Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: .

Postitas:

.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 14:34; 17.12 15:38; 17.12 15:39; 17.12 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Õpi sellega elama, usu mind, Sa ei ole ainuke 😀

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega õpib elama, aga see tunne jääb kummastama kogu eluks. Vähemalt mind. Olen vähemalt teinud niipalju, et olen oma lapsele alati olemas, annan talle kuhjaga kõik selle, mis enda emalt saamata. Kavatsen olla terve tema elu tema jaoks olemas, mitte lämmatada, aga olla lähedane.

Enda emaga suhtlen ehk korra 3-4 kuu jooksul lühikese telefonikõne jagu praktilistel teemadel. Aeg-ajalt ma isegi mingilmääral “unustan” ta olemasolu, kui nt teen mingit külaliste listi või mõtlen, kes saaks last hoida, ta ei tule mulle kohe pähegi.

Sellega õpib elama, aga iial mitte mõistma.

+16
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 14:59; 17.12 16:49; 18.12 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just täna tegelen ka oma südames selle teemaga. Jõulude aeg ju käes.. Paar näidet oma elust.
Isa on surnud, ema elab üksi. Peale seda kui me oleme kodunt ära läinud, siis ta ei ole ise mitte ühtki perekondlikku sündmust organiseerinud. Tema sünnipäevad peetakse mõne lapse juures, jõulud on ka alati kellegi juures olnud. Kunagi tahtsin ta koju sünnipäevale minna, ütlesin, et me tuleme Sulle ülehomme külla, siis ta ütles, et ärge tulge, ma ei taha kedagi näha. Ma pidin siis lastele ütlema, et vanaema on haige.
Sain kunagi ühe tähtsa auhinna, sinna autasustamisele mu ema ka ei tulnud, kuigi ma olin teda kutsunud.
Mitte kunagi ta ei küsi, kuidas mul läheb, räägib ainult iseendast.
Küsisin, et kas ta üldse oma lapsi armastab, ta isegi ei vastanud selle peale. Vaatas mulle oma kalapilguga otsa, justkui ei saaks aru, mida ma küsin.
Ma ei tea, mis mu emal viga on, kas ta on nii tundekülm inimene, et näeb ainult iseennast või on ta sügavas depressioonis. Aga selline on ta terve elu olnud, et kogu aeg räägib enda muredest.
Ma olen tundnud ennast terve elu nagu väike laps jõulupeol, kes otsib oma vanemaid, et kas nemad ka vaatavad, aga neid ei ole kuskil.
Vahel olen mõelnud, et lastekodulapsed tunnevad ka end kohutavalt hüljatuna, kuna neid on kord hüljatud, aga mina elan seda tunnet ikka ja jälle läbi, kuna loodan, et ehk ema märkab ka kunagi mind. Nii, et suurt vahet pole, kas oled lastekodus kasvanud või mitte. Lastekodu lastel puudub vähemasti kohustus vanaduses oma ema üleval pidada…
Kuidas selle tundega hakkama saada, ei tea. Olen mõelnud, et lõpetan igasuguse suhtlemise oma emga ära, aga kahju hakkab teisest, tal juba vanust ka omajagu.
Paha on muidugi see, et ema tegevus/ tegevusetus mõjutab siiamaani minu enesehinnangut. Üsna tihti tunnen, et ei ole midagi väärt.

+27
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas hakkama saada tundega, et su oma ema/isa ei huvitu sinust ja sinu tegemistest?

Kuidas hakkama saada selle kurbusega, kui nagu tahaks, et lapsevanem tunneks su saavutuste üle uhkust, kuid midagi sellist ei ole iial olnud?

Kurb on.. Väga kurb.

Kas küsija on ise see laps- on ta siis alles laps või juba täiskasvanu? Küsib ta enda või mõne teise kohta? On ta täiskasvanu ja küsib nt lapse kohta, kelle (mujalelav) vanem ei huvitu lapsest?

Vastused on erinevad, olenevalt olukorrast. Ja põhjusest, miks see nii on.
Tuleb üle olla, ega teha ei saagi midagi.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 15:07; 17.12 15:58; 18.12 10:28; 18.12 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled ise see laps, ag ajuba täiskasvanud, siis võta seda kui õppetundi, kuidas oma lastega mitte käituda.

