Esileht Koroonaviirus COVID-19 Viimaste päevade noorte meeste surmad tekitavad kõhklusi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Viimaste päevade noorte meeste surmad tekitavad kõhklusi

Postitas:
Kägu

Ma ei ole teadlik, kas need inimesed olid vaktsineeritud, aga see ebamäärane teade “terviserikkest” nii noorte ja heas vormis meeste puhul tekitab minus ärevust. Olen hiljuti saanud tõhustusdoosi, aga selliste teadete valguses oma teismelistele lastele tõhustusdoosi teha enam ei julgekski.

+19
-22
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Milline noor mees surnud on?

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mistahes valguses pole vaja teismelisi selle haiguse vastu vaktsineerida, kui nad muidu terved on.

+19
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ei ole teadlik, kas need inimesed olid vaktsineeritud, aga see ebamäärane teade “terviserikkest” nii noorte ja heas vormis meeste puhul tekitab minus ärevust. Olen hiljuti saanud tõhustusdoosi, aga selliste teadete valguses oma teismelistele lastele tõhustusdoosi teha enam ei julgekski.

Esiteks alaealistele ei tehtagi tõhustusdoosi.

Teiseks ei tea sa midagi nende tervise ja vormi kohta. Ja vaktsineerituse.

Kolmandaks esines äkksurmi ka enne koroonat ja ka vägagi sportlikke mehi võib tabada terviserike.

+20
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga see ebamäärane teade “terviserikkest” nii noorte ja heas vormis meeste puhul tekitab minus ärevust.

Aga palun, lase oma ärevushäiret ravida?

+12
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

muusikute elu ….

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga see ebamäärane teade “terviserikkest” nii noorte ja heas vormis meeste puhul tekitab minus ärevust.

Aga palun, lase oma ärevushäiret ravida?

Ja mis põhjusel ei või inimene kahelda? Sina ei analüüsi kunagi midagi? Nii nagu sulle öeldakse, nii sa kohe teed ka?
Sa oleks olnud väga hea seltsimees omal ajal.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, ma olen sinuga ühel meelel. Äkksurmad nagu välk selgest taevast – ega see päris tavaline pole.

+17
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, enne veebruari algust võidi teha küll suure hooga tõhustusdoose, et pass edasi kehtiks.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teagi, kas pole nüüd tavaline – vb lihtsalt praegu pööratakse sellele rohkem tähelepanu? Selle vastu aitakski mingi statistika vaatamine – et kas on need numbrid kasvanud. Tarkpead muidugi ütlevad vaktsiini kaitseks selle peale, et see võib ju pika-covidi järelmõju ka olla…

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole teadlik, kas need inimesed olid vaktsineeritud, aga see ebamäärane teade “terviserikkest” nii noorte ja heas vormis meeste puhul tekitab minus ärevust.

Enamus on olnud vaktsineerimata või pooliku vaktsineeritusega.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised noored ja hea tervisega?

 

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ei saa elu päris võtta.  Kriisi keskel on jäänud paljud inimesed oma uuringutest, ravist ilma. On ikka suur vahe, kas 2 aastat on haige karvapüstitajalihas või mõni tõsisem elund.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milliste noorte meeste?

minule rohkem ei meenu https://kroonika.delfi.ee/artikkel/95823613/endine-ansambli-blind-manedzer-vihjas-urmas-voolpriidu-surma-pohjusele-koik-on-sokis

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suremiseks noored mehed. Aga muidu nimetatakse seda keskeaks. Kui räägitakse keskeakriisist, siis mõeldakse 45-55 vanust. Aga ehk veel nooremaid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suremiseks noored mehed. Aga muidu nimetatakse seda keskeaks. Kui räägitakse keskeakriisist, siis mõeldakse 45-55 vanust. Aga ehk veel nooremaid.

Keskeas meeste hulgas on südame- ja veresoonkonna haigustesse suremine täiesti tavaline.

Huvitv, et samas vanuses naiste kohta ei ütle keegi noor, ometi on naised palju tervemad ja pikema eluaega…

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina tean kahte juhust, kus noored heas vormis mehed läksid ebaõiglaselt vara äkksurmaga. Vanust oli ühel 41, teiselt 34 ja möödas sest umbes 20 aastat tagasi. Üks neist muideks samamoodi päästja ning surma hetkel olid teised päästjadki ümber, st elustamisoskusega abi kohe kõrvalt võtta.  Nii et vahel lihtsalt juhtub. Koroonavaktsiinidest ei teatud aastatuhande alguses veel midagi.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole teadlik, kas need inimesed olid vaktsineeritud, aga see ebamäärane teade “terviserikkest” nii noorte ja heas vormis meeste puhul tekitab minus ärevust. Olen hiljuti saanud tõhustusdoosi, aga selliste teadete valguses oma teismelistele lastele tõhustusdoosi teha enam ei julgekski.

keskmiselt sureb Eestis aastas keskmiselt 210 45 -50 aasta vanuses meest

Ükskõik mida sa ka ette ei võtaks ei suuda sinu tegevus seda numbrit ei suurendada ega vähendada. Aga et statistika koosneb inimestest siis mingil hetkel peab nende numbrite taga olema ka mõni inimene keda sa mingil viisil tunned. Et sind aidata annan sulle  eelmisest aastast 207 põhjust muretsemiseks

https://statistika.tai.ee/pxweb/et/Andmebaas/Andmebaas__01Rahvastik__04Surmad/SD21.px/table/tableViewLayout2/

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 35-aastane poeg suri infarktist põhjustatud äkksurma. Vaktsiinidest polnud siis veel keegi midagi kuulnud.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 35-aastane poeg suri infarktist põhjustatud äkksurma. Vaktsiinidest polnud siis veel keegi midagi kuulnud.

