Esileht Pereelu ja suhted Armastuse avaldamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: Armastuse avaldamine

Postitas:
Kägu

Vähe armastab mees, kes suudab sõnades väljendada oma tunnete jõudu

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel – kas “sa oled mulle väga kallis” võib olla võrdväärne armastuse avaldamisega?

Ei ole. See ei ole armastuse avaldamine, vähemalt eesti keeles küll mitte.

Aga mis see on?

“igatsesin sind ja oled mulle väga kallis” . Messengeris südamete saatmine ei ole ju ka armastus?

Ei ole. ‘Igatsen sind ja oled mulle väga kallis’ ei ole ka armastus. Kes neid sõnu nii tõlgendab (enamasti naine, eks), elab illusioonis.  Jah, see ei ole mehe poolt armastus. Selliseid sõnumeid saatev mees väldib ütlemist ‘Ma armastan sind* ja veel vähem ütleb ta neid sõnu silmast silma.

See mees ei armasta.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti ei oota roos hambus, põlv maas mind.

Jaah vot, aga ta võiks pärast neid prille ja pleedi, kui te olete teki alla pugenud, ikka mõnikord need sõnad öelda? Aga miks ta ei ütle? Ka sa arvad, et see ikka on armastus? See prillide värk äkki on vaid hoolimine ja rutiin, kohustus? Mitte miski ega keegi ei keela ju tal neid sõnu öelda, aga miks ta ei ütle siis?

Mulle tundub, et sa tahad lihtsalt läbi selle ütlemise teda kontrollida ja manipuleerida, miks mitte ka halvustada, sest nagunii ta ütleb seda siis sulle mitte rahuldaval moel.

Sulle võib jah nii tunduda, kui sa ise neid sõnu kuulnud ei ole.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti ei oota roos hambus, põlv maas mind.

Jaah vot, aga ta võiks pärast neid prille ja pleedi, kui te olete teki alla pugenud, ikka mõnikord need sõnad öelda? Aga miks ta ei ütle? Ka sa arvad, et see ikka on armastus? See prillide värk äkki on vaid hoolimine ja rutiin, kohustus? Mitte miski ega keegi ei keela ju tal neid sõnu öelda, aga miks ta ei ütle siis?

Mulle tundub, et sa tahad lihtsalt läbi selle ütlemise teda kontrollida ja manipuleerida, miks mitte ka halvustada, sest nagunii ta ütleb seda siis sulle mitte rahuldaval moel.

Sulle võib jah nii tunduda, kui sa ise neid sõnu kuulnud ei ole.

Sa ju ka ei kuule

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sulle võib jah nii tunduda, kui sa ise neid sõnu kuulnud ei ole. Sa ju ka ei kuule

Oh, kui sa vaid teaks, kuidas kuulen. Seepärast arvangi, et kui neid sõnu ei öelda, ei taheta neid öelda. Mees ei ole loll. Ta teab väga hästi, mida tähendab ‘ma armastan sind’. Kui seda lauset ei tule, siis seda ei taheta öelda. Mees ei räägi läbi lillede. Mees ütleb otse välja ja ei vigurda. Kui ta tahab öelda.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis nagu näed, on armastus inimese enda aju poolt loodud illusioon. Kui teine toodab vastu seda illusiooni näiteks oma hoolimisega, siis illusioon püsib elus kuna sinu EGO saab toidetud, aga piisab väga vähest kui EGO kui illusoon nagu seebimull puruneb ja armastus kaob ja millegi pärast lahtunud tunded ei löö enam kunagi lõkkele. Kaotatud armastust ei saa mitte kunagi enam tagasi. Aga samas kirg, näiteks seksuaalnekirg ei kao mitte kunagi ära, see võib püsida terve elu teise vastu.

Ego on kui teisest hoolid, sest see paneb ennast positsiooni, kus hoolija olla tahab. Ego ei anna häbeneda ja kui armastus kaob, siis põhjusega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleks siis materiaalne armastus, kaup kauba vastu.Kui kui kaupa vastu ei saada, siis nagu ütled, lill närtsib ja närtsib ka armastus. Aga kui näiteks armuda lauljasse, filmitähte, sellisel juhul oleks tõelisem armastus, armastada ilma vastuarmastuseta, sest lihtsalt armastad seda inimeste sellisena kes ta on.

