Esileht Hobinurk assimileerumine, millisel juhul edukas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: assimileerumine, millisel juhul edukas

Postitas:

Olen veidi üle 30 aasta vana ja plaan aasta jooksul Eestist igaveseks ära kolida. Ära kolida selles mõttes, et enam kunagi tagasi ei tule. Saada uue riigi kodakondsus ja lõpetada igaveseks ajaks suhe Eesti riigiga. Iga päev, mis ma siin viibin, tundub mulle mahavisatud aeg, kõik on nii vastumeelne ja üha vastumeelsemaks muutub.

Hakkan uurima tööpakkumisi, sihtriik veel kindel pole, kaalun erinevaid variante. Kas on võimalik minu vanuses veel kultuuriline täielik assimileerumine, oskate näiteid tuua? Mis veidi hirmu tekitab on see, et assimileerudes kaotan võib-olla 20 aastaga oskuse eesti keeles rääkida ilma vigadeta. Mul üks tuttav läks  välismaale kõrgkooli õppima ja unustas juba peale 5 aastat välismaal viibimist mõningaid eestikeelseid sõnu.

Samas ei tahaks olla assimileerumata teises riigis, vaid ikka saada teise rahva osaks.  Mu hea tuttav ütles mulle, et kuna eesti keel ja kultuur mulle mingit tähendust ei oma, siis mul peaks olema lihtsam assimileeruda, aga ma ei tea, kas ta ütles seda minu julgustamiseks või on tõesti nii, et kui ei soovi tungivalt oma esimest keelt säilitada, siis on tunduvalt lihtsam. Kultuur on segane teema, ses tarbin niigi ju võõrkeelset kultuuri peamiselt 100% ajast. Mul õnnestus omandada lihtsalt soodsatel tingimustel lisaharidus erialase töökoha kõrvalt ja see hoidis mind siin nii pikalt kinni.

+1
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis kultuur ja tavad ja keel ja kombed on sulle nii hingelähedased, et see 100% omaks võtta ja Eesti jäädavalt unustada? Selle peale sa ikka oled ju mõelnud, et kes ja kus sa siis tahaksid olla!? Ja miks see eesti keeles kirjutamine sulle siis enam nii tähtis on, see on ju siis minevik, milleks sulle eeesti keel? Leiad ka sihtriigis oma “perekooli”, ära muretse. Inimesed on erinevad, kes unustab ja räägib aktsendiga eesti keelt juba paari aasta pärast, kes räägi veatult veel 50a tagasi omandatud eesti keelt (väliseestlastega kogemus). On sul oma lisahariduse ja töökogemusega ka sihtriigis midagi teha või raiskasid niisama eesti maksumaksja raha, et siis minema pühkida laia maailma?

Mul on palju tuttavaid, kes on läinud tööle, loonud pere välismaal ja ei kavatsegi tagasi tulla, aga selle jaoks on vaja keelt, haridust ja pealehakkamist. Kui sa juba aasta pärast minemas oled, siis on sul ikka päris kindel ja paigas plaan olemas, eksju?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keel säilib siis, kui seda pidevalt töös hoida, ehk siis raamatuid lugeda, telekast kuulata või suhelda. Mõni elab Eestis ja ka ei suuda meenutada pooli sõnu (nn sõna on keele peal, aga ei tule välja), sest lugemus on olematu. Mõni on ka lihtsalt keeleliselt andekam ja säilitab keeleoskuse niisama kauem, sellised, kellel ka uue keele õppimine tuleb kergemalt. Nii et oleneb nii inimese andekusest kui ka keele kasutamisest mõlemast. Vabalt on võimalik osata vigadeta mitut keelt korraga, aga need peavad siis kõik olema kasutuses ja enamasti tuleb piir ette praktilises ajakasutuses. Hommikul scrollid inglise keeles, lähed tööle ja seal suhtled saksa keeles, pärast tööd saad sõpradega kokku prantsuse keeles ja õhtul loed raamatut eesti keeles. Näide, kuidas saaks täielikus töökorras hoida nelja keelt. Aga kui nüüd ühe keele neist ära jätta, siis hakkab selle keele oskus ka alla käima. Neli keelt on ka haruldane näide. Kahe keele säilitus on ju kergem, nagu sa praegugi teed: inglise keel internetis, eesti keel päriselus. Ära kolides ütlen omast kogemusest need lihtsalt vahetavad kohad ja sul tekib soov hakata lugema eesti keeles, mida kunagi varem pole olnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi alustuseks paar kuudki mõnes teises riigis elada ja töötada, eks siis näis, kuidas läheb selle assimileerumisega. Ei ole mingeid garantiisid, et see sul õnnestub, samas on üsna palju ikka enda teha ka – näiteks alustuseks tasuks ennast soovitud sihtriigi ajaloo ja tavadega üsna põhjalikult kurssi viia.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

