Esileht Hobinurk Venemaalt toodavad koerad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Teema: Venemaalt toodavad koerad

Postitas:
Kägu

Jäi silma üks hoiukodus pakutav koer, pärit Venemaalt. Tahaks teda endale võtta, aga kas keegi oskab selgitada, miks tuuakse koeri meile kuskilt Venemaalt – Moskvast, Siberist? Kas siin on mõni oht, mida peaks teadma? Vaktsiinid on väidetavalt tehtud (kas siin on vaja midagi selget kontrollida?), pass olemas, kiip pandud. Ja mis on normaalne hind selliste koerte puhul? 250€ on ok? Ei ole tõukoer. Hinda küsitakse poolpaluvas stiilis, no et siis saame veel koeri tuua. Kas nii käibki, on see kõik tavapärane?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin omale just mõni nädal tagasi Venemaa koera. Otsisin kohalikku, aga ei tulnud seda õiget. Ja see peni võlus pildil mu ära.  Sain 4,5 kuu vanuse tita, ääretult sõbraliku, vaikse, rahuliku looma. Krants. Paberid on korras, koera tervis on korras. Veel viimasel päeval käis vahendaja temaga Tallinnas arstil, et välistada probleeme (kerge kõhulahtisus). Vahendaja oli igati armas inimene. Tuli meilgi juttu sellest, et miks Venemaalt? Aga kas abivajaval koeral on rahvust? Ta on ju vaid lihtsalt loom, kes ootab kodu ja oma inimest.

Ja see hind on ju normaalne mu meelest. Nii palju kui kohalikke koeri uurisin, ei oleks odavamalt saanud. Transport kusagilt kaugelt, dokumendid, kiip, vaktsiinid, meie puhul siinne arstilkäik ja ravim. Kaasa saime rihmad-traksid ja esmase toidukoti.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas abivajaval koeral on rahvust? Ta on ju vaid lihtsalt loom, kes ootab kodu ja oma inimest.

Koertest on muidugi kahju, aga nende vahendajate tegevust ei peaks toetama.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui koera peale kulunud rahasumma + transport maha arvestada, siis kui paljukest sealt üle jääb?  Mul on meeles, et kui ma tasu kohta küsisin, olid nad valmis vähendama või ka täiesti muidu selle koera andma, peaasi et loomal hea oleks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui koera peale kulunud rahasumma + transport maha arvestada, siis kui paljukest sealt üle jääb?  Mul on meeles, et kui ma tasu kohta küsisin, olid nad valmis vähendama või ka täiesti muidu selle koera andma, peaasi et loomal hea oleks.

Aga miks neid siia tassida, kui meil on endal abivajavaid koeri küll ja küll, kes pannakse magama, sest ei leia kodu.

+31
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks krantsi ostma? Meil on ju tasuta koerte varjupaigad koeri täis. Saaks aru, et veel tõupuhta looma.

+18
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vene kaupa ei tarbi aga koerad käivad küll?

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei oleks nõus ühegi Venemaad toetava tehinguga.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see pole mitte selle hullu lara äri? Loomulikult toetage sellist vene koertemaffiat, see pole mingi heategevus nagu te arvate.

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahendaja oli igati armas inimene. Tuli meilgi juttu sellest, et miks Venemaalt? Aga kas abivajaval koeral on rahvust? Ta on ju vaid lihtsalt loom, kes ootab kodu ja oma inimest.

Ja see hind on ju normaalne mu meelest. Nii palju kui kohalikke koeri uurisin, ei oleks odavamalt saanud. Transport kusagilt kaugelt, dokumendid, kiip, vaktsiinid, meie puhul siinne arstilkäik ja ravim. Kaasa saime rihmad-traksid ja esmase toidukoti.

Aga see on siiski selle vahendaja äri, mitte Venemaa koerte päästmise aktsioon.

Hinda küsitakse poolpaluvas stiilis, no et siis saame veel koeri tuua.

