Esileht Pereelu ja suhted Ämma toidud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 229 )

Teema: Ämma toidud

Postitas:
Kägu

Jeerum, lumehelbekesed on koguaeg olemas olnud. Nii paljud mäletavad midagi vanast ajast ja kannavad kaasas, et mida tookord see ütles ja too nähvas. Jumala pohh ju!

Palju õnne, et sul tundeid ega mälu pole, nii võib olla mõnus elust läbi trampida küll, pohh ju. Samas need, kellel on tunded ja mälu, ei saa siia suurt midagi parata, usu mind. See, et sinul on pohh, ei aita teist inimest kuidagi.

Mind nt sellises olukorras aitaks, kui ennast purju juua. Kas ämma pool klõmakat pakutakse? Ma võtaks kõvema nähvaka vana tallinnat vm kanget kraami ja möliseks siis vastu. Kaine peaga kahjuks ei oska selliste nõmedikega toime tulla. Kui kaine tahaks olla, siis lihtsalt ei läheks ikka sinna üritusele. Milleks vaevedla.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et ämma ja minia vahel hõõrumine on täpselt samasugune loodusseadus nagu öö ja päeva vahetumine. Nii lihtsalt on.

Mulle ka ämma juures toidud ei meeldi. Mind häirib tohutu koonerdamine toiduga. Ostetakse kõige odavamat hakkliha, kõige odavamat vorsti. Toidu säilitamisest ja toiduhügieenist pole üldse midagi kuulnud. Pidevalt on seal olles lastel kõhud lahti. Soojendatakse sama toitu mitu korda ja ei saa siis soojendatud koguseliselt vaid nii palju kui korraga tarbitakse. Ikka täis potitäis sooja ja homme jälle sama potitäis sooja.

Meie oma peres peame lugu tervislikust toidust, toorainetest tehtud toidust ja me harva soojendame. Teeme süüa üheks korraks, tavaliselt süüakse kõik ära. Kuj jääb midagi üle, võtan tööle ise lõunaks kaasa. AGA! Mul endal nüüd minia 🙂 ja ikka väga häirib, et ta imevähe sööb meie juures. Ma ei saa aru ka, et kas talle ei maitse või on ta tagasihoidlik. Kipun arvama siiski, et ei maitse. Päris veider on olla ise ämm selles olukorras nüüd.

+23
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka oma pardifilee kaasa!

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka see pirtsutav ja tänamatu minia, kellele miski ei kõlba. Mu ämm teeb tegelikult väga hästi süüa ja ma sõin ikka kõike, mida pakuti, kuni ühel päeval ämma külmkapp jukerdama hakkas ja mehega uue külmkapi ämma juurde toimetasime. Hakkasime asju vanast külmkapist uude kolima ja suur oli mu üllatus, kui peaaegu mitte ükski asi seal kapis ei olnud kõlbliku kuupäevaga, ehkki kapp oli pilgeni täis. Mitte 2 päeva “kõlblik kuni” ületanud asjad vaid nädalad, osad asjad mitu aastat vanad. Ämm midagi ei lubanud ära visata, sest need asjad ju kõlbavad, ei ole lahti tehtud, kõlblik kuni on niisama peale märgitud, et inimesed rohkem raiskaks ja juurde ostaks jms põhjendused veel tulid. Proovisin selgitada, et näiteks hallitanud grillvorstid, mis mitu kuud tagasi aegusid ei ole kindlasti söömiseks okei, aga ämm väitis, et hallitus kaob keetes kõik ära ja seljanka sisse hea panna. Seljanka oli tema toitudest üks mu lemmikuid, aga nüüd isegi halb mõelda selle peale. Mees kehitas õlgu ja ütles, et ema on alati selline olnud, ostab soodushinnaga kohe aeguvaid asju lihtsalt sellepärast, et neid saab soodushinnaga osta ja kuna neid tegelikult vaja ei ole, siis jäävadki seisma kuni ema ära kasutab, ei ole võimalik teda ümber veenda. Ma olen ka nädal tagasi aegunud kohukese teinekord kapist ära söönud, aga iialgi ei pakuks sellist asja külalistele, veel vähem lapselastele, veel-veel vähem mingit mitu nädalat tagasi aegunud liha. Nüüd on mul kõht alati täis, kui ämmale külla läheme ja kullipilguga jälgin, mida lastele pakutakse, seal teinekord palju lapsi koos ja ämm jagab jogurteid näiteks, siis imestab, et no kuidas see hallitus siia sisse sai, lahtigi pole võetud, oot las vanaema võtab lusikaga ära pealt.. topsi kilel “kõlblik kuni” midagi 2019. Või kui hakkab moosisaia tegema, lõikab hallitusetäpiga otsa saiaviilult ära, et siis pole hullu midagi. Nii palju on tüli olnud sellel teemal, ei luba lastele selliseid asju sööta ja siis järgneb tänitamine, et vaesed lapsed kellele midagi ei lubata, ega ta ju ei pakuks lapselastele, kui ei oleks kindel, et need ikka head asjad on. Hirmus. Isegi, kui ta teinekord ehk teeks midagi süüa asjadest, mis pole aegunud, ilmselt ei suudaks ikka süüa rohkem.

