Esileht Kodunurk vanasti tehtud magustoidud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )

Teema: vanasti tehtud magustoidud

Postitas:
Anonymous

meie pere hitt oli muna-suhkru segus immutatud praetud saiad. nämmm:-)neid tegi ema ikka päris tihti.

suvel lisaks mustikasupp.

siis meenuvad veel bubert, igasugused kissellid, vahvlid, kirju koer ja mõnusad kohevad pannkoogid:-)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endakorjatud metsmaasikad ja mustikad rõõsa piimaga
Kõrvitsaga mannapuder/vaht
Vaestele rüütlitele ikka kaneeli ka 😛
Vahvlid muidugi ka.
Ja eriti mulle meeldis see kuivatatud puuviljasegust paks ja (koolis klimpidega) kissell. Ma olen friik, ma tean, aga mulle meeldisid kisselliklimbid ja nahk 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi laste kokaraamat oli ka (roheliste kaantega, tüdruk peal), mille järgi sai tehtud kirjut koera jms tehtud, aga mis seal veel oli, täpselt ei mäleta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need Maxima odavad tarretisepulbrid on päris jäleda maitsega, olenemata mis paki peal on kirjas, maitsevad ühtemoodi ebamääraselt, ainult värvivahe on 😛 enam ei osta. Mikaadol on murakatarretise pulber (on ka apelsini, vaarika ja metsmaasika), see käib ainukesena asja eest, kui kodumahla pole võtta.[/tsitaat]
mitte Maxima enda omad, need on mingi keemiapomm,vaid ühe Läti tootja omad. Sarnased meie Mikaadole ja on samas hinnaklassis ka. Mikaado omi olen ka proovinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 18:39; 12.03 12:24; 12.03 15:17; 12.03 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi see \”vaesed rüütlid\” on?
Meie peres tehti ja koolisööklas saime (enamus asju muidugi saab tänapäeval ka ja kui ei saa, saab ise alati teha): karamellkissell, kakaokissell, piimakissell; kohupiim kisselliga; mannapuder või bubert kisselliga; kompott (tärklisega paksendatud) vahukoorega, oli mu lemmik, sees olid kuivatatud ploomid, rosinad ja aprikoosid; leivasupp hapukoore või vahukoore või piimaga; vahvleid küpsetasime sõbrannadega juba päris väikestena (6a vist); saia praeti meie peres suhkruga magustatud piima sisse kastetuna, muna ei pandud; pannkooke; kohupiimavorm, mida söödi kas kisselliga või hapukoorega; praetud saiakuubikud kisselliga; lumepallisupp; saiavorm, ahjuvormis olid kihiti kuivanud saiaviilud ja moos, söödi piimaga; kukekomme tehes sai emal mitu potti põhja kõrvetatud. Suvel oli alati maasikad puruks trambitud suhkruga ja piimaga segatud.
Mida meie peres ei tehtud, oli tarretis. Minu ema pole elu sees teinud toite, kuhu ¸elatiin sisse käib. Meie koolisööklas seda ka ei pakutud, nii et tarretist sain vahel harva nt sõbrannade sünnipäevadel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 20:46; 12.03 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Feryal kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mingi laste kokaraamat oli ka (roheliste kaantega, tüdruk peal), mille järgi sai tehtud kirjut koera jms tehtud, aga mis seal veel oli, täpselt ei mäleta…[/tsitaat]moorapalle sai kõvasti selle raamatu järgi meisterdatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaesed rüütlid ongi saiaviilud piima-muna (ja veidi kaneeli) sisse kastetuna praetud. Meil ka seda nii ei kutsutud, alles suurena sain selle nime teada.
Seesama puuviljakompoti-kissell, huvitav, kas sellist segu kusagil müügil ka on? Rosinad, õunad, viigimarjad, aprkoosid olid vist, kuskilt nsvl avarustest toodud kindlasti. Isa ostis seda segu kuskilt suure pappkastitäie, niiet tegime kodus ka, aga ausalt öeldes oli see segu kuivana üsna räpane (nagu vanasti pidi rosinaid mitmes vees leotama, et mustust maha saada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen nüüd seda kompotti teinud, kõik komponendid ja enamgi veel on poodides kenasti müügil. Vanasti tõesti oli see segu räpane, nüüd on lugu palju parem:) Praegu on ju müügil erinevad rosinad, kuivatatud ploomid, kuivatatud aprikoosid. Lisaks veel datlid, õunad, kirsid … ei tule kõik meeldegi (kuivatatud asjadest siis räägin praegu). Viimati näiteks tegin ploomid, kirsid, aprikoosid seda kompotti. Ka kuivatatud jõhvikad on müügil. Osa asju on sellistes suurtes klaaskaussides, kust kangiga saad lasta endale soovitud koguse. Mida seal ei ole, saad osta väikeste pakenditega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 20:46; 12.03 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea, ma kartsin, et äkki puhtana ei ole nii \”autentne\” 🙂 ilma õunaseemneteteta jms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lükkatõmba kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Feryal kirjutas:[/small]
moorapalle sai kõvasti selle raamatu järgi meisterdatud.[/tsitaat]