30-aastane inimene ei assimileeru.
Alles jäävad lapsepõlvemälestused, kool, sugulased ja muu kultuuriline aluspõhi.
Vähe kummaline on ka see, et pole veel välja valitud sihtriiki ja kultuuri, mida hirmsasti omaks tahaks võtta.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sind seal päriselt omaks ikkagi ei võeta, isegi kui keelt räägid vabalt ja enda arvates oled ka kõik kohalike tavad, kombed ja lõpuks ka kodakondsuse omandanud. Suhtlema jääd suurelt osalt teiste omasuguste immigrantide ja nende järeltulijatega.

Milleks sulle veatu eesti keele säilitamine? Kui soovid kõik suhted kodumaaga katkestada… Lugedes ja netis kirjutades loomulikult säilitad mingi keeleoskuse, keelt kõnes aitavad säilitada Eestisse jäävad vanemad/sugulased/sõbrad, kuni neid on.

Mis kultuur see on, millesse sa sulanduda soovid?

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Oled liiga vana. 3-aastaselt oleks selline asi võimalik, 30-aastaselt mitte. Ma võrdleksin sinu plaani käe maha raiumisega. Võid ju seda teha, aga iga päev tuleb taas meelde, et kätt pole.

See ei tähenda, et ei võiks välismaal õnne proovida, miks mitte. Aga miks peaks selle juures oma identiteedist loobuma, sellest ma ei saa päriselt aru. Kusjuures mul endal on pikk välismaal elamise kogemus seljataga, ja kunagi olin ka sellises naiivsuse faasis, et igal pool on kõik parem kui Eestis. Isegi kui sa praegu mind ei usu, siis see ei ole nii, Eestil on palju miinuseid, aga on ka suuri plusse.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen veidi üle 30 aasta vana ja plaan aasta jooksul Eestist igaveseks ära kolida. Ära kolida selles mõttes, et enam kunagi tagasi ei tule. Saada uue riigi kodakondsus ja lõpetada igaveseks ajaks suhe Eesti riigiga. Iga päev, mis ma siin viibin, tundub mulle mahavisatud aeg, kõik on nii vastumeelne ja üha vastumeelsemaks muutub.

Venemaale ehk. Nad annavad ruttu kodakondsuse sulle ja siis saad sõita näiteks rindele oma uut kodumaad-Venemaad-kaitsma. Natukene julm ehk on, aga üks võimalus siiski siit riigist minema saada.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseenda eest ei saa kuhugi põgeneda.

Kui sa pole suutnud omaenda kodumaad ja kultuuri 30 aastaga nii palju omaks võtta, et end siin mugavalt tunda, siis miks sa arvad, et mõnda muud ülejäänud 30+ aastaga suudad.

 

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

naljakas tulevikumure ausalt…

Pigem tuleks mõelda sellele, kuidas uues koduriigis hakkama saad?  Oled sa reisinud, pikemalt viibinud mõnes kohas? Hetkel tundub, et mitte väga. Kes sulle selle kodakondsuse üldse annaks? Kodakondsus tuleb ära teenida, hulk tingimusi täita. Kuidas võõrkeeltega on? Keskpärasest inglise keelest elamiseks siiski enamikus maades ei piisa.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundud millegipärast kibestunud olevat, kui säärast põlgust oma kodumaa vastu tunned. Ei usu, et võõrriigis assimileeruda suudad, kui juba oma koduriigis on sulandumisega raskusi.  Ja milleks soov eesti keele oskus perfektselt säilitada, kui soovid Eestiga suhted igaveseks katkestada? Nagu eespool öeldi – enda eest ei põgene.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseenda eest ei saa kuhugi põgeneda.