Ei usu, et ämm kuulaks, aga ma arvan, et kui viimase kuupäeva toitu osta ja see kohe sügavkülma pista, siis sügavkülmas tõesti säiliks mitu kuud ja peale sulatamist oleks samas seisukorras, nagu külmutamise hetkel ehk viimase kuupäevaga toit. Aga tavalises külmikus jah ei säili.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka see pirtsutav ja tänamatu minia, kellele miski ei kõlba. Mu ämm teeb tegelikult väga hästi süüa ja ma sõin ikka kõike, mida pakuti, kuni ühel päeval ämma külmkapp jukerdama hakkas ja mehega uue külmkapi ämma juurde toimetasime. Hakkasime asju vanast külmkapist uude kolima ja suur oli mu üllatus, kui peaaegu mitte ükski asi seal kapis ei olnud kõlbliku kuupäevaga, ehkki kapp oli pilgeni täis. Mitte 2 päeva “kõlblik kuni” ületanud asjad vaid nädalad, osad asjad mitu aastat vanad. Ämm midagi ei lubanud ära visata, sest need asjad ju kõlbavad, ei ole lahti tehtud, kõlblik kuni on niisama peale märgitud, et inimesed rohkem raiskaks ja juurde ostaks jms põhjendused veel tulid. Proovisin selgitada, et näiteks hallitanud grillvorstid, mis mitu kuud tagasi aegusid ei ole kindlasti söömiseks okei, aga ämm väitis, et hallitus kaob keetes kõik ära ja seljanka sisse hea panna. Seljanka oli tema toitudest üks mu lemmikuid, aga nüüd isegi halb mõelda selle peale. Mees kehitas õlgu ja ütles, et ema on alati selline olnud, ostab soodushinnaga kohe aeguvaid asju lihtsalt sellepärast, et neid saab soodushinnaga osta ja kuna neid tegelikult vaja ei ole, siis jäävadki seisma kuni ema ära kasutab, ei ole võimalik teda ümber veenda. Ma olen ka nädal tagasi aegunud kohukese teinekord kapist ära söönud, aga iialgi ei pakuks sellist asja külalistele, veel vähem lapselastele, veel-veel vähem mingit mitu nädalat tagasi aegunud liha. Nüüd on mul kõht alati täis, kui ämmale külla läheme ja kullipilguga jälgin, mida lastele pakutakse, seal teinekord palju lapsi koos ja ämm jagab jogurteid näiteks, siis imestab, et no kuidas see hallitus siia sisse sai, lahtigi pole võetud, oot las vanaema võtab lusikaga ära pealt.. topsi kilel “kõlblik kuni” midagi 2019. Või kui hakkab moosisaia tegema, lõikab hallitusetäpiga otsa saiaviilult ära, et siis pole hullu midagi. Nii palju on tüli olnud sellel teemal, ei luba lastele selliseid asju sööta ja siis järgneb tänitamine, et vaesed lapsed kellele midagi ei lubata, ega ta ju ei pakuks lapselastele, kui ei oleks kindel, et need ikka head asjad on. Hirmus. Isegi, kui ta teinekord ehk teeks midagi süüa asjadest, mis pole aegunud, ilmselt ei suudaks ikka süüa rohkem.