Väga tihti igasugused psühholoogid räägivad, kuidas lapseiga meid mõjutab ja et teeme oma lastele sama, mida meile tehti. aga nii ei peaks olema. Vastupidi, täiskasvanud inimene võiks osata analüüsida ja selmet oma vanemate vigu korrata, õppida neist hoopis ja ise neid vältida.

Minu õel on halb suhe ja süüdistab selles meie ema, et kuna meie emal ja isal oli halb suhe. Minu jaoks on kummastav seda 40aastaselt inimeselt kuulda. Mina olen alati võtnud ema ja isa suhet “eeskujuna”, mida mitte kunagi ei tohi suhtes teha, mida ei tohi üksteisele isegi vihasena öelda.

me kujundame ise ikka väga palju, kelleks me saame.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega tuleb õppida elama, mitte lootma inimeselt seda ürgemalikku südameheadust, et laps on alati oodatud ja kõige kallim maailmas. Mõnest emast ei ole seda lihtsalt mõtet loota, mida pole, seda pole. Ei pigista kivist vett välja, ei. Ja ehk polegi see ema süü, vaid teda ennast on samamoodi “näljas” hoitud ja ta ei saagi/oskagi teistmoodi.
Just see on see tunne, mida ma jumala eest üritan, et mu oma lapsed kunagi tundma ei saaks! Kas ma oskan? MA väga püüan!

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 15:36; 17.12 18:28; 18.12 10:58; 18.12 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas hakkama saada tundega, et su oma ema/isa ei huvitu sinust ja sinu tegemistest?

Kuidas hakkama saada selle kurbusega, kui nagu tahaks, et lapsevanem tunneks su saavutuste üle uhkust, kuid midagi sellist ei ole iial olnud?

Kurb on.. Väga kurb.

Kas küsija on ise see laps- on ta siis alles laps või juba täiskasvanu? Küsib ta enda või mõne teise kohta? On ta täiskasvanu ja küsib nt lapse kohta, kelle (mujalelav) vanem ei huvitu lapsest?

Vastused on erinevad, olenevalt olukorrast. Ja põhjusest, miks see nii on.

Tuleb üle olla, ega teha ei saagi midagi.

Täiskasvanud, kelle vanem temast ei huvitu. Ühendust võtab vaid kui midagi vaja on või kedagi või midagi kiruda tahab. Lapse heaolu korda ei lähe ning tema tegemiste kohta kunagi huvi ei tunne. Ometigi leiab endas piisavalt jultumust, et väita, et keegi temast ei hooli.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 14:34; 17.12 15:38; 17.12 15:39; 17.12 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt ei käi tegelikult emast.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 14:34; 17.12 15:38; 17.12 15:39; 17.12 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pea hakkama saama, vaid tuleb rääkida ka ise ja oma tundeid väljendada, keegi peab ju käe ulatama. Ole siis sina esimene.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 15:57; 17.12 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas hakkama saada tundega, et su oma ema/isa ei huvitu sinust ja sinu tegemistest?

Kuidas hakkama saada selle kurbusega, kui nagu tahaks, et lapsevanem tunneks su saavutuste üle uhkust, kuid midagi sellist ei ole iial olnud?

Kurb on.. Väga kurb.

Kas küsija on ise see laps- on ta siis alles laps või juba täiskasvanu? Küsib ta enda või mõne teise kohta? On ta täiskasvanu ja küsib nt lapse kohta, kelle (mujalelav) vanem ei huvitu lapsest?

Vastused on erinevad, olenevalt olukorrast. Ja põhjusest, miks see nii on.

Tuleb üle olla, ega teha ei saagi midagi.

Täiskasvanud, kelle vanem temast ei huvitu. Ühendust võtab vaid kui midagi vaja on või kedagi või midagi kiruda tahab. Lapse heaolu korda ei lähe ning tema tegemiste kohta kunagi huvi ei tunne. Ometigi leiab endas piisavalt jultumust, et väita, et keegi temast ei hooli.

Täpselt nagu minu sõbranna emast käib jutt. Oma ainsast lapsest pole iial hoolinud, isa kasvatas ja tegeles, kui isa suri, süüdistas tütart isa surmas. Elab-kopitab üksipäini oma Mustamäe korteris, et vahel aitaks lapselapsi hoida, seda ei. Aga kui midagi vaja, siis nõuab, tütar jooksku. Ja olgugi, et ema selline türann on olnud, tütar käib ja üritab suhteid siluda, aga asjatu vaev.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 15:07; 17.12 15:58; 18.12 10:28; 18.12 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pea hakkama saama, vaid tuleb rääkida ka ise ja oma tundeid väljendada, keegi peab ju käe ulatama. Ole siis sina esimene.