Armastada lauljat või näitlejat? Teismelise või vaimselt haigena. Elu ongi kaup kauba vastu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleks siis materiaalne armastus, kaup kauba vastu.Kui kui kaupa vastu ei saada, siis nagu ütled, lill närtsib ja närtsib ka armastus. Aga kui näiteks armuda lauljasse, filmitähte, sellisel juhul oleks tõelisem armastus, armastada ilma vastuarmastuseta, sest lihtsalt armastad seda inimeste sellisena kes ta on.

Armastada lauljat või näitlejat? Teismelise või vaimselt haigena. Elu ongi kaup kauba vastu.

Siis ongi materiaalne armastus ja järgmine level oleks armastada kedagi ilma selleta, kas küünid selleni?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis ongi materiaalne armastus ja järgmine level oleks armastada kedagi ilma selleta, kas küünid selleni?

Romantiliselt mitte.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on südamete saatmine armastuse avaldus.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on südamete saatmine armastuse avaldus.

Jah mulle mees paneb instagrami piltide alla ja voodis ütleb sõnaga.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Kuna elane Eesti erinevates otsades siis meie igapäevane suhtlus on telefonis ja messengeris.  Kestnud on see nii pool aastat ja ma tunnen tõeliselt suurt tunnet tema vastu ja mõtlen järgmisel korral, kui ta siia tuleb, ise esimesena armastust avaldada. Ma ei suuda seda tunnet enam enda sees hoida, selleks ma vôibolla selliseid lapsikuid küsimusi küsisin (südamete kohta näiteks). Eks näis, kuidas mul läheb, kas löön põnnama või saan vastuseks “aitäh” või saab minust maailma kõige ōnnelikum tüdruk.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näha on, et TA räägib armumisest, mitte armastusest, need on kaks erinevat asja. Nii et korrektne oleks tal distantssuhte partnerile kohtudes öelda “Ma olen sinusse armunud”.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Min jaoks on armastuse avaldamine see, et kui ma jään teleka ette tukkuma, võtab minult prillid eest ja paneb pleedi peale. Oleme 25 aastat abielus ja armastuse avaldamist tulebki näha hoopis muudes asjades. Tõesti ei oota roos hambus, põlv maas mind.

Ja jällegi äärmused! See, kui inimene oma tunded sõnadesse julgeb panna, ei tähenda, et ta tegudega oma armastust ei näita või roos hambus põlvili maas lösutab.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõnad, sõnad, sõnad… on inimesi, kellel lendab armastussõnu suust nagu kosk – mõnikord pole selleks vaja isegi armunud olla (muide, siis on “kolme kaunist sõna” eriti lihtne öelda). Ja on neid, kes ei oska õigeid sõnu (õigel ajal) öelda, kellele igasugune sõnaline eneseväljendus on tohutu pingutus. Armastab ta sellevõrra vähem? Kahtlen sügavalt.

Iseenda kohta võin öelda, et mida sügavam ja suurem tunne, seda raskem on mitte ainult armastust avaldada, vaid isegi armastatu nime öelda – see on niivõrd intiimne akt. Hoopis kergem, kui tunne kusagil pinnal kergelt virvendab.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näha on, et TA räägib armumisest, mitte armastusest, need on kaks erinevat asja. Nii et korrektne oleks tal distantssuhte partnerile kohtudes öelda “Ma olen sinusse armunud”.

Kuidas seda näha on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näha on, et TA räägib armumisest, mitte armastusest, need on kaks erinevat asja. Nii et korrektne oleks tal distantssuhte partnerile kohtudes öelda “Ma olen sinusse armunud”.

Kuidas seda näha on?

Armumine ja armastus on üks ja sama asi, mitte kaks erinevat.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Kuna elane Eesti erinevates otsades siis meie igapäevane suhtlus on telefonis ja messengeris. Kestnud on see nii pool aastat ja ma tunnen tõeliselt suurt tunnet tema vastu ja mõtlen järgmisel korral, kui ta siia tuleb, ise esimesena armastust avaldada. Ma ei suuda seda tunnet enam enda sees hoida, selleks ma vôibolla selliseid lapsikuid küsimusi küsisin (südamete kohta näiteks). Eks näis, kuidas mul läheb, kas löön põnnama või saan vastuseks “aitäh” või saab minust maailma kõige ōnnelikum tüdruk.

