Esileht Hobinurk assimileerumine, millisel juhul edukas

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Teema: assimileerumine, millisel juhul edukas

Postitas:

Ma ei saa saa sinu teemast aru… ausalt öelda. Sul on ju nii tugev vene identiteet, mis on sul takistanud eestlaseks saamist, kuigi oled siin kasvanud ja oskad kõrgtasemel eesti keelt. Sa oled sügaval sisimas oma valiku juba teinud. Sinust ei saa kedagi teist ega kolmandat. Sinu õige koht on riigis, kus on slaavi kultuur ja keel. Lääne kultuur sinuga ilmselgelt ei sobitu. Varem või hiljem oled tagajalgadel, trotsi täis ja vastanduv.

Oot, oot… Etniliselt olengi eestlane. Sünnipärast rahvuslikku kuuluvust ei saa keegi muuta. Miks peaks üldse eesti ja vene kultuuri või identiteedi vahel olemine mingi vastandumine või valik. Ultranatsionalistid, parempoolsed (Isamaa, EKRE) populistid on selle vastandumise loonud, et meeldida teatud natsionalistlikule/marurahvuslikule elemendile ühiskonnas, mis kahjuks  eksisteerib ja on üsna eemaletõukav oma olemuselt normaalsele inimesele. See Eestis leviv ultranatsionalism muuseas peletas varem ka lääneeurooplasi siit minema ja mõjus neile tülgastavalt, nt mentaliteet, et Eesti olgu ainult eestlastele, slaavlaste põlastamine EKRE poliitikute poolt ja suletud kultuuriga regulaarselt toimuvad laulupeod, mis meenutavad 1930. aastate natsi Saksamaad jne.

 

 

+1
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa saa sinu teemast aru… ausalt öelda. Sul on ju nii tugev vene identiteet, mis on sul takistanud eestlaseks saamist, kuigi oled siin kasvanud ja oskad kõrgtasemel eesti keelt. Sa oled sügaval sisimas oma valiku juba teinud. Sinust ei saa kedagi teist ega kolmandat. Sinu õige koht on riigis, kus on slaavi kultuur ja keel. Lääne kultuur sinuga ilmselgelt ei sobitu. Varem või hiljem oled tagajalgadel, trotsi täis ja vastanduv.

Oot, oot… Etniliselt olengi eestlane. Sünnipärast rahvuslikku kuuluvust ei saa keegi muuta. Miks peaks üldse eesti ja vene kultuuri või identiteedi vahel olemine mingi vastandumine või valik. Ultranatsionalistid, parempoolsed (Isamaa, EKRE) populistid on selle vastandumise loonud, et meeldida teatud natsionalistlikule/marurahvuslikule elemendile ühiskonnas, mis kahjuks eksisteerib ja on üsna eemaletõukav oma olemuselt normaalsele inimesele. See Eestis leviv ultranatsionalism muuseas peletas varem ka lääneeurooplasi siit minema ja mõjus neile tülgastavalt, nt mentaliteet, et Eesti olgu ainult eestlastele, slaavlaste põlastamine EKRE poliitikute poolt ja suletud kultuuriga regulaarselt toimuvad laulupeod, mis meenutavad 1930. aastate natsi Saksamaad jne.

Kindel, et plaanid ikka Eestist ära kolida? Pigem tundub, et oled tulnud siia trollima. Ah, et etniline eestlane … sorry, aga sa oled lihtsalt “kasulik idioot” ja edasised arutelud sinuga on mõttetud.

 

 

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge, sinust ei ole kuhugi minejat, sa lihtsalt räuskad seosetult juba, laulupidu ja natsi-Saksamaa ühes lauses on juba luululine küllat.

Kuhu sa siis ikkagi assimileerumas oled? Eestist oled sa täiega dissimileerunud juba ju. Ida pool võetakse kindlasti vastu, miks sa ikka veel nutad siin? Pealehakkamist pole lihtsalt?

