Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: .

Postitas:

.

+41
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nad ju ei tea, palju sulle palka maksti, võid öelda järgmisel korral, et sorry, aga sul palka vähendati seoses koroonaga ja enam ei saa sa laenu anda.

+75
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpi valetama(hädavale). Või ütlegi otse välja, et a’la sul läks mingi kodumasin katki ja see kuu anda ei saa. Ja niimoodi iga kuu mingi ootamatu väljaminek. Lõpuks vb lõpetavad küsimise.

+46
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 13:36; 05.12 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle, et ei saa anda, sest sul on endal vaja.

+41
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti maksavad tagasi?

Ütle, et kõikidel keerulised ajad ning ei saa laenata ja kõik, pole vaja midagi seletada ega põhjendada. Peaasi, et seni laenatud summad tagasi saad!

+39
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, minult ka laenatakse. Üks perekond tegelikult, lähisugulased mulle. Halb on see, et nad ei maksa tagasi. Aegadega on kogunenud mitu tuhat eurot võlgu ja tagasi ei saa. Vana võlg ja lubadused tulevad siis meelde, kui uuesti on vaja. Ma ei oska keelduda ka. Viimased korrad küll olen keeldunud, aga siis on halb tunne, lapsed ka neil peres. Samas ma näen, kui mõttetult nad raha kulutavad ja siis toidule ei jätku.

Kuidas hakata vanu võlgu tagasi nõudma? Alati on mingid lastega seostuvad vabandused.

+19
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas hakata vanu võlgu tagasi nõudma? Alati on mingid lastega seostuvad vabandused.

Ega polegi mõtet loota, et vanu laene tagasi saad, kuid edaspidi kehtesta reegel, et enne uut laenu ei tee, kui vana pole tagasi makstud.

Ja ära laena raha, millest sul pole kahju ilma jääda.

+33
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina laenasin ühe korra sugulasele. Kui tagasi ei saanud, siis rohkem ei laenanud. Ütlesin konkreetselt: ei saa laenata. Ei pidanud vajalikuks ka midagi põhjendada.

+28
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 14:43; 05.12 15:44; 05.12 18:35; 06.12 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, minult ka laenatakse. Üks perekond tegelikult, lähisugulased mulle. Halb on see, et nad ei maksa tagasi. Aegadega on kogunenud mitu tuhat eurot võlgu ja tagasi ei saa. Vana võlg ja lubadused tulevad siis meelde, kui uuesti on vaja. Ma ei oska keelduda ka. Viimased korrad küll olen keeldunud, aga siis on halb tunne, lapsed ka neil peres. Samas ma näen, kui mõttetult nad raha kulutavad ja siis toidule ei jätku.

Kuidas hakata vanu võlgu tagasi nõudma? Alati on mingid lastega seostuvad vabandused.

Ega vanu võlgu vist tagasi ei saagi. Aga edaspidi raha asemel vii toidukott, et lapsed vähemalt söönuks saaksid.

+25
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 13:36; 05.12 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt on tegu juba sisseõpitud mustriga. Alati on ju sinu näol olnud olemas inimene kes hädast välja aitab ja seega ei peagi ise pingutama ja jälgima, et oma rahast ilusti järgmise sissetuleku laekumiseni jätkuks.

Mina teeks järgmisel korral nii, et kui jälle laenu jutuga tulevad, siis ütleks, et oi, mul sel kuul olid suured väljaminekud ja vaba raha pole. Küll aga on mul võimalik anda toiduaineid, et ilusti oma sissetuleku laekumiseni toime tuleksite. Ja viikski seejärel toidukoti selliste minimaalsete põhiasjadega, millest pere söönuks peaks saama teatud aja-nt kapsas, kartul, porgand, pudruhelbed, kana, pakk hakkliha, pakk riisi või tatart vms sellised asjad, millest saab lihtsa kuid hädast välja aitava toidulaua. Ise ma vist selle toidukoti eest pärast mingit raha ei võtaks ka.