Proovitud. Tulemusi pole 🙂

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 14:34; 17.12 15:38; 17.12 15:39; 17.12 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis on küll kahju, õdesid- vendi pole, kellega suhelda ja kes sinu üle rõõmu tunneks? Teen ise sulle suure kalli ja loodan, et sõber või sõbranna rõõmustaks koos sinuga. Ära lase oma päevi muremõttega varjutada.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 15:57; 17.12 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pea hakkama saama, vaid tuleb rääkida ka ise ja oma tundeid väljendada, keegi peab ju käe ulatama. Ole siis sina esimene.

Proovitud. Tulemusi pole ????

Sama siin. Miljon korda.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 14:59; 17.12 16:49; 18.12 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeb haiget. Imestan, et siiani harjunud ei ole, kuigi juba lapsena polnud aega mu jaoks. On ründav ja kalk. Mäletan, et pubekaeas ütles, et lapsed tal kõri küljes kinni nagu vampiirid. Kõik muud tegemised ja käimised olid huvitavamad ja sokutati mind kord ühele, kord teisele hoida. Ometi olin vaikne, sõnakuulelik ja rahulik laps, et paremat poleks tahtagi. Tuleb siiski harjuda. Kui varem mitte, siis omad vitsad peksavad siis, kui hooldamist vaja ja üksik ollakse. Kes siis seda “hala” kuulata tahaks. Isaga ei arvesta üldse, tal ammu oma elu ja huvi kadus minu vastu, kui vanemad lahutasid.
Kohati tundub, et olen lapsepõlve kinni jäänud ja olen ikka veel see laps, kelle hing karjub vanemate soojuse järele.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tark ja edukas, mitme kõrgharidusega üle 50-ne sõbranna. Oma ema ainuke laps. Ja tema ema on täpselt samasugune. Kuigi sõbranna saab mõistusega aru, et see olukord ei muutu kunagi jne, et seda tuleb võtta nii nagu on, suudab ema ta ikkagi aeg-ajalt täielikku musta auku paisata ning tunde tekitada, et ollakse täiesti väärtusetu, ebaõnnestunu.
Isegi lapselastest, keda on 3, ei suuda vanaema rõõmu tunda, ikka leiab mingi põhjuse vingumiseks ja halvustamiseks. Mõni lihtsalt on selline. Ainus, mis minu arvates aitab, on distants, nii füüsiline kui emotsionaalne.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis muud teha, kui võtta oma elu enda kätesse. Mitte keegi teine ei pea sulle õlale patsutama ja sind kiitma, isegi mitte su ema ega isa. Ise ikka peab elama nii, et oled enda tegude üle uhke ja kõik mis korda oled saatnud teeb maailma paremaks paigaks ning ehk sindki paremaks inimeseks. Kui nii elad, siis poel ju vahet, kas keegi märkab ja tunnustusi jagab.
Ise peab teadma enda ja oma tegude väärtust!