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei mõista, miks selle peale leili minnakse, et kellelegi oma sünniriik ei sobi. ma ei tundnud ennast eestis kodus. õppisin täisealiseks saades kõigepealt mõnda aega välisriigis ja 24- aastaselt kolisin (mitte küll mingi konkreetse, pikaajalise plaaniga) ühte teise. jäingi siia. nüüd juba 11 aastat elatud ega saa väita, et omaks ei võeta. kui ise ennast ei marginaliseeri, saab täiesti probleemideta kohaliku suhtlusringkonna endale leida. emakeelt naljalt siiski ei unusta, kui just päris keeletundetu pole.

eestis käin turistina meeleldi, aga ei kujuta ette ennast seal kunagi jälle elamas.

 

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei mõista, miks selle peale leili minnakse, et kellelegi oma sünniriik ei sobi. ma ei tundnud ennast eestis kodus. õppisin täisealiseks saades kõigepealt mõnda aega välisriigis ja 24- aastaselt kolisin (mitte küll mingi konkreetse, pikaajalise plaaniga) ühte teise. jäingi siia. nüüd juba 11 aastat elatud ega saa väita, et omaks ei võeta. kui ise ennast ei marginaliseeri, saab täiesti probleemideta kohaliku suhtlusringkonna endale leida. emakeelt naljalt siiski ei unusta, kui just päris keeletundetu pole.

eestis käin turistina meeleldi, aga ei kujuta ette ennast seal kunagi jälle elamas.

Selle peale ei mindudki leili. Ma ei pahanda ega võta isiklikult, kui inimesed tahavad mujal elada. Lasku käia, samal ajal on ka mujal sündinuid, kes on valinud Eesti elukohaks.
Aga no ma Kremli trolle ei salli tõesti kogu hingest.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei mõista, miks selle peale leili minnakse, et kellelegi oma sünniriik ei sobi. ma ei tundnud ennast eestis kodus. õppisin täisealiseks saades kõigepealt mõnda aega välisriigis ja 24- aastaselt kolisin (mitte küll mingi konkreetse, pikaajalise plaaniga) ühte teise. jäingi siia. nüüd juba 11 aastat elatud ega saa väita, et omaks ei võeta. kui ise ennast ei marginaliseeri, saab täiesti probleemideta kohaliku suhtlusringkonna endale leida. emakeelt naljalt siiski ei unusta, kui just päris keeletundetu pole.

eestis käin turistina meeleldi, aga ei kujuta ette ennast seal kunagi jälle elamas.

Selle peale ei mindudki leili. Ma ei pahanda ega võta isiklikult, kui inimesed tahavad mujal elada. Lasku käia, samal ajal on ka mujal sündinuid, kes on valinud Eesti elukohaks.

Aga no ma Kremli trolle ei salli tõesti kogu hingest.

ma kõike vahepealset ei viitsinud läbi lugeda. mingit eesti riigi ja kultuuri mustamist ei salli ka mina, aga olen siin foorumis ennegi täheldanud suhtumist, et kui otsustad mujal elada, siis oled tänamatu ja desertöör ja üldse kõnts.
mu meelest normaalne, et inimene saab endale valida sobiva elukeskkonna ega pea ilmtingimata esivanemate kive kuskil põllu peal kandma. sest nii. on. alati. olnud.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei mõista, miks selle peale leili minnakse, et kellelegi oma sünniriik ei sobi. ma ei tundnud ennast eestis kodus. õppisin täisealiseks saades kõigepealt mõnda aega välisriigis ja 24- aastaselt kolisin (mitte küll mingi konkreetse, pikaajalise plaaniga) ühte teise. jäingi siia. nüüd juba 11 aastat elatud ega saa väita, et omaks ei võeta. kui ise ennast ei marginaliseeri, saab täiesti probleemideta kohaliku suhtlusringkonna endale leida. emakeelt naljalt siiski ei unusta, kui just päris keeletundetu pole.

eestis käin turistina meeleldi, aga ei kujuta ette ennast seal kunagi jälle elamas.

Selle peale ei mindudki leili. Ma ei pahanda ega võta isiklikult, kui inimesed tahavad mujal elada. Lasku käia, samal ajal on ka mujal sündinuid, kes on valinud Eesti elukohaks.

