Esileht Pereelu ja suhted Veidrad ja alatud viisid töötajast vabanemiseks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Veidrad ja alatud viisid töötajast vabanemiseks

Postitas:
Kägu

Olen tutvusringkonnas ikka kuulnud igast veidraid ja isegi alatuid viise, kuidas töötajast, kes mingil põhjusel tööandjale enam ei sobi, vabanetakse, aga need lood on kõik aset leidnud pigem tundmatutes väikeettevõtetes. Seega ei osanud uneski näha, et ühes mainekas Eesti suurettevõttes selliselt asju aetakse. 

Asusin tööle ühte Eesti tuntud suurettevõttesse  keskastmejuhina. Olin siis nö. juhtkonna ja lihttööliste vahelüli. Ei läinud kaua aega kui sain aru, et lihttööliste töötingimused on seal pehmelt öeldes julmad. Töökeskkond oli tervistkahjustav ja rikuti ka räigelt töö- ja puhkeajaseadust. Võtsin juhatusega teema üles ja tegin ka ettepanekuid kuidas töötingimusi paremaks muuta, mis on lihtsasti teostatavad, kuid vajavad ettevõtte poolset rahalist investeeringut. Vastati stiilis, et pole eelarves raha ja kogu-aeg on nii hakkama saadud, keegi pole kaevanud jne, lõpuks  lubati, et vaatavad asja üle. Mõni aeg edasi tegin omavoliliselt ühe väikese lükke, mis rahalist investeeringut ega midagi ei nõudnud, aga tegi lihttöötajate elu natukenegi paremaks. Kui juhatus sellest teada sai, sain pähe, et sellised asjad tuleks nendega enne ikkagi kooskõlastada. 

Paar päeva hiljem avastasin, et ettevõte on pannud üles töökuulutuse, kus otsib minu ametinimetusega töötajat. Kui selle kohta uurisin, vastati mulle, et “mäletad, me rääkisime, et meil on laienemisplaanid linna x, sinna otsimegi” Ütlesin, et töökuulutuses on asukohaks ju sama linn kus hetkel oleme. Öeldi, et see on ekslikult niimodi sattunud ja kohe parandatakse ära. Öeldi veel, et minu tööga ollakse rahul ja, et ma ei pea muretsema. Veidi imelik tundus see kõik, eriti kuna kui minule neid laienemisplaane räägiti, siis oli jutt, et paari aasta pärast alles, aga mõtlesin, et ju siis asjad hakkasid kiiremini liikuma. Olenemata isegi sellest tagantjärele mõeldes ilmselge red flagina olevast asukohafopaast, ega ka tõigast, et ma polnud töölepingut allkirjastanud (TÖR-i võeti kohe arvele, aga töölepingutega tegelev inimene pidi parasjagu puhkusel olema ja pidi tehtama hiljem tagasiulatuvalt) ei tulnud ma kordagi selle peale, et tegelikult otsitakse uut inimest minu asemele. Seda enam, et juhatusest oli ka üks minu Facebooki sõbralistis ja ma avastasingi selle töökuulutuse nii, et ta jagas seda oma seinal. Kusjuures peale seda asukohafopaad kadus kuulutus tema Facebookist kohe, aga CV keskusesse jäi alles. Hiljem selgus, et too inimene oli lihtsalt oma privaatsussätteid niimodi muutnud, et mina seda ei näeks. 

