Esileht Kodunurk vanasti tehtud magustoidud

Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )

Teema: vanasti tehtud magustoidud

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ILMA on juba eitus, salitusaineTETA on teine eitus, kaks eitust annavad kokku jaatuse. Seega nad maksimas ei oska kirjutada, voi siis lihtsalt teavad vaga hasti kuidas inimesi petta;) Paljud ei hakka motlema ju eesti keele grammatika peale kohe…[/tsitaat]
Võimalik, et Maximas ei mõisteta õigesti kirjutada, aga sulle, grammatikatundja, ei teeks paha tutvuda selle leheküljega siin http://www.eki.ee/books/ekk09/index.php?p=3&p1=1&id=110
Või on ka nemad asjatundmatud eessõnade osas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ILMA on juba eitus, salitusaineTETA on teine eitus, kaks eitust annavad kokku jaatuse. Seega nad maksimas ei oska kirjutada, voi siis lihtsalt teavad vaga hasti kuidas inimesi petta;) Paljud ei hakka motlema ju eesti keele grammatika peale kohe…[/tsitaat]
Kas see reegel mitte inglise keele grammatika kohta ei käi?
Teemast nii palju, et kuigi ma paljusid selliseid möginaid enam küll üldse ei sööks, siis ikkagi kõige jubedam tundub koogel-moogel. Ma ei saa aru, kuidas seda saadi süüa…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustikasupp klimpidega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krustaadid, seakõrvad, pontsikud, sõrnikud jne- rasvas praetud maiused, omatehtud koorevenised , siis ahjus küpsetatud kohupiimasaiad, kamavaht või magusaks tehtud hapupiim/kefiir kamaga. Lemmik oli ja on lumepallisupp, paks puuviljakissell piimaga või vahukoorega. Koogel-moogel piimaga. Moosikeetmise vaht! Kohupiimavahuga pannkoogid, mis siis ahjus suhkrukatte ja mandlilaastude all üle küpsetati. Manna- kohupiimakook hapukoorega… hakkan lausa vanu retsepte otsima. Mul ju omal ajal kõik kirja pandud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ILMA on juba eitus, salitusaineTETA on teine eitus, kaks eitust annavad kokku jaatuse. Seega nad maksimas ei oska kirjutada, voi siis lihtsalt teavad vaga hasti kuidas inimesi petta;) Paljud ei hakka motlema ju eesti keele grammatika peale kohe…[/tsitaat]

Eesti keeles on selline asi nagu rektsioon. Ilma nõuab enda järel milleta?kelleta?
Seega kirjutatud oli täiesti õigesti, lihtsalt sina lähed oma norimisega liiale

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]timberland kirjutas:[/small]
[tsitaat]kaera kile … lumepalli supp,
hapupiim suhkru ja sisse pudistatud leivaga, kama.[/tsitaat]

kaerakile
lumepallisupp
sissepudistatud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 09:35; 04.07 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]timberland kirjutas:[/small]

kaerakile
lumepallisupp
sissepudistatud[/tsitaat]

Enne kui hakkad teisi parandama, tee kõigepealt kokku-lahkukirjutamine endale selgeks.
Viimane parandus on muuseas vale:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 12:16; 05.07 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamikku siin mainitud magustoitudest meie kodus ei tehtud. Ema tegi mannavahtu, kohupiimapont¨ikuid ja väikseid pannkooke (hapupiim+jahu+muna+suhkur). Ja mingeid kooke tegi ka, aga neid ma eriti ei mäleta. T¨uudopotti kasutaski ema koogivormina.

Aga mina ise olin suur magustoidufänn ja tegin 5-aastaselt oma esimse koogikese jahust, suhkrust ja munadest. Natuke suuremana tegin pidevalt bubertit, krustaate, kirjut koera ja siis veel sellist asja, et võtsin kohukesed, tegin kausis pudiks, lisasin pisut piima ja segasin ära ja siis see kohupiima-¨okolaadisegu oli väga maitsev mu jaoks. Niisama ma kohukesi ei söönud, tundusid liiga kuivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsena oli magustoit ka värske leib moosi või suhkruga, sai meega. Lisaks tehti ka kihilist magustoitu kohupiimast,praetud riivitud leivast ja vaarikatest.

Kooliajal tegime Kass Arturi saatest komme-sellised shokolaadipallid kakao ja malõshi pulbriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õunte ja kaneeliga saiavorm külma piimaga oli minu lapsepõlve lemmik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 12:16; 05.07 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Moorapallid, moorapallid, moorapallid!!!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan ja imestan, sest ma teen oma kolmele juntsule päris palju neid \”vanu\”magustoite. Ma poleks arvanud, et päris mitmed peavad vanaegseteks mannavahtu, erinevaid kisselle, kreeme , maisipulkade-iirise maiust. Aga võta näpust, nüüd saab ju kõike poest osta, nii mannavahtu kui tarretise pulbrit, kui magusat mõnglit.
Koogel-moogel oleks vist ainus, mida vanasti sõin isuga. Nüüd teades ohtusid väristan vaid õlgu.