Kui sa pole suutnud omaenda kodumaad ja kultuuri 30 aastaga nii palju omaks võtta, et end siin mugavalt tunda, siis miks sa arvad, et mõnda muud ülejäänud 30+ aastaga suudad.

Kui tugineda sinu loogikale, siis juhul kui oled õnnetud ja pealesurutud “abielus” nagu mina näiteks Eesti riigiga hetkel, siis ei ole võimaluski ennast ikkest vabastada, nö lahutades abielu ja anda endale sellega ühtlasi võimalus õnnelikuks eluks sulandudes mujale ühiskonda ja unustada eelnev “vangistus”. Mina küll nii arva. Keegi ei saa valida enda koduriiki. Küll aga saab valida lahkumise. Keegi ei küsinud minu käest, kas ma tahan sündida Eesti Vabariiki ja rääkida eesti keelt. See on paratamatus ja see on fakt, et olen sundolukorras.

Ja kuidas saakski tunda midagi positiivset Eesti suhtes, kus  põlatakse teisitimõtlejaid, mõnitatakse kahjurõõmus oma kaaskodanikke (viimatine näide Konstantin Vassiljev), kiustakse taga usklikke (näiteks soov nimetada õigeusklikke terroristideks), sundassimileeritakse vene kodukeelega lapsi, püüdes neid panna unustama oma keelt ja kultuuri, peetakse lõppematut võitlust kuluurilisuse mitmekesisuse vastu. Näiteid võib  tuua lõputult. Lihtsalt viimasel ajal see kurjus, mis siinset ühiskonda läbib, karjub lausa näkku.

+1
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas saakski tunda midagi positiivset Eesti suhtes, kus põlatakse teisitimõtlejaid, mõnitatakse kahjurõõmus oma kaaskodanikke (viimatine näide Konstantin Vassiljev), kiustakse taga usklikke (näiteks soov nimetada õigeusklikke terroristideks), sundassimileeritakse vene kodukeelega lapsi, püüdes neid panna unustama oma keelt ja kultuuri

Ma saan jutust aru, et sinus voolab slaavi verd. Siis võiksid mõelda Venemaa peale. Lähed sinna elama, taotled nende passi. Seal ei sunni sind keegi rääkima eesti keelt, saad kõik asjad vene keeles aetud, võid käia kirikus ja keegi ei kiusa sind seepärast taga.

+26
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

ma arvan ka, et mine ja assimileeru idanaabri juures täie mõnuga. Kindlasti tervitatakse selliste vaadetega isikut ja võetakse oma rüppe. Eesti keele võid ära unustada, mida sa sellega teed pärast üldse?

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas me guugeldame sulle Vene saatkonna aadressi või leiad ise üles? Mine! Aga milleks sulle siis veel eesti keele hea oskuse säilimine, sellest ma aru ei saa…

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt ei saa niimoodi krauhti kodakondsust, enne pead vastavas riigis mingi perioodi elama, paljud riigid nõuavad eksamit jne. Eesti kodakondsusest loobumiseks pead vist ikka uuesti jala Eestimaa pinnale asetama, isegi kui teine riik sulle enda oma pakub.

Mina kolisin ka 30. alguses välismaale elama, aga ei ole kohalikku kodakondsust küll soovinud, kuigi elan siin 10 aastat. EL-i riik, nii et pole eriti vahet. Eesti keele unustad ära siis, kui seda ei kasuta. Kas sul pole sugulasi ega sõpru üldse, kellega sidet hoida? Mina räägin iga päev eesti keelt. Tagatipuks on minu kohalik mees ka eesti keelt purssima õppinud, nii et minu emaga nt saab igapäevateemadel lühikesi vestlusi pidada. Laps oskab ka eesti keelt emakeelena, kuigi praegu muidugi on kohalik keel esikohal, sest käib koolis.