Pärast kolme nädalat töötamist teatati mulle, et otsustavad siiski jätkata teise inimesega kuna tal on mõned oskused rohkem kui mul (oskusteks ühe keele oskus, mis pold sellel ametikohal otseselt vajalik ja paar ettevõttesisest programmi, mille kasutamise olin ma selle kolme nädalaga, mis ma seal töötasin, ammu selgeks saanud) ja seetõttu on ta ettevõttele parem valik. Mulle pakuti alternatiivina asuda tööle paar astet madalamale ametikohale. Naersin näkku, et tehku mulle lõpparve ära ja lõpetame selle tsirkuse ja lähme rahulikult laiali. Lõpparve tuli, aga töötasu oli tunduvalt väiksem kui kokku olime leppinud. Vastati, et mul oli katseaeg ja, et me pole lepingut allkirjastanud ja teoreetiliselt võiksid nad mulle miinimumi ka maksta selle perioodi eest, aga, et nad tulevad siiski mulle vastu ja maksavad rohkem. Tuletasin neile meelde, et antud palganumbri leppisime me kokku just katseajaks ja lisasin ka lause, et kui mulle seda vahet välja ei maksta, siis informeerin tööinspektsiooni nende töötingimustest. Peale seda oli tund hiljem mulle vahe kinni makstud. 

Eks ma sain ju isegi aru, et neil pold huvi probleemidega tegeleda ja seetõttu tundsid end minust ohustatuna ja otsustasid siis minust kuidagi vabaneda, aga ei tahtnud seda teha enne kui uus inimene leitud on. Kuid siiski ei osanud oodata, et tuntud ja maineka suurettevõtte, millest on kuulnud iga eestimaalane, juhatus vilistab niimodi seadustele ja kulutab oma energiat selle asemel, et probleemidega tegeleda, hoopis sellisele tsirkusele. 

Kindlasti liigub siin veel inimesi, kes on analoogsetes situatsioonides olnud ja oleks huvitav lugeda. 

+15
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi kirjandusvõistlus on siin nüüd avatud või? Mingid pikad kopeeritud tekstid, mis on ilmselged väljamõeldised.

+14
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi kirjandusvõistlus on siin nüüd avatud või? Mingid pikad kopeeritud tekstid, mis on ilmselged väljamõeldised.

TA siin. Kopeeritud jah, kirjutasin telefonis “Notes” äppi valmis teksti ja kopeerisin siis siia. Ei oleks viitsinud hakata pikka juttu uuesti kirjutama juhuks kui perekool oleks vahepeal kinni kiilunud, saates hoopis mingi errori visanud või teema poolikult üles läinud. Need asjad on viimasel ajal perekoolis üsna sagedased.

+15
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ega ka tõigast, et ma polnud töölepingut allkirjastanud

? Miks ometi? Ei tohiks ju päevagi töötada ilma lepinguta. Sel juhul oled tõesti haavatav igasugusele jamale.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ju ammu teada, et uus tulija olgu vait ja tehku nii nagu enne tehtud. Ei kannata ükski vanem olija, et uus kohe mingeid uuendusi nõudma hakkab. See jätab ju vanematest töötajatest ja ülemustest lolli mulje.

Jutt on alati hea, kui tööle võetakse, et kui näed midagi mida annab parendada, anna teada. Aga kui teada annad, siis oled mõttetu ninatark, kes tuleb vanasid õpetama. Parem on olla vait ja töötada nii  pool aastat enne kui midagi soovitama hakkad.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ida-Virumaal elad, eks, ja mees on vägivaldne?

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen tutvusringkonnas ikka kuulnud igast veidraid ja isegi alatuid viise, kuidas töötajast, kes mingil põhjusel tööandjale enam ei sobi, vabanetakse, aga need lood on kõik aset leidnud pigem tundmatutes väikeettevõtetes. Seega ei osanud uneski näha, et ühes mainekas Eesti suurettevõttes selliselt asju aetakse.

Asusin tööle ühte Eesti tuntud suurettevõttesse keskastmejuhina. Olin siis nö. juhtkonna ja lihttööliste vahelüli. Ei läinud kaua aega kui sain aru, et lihttööliste töötingimused on seal pehmelt öeldes julmad. Töökeskkond oli tervistkahjustav ja rikuti ka räigelt töö- ja puhkeajaseadust. Võtsin juhatusega teema üles ja tegin ka ettepanekuid kuidas töötingimusi paremaks muuta, mis on lihtsasti teostatavad, kuid vajavad ettevõtte poolset rahalist investeeringut. Vastati stiilis, et pole eelarves raha ja kogu-aeg on nii hakkama saadud, keegi pole kaevanud jne, lõpuks lubati, et vaatavad asja üle. Mõni aeg edasi tegin omavoliliselt ühe väikese lükke, mis rahalist investeeringut ega midagi ei nõudnud, aga tegi lihttöötajate elu natukenegi paremaks. Kui juhatus sellest teada sai, sain pähe, et sellised asjad tuleks nendega enne ikkagi kooskõlastada.

<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-nonexxxclearxxxblock –>

Paar päeva hiljem avastasin, et ettevõte on pannud üles töökuulutuse, kus otsib minu ametinimetusega töötajat. Kui selle kohta uurisin, vastati mulle, et “mäletad, me rääkisime, et meil on laienemisplaanid linna x, sinna otsimegi” Ütlesin, et töökuulutuses on asukohaks ju sama linn kus hetkel oleme. Öeldi, et see on ekslikult niimodi sattunud ja kohe parandatakse ära. Öeldi veel, et minu tööga ollakse rahul ja, et ma ei pea muretsema. Veidi imelik tundus see kõik, eriti kuna kui minule neid laienemisplaane räägiti, siis oli jutt, et paari aasta pärast alles, aga mõtlesin, et ju siis asjad hakkasid kiiremini liikuma. Olenemata isegi sellest tagantjärele mõeldes ilmselge red flagina olevast asukohafopaast, ega ka tõigast, et ma polnud töölepingut allkirjastanud (TÖR-i võeti kohe arvele, aga töölepingutega tegelev inimene pidi parasjagu puhkusel olema ja pidi tehtama hiljem tagasiulatuvalt) ei tulnud ma kordagi selle peale, et tegelikult otsitakse uut inimest minu asemele. Seda enam, et juhatusest oli ka üks minu Facebooki sõbralistis ja ma avastasingi selle töökuulutuse nii, et ta jagas seda oma seinal. Kusjuures peale seda asukohafopaad kadus kuulutus tema Facebookist kohe, aga CV keskusesse jäi alles. Hiljem selgus, et too inimene oli lihtsalt oma privaatsussätteid niimodi muutnud, et mina seda ei näeks.

<!– ezoic_video_placeholder-under_second_paragraph-288×162-999997-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_second_paragraph-288×162-999997-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_second_paragraph-240×135-999997-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_second_paragraph-240×135-999997-nonexxxclearxxxblock –>

Pärast kolme nädalat töötamist teatati mulle, et otsustavad siiski jätkata teise inimesega kuna tal on mõned oskused rohkem kui mul (oskusteks ühe keele oskus, mis pold sellel ametikohal otseselt vajalik ja paar ettevõttesisest programmi, mille kasutamise olin ma selle kolme nädalaga, mis ma seal töötasin, ammu selgeks saanud) ja seetõttu on ta ettevõttele parem valik. Mulle pakuti alternatiivina asuda tööle paar astet madalamale ametikohale. Naersin näkku, et tehku mulle lõpparve ära ja lõpetame selle tsirkuse ja lähme rahulikult laiali. Lõpparve tuli, aga töötasu oli tunduvalt väiksem kui kokku olime leppinud. Vastati, et mul oli katseaeg ja, et me pole lepingut allkirjastanud ja teoreetiliselt võiksid nad mulle miinimumi ka maksta selle perioodi eest, aga, et nad tulevad siiski mulle vastu ja maksavad rohkem. Tuletasin neile meelde, et antud palganumbri leppisime me kokku just katseajaks ja lisasin ka lause, et kui mulle seda vahet välja ei maksta, siis informeerin tööinspektsiooni nende töötingimustest. Peale seda oli tund hiljem mulle vahe kinni makstud.

Eks ma sain ju isegi aru, et neil pold huvi probleemidega tegeleda ja seetõttu tundsid end minust ohustatuna ja otsustasid siis minust kuidagi vabaneda, aga ei tahtnud seda teha enne kui uus inimene leitud on. Kuid siiski ei osanud oodata, et tuntud ja maineka suurettevõtte, millest on kuulnud iga eestimaalane, juhatus vilistab niimodi seadustele ja kulutab oma energiat selle asemel, et probleemidega tegeleda, hoopis sellisele tsirkusele.

<!– ezoic_video_placeholder-mid_content-288×162-999996-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-mid_content-288×162-999996-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-mid_content-240×135-999996-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-mid_content-240×135-999996-nonexxxclearxxxblock –>

Kindlasti liigub siin veel inimesi, kes on analoogsetes situatsioonides olnud ja oleks huvitav lugeda.

No kui sa ikka juhatusest üle astud, siis mida ootad?

Võiksid vähemalt siis töötajate huvides asja kaugemalw viua.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Lõuna-Ameerika südames, virgaste tänavate ja sensuaalsete ööde keskel, hargneb lahti lugu ettevõtlikkusest ja isiklikust reetmisest, mis on täis melodramaatilist pinget ja ülepingutatud draamat.

Marisol García, särtsakas ja ambitsioonikas naine tagasihoidliku taustaga, oli kerkinud kõrgustesse ning oli saanud oluliseks figuuriks mainekas rahvusvahelises korporatsioonis, mis asus elava suurlinna südames. Ta oli tegevjuht, kes oli ühenduslüli korporatiivse eliidi ja pühendunud töötajaskonna vahel.

Kuid glamuurse korporatsiooni pealispinna all varjas ennast sünge loom. Marisol avastas varsti, et ettevõtte edu tuli kõrge hinnaga selle töötajatele. Töötingimused olid ohtlikud, tööseadusi rikuti julmalt ning töötajate tervist ohverdati kasumimarginaalide nimel.

Otsustanud selle ebaõigluse parandada, viis Marisol oma kaebused juhatuse ette. Ta tegi mõistlikke ettepanekuid olukorra parandamiseks, kuid talle vastati üksnes ükskõiksuse ja uduste lubadustega olukord üle vaadata. Marisol ei lasknud end heidutada ning tegi salajasi pingutusi, et leevendada töötajate kannatusi, teenides sellega juhatuse viha.

Kesk kaost avastas Marisol vapustava tõe. Ettevõte oli avaldanud töökuulutuse temaga samale ametikohale, väites, et see on vajalik laienemiseks. Kummalisel kombel oli märgitud asukohaks just see linn, kus ettevõte juba tegutses. Marisolis tekkisid kahtlused, kuid ta jätkas optimistlikult, usaldades kahepalgelise juhatuse kinnitusi.

Pinged saavutasid haripunkti, kui Marisoli asendaja, väljastpoolt tulnud kahtlase taustaga isik, saabus tööle, väites endal olevat ületamatud oskused. See tekitas ülepaisutatult tundelise vastasseisu. Marisol ei lasknud reetmisel end murda ning nõudis õiglust ja läbipaistvust. Juhatust tabas tema järjekindluse tõttu paanika ning nad kasutasid alatuid taktikaid.

Draama kulminatsioon toimus, kui Marisol, otsustav ja uhke, astus vastamisi juhatusega viimases pingutuses. Juhatusel õnnestus talle pakkuda vaid alandavat ametikohta, kuid Marisoli tuline süda ei kustunud. Viimase meelekindluse hetkel nõudis ta oma lahkumishüvitist ja ähvardas ettevõtte väärkäitumise avalikustada.

Draama lõppvaatus oli südantlõhestav. Marisol, vastupidavuse ja õigluse sümbol, sai oma tahtmise, kuid mitte ilma reetmise kibeda maiguta. Melodraama kulmineerus sügavmõttelise stseeniga – üksik figuur seisis pead püsti hoides kaose keskel, samas kui linna neoontuled temaga vaikivalt solidaarselt vilkusid.

