Esileht Kodunurk Ahjuköögiviljad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: Ahjuköögiviljad

Postitas:
Kägu

Palun kirjeldage, kuidas te neid teete? Millega maitsestate?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt viskan küpsetuskotti kas brokkoli/lillkapsa, porgandid, bataadi, punapeedi, sibula/porru. Maitsestan soola/pipra, santa maria suitsupaprika/persillade maitseainega näiteks.  20-30 min 200c juures üldküpsetus reziimil.

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõikan kangid ja segan vähese õliga. Küpsetan ahjuplaadil, viimased minutid grilli all. Nt kaalikas meeldib mulle väga köömnetega. Porgandeid teen mee ja sinepi seguga, veidi musta pipart ka. Aga ka vürtsköömnete ja ingveriga on ok. Porgandid teen enamasti tervelt, ainult väga jämedad lõikan pikuti pooleks. Soola ka muidugi. Peedid küpsetan rosmariini või tüümianiga, panen veidi suhkrut ja balsamiäädikat ka õli hulka.  Köömnetega peet on ka minu maitse järgi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen teinud Jamie Oliveri kokaraamatu järgi, aga mitet päris üks-ühele. Olen pannud nii, et kartulid-porgandid, apteegitill, kirsstomatid, paprika. roosmariin, sool, pipar, valge vein. Või, oliiviõli.

Mõnikord kui mulle tuleb külla taimetoitlasi, siis teen seda (ilma võita, igaksjuhuks). Veini asemel saab kasutada laimimahla, apelsinimahla.

Siin üks video, sellesarnaselt olen teinud ja see on maitsenud kõigile, ka lihasööjad kiidavad: https://www.youtube.com/watch?v=5vt83q7CNZY

Ja kui ainult kartuleid teha, siis soovitan proovida samuti JO õpetuse järgi:

https://www.youtube.com/watch?v=Pvb1Pt_ZVbU

Samuti ma olen teinud küpsetuskotis, siis panen ka natuke valget veini juurde. ja võid.

Aga enamasti ma teen lihtsalt koos lihaga, lükkan korraga ahju kas sealiha või linnulihaga, vedeliku lisan hiljem (vesi kindlasti kuumana keedukannust peale). kõige lõpus olen lisanud ka vahukoort, oleneb, mis lihaga ja mida ma teen.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt viskan küpsetuskotti kas brokkoli/lillkapsa, porgandid, bataadi, punapeedi, sibula/porru. Maitsestan soola/pipra, santa maria suitsupaprika/persillade maitseainega näiteks. 20-30 min 200c juures üldküpsetus reziimil.

Sinu postituse teeb minu jaoks ebameeldivaks see, et sa toitu kotti “viskad”. Mismottes viskad toitu ühest kohast teise, kui toimetad?

+11
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt viskan küpsetuskotti kas brokkoli/lillkapsa, porgandid, bataadi, punapeedi, sibula/porru. Maitsestan soola/pipra, santa maria suitsupaprika/persillade maitseainega näiteks. 20-30 min 200c juures üldküpsetus reziimil.

Sinu postituse teeb minu jaoks ebameeldivaks see, et sa toitu kotti “viskad”. Mismottes viskad toitu ühest kohast teise, kui toimetad?

Jälle üks, kes keele mitmetähenduslikkusest ja piltlikest väljenditest aru ei saa.

+18
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiega nõme juba see, kuidas kodunurgas alailma keegi sellise sõnakasutuse teemaks võtab.  No mis siis sellest, et sulle “viskamine” ei meeldi? Neela alla ja ela edasi, ära siis ise kasuta seda sõna kiire liigutuse asemel. Prügi ikka tohib ära visata? Või peab seda ka kirjeldama kui oskuslikult kokku pakitud ja rahulikult prügikasti paigutatud jäädet, nagu see tegelikult ju käibki? Ehk sa ise viskad ka mõned vanad riided ja jalanõud minema?  Jube küll, kuhu need sellise “viskamise” käigus sattuda võivad, äkki naabri aeda?

 

 

+16
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk sa ise viskad ka mõned vanad riided ja jalanõud minema?  Jube küll, kuhu need sellise “viskamise” käigus sattuda võivad, äkki naabri aeda?

Ei, ta “paneb” või “asetab” minema mõned vanad riided ja jalanõud.

Kusjuures, mina sageli viskangi (mitte ülekantud, vaid otseses tähenduses) toitu. Viskan komponente supi sisse. Kui liha hakkab ahjus valmis saama, viskan peoga köögivilju ahjuplaadile. Jne.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu postituse teeb minu jaoks ebameeldivaks see, et sa toitu kotti “viskad”. Mismottes viskad toitu ühest kohast teise, kui toimetad?