No mina olin mingi aeg suht samas kohas. Artiklid soovitavad, et mees peab esimesena ütlema, minu eelmine mees prahvatas selle armastuse teate lausa paar nädalat peale tutvust välja, mistõttu hakkasin imestama, et kui palju või vähe ma oma kaaslasele meeldin, sest tema armastust jutuks ei võtnud. Läks nii, et mina prahvatasin välja, et kui väga ta mulle meeldib ja asi hakkab juba armastuseks kasvama. Ja tema vastas samaga. Tema puhul on see, et ta on natuke pelglik, kardab suhtes haiget saada, ongi selline kinnisem tüüp jne, mina jälle selline avatud. Tegelikult oli see kergendus meile mõlemale, et me saime kinnitust, kuidas asjad arenendud on. Siin arutelus oli tark mõttekäik, et mõnikord peab naine mehele leebelt õpetama (mitte teoreetiliselt näägutades loengut pidama), kuidas paremat suhet luua.

Mina arvan, et suhe peab olema loomulik- kui tahad, siis ütled, et mida sa arvad või tunned. Küll mees vastab. Jah, võib juhtuda, et vastus ei meeldi, kuid see võib ka olla oluline murdepunkt, mis annab mõlemale osapoolele võimaluse ennast väljendada, muudab suhte sügavamaks ning olete jälle n-ö uues etapis.

Armasta, siis ka sind armastatakse! Kui seda pole, siis on lihtsalt vale inimene.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean ühte sellist armastuse viisi, kus naispool on sillas kui mees sõidab nv tema poole, joob terve nv seal ja seksib temaga täis peaga. Kui kaineks saab pühapäeva lõuna paiku, siis sõidab oma koju tagasi. Mingeid plaane edasiseks ei tee, tuleviku teemat väldib ja enda poole naist ei kutsu.

Kõrvalt inetu vaadata, kuulda, aga ei hakka vahele segama. Näha on, et naispool on õnnelik ja rahul. Ehk kunagi saab ise aru.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen siis see mees suhtes, sest mul raske neid sõna öelda. Mitte, et ei tunneks. Samuti kasvanud nii üles, et tunnetest keegi ei rääkinud. Samas on ka tema nii üles kasvanud, aga pole probleemi sellega.
Ta teab, näeb ja tunneb, et ma armastan, aga ütleb, et tore oleks siiski neid sõnu kuulda/lugeda vahel. Tõsi ta on, sest armas endalgi, kuigi mõtlen, et tean ju ka, kuidas ta tunneb. Soojaks teeb siiski, kui seda öeldakse.

Olin eelmises püsisuhtes 8 aastat ja vahetasime neid sõnu korra selle aja jooksul. Me üksteise tunnetes aga pea lõpuni ei kahelnud. Et ei pea ka mõtetuks seda, kui ei öelda välja, vähemalt, kui mõlemad sellega rahul.

Kuid jube raske on öelda, ma isegi ei tea miks. On ju vaid üks lause, kolm sõna, aga suur lause ja suured sõnad. Olen suutnud seni  öelda vaid vastu, et: mina sind ka. Enne ei vastanud ma miskit…kuigi sama tundsin.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuid jube raske on öelda, ma isegi ei tea miks.

Raske, ma arvan, sest see on ni isiklik, nii suur ja nii intiimne. Et need sõnad on kuidagi nii väiksed ja tühised selle kõige kõrval, mida tunned. Või vähemalt minul on nii. Mida tugevam ja suurem tunne, seda võimatum öelda.

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud inimesed ei armastagi oma kaaslast. Armastus on selline tunne, et hing on seda niivõrd täis, et sa tahad vägisi selle endast välja prahvatada ja öelda: ma armastan sind! Jah, isegi siis kui muidu jutumees pole või kui eelnevates suhetes oled üldse igasugust romantikat tobedaks pidanud. Armastus on tugev.

See on nii hästi ja õigesti öeldud

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid jube raske on öelda, ma isegi ei tea miks.

Raske, ma arvan, sest see on ni isiklik, nii suur ja nii intiimne. Et need sõnad on kuidagi nii väiksed ja tühised selle kõige kõrval, mida tunned. Või vähemalt minul on nii. Mida tugevam ja suurem tunne, seda võimatum öelda.

Jah, täitsa õige. Vahel tegelikult tundubki raske tema sõnu uskuda, sest need tulevad justkui nii kergelt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läks umbes kaks aastat, kui tundsin, et ma tõesti armastan seda meest. Olime selle aja jooksul igasugustest takistustest rahuliku suhte loomisel üle roninud ning ühel hetkel jõudis kohale, et mul pole enam mingeid armumise roosasid prille ees, olen näinud nii tema häid külgi kui ka neid, mis mulle ehk väga ei meeldi (aga mida suudan aksepteerida nagu ta aksepteerib mind koos minu vigadega) ja olengi valmis selle inimesega koos olema täpselt sellisena nagu ta on. Ehk minu jaoks oli selleks hetkeks tema oma armastust näidanud oma tegudega, ilma sõnu ütlemata.