+16
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks järgmisel korral nii, et kui jälle laenu jutuga tulevad, siis ütleks, et oi, mul sel kuul olid suured väljaminekud ja vaba raha pole. Küll aga on mul võimalik anda toiduaineid, et ilusti oma sissetuleku laekumiseni toime tuleksite. Ja viikski seejärel toidukoti selliste minimaalsete põhiasjadega,

Miks ometi? See on nagu joodikule pudeli andmine. Miks ei või lihtsalt öelda, et ei, mul ei ole võimalik sulle laenata. Kõik. Las inimesed ometi ükskord õpivad ise ka toime tulema, mitte ainult teiste seljas liugu laskma.

+44
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 14:43; 05.12 15:44; 05.12 18:35; 06.12 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtategi vastu otsuse, et enam raha ei laena. Mitte kellelegi! Kui on näljas sugulased, siis selliste jaoks on supiköögid ja toiduabi. Aga nagu sinu jutust selgub, siis sellises olukorras need laenajad pole. Kui on vaja ettekäändeid, siis võid ju öelda, et kogud mõne suurema asja ostuks, reisiks või lapse tulevikuks. Kuigi tegelikult poleks mingit vabandust vaja.

Ma ise laenan raha vaid vanematele. Tagasi seda ei oota, aga ilmselt nad kunagi maksavad siiski.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rikute suhted, jääte rahast ilma ja neile teete karuteene. Inimene ei õpigi toime tulema, kui kuskilt ikka saab. Mul oli nii ntks omaenda emaga. Küsis kuu lõpus laenu, maksis nädal hiljem tagasi. Kusjuures, mu ema teenib 2x rohkem, kui mina. Lõpuks kui ma enam anda ei saanud, oli ta nii harjunud ja kinni selles, et kuskilt saab, et võttis väikelaene. Õnneks ta sai mõlemast harjumusest vabaks, aga seda pärast rämeda võlakoorma tekitamist ja juba kõigilt küsimist, alles siis tuli mõistus pähe. Kui on suur häda, siis anna valla sotsiaaltöötaja kontaktid, saavad toidupanka. Või telli neile kulleriga natukene toitu kui tõesti ummikus, raha ära anna, ütle, et sul pole võimalik. Ja ei olegi, kui alla tuhande teenid. Ja seda nende pärast just, et õpiksid toime tulema.
Mu enda isa(emaga lahus) tegi mulle nii, kui eraldi elama läksin ja toime ei tulnud – saatis lisatöö võimalusi ja soovis edu, kuigi käisin ülikoolis ja oligi väga raske. Aga vähemalt õpetas toime tulema elus, kui kuskilt küsida pole, kasvavad kohe jalad alla.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meenub kohe, kuidas tuttav laenas mult raha augustis. Suhteliselt väike summa oli isegi, 50 eurot äkki – aga mina olin tol hetkel veel vaene tudeng, aga süda läks haledaks ja andsin. Ja siis iga kuu helistasin, endal oli piinlik helistada ja nuiata, tal oli alati vabandus, miks ei saa tagasi maksta. Kuni helistasin detsembris ja ta küsis, kas mul piinlik ei ole, ma ometi tean, et tal on mitu last ja vaja jõulukingitusi osta.

Sellest ajast saadik mul tuttavatele enam raha ei ole. Ainult väga headele sõpradele, mida pole ka nüüd väga pikka aega juhtunud, kui näen, et keegi on hädas, pakun ise ja siis pigem kingitusena. Nii et aitäh, Kristel, sain tänu sulle endale odava hinnaga tunduvalt paksema naha. Ühel hetkel tuleb õppida ei ütlema, eks siis näeb, kaua inimesed on valmis oma lapsi näljas hoidma. Aga noh, kui ma teda mitu aastat hiljem juhuslikult poes nägin, nägi ta täiesti ärajoonud välja, nii et mul ei ole siin kõrgeid lootusi nagunii.