Enamik hetkel vaktsineerimiskavasse kuuluvaid vaktsiine arendati välja umbes sada aastat tagasi. Sinu vanus on küll muljetavaldav, kui sul rohkem kui sada aastat tagasi oli 35-aastane laps.

+5
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Enamik hetkel vaktsineerimiskavasse kuuluvaid vaktsiine arendati välja umbes sada aastat tagasi. Sinu vanus on küll muljetavaldav, kui sul rohkem kui sada aastat tagasi oli 35-aastane laps.

Väga mõttetu tähenärimine.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis põhjusel ei või inimene kahelda? Sina ei analüüsi kunagi midagi? Nii nagu sulle öeldakse, nii sa kohe teed ka?
Sa oleks olnud väga hea seltsimees omal ajal.

Sellised on väga head seltsimehed ka tänases olukorras. Meie valitsus selliseid seltsimehi just näha tahabki ja neid on päris palju.

+3
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu mees saab ka varsti 50. Hiljuti sai hüpertoonia diagnoosi, aga ravimeid võtta ei taha. On ka ülekaaluline. Pulsiga on mingi jama – see on 110-120 ka rahulolekus. Mingit trenni ei tee, ka jalutada ei viitsi (sõidabki 200m ka autoga). Ja spetsialisti (st kardioloogi) juurde ei taha minna – raiub kui rauda, et temal on kõik korras. Üldse ei imestaks kui minust varsti lesk saab 🙁

Minul on mingi pärilik südamedefekt (ka mul emal on, tema oli 50a kui selle diagnoosi sai. Minu esimene poeg surigi sellesse) – elan kaua jaksan. Südamestimulaator ei aita (mu vanaemale pandi, elas ainult 2 aastat selle abil), doonorsüdameid just lademetes ei vedele. Tulebki lihtsalt leppida sellega, et mingil hetkel jääb süda seisma.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonnas on 2 meest äkksurma surnud, üks 38-aastaselt, teine 32-aastaselt. Ühel olid juba varem probleemid südamega diagnoositud, teise pere isegi ei teadnud, et süda haige, lahkamisel selgus. See oli enne koroonapandeemiat ja koroonavaktsiine. Usun, et paljud teavad kedagi, kes on lahkunud liiga vara, surnud ootamatult, ja sel pole midagi pistmist koroonapandeemiaga.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 35-aastane poeg suri infarktist põhjustatud äkksurma. Vaktsiinidest polnud siis veel keegi midagi kuulnud.

Enamik hetkel vaktsineerimiskavasse kuuluvaid vaktsiine arendati välja umbes sada aastat tagasi. Sinu vanus on küll muljetavaldav, kui sul rohkem kui sada aastat tagasi oli 35-aastane laps.

Kuna tegemist on covidi alafoorumiga, siis loomulikult pidasin silmas koroonavaktsiini.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 35-aastane poeg suri infarktist põhjustatud äkksurma. Vaktsiinidest polnud siis veel keegi midagi kuulnud.

Enamik hetkel vaktsineerimiskavasse kuuluvaid vaktsiine arendati välja umbes sada aastat tagasi. Sinu vanus on küll muljetavaldav, kui sul rohkem kui sada aastat tagasi oli 35-aastane laps.

mis paneb sind arvama, et 100 ja enam aastat tagasi äkksurmasid ei esinenud?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees saab ka varsti 50. Hiljuti sai hüpertoonia diagnoosi, aga ravimeid võtta ei taha. On ka ülekaaluline.

kas hüpertoonia diagnoosiga on vererõhk pidevalt kõrge? või võib olla vahel kõrge ja vahel normis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees saab ka varsti 50. Hiljuti sai hüpertoonia diagnoosi, aga ravimeid võtta ei taha. On ka ülekaaluline.

kas hüpertoonia diagnoosiga on vererõhk pidevalt kõrge? või võib olla vahel kõrge ja vahel normis?

https://www.inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/hupertooniatobi/

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui natuke vaktsiinist kaugemale mõttega liikuda, siis leiab ju riskitegureid küll. Vanus, sugu, ühel juhul viidati omamoodi viimastele aastatele, Milling oli ilmselt palju öid valves Riigikogu-töö kõrvalt. Ca 40-55 meeste grupp on teatud mõttes üks hullemaid-keha hakkab juba suuremat hoolt tahtma, aga meestel endal on tunne, et võib samamoodi edasi lasta. Kuidas keegi-kes rabab tööd teha, arsti juurde ei taha hästi minna jne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui natuke vaktsiinist kaugemale mõttega liikuda, siis leiab ju riskitegureid küll. Vanus, sugu, ühel juhul viidati omamoodi viimastele aastatele, Milling oli ilmselt palju öid valves Riigikogu-töö kõrvalt. Ca 40-55 meeste grupp on teatud mõttes üks hullemaid-keha hakkab juba suuremat hoolt tahtma, aga meestel endal on tunne, et võib samamoodi edasi lasta. Kuidas keegi-kes rabab tööd teha, arsti juurde ei taha hästi minna jne.

Kas sama kehtib noorte tippvormis sportlaste kohta, kes viimase aasta jooksul langevad nagu kärbsed?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Viimaste päevade noorte meeste surmad tekitavad kõhklusi