Ja nii see äri muudkui jätkub. Loomulikult räägib vahendaja väga ilusat päästmise- ja müügijuttu. Sellest ta ju elabki.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi tõesti usub, et see ei ole äriskeem, kui koera (mitte tõukoera) küsitakse 250 eurot? Ilmselgelt on keegi väga hea kullasoone leidnud… arvestage ka, kui palju on selle raha väärtus Venemaal …

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehhikost tuuakse USAsse koeri samamoodi ja aidatakse neile peresid leida nominaalse tasu eest. See on ikka päästeoperatsioon, sest Mehhiko on kodutuid koeri täis. Ma ei oska öelda midagi konkreetse juhtumi kohta, aga olen kindel, et ka Venemaal on palju kodutuid koeri.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei oska öelda midagi konkreetse juhtumi kohta, aga olen kindel, et ka Venemaal on palju kodutuid koeri.

Meil on neid ka või selliseid, kelle eest ei hoolitseta ja vajavad uut kodu, ei pea neid juurde siia vedama, kui enda omadegagi hakkama ei saa.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui selle 250.- sees on koera saatmine st. inimene, kes juhib autot, hoolitseb koera eest reisi ajal, toidab jne, siis üldiselt ongi koer varjupaigast kopikate eest kätte saadud.

Ise tõin just Ukrainast uue kutsika, on küll tõukoer ja ammu kasvatajaga kokku lepitud leping, aga toomiskulu oligi 270.- eurot.

Kahju on neist loomadest ja mul on hea meel, et paljud neist paasevad headesse kodudesse.

Toepoolest kuldsed sonad, mis keegi siin enne ütles – koeral pole rahvust.

Seetõttu hooligem. Ükskoik mis riigi koer on.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seetõttu hooligem. Ükskoik mis riigi koer on.

Sellepärast, et inimestel läheb süda haledaks, saavadki sellised ärikad tegutseda. Hoolida võiks meie enda kodututest ja halbades tingimustes elavatest koertest kõigepealt.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seetõttu hooligem. Ükskoik mis riigi koer on.

Sellepärast, et inimestel läheb süda haledaks, saavadki sellised ärikad tegutseda. Hoolida võiks meie enda kodututest ja halbades tingimustes elavatest koertest kõigepealt.

Mõni arvab endiselt, et vene koerad pole äri vaid heategevus. Ja selles ei saa ka kindel olla, et need koerad seal tegelikult kodutuna leitud on, võimalik, et on omanikelt varastatud hoopis.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui koera peale kulunud rahasumma + transport maha arvestada, siis kui paljukest sealt üle jääb? Mul on meeles, et kui ma tasu kohta küsisin, olid nad valmis vähendama või ka täiesti muidu selle koera andma, peaasi et loomal hea oleks.

Ja võtsid siis muidu või?

Las ma arvan – ei võtnud!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui selle 250.- sees on koera saatmine st. inimene, kes juhib autot, hoolitseb koera eest reisi ajal, toidab jne, siis üldiselt ongi koer varjupaigast kopikate eest kätte saadud.

Ise tõin just Ukrainast uue kutsika, on küll tõukoer ja ammu kasvatajaga kokku lepitud leping, aga toomiskulu oligi 270.- eurot.

Kahju on neist loomadest ja mul on hea meel, et paljud neist paasevad headesse kodudesse.

Toepoolest kuldsed sonad, mis keegi siin enne ütles – koeral pole rahvust.

Seetõttu hooligem. Ükskoik mis riigi koer on.

Kas päriselt keegi arvab, et keegi toob Venemaalt ükshaaval koeri? Halloo! Ilmselt tuuakse 20ne kaupa vms.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna tuuakse just selliseid loomi, kelletaoliste järele on nõudlust (väiksed ja nunnud või tõukoeralaadsed), siis võivad need olla pärit kutsikavabrikust või varastatud. Vabalt võib olla, et need koerad on üles kasvanud õõvastavamates tingimustes kui puurikanad, sest eesmärgiks on kasum, st tuleb kaup võimalikult odavalt toota ja võimalikult kallilt müüa. Aga kuni on nõudlus, on ka pakkumine.

Keegi siin ütles, et meie varjupaikadest saab koera tasuta. Ei saa päris tasuta.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis võivad need olla pärit kutsikavabrikust või varastatud. Vabalt võib olla, et need koerad on üles kasvanud õõvastavamates tingimustes kui puurikanad, sest eesmärgiks on kasum, st tuleb kaup võimalikult odavalt toota ja võimalikult kallilt müüa. Aga kuni on nõudlus, on ka pakkumine.

