, kellel on õigus saada puhkust endale soovitud ajal jne. Kokkuvõte – ära reisi tühistamisega kiirusta, mine tööle, vaata mis olukord on ja ehk õnnestub sobiv puhkusegraafik suveks saada.

2. Kui see psühholoog on sul töötukassa kaudu, siis uuri oma konsultandilt, kas võid ikka minna. Osad teenused on lubatud, kui oled nendele suunatud enne tööle asumist. Igal üksikul juhul pead oma konsultandiga arutama, kas see teenus on lubatud ja kas sinu juhtum mahub ka nende lubatud olukordade alla.

3. Mis puudutab arsti juures käimist, siis jah, sa ei pea tööandjale midagi selgitama. Küll aga arvesta, et kui sa katseajal väga tihti ära käid, siis see hakkab mõjutama sinu katseaja tulemusi. Muidugi ei öelda sulle ametlikuks põhjuseks arsti juures käimist vaid midagi viisakamat. Seega mõtle hoolikalt läbi, millised arstiajad kannataksid edasilükkamist vähemalt nii, et katseaja saad edukalt läbitud.

Eelmistest vastajatest ära tee välja. Kujutad sa ette, et väikelaste vanemad peavad ka tööl käima ja olema hoolduslehel + võibolla on ise ka haiged. kas nad ei tohigi siis tööl käia, sest oh õudust, vaesed teised kolleegid? Ela ikka endale, mitte tööandjale või kolleegidele, kellel on sinu eraelulisest käekäigust nagunii poogen.

 

+38
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma nii muu seas küsin, kas töö tegemine ka kavas on või on see pooleteise aastaga ära ununenud?

+19
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju sul neid arstiaegu siis on ometi? Võta digiregistratuur ette ja proovi olulisemad neist ühele päevale paigutada, et võtad ühe vaba päeva ja käid naistearsti ka psühhiaatri juures nt. Ja mis nii oluline ei ole, lükka edasi.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii silmakirjalikud vastused siin enamus.
Kamoon, ilmselgelt pole tegu mingi tohutu kutsumuse ja unistuste tööga, vaid lihtsalt enam-vähem sobiva töökohaga, mida on vaja, et kuidagi ära elada. Ja loomulikult huvitab taolisel töökohal enamikku inimestest rohkem see, kuidas omal läheb, nt enda planeeritud reis või tervis, kui see, et saaks võimalikult palju töötada ja kasulik olla. Inimloomus on juba kord selline, enda poole kaldu.

Soovitaks siiski edasi lükata need arstiajad, mida kannatab, kuid kui peaks tulema mingi kaua-kaua oodatud tervise seisukohast ülioluline arstiaeg, siis loomulikult tuleb ülemusele öelda, et kuid oodatud visiit sattus nüüd kahjuks tööpäevale, pean ära käima. Isegi kui tunniga käidud ei saa, siis päris tervet päeva ju arstilkäigule ka ei kulu, onju?

Reisi osas tundub märts küll liiga ruttu, aga suvel või hiliskevadel juba ei tunduks küll üldse imelik mõnd nädalat puhkust välja võtta, kui õnnestub. Äkki õnnestub reisiplaanid nii ümber mängida?

 

+8
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea küll kedagi, kes oleks oma reisi sellepärast ära jätnud, et uuele tööle läks. Sellest tuleb lihtsalt kohe rääkida, et ülemus ja kolleegid teaks, võtad palgata puhkust ja ongi kõik. Arstiaegu on tänapäeval nii keeruline saada (eriti günekoloogile), et sellest saavad samuti kõik aru.

+24
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On variant, et tööandja on just nõus andma reisiks puhkust kevadel kui see, et näiteks suvel (vähem) puhkad.

Aga nii palju oleneb ettevõttest ja sinu ametikohast ja kohustustest.