Aga no ma Kremli trolle ei salli tõesti kogu hingest.

ma kõike vahepealset ei viitsinud läbi lugeda. mingit eesti riigi ja kultuuri mustamist ei salli ka mina, aga olen siin foorumis ennegi täheldanud suhtumist, et kui otsustad mujal elada, siis oled tänamatu ja desertöör ja üldse kõnts.

mu meelest normaalne, et inimene saab endale valida sobiva elukeskkonna ega pea ilmtingimata esivanemate kive kuskil põllu peal kandma. sest nii. on. alati. olnud.

Nõus. Aga no kui loed vahepealset, siis on tegemist ikka sulaselge putini fänniga.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trollide ühine tunnus on see, et tehakse uus kasutaja selliste teemade jaoks.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Head teed minna, see kes õigustab Ukraina sõda ei ole teisitimõtleja, vaid tibla. Ja veneõigeusu kirik peab seda veel pühaks sõjaks.

Kas minu käest keegi küsis kas ma tahan 8 aastaselt vene keelt õppida? Nutku ja õppigu, tegemist on riigikeelega.

Täpselt nii.

Üks tibla ja putinist eestis vähem, tuleks kasuks kogu riigile. Seega teemaalgataja, head teed sul minna!

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin pole ju küsimus selles, et TA tahab mujal elada. Taeva pärast, head teed talle. Eesti niiväga ei meeldi – mis teha, ei meeldi, siis ei meeldi. Veelkord – head teed. Mõnele ei meeldi Tartu, mõnele Tallinn, mõnele Barcelona, mõnele ei meeldi Pariis või NY.

Pane siis uks kenasti selja tagant kinni ja mine ära.

Mis sisemine sund see peaks küll olema, et enne lahkumist neile, kes soovivad maha jääda, kukkuda selgitama, kuidas antud linn/riik/rahvas/rahvus on nõme või kuidas mujal on enda meelest parem?
Kujuta nüüd ette, et…näiteks satud kuskile kogukonda, ütleme väikekohta jaanitulele. Igav on, seltskonna jutt käib närvidele, ilm on sinu meelest solk, muusika on nõme ja söök on mage. Selle asemel, et vaikselt ära minna, lööd kella, ronid kännu otsa ja pead valjuhäälse kõne, kuidas siin on nõme, sina aga oled maailmakodanik, süüa te siin väikses konnatiigis ka teha ei oska ja lõke on teil ka närune. Appikene, kuidas te saate küll siin elada? Mina küll ei suudaks! A vaat kus (näiteks) hispaanlased oskavad pidutseda!

Vaat’ see on koomiline. Huvitav, kas need inimesed iga kord, kui nad kuskilt (nt restoran, pood, kino, teater, linn, riik) lahkuda kavatsevad või on juba lahkunud, annavad küsimatagi tagasisidet kõigile kohalviibinutele, kui palju nõme oli ja kui palju ägedam on seal, kuhu ta läheb?

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on puhas trollimine, eesmärk ongi “kännu otsas kõnet pidada”, mitte reaalselt kuhugi minna. Saaks ta sellega hakkama, oleks juba läinud. Aga nagu  EESTI vanasõna ütleb, suuga teeb suure linna, käega…

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on puhas trollimine, eesmärk ongi “kännu otsas kõnet pidada”, mitte reaalselt kuhugi minna. Saaks ta sellega hakkama, oleks juba läinud. Aga nagu EESTI vanasõna ütleb, suuga teeb suure linna, käega…

Ei plaaninud siia teemasse enam kirjutada, aga kuna nii palju absurdseid väiteid ja otsest laimu paisatakse igast nurgast, siis veidi avan tagamaid.

Loomulikult olin nii tark, et tundliku teema käsitlemisel (assimileerumine ja Eestist lahti ütlemine) tegin uue konto, et mind ei saaks enda turvalisuse huvides ühegi konkreetse isikuga seostada. Olen siin foorumis ka varem postitusi teinud ja muidu oleks võinud ju isikut hakata lahti “muukima”. Tegin teema eesmärgiga uurida assimileerumisega seonduvat, kuna otsus oli pea kindel, et lahkun. Peale siinseid kommentaare on aga mu lahkumissoov 101% kindel.

Miks ma “kõne” pean – ei ma ei pea kõne, aga kui riik viib süstemaatiliselt ellu lõhestavat ja ebainimlikku programmi ja teda toetav rahvas vaid õhutab sellele kaasa, siis ei saa lihtsalt vait olla ja ignoreerida probleemi.  Need asjad, millele tähelepanu juhtisin on tõsised ja karjuvad probleemid siin ühiskonnas. Me räägime inimõigustest, mis peaksid olema pühad!