Toiduohutusest ka midagi kuulnud olete? Väga palju haigusi on võimalik saada aegunud toidust. Ega see, et ämm lõikab nähtava hallituse ära, ei tähenda, et ülejäänud saia süüa kõlbaks. Loomulikult ei kõlba 3 aastat vana jogurt enam süüa, lihast rääkimata. Mis säästu annab mingi aegunud kraami ostmine külmkappi seisma? Kui see jogurt on seal kapis aastaid olnud, millest see ämm toitub siis, ise ei söö aegunud kraami, aga teeb hallitanud vorstist külalistele seljankat? Ilmselgelt tuleks kogu kõvasti aegunud toit lihtsalt ära visata.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka see pirtsutav ja tänamatu minia, kellele miski ei kõlba. Mu ämm teeb tegelikult väga hästi süüa ja ma sõin ikka kõike, mida pakuti, kuni ühel päeval ämma külmkapp jukerdama hakkas ja mehega uue külmkapi ämma juurde toimetasime. Hakkasime asju vanast külmkapist uude kolima ja suur oli mu üllatus, kui peaaegu mitte ükski asi seal kapis ei olnud kõlbliku kuupäevaga, ehkki kapp oli pilgeni täis. Mitte 2 päeva “kõlblik kuni” ületanud asjad vaid nädalad, osad asjad mitu aastat vanad. Ämm midagi ei lubanud ära visata, sest need asjad ju kõlbavad, ei ole lahti tehtud, kõlblik kuni on niisama peale märgitud, et inimesed rohkem raiskaks ja juurde ostaks jms põhjendused veel tulid. Proovisin selgitada, et näiteks hallitanud grillvorstid, mis mitu kuud tagasi aegusid ei ole kindlasti söömiseks okei, aga ämm väitis, et hallitus kaob keetes kõik ära ja seljanka sisse hea panna. Seljanka oli tema toitudest üks mu lemmikuid, aga nüüd isegi halb mõelda selle peale. Mees kehitas õlgu ja ütles, et ema on alati selline olnud, ostab soodushinnaga kohe aeguvaid asju lihtsalt sellepärast, et neid saab soodushinnaga osta ja kuna neid tegelikult vaja ei ole, siis jäävadki seisma kuni ema ära kasutab, ei ole võimalik teda ümber veenda. Ma olen ka nädal tagasi aegunud kohukese teinekord kapist ära söönud, aga iialgi ei pakuks sellist asja külalistele, veel vähem lapselastele, veel-veel vähem mingit mitu nädalat tagasi aegunud liha. Nüüd on mul kõht alati täis, kui ämmale külla läheme ja kullipilguga jälgin, mida lastele pakutakse, seal teinekord palju lapsi koos ja ämm jagab jogurteid näiteks, siis imestab, et no kuidas see hallitus siia sisse sai, lahtigi pole võetud, oot las vanaema võtab lusikaga ära pealt.. topsi kilel “kõlblik kuni” midagi 2019. Või kui hakkab moosisaia tegema, lõikab hallitusetäpiga otsa saiaviilult ära, et siis pole hullu midagi. Nii palju on tüli olnud sellel teemal, ei luba lastele selliseid asju sööta ja siis järgneb tänitamine, et vaesed lapsed kellele midagi ei lubata, ega ta ju ei pakuks lapselastele, kui ei oleks kindel, et need ikka head asjad on. Hirmus. Isegi, kui ta teinekord ehk teeks midagi süüa asjadest, mis pole aegunud, ilmselt ei suudaks ikka süüa rohkem.

Täiesti mõttetu viis raha kokku hoida, osta mingeid aegunud asju kokku. Küll aga saan aru, miks ämm seda harrastab, kui teie pere näol on tema kokakunstile sööjad olemas. Mis laheda jutuga mees, ema on alati selline olnud. No ei usu, see peab olema vanadusest. Keegi ei söö terve elu hallitanud jogurtit, hallitanud saia ja ei keeda hallitanud vorstist teistele suppi. Vanasti, mehe lapsepõlves, ei saanudki ju poest osta aegunud asju, see on viimastel aastatel tekkinud võimalus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et ämma ja minia vahel hõõrumine on täpselt samasugune loodusseadus nagu öö ja päeva vahetumine. Nii lihtsalt on.

Mulle ka ämma juures toidud ei meeldi. Mind häirib tohutu koonerdamine toiduga. Ostetakse kõige odavamat hakkliha, kõige odavamat vorsti. Toidu säilitamisest ja toiduhügieenist pole üldse midagi kuulnud. Pidevalt on seal olles lastel kõhud lahti. Soojendatakse sama toitu mitu korda ja ei saa siis soojendatud koguseliselt vaid nii palju kui korraga tarbitakse. Ikka täis potitäis sooja ja homme jälle sama potitäis sooja.