Aga mis need tänapäeva magustoidud teie kodudes on, mida ise valmistate perele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja mida pole ammu teinud on \”sipelgapesa\”.
Seda tehti maisipulkade ja iirisega. See hea vana iiris, mis venis nagu näts, selle sulatasid ära ja siis valasid maisipulkade peale (soovitatavalt vormis). Seejärel tahenema ja pärast sai seda noaga lõigata ja küll oli hea. Aga ma ei kujuta ette, kas tänapäeva iirisega ka sellist effekti saavutab. Tänapäeval on iiris kuidagi väga mure. Vanasti oli ikka iiris selline mõnus veniv ja jäi koledasti hammaste külge kinni :)[/tsitaat]

See \”Maisipulgakook\” oli minu enimkasutatud retsept sellest rohelisest Salme Masso \”Laste kokaraamatust\”. Iirise sulatamise juurde käis veel suur käntsakas võid kah. Neid nelinurkseid üsna audentseid iiriseid teeb näiteks Cautes (vist kirjutatakse nii, neil on ka lehmakommid ja ¨erbett müügil), märksa enam tunnen ma puudust nendest Leiburi \”päris\” maisikepikestest (paki põhjas olid veel mõnusad tuhksuhkru pallikesed…nämm… ja teemaväliselt tahaks veelkord kohtuda ka piparmündi hernekommidega).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte \”effekt\” ja \”audentne\”, vaid efekt ja autentne.

Vabandan teemavälise postituse pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

meil ei tekita aga luban osta väga harva. liiga erksa värvusega, et tihti süüa.:-)
paar päeva tagasi ostsin Maximast mingeid tarretise pulbreid kus suur silt peal , et ilma säilitusaineteta.[/tsitaat]

See suur \”ilma säilitusaineteta\” märgistuse trikk on päris levinud, nt ka kommide puhul. Säilitusained on väga leebed tegelased võrreldes sünteetiliste värvainetega, mis on paljudes riikides keelatud ja mis loodetavasti keelatakse varsti ka meil. Ja neid värvained on nö. kahjulike säilituseineteta maiustustes sageli esindatud – selle kohta on kirbukirjas kuskil teave ja ei loomulikult ei mingit hoiatust :).
* Ei ole paadunud \”ökoema\”, kuid laste allergoloogi soovitus oli, et kui midagi toidupakenditelt jälgida ja vältida, siis eelkõige tehislikke värvaineid.
*

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks lemmikuid oli praetud mannapuder.
Vanaema tegi putru alati nii palju, et seda jäi alles. Siis õhtusöögiks kummutas ta selle kõvaks tõmmanud pudru võiga pannile, kus see imeliselt pruunikaks praeti ja söödi pealeriputatud suhkru ja kaneeliga. Küll oli maitsev!

Teised lemmikud olid ema tehtud sõrnikud suhkru ja hapukoorega ja ahjuõunad (antoonovkad või sügisjoonikud panniga ahju ja pärast taldrikus sai suhkrut peale siputatud ja külma piima kõrvale).
Leivasupp tikritega.
Mannavaht raberist.

Ja veel üks retsept, mida kahjuks vanaema käest enne surma järele jõudnud pärida ja mida endal ei ole õnnestunud järgi teha – pläntsikud. Nende taignas oli kohupiim ja rosinad, taignast siis tõsteti ahjupannile lusikaga kuhjad, mis ahjus pisut laiali vajusid ja sellisteks ebamäärase kujuga koogikesteks küpsesid. Servad olid neil tihti pruunid ja pisut krõbedadki, aga keskelt olid seest pehmed ja mahlased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime emaga Onu Tomi Onnikest: alla kiht kolmekaupa laotud tavalisi heledaid küpsiseid, peale määrisime magusat heledat kohupiimamassi, siis jälle kiht kakaos immutatud küpsiseid, siis peale kiht kakaoga segatud kohupiimakreemi ja keskele pandi nt rivi marmelaadiga. Siis tõsteti kahelt poolt küpsised alumise rea peale kolmnurgaks üles ja kaeti pealt veel sooja ¨okolaadi kihiga.

Veel mäletan \”Juubeli\” küpsetuspulbrit, millega tegin teismelisena oma esimesed rabarberikoogid ahjus.

Ja veel sõime suvel metsast korjatud mustikaid suhkru ja piimaga.

Muud magustoidud, mis siin üles loetud said, on ka tuttavad.

Üks minu jaoks vastik asi, mida tuttavad maal tegid, oli riisisupp piimaga, millele kühveldati ohtralt suhkrut peale…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )


Esileht Kodunurk vanasti tehtud magustoidud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.