Mu mees pole eriline jutulind ning temal läks veel natukene kauem aega kui mul, aga teadsin, et kui ta need sõnad ütleb, siis mõtleb seda samamoodi tõsiselt.
Praegu me igapäevaselt armastust sõnades ei avalda, kuid aeg-ajalt siiski. Pigem ongi see armastus tegudes ning teisega arvestamises.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua suhtes olles üks või teine osapool avaldas armastust? Ja veel – kas “sa oled mulle väga kallis” võib olla võrdväärne armastuse avaldamisega? Kuidas Teie kogemused on?

Umbes 2 kuud läks aega, kui kuulsin neid sõnu “ma armastan sind”. Nüüd nii korra nädalas kuulen ikka täiesti siiralt. Ise ütlesine viimati eile õhtul. Sa oled muöle kallis ei võrdu ma armastan sind.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu elu suurim armastus ütles mulle need sõnad, kui olime juba pea neli aastat koos olnud: “Kurat võtku, ma ju armastan sind!” Lihtsalt, lambist. Sõnad, mida ma tema käest KUULDA ei lootnudki, sest see mees ei öelnud lapsepõlvetrauma tõttu ühtki R tähte, häbenes selle vigast hääldust. Aga ühel hetkel keesid tunded üle ja ära tuli. Ausaim ja ilusaim hetk. Aga jah, ta suutis sinnamaani oma armastust ka ilma sõnadeta kuuldavaks-nähtavaks teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte millelgi pole mitte mingit muud tähendust kui see, mille me ise sellele anname 😉

Vat mina olen see veidrik, kelle arvates “Ma armastan sind” eesti keeles välja öelduna lihtsalt ei kõla ilusana. Nagu mingi… korsten vms. Liiga palju järske häälikuid kõrvuti ????

Nii et mina olen küll nii oma praegusele kaaslasele kui eksile selgeks teinud, et pole mõtet mu tunnetes kahelda ega otsida sõnades tähendusi, mida seal ei ole, sest minu jaoks on “armastan” ja “kallis” selle erinevates variatsioonides sünonüümid. Punkt.

Lõppude lõpuks, inimesega koos olles lihtsalt tuleb selle ära, mis ja kui tõsiselt sõnade taga on.

Ja viit armastuse keelt ei pea siinsetele tarkadele inimestele ju ometi ümber seletama hakkama?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua suhtes olles üks või teine osapool avaldas armastust? Ja veel – kas “sa oled mulle väga kallis” võib olla võrdväärne armastuse avaldamisega? Kuidas Teie kogemused on?

Umbes 2 kuud läks aega, kui kuulsin neid sõnu “ma armastan sind”. Nüüd nii korra nädalas kuulen ikka täiesti siiralt. Ise ütlesine viimati eile õhtul. Sa oled muöle kallis ei võrdu ma armastan sind.

Võrdub küll. Iga sõna ja tegu, mis on armastusega tehtud, kätkeb endas armastust ja tähendabki armastust. See võrdub väga hästi armastusega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vat mina olen see veidrik, kelle arvates “Ma armastan sind” eesti keeles välja öelduna lihtsalt ei kõla ilusana.

Armastamise tunde väljendamine otsetähenduslikes sõnades rikub tundliku hetke. Puudub ainult “ragastama” vms. Tunnete välise külje rõhutamisele pühendunud inimesed on pinnapealsed. Siin maailmas saab liigse korrutamisega kõik ilusa ära lörtsida. On meil siis vaja päevast päeva korrutada “ai lav juu” või “sorri, nagu lombi taga tühiseks muutunud sõnu kombeks loopida on? Mina leian, et laias maailmas ringi rännanud inimesed ei tohiks koju naastes hakata põliseestlaste keelt teiste kombeid järgi ahvides jõuga valeks väänama hakata

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled mulle kallis-tähendab ju ikka armastust. Ilmselt inimeste keeletaju on erinev, aga mõte sellest ei muutu.

Näiteks “hiirvaikselt” puhul sa ju ei mõtle, et hiir on nurgas vaikselt ja muud taolised ütlemised

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )


Esileht Pereelu ja suhted Armastuse avaldamine