Assimileerumine ei huvita mind karvavõrdki, ma ei kujuta ette, kuidas see saab olla eesmärk omaette. Milleks sul seda vaja on? Massiliselt inimesi elab väljaspool oma päritoluriiki, üldiselt keegi ei salga oma päritolu maha. Nt meie naabrid on sellised, et mees on Bosinast ja naine Marokost, aga mõlemad on siin riigis üles kasvanud. Mees ei oska oma bosnia keelt (või serbohorvaadi või mis mugandust nad seal räägivadki) rohkem kui paar sõna, aga ikka ütleb, et tema on bosnialane. Loomulikult on tal siinne kodakondsus, aga ikka rõhutab oma päritolu.

Mulle ka viimasel ajal Eestis käies paljud asjad ei meeldi, inimesed käituvad ebaratsionaalselt minu meelest. Uudistest loen ka, see naine, kes pani Selveris vene viinapudeli juurde sildi, et ära joo, vaenlase viin. Need käod, kes tegid perekooli teema, et Lenne riideid ei tohi enam üks õigesti meelestatud eestlane lapsele selga panna. Üle-eelmine vabariigi aastapäev, mis nägi ETV-s välja nagu see oleks Ukraina rahvustelevisioon, mitte Eesti. Minu kodulinn Tallinn, kus nüüd on kuulda venekeelset mulinat rohkem kui eesti keelt. Linnapeaks sai kah jälle etniline venelane (kõrvalepõige, mis arvate, kas ta on assimileerunud?). No mis käitumine see on? Mis kasu on vene viina pudeli puruks viskamisest ja Lenne mütsi ahju ajamisest, kui pealinnas ei saa enam riigikeeles poeski käidud ja vähemusrahvus on juba linnapea kohagi endale krapsanud, ükskõik, mis partei parajasti võimul on. Mida see Vassiljevi tühistamine muudab, nad on igal pool ja pressivad ja trügivad oma umbkeelsust ja -meelsust ja mitte midagi sisulist ei tehta, et venestumist takistada.

Siingi juba nt ükskord lastearst küsis kontrollis käies, et te räägite lapsega kodus vene keelt jah. Möh?

Mine kuhu riiki tahad ja ela seal nagu tahad ja ära pabista kunstlikult assimileerumise pärast. Kui nii edasi läheb, siis 20 a pärast vbl polegi enam eesti keelt kellegagi rääkida.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt ei saa niimoodi krauhti kodakondsust, enne pead vastavas riigis mingi perioodi elama, paljud riigid nõuavad eksamit jne.

Ma arvan, et kui kirjutad otse tsaar Putinile ja ütled, et soovid kangesti minna rindele emakest Venemaad kaitsma, siis on sul pass nädalaga olemas ja sõidadki juba sinna kuhu vaja.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa kardad keelt unustada, kui Eesti nii vastumeelne on?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Assimileerumine ei huvita mind karvavõrdki, ma ei kujuta ette, kuidas see saab olla eesmärk omaette. Milleks sul seda vaja on? Massiliselt inimesi elab väljaspool oma päritoluriiki, üldiselt keegi ei salga oma päritolu maha.

No kodanik teemaalgataja paistab vihkavat Eesti riiki, aga eesti keelt ei taha päris ära ka unustada, äkki uues riigis ei olegi ainult piimajõed ja pudrumäed ning vaja siiski kõrvad lontis tagasi tulla.  Õnneks pole sellistest lahkujatest kahju ka, olgu ta minek kiire ja kerge. Miks mulle küll tundub, et teemaalgataja ei plaani mitte kolida talle südamelähedasse naaberriiki?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas saakski tunda midagi positiivset Eesti suhtes, kus põlatakse teisitimõtlejaid, mõnitatakse kahjurõõmus oma kaaskodanikke (viimatine näide Konstantin Vassiljev), kiustakse taga usklikke (näiteks soov nimetada õigeusklikke terroristideks), sundassimileeritakse vene kodukeelega lapsi, püüdes neid panna unustama oma keelt ja kultuuri, peetakse lõppematut võitlust kuluurilisuse mitmekesisuse vastu. Näiteid võib tuua lõputult. Lihtsalt viimasel ajal see kurjus, mis siinset ühiskonda läbib, karjub lausa näkku.