Antud teema tõestas ära, kui suures haiglases obsessioonis seoses Venemaaga on nö “keskmine” eestlane. Kui argumendid otsa saavad, sest kõik, millele ma osundasin oli ju õige, siis soovitati mul Venemaale minna, sõimati “kasulikuks” idioodiks, trolliks milleks iganes. See vaid tõestas seda, et ütlesin välja valusa, kibeda ja ebameeldiva tõe.

Ma olengi lahkumas ja teen kõik endast oleneva, et see toimuks võimalikult ruttu. Selliste inimestega ei taha tõesti isegi üht õhku hingata ega isegi mitte ühes keeles enam rääkida.  Vassiljevi saaga ja õigeusu kirikuga toimuv oli mulle tõeliseks äratuseks. Teiega seda monokultuurset “natsiparadiisi” ehitama ei kavatse jääda.

Kes siin ennist arvas, et luulutan, kui võrdlesin laulupidusid ja 30. aastate Saksamaal valitsenud meeleolu, siis palun väga, sellest on kirjutanud Mikk Pärnits pikki artikleid, rääkinud on ka 2017. aasta paiku poliitikud ise: “Reinde ja Lenk Tallinna TVs: laulupidu mõjub meie Euroopa külalistele natsionalistliku ilminguna”

https://www.postimees.ee/4126595/reinde-ja-lenk-tallinna-tvs-laulupidu-mojub-meie-euroopa-kulalistele-natsionalistliku-ilminguna

Nüüd enam pole teema aktuaalne, sest poliitiline tellimus on teine. AGA fakt on, et paljudele lääne eurooplastele on sellist monokultuuri pimesi ülistavad üritused võõristavad. Ka ise üritan alati laulupeo ajal Tallinnast kaugele sõita ja Eesti meediat ei ava tol päevil uudiste lugemiseks.

 

0
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale siinseid kommentaare on aga mu lahkumissoov 101% kindel.

Väga tore uudis.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega Perekool pole lennujaam, et oma lahkumisest kõva häälega teada anda.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd enam pole teema aktuaalne, sest poliitiline tellimus on teine. AGA fakt on, et paljudele lääne eurooplastele on sellist monokultuuri pimesi ülistavad üritused võõristavad. Ka ise üritan alati laulupeo ajal Tallinnast kaugele sõita ja Eesti meediat ei ava tol päevil uudiste lugemiseks.

Ma võin mõne üksiku punktiga su jutus isegi pooleldi nõustuda, aga see, et meie laulupeod on monokultuuri pimesi ülistamine- no selle peale ei oska tõesti enam midagi kosta.

Pikk traditsioon tuleks mõne multikulti edendajast Brüsselionu arvates ajaloo prügikasti heita?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olengi lahkumas ja teen kõik endast oleneva, et see toimuks võimalikult ruttu.

Aga sa ei tee ju. Mida sa teed? Plaanid “aasta jooksul igaveseks lahkuda”, aga ise ei tea isegi seda milline riik või kultuur sulle edaspidises eluks koduks võiks olla.
Täiskasvanud, küps inimene ei tee elulisi otsuseid sellisel moel.
Aga miks sa ei vasta küsimusele – milleks soovid säilitada eesti keele oskust?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on puhas trollimine, eesmärk ongi “kännu otsas kõnet pidada”, mitte reaalselt kuhugi minna. Saaks ta sellega hakkama, oleks juba läinud. Aga nagu EESTI vanasõna ütleb, suuga teeb suure linna, käega…

Ei plaaninud siia teemasse enam kirjutada, aga kuna nii palju absurdseid väiteid ja otsest laimu paisatakse igast nurgast, siis veidi avan tagamaid.

Loomulikult olin nii tark, et tundliku teema käsitlemisel (assimileerumine ja Eestist lahti ütlemine) tegin uue konto, et mind ei saaks enda turvalisuse huvides ühegi konkreetse isikuga seostada. Olen siin foorumis ka varem postitusi teinud ja muidu oleks võinud ju isikut hakata lahti “muukima”. Tegin teema eesmärgiga uurida assimileerumisega seonduvat, kuna otsus oli pea kindel, et lahkun. Peale siinseid kommentaare on aga mu lahkumissoov 101% kindel.