Meie oma peres peame lugu tervislikust toidust, toorainetest tehtud toidust ja me harva soojendame. Teeme süüa üheks korraks, tavaliselt süüakse kõik ära. Kuj jääb midagi üle, võtan tööle ise lõunaks kaasa. AGA! Mul endal nüüd minia ???? ja ikka väga häirib, et ta imevähe sööb meie juures. Ma ei saa aru ka, et kas talle ei maitse või on ta tagasihoidlik. Kipun arvama siiski, et ei maitse. Päris veider on olla ise ämm selles olukorras nüüd.

Mis on need sinu söögid, mida ta ei söö?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba keedetud toitu ei soojendata mitu korda üles-panda külmkappi tagasi. Supp keedetakse, jagatakse sobivate suurustega kogusteks ja pannakse ülejääk külmkappi. Korraga soojendatakse üles ainult söödav kogus. Pole ime, et kõhud lahti lähevad.

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba keedetud toitu ei soojendata mitu korda üles-panda külmkappi tagasi. Supp keedetakse, jagatakse sobivate suurustega kogusteks ja pannakse ülejääk külmkappi. Korraga soojendatakse üles ainult söödav kogus. Pole ime, et kõhud lahti lähevad.

Kas sulle jäi kuidagi mulje, et siinsed kirjutajaid ei tea seda ja peab targutama hakkama?

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba keedetud toitu ei soojendata mitu korda üles-panda külmkappi tagasi. Supp keedetakse, jagatakse sobivate suurustega kogusteks ja pannakse ülejääk külmkappi. Korraga soojendatakse üles ainult söödav kogus. Pole ime, et kõhud lahti lähevad.

Iga toiduga ei ole nii! Hapukapsa ja hernesupp ju näiteks lähevad pärast soojendamist ainult paremaks

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

AGA! Mul endal nüüd minia ???? ja ikka väga häirib, et ta imevähe sööb meie juures. Ma ei saa aru ka, et kas talle ei maitse või on ta tagasihoidlik. Kipun arvama siiski, et ei maitse. Päris veider on olla ise ämm selles olukorras nüüd.

Ja see ei tähenda üldse, et sa teed halvasti süüa. Mul nt üks lastest on väga valiv toiduga. Samuti mu laste isa – miskipärast talle just minu toidud ei meeldinud. Võibolla ka mingi inimestevaheline klapp. Kui inimene ei meeldi (sügaval sisimas kasvõi), ei meeldi ka tema toit. See oli minu jaoks häiriv ja üllatav, sest mind on nii sõbrad kui päritolupere pidanud alati heaks toiduvalmistajaks… Hügieeniga samuti probleeme pole. Ei pea vist lisama, et oleme ammu lahus. Ämmaga pole kunagi probleeme olnud – sööb kõike hea meelega ja saame ikka kenasti läbi.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba keedetud toitu ei soojendata mitu korda üles-panda külmkappi tagasi. Supp keedetakse, jagatakse sobivate suurustega kogusteks ja pannakse ülejääk külmkappi. Korraga soojendatakse üles ainult söödav kogus. Pole ime, et kõhud lahti lähevad.

Kas sulle jäi kuidagi mulje, et siinsed kirjutajaid ei tea seda ja peab targutama hakkama?

Tänan küsimuse eest! Jäi jah, nagu näed, siis ühe ämm ka ei tea seda ja söödab lastele seda suppi sisse korduvalt!  Kui teaks, siis vast ei söödaks!

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba keedetud toitu ei soojendata mitu korda üles-panda külmkappi tagasi. Supp keedetakse, jagatakse sobivate suurustega kogusteks ja pannakse ülejääk külmkappi. Korraga soojendatakse üles ainult söödav kogus. Pole ime, et kõhud lahti lähevad.

Iga toiduga ei ole nii! Hapukapsa ja hernesupp ju näiteks lähevad pärast soojendamist ainult paremaks

Jutt oli KORDUVAST külmkappi panekust ja KORDUVAST ülessoojendamisest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan küsimuse eest! Jäi jah, nagu näed, siis ühe ämm ka ei tea seda ja söödab lastele seda suppi sisse korduvalt! Kui teaks, siis vast ei söödaks!

Kas arvad, et see ämm on siin lugemas? Need, kes siin on, teavad seda isegi, mingit vajadust ei ole noomival toonil hakata korrutama iseenesestmõistetavaid asju.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan küsimuse eest! Jäi jah, nagu näed, siis ühe ämm ka ei tea seda ja söödab lastele seda suppi sisse korduvalt! Kui teaks, siis vast ei söödaks!