Püha lihtsameelsus, kas sa tõesti usud, et mujal seda ei ole??? Nimeta kasvõi üks riik, kus need punktid ei ole veel sügavamalt esindatud kui siin. Turistina ehk tõesti ei tunne aga see ei tähenda, et neid probleeme mujal ei oleks. Ei oleks uskunud, et veel kolmekümnendates nii naiivne ollakse.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keele ja kõik muu võid sa omandada, aga mitte kunagi sa ei assimileeru.  Sa jääd ikka teiste jaoks eestlaseks.  Ah see eestlane jah, nii hakatakse sinu kohta ütlema nii kui jutuks tuleb.  Meie kutsume ka juba aastakümneid siin olnud ja puhast eesti keelt rääkivaid venelasi ikka venelasteks.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas saakski tunda midagi positiivset Eesti suhtes, kus põlatakse teisitimõtlejaid, mõnitatakse kahjurõõmus oma kaaskodanikke (viimatine näide Konstantin Vassiljev), kiustakse taga usklikke (näiteks soov nimetada õigeusklikke terroristideks), sundassimileeritakse vene kodukeelega lapsi, püüdes neid panna unustama oma keelt ja kultuuri, peetakse lõppematut võitlust kuluurilisuse mitmekesisuse vastu. Näiteid võib tuua lõputult. Lihtsalt viimasel ajal see kurjus, mis siinset ühiskonda läbib, karjub lausa näkku.

Eksid, kui arvad, et sind mujal avasüli vastu võetakse, sisserändajatesse suhtutakse igal pool ettevaatlikult, eriti praegu, eriti sellise suhtumisega. Eh, sulle ei meeldi, et vene kodukeelega lapsed peavad hakkama Eestis eesti keeles õppima hakkama, aga mujal olekasid oma mõtetes ise nõus meelsasti kõike teises keeles tegema ja kõik tavad ja kombed omaks võtma..  Mitte keegi ei püüa Eestis vene päritolu lapsi panna unustama oma keelt või kultuuri, seda teeb praegu ikka agressorriik jõuliselt Ukraina lastega nende okupeeritud aladel. Kui ei ole soovi asukoha riigi keelt õppida, siis alati ongi võimalus minna elama sinna, kus saab ainult oma emakeeles hakkama.  See kurjus, millest sa räägid – arva ära, kust see tuleb, milline riik seda praegu genereerib?

 

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksid, kui arvad, et sind mujal avasüli vastu võetakse, sisserändajatesse suhtutakse igal pool ettevaatlikult, eriti praegu, eriti sellise suhtumisega. Eh, sulle ei meeldi, et vene kodukeelega lapsed peavad hakkama Eestis eesti keeles õppima hakkama, aga mujal olekasid oma mõtetes ise nõus meelsasti kõike teises keeles tegema ja kõik tavad ja kombed omaks võtma.. Mitte keegi ei püüa Eestis vene päritolu lapsi panna unustama oma keelt või kultuuri, seda teeb praegu ikka agressorriik jõuliselt Ukraina lastega nende okupeeritud aladel. Kui ei ole soovi asukoha riigi keelt õppida, siis alati ongi võimalus minna elama sinna, kus saab ainult oma emakeeles hakkama. See kurjus, millest sa räägid – arva ära, kust see tuleb, milline riik seda praegu genereerib?