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina aga alles keskeas ja mitmekordse emana hakkan alles täielikult mõistma, KUI vale, KUI valus ja minu jaoks mõistetamatu selline vanema tundekülmus lapse vastu üldse on! Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas üks ema oma lapse vastu südamepõhjas nii südametu on. Saan aga selgelt aru, et teha pole peale leppimise midagi. Lihtsalt hoida oma ootused madalad, mis puudutab (vana)ema.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 15:36; 17.12 18:28; 18.12 10:58; 18.12 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema oli ka väga negatiivne, praeguseks on juba surnud. Mäletan, et läksin talle rääkima, et sain ametikõrgendust ja ta küsis siiralt imestunult, et kas tõesti sina? Miks küll ometi sind valiti? Ma arvan, et ma lihtsalt ei meeldinud talle eriti. Eks see jätab jälje küll.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sattusin kogemata lugema ühes internetikeskkonnas psühhopaatide nurgakest, kus kirjutasid sellised lapsevanemad. See oli šokeeriv lugemine. Nad tunnistasid, et nad ei ole kunagi oma lapsi armastanud, sest nad ei oskagi seda. Neil ei ole seda võimet, nende aju on teistmoodi (mandeltuumad on väiksemad). Mõned kirjutasid, et nad on õppinud armastust teesklema, aga nad ei tunne seda. Ma tunnen neile tegelikult kaasa, sest nad jäävad elus ilma kõige võimsamast asjast, armastusest oma laste vastu. Veel rohkem tunnen kaasa nende lastele, sest ilma emaarmastuseta elu on kõle.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 00:34; 18.12 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täpselt see koht, kus pikaajaline psühhoteraapia pädeva terapeudiga saab (mitte kognitiivkäitumuslik) saab aidata. Nii kummaline kui see ka ei tundu, on võimalik professionaali abil nö “kasvatada” või “võtta endale sisse” see vanemakuju, keda lapsena polnud. Kuigi faktiliselt seda vanemat muidugi jätkuvalt pole, siis tunne on teine – kogemus, et on olnud inimene, kes on vaadanud, näinud sind ja pingutanud sinu nimel, täidab mingi tühimiku ja pärast seda on oluliselt lihtsam. Aga see on muidugi protsess, mis võtab aastaid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on segadus selles osas. Olen küsinud lapselt, tundnud huvi, aga talle tundus see urgitsemisena. seetõttu olen tagasi tõmmanud ja püüan vähem küsida, et ei tunduks arupärimisena. Olen saanud vastu näppe arvamuse avaldamise pärast, kuna mu arvamus pole lapsele olnud meeldiv, sobiv. ega enam ei julgegi midagi küsida, arvata.
ma küll tunneks huvi. aga praegu on seis sama mis teemaalgatajal-ema ei tunne huvi, ei näita välja.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 07:49; 18.12 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sattusin kogemata lugema ühes internetikeskkonnas psühhopaatide nurgakest, kus kirjutasid sellised lapsevanemad. See oli šokeeriv lugemine. Nad tunnistasid, et nad ei ole kunagi oma lapsi armastanud, sest nad ei oskagi seda. Neil ei ole seda võimet, nende aju on teistmoodi (mandeltuumad on väiksemad). Mõned kirjutasid, et nad on õppinud armastust teesklema, aga nad ei tunne seda. Ma tunnen neile tegelikult kaasa, sest nad jäävad elus ilma kõige võimsamast asjast, armastusest oma laste vastu. Veel rohkem tunnen kaasa nende lastele, sest ilma emaarmastuseta elu on kõle.

See on sinu arvamus, et armastus oma laste vastu on kõige võimsam asi. Psühhopaadi arvates on selleks hoopis miski muu ja hoopis neil on sinust kahju. Ära võta asju oma mätta otsast.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kohutav lugemine. Sellised inimesed kõigi tänapäevaste võimaluste juures kindlasti lapsi ei hangiks.
Või ma eksin?
Mingi eriti twisted variant ikkagi saada see laps, et siis oma külmust demonstreerida?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.12 09:52; 18.12 11:05; 18.12 11:30; 18.12 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kohutav lugemine. Sellised inimesed kõigi tänapäevaste võimaluste juures kindlasti lapsi ei hangiks.

Või ma eksin?

Mingi eriti twisted variant ikkagi saada see laps, et siis oma külmust demonstreerida?

Mõttekoht- paljud siinkirjutajad on pärit ajast kui rasestumisvastased vahendid polnud nii kättesaadavad või tunti valehäbi nende kasutamiseks, ei osatud, ei teatud vms. Osad kirjutajad ongi kindlasti soovimatud lapsed ja isegi kui emad pole seda näkku öelnud, siis nende käitumine oma laste suhtes ju peegeldab seda. Või jäädi abordiga hiljaks ja polnud muud varianti kui sünnitada. Eks need emad või ka isad, kes vast polegi oma lapsi soovinud, elavad oma kibestumust välja järglaste peal. Nende elus jäi midagi olemata, laps takistas ja sellest ka põlgus?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 15:07; 17.12 15:58; 18.12 10:28; 18.12 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kohutav lugemine. Sellised inimesed kõigi tänapäevaste võimaluste juures kindlasti lapsi ei hangiks.

Või ma eksin?