Kas arvad, et see ämm on siin lugemas? Need, kes siin on, teavad seda isegi, mingit vajadust ei ole noomival toonil hakata korrutama iseenesestmõistetavaid asju.

Sina ju korrutad juba mitu kommentaari, kuidas “kõik teavad nii iseenesestmõistetavaid asju”, ise targutad siin ei tea millest üldse, teemasse pole sul midagi öelda, ainult teiste kommentaarid jäävad ette sulle,  lihtsalt tõin välja, et KÕIK EI TEA seda. Ära loe ennast kõigiks, eksole.

+2
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina ju korrutad juba mitu kommentaari, kuidas “kõik teavad nii iseenesestmõistetavaid asju”, ise targutad siin ei tea millest üldse, teemasse pole sul midagi öelda, ainult teiste kommentaarid jäävad ette sulle, lihtsalt tõin välja, et KÕIK EI TEA seda. Ära loe ennast kõigiks, eksole.

Teiste kommentaarid ei jää mulle ette, ainult sinu tädilik targutamine. Ja nagu näha, sa ei suuda ka lõpetada.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke imelik seda kirjutada, aga ma ei talu oma ämma toite ja see teeb külaskäigud keeruliseks. Ämm surub hullult kogu aeg, et tõsta juurde, võta seda, miks sa pirtsutad jne. Ja kui ma ei söö, siis läheb agressiivseks ja hakkab ka muudel teemadel tüli kiskuma üles.

Mehega koos oleme olnud juba kaua aega, ämm on seega nö oma aga kuidagi selgeks ei saa teha kui soovi. Kas peaks proovima siis tõesti tüliga või mida ta tahab?

Selline agresiivsus tuleb inimese iseloomust ja väga raske juhus. Minu abikaasa ema täpselt samasugune. Oma poega sundis igal hommikul putru sööma, tagajärg on see et kui ema ikkest pääses lôpetas ka igasugusegi pudru söömise ja seda siiani, meie lastega sööme väga meelsasti hommikuti putru, abikaasa mitte kunagi. Minul täiskasvanud inimesel on lihtne, tänan ma ei soovi ja teema lôpetatud, lapsi kaitsen ka, et vägisi ei maksa suruda ja jälle teema lôpetatud. Mehel on ema ja poja vahelised suhted nii head vôi halvad, mina sinna ei sekku.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiste kommentaarid ei jää mulle ette, ainult sinu tädilik targutamine. Ja nagu näha, sa ei suuda ka lõpetada.

Aa, sa oled see kord Siret, siis Gerda. Öelnud kohe siis, et trollid. Tädilikult targutad sina ja ise pole ka targem, muudkui jätkad.

+1
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ka ämma juures valin toiduga, õnneks keegi sööma ei sunni. Asi pole õnneks ei hügieenis või kehvades kokkamisoskustes – lihtsalt tihti pole toidud minu maitsele. Olengi toiduga nö valiv, vahepeal lihtsalt on nii, et seekord pakutav sealiha, kala, part vmt ei isuta, järgmine kord võin vabalt süüa.

Ainus mis häirib on see, et ämm pakub tihti külma sööki – nt kotlelid, snitslid jmt on juba külmaks jõudnud minna või tuuaksegi otse külmkapist külmalt lauale. Poeg jah muidugi sööb – ta üldse kõigesööja. Ning lihtsalt igasugu liha osas, eriti külas, olen ma valiv – seega tihti ongi mu taldrikus nt vaid kartul ja erinevad salatid. Tihti näiteks võib minu jaoks salati ka ära rikkuda lihtsalt kasutatav majonees.

Eks ma ka ikka vahepeal ütlen, et ma seda kala ei söö, pisivale, et mul on kõht täis vmt.

Kõige raskem on see kui ämm siis süüa meile koju kaasa ka pakub või pakib. Õnneks oleme lahendanud seda nii, et kaaslane võtab seda siis vahepeal endale lõunaks tööle kaasa. Või juhtubki vabalt, et tema sööb siis õhtuks ämma kaasa pandud sööki ja ma otsin endale muud süüa. Mõni kord natuke hõõrub küll vastu karva kui endal nt on kodus juba eelmise päeva sööki, mis vaja ära süüa või oli plaan just õhtuks midagi kindlat teha. Aga saan aru, et tema poolt on see heatahtlik, et annab justkui meile kokkamisvaba aega. Kuigi mõned korra ikka ütleme ka, et ei, meil on juba kapp süüa täis ja vaja ära süüa/oli plaanis seda teha vmt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan küsimuse eest! Jäi jah, nagu näed, siis ühe ämm ka ei tea seda ja söödab lastele seda suppi sisse korduvalt! Kui teaks, siis vast ei söödaks!

Kas arvad, et see ämm on siin lugemas? Need, kes siin on, teavad seda isegi, mingit vajadust ei ole noomival toonil hakata korrutama iseenesestmõistetavaid asju.

Sina ju korrutad juba mitu kommentaari, kuidas “kõik teavad nii iseenesestmõistetavaid asju”, ise targutad siin ei tea millest üldse, teemasse pole sul midagi öelda, ainult teiste kommentaarid jäävad ette sulle, lihtsalt tõin välja, et KÕIK EI TEA seda. Ära loe ennast kõigiks, eksole.

Iga normaal intellektiga inimene sai ka esimesest postitusest aru, et vale on toitu mitmekordselt üles soojendada või üle säilivusaja tooteid süüa. Pole tõesti vaja eraldi hakata nämmutama, et appi – nii ju ei tehta! See oligi ju esialgse postituse point ja arusaadav, et nii ei tehta – seepärast sellist ämma käitumisviisi maha tehtigi.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan küsimuse eest! Jäi jah, nagu näed, siis ühe ämm ka ei tea seda ja söödab lastele seda suppi sisse korduvalt! Kui teaks, siis vast ei söödaks!

Kas arvad, et see ämm on siin lugemas? Need, kes siin on, teavad seda isegi, mingit vajadust ei ole noomival toonil hakata korrutama iseenesestmõistetavaid asju.

Sina ju korrutad juba mitu kommentaari, kuidas “kõik teavad nii iseenesestmõistetavaid asju”, ise targutad siin ei tea millest üldse, teemasse pole sul midagi öelda, ainult teiste kommentaarid jäävad ette sulle, lihtsalt tõin välja, et KÕIK EI TEA seda. Ära loe ennast kõigiks, eksole.

Iga normaal intellektiga inimene sai ka esimesest postitusest aru, et vale on toitu mitmekordselt üles soojendada või üle säilivusaja tooteid süüa. Pole tõesti vaja eraldi hakata nämmutama, et appi – nii ju ei tehta! See oligi ju esialgse postituse point ja arusaadav, et nii ei tehta – seepärast sellist ämma käitumisviisi maha tehtigi.

Siis võiks ämma ka harida, et nendel kõlblik kuni kuupäevadel on ikka mingi mõte ka taga ja võiks soovitada vanad asjad külmkapist välja visata, mitte 2017 aasta jogurtit lasta rahulikult endale serveerida ja pärast rääkida, et kõik on aegunud. Lastele võib ka ju midagi muud kaasa pakkida ja õpetada, et ülessoojendatud suppi ei sööks seal.

+1
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Muidugi olen mõnikord ämma juures istudes mõelnud, et järgmine kord jään lihtsalt koju, aga siis hakkab ikka kahju. Mehe ema ju ja laste vanaema. Ja muus osas on suhted okeid, see tüli kiskumine hakkabki siis kui ma süüa ei suuda (nii palju kui tema arvab, et peaks)

Enamasti on asi tõesti selles rasva koguses, aga olen aus – vahel ka maitses. Viimane kord oli ämma juubel ja oli grill ja olemine õues. Sõin grillliha ja enda arust oli kõik okei, aga siis ta märkas, et ma ei võtnud salatit. Aga roheline salat oli oliivõli asemel tehtud searasva ja sidrunimahlaga. (sool ja pipar ka) Ma ei hakka kirjeldama, mis maitse see on, aga see ei tundu tavaliselete rasva normaalselt seedivale inimesele ka parim maitsekooslus. Ja ta teeb rohelist salatit alati. Ükskord kinkisime talle suure pudeli extra virgin oliivõli ja ütlesin niisama kõrvale, et see meie lemmik, rohelise salatiga. Sellepeale ütles, et salat tuleb maitsvam kui on lihamaitseline kaste…Ehk siis sulatatud searasvaga. Vahel praeb peekonit enne selles ja siis selle rasva kallab ja segab sidrunimahlaga.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga roheline salat oli oliivõli asemel tehtud searasva ja sidrunimahlaga. (sool ja pipar ka)

Nüüd vist punnitad veidi üle, kuidas saab rohelist salatit searasvaga teha. Searasv ja sidrunimahl küll ei segune.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Muidugi olen mõnikord ämma juures istudes mõelnud, et järgmine kord jään lihtsalt koju, aga siis hakkab ikka kahju. Mehe ema ju ja laste vanaema. Ja muus osas on suhted okeid, see tüli kiskumine hakkabki siis kui ma süüa ei suuda (nii palju kui tema arvab, et peaks)

Enamasti on asi tõesti selles rasva koguses, aga olen aus – vahel ka maitses. Viimane kord oli ämma juubel ja oli grill ja olemine õues. Sõin grillliha ja enda arust oli kõik okei, aga siis ta märkas, et ma ei võtnud salatit. Aga roheline salat oli oliivõli asemel tehtud searasva ja sidrunimahlaga. (sool ja pipar ka) Ma ei hakka kirjeldama, mis maitse see on, aga see ei tundu tavaliselete rasva normaalselt seedivale inimesele ka parim maitsekooslus. Ja ta teeb rohelist salatit alati. Ükskord kinkisime talle suure pudeli extra virgin oliivõli ja ütlesin niisama kõrvale, et see meie lemmik, rohelise salatiga. Sellepeale ütles, et salat tuleb maitsvam kui on lihamaitseline kaste…Ehk siis sulatatud searasvaga. Vahel praeb peekonit enne selles ja siis selle rasva kallab ja segab sidrunimahlaga.

Äkki oleks abiks, kui viiksid enda tehtud rohelise salati ämmale proovida? Või teeksite koos ja sa näitaksid talle, kuidas seda salatit tegelikult tehakse.  Saab võrrelda maitse vahet ja ühtlasi on sul kaasas siis oma salat ja ei peagi ämma oma sööma. Ämm ehk õpib siis ka nii tegema nagu vaja või siis leiab, et tema oma on ikka parem ja sööb õnnelikult enda oma, sina oma.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka ämma toidud ei maitse ja hea meelega neid ei söö. Ämm armastab väga soolaseid toite ja suppi keedab nii paksu, et lusikas võiks sees püsti seista. Muidu on ämm suhteliselt gurmaan, lubab endale head-paremat, aga ämmal on veel teine äärmus, aegajalt leiutab, et on paks ja siis hakkab dieeti pidama. Sööb tofut, nektariini ja kalkunisinki terve nädala. Mind see kombo ei isuta, ma ei söö tofut, nektariini ja kalkunit muidu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Muidugi olen mõnikord ämma juures istudes mõelnud, et järgmine kord jään lihtsalt koju, aga siis hakkab ikka kahju. Mehe ema ju ja laste vanaema. Ja muus osas on suhted okeid, see tüli kiskumine hakkabki siis kui ma süüa ei suuda (nii palju kui tema arvab, et peaks)

Enamasti on asi tõesti selles rasva koguses, aga olen aus – vahel ka maitses. Viimane kord oli ämma juubel ja oli grill ja olemine õues. Sõin grillliha ja enda arust oli kõik okei, aga siis ta märkas, et ma ei võtnud salatit. Aga roheline salat oli oliivõli asemel tehtud searasva ja sidrunimahlaga. (sool ja pipar ka) Ma ei hakka kirjeldama, mis maitse see on, aga see ei tundu tavaliselete rasva normaalselt seedivale inimesele ka parim maitsekooslus. Ja ta teeb rohelist salatit alati. Ükskord kinkisime talle suure pudeli extra virgin oliivõli ja ütlesin niisama kõrvale, et see meie lemmik, rohelise salatiga. Sellepeale ütles, et salat tuleb maitsvam kui on lihamaitseline kaste…Ehk siis sulatatud searasvaga. Vahel praeb peekonit enne selles ja siis selle rasva kallab ja segab sidrunimahlaga.

Äkki oleks abiks, kui viiksid enda tehtud rohelise salati ämmale proovida? Või teeksite koos ja sa näitaksid talle, kuidas seda salatit tegelikult tehakse. Saab võrrelda maitse vahet ja ühtlasi on sul kaasas siis oma salat ja ei peagi ämma oma sööma. Ämm ehk õpib siis ka nii tegema nagu vaja või siis leiab, et tema oma on ikka parem ja sööb õnnelikult enda oma, sina oma.

Asi pole selles kumb on “õige”, vaid maitseharjumustuses. Nemad on harjunud lihamaitselise rasvaga salati ja nende jaoks see ongi ilmselt hea. Maitsemeeled on sellega harjunud ja see maitse on “kodune”.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti on asi tõesti selles rasva koguses, aga olen aus – vahel ka maitses.

Lisaks “vabandusi”:

– See tekitab mul jubedaid kõrvetisi, rohud ei mõju enam, arst palus rasvase toidu söömist piirata, minimaalseks viia

– (Liiga) Rasvane toit lööb mul seedimise vähemalt nädalaks korrast

Ja kui ikka pakutakse siis vabandust ma tõesti ei saa, ma tunnen end pärast väga pikalt pärast rasvase söömist halvasti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga roheline salat oli oliivõli asemel tehtud searasva ja sidrunimahlaga. (sool ja pipar ka)

Iuu, see on ikka nii rõve, et ma ei suuda uskudagi, et keegi teeb rohelist salatit searasvaga! Mis mõte siis üldse on salatit teha? 😀

Ma siiani teadsin, et kui searasva muudes toitudes kasutatakse, siis need on ikka kõik kuumalt söödavad toidud, mitte mingid külmana serveeritavad. Searasv hangub ju jahtudes ära. Iuuuu veel kord!

Kui ma mingi sellise asja kogemata endale suhu pistaks, siis ma sülitaks selle sealsamas pikemalt mõtlemata välja ja otsiks ruttu endale mingi kangema kraami peale, kuhu loodetavasti pole searasva sisse uhatud (hapukurk, sidrun, tšillipipar, tubli sõõm punast veini, pits viina vms) 😀

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et ämma ja minia vahel hõõrumine on täpselt samasugune loodusseadus nagu öö ja päeva vahetumine. Nii lihtsalt on.

Mulle ka ämma juures toidud ei meeldi. Mind häirib tohutu koonerdamine toiduga. Ostetakse kõige odavamat hakkliha, kõige odavamat vorsti. Toidu säilitamisest ja toiduhügieenist pole üldse midagi kuulnud. Pidevalt on seal olles lastel kõhud lahti. Soojendatakse sama toitu mitu korda ja ei saa siis soojendatud koguseliselt vaid nii palju kui korraga tarbitakse. Ikka täis potitäis sooja ja homme jälle sama potitäis sooja.

Meie oma peres peame lugu tervislikust toidust, toorainetest tehtud toidust ja me harva soojendame. Teeme süüa üheks korraks, tavaliselt süüakse kõik ära. Kuj jääb midagi üle, võtan tööle ise lõunaks kaasa. AGA! Mul endal nüüd minia ???? ja ikka väga häirib, et ta imevähe sööb meie juures. Ma ei saa aru ka, et kas talle ei maitse või on ta tagasihoidlik. Kipun arvama siiski, et ei maitse. Päris veider on olla ise ämm selles olukorras nüüd.

Mis on need sinu söögid, mida ta ei söö?

Ta sööb. Aga nagu moe pärast natuke.

 

Kusjuures minu ämm samuti ei viska ära, kui pakend on kuupäeva ületanud. Olen märganud, et tema tütar käitub sarnaselt ja minu mees ka ei kipu revideerima külmikut või pakendeid. Samuti on ämmale sügavkülm täis lihapakendeid, aga ainus häda on see, et ma ei tea, millal need sügavkülma pandi. Kõik on originaalpakendites, BBD ammu möödas. Kas pandi sügavkülma juba tähtaja ületanud või tähtaja päeval, ei tea. Näiteks kui ma ise näen, et vist ei suuda liha toiduks valmistada, aga see on hakkliha või kana, siis lõikan paki lahti, nuusutanud üle ja pakin ringi spgavkülma, kuupäev peale.

 

Minu enda ema väga jälgis kodus säilitamistingimusi ja ma ise olen toiduhügieeni koolituse läbinud ning jälgin nii säilitamistemperatuure, toidu soojas hoidmise aega, kiiret jahutust, portsjoni kaupa soojendamist jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei maitse mu ema toidud. Ta teeb neid ka alati väga rasvased ning mul hakkab alati sees keerama seal. Õnneks ta ei suru peale, ma alati võtan väikese portsu, keegi ei solvu ja ma väikesest portsust ära ka ei sure.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 229 )


Esileht Pereelu ja suhted Ämma toidud