Esileht Pereelu ja suhted Vanemad musitavad lapsi huultele

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Vanemad musitavad lapsi huultele

Postitas:

Tere, kõik lapsevanemad.

Olen Kroonika reporter Vahur ning avaldasin meie portaalis eile sellise loo –

https://kroonika.delfi.ee/91484530/jalgpallilegend-david-beckhami-suudlus-oma-9-aastase-tutrega-tekitas-diskussiooni-kas-lapsi-voib-huultele-suudelda

Nüüd ma tahaks teha sellele järge ja lisada sinna ka siinsete lapsevanemate mõtteid.

Kas teie arvates on okei, kui lapsevanemad teevad lapsele suule musi?

Kas sugu mängib rolli (isa tütrele, ema pojale)?

Mis vanuses see peaks lõppema?

Kas teie ka nii kiindumist laste vastu üles näitate?

Suur tänu kõigile, kes saavad aidata.

Lugupeetud Kroonika reporter Vahur, kuidas see kellegi teise arvata, heaks kiita või hukka mõista on, mida teeb mingi täiesti võõras pere? Kiindumust saab näidata väga erinevat moodi, kui kellelegi ei tehta haiget ega põhjustata ebamugavust, siis pole see naabritädide ega perekooli kägude ega kroonika asi oma arvamusega peale lennata.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie arvates on okei, kui lapsevanemad teevad lapsele suule musi? Ei ole kunagi oma lapsi suule musitanud. Ei ole ka näinud tädide, onude, õdede, vendade perel sellist käitumist.

Kui kellegi väikelaps tuleb teda musitama – olgu. Kui vanem musitab last suule – tundub võõrastav.

Kas sugu mängib rolli (isa tütrele, ema pojale)? ei ole vahet.

Mis vanuses see peaks lõppema? 2-3aastane võib tõesti tulla suu pruntis musi sooviga. Kui juhtide see musi suust kõrvale, siis ei tekkigi suule musitamise kommet, mida hiljem lõpetada.

Kas teie ka nii kiindumist laste vastu üles näitate? Kiindumust saab näidata ilma suudlemata (täpsustan järgnevate kommentaaride tõttu – suule musitamata). Musid mujale, kallid, paid, süles olemine, kaisus olemine, koostegutsemine, lapse tegemiste vastu huvi tundmine…

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 20:06; 31.10 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiindumust saab näidata ilma suudlemata. Musid mujale, kallid, paid, süles olemine, kaisus olemine, ko

No sinul ongi suudlus ja musi ühte patta pandud, need on täiesti erinevad asjad.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 07:36; 30.10 06:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad nii ei teinud ja mina oma last ka suule ei musita.

Minu jaoks on see veider, aga samas ei arva, et kõik, kes nii teevad kohe mingid perverdid on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks last, üks armastab musitada, teisega kallistame.
See musi on põgus puudutus huultega näopiirkonda, sattugu siis põse või suu peale.

Minu jaoks tundub hoopis lapsega musi võrdsustamine täiskasvanute suudluse või muu seksuaalse tegevusega perversne. Ei tea, mis nende peas toimub, kelle jaoks need tegevused seonduvad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajakirjanikule tegelikult tahaks ka ühe keelelise paranduse soovitada. Eesti keeles ei ole selle nimi mintte “suudlus” vaid “musi”. Inglise keeles tõesti sageli vahet ei tehta. Nii, et artikkel on tegelikult vigadega, kuigi saan aru et viga on mitte halvast keeletajust tulenev (loodan ühe ajakirjaniku puhul seda) vaid  meelega tehtud, et saaks provotseerida. Laps ja isa (ema) ei suudle vaid teevad musi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 09:12; 30.10 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Kroonika reporter Vahur ning avaldasin meie portaalis eile sellise loo –

Milleks erutuda ja lugusid tootma hakata, kui mingi briti pisut unustatud jallgpallur uuesti pildile pääsemiseks oma pedofiilseid fotosid kuhugi üles riputab?

See isegi võiks olla normaalne, kui nad seda koduseinte vahel teeks ja kõik osapooled sellega rahul on.
Aga seda avalikult poes tehes ja neid pilte instasse maailmale vahtimiseks riputamine siiski kahjuks ON LIPUTAMINE ja suur soov, et keegi temast räägiks.

Victorial on ilmselt mingi robot lastud teha, mis iga päev kõik uudised läbi kammib ja kui avastab, et sõna “beckham” on kasutatud alla mingi teatud X korra/päevas, siis annab koheselt alarmi.
Mispeale David saab käsu, et kle, tee nüüd midagi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen seda kuidagi sujuvalt hakanud noorima pojaga tegema, vist tema algatusel. Mitte mingeid tatiseid musisid, vaid kuivad kokkusurutud huuled korraks kokku. Poiss on praegu 6 ja ei tundu, et ta veel lõpetada plaanib???? Issiga neil seda kommet pole, musitavad harvem ja põsele, ja tüdrukuid ka pole, nii et muus osas ei oska kommenteerida.

Tõenäoliselt su laps lihtsalt kopeerib seda, mida näeb vanemaid tegemas. Siis ongi vanema asi selgitada, et see on kahe täiskasvanu vaheline teema, kes on omavahel paar. Ema ja isa. Lastega musitatakse teistmoodi. Ega laps aru saa, et midagi selles valesti on.

Aga mina ju ka ei leia, et selles midagi valesti on. Sina leiad. Lapsega musitangi teistmoodi, mitte nii, nagu mehega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 19:29; 28.10 20:54; 30.10 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi ei musita oma lapsi suule. Vaatan imelikult neid, kes seda teevad, aga ütlema ei lähe, pole minu asi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ei pea imelikuks, vaatamata sellele, et minu lapsepõlves lapsi ei musitatud üldse.  Ok ka hiljem, kui lapsed on suured, näiteks sünnipäeva puhul. Iga pere enda tunnetus. Nõukaaegsetest klippidest olen näinud, et see oli  täiskasvanute misiganes õnnitlemistel päris levinud tava just suule musi anda, mitte põski kokku lüüa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiindumust saab näidata ilma suudlemata. Musid mujale, kallid, paid, süles olemine, kaisus olemine, ko

No sinul ongi suudlus ja musi ühte patta pandud, need on täiesti erinevad asjad.

Suudlus oli lühem kirjutada kui suule musitamine.

Siin väidetakse, et musi on ainult huultega puudutamine. Aga meil pole käemusi, vaid käesuudlus, mis vahel isegi ei puuduta kätt.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 20:06; 31.10 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea imelikuks, vaatamata sellele, et minu lapsepõlves lapsi ei musitatud üldse. Ok ka hiljem, kui lapsed on suured, näiteks sünnipäeva puhul. Iga pere enda tunnetus. Nõukaaegsetest klippidest olen näinud, et see oli täiskasvanute misiganes õnnitlemistel päris levinud tava just suule musi anda, mitte põski kokku lüüa.

Teemat välja küll, aga tõesti nii nõukaajal saime küll telekas näha kuidas riigi  kõrged parteijuhid lennujaamas suule musitasid.  Suudeldi ka teiste sots.riikide juhte, tuntum on  Honeckeri ja Brežnevi suudlus

http://www.google.com/search?q=bre%C5%BEnevi+suudlus&sxsrf=ALeKk02ewhjAhelTTAgeXTk27nco_jMywQ:1604133662099&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiFu-fIt97sAhUJlIsKHagjBq8Q_AUoAXoECAQQAw&biw=1536&bih=754

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 19:23; 29.10 07:40; 31.10 10:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Vanemad musitavad lapsi huultele