Mis selle raamatu nimi on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Käbbi kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]lükkatõmba kirjutas:[/small]

Mis selle raamatu nimi on?[/tsitaat]laste kokaraamat
http://www.google.ee/search?q=kokaraamat+lastele&hl=et&rlz=1C1CHMK_etEE294EE303&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=eZM_UeqQGIPMPYHLgIgC&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1280&bih=655#hl=et&rlz=1C1CHMK_etEE294EE303&tbm=isch&sa=1&q=laste+kokaraamat&oq=laste+kokaraamat&gs_l=img.12..0i24.149622.156150.0.163166.14.14.0.0.0.0.94.951.14.14.0…0.0…1c.1.5.img.bIPyrGbXj4g&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.ZWU&fp=b774b9d19163f410&biw=1280&bih=655

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen nüüd seda kompotti teinud, kõik komponendid ja enamgi veel on poodides kenasti müügil. Vanasti tõesti oli see segu räpane, nüüd on lugu palju parem:) Praegu on ju müügil erinevad rosinad, kuivatatud ploomid, kuivatatud aprikoosid. Lisaks veel datlid, õunad, kirsid … ei tule kõik meeldegi (kuivatatud asjadest siis räägin praegu). Viimati näiteks tegin ploomid, kirsid, aprikoosid seda kompotti. Ka kuivatatud jõhvikad on müügil. Osa asju on sellistes suurtes klaaskaussides, kust kangiga saad lasta endale soovitud koguse. Mida seal ei ole, saad osta väikeste pakenditega.[/tsitaat]minu jaoks on kohustuslik komponent viigimari, rosin ka. ülejäänu võib olla, aga need peavad olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viigimarjakissell vahukoorega. Koolis tehti seda pidevalt ja see oli mu lemmik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 17:49; 13.03 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pontshikud, eriti kohupiimapontshikud. Ema tegi fondüümasinas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 09:35; 04.07 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tehti piimapudi leivaga. Leib, maasikad ja piim. Veel mäletan ümmargust elektriga keeksi küpsetamise panni (tshudo panniks vist kutsuti- häälduses ei ole kindel). Vahvleid sai tehtud tihti ja rullbiskviiti. Ema tegi kihilist mannaputru kisselliga. Vanaema tegi kohupiima pontsikuid vahel ja odra karaskit. Praetud kaerahelvestest ja marjadest tehti ise nagu tänapäeva müslit. Kaera kile mulle ei maitsenud mäletan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsudo-pann oli lahe!
Tihti tehti meil kohupiimaklimpe ja mustika-klimbi suppi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See paks kissell piimaga oli tihe kisselli nime all meil 😀
Samuti klassiõhtute jaoks tegi ema \”neegrimunasid\” – kohupiimapalle praadis õlis. Sõrnikuid tegi tihti ja pont¨ikuid ise. Mingi spets asi oli, kuhu taigna sisse pani ja siis sealt pots ja pots õli sisse lasi. Neid muna-suhkru saiasid teen ise ka kodus veel, lastele väga meeldivad. Mäletan, et vanaema tegi piima-suhkruga ja oli veidi teistsugune mekk juures. Piima-, kakao- ja karamellkissell, bubert, lumepallisupp, mannavaht, saiavorm, leivasupp olid ka sagedased magustoidud. Lisaks kõiksugu pirukad ja koogid, mida ema küpsetas. Seda suurte vahvlite vahele sulatatud iirise maiust mäletan ka, nii hea oli 🙂 Ema tegi väga palju magustoitusid tavatoitude kõrvale + igasugu soolaseid toite ise (sült, pasteet, kopsupirukad, verivorstid, täidetud magu jne.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli magustoidud piimakreem, karamellikreem ja kakaokreem. piimakreem oli niest kõige normaalsem, seda võis isegi natuke süüa, ülejäänud olid jäledad ja väärisid oma nime (lehmaila ja kaamelitatt ja üks oli vist mingi neegritatt või midagi taolist, nii me neid kooliajal kutsusime).
Lumepallisupp oli minu jaoks eksootika, sellest olin pigem kuulnud kui söönud.
Need kompotid tundusid ka kompotina üsna räpased, mäletan, et nokkisn sealt põhiliselt rosinaid suhu.
Väga head olid kunagi Narva kohviku kreemikringlid, all lehtaigen, vahel keedukreem, aga selline õhuline ja hästi maitsestatud ja peal õhuke vist keedutaignast kiht. Kallid olid ka, maksid 27 kopikat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli lasteaias pruun mannapuder piimaga, see oli maailma parim!! Ma pole kindel, aga arvan, et äkki tehti seda sulatatud suhkruga, maitse oli küll selline karamelline.