Olen sama meelt. Ebameeldiv keekelasutus. Need juurviljade kottiviskajad (seda on füüsiliselt ikka suhteliselt võimatu teha) on needsamad, kes poodi lippavad ja riiulilt midagi kaasa haaravad. Homikuti tööle minnes haaravad nad tanklast kohvi ka. Ja oma kodus lippavad paljalt ringi.

Aa, ja veel see, et kui miski ei maitse, siis see lendab neil prügikasti.

+9
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu postituse teeb minu jaoks ebameeldivaks see, et sa toitu kotti “viskad”. Mismottes viskad toitu ühest kohast teise, kui toimetad?

Olen sama meelt. Ebameeldiv keekelasutus. Need juurviljade kottiviskajad (seda on füüsiliselt ikka suhteliselt võimatu teha) on needsamad, kes poodi lippavad ja riiulilt midagi kaasa haaravad. Homikuti tööle minnes haaravad nad tanklast kohvi ka. Ja oma kodus lippavad paljalt ringi.

Aa, ja veel see, et kui miski ei maitse, siis see lendab neil prügikasti.

Kas sa ise ei kasuta mitte kunagi mitte mingisuguseid keelekujundeid? Räägid ja kirjutad ainult lihtlausetega ja ikka nii, kuidas on “viisakas” öelda? Näiteks, asetad prügi prügikasti. Hommikul tööle minnes võtad tanklast kohvi. Lippamise asemel lähed poodi. Oma kodus käid paljalt ringi?

Jah, saab niimoodi ka, aga eks selline sõnakasutus on ka lihtne ja igav. Niimoodi vist räägivad ja kirjutavad pigem nõrga keeletajuga inimesed, kes ei mõista ülekantud tähendusi.

Ei lähe meelest, kui pereelu all kirjeldas keegi riidu oma mehega. Seal andis keegi soovituse, et istuge mehega maha ja rääkige asjad läbi. Ja seal keegi täiesti siiralt ei saanud aru, miks peab mehega maha istuma. Temale ei meeldi maas istuda.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need juurviljade kottiviskajad (seda on füüsiliselt ikka suhteliselt võimatu teha) on needsamad, kes poodi lippavad ja riiulilt midagi kaasa haaravad.

Aa, ja veel see, et kui miski ei maitse, siis see lendab neil prügikasti.

viskama – kiire liigutusega asetama

lendama – kiiresti (läbi õhu) liikuma

lippama

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin üks video, sellesarnaselt olen teinud ja see on maitsenud kõigile, ka lihasööjad kiidavad: https://www.youtube.com/watch?v=5vt83q7CNZY

Eh…. Ma vaatasin seda videot ja nüüd on mul ninas mõnus küpsemise  lõhn 😀 Keegi kodus midagi ei küpseta, niiet järelikult oli video koos lõhnaga.. Peab vist turule köögivilju ja maitsetaimi tooma suunduma.

PS. Vabandan ette, kui kedagi häirib,  et ma turule suundun, mitte ei kõnni sinna.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hommikul tööle minnes võtad tanklast kohvi.

Ma arvan, et see talle ei kõlba, sest ta ei varasta seda kohvi, vaid ikkagi ostab! 😀

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu postituse teeb minu jaoks ebameeldivaks see, et sa toitu kotti “viskad”. Mismottes viskad toitu ühest kohast teise, kui toimetad?

Olen sama meelt. Ebameeldiv keekelasutus. Need juurviljade kottiviskajad (seda on füüsiliselt ikka suhteliselt võimatu teha) on needsamad, kes poodi lippavad ja riiulilt midagi kaasa haaravad. Homikuti tööle minnes haaravad nad tanklast kohvi ka. Ja oma kodus lippavad paljalt ringi.

Aa, ja veel see, et kui miski ei maitse, siis see lendab neil prügikasti.

Täitsa opakas oled.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu postituse teeb minu jaoks ebameeldivaks see, et sa toitu kotti “viskad”. Mismottes viskad toitu ühest kohast teise, kui toimetad?

Olen sama meelt. Ebameeldiv keekelasutus. Need juurviljade kottiviskajad (seda on füüsiliselt ikka suhteliselt võimatu teha) on needsamad, kes poodi lippavad ja riiulilt midagi kaasa haaravad. Homikuti tööle minnes haaravad nad tanklast kohvi ka. Ja oma kodus lippavad paljalt ringi.

Aa, ja veel see, et kui miski ei maitse, siis see lendab neil prügikasti.

Sa vist ilukirjandust ei suudagi lugeda, loed üksnes teatmeteoseid.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu postituse teeb minu jaoks ebameeldivaks see, et sa toitu kotti “viskad”. Mismottes viskad toitu ühest kohast teise, kui toimetad?

Olen sama meelt. Ebameeldiv keekelasutus. Need juurviljade kottiviskajad (seda on füüsiliselt ikka suhteliselt võimatu teha) on needsamad, kes poodi lippavad ja riiulilt midagi kaasa haaravad. Homikuti tööle minnes haaravad nad tanklast kohvi ka. Ja oma kodus lippavad paljalt ringi.

Aa, ja veel see, et kui miski ei maitse, siis see lendab neil prügikasti.

Kui kohutavalt tüütu on see inimene, kes mitu korda aastas võtab sõna sel teemal. Vähese kujutlusvõimega, kui ta ei saa isegi sellest aru, kuidas on väimaik näiteks kurgipurki riiulilt haarata. Isegi haaratsid haaravad robotitel esemeid (mitte võtasid ei võta 🙂 🙂 )

Ma ei tea, kas sukasilmad võivad tal joosta (pigem ei). Kas võib tema kuuldes öelda, et heidan magama (heidad? nagu kettaheites?) või et Anne lendas Pariisi (lendas? kohe ise lendas? ehk ikka sisenes õhusõidukisse, mis transportis ta Pariisi). Mütsi ta ei pane pähe, ta paneb pea mütsi. Ta ei näe und (sest seda ei saa näha), ta ajus toimuvad magamise ajal mitmesugused protsessid. Ammugi ei ütle ta kellegi, et astu läbi, sest see tähendaks ju, et külaline astub välisuksest sisse, siirdub läbi korteri astub läbi akna välja. Teda ajab marru, kui kuuleb kedagi ütlevat, et Pille magas sisse (mile sisse ta magas???) või Ants astus ülikooli (astus peahoonesse siis või? või ikka asus õppima, mitte ei astunud ülikooli!!!)

Jumal, kui tüütu ja naeruväärne.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu postituse teeb minu jaoks ebameeldivaks see, et sa toitu kotti “viskad”. Mismottes viskad toitu ühest kohast teise, kui toimetad?

Olen sama meelt. Ebameeldiv keekelasutus. Need juurviljade kottiviskajad (seda on füüsiliselt ikka suhteliselt võimatu teha) on needsamad, kes poodi lippavad ja riiulilt midagi kaasa haaravad. Homikuti tööle minnes haaravad nad tanklast kohvi ka. Ja oma kodus lippavad paljalt ringi.

Aa, ja veel see, et kui miski ei maitse, siis see lendab neil prügikasti.

Kas sa ise ei kasuta mitte kunagi mitte mingisuguseid keelekujundeid? Räägid ja kirjutad ainult lihtlausetega ja ikka nii, kuidas on “viisakas” öelda? Näiteks, asetad prügi prügikasti. Hommikul tööle minnes võtad tanklast kohvi. Lippamise asemel lähed poodi. Oma kodus käid paljalt ringi?

Jah, saab niimoodi ka, aga eks selline sõnakasutus on ka lihtne ja igav. Niimoodi vist räägivad ja kirjutavad pigem nõrga keeletajuga inimesed, kes ei mõista ülekantud tähendusi.

Ei lähe meelest, kui pereelu all kirjeldas keegi riidu oma mehega. Seal andis keegi soovituse, et istuge mehega maha ja rääkige asjad läbi. Ja seal keegi täiesti siiralt ei saanud aru, miks peab mehega maha istuma. Temale ei meeldi maas istuda.

Sa ju minu postitust lugedes said ise aru, kas ma kasutan ainult lihtlauseid? Või ei saanud aru?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas sukasilmad võivad tal joosta (pigem ei). Kas võib tema kuuldes öelda, et heidan magama (heidad? nagu kettaheites?) või et Anne lendas Pariisi (lendas? kohe ise lendas? ehk ikka sisenes õhusõidukisse, mis transportis ta Pariisi). Mütsi ta ei pane pähe, ta paneb pea mütsi. Ta ei näe und (sest seda ei saa näha), ta ajus toimuvad magamise ajal mitmesugused protsessid. Ammugi ei ütle ta kellegi, et astu läbi, sest see tähendaks ju, et külaline astub välisuksest sisse, siirdub läbi korteri astub läbi akna välja. Teda ajab marru, kui kuuleb kedagi ütlevat, et Pille magas sisse (mile sisse ta magas???) või Ants astus ülikooli (astus peahoonesse siis või? või ikka asus õppima, mitte ei astunud ülikooli!!!) Jumal, kui tüütu ja naeruväärne.

Sa ise oma n’medate näidetega oled naeruväärne.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jumal, kui tüütu ja naeruväärne.

Sama tädi närib ilunurgas sõna “järelkasv” kallal. See tähendavat ju lapsi, mitte väljakasvanud juuksejuuri. Ja kohe tõsimeeli kogu aeg heitab sellest, ei saagi lõpetada. Mul on kohe allergia selliste vastu, kuna enda vanatädi lemmikohobi on see sõnade kallal õiendamine, et kui valesti ikka räägitakse. Kusjuures ükski neist pole viga, vaid mingi tema enda väljamõeldud tähendusvarjundite rikkumine. Temale lihtsalt ei meeldi nii, naa või kolmandat moodi. Ja siin on mingid samasugused imelikud koos.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõikan kangid ja segan vähese õliga. Küpsetan ahjuplaadil, viimased minutid grilli all. Nt kaalikas meeldib mulle väga köömnetega. Porgandeid teen mee ja sinepi seguga, veidi musta pipart ka. Aga ka vürtsköömnete ja ingveriga on ok. Porgandid teen enamasti tervelt, ainult väga jämedad lõikan pikuti pooleks. Soola ka muidugi. Peedid küpsetan rosmariini või tüümianiga, panen veidi suhkrut ja balsamiäädikat ka õli hulka. Köömnetega peet on ka minu maitse järgi.

Mulle meeldivad porgandid rosmariiniga ja pärast peale seda jahvatatud (mitte riivitud) parmesani ????

Meil oli just eile lõunaks peedi-porgsndi-kartuli-sibulavorm kitsejuustu ja koorega. Aiast peterselli peale ja kõrvale marineeritud peperonid. Väga maitsev ja toitev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt viskan küpsetuskotti kas brokkoli/lillkapsa, porgandid, bataadi, punapeedi, sibula/porru. Maitsestan soola/pipra, santa maria suitsupaprika/persillade maitseainega näiteks. 20-30 min 200c juures üldküpsetus reziimil.

Sinu postituse teeb minu jaoks ebameeldivaks see, et sa toitu kotti “viskad”. Mismottes viskad toitu ühest kohast teise, kui toimetad?

Jälle üks, kes keele mitmetähenduslikkusest ja piltlikest väljenditest aru ei saa.

Ei, asi pole mitmetähenduslikkuses, vaid perekoolika kehvas sõnavaras. Viskamisele on meie rikkalikus emakeeles palju sünonüüme, aga nigelama silmaringiga inimene kasutab ikka ja jälle seda üht. Teine sõna, mis alailma toiduteemadest läbi käib, on “vohmima”.
Muidugi on veel paaaaalju sõnu ja väljendeid, mis muudkui korduvad ja korduvad, nii et kohe igav lugeda.

Oeh, tuli kohe nyah’i ja tema ülihea keelekasutuse järele igatsus…

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ise ei kasuta mitte kunagi mitte mingisuguseid keelekujundeid? Räägid ja kirjutad ainult lihtlausetega ja ikka nii, kuidas on “viisakas” öelda? Näiteks, asetad prügi prügikasti. Hommikul tööle minnes võtad tanklast kohvi. Lippamise asemel lähed poodi. Oma kodus käid paljalt ringi?

Jah, saab niimoodi ka, aga eks selline sõnakasutus on ka lihtne ja igav. Niimoodi vist räägivad ja kirjutavad pigem nõrga keeletajuga inimesed, kes ei mõista ülekantud tähendusi.

Oo, et nõrga keeletajuga inimene läheb, käib, võtab selmet lippab ja hüppab? Nii rääkida on lihtne ja igav? Müstika, mis idiootne selgitus! Ja muidugi tahaks kohe näha mingit 80+kg LIPPAVAT perekoolikat…

Asju igete nimedega nimetada on konkreetne ja normaalne. Ilukirjanduslikud liialdused sobivad raamatusse paremini. Pealegi on keskmine kägu väga kesise sõnavaraga, mistõttu see üks “keeruline ja huvitav” viskamine või haaramine mõjub pigem tobedalt.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu postituse teeb minu jaoks ebameeldivaks see, et sa toitu kotti “viskad”. Mismottes viskad toitu ühest kohast teise, kui toimetad?

palun suunduge tuharate vahel asuvasse pikka ja pimedasse õõnsusesse 

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu postituse teeb minu jaoks ebameeldivaks see, et sa toitu kotti “viskad”. Mismottes viskad toitu ühest kohast teise, kui toimetad?

palun suunduge tuharate vahel asuvasse pikka ja pimedasse õõnsusesse

Pikka? Kui pikk sinu arvates inimese pärasool on, kas tead üldse?

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No, mis nüüd nendest lippamistest ja haaramistest!? Siin kõrval teemas ütles keegi, et sellist sõna nagu “söök” ei ole olemas. Kui talle öeldi, et on ikka, tuli vastuseks, et jah on, aga see on labane sõna, mistõttu seda haritud inimene ei kasuta.

Veel ühes teises teemas kukkus keegi pikali sõna “fluidum” peale. Seda sõna pidavat teadma ainult vanamemmed. Inimene oli sellest sõnast nii šokeeritud, et ei suuda mitmeleheküljes teemas kuidagi rahuneda ja võtab seda muudkui aga uuesti jutuks. See kodanik on OriginaalTaste, kellelt ei saagi kuigi palju oodata, aga siiski, tundub, et ka perekooli naiste seas kipub silmaring ahtake olema.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen sama meelt. Ebameeldiv keekelasutus. Need juurviljade kottiviskajad (seda on füüsiliselt ikka suhteliselt võimatu teha) on needsamad, kes poodi lippavad ja riiulilt midagi kaasa haaravad. Hommikuti tööle minnes haaravad nad tanklast kohvi ka. Ja oma kodus lippavad paljalt ringi. Aa, ja veel see, et kui miski ei maitse, siis see lendab neil prügikasti.

No ISSAND KÜLL, mis siis sellest on?? Sa ei saa aru, et need on üldlevinud väljendid!? Kõik peab olema “panen,võtan, käin” lamedad varjundivabad ütlused. Kasuta ise siis sellist igavat pidevalt korduvat keelt, keegi ei keela. Pole sinu asi hakata ette kirjutama, kuidas teised räägivad.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine sõna, mis alailma toiduteemadest läbi käib, on “vohmima”.

Alailma? Pole elus kuulnud, et keegi sellist sõna siin kasutaks.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina nt keedan porgandid-kaalikad ja kauemat keetmist vajadav köögiviljad kergelt läbi, siis ei kõrbe nad lahtiselt ahjus liiga ära ja küpsetuskotis jäävad ka kõik ühtlaselt küpsenuks (kui panna küpsetuskotti nt kartulid terved kooritud porgandid, siis porgandite valmissaamise ajaks on kartulitest puder järel). Maitsestamine on küll maitseasi, rosmariin sobib kartuliga, tüümian porgandile, ma kasutan vahel lihtsalt mingit ürdisegu või persillade vms. Peedi küpsetan eraldi, kui ma ei taha ühtlaselt roosat ahjupraadi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt viskan küpsetuskotti kas brokkoli/lillkapsa, porgandid, bataadi, punapeedi, sibula/porru. Maitsestan soola/pipra, santa maria suitsupaprika/persillade maitseainega näiteks. 20-30 min 200c juures üldküpsetus reziimil.

Sinu postituse teeb minu jaoks ebameeldivaks see, et sa toitu kotti “viskad”. Mismottes viskad toitu ühest kohast teise, kui toimetad?

Olen sama meelt. Ebameeldiv keekelasutus. Need juurviljade kottiviskajad (seda on füüsiliselt ikka suhteliselt võimatu teha) on needsamad, kes poodi lippavad ja riiulilt midagi kaasa haaravad. Homikuti tööle minnes haaravad nad tanklast kohvi ka. Ja oma kodus lippavad paljalt ringi.

Aa, ja veel see, et kui miski ei maitse, siis see lendab neil prügikasti.

Oled ise uhke, et veidi autist oled ja piltlikest väljenditest aru ei saa?

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt viskan küpsetuskotti kas brokkoli/lillkapsa, porgandid, bataadi, punapeedi, sibula/porru. Maitsestan soola/pipra, santa maria suitsupaprika/persillade maitseainega näiteks. 20-30 min 200c juures üldküpsetus reziimil.

Sinu postituse teeb minu jaoks ebameeldivaks see, et sa toitu kotti “viskad”. Mismottes viskad toitu ühest kohast teise, kui toimetad?

Tead, lase jalga! (Vihjeks ütlen, et see ei tähenda relva haaramist ja jala sihtimist).

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )


Esileht Kodunurk Ahjuköögiviljad