+42
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks raha ajabki ka kõige lähedasemad tülli. Sinu olukord on sugulaste poolt sinu ärakasutamine. Kui lähedastest sugulastest on jutt? Vend? Ema? Onutütar?
Täiskasvanud inimesed peaksid ikka ise hakkama saama, mitte koguaeg laenu küsima ( mis sest, et maksavad tagasi ). Ütledki, et ei saa laenata enam. Mind ajaks selline pidev laenu küsimine küll närvi ja ütleksingi otse, et saagu ise oma rahadega hakkama, mitte ärgu küsigu laenu pidevalt. Ja kui sellepärast on suhted rikutud siis järelikult ei lähe sa oma sugulastele korda. Mõistlik inimene saaks aru, et pidev laenu küsimine ei ole OK. Aga kui sa ei suuda ise oma soovide eest seista siis ole nõrk ja laena edasi ju.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, minult ka laenatakse. Üks perekond tegelikult, lähisugulased mulle. Halb on see, et nad ei maksa tagasi. Aegadega on kogunenud mitu tuhat eurot võlgu ja tagasi ei saa. Vana võlg ja lubadused tulevad siis meelde, kui uuesti on vaja. Ma ei oska keelduda ka. Viimased korrad küll olen keeldunud, aga siis on halb tunne, lapsed ka neil peres. Samas ma näen, kui mõttetult nad raha kulutavad ja siis toidule ei jätku.

Kuidas hakata vanu võlgu tagasi nõudma? Alati on mingid lastega seostuvad vabandused.

Kõlad täpselt nagu minu ämm, tal samamoodi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ütlegi lihtsalt, et ei anna. TeaN ET SEDA RASKE ÖELDA kui varem antud.

 

Aga veel idiootsem oleks mingeid vabandusi öelda, et näed endal pole või nn valesi välja mõelda-esiteks need pole nagunii usutavad ja teiseks mässid ennast valedesse, kus sa vabatahtlikult olla ei tahaks.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nad ju ei tea, palju sulle palka maksti, võid öelda järgmisel korral, et sorry, aga sul palka vähendati seoses koroonaga ja enam ei saa sa laenu anda.

Usu, kui juba EI! ei osata öelda, siis lobisetakse heal meelel ka oma sissetuleku suurusest ja muust isiklikust.

Mina olen harjunud, et olen “süüdi”, et ma saan hakkama ja mul on kõik hästi. Selline “mis sul viga, sul ju kõik korras, laene/võlgu vm ei ole jne” on pea terve iseseisva elu saatnud. Olen tuimalt öelnud, et jah, mulle ka meeldib selline elu ja selle saavutamiseks nägin ka vaeva. On olnud neid, kes suhtlemise juba aastaid tagasi lõpetanud, on neid, kes ikka nillimas (ja norimas, selja taga klatšimas) käivad, on neid, kel on mingi imelik masohhistlik vajadus minu lähedale hoida, et siis ennast veel hädisemana tunda. Mul ükskõik!

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 16:31; 05.12 16:35; 05.12 16:37; 06.12 07:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle, et ei saa anda, sest sul on endal vaja.

Imestajakägu imestabki: alati soovitatakse valetada, aga vat nii lihtsat lauset  nagu siin kirjas, pole vist mitte kunagi soovitatud öelda. Täits aveider kohe!

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 16:31; 05.12 16:35; 05.12 16:37; 06.12 07:07;
To report this post you need to login first.

Mina kasutaks ka antud juhul eelpool välja pakutud hädavalet: koroona tõttu vähendati palka ja edaspidi kahjuks enam teisi toetada ei saa. Ja enam kunagi kellelgi ei laenaks ka, et mitte jälle samas seisus olla.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlesin konkreetselt: ei saa laenata.