Mingi eriti twisted variant ikkagi saada see laps, et siis oma külmust demonstreerida?

no ega sa ei pruugi ju ette teada, mis tunded sul lapse suhtes tekivad v ei teki. eriti kui õdesid ja vendi pole ka olnud. kogu ühiskond ju sisendab, et lapsed on elu õied ja küll see armastus tuleb kui oma laps käes on jne jne
ma olen ka suht eemalehoidev, sest muidu ma oleks veel hullem, igasugused jonnimised ja totrused ajavad mind nii närvi, et hoian niigi hambad ristis, et mitte sõimata, lüüa v karjuda. eks ma siis teen hädavajaliku ära ja lähen eemale rahunema

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 10:37; 18.12 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsi saadakse ka sellepärast, et kõigil on ju, et on nagu vaja ja mees tahab, et keegi vanaduses ikka olemas oleks jne ja sajal muul motiivil veel. Ei ole selleks kõigil põlev armastus tulevase lapse vastu ja südame sund.
Sellest on siin olnud palju teemasid ja samasuguseid kurbi tunnistusi- need lapsed lähevad elus edasi, saavad hakkama, kes paremini, kes halvemini, aga mõnel hetkel tuleb jälle see olukord ette, kus ootad emalt… aga pole midagi saada, pole kunagi olnudki. Isegi kui ema tegelikult käitub eeskujulikult ja püüab, tõesti püüab, aga sisimas sa tead, et seal taga pole seda, mida tegelikult olema peaks. Ema teeb seda, mida temalt oodatakse, on emana alati teinud. Ja arvan, et samamoodi elas ka tema oma emaga ja mine tea, ehk on see häda juba kaugemalt emaliinist. Niiet mis ma teda ikka süüdistan. Püüan ise samamoodi mitte teha oma lastega. Ja kõige hullem hirm ongi, et äkki ma ikkagi ei oska!? Küllalt, õigesti, õigel hetkel jne.
Ja veel kurvemad on lood siis, kui ema ei püüagi. Ja kurb on ka siis, kui vanem armastab teist last või lapsi küll, aga sinule ei jagu. Siis ei saa isegi psühhopaatsusega vabandada (psühhopaat on lihtsalt võimetu midagi sellist tundma), oskab küll, aga lihtsalt ei armasta.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 15:36; 17.12 18:28; 18.12 10:58; 18.12 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sinu arvamus, et armastus oma laste vastu on kõige võimsam asi. Psühhopaadi arvates on selleks hoopis miski muu ja hoopis neil on sinust kahju. Ära võta asju oma mätta otsast.

Ma ei võtagi oma mätta otsast, lähtun nende enda kirjeldustest. Kui nad ütlevad, et ei tea, mis on armastus või eufooriline rõõm, siis nad on väga võimsatest tunnetest ilma jäänud. Seda võib kinnitada igaüks, kes neid tundeid tunneb. Ükskõikust on iga inimene tundnud, nii et on küll, millega võrrelda.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 00:34; 18.12 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See müüt on küll ammu kadunud ja kummutatud, et “paljunege paljunege, lapsed on eluõied”. Minul, mu väga paljudel tuttavatel sh naised, kel fertiilne iga suht koht läbi, ei ole lapsi. Ehk et pean seda normaalsuseks. Igalühel ikka oma pea otsas otsustamiseks.
Ei lähe need loosungid enam kellelegi peale.
Need kalgid vanemad on suisa õpikunäited, kes EI oleks tohtinud lapsi saada.
Kõik taandub muidugi rasestumisvastastele vahenditele, see on selge. Kahju ühiskonnast, kus inimesel (eelkõige naisel) puudus elementaarne enesemääramisõigus.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.12 09:52; 18.12 11:05; 18.12 11:30; 18.12 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul, mu väga paljudel tuttavatel sh naised, kel fertiilne iga suht koht läbi, ei ole lapsi.Need kalgid vanemad on suisa õpikunäited, kes EI oleks tohtinud lapsi saada.

Miks sa siin teemas kommenteerid, kui sul tegelikult pole olukorraga mingit seost? Kui sa oled psühhopaat, siis muidugi oli ainuõige valik lapsi mitte saada 🙂 Või on sinu lastetus just sinu kalkidest vanematest tingitud? Sel juhul mõistan.

Muide, see aju mandeltuuma (amygdala) aktiivsus võib ollagi päris füsioloogiline põhjus, miks sellised inimesed (kes tugevaid tundeid ei oma ega mõista) on olemas. Mandeltuumal on võtmeosa emotsioonide, hirmu jms tekkimises, see reageerib stiimulile juba millisekunditega enne kui asi üldse ajukoorde jõuab ja seal midagi liikuma hakkab. See on nn roomaja aju osa, üks vanemaid ajustuktuure.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 15:36; 17.12 18:28; 18.12 10:58; 18.12 11:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.