Miks ma “kõne” pean – ei ma ei pea kõne, aga kui riik viib süstemaatiliselt ellu lõhestavat ja ebainimlikku programmi ja teda toetav rahvas vaid õhutab sellele kaasa, siis ei saa lihtsalt vait olla ja ignoreerida probleemi. Need asjad, millele tähelepanu juhtisin on tõsised ja karjuvad probleemid siin ühiskonnas. Me räägime inimõigustest, mis peaksid olema pühad!

Antud teema tõestas ära, kui suures haiglases obsessioonis seoses Venemaaga on nö “keskmine” eestlane. Kui argumendid otsa saavad, sest kõik, millele ma osundasin oli ju õige, siis soovitati mul Venemaale minna, sõimati “kasulikuks” idioodiks, trolliks milleks iganes. See vaid tõestas seda, et ütlesin välja valusa, kibeda ja ebameeldiva tõe.

Ma olengi lahkumas ja teen kõik endast oleneva, et see toimuks võimalikult ruttu. Selliste inimestega ei taha tõesti isegi üht õhku hingata ega isegi mitte ühes keeles enam rääkida. Vassiljevi saaga ja õigeusu kirikuga toimuv oli mulle tõeliseks äratuseks. Teiega seda monokultuurset “natsiparadiisi” ehitama ei kavatse jääda.

Kes siin ennist arvas, et luulutan, kui võrdlesin laulupidusid ja 30. aastate Saksamaal valitsenud meeleolu, siis palun väga, sellest on kirjutanud Mikk Pärnits pikki artikleid, rääkinud on ka 2017. aasta paiku poliitikud ise: “Reinde ja Lenk Tallinna TVs: laulupidu mõjub meie Euroopa külalistele natsionalistliku ilminguna”

https://www.postimees.ee/4126595/reinde-ja-lenk-tallinna-tvs-laulupidu-mojub-meie-euroopa-kulalistele-natsionalistliku-ilminguna

Nüüd enam pole teema aktuaalne, sest poliitiline tellimus on teine. AGA fakt on, et paljudele lääne eurooplastele on sellist monokultuuri pimesi ülistavad üritused võõristavad. Ka ise üritan alati laulupeo ajal Tallinnast kaugele sõita ja Eesti meediat ei ava tol päevil uudiste lugemiseks.

See, kes Eestit/eestlasi ja sõna “nats” ühte lausesse paneb, ei taha sekundikski oma armsal kodumaal näha. Tõmba n’hui otsuda siit, tibla. Üks viienda kolonni reeturnahk vähem.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa pole 30 aastaga Eestis suutnud kohaneda, siis mis põhjustel loodad, et võõras riigis ja keskealisena see protsess kergemini läheb? Keset pudrumägesid ja piimajõgesid ehk läheks ka, aga jahutan su indu – neid pole olemas.

Ja miks sind see emakeele kaotamine nii morjendab, aru ma ei saa? Mis teed selle eesti keelega, kui sa igasugused seosed plaanid katkestada?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud teema tõestas ära, kui suures haiglases obsessioonis seoses Venemaaga on nö “keskmine” eestlane. Kui argumendid otsa saavad, sest kõik, millele ma osundasin oli ju õige, siis soovitati mul Venemaale minna, sõimati “kasulikuks” idioodiks, trolliks milleks iganes. See vaid tõestas seda, et ütlesin välja valusa, kibeda ja ebameeldiva tõe.

Haiglases obsessioonis??? Inimene, kes veel praegu õigustab genotsiidi Ukrainas, peaks lendama üle idapiiri kiiremini, kui kahurikuul.

https://lounaeestlane.ee/kaitsevae-juhataja-pole-mingit-kahtlust-et-venemaa-valmistub-sojaks-valjaspool-ukrainat/

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, ärge toitke trolli.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan teemaaalgatajale Lõuna-Hispaanias Torrevieja või Benidormi piirkonda, seal saab juba rahulikult ainult vene keelega hakkama. On välja kujunenud kohapeal elavatest Vene ja Ukraina immigrantidest kogukonnad ning igapäevane elu toimib neil üksteisele teenuseid pakkudes. Kinnisvara on odav, täiesti korraliku väiksemapoolse maja saab kätte ca 100 000€-ga, korterid on odavamadki. Ei ole ka identideedi kaotamise hirmu, vene identiteedi säilimine on seal piirkonnas elades tagatud.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul isiklikult ei ole teistsuguse arvamuse vastu mitte kui vähimatki, aga igal asjal on kuskil piir.