See on tubli, aga minu kogemuste põhjal annab selline “ei saa” signaali, et ok, seekord ei saa, järgmine kord ikka saab. Ütleksin pigem “ma ei laena!” ja kõik.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 16:31; 05.12 16:35; 05.12 16:37; 06.12 07:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lõpetasin laenu andmisega. Põhjus lihtsalt selles, et muidu ei õpita majandama. Tegu tuttavaga, kellel oli laenamine elustiil. Maksis tagasi küll, aga just see tõttu oli vaja uuesti laenata. Käis tööl, laene suuri ei olnud, lapsed suured – ometi ei suutnud oma palgaga välja tulla.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, minult ka laenatakse. Üks perekond tegelikult, lähisugulased mulle. Halb on see, et nad ei maksa tagasi. Aegadega on kogunenud mitu tuhat eurot võlgu ja tagasi ei saa. Vana võlg ja lubadused tulevad siis meelde, kui uuesti on vaja. Ma ei oska keelduda ka. Viimased korrad küll olen keeldunud, aga siis on halb tunne, lapsed ka neil peres. Samas ma näen, kui mõttetult nad raha kulutavad ja siis toidule ei jätku.

Kuidas hakata vanu võlgu tagasi nõudma? Alati on mingid lastega seostuvad vabandused.

Ega vanu võlgu vist tagasi ei saagi. Aga edaspidi raha asemel vii toidukott, et lapsed vähemalt söönuks saaksid.

Jah, on inimesi, kellele ei saagi raha anda, sest nad ei oska seda kasutada. Aga süüa saab ikka viia/anda või näiteks hambaraviarve maksta või muul taolisel viisil aidata, kui soovi on.

 

Milleks hädavalesid kasutada? Pole vaja põhjendama hakata, miks ei laena enam. Piisab, kui öelda, et ei laena enam ja niisama ei saa ka anda (või annate siis nii palju, kui tundub mõistlik niisama anda).

Olen kõrvalt näinud sedagi, kui hea sissetulekuga ja kohustusteta inimene nõuab ja saabki sadu eurosid lähedaselt, kelle sissetulek on kordades väiksem… Mingil ajahetkel, kui see rahasaaja nägi, et raha enam ei saa (aastaid sai, kuni enam polnud võimalik toetada), õppis ta oma sissetulekuga ära elama ja nüüd pole kuulnud, et tal rahaprobleeme oleks.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige lihtsam olukord vist minu jaoks. Valetama kindlasti ei hakkaks, ütleksidki, et et sulle ei meeldi lenamine ja sul on iga kuu selle tõttu halb olla ja et laenamine rikub inimeste vahel suhted ära ja seda sa ei taha.
Kui ikkagi väga peale käivad, võid neile iga kuu mingi tööde nimekirja ette anda, mida sa ise väga teha ei viitsi ja millega nad saaks selle summa välja teenida. Selliselt saaksid olukorra natuke enda kasuks isegi keerata. Minul oleks selliseid töid terve hunnik, aga kahjuks keegi pole tahtnud raha laenata…

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“vahel nad unustavad” – seda tuleks ikkagi inimestele öelda, KUI kurnav selline “unustamine” Sinu jaoks on.

Minule käis üle jõu niisugune mangumine ja inimese taga ajamine, niiet ütlesin seda ikkagi otse näkku, muidugi viisakalt ja ilusti, mitte mingi iroonia või sandimaigulise tooniga.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läheks ka kiruks sugulastele, et näed! Palka järgmisest kuust vähendatakse ja mul on auto kindlustus vaja ära maksta/ korteri kindlustuse aastamakse kohe ukse ees/ eelmise hooaja talvesaapad läbi / uueks hooajaks vaja rehvid osta / kohvimasin ütles üles / lapsel uued riided vaja osta / suveks vaja uute akende raha vaja kokku koguda / sauna ahi vajab vahetamist.
Küll sa ise ka tead, kuhu sa oma raha parema meelega investeeriksid ja uurid, et mis nad arvavad, kuidas saaks järgmisest kuust veel rohkem kokku hoida?
Kui nad su rahalist seisu teavad siis poleks ilmselt probleem nendega raha teema tõstatada.
Ja kui järgmine kuu kysib siis ytledki, et jätsid endale miinimumi, et kuu ära elada ja üle ei jäänud midagi.
Palgapäeval ytled, et pead enne arved ära maksma ja siis vaatama, kas ja kuhu ja kui palju raha puudu jääb. Laenata tõepoolest ei saa – aga äkki saab sugulane oma “üle võimete ostetud asja maha müüa” ?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine enne vaeste tulekut hoopis ise nendelt laenama.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema põhiprobleem on ju hale süda, mis ei lase ei öelda, mitte, et vabandust ei leia. Selle vastu aitab teadmine, et laenajad küsivad siis kelleltki teiselt. Kui ikka iga kord on samad näod küsimas ja pärast maksavad tagasi ka, siis ei ole tegu päris hädaolukorraga.