Üks vastuolu eelnevas arutuskäigus teise järel ja võrreldakse omavahel võrreldamatut. Ühel juhul on tegu püsielanikest vähemusrahva sunniviisilise assimileerimisega (kohustuslik eestikeelne haridus), teisel juhul mina täiskasvanuna otsustan immigreeruda teise riiki ja võtta omaks teised keele ja kultuuri vabatahtlikult omast soovist. Kui lõikan sidemed Eestiga, peab ju midagi asemele tekkima. Kui mina emigreerun, siis seal ei ole kindlapeale Eesti kogukonda ees ja loomulik, et üritan sulanduda ühiskonda. Ei näe mingit vastuolu.

Kui ilmuvad artiklid, kus lapsed nutavad eesti keele tundides ja vallandatakse ilma koondamistasuta pikaaegsed spetsialistid keelenõuete mittetäitmise tõttu, siis ei saa enam silma kinni pigistada ebaõigluse ja ülekohtu ees. Ebaloomulik on 100% eestikeelne haridus piirkondades, mis on 80%-98% venekeelsed. Miks peab tingimata kõik eesti keeles olema? Kättemaksuhimu kolmandate põlvede kaudu? Väiklus kirjeldab sellist teguviisi.

Rahvusvahelised organisatsioonid nagu Amnesty International on aastakümneid Eestile ette heitnud kodakondsuspoliitikat (hallid passid) ja vähemusrahvaste rõhumist poliitilistel kaalutlustel – nt raport Estonia: Linguistic minorities in Estonia: Discrimination must end (2006)

Varem mina ka arvasin, et ehk ei ole asi ikka nii hull, kui väidetakse ja Vene meedias võimendatakse Baltikumi venekeelse kogukonna probleemi poliitilistel eesmärkidel, aga tuleb tõdeda, et peale sõda tõesti vallandusid kõige tumedamad instinktid Baltikumis ning tahetakse tekitada kollektiivset süüd, mis annaks õigustuse nö kollektiivsele karistusele. Külmavärinad ajas ihule Lätis lillepanijate trahvimine 9. mail. Läti tundub, et on veel hullem isegi, kui Eesti selle koha pealt.

Eriti silmakirjalik on see, kui Venemaa suhtes viibutab Eesti pidevalt näppu vähemusrahvaste “rõhumise”, sõnavabaduse puudumise ja ebademokraatliku ühiskonnakorralduse üle, aga üha enam teeb täpselt seda sama, milles süüdistab Venemaad. Mis puutub Venemaa tegevus üldse Eestisse, et kuidas üldse Venemaa väidetavad teod Ukraina laste suunas peaks mõjutama Eesti poliitikat vähemusrahvaste suunas. Uskumatu mõtlemine. Üha rohkem tajun hämamist, nt metropoliit Eugeni väljasaatmine ja eelnev korduv alandamine riiklikul tasandil väidetava “julgeolekuohu” tõttu, mida ei suudetud argumentidega tõestada ja kis pealt vaadates tundusid täiesti väljamõeldud põhjused. Kuidas selliselt talitav riik saab tekitada austust ja lugupidamist? Mina näiteks viimaste sündmuste valguses Eesti hümni kaasa laulda ei suudaks (kuigi ei mäleta sõnu ka, sest kuulsin hümni viimati 20 aastat tagasi koolis).

 

+1
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahvusvahelised organisatsioonid nagu Amnesty International on aastakümneid Eestile ette heitnud kodakondsuspoliitikat (hallid passid) ja vähemusrahvaste rõhumist poliitilistel kaalutlustel – nt raport Estonia: Linguistic minorities in Estonia: Discrimination must end (2006)

Ja mida kõike on Amnesty International ette heitnud Venemaale? https://www.amnesty.org/en/location/europe-and-central-asia/eastern-europe-and-central-asia/russia/report-russia/  Ukrainast Navalnõini ja edasi?

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge laitke maha, las ta läheb, ükskõik kuhu. Üks venemeelne siin vähem.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on siin nüüd nii tagajalgadele aetud. Miks see teid kodumaa armastajaid nii triggerdab, et mõni soovib lahkuda? Mina ei näe küll ühtegi probleemi. Igaüks võiks elada seal, kus talle kõige rohkem meeldib.