Marisoli lugu kajas läbi võimukoridoride ja linna tänavate, olles tõestus julgusest korporatiivse kuritarvituse vastu. Tema lugu sai legendiks – hoiatus jutustus neile, kes julgevad väljakutseid esitada Lõuna-Ameerika korporatiivses džunglis.

+22
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

😀

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pold

2x üks sõna väga valesti kirjutatud. See sõna on polnud. Arusaadav ka miks keskastmejuhiks ei sobi. Täiesti elementaarsed sõnad valesti kirjutatud.

+14
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pold

2x üks sõna väga valesti kirjutatud. See sõna on polnud. Arusaadav ka miks keskastmejuhiks ei sobi. Täiesti elementaarsed sõnad valesti kirjutatud.

Tüüpiline üleharitud ninatark. Mart Laar ütles pidevalt “präägu”, aga näe, sobis peaministriks küll.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pold

2x üks sõna väga valesti kirjutatud. See sõna on polnud. Arusaadav ka miks keskastmejuhiks ei sobi. Täiesti elementaarsed sõnad valesti kirjutatud.

Tüüpiline üleharitud ninatark. Mart Laar ütles pidevalt “präägu”, aga näe, sobis peaministriks küll.

Üks asi on kuidas välja hääldatakse, aga teine on kirjapilt. Ma usun, et Laar oskas sõna “praegu” veatult kirjutada.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks sa siis ei pöördu  tööinspektsiooni? Sinu võimalus nende inimeste heaks siiski midagi teha. Või pöördu kuhugi ajakirjandusse, kellele see oleks magus pirukas järada.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mõista, mille üle sa pahandad? Sul oli katseaeg. Kui inimene ei sobi, siis temaga ei jätkata, väga lihtne.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pold

2x üks sõna väga valesti kirjutatud. See sõna on polnud. Arusaadav ka miks keskastmejuhiks ei sobi. Täiesti elementaarsed sõnad valesti kirjutatud.

Tüüpiline üleharitud ninatark. Mart Laar ütles pidevalt “präägu”, aga näe, sobis peaministriks küll.

Üks asi on kuidas välja hääldatakse, aga teine on kirjapilt. Ma usun, et Laar oskas sõna “praegu” veatult kirjutada.

Ära pane tähele see on perekooli hüsteeriline “viluloog”, kelle elu eesmärk on kõik perekooli kirjavead ära parandada. Kõige tüütum tädike siin.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mõista, mille üle sa pahandad? Sul oli katseaeg. Kui inimene ei sobi, siis temaga ei jätkata, väga lihtne.

Egas ta kurdagi enda pärast, vaid lihtsate inimeste viletsate töötingimuste üle. Nagu näha siis neid üle laipade lendavaid beibesid meil siin perekooliski, kellel puudub igasugune empaatia.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Egas ta kurdagi enda pärast, vaid lihtsate inimeste viletsate töötingimuste üle. Nagu näha siis neid üle laipade lendavaid beibesid meil siin perekooliski, kellel puudub igasugune empaatia.

Tohoh. Mina lugesin pealkirjast küll muu probleemi välja.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei tea kedagi, kes oleks sellises olukorras olnud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige rohkem paneb mind teemas mõtlema see, et kuidas küll keegi viitsib telefonis nii pikka teksti toksida … kõige ebaloogilisem ja jaburam koht siin teemas.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See “pold” häirib hirmsasti silma.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugu kirjanikke on siia viimasel ajal siginenud jah.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osade kommenteerijate arust ongi vist normaalne, et tuntud suurfirma juht mõtleb probleemi tõstatanud töötajale sellise vale välja selmet, et oma tehase vms töölistele normaalne töökeskkond tagada..

Teemasse ka: kümmekond aastat tagasi töötasin ühes jaekaubandusketis ülikooli kõrvalt kassiirina. Seal oli suuri probleeme tööjõuga ja juhataja suhtumisega. Normaalne oli, et töötas üks kassa ja järjekord pidevalt poe teise otsa. Kliendid sõimasid 10x päevas, et miks rohkem kassiire pole. Samal ajal see üks ja ainuke kassiir ei saanud tihti pausilegi, sest õhtusel ajal oligi poes vaid 2 töötajat, seesama kassiir ja vahetuse vanem, kes teenindas valmistoiduletis. Juhataja arust oleks tulnud end kiiremini liigutada ja siis poleks järjekordi jne. Lisaks kui oligi mitu kassat avatud, siis kassiiri selja taga polnud mitte midagi, mis tähendas, et tagumise kassa  kliendid sõitsid pidevalt käruga selga. Kassaaparaat oli aeglane, ühes kassas ei töötanud kassalint ja kassiir pidi siis klientide kaupa käega tõmbama. Seda ei parandatud selle pea kolme kuu jooksul, mil seal olin, kordagi ära. Ühel hetkel võtsin kätte ja saatsin meili peakontorisse kus kirjeldasin olukorda antud kaupluses mh paludes anonüümsust. Vastus tuli väga kena ja viisakas, kus tänati mind probleemidele tähelepanu juhtimast, lubati antud kauplus fookusesse võtta ja kinnitati, et minu isik avalikuks ei tule. Ca nädal hiljem oli väidetavalt kontorisse minu peale laekunud klientide poolt mitu kaebust, kus ma pidavalt käituma klientidega ebaviisakalt. Kui palusin võimalust tutvuda nende saadetud kaebustega, siis seda ei võimaldatud põhjendades, et kaebajaid ei lubata kontori poolt avalikustada. Peale seda anti mulle valge paber ja öeldi, et ma ei sobi neile, ei läbi katseaega ja, et kõige lihtsam on kui ma ise avalduse kirjutaksin tänase kuupäevaga.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osade kommenteerijate arust ongi vist normaalne, et tuntud suurfirma juht mõtleb probleemi tõstatanud töötajale sellise vale välja selmet, et oma tehase vms töölistele normaalne töökeskkond tagada..

Teemasse ka: kümmekond aastat tagasi töötasin ühes jaekaubandusketis ülikooli kõrvalt kassiirina. Seal oli suuri probleeme tööjõuga ja juhataja suhtumisega. Normaalne oli, et töötas üks kassa ja järjekord pidevalt poe teise otsa. Kliendid sõimasid 10x päevas, et miks rohkem kassiire pole. Samal ajal see üks ja ainuke kassiir ei saanud tihti pausilegi, sest õhtusel ajal oligi poes vaid 2 töötajat, seesama kassiir ja vahetuse vanem, kes teenindas valmistoiduletis. Juhataja arust oleks tulnud end kiiremini liigutada ja siis poleks järjekordi jne. Lisaks kui oligi mitu kassat avatud, siis kassiiri selja taga polnud mitte midagi, mis tähendas, et tagumise kassa kliendid sõitsid pidevalt käruga selga. Kassaaparaat oli aeglane, ühes kassas ei töötanud kassalint ja kassiir pidi siis klientide kaupa käega tõmbama. Seda ei parandatud selle pea kolme kuu jooksul, mil seal olin, kordagi ära. Ühel hetkel võtsin kätte ja saatsin meili peakontorisse kus kirjeldasin olukorda antud kaupluses mh paludes anonüümsust. Vastus tuli väga kena ja viisakas, kus tänati mind probleemidele tähelepanu juhtimast, lubati antud kauplus fookusesse võtta ja kinnitati, et minu isik avalikuks ei tule. Ca nädal hiljem oli väidetavalt kontorisse minu peale laekunud klientide poolt mitu kaebust, kus ma pidavalt käituma klientidega ebaviisakalt. Kui palusin võimalust tutvuda nende saadetud kaebustega, siis seda ei võimaldatud põhjendades, et kaebajaid ei lubata kontori poolt avalikustada. Peale seda anti mulle valge paber ja öeldi, et ma ei sobi neile, ei läbi katseaega ja, et kõige lihtsam on kui ma ise avalduse kirjutaksin tänase kuupäevaga.

Oo, see väärib uut Ladina-Ameerika melodraamat.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast kolme nädalat töötamist teatati mulle, et otsustavad siiski jätkata teise inimesega kuna tal on mõned oskused rohkem kui mul (oskusteks ühe keele oskus, mis pold sellel ametikohal otseselt vajalik ja paar ettevõttesisest programmi, mille kasutamise olin ma selle kolme nädalaga, mis ma seal töötasin, ammu selgeks saanud) ja seetõttu on ta ettevõttele parem valik. Mulle pakuti alternatiivina asuda tööle paar astet madalamale ametikohale. Naersin näkku, et tehku mulle lõpparve ära ja lõpetame selle tsirkuse ja lähme rahulikult laiali.

Eks ma sain ju isegi aru, et neil pold huvi probleemidega tegeleda ja seetõttu tundsid end minust ohustatuna ja otsustasid siis minust kuidagi vabaneda, aga ei tahtnud seda teha enne kui uus inimene leitud on.

Sa töötasid seal asutuses 3 nädalat ja selle ajaga jõudsid nad nii aru saada, et sa neid ohustad, üles panna uue töökuulutuse kui ka  leida uue inimese, kes ühtlasi sai ka koheselt tööle asuda. Ja väidetavalt on tegu suure maineka ettevõtte keskastmejuhi ametikohaga. Ei tundu just väga usutav.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osade kommenteerijate arust ongi vist normaalne, et tuntud suurfirma juht mõtleb probleemi tõstatanud töötajale sellise vale välja selmet, et oma tehase vms töölistele normaalne töökeskkond tagada..

Teemasse ka: kümmekond aastat tagasi töötasin ühes jaekaubandusketis ülikooli kõrvalt kassiirina. Seal oli suuri probleeme tööjõuga ja juhataja suhtumisega. Normaalne oli, et töötas üks kassa ja järjekord pidevalt poe teise otsa. Kliendid sõimasid 10x päevas, et miks rohkem kassiire pole. Samal ajal see üks ja ainuke kassiir ei saanud tihti pausilegi, sest õhtusel ajal oligi poes vaid 2 töötajat, seesama kassiir ja vahetuse vanem, kes teenindas valmistoiduletis. Juhataja arust oleks tulnud end kiiremini liigutada ja siis poleks järjekordi jne. Lisaks kui oligi mitu kassat avatud, siis kassiiri selja taga polnud mitte midagi, mis tähendas, et tagumise kassa kliendid sõitsid pidevalt käruga selga. Kassaaparaat oli aeglane, ühes kassas ei töötanud kassalint ja kassiir pidi siis klientide kaupa käega tõmbama. Seda ei parandatud selle pea kolme kuu jooksul, mil seal olin, kordagi ära. Ühel hetkel võtsin kätte ja saatsin meili peakontorisse kus kirjeldasin olukorda antud kaupluses mh paludes anonüümsust. Vastus tuli väga kena ja viisakas, kus tänati mind probleemidele tähelepanu juhtimast, lubati antud kauplus fookusesse võtta ja kinnitati, et minu isik avalikuks ei tule. Ca nädal hiljem oli väidetavalt kontorisse minu peale laekunud klientide poolt mitu kaebust, kus ma pidavalt käituma klientidega ebaviisakalt. Kui palusin võimalust tutvuda nende saadetud kaebustega, siis seda ei võimaldatud põhjendades, et kaebajaid ei lubata kontori poolt avalikustada. Peale seda anti mulle valge paber ja öeldi, et ma ei sobi neile, ei läbi katseaega ja, et kõige lihtsam on kui ma ise avalduse kirjutaksin tänase kuupäevaga.

Džiisös, küll ikka mõni jaksab kirjutada.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast kolme nädalat töötamist teatati mulle, et otsustavad siiski jätkata teise inimesega kuna tal on mõned oskused rohkem kui mul (oskusteks ühe keele oskus, mis pold sellel ametikohal otseselt vajalik ja paar ettevõttesisest programmi, mille kasutamise olin ma selle kolme nädalaga, mis ma seal töötasin, ammu selgeks saanud) ja seetõttu on ta ettevõttele parem valik. Mulle pakuti alternatiivina asuda tööle paar astet madalamale ametikohale. Naersin näkku, et tehku mulle lõpparve ära ja lõpetame selle tsirkuse ja lähme rahulikult laiali.

Eks ma sain ju isegi aru, et neil pold huvi probleemidega tegeleda ja seetõttu tundsid end minust ohustatuna ja otsustasid siis minust kuidagi vabaneda, aga ei tahtnud seda teha enne kui uus inimene leitud on.

Sa töötasid seal asutuses 3 nädalat ja selle ajaga jõudsid nad nii aru saada, et sa neid ohustad, üles panna uue töökuulutuse kui ka leida uue inimese, kes ühtlasi sai ka koheselt tööle asuda. Ja väidetavalt on tegu suure maineka ettevõtte keskastmejuhi ametikohaga. Ei tundu just väga usutav.

Ja kui kaua siis sinu arvates töökuulutuse ülespanek ja probleemide lahendamist nõudva töötaja puhul mõistmine, et ta hakkab ilmselt ka edaspidi probleemide lahendamist nõudma, aega võtab?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemasse ka: kümmekond aastat tagasi …

Kuule, vaheta stiili, see praegune tüütab.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui kaua siis sinu arvates töökuulutuse ülespanek ja probleemide lahendamist nõudva töötaja puhul mõistmine, et ta hakkab ilmselt ka edaspidi probleemide lahendamist nõudma, aega võtab?

Alustuseks tehakse ju kandidaatidega intervjuud. Kui said tööle, siis järelikult ei paistnud kuidagi problemaatiline ja ebakompetentne.  Siis algul on ilmselgelt töötajal sisseelamis ja õppimisaeg. Väljastpoolt tulev inimene peab end konkreetse ettevõtte spetsiifikaga kurssi viima. Selleks, et paari päevaga oleks selge uue töötaja sobimatus, peab see uus töötaja ikka väga suure käki kohe kokku keerama.
Ja uue töökuulutuse ülespanek ei võta loomulikult kaua aega. Aga suurtes ettevõtetes need asjad päris nii ka ei käi, et täidetakse ametikoht ära ja siis paar päeva hiljem hakatakse samale kohale jälle inimest otsima. Ning intervjuud võtavad aega. Ja kui inimene vahetab töökohta, siis läheb kuu aega enne kui ta vanast kohast tulema saab. Kui see inimene kohe vaba oli, siis miks ta eelmisel korral juba ei kandideerinud kui seal ettevõttes need asjad nii kiiresti käivad?

Ja kõige olulisem on see, et selleks et sinust lahti saada polnud neil üldse vaja uut inimest otsima hakata. Sa ei läbinud katseaega ja kõik.
Ilmselt sind lastigi kolme nädala pärast lahti. Ja vabalt võidi otsida sinna kohale veel inimesi. Aga see ei olnud päris kindlasti keskastmejuhi koht. Olid lihttööline, ei saanud oma tööga hakkama ja ettevõttel polnud sind vaja.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kandideerisin kunagi tööle ja kutsuti tegema proovipäeva, aga proovipäeva ju olemas ei olegi. Seega siis mind vist ikkagi ei kutsutudki tööle.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kandideerisin kunagi tööle ja kutsuti tegema proovipäeva, aga proovipäeva ju olemas ei olegi. Seega siis mind vist ikkagi ei kutsutudki tööle.

Igaüks võib nimetada seda päeva, kuidas soovib. Sa tahaksid tööle minna ilma sisu teadmata?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Veidrad ja alatud viisid töötajast vabanemiseks