Kui end eestlaseks nimetav inimene keeldub tunnistamast, et Eesti riigikeel on eesti keel, siis see pole mitte „teistsugune arvamus“, vaid pigem on inimesel peas midagi sassis. Kusjuures, mitte keegi ei sunni kedagi eesti keelt õppima. Riik lihtsalt ei pea pakkuma haridust muudes keeltes, nt suahiili või vene keeles.

Samuti saab iga eestlane väga hästi aru, miks ei tohi FSB (kas otse või läbi selliste asutuste nagu MPEÕK) meie riigi pinnal tegutseda. Sellest saavad aru isegi kõik mu vene rahvusest tuttavad. Arvata, et vaenuliku riigi julgeolekuteenistus peakski saama siin tegutseda ja oma kombitsaid laiendada, ei ole „teistsugune arvamus“. Huvitav, kas teemaalgataja selle pärast ka muret tunneb, et KAPO ei saa Venemaal vabalt tegutseda? Jube inimõiguste rikkumine siiski ju.

Lisaks on igas tsiviliseeritud ühiskonnas nii, et õigustele vastanduvad kohustused ja vabadustele vastandub vastutus. Mida kõrgemal positsioonil inimene on, seda kõrgem on reeglina ka vastutus, sh seda kõrgemaid eetilisi ja moraalseid standardeid eeldatakse. Eesti Vabariiki ei saa ega peagi saama esindada inimene, kelle vaated ei ole eestimeelsed. See ei ole diskrimineerimine. Nagu ei ole diskrimineerimine ka see, kui ma ei saa tööd modellina, sest olen selleks liiga paks. Väita, et Venemaa poolt okupeeritud aladel võiks saabuda Venemaa võiduga rahu, on sama hea kui väita, et Venemaa „vabastas“ meid ja me saime lausa nii vabaks, et otsustasime kollektiivselt Siberisse „puhkusele minna“.

Üldiselt aga arvan, et teemaalgatajal ei tule see trollimine kohe üldse välja.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahsoo, uue kasutaja tegid turvalisuse pärast? Arvad, et perekoolikud tulevad ja annavad peksa? Või et kapo hakkab huvi tundma, ma arvan et siin ei aita uue konto tegemine.
Huvitav, kas tegu sama trolliga, kes Venemaale lubas minna?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ossinovski on hea näide, milline võikski olla keskmine eesti venelane. Lisaks vene keelele räägib ka eesti keelt nagu eestlane. Haritud, erudeeritud, kultuurne eurooplane, mitte mingi räuskav ja lõugav Kremlile kasulik idioot.

Kas tõesti on arukas tuua sellist näidet venelase kohta, kes on öelnud, et “rahvusriik on inimvaenulik düstoopia”? Just selliste “keskmiste venelaste” poolest võiks Eesti kui rahvusriik ja eestlased maamunalt kaduda.

https://epl.delfi.ee/artikkel/74557051/ossinovski-jalgides-uleskutseid-isoleerida-eesti-valismaailmast-ning-elimineerida-sisevaenlased-naen-kuidas-idiootse-eesti-idee-on-tugevnemas

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see teid kodumaa armastajaid nii triggerdab, et mõni soovib lahkuda?

Ei trigerda. Mingu. Aga mida asja ta siin vingupilli viristab? Tõesti, kui eestis on kõik nii pahapaha, siis ongi tal kõige targem siinne keel koos kõige muuga võimalikult ruttu unustada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kujuta nüüd ette, et…näiteks satud kuskile kogukonda, ütleme väikekohta jaanitulele. Igav on, seltskonna jutt käib närvidele, ilm on sinu meelest solk, muusika on nõme ja söök on mage. Selle asemel, et vaikselt ära minna, lööd kella, ronid kännu otsa ja pead valjuhäälse kõne, kuidas siin on nõme, sina aga oled maailmakodanik, süüa te siin väikses konnatiigis ka teha ei oska ja lõke on teil ka närune. Appikene, kuidas te saate küll siin elada? Mina küll ei suudaks! A vaat kus (näiteks) hispaanlased oskavad pidutseda!

