Esileht Beebi ja mitmikud 1.5 kuuse beebi hüsteeriline röökimine

Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Teema: 1.5 kuuse beebi hüsteeriline röökimine

Postitas:
Kägu

Tore lugeda, et olid lapsega nii kannatlik ja samas oma soovides perearstiga järjekindel. See lugu kuidagi väga puudutab mind, olen ka oma lapsega kogenud neid gaasivalu-röökimisi, kuid temal gaasirohud aitasid ja üsna kiirelt saime sellest üle. Ja esmakordse emana ei oskagi alguses eristada tavalist nuttu ja gaasivalunuttu. Alles nüüd, kui gaasivalusid enam tavapäraselt ei ole, oskan aru saada, kui mingi kõhuhäda kimbutab.

ja teisalt: kui kergelt öeldakse “tited ongi sellised, harju ära”, kuigi tegelikult on lapsel päriselt häda. Interneti-kaudu ei saagi keegi teine last nö diagnoosida. Nii et mul on uhke tunne su üle, et enda kurnatusest ja kõikidest nõuandjatest hoolimata seisid enda eest ja nõudsid need uurigud välja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Aitäh viimasele Käole!????

Eks seda üleüldist rahutust ja karjumist tuleb ikka ette veel, aga vähemalt mitte söömisel. Nagu mainisin, sööb ta nüüd isukalt ja hästi vastupidiselt ennemale.

Selline tunne, et enne läks küll suisa suurem osa toidusegust raisku, aga mitte nüüd.

Eks teinekord on ta kindlasti kõvasti karjunud ka ntx üleväsimusest.

Kui varsti neuroloogile minek, saab arutada millised põhjused rahutuse osas veel kõne alla tulla võivad-no eks osa saab kindlasti veeretada ka noormehe temperamenditüübi arvele????

Nagu mainisin, siis enda vanuse kohta (nüüdseks 4,5k) on tal peahoid veel natu nõrgavõitu ja seetõttu vajalik jah neuroloogi konsultatsioon. Eks tema siis proovib välja uurida, millest see tingitud on ja kas piisab ainult füsioteraapiast. Äkki vaja teha veel ntx mrt, röntgen, kompuuter vms?

Ega muidu väike laps nagu väike laps ikka oma murede ja rõõmudega, aga lihtsalt nutab kindlasti rohkem, kui paljud teised temavanused ja tõesti oli mul vaja sellise nutu põhjus meie mõlema huvides välja otsida.

Suurem osa tuttavatest inimestest, kellele muret kurtsin, arvasid, et reageerin rohkemal/vähemal määral üle, aga siiski on mul hea meel, et endale kindlaks jäin ja need uuringud välja nõudsin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps oli ka äärmiselt virinja nõudlik kuni ta ise käputama hakkas ja edasi istuma ja kõndima. Sinnamaani ta oli koguaeg rahulolematu ja vajas lakkamatut tähelepanu, süllevõtmist, kiirustamist. Mingit sellist teemat üldse polnud, et paneks ta näiteks turva- või kiiktooli istuma või mängukaare alla, kohe oli virin lahti.

Õhtuti esimestel kuudel lihtsalt röökis hüsteeriliselt tundide kaupa..gaasirohud ei aidanud, ainult ballil kõigutamine rahustas mõnikord. Vankris magama jäi, aga kui kodust kaugemal juhtus ärkama, siis röökis lohutamatult, süllevõtmine ka ei aidanud. Nii ma talvisel ajal tormasin ise higistades ja närvis kodu poole kuna laps on end hingetumaks karjumas.

Autosõit, mis tavaliselt rahustab beebisid, oli meil õudusunenägu kuni ta ise toolis istuma hakkas ja aknast välja ulatus nägema. Seni me kaugemale kui arstile sõita ei julgenud, kuna laps nuttis näost siniseks ennast autos. 0 väljasõitu esimesed aasta aega.

B12 oli normis. Vastsündinust saati kommenteeris arst, et üliaktiivne beebi, nädalasena muudkui kiikas ja keeras pea sinna poole kus teised inimesed olid ja vahtis peaaegu kaela kangeks, mitte nagu tavaliselt kui nad näevad nii uduselt ja keskenduvad ainult lähemale, emale jne.

Magamine käis meil ka algul päeval iga 1.5 tunni järel kui saime aru, et sealt läheb üle väsimise piir ja hiljem võimatu magama saada. Eriti õhuti. Ööd olid rasked, iga paari tunni tagant üles kuni ma lihtsalt nõrkesin ja andsin öise magamapaneku isale üle. Ise sain sealt unehäired, mis kestavad juba 9a, igasugu psühhiaatritel käidud ja abi pole, aga see teine teema.

Edasi oli ka üliraktiivne väikelaps, mul oli kahtlusi ATH osas, aga õpetajad seda ei kinnitanud ei lasteaias ega koolis, lihtsalt tänaseks  aktiivne õpilane, keskendumisraskuseid ei ole, vb veidi uisapäisa ja lohakas ja jutupaunik, aga õpetaja üldiselt kiidab ja hinded ainult viied.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps oli ka äärmiselt virinja nõudlik kuni ta ise käputama hakkas ja edasi istuma ja kõndima. Sinnamaani ta oli koguaeg rahulolematu ja vajas lakkamatut tähelepanu, süllevõtmist, kiirustamist. Mingit sellist teemat üldse polnud, et paneks ta näiteks turva- või kiiktooli istuma või mängukaare alla, kohe oli virin lahti.

Õhtuti esimestel kuudel lihtsalt röökis hüsteeriliselt tundide kaupa..gaasirohud ei aidanud, ainult ballil kõigutamine rahustas mõnikord. Vankris magama jäi, aga kui kodust kaugemal juhtus ärkama, siis röökis lohutamatult, süllevõtmine ka ei aidanud. Nii ma talvisel ajal tormasin ise higistades ja närvis kodu poole kuna laps on end hingetumaks karjumas.

Autosõit, mis tavaliselt rahustab beebisid, oli meil õudusunenägu kuni ta ise toolis istuma hakkas ja aknast välja ulatus nägema. Seni me kaugemale kui arstile sõita ei julgenud, kuna laps nuttis näost siniseks ennast autos. 0 väljasõitu esimesed aasta aega.

B12 oli normis. Vastsündinust saati kommenteeris arst, et üliaktiivne beebi, nädalasena muudkui kiikas ja keeras pea sinna poole kus teised inimesed olid ja vahtis peaaegu kaela kangeks, mitte nagu tavaliselt kui nad näevad nii uduselt ja keskenduvad ainult lähemale, emale jne.

Magamine käis meil ka algul päeval iga 1.5 tunni järel kui saime aru, et sealt läheb üle väsimise piir ja hiljem võimatu magama saada. Eriti õhuti. Ööd olid rasked, iga paari tunni tagant üles kuni ma lihtsalt nõrkesin ja andsin öise magamapaneku isale üle. Ise sain sealt unehäired, mis kestavad juba 9a, igasugu psühhiaatritel käidud ja abi pole, aga see teine teema.

Edasi oli ka üliraktiivne väikelaps, mul oli kahtlusi ATH osas, aga õpetajad seda ei kinnitanud ei lasteaias ega koolis, lihtsalt tänaseks aktiivne õpilane, keskendumisraskuseid ei ole, vb veidi uisapäisa ja lohakas ja jutupaunik, aga õpetaja üldiselt kiidab ja hinded ainult viied.

Kiigutamist ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )


Esileht Beebi ja mitmikud 1.5 kuuse beebi hüsteeriline röökimine