Sõrnikud, tuuletaskud, hapukoore-kakao kreem.

Mis asi on kihiline mannavaht??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks vaestele rüütlitele on ka veidi rikkamad rüütlid: määri kahe saiaviilu vahele mõnd moosi (endale meeldib õuna) ja kasta alles seejärel muna-piima-suhkru segusse ja prae.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]AnnR kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil tehti piimapudi leivaga. Leib, maasikad ja piim. Veel mäletan ümmargust elektriga keeksi küpsetamise panni (tshudo panniks vist kutsuti- häälduses ei ole kindel). Vahvleid sai tehtud tihti ja rullbiskviiti. Ema tegi kihilist mannaputru kisselliga. Vanaema tegi kohupiima pontsikuid vahel ja odra karaskit. Praetud kaerahelvestest ja marjadest tehti ise nagu tänapäeva müslit. Kaera kile mulle ei maitsenud mäletan.[/tsitaat]t¨uudo pann, tõlkes imepann.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lükkatõmba kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]AnnR kirjutas:[/small]
t¨uudo pann, tõlkes imepann.[/tsitaat]

Ausalt või? ma arvasin alati, et see on kuidagi dzhuudoga seotud:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

T¨uudo-pann oli tõesti imepann. Kaane sees spiraalid, mis kuumaks läksid ja selle kuumusega kook küpseski. Tegin sellega kaneelirulle ja tordipõhjasid ja kõiki lihtsaid kooke (ka marjakooke).
Kusjuures, ta on mul maal alles, aga enam ei küpseta, spiraalid arvatavasti läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mäletan, et väiksena sai tehtud ikka koogel-moogelit ja moorapalle äkki vist…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marjad piimaga. Kogel mogel vahustatud koos marjadega, vahvlid, kohupiima-saia vorm, kaneelirullid, mannavaht. Pruunistatud kaerahelbed kohupiimaga, majoneesiküpsised, rabarberikisell. Talvel veest võetud jõhvikad suhkruga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres tehti (teeme tegelikult siiamaani) vale pannkooke. Aga meil ei tehta mitte piima muna segu, vaid eraldi on piim ja muna. Kõigepealt piimast läbi ja siis munast läbi ja seejärel pannile. Ei tea kas on kuidagi erinev ka, kui kokku segada. Arvatavasti, kui sai kõvem on, siis on vahe selles, et ei ligune pehmeks nii kiiresti.