Ja kui analoogi veel edasi kasutada, siis see hüpoteetiline kännukunn ei lahku ka pärast oma kõnet vaid ronnib järgmise kännu otsa ja jaurab sama lugulaulu uuesti maha ja siis veel kord, sest äkki keegi ei kuulnud või nii. Kännukunni lennuk on selle lällamise peale ammu läinud, aga tema ikka veel enda meelest “argumenteerib”, valgustab mahajääjaid ja buustib oma enesetunnet, sest parim viis ennast hästi tunda on ikka teistele mõista anda, kui valesti nood elavad.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa pole 30 aastaga Eestis suutnud kohaneda, siis mis põhjustel loodad, et võõras riigis ja keskealisena see protsess kergemini läheb? Keset pudrumägesid ja piimajõgesid ehk läheks ka, aga jahutan su indu – neid pole olemas.

Saab uued ja huvitavad põhjused viriseda, see kasu ongi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks üldse eesti ja vene kultuuri või identiteedi vahel olemine mingi vastandumine või valik.

Valik on paratamatu, sest tegu on KAHE ERI RAHVUSEGA, kui sa pole seda veel ise taibanud. Vastandumine aga on venelaste endi loodud, sest venestamispoliitika alustalaks on kogu aeg olnud sama väide, mida sa isegi siin kasutad – väide, nagu oleks eesti keel ja kultuur kuidagi alaväärsed.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul isiklikult ei ole teistsuguse arvamuse vastu mitte kui vähimatki, aga igal asjal on kuskil piir.

Kui end eestlaseks nimetav inimene keeldub tunnistamast, et Eesti riigikeel on eesti keel, siis see pole mitte „teistsugune arvamus“, vaid pigem on inimesel peas midagi sassis. Kusjuures, mitte keegi ei sunni kedagi eesti keelt õppima. Riik lihtsalt ei pea pakkuma haridust muudes keeltes, nt suahiili või vene keeles.

Samuti saab iga eestlane väga hästi aru, miks ei tohi FSB (kas otse või läbi selliste asutuste nagu MPEÕK) meie riigi pinnal tegutseda. Sellest saavad aru isegi kõik mu vene rahvusest tuttavad. Arvata, et vaenuliku riigi julgeolekuteenistus peakski saama siin tegutseda ja oma kombitsaid laiendada, ei ole „teistsugune arvamus“. Huvitav, kas teemaalgataja selle pärast ka muret tunneb, et KAPO ei saa Venemaal vabalt tegutseda? Jube inimõiguste rikkumine siiski ju.

Lisaks on igas tsiviliseeritud ühiskonnas nii, et õigustele vastanduvad kohustused ja vabadustele vastandub vastutus. Mida kõrgemal positsioonil inimene on, seda kõrgem on reeglina ka vastutus, sh seda kõrgemaid eetilisi ja moraalseid standardeid eeldatakse. Eesti Vabariiki ei saa ega peagi saama esindada inimene, kelle vaated ei ole eestimeelsed. See ei ole diskrimineerimine. Nagu ei ole diskrimineerimine ka see, kui ma ei saa tööd modellina, sest olen selleks liiga paks. Väita, et Venemaa poolt okupeeritud aladel võiks saabuda Venemaa võiduga rahu, on sama hea kui väita, et Venemaa „vabastas“ meid ja me saime lausa nii vabaks, et otsustasime kollektiivselt Siberisse „puhkusele minna“.

Üldiselt aga arvan, et teemaalgatajal ei tule see trollimine kohe üldse välja.

Kas sa oledki nii rumal või mängid seda trollimise eesmärgil.

MPEÕK ei ole seotud FSB organisatsiooniga, mida on kinnitanud Pühtitsa kloostri nunnad, piiskop Daniel. Läänemets kinnitas, et nad ei ole tegelenud Siseminiteeriumile teadaolevalt Eesti vastase tegevusega. Ülejäänud seosed on täiesti alusetud ja äraspidise loogikaga.