Mina nt üldse ei saa sellisest elustiilist aru, et sul kuu lõpus ei ole raha, aga mingi paari nädala pärast jälle on nii palju, et isegi laene tagasi maksta. Kui ma laenan 50 eurot ja pärast maksan tagasi 50 eurot, siis vahepeal mulle ju kuskilt laekus see 50 eurot või mis? Nagu halloo, arvuta natuke, pane kasvõi natukese kaupa kõrvale, et sul edaspidi oleks see summa varuks ja ei pea laenama minemagi. Ma saan kusjuures täiesti aru laenamisest ootamatutes olukordades, midagi läheb katki või remontides läheb midagi kallimaks kui plaanitud, mõni pereliige kaotab ajutiselt sissetuleku jne jne. Sellises olukorras olen ise ka laenu andnud ja õnneks ka tagasi saanud. Keegi meist ei ole tegelikult kaitstud vaesuse eest ja see võib tulla täiesti ootamatult sellisel kujul, et ei oska ette kujutadagi.

Aga selline laenamine, et saan sissetuleku kord kuus, viie päevaga on see otsas ja nüüd lähen laenan, et järgmisest palgast jälle tagasi maksta, see on mingi elustiilihaigus. Siis sul ju tegelikult on raha, laena iseendale, tead.

Kui sul sellised püsikliendid käivad, siis pole vaja südametunnistusepiinu tunda. Kui kardad, et oled pehmik ja lased augu pähe rääkida, lihtsalt ära suhtle. Ära võta palgapäeval telefoni, ära tee ust lahti või kõige parem, võta natuke puhkust ja tõmba uttu kodunt selleks ajaks. Kui niiviisi mitu palgapäeva järjest ignod, saavad nad pihta ja ei küsi enam. Suhete rikkumist muidugi vältida alati ei õnnestu, sest mõne sugulase kohta võib välja tulla, et kui pappi ei köhi, siis ta ootamatult ei tahagi sinuga suhelda enam…

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlesin konkreetselt: ei saa laenata.

See on tubli, aga minu kogemuste põhjal annab selline “ei saa” signaali, et ok, seekord ei saa, järgmine kord ikka saab. Ütleksin pigem “ma ei laena!” ja kõik.

Mul suva, kuidas vastuvõtja seda interpreteerib. Minu “ei” on igal juhul ei.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 14:43; 05.12 15:44; 05.12 18:35; 06.12 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks mõelda ka selle üle, kes need laenajad on? Kas nendeks on palju erinevaid inimesi ehk millegipärast on sulle laenukassa kuulsus tekkinud, et kui endal otsa saab, küsitakse sinult juurde või üks-kaks inimest, kes pidevalt selles ringis, et vana laen makstakse ära ja uus võetakse varsti peale?

Esimesel juhul pead enda kehtestamist harjutama, sest muidu sõidetakse sinust ka muudes olukordades üle, mitte ainult laenamise osas. Teisel juhul näed ju isegi, et laenamine on inimese jaoks elustiil – kui laenu tagasimaksmiseks raha leiab, leiaks seda laenuvabalt elamiseks ka.

Need, kes pidevalt laenuringis, peavad kas tasuvama töö või krediitkaardi soetama.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 19:04; 05.12 23:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )