Esileht Pereelu ja suhted Vend on lohakas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )

Teema: Vend on lohakas

Postitas:
Kägu

Tere

Küsin nõu. Kas ise olen ” Halb õde ” või siis teen ikka õigesti.

Olen oma elu peal. Abielus . Kahe lapse ema. Mul on noorem alaealine vend kes elab teises Eesti otsas. Saab kohe 14. Vaheaegadel käib mu vend minu juures. Püüan talle vaheldust anda kodusele elule kuna ta elab mu emaga maal ja eks see kodune elu seal annab soovida. ( alkohol, vana maja kus peab tihti kütma, pesemisvõinalust pole jne ) Ema käib küll tööl kuid vabad päevad enamasti käivad pidude saatel.

( Ärge rääkige lastekaitsest. Lastekaitse on juba teadlik ja midagi ei tehta )

Mure siis selles, et mu vend on nii lohakas. Jätab kõik asjad laokile. Kommipaberid, tühjad pakendid, nuusatud taskurätikud. Voodi on segamini. Lina maas. Padjad põrandal. Prillaud uriiniga koos. Pesemas käib siis kui ütlen et võiks minna. Ma lihtsalt olen väsinud pidevalt tema järgi koristamast.  Kahju on mul ja samas ka piinlik et talle neid asju ütlema pean. Kui ütlen siis korjab ära.  Aga see kuni järgmise korrani. Seda prilllaua ülestõstmist olen rääkinud talle aastaid. No ei kuula.

Käib pesemas ära ja juba kohe ta lõhnab halvasti. Terve tuba haiseb kus ta on. Niii et ma ei saa aru kas ta ei oska pesta ennast normaalselt või milles asi. Proovisin emaga rääkida nendest asjadest. Ema vastus on selline igakord : ” Saada ta siis koju, miks võtad teda sinna kui kõik häirib ” Ja ta on harjunud üksi elama ja endaga vaid arvestama. ” Ühesõnaga ei saa ma emaga sellest rääkida. Saan kohe sõimata . Mäletan kui ise 13 olin ja külla läksime.  Olin nii tagasihoidlik. Ikka vaatasin mis minust maha jääb. Aga mu vennal täiesti savi. Aeleb diivani peal nii et keegi istuda ei saa. Täiesti ükskõik . Kombeid nagu üldse ei ole. Mul oma mehe ees nii piinlik. Mees ütleb et kui ise kutsun siis kantseldan ka ja pean ütlema ja noomima kui vaja. Saan sellest aru. Aga no paha on öelda.

Mis Teie sellest arvate ? Kas peaksin laskma tõesti käituda nii nagu oma kodus käitub ? Et oma lastelt nõuan puhtust ja tema siis võib teha mis tahab ? Ei ole ju nii.. Igas kodus omad reeglid.

Ja samas ei saa ma oma emast aru. Räägin temaga sellest ja iga kord ütleb ta midagi mulle vastu. Mitte kordagi ei ütle et ta poeg midagi valesti teeb.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Küsin nõu. Kas ise olen ” Halb õde ” või siis teen ikka õigesti.

Olen oma elu peal. Abielus . Kahe lapse ema. Mul on noorem alaealine vend kes elab teises Eesti otsas. Saab kohe 14. Vaheaegadel käib mu vend minu juures. Püüan talle vaheldust anda kodusele elule kuna ta elab mu emaga maal ja eks see kodune elu seal annab soovida. ( alkohol, vana maja kus peab tihti kütma, pesemisvõinalust pole jne ) Ema käib küll tööl kuid vabad päevad enamasti käivad pidude saatel.

( Ärge rääkige lastekaitsest. Lastekaitse on juba teadlik ja midagi ei tehta )

Mure siis selles, et mu vend on nii lohakas. Jätab kõik asjad laokile. Kommipaberid, tühjad pakendid, nuusatud taskurätikud. Voodi on segamini. Lina maas. Padjad põrandal. Prillaud uriiniga koos. Pesemas käib siis kui ütlen et võiks minna. Ma lihtsalt olen väsinud pidevalt tema järgi koristamast. Kahju on mul ja samas ka piinlik et talle neid asju ütlema pean. Kui ütlen siis korjab ära. Aga see kuni järgmise korrani. Seda prilllaua ülestõstmist olen rääkinud talle aastaid. No ei kuula.

Käib pesemas ära ja juba kohe ta lõhnab halvasti. Terve tuba haiseb kus ta on. Niii et ma ei saa aru kas ta ei oska pesta ennast normaalselt või milles asi. Proovisin emaga rääkida nendest asjadest. Ema vastus on selline igakord : ” Saada ta siis koju, miks võtad teda sinna kui kõik häirib ” Ja ta on harjunud üksi elama ja endaga vaid arvestama. ” Ühesõnaga ei saa ma emaga sellest rääkida. Saan kohe sõimata . Mäletan kui ise 13 olin ja külla läksime. Olin nii tagasihoidlik. Ikka vaatasin mis minust maha jääb. Aga mu vennal täiesti savi. Aeleb diivani peal nii et keegi istuda ei saa. Täiesti ükskõik . Kombeid nagu üldse ei ole. Mul oma mehe ees nii piinlik. Mees ütleb et kui ise kutsun siis kantseldan ka ja pean ütlema ja noomima kui vaja. Saan sellest aru. Aga no paha on öelda.

Mis Teie sellest arvate ? Kas peaksin laskma tõesti käituda nii nagu oma kodus käitub ? Et oma lastelt nõuan puhtust ja tema siis võib teha mis tahab ? Ei ole ju nii.. Igas kodus omad reeglid.

Ja samas ei saa ma oma emast aru. Räägin temaga sellest ja iga kord ütleb ta midagi mulle vastu. Mitte kordagi ei ütle et ta poeg midagi valesti teeb.

Olen teemaalgataja.

Jätsin mainimata, et te valesti aru ei saaks.

Vend on mulle väga kallis. Ta on koolis tubli. Ainult viied. Kutsun teda alati siia kuna käime kinos, seiklusparkides, väljas söömas ja teeme muid põnevaid asju. Kodus ta on ainult telefonis või arvutis. Kuna ema temaga kuskil ei käi siis püüan ise pakkuda talle natukenegi põnevust. Aga lihtsalt olen kohutavalt väsinud rääkimast talle iga aasta ühte ja sama juttu.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga no paha on öelda.

Huvitav miks? Mul on 14 aastane poeg, ta on ka lohakas. Ikka ütlen kogu aeg talle, et palun vii nõud öra, kommipaberid jne. Ega ei pea õiendama, ilusti võib ka öelda. Kui ema joob, mis sa temast siis ikka ootad.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga tal polegi olnud võimalust korralikuks õppida, ja teismeliste higi haisebki, osta talle higipulk nt. Ja eks korrata ja õpetada, korrata ja õpetada… kunagi tänab sind (mõttes vähemalt, ja tema tulevane naine 🙂 ), et kombeid õpetasid.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ta on puberteetik, neile peabki korrutama kõiki asju nagu rikkiläinud plaat. Täna õiendab vastu, aga kuskile alateadvusesse jääb ikka sisse. Kui endale pruudi leiab, ehk siis hakkab ka korralikumaks, siis on nagu mingi stiimul, et vähem haiseda ja tuba korras hoida.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvamus on, et kuna ta on sinu lähisugulane ja tuleb sinu koju, siis on sinul täielik õigus temaga tegeleda, teda vajadusel ka õpetada. Võõra lapse puhul võib tekkida hirm ja piinlikkusmoment, ei tea ju, kuidas lapse pere reageerib – aga tema on sinu vend ju! On väga vale anda signaal, et perelapsed peavad korralikud olema, aga oma lapseealine vend võib sinu kodus lagastada palju soovib. Tulevikus võivad su lapsed sind selles süüdistama hakata, et miks sa oma väikevennale rohkem lubasid kui neile.

Soovitan harjutada endale sisse selline rahulik sõbralik, aga kindel hääletoon, millega talle probleeme mainid. Näiteks ütled talle: “Ole hea, vii need kommipaberid prügikasti.” Või viipad käega ta põrandal vedelevate riiete poole ja ütled: “Palun korja need kokku ja vii vannituppa, siis ma saan need ära pesta.”

Ja kui ta keeldub, siis pead mõtlema, mida ette võtta. Nt ütled, et sa ei saa teda täna kinno viia, kuna pead nüüd koristama. Igatahes miskit tasub välja mõelda. Sest oma vennaga suhteid katkestada te kumbki ilmselt ei soovi, ja pealegi harjub vend su pool käima ilmselt ka tulevikus. Aga tulevikus noorele täiskasvanud mehele öelda, et puhastagu prill-laud ära, on juba palju raskem kui 13-aastasele poisiklutile.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käse oma mehel temaga rääkida, nelja silma all. Meie peres on sellised ja sellised reeglid ja õige mees ei ole haisukoll. Mees on suurem autoriteet ja sina pääsed vastiku õiendaja süükoormast.

+4
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaline teismeline ju.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta on ju laps. Lapsi peabki kasvatama. Räägid ja suunad ja õpetad ning aastate jooksul jääb midagi külge ka.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käse oma mehel temaga rääkida, nelja silma all. Meie peres on sellised ja sellised reeglid ja õige mees ei ole haisukoll. Mees on suurem autoriteet ja sina pääsed vastiku õiendaja süükoormast.

Tundub, et sa laste kasvatamisest küll midagi ei tea. Ei ole mingil mehel vaja lapsele peale hüpata ja ühekordsest rääkimisest, et hakka nüüd korralikuks, ei ole küll mingit abi. Ja mingiks haisukolliks ei ole vaja sõimata ja õiendada pole ka vaja. Ilusti tuleb kogu aeg suunata, hommikuti öelda, et palun pese hambad, mine duši alla, anda puhtad riided, osta deodorant jne, jne. Kui midagi laiali jätab, siis sõbralikult ütled, et palun vii see ära, pane ära jne. Minul käib selline suunamine oma teismelisega iga päev. Ilma solvamata ja õiendamata.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oota, kuni su enda lapsed samas vanuses on ükskord :). Usu mind, see kui väiksed tupsud sul hetkel kuulavad sõna ja teevad asjad ära nii nagu sulle meeldib (ja kuidas täiskasvanute meelest ongi normaalne), siis teismeliseas muutub KÕIK. Ja haisevadki, toad ongi lagas, kõigest on suva, sest neil on ajus selline faas, et see kõik on nii ebaoluline ja ema/isa/ükskõik milline muu täiskasvanu on nii rumal…  Aga lohutuseks ütlen, et see periood läheb mingil hetkel üle. Seni tuleb käia järel ja korrutada nagu rikkiläinud plaat, samas suhteid hoides. Ära ole oma vennaga kuri, kui tal on kodus sellised olud, toeta teda ikka ja suuna sõbralikult. Poisid eriti pikka rääkimist ja põhjendamist vastu ei pea, aga paar lauset suunamiseks on neile täitsa jõukohane aru saada. Kui vend on koolis tubli, siis see on juba väärtus omaette ja küll muus osas ka aru pähe tuleb ja kombed muutuvad.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõu on sulle siin juba antud…lisan veel vaid, et alusta ruttu, enne kui rong päris läinud on (ammuilma oleksid võinud juba sellega tegelikult alustada). Tuleb rääkida, seletada, õpetada – rahulikult.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oehh, kui nõme aeg on see pubekaiga. Samasugused olid, aga paar aastat hiljem käivad hommikuti dušši all, deodoranditavad ja panevad lõhna peale, valivad riideid ning riidlevad minuga, miks söön ebatervislikult ja ei spordi. Jõusaalis käiakse 4-5x nädalas.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis Teie sellest arvate ? Kas peaksin laskma tõesti käituda nii nagu oma kodus käitub ? Et oma lastelt nõuan puhtust ja tema siis võib teha mis tahab ? Ei ole ju nii.. Igas kodus omad reeglid.

Ei pea, ikka kutsu korrale. Aga lohuta ennast sellega, et paljudel teismelistel, eriti poistel, aga vahel tüdrukutel ka, ongi selline faas – ollakse räpased, ei osata ennast pesta, jäetakse laga maha. Eriti veel, kui kodus teda ilmselt üldse korrale ei kutsuta, siis on see tema jaoks täiesti võõras teema. Ja siis ongi nii, et sa peadki teda ema asemel kasvatama. See kasvatus on väga oluline asi, mida venna heaks teha. Tal on puberteet, temaga on praegu väga raske, aga see ei tähenda, et teda peaks kasvatamata jätma, see tähendab hoopis, et su kannatus pannakse ikka tõsiselt proovile.
Ühe võimalusena elab vend välja stressi, mis tal oma igapäevasest kodusest elust on tekkinud ilmselt juba paljude aastate jooksul. Kui ema teda kodus ei kasvata ega piira, pole seda kunagi teinud, siis on see tajutav emapoolse hooletussejätmisena. Kui ta sinu juures on lohakas, siis ilmselt seetõttu, et sinu kodu on talle turvatsoon ja seal ta nö laseb ennast vabaks.
Võid proovida lastepsühholoogi abi paluda, aga häda on selles ju, et sina venna eest ametlikult juriidiliselt ei vastuta. Võid lugeda teismeliste kasvatamise käsiraamatuid – see, et sina olid teismelisena pai ja tagasihoidlik, ei tähenda, et vend peaks samasugune olema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga lihtsalt olen kohutavalt väsinud rääkimast talle iga aasta ühte ja sama juttu.

Seda väsimust tunnevad kõik lapsevanemad ühel või teisel hetkel, aga kahjuks lapsevanema töö selline ongi – tulebki korrutada vajalikke asju nagu rikkis plaat. Hea, kui õnnestub selle juures ise rahulikuks jääda.
Ja kahjuks oled sa venna suhtes mõneti lapsevanema rollis. See ei peaks nii olema – aga on. Oma ema sa muuta ilmselt ei saa. Venda veel saab kasvatada.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled nii tore õde!
Ja ma loodan, et sinu vennast kasvab ka hea inimene tänu sellele, et sina pakud talle seda turvalist sadamat, mida iga kasvav laps vajab.

Mina mõistan küll, et teismelisele on natuke piinlik neid nii elementaarseid asju aina korrata, aga võin sama vana poja emana väita, et neile peabki aina meelde tuletama enese järelt koristamist ja ka täiesti korralikes mittealkohoolikute peredes käib asi sarnaselt – no et juustuhais on ülepea ja duši all käimist tuleb meelde tuletada jne. Püüa võtta rahulikult ja pigem huumoriga, see võtabki jube palju aega, aga lõpuks mõikab!

Pesemist, võimalik, tulebki talle õpetada: nt osta uus svamm ja mingi mõnus dušigeel ja öeldagi, et hõõrugu kogu keha korralikult üle. Samuti ei pruugi ta osata juukseid pesta, arvab, et veega üle laskmisest piisab – selle võiks ka samm-sammult üle korrata. Ma ei tea, kuidas sinu olukord lapsena oli, aga võidki ju öelda, et kuna sa ise samuti pidid seda alles suurena õppima, kuidas õigesti pesta, siis õpetad talle ka: et kõik kehaosad tuleb korralikult üle hõõruda ja seejärel loputada jne.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaline teismeline ju.<br /><br />

<br /><br />

Kindlasti mitte.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesemise puhul aitab see, kui käia ujumas- siis peab ennast enne basseini puhtaks küürima või meil käidi meelsasti saunas.
Näägutamine ei aita, vaid järjekindlus ja selgitamine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga no paha on öelda.

On küll oma lastele ka paha öelda. Muudkui ütlen, aga ega see meie vahelisele suhtele kasuks tule. Kuidas öelda teismelisele nii et ta ei solvuks ega ärrituks. Nii et ta arvaks et ta on ikka ok, mitte et lõpuks näeb ta seda et temaga kogu aeg vaid õiendatakse? Hea on kui ta seda hinge ei võtaks ja korjaks oma paberid, tassid, riided jne kokku sama emotsioonitult kui ta laiali jätab. Aga kui ta lisab sinna oma emotsiooni, mis on peale ütlemisi end ka lõpuks mahategev enda suhtes? Kui palju ma olen püüdnud suunata, premeerida, karistada ja korraldada et laps enda järel koristaks ära. 0 tulemust. Välja arvatud tülid mis sellest tekivad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesemise puhul aitab see, kui käia ujumas- siis peab ennast enne basseini puhtaks küürima või meil käidi meelsasti saunas. Näägutamine ei aita, vaid järjekindlus ja selgitamine

Väga tubli kui enne peseb. Paljud täiskasvanudki pesevad end põhiliselt pärast basseini, et kloori nahalt maha saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga no paha on öelda.

On küll oma lastele ka paha öelda. Muudkui ütlen, aga ega see meie vahelisele suhtele kasuks tule. Kuidas öelda teismelisele nii et ta ei solvuks ega ärrituks. Nii et ta arvaks et ta on ikka ok, mitte et lõpuks näeb ta seda et temaga kogu aeg vaid õiendatakse? Hea on kui ta seda hinge ei võtaks ja korjaks oma paberid, tassid, riided jne kokku sama emotsioonitult kui ta laiali jätab. Aga kui ta lisab sinna oma emotsiooni, mis on peale ütlemisi end ka lõpuks mahategev enda suhtes? Kui palju ma olen püüdnud suunata, premeerida, karistada ja korraldada et laps enda järel koristaks ära. 0 tulemust. Välja arvatud tülid mis sellest tekivad.

Temast kasvab lohe, nagu teemaalgataja vennastki, see on juba kaasa sündinud, seal ei muuda miski. Säästa oma närve ja ära enam “suuna”. Näed ju, et ütlemisest ainult tülid tekivad. Millal sulle see kohale jõuab, et ta ongi selline, jääbki selliseks ja ei muutu? Inimene tahab olla nii, et enda järelt ei korista, mõni kohe sünnib oma iseloomuga – sul ja TA-l pole midagi sinna parata. See on fakt. Ja faktidele tuleb näkku vaadata, meeldib see meile, või mitte.

+2
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka peab ütlema jah. Eriti arvestades, et mõne aasta pärast läheb ta sõjaväkke ja seal öeldakse juba hoopis teise tooniga.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õiendatakse

Aga ei õiendagi “miks sa kogu aeg…” ja ” Jälle! Kas ma pole öelnud…!” jne, ei nääguta, ironiseeri, ei karju jne. Rahuliku autoriteetse vastuvaidlemist mittesalliva häälega teatad “Palun pane taldrik kohe masinasse/ riided mustapesukorvi” jnejne. Kui sina ei ärritu, siis on vähem kütet mässulisele teismelisele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Temast kasvab lohe, nagu teemaalgataja vennastki, see on juba kaasa sündinud, seal ei muuda miski. Säästa oma närve ja ära enam “suuna”. Näed ju, et ütlemisest ainult tülid tekivad. Millal sulle see kohale jõuab, et ta ongi selline, jääbki selliseks ja ei muutu? Inimene tahab olla nii, et enda järelt ei korista, mõni kohe sünnib oma iseloomuga – sul ja TA-l pole midagi sinna parata. See on fakt. Ja faktidele tuleb näkku vaadata, meeldib see meile, või mitte.

Jälle mingi loll troll annab nõu.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga no paha on öelda.

On küll oma lastele ka paha öelda. Muudkui ütlen, aga ega see meie vahelisele suhtele kasuks tule. Kuidas öelda teismelisele nii et ta ei solvuks ega ärrituks. Nii et ta arvaks et ta on ikka ok, mitte et lõpuks näeb ta seda et temaga kogu aeg vaid õiendatakse? Hea on kui ta seda hinge ei võtaks ja korjaks oma paberid, tassid, riided jne kokku sama emotsioonitult kui ta laiali jätab. Aga kui ta lisab sinna oma emotsiooni, mis on peale ütlemisi end ka lõpuks mahategev enda suhtes? Kui palju ma olen püüdnud suunata, premeerida, karistada ja korraldada et laps enda järel koristaks ära. 0 tulemust. Välja arvatud tülid mis sellest tekivad.

Temast kasvab lohe, nagu teemaalgataja vennastki, see on juba kaasa sündinud, seal ei muuda miski. Säästa oma närve ja ära enam “suuna”. Näed ju, et ütlemisest ainult tülid tekivad. Millal sulle see kohale jõuab, et ta ongi selline, jääbki selliseks ja ei muutu? Inimene tahab olla nii, et enda järelt ei korista, mõni kohe sünnib oma iseloomuga – sul ja TA-l pole midagi sinna parata. See on fakt. Ja faktidele tuleb näkku vaadata, meeldib see meile, või mitte.

Mjaa… Paneme koolid kinni, sest kes sündides kohe lugeda ja kirjutada ei oska, seda enam miski targemaks ei tee? Lõpetame potitreeningu, sest potil käimine peab iseenesest tulema? Tühistame seadused, sest kui inimene normaalselt ei käitu, siis ei aita miski? Samadel põhjustel saadame politsei laiali?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuni sa kedagi ei häiri, võibki olla nii nagu oled. Kui ema häirib lapse lohakus, peab laps koristama. Siis tekib tavaliselt üksi elamise periood. Võid korisatada või mitte korisatada seda kohta kus elad. Siis leitakse kaaslane. Ja jälle pead tegema nii nagu kaaslane õigeks peab. Võid leida kaaslase kes ka jätab kõik sassi enda järel. Ja nt korra kuus tehakse siia koristus koos. Harmoonia.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 10a poeg, kes on ka lohakas. Enda pesemisega probleeme pole aga kõik mis käest kukub, sinna ka jääb. Ometi ma olen pisikesest peale nagu haige uni nõudnud, et enda järgi peab koristama 🤷‍♀️ olen selle koha pealt üsna range ema.
Ma arvan, et see on tavaline teismeliste lohakus ja viitsimatus. Haisu koha pealt võivad hormoonid rolli mängida. Kuidas on lood riietega? Kui need ikka ka haisevad, siis enda pesemisest eriti kasu pole.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuni sa kedagi ei häiri, võibki olla nii nagu oled.

Lapsele peab ikkagi õpetama, kuidas on õige käituda. Saan aru, et kodus seda last keegi ei suuna ega kasvata, mis teeb ju lapsele karuteene. Last hakatakse narrima, kui ta on räpakas, pole hügieeniharjumusi, puhtaid riideid, ei oska lauakombeid jne. Et laps alati ei kuula, on siiski hoopis teine asi, kui ta isegi ei tea, kuidas oleks õige käitumine. Minu teismeline kodus on ka vahel lohakas, aga külas olles vms kõik kiidavad, et näe kui head kombed. See ei ole nii, et las inimene olla nagu tahab. Mingit pidevat näägutamist ei ole kasvatamiseks tarvis, sõbralikult saab samuti öelda, et kas sa palun teeksid seda või teist. Pesemisega on muidugi nii, et kui lapsele on väiksena kogu aeg öeldud, et hambaid on vaja pesta, iga päev tuleb duši all käia, siis teismelisena ta isegi ei tule enam selle peale, et seda mitte teha. Aga saan aru, et sellel lapsel pole kodus isegi pesemisvõimalusi olemas, kuidas tal saaks siis olla pesemisharjumus tekkinud. Õde vaatab praegu enda seisukohalt, et temal on raske, kui laps on lohakas, aga tegelikult on sellel lapsel ju tulevases elus veel palju raskem, kui ta isegi ei saa aru, miks teda tõrjutakse, külla ei oodata või miks teda narritakse. Kui õde vennast hoolib, siis kindlasti peaks talle häid kombeid õpetama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks küll narrimist peetakse üht pidi loomulikuks jätkuks sellises olukorras. Ja teisalt püütakse narrimist välja juurida ja et kedagi ei tohi narrida.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks küll narrimist peetakse üht pidi loomulikuks jätkuks sellises olukorras. Ja teisalt püütakse narrimist välja juurida ja et kedagi ei tohi narrida.

No kuule, kui laps haiseb ja keegi ütleb õpetajale, et ma ei taha ta kõrval istuda, ta haiseb, siis see pole otseselt narrimine, aga solvav siiski.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )


Esileht Pereelu ja suhted Vend on lohakas