Vaevalt, et mingi suurem varastamiste aktsioon käimas on juba aastakümneid 🙂 Kust neid siis nii palju varastada saaks?
Koeri tuuakse venest müügiks ikka 20 aastat vähemalt, pidevalt on kõikvõimalikes portaalides pakkuda. Enamasti küll “tõukoeri”, aga väga palju ka krantsikesi odavalt (100-500 eurot).
Ei usu ka, et need kõik on milleritelt ostetud (millerid tahavad ikka rohkem kasu saada), pigem on kokkulepped varjupaikadega, ostetakse odavalt ära.
Ühtpidi on muidugi tore, kui inimene leiab endale sõbra kogu eluks (või vastupidi), aga jumala eest, see pole kunagi olnud vene koerte päästmise aktsioon. Puhas äri ja ainult kasumi nimel.
Muidugi räägivad müüjad/vahendajad juttu, mis ostjad pisardama ja heldima panevad, aga see ju ongi nende töö. Nii need kutsad müüdud saavadki ja raha laekub.
Sellest ärist on ka nii palju meedias kirjutatud, kas tõesti leidub veel naiivseid?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtpidi on muidugi tore, kui inimene leiab endale sõbra kogu eluks (või vastupidi), aga jumala eest, see pole kunagi olnud vene koerte päästmise aktsioon. Puhas äri ja ainult kasumi nimel.

Teemaalgataja olen. Kasum kasumiks, mina näiteks ei arvagi, et tegu on heategevusega, pigem oli mu küsimus, et kas on mingeid ohte, midagi, mida peaks jälgima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasum kasumiks, mina näiteks ei arvagi, et tegu on heategevusega, pigem oli mu küsimus, et kas on mingeid ohte, midagi, mida peaks jälgima?

See oht on, et koer on haige, kes neid ikka uurib või puurib ja tingimused, kus nad on kasvanud, pole ka head.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oht on, et koer on haige, kes neid ikka uurib või puurib ja tingimused, kus nad on kasvanud, pole ka head.

Kas pole varjupaigast võetud koeraga sama lugu? Iial ju ei tea, mida loterii toob.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud need Venemaa koerad on psüühiliselt väga traumeeritud, mõni on terve elu tänaval elanud ja põhimõtteliselt poolmetsik. Üksvahe pani pea iga kuu mõni neist plehku ja aeti mööda Tallinna tänavaid taga nagu metsloomi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas pole varjupaigast võetud koeraga sama lugu? Iial ju ei tea, mida loterii toob.

Varjupaikades on arstlik läbivaatus, lisaks vaadatakse, et närvikava oleks korras, koer ei oleks agressiivne ja hüsteeriline.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varjupaikades on arstlik läbivaatus, lisaks vaadatakse, et närvikava oleks korras, koer ei oleks agressiivne ja hüsteeriline.

Mingeid garantiisid ei anna sulle ükski varjupaik, eriti tervise osas. Pole neil nii palju raha, et korralikku läbivaatust teha, vb mingid elementaarsed proovid võetakse ja vaadatakse kõrvad, hambad, pärak ja nahk üle. Eks varjupaiku on erinevaid, mõni ju lausa valetab näkku.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingeid garantiisid ei anna sulle ükski varjupaik, eriti tervise osas. Pole neil nii palju raha, et korralikku läbivaatust teha, vb mingid elementaarsed proovid võetakse ja vaadatakse kõrvad, hambad, pärak ja nahk üle. Eks varjupaiku on erinevaid, mõni ju lausa valetab näkku.