Eestisse kolinud ja eesti keelt purssivaid brasiillasi, ukrainlasi, hiinlasi küll näidatakse telekast “Tjerää minä reegin eesti kjeeles” ja siis kõik plaksutavad, et imeline, veel eestlasi juures, nii tublid, nii toredad. Ei ole isegi Eesti suht suletud ühiskonnas neid ära tõugatud kuskile, vaid vastupidi leiavad endale eestlasest kaaslased, sõbrad ja töökohad täitsa kergelt. Igaüks, kes õpib keele ära ja üritab ise suhelda, võetakse just avasüli vastu, et nii äge, keegi teistmoodi tuli siia. Üks võitis ju isegi Superstaari võistluse, no ei ole teda kuskile surutud teiste “immigrantide” sekka. Kui eestlane tahab välismaal sama asja teha (keele ja kohaliku kultuuri omandada) tervitataks teda seal samamoodi nagu meil. Ei ole need asjad nii doom and gloom midagi, inimesed on ikka ajast aega asukohariike vahetanud. Mõni tahab elada Eestis, mitte Türgis, mõni tahab elada mujal, mitte Eestis, ja mõlemat pidi on okei kui inimene austab oma ümbritsevaid kaasinimesi.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksid, kui arvad, et sind mujal avasüli vastu võetakse, sisserändajatesse suhtutakse igal pool ettevaatlikult, eriti praegu, eriti sellise suhtumisega. Eh, sulle ei meeldi, et vene kodukeelega lapsed peavad hakkama Eestis eesti keeles õppima hakkama, aga mujal olekasid oma mõtetes ise nõus meelsasti kõike teises keeles tegema ja kõik tavad ja kombed omaks võtma.. Mitte keegi ei püüa Eestis vene päritolu lapsi panna unustama oma keelt või kultuuri, seda teeb praegu ikka agressorriik jõuliselt Ukraina lastega nende okupeeritud aladel. Kui ei ole soovi asukoha riigi keelt õppida, siis alati ongi võimalus minna elama sinna, kus saab ainult oma emakeeles hakkama. See kurjus, millest sa räägid – arva ära, kust see tuleb, milline riik seda praegu genereerib?

Üks vastuolu eelnevas arutuskäigus teise järel ja võrreldakse omavahel võrreldamatut. Ühel juhul on tegu püsielanikest vähemusrahva sunniviisilise assimileerimisega (kohustuslik eestikeelne haridus), teisel juhul mina täiskasvanuna otsustan immigreeruda teise riiki ja võtta omaks teised keele ja kultuuri vabatahtlikult omast soovist. Kui lõikan sidemed Eestiga, peab ju midagi asemele tekkima. Kui mina emigreerun, siis seal ei ole kindlapeale Eesti kogukonda ees ja loomulik, et üritan sulanduda ühiskonda. Ei näe mingit vastuolu.

Kui ilmuvad artiklid, kus lapsed nutavad eesti keele tundides ja vallandatakse ilma koondamistasuta pikaaegsed spetsialistid keelenõuete mittetäitmise tõttu, siis ei saa enam silma kinni pigistada ebaõigluse ja ülekohtu ees. Ebaloomulik on 100% eestikeelne haridus piirkondades, mis on 80%-98% venekeelsed. Miks peab tingimata kõik eesti keeles olema? Kättemaksuhimu kolmandate põlvede kaudu? Väiklus kirjeldab sellist teguviisi.

Rahvusvahelised organisatsioonid nagu Amnesty International on aastakümneid Eestile ette heitnud kodakondsuspoliitikat (hallid passid) ja vähemusrahvaste rõhumist poliitilistel kaalutlustel – nt raport Estonia: Linguistic minorities in Estonia: Discrimination must end (2006)

Varem mina ka arvasin, et ehk ei ole asi ikka nii hull, kui väidetakse ja Vene meedias võimendatakse Baltikumi venekeelse kogukonna probleemi poliitilistel eesmärkidel, aga tuleb tõdeda, et peale sõda tõesti vallandusid kõige tumedamad instinktid Baltikumis ning tahetakse tekitada kollektiivset süüd, mis annaks õigustuse nö kollektiivsele karistusele. Külmavärinad ajas ihule Lätis lillepanijate trahvimine 9. mail. Läti tundub, et on veel hullem isegi, kui Eesti selle koha pealt.