Vassiljevi risti löömine ja nö “hävitamine” selle pärast, et ei meeldi tema arvamus, on omane totalitaarsele ühiskonnale. Võrrelda Ida-Ukraina alade jäämist Vene kontrolli alla Baltikumis toimunud deporteerimistega ei kannata mingit kriitikat. Praegusel juhul on Ukraina suveräänne riik ja tal on võimalik sõlmida rahuleping, mis jätab Ukraina koosseisu vähemalt 80% tema 1991. aasta territooriumist. Vassiljev vihjas sellele, mistõttu teda neeti maapõhja, sest sõda on ju rahu, vabadus on orjus ja teadmatus on jõud. Eesti oli aga täiesti võõrvõimu all peale II MS, tal ei olnud oma sõjaväge, mingeid läbirääkimisvõimalusi, nii et  hüpoteetiliste paralleelide toomine NSV Liidu ja võimaliku rahulepingu sõlmimisega Ukraina ja Venemaa vahel on täiesti alusetu ja irratsionaalne.

Aga nii rumalaid, piiratud silmaringiga, vahkvihas “natsionaliste” on Eestis küll ja veel ja sellest toitubki praegune üha rohkem inimõigusi piirav kord Eestis.

Ühel õhtul ei suutnud ma imestada, et rahvusvaheliste koolide õpetajatelt, kes annavad tunde vaid inglise keeles, hakkab riik kiusama B1 taseme eesti keele nõudega. Siiamaani ei suuda uskuda, et kius juba laieneb Lääne-Euroopast tulnud spetsialistidele. Kui oleks vene kool erarahadega asutatud, siis keelenõudest ei pääse keegi. Ehk siis, jõudu, varsti peletate oma nö natsionalismiga siit viimsedki normaalsed inimesed minema: https://www.err.ee/1609318950/rahvusvahelised-koolid-on-mures-uute-keelenouete-parast

Keegi väitis, siin, et mina olevat väitnud, et Eesti kultuur on alaväärtuslik… Iga inimene, kes on õppinud vähemalt 2 võõrkeelt peale eesti keele saab aru kui primitiivne, lihtne ja puine on eesti keel. Olen aina kuulnud väiteid (nii tuttavatelt kui ka isegi ajakirjanduses), et vaid eesti keelest ei piisa, eesti keel on liiga puine ja väljaarenemata, hispaania keele imelilus kõla teeb kadedaks jne. Tõe eitamine ei  muuda tõde. Mind näiteks tohutult häirib eesti keele juures sugude puudumine, tuleviku ajavormi puudumine, väga piiratud sõnavara,  mistõttu kirjandust loen enamjaolt inglise või vene keeles. Ka lausestruktuurid ei meeldi eesti keele juures. Eesti on kultuuri poolest sisuliselt “paljas”. Puht keeleliselt (jättes välja igasuguse poliitika ning ajaloo) võttes on vene keel alati eesti keelest üle (väljendusrikkus, keele kõla, nüansirohkus) . Ei ole eestlastel oma Shakespeare’i ega Dostojevskit, Anna Ahmatovat või Tšehhovit ega saa ka kunagi olema. Te alateadvuses teate seda ja soovite kuidagi oma kibedust välismaalaste sunniviisilise eesti keele pealesurumisega leevendada, aga ma ütlen, et see ei tööta.

 

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole eestlastel oma Shakespeare’i ega Dostojevskit, Anna Ahmatovat või Tšehhovit ega saa ka kunagi olema. Te alateadvuses teate seda ja soovite kuidagi oma kibedust välismaalaste sunniviisilise eesti keele pealesurumisega leevendada, aga ma ütlen, et see ei tööta.

Ega sinu mõtteviisis ju midagi üllatavat pole. Tüüpiline suurvene

Šovinism

. Nagu siin artiklis seda kirjeldatakse

https://uueduudised.ee/arvamus/piret-kivi-suurvene-sovinism-ei-ela-ainult-putinis-see-on-uldglobalistlik-nahtus/

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )


Esileht Hobinurk assimileerumine, millisel juhul edukas