Mingeid garantiisid muidugi keegi ei anna, aga suurem osa varjupaiku siiski ei valeta näkku, seal on head veterinaarid, kes hoolivad sellest, et kodudesse saaks terved koerad. Agressiivsus ja halb sotsiaalsus tuleb ju kohe välja. Mingi ärimees Venemaalt määrib sulle keda iganes pähe, teda ei huvita need koerad. Üks varjupaik muidugi ongi selle äriga seotud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu ei ostkaks ma Venemaalt ühtegi asja, kas mitte koera, sest see raha läheb venelastele. Jagati ka FB, kus otsiti kodusid Ukrainast toodud lemmikloomadele, kõik leidsin suht kiirelt kodud.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalsed ohud on olemas. Siinse leitud koeraga tegelevad siiski varjupaikade veterinaarid ja töötajad ning meil tõesti ei ole nii palju varjupaigakohti, et saaks neurootilisi ja käitumishäiretega loomi pidada – need pannakse pärast kohustuslikku omaniku ootamise aega magama. Venemaalt toodud potentsiaalsed tuluallikad olgu missugused tahes – valitakse sealt ju neid, kellel potentsiaal siin kodu leida ja seda eelkõige pildi järgi. Jajah, sellega tegeleb muidugi üks varjupaikadest, aga seda varjupaika ma täieõiguslikuks varjupaigaks ei pea ja neile ei laiene minu usaldus.

Need tõulaadsed ongi pärit kutsikavabrikutest – sealsed ülejäägid, nagu parim enne ületanud kaup, mis siis siia maha parseldatakse. Kutsikamillerdaja saab söötmist vajavast lisasuust lahti, siinsed vahendajad võtavad avasüli vastu. Ja sa ei kujuta ettegi kui palju probleeme võib tulla põlvkondade kaupa lähisuhtepaaritustest tulnud kutsikatega. Vähe sellest, et kõik tõuomased probleemid on välistamata ja uuringud tegemata, need võimenduvad iga põlvkonnaga enam ja enam ja enam… Ja kui loterii andis suht terved vanemad, siis see, et värsket verd peale ei tule, annab iga põlvkonnaga vähemalt kolmandiku võrra kehvema immuunsüsteemi. Ja usu mind, need millerdajad ei hangi endale kalli raha eest seda välist värsket verd vaid töötavad sellega, mis neil juba olemas on. Millest me siis räägime? Allergiad, autoimmuunhaigused, vähk…

250 eurot vene ruleti eest on väga palju maksta. Kui soovid riskida, siis vaata, et sul oleks igal ajahetkel mitu tuhat eurot arvel olemas selle jaoks, et seda kutsikat ravida. See ei ole odav lõbu.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtpidi on muidugi tore, kui inimene leiab endale sõbra kogu eluks (või vastupidi), aga jumala eest, see pole kunagi olnud vene koerte päästmise aktsioon. Puhas äri ja ainult kasumi nimel.

Teemaalgataja olen. Kasum kasumiks, mina näiteks ei arvagi, et tegu on heategevusega, pigem oli mu küsimus, et kas on mingeid ohte, midagi, mida peaks jälgima?

Jah, koera närvikava ja see selgub elu jooksul, mitte mõnel kohtumisel või vahendaja jutust. Võib olla geneetilist päritolu, elu jooksul tekkinud või mõlemad kokku, aga päris korras närvikavaga traumavaba koera sealt pole näinud ja seda olekski palju tahetud. Isegi korralikes kennelites juhtub vahel, et ema saab tiinuse ajal traumeeritud ja kutsikad on veidi kiiksuga, aga mõtle, mis elu need Venemaa tänava- või varjupaigakoerad elavad. Eestis juhtunud näited viimase paari aasta jooksul: võeti koer, puges sama päeva õhtul traksidest välja suurest hirmust jalutuskäigul (ei tea, mida kartis) ja otsiti mitu nädalat; sarnane juhtum kahe koeraga korraga, aga kauem otsiti, ei mäleta kas saadi kätte või jäidki kadunuks; sõbralikud koerad, kes on tühja koha pealt omanikke või pereliikmeid hammustanud ja pigem reegel kui erand on reaktiivsus st agressiivsus võõraste inimeste ja/või loomade suhtes, mis tähendab, et sellise koeraga tänaval jalutada rahulikult ja ilma häbita kunagi ei saa. Lisaks üksindusahistus, ressursside valvamine. Tegutsen koerte käitumisnõustajana ja pole veel näinud ühtki Venemaalt toodud koera, kellel poleks mitut probleemi korraga. Tööd jagub terveks koera elueaks, aga kui see meeltmööda on, siis on see rahuldustpakkuv hobi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )


Esileht Hobinurk Venemaalt toodavad koerad