Eriti silmakirjalik on see, kui Venemaa suhtes viibutab Eesti pidevalt näppu vähemusrahvaste “rõhumise”, sõnavabaduse puudumise ja ebademokraatliku ühiskonnakorralduse üle, aga üha enam teeb täpselt seda sama, milles süüdistab Venemaad. Mis puutub Venemaa tegevus üldse Eestisse, et kuidas üldse Venemaa väidetavad teod Ukraina laste suunas peaks mõjutama Eesti poliitikat vähemusrahvaste suunas. Uskumatu mõtlemine. Üha rohkem tajun hämamist, nt metropoliit Eugeni väljasaatmine ja eelnev korduv alandamine riiklikul tasandil väidetava “julgeolekuohu” tõttu, mida ei suudetud argumentidega tõestada ja kis pealt vaadates tundusid täiesti väljamõeldud põhjused. Kuidas selliselt talitav riik saab tekitada austust ja lugupidamist? Mina näiteks viimaste sündmuste valguses Eesti hümni kaasa laulda ei suudaks (kuigi ei mäleta sõnu ka, sest kuulsin hümni viimati 20 aastat tagasi koolis).

Sinu arvates on ok, et madalapalgalised töökohad jäävad igavesti venelastele, sest nad ei oska eesti keelt. Eesti keele mitte oskamine tähendab neile ebavõrdseid võimalusi. Nad ei saa astuda ülikooli, nad ei saa töötada kõrgharidust eeldavatel ametikohtadel. Väga paljud andekad venelased teevad lihttööd, kus nad ei saa oma võimeid rakendada, sest ei saanud vene koolist piisavat keeletaset. Keele mitte valdamine samuti põhjus, mis paljud venelased ei saa ühtlasi ka ära kolida neist slummistunud piirkondadest, kus on suurem töötus, suurem kuritegevus ja mahajäämus. Ida-Virumaale ei taha arstid, minna,  ei taha õpetajad minna, ei taha keegi minna, sest on venekeelne sumbunud maailm. Sinu arvates suurepärane, kui siinsed venelased jäävadki igavesti vaeste klassiks ega saa oma Kohtla-Järvelt välja.

Umbkeelsed tähendab, et eestlased peavad nendega vene keeles rääkima. See on sinu arvates ok sundida eestlastele peale vene keelt? Eestlased ei saa töökohti, sest nõutakse umbkeelsete kodanike teenindamiseks vene keelt. Venelased ei pea oskama, aga eestlased peavad?

Õigeusu kiriku asja on piisavalt selgitatud. Seda ei viitsi sulle üle seletada. Loe ise.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa saa sinu teemast aru… ausalt öelda.  Sul on ju nii tugev vene identiteet, mis on sul takistanud eestlaseks saamist, kuigi oled siin kasvanud ja oskad kõrgtasemel eesti keelt. Sa oled sügaval sisimas oma valiku juba teinud. Sinust ei saa kedagi teist ega kolmandat. Sinu õige koht on riigis, kus on slaavi kultuur ja keel. Lääne kultuur sinuga ilmselgelt ei sobitu. Varem või hiljem oled tagajalgadel, trotsi täis ja vastanduv.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ossinovski on hea näide, milline võikski olla keskmine eesti venelane. Lisaks vene keelele räägib ka eesti keelt nagu eestlane. Haritud, erudeeritud, kultuurne eurooplane, mitte mingi räuskav ja lõugav Kremlile kasulik idioot.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Head teed minna, see kes õigustab Ukraina sõda ei ole teisitimõtleja, vaid tibla. Ja veneõigeusu kirik peab seda veel pühaks sõjaks.
Kas minu käest keegi küsis kas ma tahan 8 aastaselt vene keelt õppida? Nutku ja õppigu, tegemist on riigikeelega.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )


Esileht Hobinurk assimileerumine, millisel juhul edukas