Ja mida pole ammu teinud on \”sipelgapesa\”.
Seda tehti maisipulkade ja iirisega. See hea vana iiris, mis venis nagu näts, selle sulatasid ära ja siis valasid maisipulkade peale (soovitatavalt vormis). Seejärel tahenema ja pärast sai seda noaga lõigata ja küll oli hea.
Aga ma ei kujuta ette, kas tänapäeva iirisega ka sellist effekti saavutab. Tänapäeval on iiris kuidagi väga mure. Vanasti oli ikka iiris selline mõnus veniv ja jäi koledasti hammaste külge kinni 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja mida pole ammu teinud on \”sipelgapesa\”.
Seda tehti maisipulkade ja iirisega. See hea vana iiris, mis venis nagu näts, selle sulatasid ära ja siis valasid maisipulkade peale (soovitatavalt vormis). Seejärel tahenema ja pärast sai seda noaga lõigata ja küll oli hea.
Aga ma ei kujuta ette, kas tänapäeva iirisega ka sellist effekti saavutab. Tänapäeval on iiris kuidagi väga mure. Vanasti oli ikka iiris selline mõnus veniv ja jäi koledasti hammaste külge kinni :)[/tsitaat]kirjeldad kass arturi kooki ja seda tehakse tänapäeval samuti. venivaid iiriseid leidub ka poes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olin väike ja tuli magusaisu, kuid täiskasvanutel oli liiga kiire minuga jännata, siis kõige lihtsam magustoit, millega ma hakkama sain – saiaviilule panin suhkurt ja tilgutasin kraani all vett peale.

Teine lapsepõlvelemmik oli vanaema hitiks külm aedmaasikasupp: kahvliga omale meelepärane ports katki tampida nii, et mahla ka ikka voolab. Siis veidi suhkurt ning pärast piimaga üle uhada. See tuleb veel läbi segada ning võib olla ka suhkurt veel lisada. Ülimaitsev, seda teen aeg-ajalt siianigi.

Veel tegi mu ema nii, et saiaviilud kastis piima ja muna taldrikusse ning praadis. Pannilt tõstis kuuma viilu aga taldrikule, kus oli segatud suhkur kaneeliga. Meie nimetasime kodus neid kodukaneelisaiadeks, sest päris kaneelisaiade küpsetamise kommet meil ei olnud.

Väikeste lastena tegime veel ise moorapalle sellest samast ülaltoodud laste kokaraamatust.

Muud magustoidud olid kissellid, mannavaht piimaga ja kogel-mogel loomulikult. Haiguse ajal ema võttis jõhvikaid veest ning tampis meega kokku. Aga tavalised, mis tänapäevalgi tehakse on veel pannkoogid, saiavorm hapu moosiga ahjus ja vahvlid. Mina ise teen veel purustatud küpsise desserte kohupiimapasta ja moosiga, nimetan neid pokaalidessertideks. Küpsised saab jõulude ajal asendada piparkoogiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ILMA on juba eitus, salitusaineTETA on teine eitus, kaks eitust annavad kokku jaatuse. Seega nad maksimas ei oska kirjutada, voi siis lihtsalt teavad vaga hasti kuidas inimesi petta;) Paljud ei hakka motlema ju eesti keele grammatika peale kohe…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 01:16; 03.07 01:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

meil ei tekita aga luban osta väga harva. liiga erksa värvusega, et tihti süüa.:-)
paar päeva tagasi ostsin Maximast mingeid tarretise pulbreid kus suur silt peal , et ilma säilitusaineteta.[/tsitaat]

ILMA on juba eitus, salitusaineTETA on teine eitus, kaks eitust annavad kokku jaatuse. Seega nad maksimas ei oska kirjutada, voi siis lihtsalt teavad vaga hasti kuidas inimesi petta;) Paljud ei hakka motlema ju eesti keele grammatika peale kohe…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 01:16; 03.07 01:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )


Esileht Kodunurk vanasti tehtud magustoidud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.