Samuti ei selgu, mis laadne see E-R töö on. Ehk kas on võimalik kaugtööd ka teha? On piisavalt ameteid, kus pole oluline, et sa kohal olevad, vaid olulisem on, et töö tehtud – ehk võimalik teha ka mingil päeval rohkem, kodus, eemal, bussis või piisab ka, et telefonile vastad, meilidel hoiad silma peal telefonis ja tegeled hiljem kuhjunud asjadega.

Aga mõistlikum oleks jah arstil käike proovida sellisel juhul ühele päevale sättida, võid ju kasvõi tööandjalt sellisel juhul tasustamata tööpäevi küsida (kusagil on ka mõistlikuse piir, et kas arstil käik on harva ca 1-2 tundi või pidevalt ja terve tööpäev). Või leida võimalus, et kas jõuad lõunast tagasi või lahkud lihtsalt varem. Alguses tasuks pigem kindlasti pingutada ja mis vähegi võimalik edasi lükata. Arvestades ka tõesti seda, et kui sind pole, kas keegi peab sind asendama ja sinu tööd tegema. Kui jah siis ilmselt tõesti võib tööleping juba katseajal lühikeseks jääda.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui reis on juba planeeritud-broneeritud, siis oleks seda tulnud ju ka tulevasele tööandjale mainida. Kokkuleppeid on alati võimalik teha, aga nii pole ka just viisakas, et asud tööle ja siis alles teatad, et tahaksid kohe puhata.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui reis on juba planeeritud-broneeritud, siis oleks seda tulnud ju ka tulevasele tööandjale mainida. Kokkuleppeid on alati võimalik teha, aga nii pole ka just viisakas, et asud tööle ja siis alles teatad, et tahaksid kohe puhata.

Mina olen samal arvamusel. Kui olen töökohta vahetanud, siis olen alati tööandjale rääkinud asjaoludest, mis võivad tööd segada. On olnud näiteks plaaniline operatsioon, kooli lõpetamine, etteplaneeritud reis. Ja ei ole kunagi sellepärast jäänud töökoht saamata. Küll on aga äärmiselt ebaviisakas kohe hakata pidevalt ära olema, paari kuu pärast puhkusele minemine, mitterääkimine, et oled rase, et õpid, et on näiteks puudega laps, kelle tõttu kavatsed iga nädal kaks päeva ära olla vms. Kõik on näited, mis meil on töötajatega ette tulnud.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

§ 38.   Töötasu maksmine töötamise takistuse korral

Tööandja peab maksma töötajale keskmist töötasu mõistliku aja eest, mil töötaja ei saa tööd teha tema isikust tuleneval, kuid mitte tahtlikult või raske hooletuse tõttu tekkinud põhjusel või kui töötajalt ei saa töö tegemist oodata muul tema isikust mittetuleneval põhjusel.

Kui ülemus küsib siis vastus on, et delikaatne isikuinfo ja ei kuulu avaldamisele. Kui tulid tööle üleni mustas ja teatad, et lõunast lahkud siis tark ülemus saab vast ise ka aru, et matusele ja rohkem küsimusi ei küsi. Sama on näiteks paistes põsega … ilmselt ikka hambaarstile lähed ja parem ravitud töötaja kui valduses mittetöötav ja nn persetunde tegev.

+2
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

§ 38.   Töötasu maksmine töötamise takistuse korral Tööandja peab maksma töötajale keskmist töötasu mõistliku aja eest, mil töötaja ei saa tööd teha tema isikust tuleneval, kuid mitte tahtlikult või raske hooletuse tõttu tekkinud põhjusel või kui töötajalt ei saa töö tegemist oodata muul tema isikust mittetuleneval põhjusel. Kui ülemus küsib siis vastus on, et delikaatne isikuinfo ja ei kuulu avaldamisele. Kui tulid tööle üleni mustas ja teatad, et lõunast lahkud siis tark ülemus saab vast ise ka aru, et matusele ja rohkem küsimusi ei küsi. Sama on näiteks paistes põsega … ilmselt ikka hambaarstile lähed ja parem ravitud töötaja kui valduses mittetöötav ja nn persetunde tegev.

No eks võid jah pidevalt jalga lasta ja oma paragrahvidega vehkida, aga sellist töötajat vist kaua tööl ei hoita, küll see põhjus leitakse, eriti katseajal. Töötamine peaks olema ikka koostöö, et tööandaja tuleb sulle vastu, kui oled aus ja teed normaalselt tööd, aga samas sina püüad siiski ka niipalju kui võimalik ka tööandja huvidega arvestada.

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida arvate sellest, kui tööandja käsib arstilkäimise eest esitada arstitõend arstil viibimise kohta?

Oletame, et käid kord kvartalis mingi arsti juures ja siis nõutakse selle kohta tõendit koos kuupäevade ja kellaaegadega.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida arvate sellest, kui tööandja käsib arstilkäimise eest esitada arstitõend arstil viibimise kohta? Oletame, et käid kord kvartalis mingi arsti juures ja siis nõutakse selle kohta tõendit koos kuupäevade ja kellaaegadega.

See on teistpidi ülepingutamine ja normaalne tööandja seda ei tee, kui tegemist on tubli töötajaga. Kord kvartalis äraolek on väga vähe.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida arvate sellest, kui tööandja käsib arstilkäimise eest esitada arstitõend arstil viibimise kohta?

Oletame, et käid kord kvartalis mingi arsti juures ja siis nõutakse selle kohta tõendit koos kuupäevade ja kellaaegadega.

Kas tööandja käsk on ülemuslikum seadustest? Et kui tööandja käsib elektrikult eriala töö asemel 8h prääksuga kükke teha siis see on seaduslik (kui muidugi töölepingus polegi mõlemad osapooled nii kokku leppinud)?

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel küsimus et kui leping algab eelduste kohaselt 30.01, siis suvel ilmselt puhkuse lootust pole? Ja märtsi algul oli plaan nädalaks reisile minna, ei teadnud ju et töö leian, selle jutuga vist ka imelik minna ja pean reisi ära jätma?

Mina olen niimoodi tööle asunud, et peatselt on üks reis juba plaanis ja ühel korral olin olukorras, kus kohe peale töö alustamist (ca kuu jooksul) oli vaja võtta nädalaks õppepuhkus. Mõlemal juhul rääkisin need asjaolud juba enne tööle asumist tööandjaga läbi, kui olin teada saanud, et osutusin valituks ja kummalgi juhul ei olnud tööandjal sellest probleemi. Üldjuhul võimaldavad mõistlikud tööandjad ka uutel tulijatel siiski suvel puhata (seda enam, et asud tööle nüüd varsti, mitte päris juuni alguses), aga eks sõltub ka töö iseloomust.

Arstil käimisi peab tööandja ikka võimaldama, aga sõltub ka mis töö sul täpsemalt on. Paljudel ametikohtadel on võimalik paindlik tööaeg ja olulisem on, et tööülesanded oleksid tehtud. Võib-olla on sul võimalik nt õhtul tegemata töö ära teha, kui oled mõned tunnid tööpäevast arstil käinud või mõni muu päev varem alustada/kauem olla?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

§ 38. Töötasu maksmine töötamise takistuse korral Tööandja peab maksma töötajale keskmist töötasu mõistliku aja eest, mil töötaja ei saa tööd teha tema isikust tuleneval, kuid mitte tahtlikult või raske hooletuse tõttu tekkinud põhjusel või kui töötajalt ei saa töö tegemist oodata muul tema isikust mittetuleneval põhjusel. …

No eks võid jah pidevalt jalga lasta ja oma paragrahvidega vehkida, aga sellist töötajat vist kaua tööl ei hoita, küll see põhjus leitakse, eriti katseajal. …

Selleks tulebki enne kandideerimist oma tulevast tööandjat tundma õppida, sest ka töötaja saab katseajal vabalt lahkuda, kui tööandja nii loll on, et ema matusele ei luba. Aga kui ema matused on pidevalt “kord aastas” siis on selge, et tuleb muu töökoht otsida.
Panin tööandja valiku ette: lapsed lõpetavad ülikooli/gümnaasiumi ainult üks kord. Kui ma nende lõpetamisele ei saa minna siis on töösuhe lõppenud. VÕI teen nädalavahetusel projekteerimise ära ja saad esmaspäeval lahenduse. Nüüd lüpsan lõdva randmega lisatundide eest, sest tegelikult kulub profil lihtsate asjade tegemiseks mõni tund, aga ega seda tööandja pea teadma.

+1
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin tööandja valiku ette: lapsed lõpetavad ülikooli/gümnaasiumi ainult üks kord. Kui ma nende lõpetamisele ei saa minna siis on töösuhe lõppenud.

Aga miks sa pead niimoodi hüppama? Tööandjaga võib ka viisakalt vestelda ja keegi ei tee sulle takistusi lapse aktusele minemiseks. Aga selline suhtumine ajab igaühe pahaseks. Kui sa just mingi ülihea töötaja ei ole, siis aidaa sellise suhtumisega.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin tööandja valiku ette: lapsed lõpetavad ülikooli/gümnaasiumi ainult üks kord.

Ah? Ma olen kolm korda ülikooli lõpetanud ja ei välista, et tuleb neljas ka.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah? Ma olen kolm korda ülikooli lõpetanud ja ei välista, et tuleb neljas ka.

Sina oled erand, enamikul jääb magister pooleli.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen samal arvamusel. Kui olen töökohta vahetanud, siis olen alati tööandjale rääkinud asjaoludest, mis võivad tööd segada. On olnud näiteks plaaniline operatsioon, kooli lõpetamine, etteplaneeritud reis. Ja ei ole kunagi sellepärast jäänud töökoht saamata.

Palju sa neid siis vahetanud oled? Nii hirmtubli ja ikka jääb töötamine lühikeseks.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju sa neid siis vahetanud oled? Nii hirmtubli ja ikka jääb töötamine lühikeseks.

Ambitsioonikas inimene liigub ikka edasi, kui olemasoleval töökohal karjäär peatub, sest firmal pole rohkemat pakkuda. Mõned korrad elus tuleb normaalsel inimesel ikka töökohavahetust ette, kordagi pole see toimunud tööandja soovil.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida arvate sellest, kui tööandja käsib arstilkäimise eest esitada arstitõend arstil viibimise kohta?

Mina arvan, et see töötaja on tööandja usaldust kuritarvitanud või valetamisega vahele jäänud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa nii ainulaadne ei ole nagu siin ärplevad käod, siis kaalu kas on ikka mõtet kohe oma soovid letti lüüa. Lühiajalisest töötamisest võib rohkem abi olla kui töökohast kohe ilma jäämisest.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina oled erand, enamikul jääb magister pooleli.

See on väga veider väide, sest magistrantuur on lühem ja lihtsam (erialaspetsiifilisem) kui bakalaureuseõpe.

Hetkel teise magistrikraadi tegija.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

§ 38. Töötasu maksmine töötamise takistuse korral

Tööandja peab maksma töötajale keskmist töötasu mõistliku aja eest, mil töötaja ei saa tööd teha tema isikust tuleneval, kuid mitte tahtlikult või raske hooletuse tõttu tekkinud põhjusel või kui töötajalt ei saa töö tegemist oodata muul tema isikust mittetuleneval põhjusel.

Kui ülemus küsib siis vastus on, et delikaatne isikuinfo ja ei kuulu avaldamisele. Kui tulid tööle üleni mustas ja teatad, et lõunast lahkud siis tark ülemus saab vast ise ka aru, et matusele ja rohkem küsimusi ei küsi. Sama on näiteks paistes põsega … ilmselt ikka hambaarstile lähed ja parem ravitud töötaja kui valduses mittetöötav ja nn persetunde tegev.

Panen musta kleidi selga ja astun sõnagi selgitamata poolest päevast minema. Mis asutustes te  töötate, et selline asi on võimalik . Minu kolleegid tunneksid muret ja toetaksid, kui peres on lein.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töö E-R ja arstiajad